Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) Habugi válasza marci1250 (#46498) üzenetére


Habugi
addikt

Üdv,

Rég írtál, mi a harci helyzet hőmérséklet ügyben?
Egyébiránt csak, hogy hárman három különböző dolgot ajánljunk, a magam részéről HWInfo64-re voksolok. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46502) EnterR válasza Maotun (#46499) üzenetére


EnterR
veterán

A maximum 61 fok az nem a magokra vonatkozik?

PSN ID: marquuard

(#46503) ViZion válasza EnterR (#46502) üzenetére


ViZion
félisten

Igen. De nem maximum, hanem ez felett már hibázhatnak, ergo nem megy tönkre (legalábbis nem instant), viszont nem lehet verni érte az asztalt, ha meleg és fagy. Akármilyen paradoxon is ez :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46504) Maotun válasza EnterR (#46502) üzenetére


Maotun
őstag

upsz jogos a magok core temp max 61 :B :B :B
[itt a kolléga az AMD.-től kérdezte a hőfokokat]

(#46505) marci1250 válasza Habugi (#46501) üzenetére


marci1250
tag

Hello! :)

Meg van a lap, és tényleg megoldást jelentett :)
Asus M5A99FX Pro Rev 2.0-ás lapot tettem bele és egészséges minden rendben, vettem egy új házat is :D nem bírtam ki. :)

Majd ha egyszer ráérsz, kérném egy kis segítséged, ha nem baj :) :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#46506) Habugi válasza marci1250 (#46505) üzenetére


Habugi
addikt

Az szép.. :C

Gratula!

A szokott TS3 serveren megtalálsz kb minden este 7-8után, gyere bátran ha úgy érzed olyan kérdésed van amiben tudok segíteni. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46507) ViZion válasza marci1250 (#46505) üzenetére


ViZion
félisten

...Az összefoglalóban a segítség zöme, egyben.
Grat a jó kis laphoz! :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46508) marci1250 válasza ViZion (#46507) üzenetére


marci1250
tag

Köszönöm, én is örülök, hogy megvan :))

A kérdések a HWinfoval kapcsolatban és finom hangolással kapcsolatban lennének :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#46509) ViZion válasza marci1250 (#46508) üzenetére


ViZion
félisten

Az jöhet ide, vannak itt sokan, akik hegesztgettek mindent már biosban. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46510) marci1250 válasza ViZion (#46509) üzenetére


marci1250
tag

Gondoltam írok, majd egy összefoglalót :)

Rendben :)

A lapom mint már írtam egy Asus M5A99FX Pro R2.0 a processzorom egy FX8350-es 4Ghz. A hűtő, ami rajta van egy Noctua NH-C12P. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek ez a hűtő, kibírna egy kis tuningot? Nem sokra gondoltam, kb fél, vagy egy GHz-re :))

Hogyan kell tuningolni? :) Tudom ez egy nagyon általános kérdés, de nagyon kezdő vagyok és ha már van egy szorzózármentes processzorom és egy okos lapom, szeretném magam egy kicsit kipróbálni :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#46511) ViZion válasza marci1250 (#46510) üzenetére


ViZion
félisten

lehet húzni, meglátod meddig hűti, 5 GHz-hez azért komolyabb vas kellene hűtésre. Összefoglalóban a részletes leírás a lapodhoz, az alap CPU tuninghoz. RAM, etc tuning itt van a korábbi oldalakon, vissza kell olvasni, eredmények, beállítások, stb. vannak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46512) marci1250 válasza ViZion (#46511) üzenetére


marci1250
tag

A mugen 4-est olvastam, közepes tuninghoz, az befér a házamba, szerinted meghűti? :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#46513) EnterR válasza marci1250 (#46512) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem FX6300 5GHz-et stress test alatt már nem tudja hűteni, játékat alatt a socket hő 62 fok. Pedig elég jó darab a CPU.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#46514) - = Zk = - válasza marci1250 (#46505) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is olyan lapom van... nagyon adja :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46515) HunLogin01


HunLogin01
csendes tag

Sziasztok!
Az Aida 64 ből melyiket kell letölteni a CPU hőfok monitorozáshoz?
Továbbá tudnátok mondani pár jó tesztet procihoz? Mert most vettem egy FX 8350 et és meg szeretném nézni mire képes.

(#46516) ViZion válasza HunLogin01 (#46515) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
CPU-Z, Intel Burn Test (itt keress rá, volt FX-fix verzió nemrég valakinél feltöltve), Prime95 (inkább csak fűtésre), Open HW Monitor...

Elöl az összefoglaló olvasása, adatlapod kitöltése ajánlott. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46517) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

Gondolkodom a proci cserén, Giga 990FXA-UD3 lapom van és jelenleg benne egy 955BE.
A kiszemelt utód egy AM3+ os Opteron 3280 lenne ami elvileg alapból 65W-os TDP vel bír és nyolc mag.
Természetesen jobb lenne egy 8320-8350 es kombóra váltani de az áruk nem túl meggyőző.
A kérdés az hogy az említett Opteron mennyire bírhatja a tuningot (szorzózáras). Elég alacsony az alapórajel 2,4GHz amit turbóval 3,4GHz-ig tornáz fel.
Szerintetek lehetséges picit emelni az órajelen? Ha már 4GHz -re tudna ugrani Turboval nekem bőven elég lenne.

(#46518) Zsivaagoo válasza csabika0001 (#46517) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ahhoz a laphoz FX-8320 dukál minimum. 4,4 GHz-re simán fel lehet húzni - ez +900 MHz tuning - ekkor röhögve hozza egy i7-3770 teljesítményét több szálon. Kell rá egy jó hűtő és kész.

Mi a tököt akarsz te Opteronnal?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46519) csabika0001 válasza Zsivaagoo (#46518) üzenetére


csabika0001
senior tag

A válasz egyszerű = olcsó.
De nem tudom, még agyalok rajta nem tuti vétel ez annyira.

[ Szerkesztve ]

(#46520) ViZion válasza csabika0001 (#46519) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor is inkább egy FX-6300, ami szintén olcsó, igaz "csak" 6 modul, de mire használod? Mert játékra fHD-ig egy monitoron elég sztem (persze kinek mi, de Opteron szintet hozna sztem).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46521) EnterR válasza csabika0001 (#46519) üzenetére


EnterR
veterán

Workstation procival akarsz játszani? :DDD

PSN ID: marquuard

(#46522) eldiablo válasza EnterR (#46521) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha olcsóbb és eszi az alaplap, akkor miért ne?

(#46523) kircso13 válasza csabika0001 (#46517) üzenetére


kircso13
senior tag

[link]

..,

(#46524) csabika0001 válasza kircso13 (#46523) üzenetére


csabika0001
senior tag

Ez egy 6238 vagy 6234.... afféle opteron ?

[ Szerkesztve ]

(#46525) csabika0001 válasza kircso13 (#46523) üzenetére


csabika0001
senior tag

Viszont azt nem értem ha a bus sebesség 200MHz-en van szóval alapértelmezett akkor hogyan megy ez 4GHz-en? Szorzózár mentes Opteron nincs és ahogy néztem egyiknek sincsen ilyen alapórajele de még turbo sem.

(#46526) nesh_019


nesh_019
senior tag

1866mhz ram van a gépembe.
De a bios automatán 1333mhz állította. HA játszom felhuzza 1866 vagy ez mit jelent hogy automata?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46527) ViZion válasza nesh_019 (#46526) üzenetére


ViZion
félisten

Auto-n sz@r, kézzel kell biost beállítani, összefoglalóban a segítség.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46528) nesh_019 válasza ViZion (#46527) üzenetére


nesh_019
senior tag

összefoglalóban a segítség.
Hol?
Most jött megy a 6300 procim. 6100 váltottam le. Tudom hogy nem nagy ugrás [Garancia miatt csináltam]
Ha berakom nem kell újra telepítenem a Windowst remélem mert akkor elveszik egy csomó mentésem?!

Alaplapom: M5A78L LE - ASUS

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46529) nesh_019 válasza nesh_019 (#46528) üzenetére


nesh_019
senior tag

[???]

Igazából én nem akarom húzni a dolgokat benne. Megéri ezt megcsinálni?

gigabyte superb 460w tápom van.

1401 a bios

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46530) ViZion válasza nesh_019 (#46529) üzenetére


ViZion
félisten

Azzal az alaplappal nem fogsz nagyon tuningolni, viszont auto-n túl sok feszt kap, mindenképp érdemes beállítani kézzel, mondjuk 3,8 GHz @ 1,25 V lehet a kiindulás, tesztelni kell majd újra állítani.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46531) nesh_019 válasza ViZion (#46530) üzenetére


nesh_019
senior tag

Nem akarok tuningolni. 3.5ghz és auton hagyhatom vagy úgy is sok feszt kap vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46532) ViZion válasza nesh_019 (#46531) üzenetére


ViZion
félisten

auto-n sok a fesz. Jobb, ha rászánsz pár órát, hűvösebben viszi a 3,5-öt, vagy tudod feljebb is pöccinteni kicsit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46533) nesh_019 válasza ViZion (#46532) üzenetére


nesh_019
senior tag

akkor 3.5 milyen feszre rakjam?

Rászánok pár órát? :S

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#46534) MiklosSaS válasza nesh_019 (#46533) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1.2 - 1.25 V

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46535) atius


atius
csendes tag

Hali!FX-8320 procit vennék.Jó választás e allá egy AsRock 990FX Extreme3?ÜDV!

(#46536) kungzi válasza atius (#46535) üzenetére


kungzi
veterán

Egyáltalán nem sajnos, gyenge hozzá. Állandóan throttlingolni fog- :(

(#46537) atius válasza kungzi (#46536) üzenetére


atius
csendes tag

Akkor melyik jó allá?

(#46538) - = Zk = - válasza atius (#46537) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Asus M5A99FX Pro R2.0... részemről persze

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46539) kispal87 válasza atius (#46537) üzenetére


kispal87
aktív tag

Ha árban kb ugyanott szeretnél maradni akkor pedig ASUS M5A97 EVO R2.0

(#46540) marci1250


marci1250
tag

Sziasztok! :)

Szerintetek egy Mugen 4 befér egy Corsair Carbide spec-03-as házba? Azt tudom, hogy az adatok szerint igen, de szerintetek van különbség intel és amd processzorok magassága között, vagy amit a ház gyártója ír az pontos és mindenképpen be kell férnie? :R
Csak nagyon necces, hogy befér.

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#46541) hackeeeee válasza - = Zk = - (#46538) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy Gigabyte GA-970A-UD3.

Véleményem szubjektív...

(#46542) hackeeeee válasza marci1250 (#46540) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A ház adatai szerint:

Maximum CPU Cooler Height 157mm

A hűtő pedig:

Overall Dimensions:
130 x 88 x 156,45 mm / 5.11 x 3.46 x 6.14 (excl. fan)

Vagyis, elvileg, éppen, hogy befér. Van fél mm hely. Döntsd el, hogy vállalod-e a rizikót. :)

Véleményem szubjektív...

(#46543) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Van, akinek UD7-es 990FX Gigája van? Egyetlen boltban találtam ezt a lapot. Miben különbözik az UD5-től?

PSN ID: marquuard

(#46544) hackeeeee válasza EnterR (#46543) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A PCI-E sínek számában. Plusz az UD7-en kicsit bikásabb a hűtő. Plusz van rajta pár apróság, pluszban. :)

UD7:
2 x PCI Express x16 slots, running at x16 (PCIEX16_1, PCIEX16_2) (Note 3)
2 x PCI Express x16 slots, running at x8 (PCIEX8_1, PCIEX8_2) (Note 4)
2 x PCI Express x16 slots, running at x4 (PCIEX4_1, PCIEX4_2)
(All PCI Express slots conform to the PCI Express 2.0 standard.)
1 x PCI slot

UD5:
2 x PCI Express x16 slots, running at x16 (PCIEX16_1, PCIEX16_2) (Note 3)
1 x PCI Express x16 slots, running at x8 (PCIEX8) (Note 4)
2 x PCI Express x16 slots, running at x4 (PCIEX4_1, PCIEX4_2)
1 x PCI Express x1 slot
(All PCI Express slots conform to the PCI Express 2.0 standard.)
1 x PCI slot

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46545) - = Zk = - válasza hackeeeee (#46541) üzenetére


- = Zk = -
félisten

érdekes, mert évekig Gigám volt... (790X-DS4) aztán lett a rev1-es 990FXA-UD3... azzal annyira befürödtem, hogy javaslatra lecseréltem a jelenlegi Asusra.
sokan mondják, user error. lehet, de nem csak én szenvedtem azzal a lappal. szal... sose fogom megtudni, hogy... :C
most a vga Gigabyte... azt is javaslatra használom. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46546) Habugi válasza - = Zk = - (#46545) üzenetére


Habugi
addikt

"sose fogom megtudni, hogy..."

Dehogyis nem, rég tudhatod maximum beismerni nehéz. Türelmetlen voltál a lappal ennyi, nem vagyunk egyformák.

Gyártottam már ide annyi eredményt a rev1-es fxa-ud3-al, hogy beláthasd nem egy szenvedős lap, befürdősnek meg aztán végképp nem nevezném, révén olyat hoz ki a 8320asból amit sokan 8350ből sem tudnak, igaz ebben egy szerencsésen jó procinak is erős szerepe lehet. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46547) - = Zk = - válasza Habugi (#46546) üzenetére


- = Zk = -
félisten

türelmetlen?! lehet... akkor viszont jogosan voltam/unk az :DDD
az Asus-t belőttük 1,5óra (!) alatt, a Gigát nem tudtuk 1,5nap alatt :C

sok minden érdekesség lehet(ett) még a lap körül. ugye használtan vettem, "gariból jött vissza" címszóval... szal lehet nem is volt legarizva. passz...

mindegy... most jó, sőt. sokkal jobb, mint vártam.
marad így. de többet nem veszek Gigát. meghagyom más, nálam/unk türelmesebb embereknek :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46548) hackeeeee válasza - = Zk = - (#46547) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy az award bios nem neked való vidék. ;]

Véleményem szubjektív...

(#46549) - = Zk = - válasza hackeeeee (#46548) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, ez is lehet :D

de nem én lőttem be, szal....:))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46550) Habugi válasza - = Zk = - (#46547) üzenetére


Habugi
addikt

Teljesen feleslegesen hántorgatod fel időről időre az fxa-ud3-al átélt "sérelmeidet", pusztán erre kívántam rávilágítani.

Saját bevallásod szerint sem Te próbáltad belőni normálisan, továbbá elmondásod alapján egy problémás lap is lehetett, volt gari/nemvolt gari. Mindezek mellett mégis véleményt formálsz róla, had kérdezzem meg mégis milyen alapon? :P
Volt nálad egy ilyen lap, amit nem Te próbáltál meg belőni és éppen garizáson esett át, nem sikerült másfél nap alatt ezért "szar" (tudom, hogy nem ezt a szót használtad, csak ha egy pillanatra hajlandó vagy váltani a saját nézőpontodról másokéra, akkor amikor a saját soraidat olvasod ez a szó fog először eszedbe jutni.. ;) ). Aha! Ebből fakadóan ezért Gigát sem veszel többet. Ahha!

Nézd, minden tiszteletem mellett és no offense, de had jegyezzem meg hogy mindenkinek joga van hülyének lenni! Magadra ne vedd! :R

Egyébiránt ha tovább szeretnéd fokozni azt, milyen/mennyire keveset kell foglalkozni az adott hardverrel amivel játszol, tökéletes választás lehet számodra/számotokra egy konzol! ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.