Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) lovas001


lovas001
aktív tag

Megpróbálom kihasználni a reggelt hogy hüvös van és hátha nekem is sikerül 10k-s fire strike pont már közel járok :D

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#47052) ViZion válasza irhejja (#47048) üzenetére


ViZion
félisten

Azzal a szerény játékvízzel nem fogod jobban hajtani, hiszen írod is, hogy nem tudod hűteni. Az meg egyéni, hogy kinek mi a stabil.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47053) lovas001


lovas001
aktív tag

Nos én is elértem a hűtésem határait sőőőőt 1,51v nál belenyal a socket a 70,5 fokba, nem is erőltetem tovább. A maghő meg majdnem 80 ra ugrott és onnan hűlt vissza .Nem biztos hogy kéne még erőltetni :D pedig 5,1 ghz körül jó fürge a rendszer :DD

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#47054) MaxxDamage válasza lovas001 (#47051) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Toljad neki ! :C
/szép érték, jó feszen ! - Grat ! ;) /

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47055) irhejja válasza ViZion (#47052) üzenetére


irhejja
tag

Nem is akarom tovább hajtani, 4.7 Ghz volt a cél (a 9590-en alap órajele).

Ennyire csak Prime alatt melegedik, meg a szobahőmérséklet sem volt ideális (bár tegnap kicsit lehűlt az idő). Játékok alatt nem ment még 60 fok fölé az meg szerintem teljesen rendben van, nem a Prime tesztet szoktam nézegetni esténként :D

Akkor még pár napig eljátszadozom, felrakok még 1-2 erőforrásigényesebb játékot (Battlefield 3, Crysis 3) és ha nem lesznek stabilitás problémák, akkor marad a 4.7 Ghz.

[ Szerkesztve ]

(#47056) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Sziasztok, szeretnék hűtőt venni a procimra (fx6300), arra lennék kíváncsi, hogy a 4.3 ghz körüli érték mérsékelt tuningnak számít-e?
És esetleg tudtok ajánlani valamit nekem?(úgy értem, hogy van-e olyan, ami különösen jó erre a célra)
A méret mindegy, igazából a mostani elég gagyesz, teljesen alap hűtő, válaszaitokat előre is köszönöm!

(feltettem a kérdést a "milyen processzorhűtőt vegyek" topic-ban is, de ott értékelhető választ nem kaptam..)

Alpenföhn Brocken pl megfelel?

[ Szerkesztve ]

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#47057) ViZion válasza pr1mzejEE (#47056) üzenetére


ViZion
félisten

Brocken is nagyon jó, minél nagyobb, annál jobb. Aprón keresgélj, olcsón szoktak lenni nagyvasak, egyszer kell megvenni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47058) pr1mzejEE válasza ViZion (#47057) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Köszi, találtam egyet 6-ért, azért kérdeztem rá erre a típusra. :K

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#47059) zzola


zzola
félisten

6350-et megpróbáltam 4,8 GHz-en 1,404 V-al (core), de kifagyott játék közben. Mit javasoltok, emeljem tovább a core feszültséget, vagy nem érdemes tovább foglalkozni vele? 4,6 GHz-et stabilan bírja 1,392 V-al...

(#47060) ViZion válasza zzola (#47059) üzenetére


ViZion
félisten

Kevés lesz az, ott már meredeken többet kér.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47061) zzola válasza ViZion (#47060) üzenetére


zzola
félisten

Igen, közben olvastam, hogy elég sok kell neki. Megpróbálom 4,7 GHz-et de tovább nem megyek, mert tényleg melege lesz a processzornak.
Közben mindenféle trükköt bevetettem már, most a GPU power limit-el játszom, viszem lefelé, de így sem tudom elérni, hogy aránylag egy csík legyen a GPU load. Rengeteg a grafikonon a leesés, játék közben pedig nem észrevehető, mert 80-120 között mozog a kocka, ultra custom beállítással.
Valószínű ezzel a procival nem tudok többet kicsikarni az R9 290-ből...

(#47062) hackeeeee válasza zzola (#47059) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 1,44v kell a 4600hoz és majdnem 1,5v a 4,7-4,8hoz a 8320nal.

Véleményem szubjektív...

(#47063) Habugi válasza lovas001 (#47051) üzenetére


Habugi
addikt

Az szép eredmény, nem sok FX-et lehet eltalicskázni odáig!! :C

Más..

Srácok, ezt a videót most találtam: [link]
Remélem tudtok angolul mert nagyon megéri! :K
A videó különleges esszenciáját az adja, amikor a pasmag neki áll "idézni" az inteles fanboyok dumáit, némi hanglejtés beli ráhatással szemléltetve azok szellemi jogosultságát. Hát majdnem elpusztultam rajta, a könnyem kicsordult.. :))
Persze nem magyar kWh árakkal számol, de a végeredmény miszerint kell vagy 20év mire szóbakerülhetne, hogy visszahozzák az intelek az árukat abszolúte reális.
Kiszámoltam már magam is mikor egy homálylakó felbosszantott annyira, hogy megtegyem. :K

Innentől ezt fogom linkelgetni, amikor egy topicban a sötétséget visszafogó szelep már nem bírja a nyomást és átereszt. :DDD

Szerk.: ja, na meg a poló ami éppen rajtavan és a video vége felé megmutatja.. :DD

(#47064) hackeeeee:

Igen, olvastam már! :K :R
Játékteszteknél a végén érdemes megnézni egyébként a min/max fps-ek közti eltérést. ;)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47064) hackeeeee válasza Habugi (#47063) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt látszik, hogy mennyi a különbség a mostani Intel platform, és az FX-ek között.. (teljesítményben).

Véleményem szubjektív...

(#47065) ViZion válasza hackeeeee (#47064) üzenetére


ViZion
félisten

Ok, ezt értem is, elfogadom. Jobb, újabb. A kérdés, h IRL mit jelent egy monitornál, hogy 60 vagy 160 fps-ed van... Másik, hogy lihegnek az fps-re, meg a nagy VGA-ra, de normális monitorra meg nem fuSSa... muhahha. Kb. olyan dolog, mint agybadugós füleses hordozható MP3-nál hisztizni, hogy FLAC-ot nem játszik le... :DDD

Egy monitorra, fHD-ra az FX is elég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47066) djculture válasza hackeeeee (#47064) üzenetére


djculture
félisten

Játékoknál még a régi phenom2 vs i7 között is alig van bármi difi, 2-3 fps kit érdekel:)

[ Szerkesztve ]

(#47067) hackeeeee válasza djculture (#47066) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én említettem korábban, hogy amikor meglett a 270X CF, a 965 képes volt meglökni 100%-on mind2 gpu-t.

Igaz, érződött, hogy gyenge már hozzá, de nem számítottam rá. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47068) ViZion válasza hackeeeee (#47067) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, jákékhoz továbbra is sok pénz komoly VGA kell, az az "alap". Persze több monitor és brutál VGA(k) már mutatnák az i7 fölényét, de azért valljuk be, az nem a mai magyar átlag PC :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47069) nesh_019


nesh_019
senior tag

Mai magyar átlag PC szerintem még mindig csak egy P4 vagy core2duo konfigok szintjét éri el.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#47070) - = Zk = - válasza nesh_019 (#47069) üzenetére


- = Zk = -
félisten

P4?! C2Duo...?! ne viccelj má' :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47071) djculture válasza nesh_019 (#47069) üzenetére


djculture
félisten

Magyar átlag pc az az egy- két magos laptop valami intel graphics szörnyűséggel :D Én mást se látok...

[ Szerkesztve ]

(#47072) - = Zk = - válasza djculture (#47071) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, az van még nekem is elfekvőben. de mivel eladni nem éri meg, így felújíttatom :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47073) AusWolf válasza djculture (#47071) üzenetére


AusWolf
őstag

Nekem is van netbookom Ivy Bridge Celeronnal. Persze csak a Bulldozeres asztali mellett, utazás esetére. :D
Apámnak meg már vagy 2 éve rágom a fülét, hogy cserélje le a P4-et, mert már unom a karbantartását, de nem hallgat rám. :(

(#47063) Habugi: Megmentettél ezzel a videóval. :) Egy másik fórumon épp azon megy a vita, hogy ezek reális adatok-e, vagy sem. Én személy szerint nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy egy akármilyen asztali processzor 218 wattal többet fogyasszon, mint bármelyik másik. Főleg, mivel egy FX-8350 és egy Core i7-3770K közti különbségről van szó. Tudom én, hogy az FX éhesebb, de azért na... :U

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47074) Maotun válasza AusWolf (#47073) üzenetére


Maotun
őstag

Pedig igaz fx 9590 r9 290x vga-val nalam prime+furemark alatt 568w-ot vesz fel a konektorból.

(#47075) Taifa Díaz válasza Habugi (#47063) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Maga a srác is azt javasolja, hogy az energiamegtakarítás vitájának felmerülésekor mindig nyugodtan linkeljük a videóját :K Kábé jogos. Mondjuk Kaliforniában gondolom, olcsóbb az áram, úgyhogy arrafelé az ilyen dumának még kevésbé van létjogosultsága.

Ne vegyé éemdíííííííít...Annagyon sokat fodjaxt :K

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#47076) hackeeeee válasza Maotun (#47074) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én amikor tesztelgettem a fogyasztást, a 8320-at 4,6GHz-n IBT alatt, vga terhelés nélkül 330-350 wattot rántott ki a hálózatból. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47077) antikomcsi válasza Maotun (#47074) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nekem a 8350 van a Te procid szintjére húzva, és FC3 alatt csak a gép monitor nélkül egy 280X-el 500-520W-ot kér a konnektorból.

És ugye ez csak egy hétköznapi játék.

(#47078) AusWolf válasza Maotun (#47074) üzenetére


AusWolf
őstag

De ez egy FX-8350 tuning nélkül. :F

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47079) RazoR válasza ViZion (#47043) üzenetére


RazoR
veterán

Hali. Most volt rá időm. A képek a BIOS-ról:

BIOS1

BIOS2

BIOS3

BIOS4

Ez alapján mit és hogy, hogy jó legyen????? :F

[ Szerkesztve ]

(#47080) pr1mzejEE válasza antikomcsi (#47077) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Lol, akkor mostmár nem gondolkozom az fx83xx-en..

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#47081) lee56 válasza pr1mzejEE (#47080) üzenetére


lee56
őstag

Most miért!? Csak tápot meg hűtőt kéne cserélned hozzá. :) Valamit valamiért. ;)

No Comment

(#47082) stratova


stratova
veterán

Rég volt már, de akkor duplázom :) csak a CPU-t terhelve:

We use speech marks here because energy consumption was really very high and we didn’t manage more than five minutes in Prime95, with energy consumption starting at 340 Watts and climbing little by little to 363 Watts, with the ATX12V measured at 273 Watts on its own, which is double the TDP of the processor: we chose to cut the test short rather than risk damaging the processor or motherboard.

Itt lakatfogós multiméterrel teszteltek, ezzel mérhető ki legpontosabban a CPU fogyasztása.

Megjegyzés: a táblázatban a socket a fali aljzatban mért fogyasztást takarja.

[ Szerkesztve ]

(#47083) hackeeeee válasza stratova (#47082) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, viszont itt "csak" extreme LLC-t használnak.

Véleményem szubjektív...

(#47084) BlackPriest


BlackPriest
őstag

köszi mindenkinek aki segített, 2 év fx után más vizekre hajózok, jó tuningot mindenkinek

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47085) - = Zk = - válasza antikomcsi (#47077) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem anno a 8150+270X CF belekarmolt a 6-700W-ba :D :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47086) antikomcsi válasza - = Zk = - (#47085) üzenetére


antikomcsi
veterán

De legalább megtudtuk, hogy f@sza tápod van!

(#47087) - = Zk = - válasza antikomcsi (#47086) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az biztos (Y)
beton stabilan tartotta.... :))

hallgattam a jó tanácsra ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47088) ViZion válasza RazoR (#47079) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, minden auto-n van, akkor ismételném magam: összefoglaló, abban van leírás Asus deszkákhoz is. Talán nem minden pont ugyan az, de azért a 99 % belőhető.

No offense... DE:
most kb. mindent írjunk le, úgy néz ki. Nem Veled van a baj, gondolom az oktatás, vagy a meleg teszi. Aki ide betéved, rákérdez, mondjuk hol van leírva RÉSZLETESEN, képekkel. Majd visszajön, hogy az úgy nem megy, nem találja, nem érti, írjuk le... Megint? MINEK?

Ez is gyárin van, szinte még szűz. Rohadtul nincs kedvem, energiám minden második oldalra ezt leírni, vagy tök feleslegesen linkelni az alap tuning írásokat és beállításokat. Lusták vagytok olvasni, én meg k!basz@ttul lusta vagyok írni... Van a szaküzlet, ahol külsősként dolgozom (vagy másik, ahol vállalják), oda be kell vinni és visszaadjuk 1-2 nap múlva, tuningolva, letesztelve, beállítva, vírusmentesítve, frissítve. Mindenki boldog.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47089) hackeeeee válasza - = Zk = - (#47085) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ezt két kártyával sem sikerült prezentálni.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#47090) - = Zk = - válasza hackeeeee (#47089) üzenetére


- = Zk = -
félisten

örülj neki :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47091) AusWolf válasza - = Zk = - (#47087) üzenetére


AusWolf
őstag

Látom, FSP Raider, mint az én 550 wattosom. Jó kis cucc ez, bár az enyémmel nem mernék 2 VGA-t hajtani az FX mellett. :B

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47092) - = Zk = - válasza AusWolf (#47091) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, a 2db 7970-hez már kevéske lenne :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47093) AusWolf válasza - = Zk = - (#47092) üzenetére


AusWolf
őstag

Meg az alaplapom is. Az x16/x4-es CF valahogy nem hangzik túl jól. :DDD

De nem baj, így is elégedett vagyok a rendszerrel. Nem is értem, miért mondják, hogy az FX-ek nem jók játékra. :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47094) - = Zk = - válasza AusWolf (#47093) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:C
nekem ment a 16/16.... kapta volna a benzint, ha nem :))

jó volt a CF... volt benne kraft. de szoftveres támogatás qrva későn... a Thief végett pipultam be... le is cseréltem...

bírta az FX is....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47095) KIRA\/NOVA válasza - = Zk = - (#47070) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Ez így van!

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#47096) AusWolf válasza - = Zk = - (#47094) üzenetére


AusWolf
őstag

Pedig állítólag az újabb driverek már valahogy összehangolják a képkockákat, hogy ne legyen CF-ből eredő lag. De nem hiszem, hogy egy 16/4-es rendszerrel boldogulnának, úgyhogy én inkább kihagyom. :DDD Így is néha CPU-limitbe futok, bár egyáltalán nem zavaró.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47097) pr1mzejEE válasza lee56 (#47081) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Na, de a mostani fx6300-am és a fx83xx fogyasztásbeli különbségéből egy év alatt lehet összejönne abból az árból egy i5:DD (ezt most csak hasraütéssel írtam - nyilván nem:D )

[ Szerkesztve ]

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#47098) MiklosSaS válasza pr1mzejEE (#47097) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

20-25 ev alatt lehet megvolna......

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#47099) ViZion válasza pr1mzejEE (#47097) üzenetére


ViZion
félisten

húbammeg....
Egyrészt biztos 24/7-ben 100%-on teker a géped, de akkor sem jönne ki ennyi fogyasztás. Komolyan ilyen idiótaságokkal kell még mindíg foglalkozni? Mondjad egy villanyszerelőnek, hogy sokat eszik a géped, úgy 700 W-ot (mert nagy CF rendszered van, akármi) és sírva körberöhög majd.

A mikró 1700 W, a porszívó dettó. Elszívó is többet kajál, világít, stb. Mosógép, boiler, meg a többi cucc... De mást mondok: több, mint 1 kW-os a szivattyúm, este locsolok pár órácskát (ha nem esik elég eső)... SZERINTED? Zavaró a PC fogyasztása? Ha spórolni akarok, akkor 10 percel előbb kapcsolom le az öntözést. Akinek meg fáj a PC fogyasztása, az vegyen tabletet. Elég szánalmas a 2-300 000 Ft-os géptulajok sírását olvasni a havi +500 Ft villanyszámla miatt...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47100) lee56 válasza MiklosSaS (#47098) üzenetére


lee56
őstag

..vagy inkább 75-100 év, hat mag is tud szépen fogyasztani,,, tuningolva. :) 25 év alatt csak az intel felárát hozza be a fogyasztáskülönbség, ahogy páran már utánaszámoltak. A fanboyok meg ezekután is jönnek majd az óriási fogyasztással, továbbra is... :)

No Comment

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.