Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) stratova válasza DudeHUN (#46847) üzenetére


stratova
veterán

Holly sheep. :Y
Mint mikor egyes helyeken "gamer" konfigot árultak 10k-s lappal i7-2600 + GTX 560 felállásban. Csak itt az első bekapcsolással szeretnék megsütni a lapot.
Ennek a gépnek a szelleme ("lelke") a felszálló füsttel együtt távozik is.

[ Szerkesztve ]

(#46852) - = Zk = - válasza DudeHUN (#46847) üzenetére


- = Zk = -
félisten

760G, az :D :C

még a garimatrica is leolvadna róla :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46853) hackeeeee válasza DudeHUN (#46847) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmmm.. Hát, ő, izé...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46854) BlackPriest


BlackPriest
őstag

gondolom a 700-as táp is valami hasonlóan ide passzoló m-tech lehet

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46855) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok! Megérkezett az új családtag egy FX 8320 személyében. Egy Asus RoG Crosshair IV Formulával hajtom és eddig minden okésnak tűnik, Aida 64 Stresstest ment fél órát meg egy két játok 15-20 percet. Mivel tudnám letesztelni, hogy tényleg minden okés-e vele? Egy nagyon láma kérdés: procicsere után kell Win reinstall esetleg?

(#46856) MiklosSaS válasza RazoR (#46855) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem szoktam win-et ujra rakni ha csak processzort cserelek.

Aztan majd gyere eredmenyekkel abban az alaplapban vetek nem hajtani az FX-et!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46857) Taifa Díaz válasza RazoR (#46855) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem váltottál platformot, chipsetet, ergo a processzorod cseréje nem igényli egyben az operációs rendszer cseréjét is.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#46858) =HG= válasza hackeeeee (#46853) üzenetére


=HG=
addikt

Az klassz, hogy még csak nem is támogatja hivatalosan a lap a procit! :U

(#46859) Cseri0058 válasza Habugi (#46842) üzenetére


Cseri0058
őstag

én tudtam milyen lapot veszek, de mindenképpen MSI-t akartam. :)
Miért cseréljem le a gyári hűtőt? egy ideig biztosan nem fogom tuningolni hisz minek? minden megy rajta ami nekem kell.

(#46841) hackeeeee válasza

csak %-os van...

(#46860) BlackPriest válasza Cseri0058 (#46859) üzenetére


BlackPriest
őstag

mert a gyári beállításokkal indokolatlanul sok feszt ad a procinak, hangosabb, melegebb lesz a gép. kis finomhangolás csodákat tud tenni

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46861) Cseri0058 válasza BlackPriest (#46860) üzenetére


Cseri0058
őstag

mesélj csak :D mit kell finomhangolni?

(#46862) BlackPriest válasza Cseri0058 (#46861) üzenetére


BlackPriest
őstag

olvasd el az első hozzászólást...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46863) lee56 válasza RazoR (#46828) üzenetére


lee56
őstag

Nem olvasgattad mostanában a topikot? "Belefér" vele egy "kis" tuning is akár, mint ahogy Habugi kollega be is bizonyította. Egy jó procit kell csak kifogni, meg egy termetes hűtőt, az alaplapon nem fog múlni. :N

A revekkel azért érdemes vigyázni, mert volt sok, és csak az első 1.0, illetve talán az uccsó 4.0, amivel nem volt semmi gond. Bár 4.0-ról keveset hallani, nem is nagyon hoznak talán az országba, árlistákba se látom, csak az ősrégi 1.0-t. :( Ha valakinek mégis van vele tapasztalata az leírhatná igazán, kiváncsi vagyok, mit tud.

(#46847) DudeHUN : :W :W :W

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#46864) Cseri0058 válasza BlackPriest (#46862) üzenetére


Cseri0058
őstag

és nincs valami olyan beállítás ami minden procinál működik? nem nagyon merek itt állítgatni semmit
engem csak ez a kevesebb fesz érdekel hogy ne melegedjen annyira akkor. az órajel emelés nem érdekel most

[ Szerkesztve ]

(#46865) BlackPriest válasza Cseri0058 (#46864) üzenetére


BlackPriest
őstag

legrosszabb esetben visszaállítod a gyári beállításokat, ha a leírás szerint csinálod, nincs mit elrontani. az én 8120-asom pl 3.1GHz-en, ami az alap órajele, 1V-al elmegy stabilan. azért ez nem kevés különbség

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46866) Cseri0058 válasza BlackPriest (#46865) üzenetére


Cseri0058
őstag

Ezt az amd cool n quiet érdemes kikapcsolni?

(#46867) ViZion válasza Cseri0058 (#46866) üzenetére


ViZion
félisten

Kérlek olvasd már el azt a szájbatekert első hszt, és akkor nem kell minden menüpontra rákérdezned. Le van írva. Kikapcsolod, akkor a procit pörög akkor is ha nincs terhelés. Tehát ne kapcsold ki, ha a fűnyíró hangú gyári hűtőd van. adatlapod is kitölthetnéd, hamár őstag vagy...

Igen, most finom voltam és nőies. ;] ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46868) BlackPriest válasza ViZion (#46867) üzenetére


BlackPriest
őstag

köszönöm, spróoltál nekem is és másoknak is pár sort ;]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#46869) Cseri0058


Cseri0058
őstag

hát nekem ez nagyon kínai...inkább hagyom is.
azért köszi a helpet! :)

(#46870) zzola


zzola
félisten

Sziasztok.
Segítséget/tanácsot kérnék!
Ma ~2 óra játék után (Battlefield 4) elkezdett meg-meg röccenni/akadni a kép. FX6350-al hajtok egy R9 290-et, minden egységen minden beállítás gyári/alap értékeken van. Azt szeretném kideríteni, hogy ezt a limitet a CPU okozza-e?
Egy képet tudok prezentálni, 10 percig monitoroztam (egyelőre). A kék a CPU load, a másik a VGA.

Esetleg valamit állítanom kellene? Tanácsot elfogadok!
:R

[ Szerkesztve ]

(#46871) ViZion válasza zzola (#46870) üzenetére


ViZion
félisten

Olvass vissza 3 hszt, ennyi. De mivel ez szemmel láthatólag a legtöbb ide tévedőnek túl sok, leírom ide is:
beállításokhoz segítség az összefoglalóban,
nem, alapon nem jó,
igen, biosban kell állítgatni
nem, nem teszed tönkre
igen, szükséges, vagy max. lemondasz az aknakeresőnél komplexebb játékokról,
Nem, nem vagyok ilyen, ez csak ma
Igen, elolvasod, ha nem értesz kérdezel, de mindent újra (és újra és újra és úúúúújraaa :W ) nem írunk le.

Jó olvasást. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46872) zzola válasza ViZion (#46871) üzenetére


zzola
félisten

Legalább őszinte volt! :DDD
"nem, alapon nem jó," volt csak hasznos...dánke!

(#46873) ViZion válasza zzola (#46872) üzenetére


ViZion
félisten

Többi is az, látom a lényeget lehagytad: ÖSSZEFOGLALÓBAN leírtuk. Ha kevés, nem tiszta, akkor bátran kérdezz. De annyit nem lehet minden 5. hsz-be kopipésztelni...
...Bitte.

Cseri0058: hááát... mi módon? Mik a jelenlegi beállítások? Mit jelent a "kicsit"?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46874) Cseri0058 válasza ViZion (#46871) üzenetére


Cseri0058
őstag

na az elöbb megpróbáltam egy kicsit lejjebb venni a cpu voltage t.
hmmmm milett a vége?
a biosba sem jutott el a gép.... cmos resettel tudtam csak megoldani... :U

(#46875) EnterR válasza zzola (#46872) üzenetére


EnterR
veterán

FX6350 nagyon kevés a VGA kihajtásához, ez tény, a grafikonon is látszik. Viszont nem érdemes rendületlen alulfeszelni, mert jókora teljesítmény zuhanással is járhat, hiába állja a sarat élesben.

PSN ID: marquuard

(#46876) EnterR


EnterR
veterán

Érdekes dolgot csináltam, 300-as FSB-vel elértem a 3000MHz CPU/NB-t, de a fokozott hőtermelés miatt a CPU-t 2249MHz-ig kellett visszavennem, CPU/NB megzabált kereken 1.5V-ot, viszont a tesztek rendre lefutottak, de a CPU sebességének csökkentése miatt nem nagy durranás a 3GHz CPU/NB.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#46877) zzola válasza EnterR (#46875) üzenetére


zzola
félisten

Sajnos egyelőre erre volt pénz...

(#46878) ViZion válasza EnterR (#46875) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, de alulfeszelve kicsit kitolhatja a játékidőt... Lehet kevesebb FPS, de kicsit több idő. :U Nem tudom IRL mennyit jelentene, vagy mennyire lenne játszható.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46879) EnterR válasza zzola (#46877) üzenetére


EnterR
veterán

Látom, ezt sikerült támadásnak venned. Leírtam az igazságot, hogy nem hajtja ki, de még megtuningolva sem. Ezt akárki megmondja, 280X-hez már rendesen meg kell rángatni a CPU-t, hogy utolérje a VGA-t.

PSN ID: marquuard

(#46880) EnterR válasza ViZion (#46878) üzenetére


EnterR
veterán

Mondjuk COD-okra ráférne egy FX6300 5GHz 1.232V, mert túl hamar végigvihetők. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#46881) zzola válasza EnterR (#46879) üzenetére


zzola
félisten

Dehogy vettem támadásnak. Eredetileg egy 280x-et terveztem, de jó áron hozzájutottam egy 290-hez....:)

(#46882) RazoR


RazoR
veterán

Hali. Valaki tudna egy részletes útmutatót adni az FX procik tuningjához, mert legutóbb egy X4 955-el próbálkoztam és félek belevágni... Akár PÜ-ben is...

(#46883) Yllgrim válasza stratova (#46830) üzenetére


Yllgrim
őstag

:C

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#46884) =HG= válasza RazoR (#46882) üzenetére


=HG=
addikt

Itt felül az összefoglalót olvasgasd!

(#46885) Yllgrim válasza =HG= (#46884) üzenetére


Yllgrim
őstag

Megnyugodtam, nemcsak en vettem mostanaban AMD buildet :) Van meg par orult :) :))

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#46886) stratova


stratova
veterán

Urak!
Az első és legfontosabb pontot éppen nem látom az összefoglaló tuning részében: RTFM
Azaz ha nyulka-piszkálni akarja a friss FX-tulaj a CPU-t, először látogasson el az alaplapgyártója honlapjára, töltse le a manualt és olvassa el! Gyártónként más-más megnevezése lehet ugyanis egyes funkcióknak, de egyben ki is fejti a kézikönyv mi mit takar. Így már emészthetőbbek lesznek a tuning leírások is. Ha ezt összevetve sem tiszta az OC guide, kérdezzen.
Ez annak, aki korábban is tuningolt egyértelmű, de lehet hogy kezdőnek nem feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

(#46887) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Venni szeretnék egy FX6300-at. Nincs az alaplap támogatási listában benne. De mondjuk 6100 meg benne van. Ilyenkor semmi esély sincs rá hogy vigye a lap a procit? :) Köszi!

Alaplap: [link]

(#46888) MiklosSaS válasza jozsef8 (#46887) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az az alaplap meg egy ket magos sempronhoz is gyenge.

Felejtsd el!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46889) jozsef8 válasza MiklosSaS (#46888) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Mi a gond vele? :(

(#46890) stratova válasza jozsef8 (#46889) üzenetére


stratova
veterán

Nagy Sass a valószínűleg 4+1-es VRM-et kevesli a lapodon (bár azért a 2 magos sempi túlzás). Hűtőborda sincsen a kérdéses területen.
FX-6300-at sajnos(?) nem támogatja a lapod (rev. 3.1) csak a 4.0 kezelné.
Érdekes módon azért szerepel, a kompatibilitási listában pár 125 W-os CPU, de szerencsére ahhoz azért már a Gigának sem volt arca, hogy 4 modulos 125 W-os FX-et is a listára vegyen. Belépő lapba 125 W-os CPU-t nem tesz jó szívvel az ember, de 95 W-osat is inkább legalább 4.1-esbe.

[ Szerkesztve ]

(#46891) jozsef8 válasza stratova (#46890) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Értem. Jelenleg Athlon II X3 455 van benne, az 95W-os. Nem akartam 8 magosat belepakolni. De még azért egy 6300-at húzás nélkül elbír nem? Amúgy mi baja lehet kiütheti a procit? Így az alaplapok és processzorok áramellátásában nem vagyok otthon sajnos. :R

(#46892) jozsef8 válasza stratova (#46890) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Akkor max 6100-at érdemes bele rakni? :)

[ Szerkesztve ]

(#46893) stratova válasza jozsef8 (#46892) üzenetére


stratova
veterán

FX-ből igen. Itt egy FX-6100 vs. X3 440 teszt Frescho kolléga tollából.

(#46894) zzola válasza ViZion (#46873) üzenetére


zzola
félisten

Egyébként elolvastam az összefoglalót a kérdés előtt. A VGA-t High-on használva semmiféle röccenést nem tapasztaltam, az AMD Gaming program átállította Custom Ultra-ra a beállításokat, azóta van a röccenés. Nem lassul be a kép, hanem megakad egy pillanatra, mintha túlmelegedne a VGA core vagy a Vram és letiltaná egy pillanatra az órajelet (vagy nem tudom)...

Igazából lenne egy ide vágó kérdésem is!
CPU Offset Voltage
CPU/NB Offset Voltage
DRAM Voltage
NB HT Voltage

Ezeket az értékeket meddig érdemes fel állítani, mennyi az az egészséges érték, ami nem okoz kárt?
Vagy ez egyedi, kis lépesenként ki kell tesztelni? Tegnap beállítottam az útmutatóban szereplő értékeket (kivéve RAM Voltage, az maradt auto), minden ment rendesen, nem fagyott...
Köszi!

(#46895) ViZion válasza zzola (#46894) üzenetére


ViZion
félisten

Szoftveres tuning sokszor csak bekavar, inkább kapcsold ki. Ha van stabil bios beállítás, akkor kísérletezni ér.

DRAM, azaz ram fesz az legyen a gyári, OC-nál felette, ~1,65 V max, ramtól is függ
CPU ofset az a proci feszt állítja, tapasztalatok szerint úgy ~1,45 V felett kezdenek fűteni, érdemes ez alatt találni valami jó frekit, amit nem kell orkánnal hűteni.
CPU/NB az a prociban a mem vezérló. Ha jól emléXem 1,5 V max, az AMD írása szerint. Ennyi nem kell neki, meglesed mennyi auto-n, kicsit alálőhetsz. 1,2-1,3 V, De ha fagy flash alatt vagy ram BSoD-k vannak, akkor lehet emelni.

HT voltage maradjon auto, talán 1,2 V.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46896) zzola válasza ViZion (#46895) üzenetére


zzola
félisten

Milyen szoftveres tuningra gondolsz? Csak a biost állítottam, más programot nem használok! Az AMD-s program pedig csak a VGA-t bántja-elvileg. De azt is le fogom törölni, mert egy f@szság szerintem...
Köszi a segítséget! :R

(#46897) MiklosSaS válasza jozsef8 (#46889) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gyenge a VRM, es ami a legfontosabb az hogy nincs rajta futes. A 6100-asnak 95 W TDP-je van, ami egy kis tuningban mar lehet 160-170 W is. Sok bajod lehet meg vele......

Masik meg hogy a chipset nem a legjobb....inkabb egy 9xx-es lap. Mar igazan olcsok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46898) stratova válasza zzola (#46894) üzenetére


stratova
veterán

Ha high-on eddig VGA limites volt (bár az a játék FX-et is csontozza rendesen) még érezhetted folyamatosnak. Amennyiben AMD progija alacsonyabb garafikai szintet állított be, akkor ez átválthatott CPU limitbe, mikrolagba (nem esik le az fps mégis "röcög" a játék). Ez annyiból lenne csak fura, hogy nem csak 2 óra után jelentkezne.

(#46899) zzola válasza stratova (#46898) üzenetére


zzola
félisten

Én nem igazán értek ehhez.

Ezt a képet rögzítettem, annyit látok, hogy a CPU nem éri el a 100%-ot, a VGA meg "ugrál". Egy jó görbének hogyan kellene kinéznie? A VGA-nak is aránylag egyenletesen kellene terhelődnie?
4.4GHz-en is hasonló volt az ábra, de mindjárt ki is próbálom, bár most nem tudok 2 órát egyhuzamban játszani...

(#46900) jozsef8 válasza MiklosSaS (#46897) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Jó, csak ezt meg el kell passzolni :) :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.