Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) stratova válasza Dani3457 (#47800) üzenetére


stratova
veterán

Nem véletlen emlegetett felettem Mekk Elek egy felettébb terjedelmes szedetet. Feleletre benne lelsz. Lesd meg sebtében s befejezvén elmerengve kérdésed lenne még, tedd fel.

(#47802) Dani3457 válasza stratova (#47801) üzenetére


Dani3457
tag

Imádom hogy rímekbe beszéltek de még a szövegen is gondolkodnom kell :DDDDD

tovább olvastam és rájöttem még valamire :D

[ Szerkesztve ]

(#47803) Habugi válasza Dani3457 (#47802) üzenetére


Habugi
addikt

Fentebb testes ember emlegette ezen terjedelmes szedetet: [link]
Benne szemedet ezen szegletre szegezed: [link]

Szerkezetedben elhelyezett elemeket ezen helyen teregeted, egyes egyedek esze felserken, melynek menete teneked kedvez rettenetesen! :K

Nevemre egeredet megereszted egyszer, sejtetted-e ezen helyet?
Esetemben egeremmel nevedre teremtve szerkezetedben elhelyezett elemeket nem lelem! :(

Kellemesre tervezed, esetleg lelketlenre? Ezen helyet ne feledd: [link]
3.5 - 4.3: kellemes!
4.4 - 4.7: eszes, de feszes!!
4.8 - 5+: lelketlen s esetleges!!!

Ezen helyen egyes emberek mesterek! Nekem rengeteg segedelmet eresztettek, embertelen!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47804) Dani3457 válasza Habugi (#47803) üzenetére


Dani3457
tag

köszi nektek a segítséget ha ti nem vagytok és a rímeitek még mindig csak zavart lennék :C :)) :)

már rájöttem hogyan kell és hogy meddig húzhatom 1 órába került de megérte sok dologra jöttem rá hirtelen:D

nekem egyenlőre elég a kellemes :D :D :C

[ Szerkesztve ]

(#47805) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

Úgy vagyok a Mekk Elekek verselésével, mint az Örök becsű Monthy Pájton (tudja a tököm fejből, hogy hogyan kell írni) Repülő Cirkuszánál ... Brájen... aki azt mondta az Ő követőinek, hogy... "Menjetek a picsába!"

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47806) lee56 válasza ViZion (#47784) üzenetére


lee56
őstag

Ezt ne nekem regeld, hanem pl a coretemp készítőinek, ami szintén fokban írja. Amúgy phenomom is volt, szóval én nem lepődök már meg szobahőmérsékletnél hidegebb hőmérsékleteken. De végülis igazatok van, hamar összejön az a 30°C, kellemes(ebb) időben. :)

PS : Mi volt itt, rímElek gála? :)
(#47807) stratova : Ahamm, hát akkor, engedjük szabadon Lóbeltet. :DDD

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#47807) stratova válasza Zsivaagoo (#47805) üzenetére


stratova
veterán

Önélzetesz a kisz latol.

lee56: Olyasmi, kis feladványt adva ezzel OC kérdésben, de úgy látom már ráérzett a kolléga.

(#47808) djculture válasza Zsivaagoo (#47805) üzenetére


djculture
félisten

Igen mr Hilter.. :D [link]

(#47809) Asshur


Asshur
tag

Kijöttek a 8370 specifikációi, 4100 MHz alapórajel, 4,3 a turbo, ami viszont érdekes lehet, hogy lesz belőle 95W TDP-s változat, azonos paraméterekkel. Remélem, jól lehet majd tuningolni...

[ Szerkesztve ]

(#47810) eldiablo válasza Asshur (#47809) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Vajon újabb stepping az "E"-s hogy kisebb a TDP-je?
Ha igen akkor szépet mehet! :K

(#47811) Asshur válasza eldiablo (#47810) üzenetére


Asshur
tag

Jó lenne, de szerintem inkább csak válogatott chipek.
Nemsoká kiderül.

(#47812) eldiablo válasza Asshur (#47811) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Remélem nem csak ennyit dobnak AMD-ék. Azért az APU-k elég vérszegények szerintem.
Egy FX-x4xx sorozatnak tudnék örülni javított DDR3 és plusz DDR4 vezérlővel. Ha csak 10% pluszt hozna memória kezelésben már az is örömteli volna számomra.

(#47813) hackeeeee válasza eldiablo (#47812) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A DDR4 szerintem még bőven ráér.. CL15-ös időzítés mellett..

Véleményem szubjektív...

(#47814) eldiablo válasza hackeeeee (#47813) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Úgy tudom, még így is sokkal gyorsabb.

(#47815) ViZion válasza eldiablo (#47814) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, és jönnek majd újabbak is, fogják azt még csiszolgatni... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47816) djculture válasza eldiablo (#47812) üzenetére


djculture
félisten

Ne is mond pont az apu-s topikban linkelt valaki egy aida64 testet az athlon x4 740-röl húzva aminél fényévekkel jobb értékeket kaptam az én ezer éves am3-as athlon2 x4-emmel.. Tudtam hogy gyengébb a cpu rész de hogy ennyire hogy egyes tesztekben fele annyi pontot kap mint az én ős am3-as athlonom az azért meglepett..Valaki amúgy csinálhatna egy fx 4xxx vagy fx 6xxx tzesztet is ha megkérhetném..

Ezekt kellene lefuttatni és belinkelnia legújabb verziós aidával..[link]

[ Szerkesztve ]

(#47817) tothjozsi96 válasza eldiablo (#47814) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem sincs sok értelme a DDR4-nek lehet hogy gyorsabb de ott az alap 2400 körül kezdődik nem pedig 1066-nál. :D
Szerintem amúgy ez az FX kategória nagyon elment rossz irányba de nem is azért mert AMD hanem azért mert nem lett kellően foglalkozva vele.
Ha most vennék processzort több mint biztos hogy Intel lenne.
Meg ez is, most jönnek rá hogy túl van árazva a 9590 és társai. :D
Amúgy ez igaz, jó lenne egy új chipset, meg így is elég vicces a felhozatal, oké Intelre mindig több lesz de jelenleg nem túl sok elérhető AMD 9xx chipset-el ellátott "GAMING" alaplap van szerintem.
De ennek a DDR4-nek kb annyi értelme van mint a SATA-Express-nek, de ez szubjektív!
Ami még elszomorító, az az AMD féle driver frissítés, 4 hónapja jött ki az utolsó ...

[ Szerkesztve ]

(#47818) ViZion válasza tothjozsi96 (#47817) üzenetére


ViZion
félisten

A DDR4-nek van értelme, keress rá, hogy miben lesz jobb, mint a DDR3... OK, kell neki még idő, mire olcsóbb lesz és még gyorsabb, de ennyi erővel mondhattuk volna anno, h ddr2 is elég, minek a gyorsabb?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47819) tothjozsi96 válasza ViZion (#47818) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az lehet de hogyha nem adnak ki új AM3+-os DDR4-es alaplapot akkor tökre felesleges az egészről beszélgetni.
A másik az igen, túl drága.
Igazából azért nem hiszem hogy túl sokan vállalják be hogy lecserélik a gaming alaplapjukat és ha kell a tokozást is ...
Azért ennyivel nem jobb.

(#47820) hackeeeee válasza eldiablo (#47814) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, 2400-on a DDR3 képes CL10-ben menni a 8GB-s modul. Alapon, és még nem beszélünk tuningról.

A fő előny az lesz, hogy lesz 2*16GB-vel 32GB-s kit.

Ha mondjuk a 8GB-s DDR4-es 3GHz-s modul képes lesz hozni CL10-12 körül az órajelét, vagy többet, szerintem akkor lesz az igazi.

DDR3-nál kiderült, hogy hiába a magas órajel, ha lazák az időzítések, lassabbak a ramok. Mondjuk teszt nem nagyon van még a DDR4-ről, de ha azok is hasonlóan fognak viselkedni, akkor mindenképp érdemes lesz várni.

Véleményem szubjektív...

(#47821) djculture


djculture
félisten

Az AMD szeptemberben új FX szériás processzorokat mutat be, amelyek 95-125 wattos TDP osztályba sorolt megoldások lesznek. Az FX-4320, FX-8300, FX-8320E, FX-8370 és FX-8370E jelzésű, dobozos megoldások a régebben megjelent Vishera kódnevű lapkára épülnek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47822) tothjozsi96 válasza djculture (#47821) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Most komolyan kiadnak egy nagyobb "számú" processzort mint a 8350 és wtf? :D
Amúgy nem azért de nagyobb órajel és a cache is egyezik.
Lehet befizetek egy 8370-re ...
Meg ez is, egyező adatok, csak kisebb TDP itt azért kíváncsi vagyok a difi-re.
Vajon a teljesítmény ... :D

[ Szerkesztve ]

(#47823) Habugi válasza tothjozsi96 (#47822) üzenetére


Habugi
addikt

Idézet az Abu híréből:

"A Socket AM3+ tokozást használó újdonságok közül látszatra az FX-8370E és az FX-8370 között nincs különbség, de valójában a kisebb TDP keret következtében az előbbi nem tud olyan sokszor turbó módba kapcsolni."

Micsoda csapás! "Nem Turbo barát.." :C
Amúgy ebből simán lehet arra következtetni, hogy húzni sem lehet majd annyira ezeket az E-s (95W TDP) csodákat mint a simákat, na ez miért jó??? Mind1, megse kérdeztem, hagyjuk.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47824) tothjozsi96 válasza Habugi (#47823) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De viszont a 95W-os processzort bele tudod tenni egy mATX lapba, amin csak 4 pin-es processzor tápellátás van ...
Tehát a 8370E-t, gondolom legalább is ...
Mondjuk én a mostani FX-em se húztam, és az ismerőseim sem nagyon ...

(#47825) djculture válasza Habugi (#47823) üzenetére


djculture
félisten

Fos lapban aranyat ér egy ilyen 95wattos példány.. Valószínűleg én is a 6300-as helyett akkor ilyet veszek. 8320E az nekem elég lesz..

[ Szerkesztve ]

(#47826) tothjozsi96 válasza djculture (#47825) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jókor jött ez a hír, én most akartam cserélni cpu-t, igaz hogy a 4100-át se tudom kihajtani nagyon de nem baj, nem kér kenyeret ...
Most cseréltem volna 6300-ra. :D

(#47827) Habugi


Habugi
addikt

Áhhá, hát bevallom erről én teljesen elfeledkeztem, ez így igaz! :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47828) djculture válasza tothjozsi96 (#47826) üzenetére


djculture
félisten

Én a régi athlon2 x4-et cserélném fx6300-at néztem én is ki mert fos a lap 95wattost kezel max , 8 magosból eddig csak e-bayen volt aranyáron 95wattos. 8320E lesz az én haverom már látom.
Vga-t akartam még fejleszteni de az a dx12-ig kimarad, teljesen felesleges addig mig nem tudni semmi pontos infót, régiek majd readyk lesznek meg mindent beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#47829) hackeeeee válasza tothjozsi96 (#47822) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem ez azért jön, mert mondjuk a 8370 még bele fog menni azokba a lapokba is, amelyekbe a 9xxx széria nem passzol bele.

Véleményem szubjektív...

(#47830) Tito30


Tito30
tag

A boltok polcaira vajon mikor kerülnek? Szeptemberben jön de mikor :F Nem találtam konkrét megjelenési időpontot,pedíg jó lenne tudni mikor csaphatok le rá :P

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47831) tothjozsi96 válasza Tito30 (#47830) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A másik kérdés ami szerintem sok ember számára butaságnak fog hangzani.
De az FX-eknél általában a 95W TDP-s CPU-khoz jó hűtőket adtak, tehát nem olyan hangos mint pl. a 8350-é, ezért is kíváncsi leszek a 8370-re.
Azért az se egy elhanyagolható, ja meg a szabályzása is, mert a mostaniaknak elvileg nem hőfok alapján van a szabályzása ha jól tudom ... :DD

(#47832) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47831) üzenetére


Tito30
tag

Annyira nem is a hűtő a lényeg,(számomra mert egy zárt rendszerű vízhűtőt már kapni 15K-ért),ami érdekes lesz az az árazás. A 8350-nek szerintem tuti esik az ára 10K-is akár.

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47833) Tito30 válasza hackeeeee (#47829) üzenetére


Tito30
tag

Szerintem meg azért jönnek az új procik mert sokan filóztak 9xxx-es széria vételén,de egy olyan proci nem lehet piacképes ami a 8350-től csak 10%-al gyorsabb és majdnem 2X annyit kajál,és 50%-al többe kerül.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47834) ViZion válasza tothjozsi96 (#47824) üzenetére


ViZion
félisten

Ha tudsz jó mATX AM3+ lapot, akkor linkelhetnéd... szvsz nincs.

Majd tesztek után okosabbak leszünk, TechPowerUP, Overclockers biztosan megpörgetik rendesen, sokat lehet levonni az ottani tesztekből.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47835) Zsivaagoo válasza tothjozsi96 (#47831) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az AMD maximum a 4 magos Athlonokhoz ad elégséges hűtőt. A komolyabb CPU/APU-knál már venni kell egy normálisat a gyári helyett.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47836) tothjozsi96 válasza ViZion (#47834) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Épp ezért jó vétel az ilyen embereknek a 8370, remélem leesett ...
Nincs jó mATX lap, gyakorlatilag az is csak 760G-s chipset-es, persze az csak egy belépő szint elvileg mert a 9xx chipsetet kéri az FX ha jól tudom.

(#47837) KIRA\/NOVA válasza tothjozsi96 (#47836) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

A régi chipseteknek hála "tesztelni is kell valamin" meg a megjelenés is mennyit csúszott ugye. 760G HT link barát a maga 4400MT/s míg a bull és a vishera 5200MT/s dolgozik de tudja a lassabat is egy 4+1 fázisu lap max 125W TDP-t kezel a 3+1 volt a 95W-os azt már rég nem láttam gigánál aszem már csak am2-es lapok voltak ilyenek....Ha ilyen csodában gondolkodsz mATX akkor ezt ajánlom[link]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#47838) tothjozsi96 válasza KIRA\/NOVA (#47837) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi a tippet!
Nem, de jelenleg hasonlóm van.
Inkább egy normális 970/990FX/X ezen sincs SATA 3 ami szerintem 2014-ben belépő szint.

(#47839) pipo112 válasza ViZion (#47834) üzenetére


pipo112
senior tag

+1 várjuk meg mit tud az a 8370 ,ha jó lesz valszeg arra fogok váltani nem 8350re de ha a 70es is csak húzott kocka akkor szvsz marad a8350es fx upgrédre.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#47840) mad1


mad1
veterán

Az amd fx6200 ugye 3800mhz,jo hutovel meddig lehet ezeket huzni?

Ne szemetelj ! = Steam

(#47841) tothjozsi96 válasza mad1 (#47840) üzenetére


tothjozsi96
addikt

4,5-ig tuti ...

(#47842) KIRA\/NOVA válasza mad1 (#47840) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

folyékony nitrogénnel 8GHz -ig is elmennek 2szálon

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#47843) vakond5 válasza KIRA\/NOVA (#47842) üzenetére


vakond5
őstag

Szerintem normális keretek között kérdezte a kollega :U

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47844) hackeeeee válasza Tito30 (#47833) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Plusz, azt ne felejtsd el, hogy több felsőkategóriás lapba nem is mennek, hiába tudnák a magasabb TDP-t.

Véleményem szubjektív...

(#47845) Tito30 válasza hackeeeee (#47844) üzenetére


Tito30
tag

Én már kíváncsiságból is beletennék egyet az enyémbe mert a [gyártói] kompatibilitási listában szerepel a 9xxx-es széria,de viszont a lapra is rá van írva,hogy 140w cpu.
Most akkor mi van lényegében? A 140w közel sincs a 220w-hoz és még nem meszéltem OC-ől.

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47846) eldiablo válasza Tito30 (#47845) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Bios frissítéssel gondolom a festés nem frissült a lapodon. :U Reklamálj!

(#47847) Tito30 válasza eldiablo (#47846) üzenetére


Tito30
tag

Igen ebben is van valami,majd átfestem ;) De most komolyan az északi híd játék alatt a 8120-al is olyan forró volt,hogy nem tudtam megfogni milyen lenne a 9xxx-es szériával :Y Ennek a lapnak az a gyengéje,hogy még a memóriát is alapból hűteni kell. (legalább is a gyártó ajánlja a stabilitás érdekében)

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47848) ViZion válasza Tito30 (#47847) üzenetére


ViZion
félisten

memóriát hűteni? Minek? Durva OC-nél esetleg. De ahogy a topikban is tesztelték már, a jó házszellőzés elég kell legyen, nem hiszem, h designen túl van jelentősége.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47849) eldiablo válasza Tito30 (#47847) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az üzemi hőmérsékletete túl van az emberi kéz számára kellemes hőfokon. Ez nem jelenti azt, hogy baj van.
A 9-es szériától sem lenne melegebb, nem ottnan veszi fel a tápot.

(#47850) Tito30 válasza ViZion (#47848) üzenetére


Tito30
tag

Egyébként tényleg meleg még oc-nélkül is. Ráadásul összekukáztam az egyik tipus számú és márkájú memóriát,amivel a gyártó garantálja a hibátlan működést.(azt hittem ez segít) Volt már egy pár lapom am3+-ból és egyikbe sem volt meleg a memória alap járaton. /nem baj jön az ősz majd még jól jöhet ez a kis meleg is :DDD /
Ettől függetlenül maga a deszka jó.

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.