Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) shady1989 válasza MiklosSaS (#46300) üzenetére


shady1989
tag

Hazaèrek belinkelem milyen ramokkal próbáltam de hiába :(

(#46302) MiklosSaS válasza shady1989 (#46301) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gondolom BIOS update mar megvolt. Esetleg irhatsz egy levelet az Asusnak....en anno halottam hogy kuldtek valami BIOS-t ami megoldotta az ilyen problemakat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46303) shady1989 válasza MiklosSaS (#46302) üzenetére


shady1989
tag

Persze legújabb bios van fent

(#46304) MiklosSaS válasza shady1989 (#46303) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor szerintem irj az Asus-nak. Hatha sikerul valahogyan nemi segitseget kapj.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46305) shady1989 válasza MiklosSaS (#46304) üzenetére


shady1989
tag

A ramokat màr eladtam szóval lényegtelen ez a rèsz csak most olyat akarok vadászni ami 100% jó bele

[ Szerkesztve ]

(#46306) shady1989 válasza MiklosSaS (#46304) üzenetére


shady1989
tag

http://www.corsair.com/en-us/vengeance-low-profile-8gb-dual-channel-ddr3-memory-kit-cml8gx3m2a1866c9r
ezekkel nem ment
http://microstore.hu/index.php?route=product/product&product_id=17542
ezzel meg pöccre

(#46307) MiklosSaS válasza shady1989 (#46306) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Komolyam tanacstalan vagyok mivel a ket ram amit linkeltel az majdnem egy es ugyanaz. Nalam az Asus es a MSI volt az ami sohasem vaccakolt a ramokra.

Lehet hogy nem volt valami OK a ramokkal vagy a beallitasal ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46308) shady1989 válasza MiklosSaS (#46307) üzenetére


shady1989
tag

másik lapba az LP-s hibátlanul tette a dolgát szóval én se tudom :(

(#46309) MiklosSaS válasza shady1989 (#46308) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Biztos vagyok benne hogy valami BUG volt !

De valaki nem linkel mar valami jo kis FX eredmenyeket ? :DDD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46310) =HG= válasza shady1989 (#46308) üzenetére


=HG=
addikt

Ezzel tuti megy az asus, nekem is ez van, csak 2x4Gb.. 4x4 Gb-al is ment .

(#46311) Habugi válasza MiklosSaS (#46309) üzenetére


Habugi
addikt

"De valaki nem linkel mar valami jo kis FX eredmenyeket ? :DDD"

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46312) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok, ez miért van? facebookozok zene OLX meg Hardverapró és néha gondol egyet újra indul és ezt adja be mint a képen. tudom ram probléma szokott lenni de csak azóta van amióta 3,9 ről felhúztam 4200ra az FX4130 at és a ramot nem húzta mert ugye csak a szorzót húztam. tehát szerintem itt a táp lesz a rossz vagy lehet más?
TÁPOM FSP 400W :/
fx4130
8gb ddr3 ram 1333mhz 2x4gb
GTX 285 OC XFX
500GB sata winyo
dvd íro
5db 12cm venti meg egy fan speed controller

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#46313) BlackPriest


BlackPriest
őstag

srácok tanuljatok már meg print screent csinálni. ha nyomjátok közben az altgr-t is, csak az aktív ablakot fotózza le, még körbevágni sem kell (no nem mintha nem lehetne akár painttel is)

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46314) ViZion válasza zsoleszka17 (#46312) üzenetére


ViZion
félisten

Adatlapod töltsd ki. OC-ről kellene infó, bár ez gyanúsan ram időzítés dolog, amit CPU-Z-vel az SPD és a memory füllel ellenőrizhetsz. Memtest sem ártana, nem a winDOS, hanem vmi linux disztróról, csak hogy biztosan kizárható legyen a ram hiba.

BlackPriest: +1 :K Ezentúl 5 botütés ha nincs rendes link, vagy screenshot! ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46315) zsoleszka17 válasza ViZion (#46314) üzenetére


zsoleszka17
tag

milyen infó kellene az OC-ről? :)

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#46316) ViZion válasza zsoleszka17 (#46315) üzenetére


ViZion
félisten

Freki, volt, hőfok terhelve, IBT alatt stabil-e, ilyesmi... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46317) Taifa Díaz válasza zsoleszka17 (#46315) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Processzor tuningolt órajele, gpu és vram tuningolt órajele, memória tuningjáról és hozzá időzítéséről infó, ilyenek. Vagy ha pl. minden BIOS beállításod Auto, akkor azt, de ez esetben ne is csodálkozz bárminek az idő előtti elhalálozásán.

Ja és persze infó a folyamatosan monitorozott hőfokok alakulásáról.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#46318) EnterR válasza zsoleszka17 (#46315) üzenetére


EnterR
veterán

Szerintem kevés lesz a feszültség. Nekem a hibakód ugyanez, és kevés fesz esetén nálam az esetek 90%-ában a böngésző gáncsolja el a CPU-t.

PSN ID: marquuard

(#46319) lee56 válasza MiklosSaS (#46309) üzenetére


lee56
őstag

Asus memOK, mi? Vagyis ezesetben inkább - Asus nemOK. ;]

No Comment

(#46320) MiklosSaS válasza lee56 (#46319) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gonosz vagy ! ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46321) - = Zk = - válasza shady1989 (#46293) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem Kingston HyperX Blu van (Y)
igaz, 1600-ban

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46322) KIRA\/NOVA válasza EnterR (#46318) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

zsoleszka17:

Szerintem is kevés a fesz adj neki 0.050V és terhel primmel azon belül is opciok fül tortura test maj az első és a második pont ajánlott ha ott ok 30p ig akkor birini fogja ha nem adjál neki + 0.025V addíg míg nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46323) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag


[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46324) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag


Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46325) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46326) hackeeeee válasza KIRA\/NOVA (#46325) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az Aida is néha bogarasan számol.

Véleményem szubjektív...

(#46327) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Itt az új FX: (forrás)

Véleményem szubjektív...

(#46328) antikomcsi válasza hackeeeee (#46327) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem tudom ugyan, hogy milyen beállítások tartoznak a képhez, de azt látom, hogy a vcore-t kéri ám ő is. :)

(#46329) MiklosSaS válasza hackeeeee (#46327) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak tudnam miben "uj" :W

Tehat marad a 8 mb cache!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46330) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Nekiálltam alulfeszelni a gépem. Kikapcsoltam az Amd turbo core technology, c'n'q, c1e, core c6 state beállításokat, CPU LLC és CPU/NB LLC high-on. A stabilitást Prime95-tel tesztelem. De mivel nem vagyok pro lenne pár kérdésem.
Ezek mellett kell valami mást is be/kikapcsolni?
A prime testet mennyi ideig kell futtatni és melyiket (én az elsőt futtatom jelenleg)?
Egyébként most 1.128v Vcore @3.5Ghz 40C fok maghőmérséklet az jónak mondható ugye (25 perce fut a prime)?

(#46331) vakond5 válasza antikomcsi (#46328) üzenetére


vakond5
őstag

Semmi gond vele, szerintem egy technikailag 8350-től fantasztikus nemhogy 1500mV-on, de bőven alatta az 5GHz. Azt hiszem megvan a következő procim... :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#46332) antikomcsi válasza MiklosSaS (#46329) üzenetére


antikomcsi
veterán

Abban, hogy adnak hozzá, egy szimpla radiátoros kompakt folyadékhűtőt. ;)

(#46331) vakond5

Az a bőven alatta mennyi is? 36 ezred? :D

Ha ilyet veszel az a te dolgod, szerintem brutálisan rossz vétel. Sajnos én feladom az AM3+ platformot. Megjelenése óta van nekem, de mára nincs hova lépni, és elég érdekes, hogy mikor másoknak rakok össze gépeket, azok miket tudnak. Olyan lemez és usb3 sebességek vannak, amiket én a 990-es chipset-es AM3+ rendszeremmel soha nem fogok elérni. És nem tesztek alatt, hanem a valós használatban. Vennék én újabb AMD rendszert, de nincs sajnos. :U

Egyébként tényleg szomorú vagyok miatta, de most mit tehetünk mi kishalak?

[ Szerkesztve ]

(#46333) ViZion válasza pepejoe (#46330) üzenetére


ViZion
félisten

...ha az energiatakarékossági cuccokat kikapcsolod, akkor sok értelme nincs az alulfeszelésnek. PSCheck-el lehet alakítani az idle frekit és feszt, ha van stabil bios beállítás. Logoutra írt Vakond cikket róla.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46334) pepejoe válasza ViZion (#46333) üzenetére


pepejoe
tag

Először meg akarom találni azt a pontot amin még elindul a rendszer és ha megvan akkor persze visszakapcsolom őket. Így némi tartalék marad még a rendszerben. Vagyis én így gondoltam. Kösz a Logout-os cikket, olvasom.

(#46335) vakond5 válasza antikomcsi (#46332) üzenetére


vakond5
őstag

Processzorokat tekintve egyáltalán nem kevés a különbség.

Mellesleg veszek majd Intel-t, ha tudják normális áron adni a cuccaikat. Ezt le is zártam ennyivel, mert nem akarok flamewar-t..

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#46336) Habugi válasza Habugi (#46311) üzenetére


Habugi
addikt

Jelentem működésre bírtam a procit 5Ghz fölött, tegnap csak elég későn tudtam nekikezdeni, így ma késő este vagy holnap jönnek az 5.4Ghz-es 8320as tesztek/eredmények..! :K ;] ;)

Naggggyon durva lesz, elő a suspensorokkal..! :DD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46337) kungzi válasza Habugi (#46336) üzenetére


kungzi
veterán

mekkora fesz kell hozzá? vigyázz le ne égjen, mert ott már lángolni fog a proci, nem melegedni :DDD

(#46338) Habugi válasza kungzi (#46337) üzenetére


Habugi
addikt

1.55V de még lehet kapni fog mert instabilnak tűnt.

Semmi komoly egyébként, a SilverArrow látszólag kiválóan megbirkózik a feladattal.., még mindig nem jártam olyan hőfok magasságokban mint az előző hűtővel 1.5V-on. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46339) MiklosSaS válasza Habugi (#46336) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Aaaaaaa.... :Y na ez igen....nalam nem ment soha ennyin az FX. Kivancsian varom a teszteket.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46340) antikomcsi válasza vakond5 (#46335) üzenetére


antikomcsi
veterán

Mitől lenne flame háború, én azt gondoltam, hogy "meghitten" beszélgetünk. :U

Egyébként szerintem a 9590 ára sem "normális".

(#46341) pipo112 válasza Habugi (#46338) üzenetére


pipo112
senior tag

széép!!! Gratula hozzá , kíváncsi vagyok én is :C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46342) vakond5 válasza antikomcsi (#46340) üzenetére


vakond5
őstag

Természetesen, meghitten folyik a beszélgetés, csupán megelőzésképp írtam. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#46343) MiklosSaS válasza Habugi (#46338) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

FX-hez a SA az tokeletes.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46344) Yllgrim válasza MiklosSaS (#46343) üzenetére


Yllgrim
őstag

Vannak azert meg hutok ebben a kategoriaban...

Habugi: neked meg asszem hozok majd par tesztet :) 5.4Ghz? oke... ;]

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#46345) MiklosSaS válasza Yllgrim (#46344) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vannak, nem mondtam hogy nem...de a SA az maga a tokeletes huto! Nekem nagyon bejovos volt, jobb volt mint a H100i.

Termeszetesen ott a noctua (az uj erosebb mint a SA), phanteks, prolimatech .....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46346) ViZion válasza MiklosSaS (#46345) üzenetére


ViZion
félisten

...meg a Thermolab Baram, félpasszívra állítólag nagyon jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46347) Habugi


Habugi
addikt

Reggelt.

Hát korán örültem, ti pedig korán gratuláltatok.. :(((

5300-5380Mhz között simán bootol a rendszer, megy a tecső még Crysis3-at is rájuk indítottam, de egy szintetikus teszt sem megy végig. :(
5200-5276Mhz között már lefut a Firestrike/2011, de elég felemás eredményeket adnak. Hol ennyi, hol annyi, megnéztem 1.55 / 1.575V-al is, ugyan az. Valami elfogy, még nem jöttem rá hogy micsoda.
5000-5174Mhz között lefut minden, egyedül itt sikerült érdemi változást / javulásokat elérnem, ugye két nappal ezelőttig else tudtam indítani 5Ghz fölött.

Ahogy magasabb órajeleknél, itt is játszottam az FSB/HT/NB trióval gondosan végigpróbálva mindent.
Érdekesség, FSB+NB tunningal lement minden, eredményeket is hoztak viszont ha csak simán szorzóztam vagy befagytak, vagy hanyagolható eredmények születtek. :U
Fesszel sem bántam csínyán, 1.525 / 1.575 között nézegettem az adott beállításokat, esetleg hoznak-e plussz physics pontokat, hát nem! :N Ez pedig baromi érdekes, mert 5Ghz alatt jószerivel mindig kisajtolható még némi teljesítmény egy kis extra fesz ráadásával.

Mindegy, saláta.

Vantage

2011

Firestrike

Kb ez minden ami értékelhető.
A Vantage nem nagy durranás, sőt.., 5Ghz-en jóval kevesebb fesszel csináltam már jobbat is (28.7k), 2011-ben először 9k Physics fölött :DD , Firestrikeban pedig kétszer is meglett a 10k Physics (Yllgrim ;]) , persze a 280x épp nem volt húzva egyiknél sem.

Örülök is meg nem is, kitoltam még egy kicsit a határokat de nagyon úgy tűnik, hogy kb ez a vas vége, léghűtéssel legalábbis. Az 1.55V-os Vantage prociteszt alatt belenyalt a 75°C-ba.. ;]

SA > @ll

Jókis 8320as, most lenyugszom egy időre mert ma reggel kapott nagyokat a proci, a lelkét kitapostam.
Yllgrim , vár rád egy 28k-s Vantage, 9k-s 2011 és egy 810+os Cinebench R15, a magam részéről teljesítettem a "feltételedet"..! :D (Persze majd ha kedved lesz megint tunningolni.. :R )

Ui.: persze ha tudtok valami jó tippet azt illetően mit nem csináltam jól, szívesen megnézem újra ezeket az órajeleket!

Szerk: most nézem csak, Firestrike shotot elbasztam, második ablakban nincs memória fül, nem fogom tudni listáztatni.. :W

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46348) EnterR válasza Habugi (#46347) üzenetére


EnterR
veterán

Neked betegséged a tuningolás, de csupa jóindulattal. :DDD

Gratulálok. :R

PSN ID: marquuard

(#46349) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Próbáltátok az új Prime-ot? [link],mert szerintem ez sokkal megbízhatóbb mint a korábbi verziók,és úgy gondolom,hogy még az IntelBurn tesztnél is megbízhatóbb

Én amúgy teszteltem,és úgy tapasztaltam,volt olyan beállítás ahol az IntelBurn teszt stabil volt,akár 20 kör után is,ott ez a Prime borult

Úgy vettem észre azonos beállításoknál,olykor 0,15-0,3mV-al kér többet mint az Intel,ami a korábbi méréseiteknél azt is bizonyítja,hogy azonos órajel mellett ha emeltétek a feszt,nőt a teljesítmény,ergo lehet nem volt 100% stabil a korábbi mérés,és a prime ezért hegyezi ki a tesztet,hogy némileg több szufla kell Vcore felől,hogy stabil legyel

[ Szerkesztve ]

(#46350) Pancsermeste válasza Dark KillerX (#46349) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nálam az eddigi Prime verziók is jobbak voltak az IntelBurn tesztnél, proci stabilitás tesztre.
Többen mondták is, hogy náluk a Prime alatt elhasal, míg máshol stabil... és ebből nem az volt a következtetés, hogy nem stabil a proci, hanem az, hogy nem megbízható a Prime! :U

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.