Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) RazoR válasza ViZion (#47088) üzenetére


RazoR
veterán

Hali. Közben tegnap rátaláltam a leírásodra az összefoglalóban, úgyhogy sorry! :R Én voltam a figyelmetlen és átsiklottam felette. Hétvégén próbálgatni fogom és majd jövök az eredményekkel. Látom kicsit kiakasztottalak, bocs érte és köszi a "törődést"! :R

(#47102) ViZion válasza RazoR (#47101) üzenetére


ViZion
félisten

Nem Te, ill. nem csak Te... Nem jutnak el odáig valahogy... Ha visszaolvasol, ez sajnos 2-3 naponta előjön. :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47103) RazoR válasza ViZion (#47102) üzenetére


RazoR
veterán

Értem a mondandód lényegét hidd el és teljesen igazad van! :R

[ Szerkesztve ]

(#47104) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Egy jobb táppal és jobb RAM-al menne feljebb is! :( :W

(#47105) Yllgrim válasza ViZion (#47099) üzenetére


Yllgrim
őstag

yeee, igy van, asszem errol is irtam mar korabban :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#47106) Habugi válasza ViZion (#47088) üzenetére


Habugi
addikt

Szúúszááá, lééégy a labda! Nem, nincs kanál..! :N :D

(#47104) eldiablo:

Azért tesztelsz a 11.5el mert az utóbbi időszakban mindannyian az r15-öt használtuk, vagy azért mert az r15 már sokkal reálisabb eredményt ad? ;] (Köszönhetően az amd vs intel pernek, a peranyagot Yllgrim topictárs linkelte is egyszer úgyrémlik. ;) )

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47107) eldiablo válasza Habugi (#47106) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azért, mert HWBOT-on megverték az előző R11.5 eredményem és vissza kellett szereznem a bukott pontokat. ;]

(#47108) Habugi válasza eldiablo (#47107) üzenetére


Habugi
addikt

Ezesetben, ahogy azt jóapám mondani szokta..: "Ez egy erős érv..!" :D

Nagyon szép egyébként mind eredmény, mind órajel/fesz szempontból amit összehoztál! :R

Szerk. #1
Nézegettem a közelmúltban a HWBOTos 83**-es toplistát, talán pont te linkelted nekem, elég előkelő helyen lenne az R15ös eredményem 5Ghz-en, főleg ha a léghűtéses listára szűrtem rá.
Érdemes oda felregelni és listáztatni az eredményt? Úgy rémlik egy elég elite társaság, abban sem vagyok biztos hogyan lehet/kell regelni.

Szerk. #2
(#47109) eldiablo:

Az igen!!! :Y :C
Azt gondolom tudod, hogy egy 8magos 4.5Ghz körül megy ennyit? :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47109) eldiablo válasza Habugi (#47108) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

De tessék, az R15 eredményem:

Nem fektettem bele 10 percnél többet, csak az új hűtőt akartam tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#47110) nesh_019 válasza ViZion (#47099) üzenetére


nesh_019
senior tag

:C

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#47111) pr1mzejEE válasza ViZion (#47099) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Az a szomorú, hogy képes vagy ezt a kijelentést ennyire komolyan venni, holott oda van írva: "nyilván nem".

Egyébként villanyszerelő vagyok, én pont hogy tudom ezeket a dolgokat, elakartam túlozni a példát, látom sikerült is.

[ Szerkesztve ]

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#47112) AusWolf válasza ViZion (#47099) üzenetére


AusWolf
őstag

Egy dologban számít a nagyobb fogyasztás: több hőt kell elvezetni. Emiatt valahogy mégse sír senki. :U Minőségi CPU hűtőre az Intel fanboyoknak is futja, csak a +200Ft villanyszámla okoz anyagi megterhelést? :DDD

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47113) djculture válasza AusWolf (#47112) üzenetére


djculture
félisten

+ A hőelvezetéssel járó zaj :)

(#47114) ViZion válasza pr1mzejEE (#47111) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, vettem azt is, valóban sikerült eltúlozni, amit átlag-user készpénznek és nem túlzásnak vesz és holnap ezt tényként le is írja valamelyik topikba... :D Ezért nem hagyhattam szó nélkül, nem személyeskedésnek vagy bántásnak szántam! :R

AusWolf: igen, egy tuningolt gépnél ez van, Intelnél is. Sőt, nekik a rossz pasztás procikkal még több nyűg elvezetni a hőt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47115) AusWolf válasza ViZion (#47114) üzenetére


AusWolf
őstag

Na igen, a tuning... Az Intel ezzel a (szándékos?) rossz pasztázással, meg a K-s procijaival, meg a külön tuningos / nem tuningos chipkészleteivel mintha direkt a tuning ellen dolgozna. Az AMD-nél nincs ilyen. Megveszed, összeszereled, működik. Ha akarsz, tuningolsz, ha nem akarsz, akkor nem. Most akkor sírjunk mi is, hogy milyen sz@r az Intel? :U

Mindennek van előnye, és hátránya is, ezt kéne a fanboyoknak felismerni. :K

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47116) hackeeeee válasza AusWolf (#47115) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez egy nyílt titok, annak idején volt is erről szó. Igaz, 2010-ben volt, de itt van.

Persze azóta ez megfordult, ezért is vannak a K-s procik.

Az AMD-nél hasonlóan működött annak idején, lásd Black Edition procik! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47117) pr1mzejEE válasza ViZion (#47114) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Erre például nem gondoltam, de teljesen jogos.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#47118) RazoR


RazoR
veterán

FX 8320 idle-ben 36-38 load (játék) 45 fok az jónak számít gyári órajelen egy Noctua D14-el?

[ Szerkesztve ]

(#47119) - = Zk = - válasza RazoR (#47118) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen.

szerk
volt D14-gyem

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47120) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

No, itt a 2. 270x, újra teljes a CF, meglöktem őket egy kicsit. :)

Az eredmény, crysis 3 alatt ~70-75% körüli CPU használat és ~90-97%-os GPU használat.

A kártyák kicsit többet mennek, 1150/6000 - 15%-ot kapnak powertune-ban.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47121) - = Zk = - válasza hackeeeee (#47120) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mivel is méred a kihasználtságot?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47122) KIRA\/NOVA válasza hackeeeee (#47120) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Amugy VGA esetében elegendő csak a memóriát húzni, nekem HD7770 -em van 1100/6000 a gyári 1100/5200 azzal hogy megemeltem a memoria órajelát látványosan gyorsult a gép DX11-ben ezt a leg egyszerűben ugy tudtam ellenőrizni hogy fel raktam 1 PS2 emulátort a legjobbat (pcsx2) kikapcsoltam a korlátozásokat tehát pörgött a játék saját runtime-ján felül. 5200 vs 6000 sokat számít kb 15-20fps -t dobott pluszban a DBZthenkaichi3-ra itt már a reflexeid is túllassúnak számítanak majd még megnézek 1 Shadow of the collossust a sony platform játékát mert hát ezek használják ki rendesen az emulátor minden képpességét.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#47123) hackeeeee válasza - = Zk = - (#47121) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

HWInfo.

Véleményem szubjektív...

(#47124) - = Zk = - válasza hackeeeee (#47123) üzenetére


- = Zk = -
félisten

danke sehr (Y)

konkrétan melyik sor ami rám vonatkozik CPU/GPU figyelésnél?!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47125) hackeeeee válasza - = Zk = - (#47124) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egy korábbi beillesztésemből:

A utilization azért pöpec, mert komplett terhelést néz a vga-nál, tehát több kártyás rendszernél is praktikus!

Bitang jó ez a program! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47126) Nemt0m12 válasza hackeeeee (#47125) üzenetére


Nemt0m12
tag

Engem egy Bf4es kihasználtság érdeklne low és ultra beállítás mellett, hogy pörgeti

(#47127) - = Zk = - válasza Nemt0m12 (#47126) üzenetére


- = Zk = -
félisten

most nézem BF3 alatt... (a BF4 ritka car lett, így le is töröltem inkább!)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47128) hackeeeee válasza Nemt0m12 (#47126) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az nincs. :N

@zk: Nekem ez volt a BF3, 1 vga-val. Meg is lepődtem, hogy a max cpu használat ~50% volt max.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47129) Nemt0m12 válasza - = Zk = - (#47127) üzenetére


Nemt0m12
tag

Nem azt mondom, hogy jó :D csak, az proci igényesebb valamivel :)Persze a bf3 is érdekel.

(#47130) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah... GPU: 96%
CPU: 80-85-88% között
sajna fel is ment 71 fokra csóri gép....
lehet nem kedveli 4,5-hez a ~1,4V-tot.. na majd holnap elkezdek lefelé baktatni vele

szerk
vga max 59fok... fain (Y)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47131) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Srácok, a HWINFO nálam totálisan megbukott!
Cinebench alatt 635 pontot kaptam 5,2Ghz-en. Kíváncsiságképpen elindítottam a HWinfot és máris csak 565 pontot dobott. Arról nem is beszélve, hogy 5,3Ghz-en ahol lefutott kétszer az R11.5 - R15, wPrime, SuperPi gond nélkül, ott az utolsó R15 közben, mután elindítottam a HWinfot megaksztotta a gépet!

A probléma:

[ Szerkesztve ]

(#47132) hackeeeee válasza eldiablo (#47131) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem tegnap a CF-fel együtt fagyott szét a gép, igaz, monitoroztam közben, de benne volt a pakliban, hogy a 2. kártya nem fogja bírni azt a tuningot, mint az 1. Így, visszavettem az órajelet, és minden ok, bár persze benne van a pakliban, hogy ez is közrejátszott. Visszavettem a GPU-t alapra, most csak a vram van meglökve, eddig ok (kopkopkop).

Procinál is monitoroztam hwinfo--val, ott nem tapasztaltam különbséget.

Eddig 731 pont volt a max 4,6-on, most mértem egyet, hogy futott a HWInfo, 725 pont.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47133) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok :) egy FX4130 3,9 ről húzva 4,2 GHZ re alapon ilyen melegbe 26 fokos

full terhelés esetén 40-42 fok egy Mugen 2 hűtővel elég jónak számít nem?

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#47134) vakond5 válasza eldiablo (#47131) üzenetére


vakond5
őstag

Monitorozó szoftvert eleve öngól bármiféle benchmark közben futtatni, mivel a bench-eknek pont az a lényege, hogy semmi sallang ne fusson, és a tényleges teljesítményt lehessen értékelni. Monitorozók annyi mindent figyelnek, hogy ugyan mérésen kívül semmit nem számít, viszont mérés alatt pont eleget ahhoz, hogy a te példádra jusson az ember.

@zsoleszka17: Szerintem abszolút. :K

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47135) eldiablo válasza vakond5 (#47134) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezzel én is tisztában vagyok! Leírtam, hogy csak kíváncsiságból indítottam el bench közben.
Gondolom van olyan aki játék közben hasznája a HWinfo-t és mivel nem jelentéktelen mértékben fogta meg a gépemet, ezért gondoltam megosztom a tapasztalatomat.

[ Szerkesztve ]

(#47136) antikomcsi válasza zsoleszka17 (#47133) üzenetére


antikomcsi
veterán

Az mindegy, hogy kint milyen meleg van, ha a szobádban, vagy ahol a gép van megy a klíma. ;]

(#47137) ViZion válasza antikomcsi (#47136) üzenetére


ViZion
félisten

...ha az asszony engedné bekapcsolni :O Mert a gyerekek, meg a vírusok, etc... Mondjuk jó a szigetelés, bent csak ~25°C van, de akkor is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47138) - = Zk = - válasza ViZion (#47137) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nők ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47139) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Most nálam is megy a klíma, igaz csak 25 fokra állítva.
Ennek ellenére nem tudom lehűteni az FX-em. Már egy csomó hűtőt próbáltam, ám egyik se tudta 4,8GHz-en elfogadhatóan meghűteni 24/7-ben. Pedig voltak itt, akik 5GHz-en léghűtötték a procit, nem értem, náluk hogy sikerült összehozni??
Az eddig próbált hűtőim:
CM Hyper 212 + 2db Swif2
Alpenfoehn Matterhorn Pure + 2db Wsif2
TR HR-02 + 2db TY-147
Noctua NH-D14
Ami érdekes, hogy ezek közül a Matterhorn volt a legjobb, igaz visító ventikkel, és a Hyper 212 se volt nagyon elmaradva.
Most már csak egy PH-TC14PE, vagy CryorigR1, esetleg SA SB-E próba van hátra, de az eddigi tapasztalataim alapján kb. ezekkel se mennék semmire! 1-2 fok javulás még nem lenne elég. :(

-= Pancsermeste® =-

(#47140) BPY-167 válasza Pancsermeste (#47139) üzenetére


BPY-167
tag

Ha egy Noctua NH-D14 sem tudta lehűteni akkor ott a gépház szellőzésén kell javítani.

(#47141) Pancsermeste válasza BPY-167 (#47140) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem-nem, a teszteket direkt asztalon összerakva végeztem (távolról szobaventi ráállítva), hogy a rossz házszellőzés ne befolyásolhassa az eredményt. Sajnos nálam a D14 is elvérzett. :(

-= Pancsermeste® =-

(#47142) BPY-167 válasza Pancsermeste (#47141) üzenetére


BPY-167
tag

Hát akkor ez a baj.Egy jó ház szellőzését egy szoba venti meg a szabad levegő nem tud helyettesíteni.
Legalább is szerintem.
Tavaly előtt egy hő hullámban levettem az oldalát.Idle fokok jobbak lettek de a load fok több lett mert megbontottam a huzatot a házban.

(#47143) Pancsermeste válasza BPY-167 (#47142) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Miért, szerinted a házad hűti a levegőt? ;)
Akármilyen jó a házad szellőzése, a szobalevegő hőmérsékleténél nem lesz benne hűvösebb.
A levett oldallapos nyitott ház szellőzése valóban rosszabb, mint a zárt házé, ám az asztalon összeállított gép az teljesen más, itt nincs ahol megrekedhetne a levegő (az alaplap alja is nyitott, sarkokban 4 ponton fekszik csak fel), a szobaventivel pedig a legjobb házszellőzéshez képest tornádót tudok ráirányítani a cuccra. Szinte fázok itt a gép mellett.

-= Pancsermeste® =-

(#47144) powermause válasza BPY-167 (#47142) üzenetére

:D Vizet neki.Ahol a D-14 meg áll ott már csak a víz jöhet szóba!Ennél sokkal jobb már nincs. :B Mondjuk én inkább kompromisszumot választottam - nem érdekel a Prime95 alatti hőfok.(5perc alatt75fok kupak hő(!)-FX8320-3500@4500)Soha semmilyen program nem hajtja ennyire a procit,játék alatt(watch dog) 56C°(!) a legtöbb.Tiszta pénzkidobás a "komolyabb" hűtés.Nekem :U .

powermause

(#47145) - = Zk = - válasza powermause (#47144) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, D14-ről váltottam vízre.... 1-2 fok, ennyi a diffi...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47146) Pancsermeste válasza powermause (#47144) üzenetére


Pancsermeste
őstag

4500MHz-en nekem se lenne gondom, a kis Mattival vígan viszi a 4,6GHz-et 60 fok alatti maghőmérsékleten Prime alatt is. Sajnos a 4,8GHz-hez szükséges plusz fesz miatt már nem boldogul, az 5,0GHz pedig reménytelen. :( Én is megelégszem a 4,6GHz-el, csak bosszant, hogy mások hogyan tudják hűteni nagyobb frekin is, pedig elég alacsony feszigényű procim van.

-= Pancsermeste® =-

(#47147) powermause

:DD ..nem érhet el az ember mindent egyszerre.Menjen - 4.8-5.0Ghz,maradjon 60C°-alatt,ára:25-28K !!:D :D

powermause

(#47148) Pancsermeste válasza powermause (#47147) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Persze, nyilván nem is várom el, hogy 4,8-5,0GHz-en is maradjon 60 fok alatt, ám 70 fok maghőmérsékletnél ne menjen feljebb.
25-28K-t meg is érne nekem, hogy ez teljesüljön, de ennyiből sajnos reménytelen, mert ide már komoly vízhűtés kellene.

-= Pancsermeste® =-

(#47149) AusWolf


AusWolf
őstag

Szerintetek ez egy mérési anomália, vagy mi? :U

Játék közben figyeltem a hőmérsékleteket, és megakadt a szemem ezen: az Aida64 szerint a proci egy pillanatra 4505 MHz-en, az alapból DDR3-1600-ra belőtt memória pedig 924 MHz-en járt. A második pont is érdekes, ahol a proci visszavette magát az ég tudja mennyire, a memória pedig 531 MHz-re. Tudom, hogy az Aida64 megbízhatósága nem 100%, de ez akkor is érdekes. :U

Amúgy furcsállom azt is, hogy a Turbo szinte végig 3900 MHz-en dolgozik, csak nagyon ritkán egy-egy pillanatra megy fel 4200-ig, pedig a terhelés, ahogy látszik is, ritkán megy 50% fölé. :F Vagy ez is csak egy mérési hiba?

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47150) Pancsermeste válasza AusWolf (#47149) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, valószínűleg monitorozási hiba. Mondjuk más progiknál is megfigyelhető ilyen, pl. a CPU-Z-ben is ugrálni szokott az FSB és HT link freki.
A turbót nem ismerem igazán, mivel az első, amit kikapcsoltam, de gondolom az csak nagyobb terheléskor kapcsol be. Indíts pl. egy Prime tesztet, akkor elvileg fel kell kapcsolnia.

-= Pancsermeste® =-

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.