Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) EnterR válasza kungzi (#46047) üzenetére


EnterR
veterán

Előtte C1E-vel voltak throttling gondok?

PSN ID: marquuard

(#46052) ViZion válasza orpheusone (#46048) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a lap valahol a legalja, butított, nem is FX alá való igazán. A VGA meg abszolút overkill lenne, ahhoz másik lap és proci is kellene, mert nem hiszem, h a 280X-nek lenne-e értelme a 6350 mellé.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46053) Omli85 válasza EnterR (#46032) üzenetére


Omli85
őstag

Bazz ember te nem vagy igaz hallod e :D mit facsarsz ki abból az FX-ből valami hihetetlen :D Gratu! :C :R

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#46054) kungzi válasza EnterR (#46051) üzenetére


kungzi
veterán

Ibt alatt csinált olyat, hogy a sebességet levette 3ghz-re a fesz meg maradt azon, amire be volt állítva.

(#46055) BlackPriest


BlackPriest
őstag

nálam valami nagyon nem kerek. ha a proci a mostaninál több feszt kap, már nem tudja a cuccom lehűteni, pedig ennek a többszörösét is le kéne. most vagy a hűtésem szar, vagy én raktam össze valamit rosszul, vagy nemtom mi van

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46056) EnterR válasza Omli85 (#46053) üzenetére


EnterR
veterán

Ááh öröm ezt hallani. :DDD Most kipróbálom C1E nélkül a Vantage-t, hátha meglesz fixen az 5,2GHz. Bár itt játékban 60 fok felett van a socket.

PSN ID: marquuard

(#46057) orpheusone válasza ViZion (#46052) üzenetére


orpheusone
csendes tag

Ez a konfiguráció él,és bár nem virul de nincs komolyabb gondom a teljesítménnyel:
Watch dogs alatt kadzait 24 legújabb módjával amivel durván sokkal szebb a játék ,nagyrészt ultrás beállításokkal 1920x1080 egész folyamatos 33 fps átlag csupán a fránya akadások idegesítőek azok viszont a legjobb gépeken is fellelhetőek jelenleg mivel szarul van optimalizálva a játék.
Ettől függetlenül természetesen igazad van,érezhető hogy lehetne jobb,erre voltam leginkább kiváncsi hogy csupán egy dúrva alaplap alápakolásával mennyit javulna a teljesítmény,vagy esélytelen hogy egy 4,6on futó fx6350 elvigyen egy r9 280xet?
Valóban csak 1 8 magos fx változaton vagy intel i7en futna a gpu használtság 80% fölött?

(#46058) ViZion válasza orpheusone (#46057) üzenetére


ViZion
félisten

Ha megfelel, akkor használd így. :D
"a fránya akadások idegesítőek azok viszont a legjobb gépeken is fellelhetőek jelenleg mivel szarul van optimalizálva a játék." ...ezekhez nálad még hozzájön, ha throttling is van.
33 fps átlaghoz mennyi a minimum? Diavetítés... :U

A "kihajcsae" örök kérdés, de azért vlószíná, hogy 8 magos jobban meghajtaná a 280X-et, de szerintem nem baj, ha nem 100%-on teker minden alkatrész, ha van egy kis tartalék, kevésbé fűt...

Adatlap kitöltése kötelező a topik rendeltetésszerű használatához! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46059) hackeeeee válasza EnterR (#46049) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valami különbség csak van.. be volt kapcsolva nem ment az 1,44V @4,6GHz, kikapcsoltam, megy. Vagyis, nincs throtling.

60 fok felett, segáz, Nekem is simogatja a 60-at. A szenzor szerinti cpu hőmérséklet. Mondjuk ibt alatt ~60, amúgy 55-60 között.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46060) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

IBT után.

CPU: 4,6GHz @1,44V
CPU-NB: 2,4GHz @1,33125V
HT: 2600MHz
Ram: 1600MHz - 8-9-8-22-33 1T @1,65V

Valszeg átpakolom holnap max fordulatra a pumpát, ezek után lehet teszek egy próbát 1,47V-n. Megnézem majd mit megy úgy.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46061) KIRA\/NOVA válasza Habugi (#46030) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Pasztátás elléggé érdekesen zajlott azon a videon & szerintem is elég egy csepp a proci közepére max egy kicsit szét húzom lapos csavar húzóval oszt annyi.

Én CCC-ben szoktam korlátozni az orajelet így nem ugrál semmere 1,4G x 4 modul milyen általános célra kevés, haviszont munka kell vagy game van akkor elengedem 2,9G-ig is legtöbb játék simán megy ezen a sebbeségen és akkor még mindig ott van a 4,7G jelenlegi max-nak. Be kell valanom egy kicsit labilis volt igaz nem prim alatt dobta el magát hanem a memória másolásnál fagyott valszeg nem bírta a tempót a memória így szerény elgondolásomban adtam neki egy ilyet: 11-11-11-32 így most atom stabil, bár 2 éve így használom a ramot. Ezt a beállítást egy hasonló orajelü ECC-s modulról mintáztam & sokat nem rontottam az értékeken játékban észre vehetetlen kevesebb mint 800MB/s ment minuszba ami 20GB/s-nál nem igen számít MÉG! :)

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46062) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

írtam gyorsiba egy kis prancssoros progit (kb:400bájt) hogy terheljem már maxon mert a prim erre nem volt képes kb. 5p után fagyás majd kék halál és tulmelegedéses sípolás hallatszott ami nem csoda a gép annnyira levolt terhelve hogy még az aidát sem tudta ez idő alatt behozni az ablakok mozgatása akadozott. Tehát meg volt terhelve rendesen! :)

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46063) Pancsermeste válasza KIRA\/NOVA (#46062) üzenetére


Pancsermeste
őstag

A felső vonal azért eléggé cikk-cakkos, tehát nem mindig 100%-os a terhelés. (prime alatt egyenes)
Itt nem a proci kapott nagy terhelést, hanem maga a kernel, ezért fagy be a rendszer. :N
10-20%-nál magasabb kernelidő, már belassítja a rendszert.

-= Pancsermeste® =-

(#46064) KIRA\/NOVA válasza Pancsermeste (#46063) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

500 folyamat az 56 helyett & igen a kernel terheltem mert így a gpu-t is terheli rendesen 2D-ben és memóríát is használ nem csak a procit, de rendszerre voltam kiváncs :) Ha 15évet utaztam volna a jövőbe akkor az akkori os így szaggatna rajta.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46065) KIRA\/NOVA válasza orpheusone (#46048) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

ez vicces :DD :DD :DD
"mghz" ez minek a mérték egysége? miligram hertz? MHz & GHz ilyet ismerek számtechben.
:DD :DD :DD

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46066) Pancsermeste válasza KIRA\/NOVA (#46064) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Na igen... de ehhez nekem nem kell progit írni, van egy hibásan megírt CD lemezem, na azt, ha beteszed a legszuperebb sztógépbe, akkor is garantált a rendszer akadás és reset lesz a vége! :K

-= Pancsermeste® =-

(#46067) KIRA\/NOVA válasza Pancsermeste (#46066) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Igen de azzal nem terheled a rendszert. és azért 400bájt nem olyan sok 10perc alatt megvoltam vele kútfőből és nem kelett hozzá cd se. :) meleg van 32fok!

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#46068) ViZion válasza KIRA\/NOVA (#46065) üzenetére


ViZion
félisten

...kiszúrtad? Meglepő a Te helyesírásoddal... ;] :D

Pasztázáshoz: a videó a különféle terülést mutatja be, nyilván nem kell ennyi, a leszorító erő is más kicsit.

Prime helyett már réges rég az IBT-t ajánljuk tesztelésre, abból is van az FX Fix verzió, amit talán Habugi vagy EnteR (de lehet tévedek :B ) letöltésre ide posztolt pár napja.

Éjjel beraktam az új radit. Phobya Nova Xtreme 1080, 1,4 V és 4,7 GHz passzívan megy szépen, még kicsit játszottam is. IBT 5 kör high lement és 60 °C alatt maradt a kupak. Ennyit erőszakoskodtam passzívan. El kellene döntenem, h automata ventivezérlőt kapjon, marad a kapcsolgatós venti, vagy Asus lapra bízzak pár PWM ventit... :U Este dobok rá valamit és megterhelem rendesebben, kíváncsi vagyok mit tud ha fújom is. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46069) hackeeeee válasza ViZion (#46068) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a Giga pwm-mel vezérli a 4db 120p-t.. Nincs vele gond, de mondjuk ibt alatt néha el akar szállni a gép. :)

Véleményem szubjektív...

(#46070) EnterR


EnterR
veterán

Azt vettem észre, hogy 6 magos FX-hez alacsonyabb NB feszültség is elég, mint a 8 magoshoz. Ezt úgy kell elképzelni, hogy nekem 2600MHz-es NB-hez kellett 1.2000V.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#46071) ViZion válasza EnterR (#46070) üzenetére


ViZion
félisten

CPU/NB gondolom. Te procid egy mutáns, ne álltalánosíts abból ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46072) hackeeeee válasza EnterR (#46070) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy többet ad neki, csak nem látod! ;] :DDD

HWInfo neked is ettől még a vid értékét írja?

Véleményem szubjektív...

(#46073) EnterR válasza hackeeeee (#46072) üzenetére


EnterR
veterán

NB VID 1.200V minimum/maximum/átlag. De ez azért van, mert a CPU/NB állandóan maximális órajelen üzemel, amihez állandó feszültség kell.

(#46071) ViZion: Vagy csak túl jó az alaplapom. :DD Amúgy elképzelhető, hogy ha veszek egy Sabertooth-ot, akkor ez a feszültség jóval magasabb lesz? Tehát másik alaplapban nem lesz ilyen jó feszültségem ilyen magas frekvenciához?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#46074) hackeeeee válasza EnterR (#46073) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a 2,4-hez 1,33125V kell, alatta fagyott.

Szerintem benne van a pakliban, simán.

Az érdekes, mert Nekem adva van + fesz, ehhez képest a hwinfo közli h 1,16V-t kap az NB. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46075) =HG= válasza ViZion (#46068) üzenetére


=HG=
addikt

Le vagyok maradva...Én még a 2 tripla radiról tudok... Beújítasz télire egy FX-9590-et és nem lesz gond a fűtésre..... ;)

[ Szerkesztve ]

(#46076) Griff55 válasza orpheusone (#46057) üzenetére


Griff55
senior tag

ne válaszd azt a sz.r alaplapot, nekem sikerült egy hasonlóan olcsó gagyi asus vennem (már bánom is mint a kutya ami hetet kölykedzett) mert jelentős a throttling, és a gpu kihasználtságom állandóan ingadozik. Pont ezért akarok most valami ütős alaplapot szerezni (már átkozom a hülye fejem amiért anno ezen akartam spórolni :W )

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#46077) ViZion válasza EnterR (#46073) üzenetére


ViZion
félisten

a VID az nem változik, ezt mutatja a mobo-nak, mint default feszt. Ehhez képest lehet ofset +- adni.

Öreg harcos: jah, de nem voltak egyformák, az új ház tervezését nehezítette a két radi. Ez meg 3 vastagabbnak felel meg, sztem engem már kiszolgál, ha VGA-t vizeznék is... Most passzívan pöntyög, játszottam is, azt is bírta. Átrendezem a ventiket ma, biztos ami biztos dobok rá egyet lassúba. Gápből meg kikerülnek, sokallom azokat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46078) Pancsermeste válasza EnterR (#46073) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nálam mindkét procim teljesen azonos feszeket igényelt AsRock-ban és Saberben azonos órajelekhez.
Ami a lényeges különbség, hogy a Saber VRM-je nem igényel extra hűtés mókolást, vagyis nincs VRM Throttling. Jelenleg a CPU Thermal throttling ami korlátoz. (kellene egy izmosabb hűtő... talán a jövő hónapban összejön)

-= Pancsermeste® =-

(#46079) ViZion


ViZion
félisten

Amióta 2400/2600 van 2400/2400 helyett, a LAN nem talál netet sleep után néha. Gondolom ez az ok, de a franc tudja... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46080) MiklosSaS válasza ViZion (#46077) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

" ................ sztem engem már kiszolgál, ha VGA-t vizeznék is..."............... milyen VGA-t? ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46081) ViZion válasza MiklosSaS (#46080) üzenetére


ViZion
félisten

...amit majd veszek. Gondolom lesz eladó VGA-d, ha rájössz, h neked a quad SLI titan is kevés ;] :D

Jah, w7 energiagazdálkodásban tiltani kell az altatását... azt írták az okosok :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46082) Pancsermeste válasza ViZion (#46081) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én pedig az EK vízhűtőjére tartanék igényt! ;) :D

Miért kell tiltani az altatást? :F
Nálam semmi gond vele. :U

-= Pancsermeste® =-

(#46083) hackeeeee válasza Pancsermeste (#46082) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Majd valamikor lehet, hogy Én is, hogyha leváltom a Seidon-t. :)

Véleményem szubjektív...

(#46084) MiklosSaS válasza ViZion (#46081) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha jo vastag penzt kinalsz akkor barmi lehetseges :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46085) ViZion válasza Pancsermeste (#46082) üzenetére


ViZion
félisten

Nem az altatást, hanem a LAN energiaspórolását, hogy altassa a win. Ébresztés után néha nem kapcsolja vissza. Így jó most. Ha alszik a gép akkor mindegy, h ethernet alszik, vagy figyel, nem érdekel, de ébredés után azé' legyen net. :D

Bifenix Recon vs. Scythe Case server a kérdés...

Jó öreg Sasss, most vegyél vizet, ha megveszed a házat, akkor nem fog jutni rá és el kell adnod azt a csodás MSI deszkát... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46086) MiklosSaS válasza ViZion (#46085) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajjj legalabb csak te hallgatnal...ezert alszok mar ket napja a heveron mert otthol is megy a harc :D.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46087) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, megjött az új PWM kábelem :C
adunk az érzésnek :))

5 ventit vezérlünk egyszerre.... 4 a radiátoron van, és egy, ami hátul kitolja a levegőt... csavarok érkezéséig még várunk egy pöppet, de már kontaktolunk a céggel.
elméletileg semmi változás nem lesz, majd kiderül... nálam minden nap ajándék :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46088) shady1989


shady1989
tag

Sziasztok [link] ehhez a ramhoz tudnátok valami jó lap + proci párost ajánlani nem feltétlen kell am3+ lehet más foglalat is :R

(#46089) BlackPriest válasza shady1989 (#46088) üzenetére


BlackPriest
őstag

a link rossz helyre mutat és ha nem fx procival akarod használni, te sem jársz jó helyen. itt próbáld meg, itt biztos tudnak segíteni

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46090) shady1989 válasza BlackPriest (#46089) üzenetére


shady1989
tag

[link] ez a helyes link és 8150-es procim van jelenleg :R

(#46091) BlackPriest válasza shady1989 (#46090) üzenetére


BlackPriest
őstag

mi a baj a mostani lapoddal?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46092) shady1989 válasza BlackPriest (#46091) üzenetére


shady1989
tag

nem szeret megbarátkozni a ramokkal :(

(#46093) hackeeeee válasza - = Zk = - (#46087) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ilyen van. :)

Véleményem szubjektív...

(#46094) antikomcsi válasza shady1989 (#46092) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ha nincs hardveres gond, én nem a lapnál gondolnám a hibát. Sokkal inkább valamilyen triviális dolog kerülheti el a figyelmedet a beállításoknál. A Kingstone ramok jól mennek a 8150-el. A lap meg szinte mindegy, ha jól van beállítva. Én legalábbis ezt tapasztaltam eddig az adatlapodon lévő trióval.

(#46093) hackeeeee

Neki is, csak molex csatis. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46095) BlackPriest válasza antikomcsi (#46094) üzenetére


BlackPriest
őstag

corsair vegance low profile (és ahogy nézem low voltage) ramokkal próbálkozik. mondjuk a biosra vetnék egy pillantást

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46096) - = Zk = - válasza hackeeeee (#46093) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:K Gut!

antikomcsi
és full fekete :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46097) shady1989 válasza antikomcsi (#46094) üzenetére


shady1989
tag

a kingstonenal pöccre indul a corsair-el nem akar hiába választom ki a xmp profilt nem hajlandó vele dolgozni :(

(#46098) shady1989 válasza BlackPriest (#46095) üzenetére


shady1989
tag

legújabb bios van fent de nem tudok vele semmit se kezdeni valahogy nem hajlandó dolgozni vele

(#46099) antikomcsi válasza BlackPriest (#46095) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én az adatlapját néztem, ott van a lapja, a 8150 és a kingstone ramok. Azt nem mondta, hogy már megvette e a linkelt ramokat, vagy, hogy olyanokat nézett ki, és lapot, procit keres hozzá?

Bár igazából mindegy, mert a linkelt ramokkal is remekül megy a 8150 a lapjával, csak kézzel kell beállítani, nem szabad auton hagyni, mert a gyári 1.5V-al hajlamosak fagyni a szóban forgó konfiggal.

(#46097) shady1989

Szerintem ne válaszd ki az xmp profilt. Manuális módban lődd be 9-9-9-24/1600MHz CL1 és 1.6V.

Innét indulj ki, és próbálkozhatsz lefelé, fölfelé, ahogy szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#46100) shady1989 válasza antikomcsi (#46099) üzenetére


shady1989
tag

a lap a proci és a ramok is megvannak csak nem tudom őket életre kelteni ami vicces mert az ugyan ilyen időzítésekkel és fogyasztással rendelkező Dominator ramok pöccre indultak XD :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.