Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) - = Zk = - válasza Whysperer (#46200) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jön a nyár, nekem is magasabb a ventiküszöb a szokásosnál :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46202) pipo112 válasza Whysperer (#46200) üzenetére


pipo112
senior tag

Tökéletes

Szerk: ja és oldallapot dobja vissza előre meg ház tejébe egy egy venti és máris hűvösebb lesz a kuckó

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46203) BlackPriest válasza Whysperer (#46200) üzenetére


BlackPriest
őstag

ez is érdekes lehet, nemrég volt cikk róla

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46204) hackeeeee válasza KIRA\/NOVA (#46193) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor sorry.

Nos, 1,23V CPU-NB fesszel elhasalt a rendszer prime alatt, most 1,26V-n megy a teszt.

Véleményem szubjektív...

(#46205) Whysperer válasza pipo112 (#46202) üzenetére


Whysperer
addikt

Rendben köszi köszi!!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#46206) Whysperer válasza BlackPriest (#46203) üzenetére


Whysperer
addikt

Hjaja nem rossz!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#46207) GeronimoTama válasza BlackPriest (#46203) üzenetére


GeronimoTama
tag

Gondolom nem fér el a magas vengeance ramok felett a ventije, ha olyan elrendezésben raknám, hogy a ram felöli ventit átraknám hátulra akkor az változtatnna a hűtési teljesítményre?

GTAO: tamadotcom

(#46208) Gyuláé


Gyuláé
tag

Szevasztok

Kaphatok segitséget,hogy milyen beállitásokkal tudom tunningolni a AMD FX 8320 procimat, ASUS M5A97 EVO R2.0 alaplapon?

Gyula

(#46209) tibee77


tibee77
őstag

Szeva.
Olvassd el az összefoglalot fent, mindenre rä fogsz jönni.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#46210) Lacielvtárs válasza Gyuláé (#46208) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
itt a link VIZion Mester tollából, avagy billentyű leütéseiből :R

vagyis a lapod és a cpu-d tuningja, és annak lépésről lépésre történő leírása

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46211) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ugy nez ki hogy jonnek az uj FX-9590 -ek csak 16mb cache-el nem 8 megaval.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46212) EnterR válasza MiklosSaS (#46211) üzenetére


EnterR
veterán

A dupla L3 mennyiben fogja befolyásolni a processzor teljesítményét pl. játékokban, mindennapi használatban?

PSN ID: marquuard

(#46213) ViZion válasza Whysperer (#46168) üzenetére


ViZion
félisten

összefoglalóban az ajánlottak, részletes ajánlás pl. -meglepú módon- a milyen hűtőt vegyek topikban ;) Igen, az összefoglalóban sok alap dologra próbáltunk válaszolni, hogy ne kelljen n-szer leírni ugyan azt. Sajnálom, ha soknak találtad, de ez ennyi, sőt, a ramos és a szoftveres tuning cuccokat bele sem linkeltük, szal. ez az alap...

A TT hűtő egy guriga t*nyot nem ér, írtuk is. Ennek fényében az eredmények teljesen jók, egyszerűen az a hűtő kevés játékhoz. A CPU fesz biztos mehetne lejjebb 3,5 GHz-hoz nem kell 1,2 V jó esetben. Ha két óra játék után lesz 70 fok, akkor még túl is teljesített a hűtő :K Asus venti progija elég bugos, inkább speedfan vagy biosban kell beállítani. Hátsó venti FÚJJON be ha nincs oldal fent. Vagy előre egyet befelé, sokat segít. Igen, a Brocken jó, MX-2 is jó, nekem a kedvencem. Azzal nem lesz gond :R

Joke63: fain, szellős ház :DDD

Sassss: nem csak vizes verzió? 16 MB az 8 L2 + 8 L3 nem? :U [link] amit linkeltél ott is ez van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46214) Habugi válasza MiklosSaS (#46211) üzenetére


Habugi
addikt

Már látom is Abu85 nevezett prociról szóló cikkét, amit a homálylakók tele fognak fosni 20perc alatt, hogy ezt a procit egy i3 is rommáveri... ;] .

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46215) pipo112 válasza Habugi (#46214) üzenetére


pipo112
senior tag

A gyiii3 az gy :DDD iii3

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46216) lee56 válasza MiklosSaS (#46211) üzenetére


lee56
őstag

Mivel a cache memóriák már így is a chip jó negyedét-felét kiteszik, túl szép lenne ha azonos csíkszélességen a már meglévők mellé akárcsak még 8MB L3-at sikerült volna elhelyezni. ViZiló jól mondta, ezt benézted rendesen :D 16MB=8 L2 + 8 L3 , ami eddig sem volt ritkaság a 8-as FX sorozattnál és fölötte.
Szóval ne is csodálkozz, ha ezentúl madárnak nézünk :DDD

Bocsánat a vizilóért, nehéz volt, nem kihagyni :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#46217) ViZion válasza lee56 (#46216) üzenetére


ViZion
félisten

...a vizilóért fogd meg a bokát pincsike, meglátod megérzed hogy annak mekkora az orrrrmánya ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46218) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali!
AMD fx-8320-nál ezek mennyire jó értékek? 4.3Ghz 1.2500V feszültség?

SC: Herczku_Death

(#46219) BlackPriest válasza afrojack1 (#46218) üzenetére


BlackPriest
őstag

teljesen jó

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46220) MiklosSaS válasza lee56 (#46216) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kicsi-kutyus, azert irtam 16 mb-ot mert a honlapon a sima 9590-ek csak 8-at irnak.

Itt a kep be van karikazva......de az sem kizart hogy tevedek...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46221) Tomko78 válasza MiklosSaS (#46220) üzenetére


Tomko78
őstag

de az lehet totál 16 mb de lehet l3 16 mb , mert nem írja oda , hogy mennyi is pontosan

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#46222) antikomcsi válasza MiklosSaS (#46220) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezek ugyan azok a processzorok, csak az egyiknél a totál csacsi van kiírva a másiknál meg nem.

Az én 8350-es procimban is 16 mega csacsi van. :)

(#46223) MiklosSaS válasza antikomcsi (#46222) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet, felhivom holnap oket.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46224) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Nah megérkezett az FX8320 + Asus M5A97 EVO R2.0.
A jelenlegi hűtőmmel 1,224V @ 4,2Ghz -ig sikerült elmenni.

Viszont most vettem észre hogy CPU-Z a RAM-nál 11-et mutat ezeknél:
CAS Latency: 11 | RAS to CAS Delay: 11 | RAS Precharge: 11
A RAM elméletileg CL9-et tud. Akkor ezeket rakjam át 9-re?

[ Szerkesztve ]

(#46225) EnterR válasza ablack (#46224) üzenetére


EnterR
veterán

9-9-9-24 szokott lenni a CL9 alapértéke. Ha XMP-s, akkor a profil valószínűleg CL9-es lesz.

PSN ID: marquuard

(#46226) ablack válasza EnterR (#46225) üzenetére


ablack
senior tag

Kösz, átállítottam ezekre.

De valamiért se a CL11-es se ezekkel a CL9-es értékekkel se akar Dual Channel-be menni. Ennek mi lehet az oka?

(#46227) hackeeeee válasza ablack (#46226) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs összefüggés. Valszeg nem megfelelő foglalatban vannak.

Ha egymás mellett van a 2 modul,akkor az lesz a probléma.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46228) Yllgrim válasza MiklosSaS (#46223) üzenetére


Yllgrim
őstag

Felesleges, nezd meg a kepedet, felette kozepen a 8350-et, 8+8, ergo 16, ezt csak odairtak, mert fingjuk sincs h mi is varhato, valoszinuleg egy 9590-es gyarilag 5Ghz-en jaratva, es lehet meg rajta huzogatni jatekvizhutessel...

Egyelore ne lebegjunk hiu abrandokban, nem ez a fo sodorvonal most AMD-nel, majd par ev mulva esetleg.

szerk: nem bannam ha mgelepnenek egy mar titokban egy ket eve folyamatosan atdolgozott procin, de valljuk be... :)

Majd, egyszer, addig meg majd meglassuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#46229) ablack válasza hackeeeee (#46227) üzenetére


ablack
senior tag

És tényleg, egymás mellett voltak. :) Mostmár jó.
A régi lapomban úgy kellett és ebbe is véletlen úgy raktam.

(#46230) Habugi válasza Yllgrim (#46228) üzenetére


Habugi
addikt

"addig meg majd meglassuk mi lesz..."

Addig meg az lesz, hogy jössz velem 5Ghz-en gyorsulósat játszani, mert nincs játszópajtás! :(

Más..

Srácok!

Ultimate NB tunning stabilitás tesztre leltem! Érdeklődés hiányában nem WatchDogsoztam hetek óta, ma elindítottam, összehackeltem magamnak némi zsetont, majd egy automatánál nekiáltam learatni a babérokat.
Ohyeah, igenám, csak amikor épp befejezte volna a karakter és abba a fázisba ért ahol zsebretenné a pénzt merevre fagyott a képernyő. Hang alapján a játék ment tovább, a menübe is minden esetben ki lehet innen lépni szóval semmi komoly, csak állórafagy a kép.

Ugye jópár napja FSB 260 2600/2600 NB/Ht beállítással használom a gépet, gondoltam valamit sokall, elkezdtem lejebb venni a dolgokat. Mivel elsőször a ramokra gyanakodtam ott állítgattam, ugyan az a hibajelenség fogadott, na mondom ez az FSB tunningot nem szereti, az is viszább állítgattam, pár restartot követően (amik között a hiba megmaradt..), elérkeztem a stock 200as FSB/auto beállításhoz. Igy is lehalt, mondom az anyád úristenit, NB-t elkezdtem visszább venni (Murphy.., mi mást hagytam volna utoljára :W ) és lássanak(tok) csodát a 2600hoz eddig használt CPU NB 1.36V-os fesszel már nem makkant meg automatázásnál a játék 2400as NB-vel.

Innentől már csak egy restartba került, hogy felhomályosodjak, 1.36V-ról 1.4V-ra kellett húzni a CPU NB-t (DÁ, még 1.38V-on is "fagyott"). Dícsértessék az Ubisoft neve.. ;]
Annyira jól/gyorsan kiadja a hibát, hogy ajánlom úgy mentsetek a játékban, hogy 5-10mp lábbusz távolságra legyen automata..! :D
Persze nem bírtam ki, hogy a jó öreg Vantage alatt ne teszteljem a többlet feszt, azóta is a 29k Physics átlépésén fáradozok, mert bizony ez a művelet hozott megint sebességet! :K

Jó automatázást! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46231) EnterR válasza Habugi (#46230) üzenetére


EnterR
veterán

Basszus... Azért nagyon érdekes dolog, hogy eddig abban a tudatban élt mindenki, hogy stabil a tuningod. Semmi nem fogta meg, még teszt se, erre itt van egy WD és bukik a mutatvány. :DDD Én legelőször biztos, hogy játék hibára gondoltam volna, ami valamilyen szinten meg is érthető (Hala Ubi :R). Meg az is furcsa, hogy annál az egyetlen animációnál hasalt el az NB. Kell ebből egy stress test. Fel van adva a lecke Ubinak. :DD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#46232) Habugi válasza EnterR (#46231) üzenetére


Habugi
addikt

Engem is meglepett mocskosul.. :W

Egy játéknak sem volt baja eddig, elindítom a WD-t és ennyi volt!
Megjegyzem amikor utoljára játszottam vele, még nem volt FSB/NB tunning, tudtam hogy nem kéne a nevezett résznél elhasalnia. Néztem mellette második kismonitoron a HWInfo 64-et, próbáltam lekövetni mit csinálhat ilyenkor a CPU amit nem bír a játék, de nem láttam semmit. Egyszerűen csak érzékeny azon a ponton az instabil NB tunningra. Hozzáteszem, máramennyiben instabilnak lehet nevezni valamit azért, mert egytucat játékból egy nem csipázza és az összes létező stresszteszt is simán lefut rajta...

WatchDogs, ennyi! :DDD :C
Minek ide Vantage, IBT, Prime meg Cinebench, csak próbáljon meg az ember pénzt felvenni az automatából.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46233) BlackPriest válasza Habugi (#46232) üzenetére


BlackPriest
őstag

A tranzakcios illeteket a geped sem birta :D

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46234) ViZion válasza BlackPriest (#46233) üzenetére


ViZion
félisten

hehhheeee... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46235) hackeeeee válasza Habugi (#46230) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1,4.. Múltkor lee említette, hogy 1,33V már kicsit sok. :)

Mondjuk tény, visszább vettem, 1,26V-re és minden jó (kopkopkop).

Véleményem szubjektív...

(#46236) ViZion válasza hackeeeee (#46235) üzenetére


ViZion
félisten

1,55 V-ig mehet -ha jól emléXem- az AMD hivatalos doksi szerint. De a VID itt is irányadó, nálam 1,4 V. Alatta is üzemel, lejjebb is vettem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46237) hackeeeee válasza ViZion (#46236) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most alacsonyabb CPU-NB-vel még majd lehet megpróbálok játszadozni egy kicsit, akár a procifesszel is. Mondjuk már az LLC-t állítgatva bebizonyosodott, hogy a procinak kell az a fesz, amit kap.

Mondjuk már az is biztos, hogy az LLC a CPU-NB feszültségére is befolyással van, bár ez lehet, hogy egyértelmű volt.

Véleményem szubjektív...

(#46238) watador600


watador600
senior tag

Játszik valaki Crysis 3-al? Esetleg FX-8350 + R9 280X VGA kombóval? Proci terhelésem nem megy sose 50% fölé... mi lehet a baj? VGA az izzad rendesen, de a proci nagyon nem, és szaggat is mint az állat.. proci nem megy 43 fok fölé. Esetleg valakinek ötlet?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#46239) ViZion válasza watador600 (#46238) üzenetére


ViZion
félisten

BIOS beállításaidról kellene kép, ill. IBT-vel terhelve mit művel a vas. Hűtő nem egy vaskos darab, ha OC is van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46240) watador600 válasza ViZion (#46239) üzenetére


watador600
senior tag

BIOSról lövök mindjárt. IBT-vel semmi gáz nincsen. 60 fok fölé nem megy és stabil. Tudom, de még nem volt semmi gáz vele.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#46241) MiklosSaS válasza watador600 (#46238) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Probald meg a windows-bol kikapcsolni az energiagazdalkodast amig jatszol.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46242) watador600 válasza watador600 (#46240) üzenetére


watador600
senior tag

Itt vannak a képek. Remélem mind itt van, amire kiváncsi vagy. :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#46243) Garsza válasza watador600 (#46240) üzenetére


Garsza
veterán

Nekem volt hasonló gondom most BF4 vel. Játék közben nem kapcsoltak fel a magok csak 2900MHz re. Akkor kapcsoltak csak feljebb ha az Asus EPU -ban az energia gazdálkodást át tettem Autorol High Performancera. Nem tudom mi az oka eddig ezt nem csinálta soha.

(#46244) watador600 válasza Garsza (#46243) üzenetére


watador600
senior tag

Minden ilyen energiagazdálkodás kivan lőve.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#46245) MiklosSaS válasza watador600 (#46244) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Windowsbol is?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46246) watador600 válasza MiklosSaS (#46245) üzenetére


watador600
senior tag

Úgy érted, hogy kiegyensúlyozottból rakjam át teljesítménycentrikusra?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#46247) Garsza válasza watador600 (#46246) üzenetére


Garsza
veterán

Igen azt próbáld meg megint kipróbáltam és ugyan az a gond BF4 nél nekem még mindég.

(#46248) watador600 válasza Garsza (#46247) üzenetére


watador600
senior tag

Rendben!

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#46249) MiklosSaS válasza watador600 (#46246) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

igen, egy probat meger.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46250) watador600 válasza MiklosSaS (#46249) üzenetére


watador600
senior tag

Talán kicsit jobb lett. Most el-el érte az 50%-ot de még mindig nem az igazi.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.