Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) Tito30 válasza eldiablo (#47849) üzenetére


Tito30
tag

Véleményem szerint az alaplapokhoz kapható vizel hűthető blokkokat sem véletlenül találták ki.(jó persze marketing)
De nem akarom elhinni,hogy ez normális gyári hőmérséklet lenne. Én már arra is gyanakodtam,hogy valami baja lett :F

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47852) Tito30 válasza ViZion (#47848) üzenetére


Tito30
tag

Nem hiszem,hogy viccből írták volna :N

Én úgy értelmeztem,hogy a komolyabb memóriahűtés az Oc-nél kellhet,de alapból hűteni kell :F

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47853) eldiablo válasza Tito30 (#47851) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Vízhűtést csak komolyabb OC esetén igényelhet.

(#47852), Akkor lenne igazad, ha két külön mondat lenne.

(#47854) ViZion válasza Tito30 (#47852) üzenetére


ViZion
félisten

OC-re vonatkozik, mert az egy tuning deszka. Ramhűtésből is a hőcsöves ami ér valamit, az ilyen alulemezt rádobunk az semmi, ahogy a víz sem, mert a proci többet fűt a ramra, mint hűt... inkább látvány miatt vizezik. DDR2-nél még jól jött a hűtés, az magasabb feszen üzemelt. DDR4-el meg végleg felesleges lesz, 1 V körül nem hiszem, h melegedne. az NB melegedés is érthetetlen AM3+ -ban, Intel gépeket raktam össze, még a VRM-en sincs borda a legtöbbön, és minden alkatrész langyos max... érdekes.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47855) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy ilyen legkisebb FX-em (4100) meg van hozzá egy mATX AM3+-os alaplapom.
Szerintetek ezt megéri cserélni most így hogy gyakorlatilag ez az utolsó FX széria ami kijön?
Mindig is akartam volna egy erősebb CPU-t de nem tudom eldönteni hogy mi legyen, gondolkodom az Intel-en, túl sok újat nem tud már mutatni szerintem ez az FX dolog, de jó vételnek az csak ... :)

(#47856) Tito30 válasza ViZion (#47854) üzenetére


Tito30
tag

Tényleg aggasztóan forró,már kreáltam egy 8cm-es ventit a bordák fölé ami egész jól lehűtötte. A rendszer működésében a bordák hűtésével nem láttam különbséget. Már gondolkodok rajta,hogy a cégtől elhozom a lézeres hőmérőt. Kíváncsi lennék a valódi hőfokra.

(ha valakinek van egy ilyen Fatal1ty 990FX Professional lapja íra meg légyszi,hogy az övé mennyire melegszik)

Köszi

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47857) ViZion válasza tothjozsi96 (#47855) üzenetére


ViZion
félisten

Milyen alaplap az? Nem nagyon támogatják a nagyobbakat, de sztem 6300-ast még elkergetne, ha támogatott. Nálam FX-6300 a játékokat is viszi szépen fHD-ban. fps-t nem nézem, ha a min 30-40 felett van, az nekem elég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47858) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47855) üzenetére


Tito30
tag

Attól függ milyen vga-t kell kihajtani vele :U

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47859) tothjozsi96 válasza ViZion (#47857) üzenetére


tothjozsi96
addikt

ASUS M5A78L-M LX3

Amúgy itt inkább az a kérdés hogy ezek mennyire lesznek időt álló dolgok.
Nem tudom hogy megérné-e nekem egy nagyobb CPU.

Most úgy van hogy eladom ezt a lapot + procit = 22k-ért szerintem ez jó ár érte.
És akkor veszek valami 8320 környékit .. :)
De nem tudom hogy jobb vétel volna-e az Intel, ezért gondolkodom.

@Tito30
Jelenleg egy R9 270X-et ami később CF lesz.

[ Szerkesztve ]

(#47860) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47859) üzenetére


Tito30
tag

A cf-hez mindenképp kell a több magos cpu [itt] láthatod mennyit számít egy jó erős proci.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47861) ViZion válasza tothjozsi96 (#47859) üzenetére


ViZion
félisten

akkor lapot is cserélned kell majd. 270X-van és minden megy flottul fHD-ben 6300-al... mondjuk 1-2 év és csere, de majd akkor meglátom mire.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47862) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47859) üzenetére


Tito30
tag

Ez csak vélemény ,de a tapasztalataim alapján és azt javaslom,hogy add el a 270-et és a két kari árából inkább vegyél egy R9 290-et. Ez mellé elég egy fx 6350.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47863) ViZion válasza Tito30 (#47862) üzenetére


ViZion
félisten

Ahhoz már azért 83xx dukálna, sőt már 270X CF-hez is...

tothjozsi96: ha új játékokkal akarsz játszani, jó felbontásban, akkor bizony 2 évente gépcsere. Hamarosan az fHD-nál nagyobb felbontás lesz az átlagos, a fejlesztők meg megoldják, h régi vason nem legyen annyi fps-ed, mint az újon ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47864) tothjozsi96 válasza ViZion (#47861) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, de ez az hogy pár év múlva megint, nekem ez így nem éri meg ...

Tito30
Erre én is gondoltam, de az az R9 290 tudtommal csak vízzel megy elfogadhatóan, akkor már inkább egy GTX 780 SLI szerintem ...
Használtan elég egy árban mennek ahogy néztem.

(#47865) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47864) üzenetére


Tito30
tag

Nem csak vízzel megy elfogadhatóan,én [ezt] választottam és no melegedés.

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47866) tothjozsi96 válasza ViZion (#47863) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát szerintem azért egy jó CPU az új vga-t is kifogja hajtani, tehát ez szerintem az Inteleknél máshogyan van.
Például van egy 2500K-s cpu és 4 éves az a mai GTX 760-at is simán kihatja.
Ellentétben az AMD-vel.
Most 4 évvel ezelőtt ami komoly volt talán az a Phenom 1100T ami tudná ezt a dolgot, ezért sem tudom hogy most mire essen a döntésem.

(#47867) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47866) üzenetére


Tito30
tag

Van rá pénzed és benchmark világrekord megdöntésére készülsz akkor intel+780 sli meg ilyenek. Ha játékra kell egy megfizethető gép akkor Amd. (főleg,hogy most jönnek az amd-nél az árcsökkentések :U )
Az amd is kihajtja a 760-at az nem egy erős kari.

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47868) tothjozsi96 válasza Tito30 (#47867) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, csak 4 éve nem volt még FX miközben a másik oldalon már ... :DDD :DDD
Ja, amúgy dukálna egy jobb alaplap ebbe a gépbe már mert ez az mATX még az SSD tényleges sebességét se tudja kihozni sajnos, de a CPU-val nem is volna semmi baj, mert nem tudom leterhelni, tehát játszok a Watch Dogs-al és egyszerűen azzal se tudom leterhelni úgy isten igazán.

Az AMD most valójában min fog árat csökkenteni?
Nem csak a 9xxx szérián?

(#47869) ViZion válasza tothjozsi96 (#47868) üzenetére


ViZion
félisten

Sata II és Sata III SSD között IRL nem fogsz semmi különbséget érezni...

Mi a cél, hogy izzon a vas? Ha jó az FPS és nincs probléma (lag, ilyesmik), akkor miért kellene, h maxon tekerjen minden? :U Milyen felbontáson tolod?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47870) tothjozsi96 válasza ViZion (#47869) üzenetére


tothjozsi96
addikt

FULL HD :D

Amúgy ez tényleg igaz, 4k olvasás számít ha jól tudom vagy mi a neve ...
Még jó ez az FX de félek hogy kevés lesz pár év múlva, de viszont most van keretem leváltani.
Igaz az öcsém 2 magos pentiumját kéne lecserélni de mindegy. :DD

Ha cserélek alaplapot akkor szerintem CPU-t is és most azért gondolkodom a 6300 vagy a 8320-ason.

[ Szerkesztve ]

(#47871) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47868) üzenetére


Tito30
tag

Az új procikat valami árcímkével el kell látni,de versenyképes szerintem csak is úgy lehet,ha az árakat a 9xxx-es szériák alá szorítja ebből az következik,hogy a most futó 8350 kb 10K-val kell olcsóbban adják mint most.
[Árak]

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47872) HERR Z válasza Tito30 (#47871) üzenetére


HERR Z
veterán

remélem látod hogy 20$ lesz a difi ;]

(#47873) tothjozsi96 válasza HERR Z (#47872) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem sok, de mondjuk amennyi lesz az ára az FX 6300-nak kb. én egy éve annyiért vettem a 4100-át, nem mindegy szerintem!

(#47874) Tito30 válasza HERR Z (#47872) üzenetére


Tito30
tag

Ez még közel se biztos az 5K de ha annyi még mindig jobb mint a 8350 és a 9370 kösz a kb 15K különbség :K

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47875) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Adott a jelenlegi gépem (adatlap), eddig ebbe terveztem FX 83xx procit, de egy másik topikban bogarat ültettek a fülembe hogy a VGA-hoz meg úgy általánosságban jobb választás lenne egy K-s i5
Mit gondoltok, érdemes lenne eladni a lapot + procit és átnyergelni intelre vagy jó lesz az FX is?

Igazából nem is tudom miért pont az FX topikban kérdezem ezt, talán mert a szívem az AMD-hez húz, de józan ész alapján akarok dönteni :DDD

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#47876) simlisgumis válasza Piloss (#47875) üzenetére


simlisgumis
tag

Ha nem akarsz később CF et, akkor elég egy nagyobb FX!

(#47877) Zsivaagoo válasza Piloss (#47875) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

FX-83xx röhögve hozza az i5-ök teljesítményét.
(A K-s i5-ök tuningolva max. 4 szálig tudnak fürgébbek lenni.)

Jó a lapod nagyon, a legkevesebb macera, ha bepattintasz egy FX-8320-at, teszel rá egy jó hűtőt és felrántod 4,4 GHz-re. Ez már i7 3770-es teljesítmény. Senki nem mondhatja azt, hogy ez kevés.

A Win-t sem kell újratelepíteni, ez megint előny. Ha már cseréltél életedben akár egyszer is AMD procit, akkor kész is vagy kb. 3/4 óra alatt. :K

-------------
Ja, a lapod CF/SLI képes, az FX-83xx pedig meg tud hajtani 2 db VGA-t CF/SLI-ben. Nem fogja csutkára kihajtani, de ebben a feladatban időnként az i7-ek is elvéreznek.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47878) RazoR


RazoR
veterán

Hali. Adott a gépem (adatlap), meddig merjem rángatni a procit szerintetek ebben a lapban? Kéne a harmadik cpu tápcsati is? Molex-ról átalakítóval mehetne?

[ Szerkesztve ]

(#47879) Tito30 válasza RazoR (#47878) üzenetére


Tito30
tag

Nekem az Asrock Fatal1ty 990fx Profesional-ba ment az fx 8120 ment 4200-at stabilan,a tiéd is tud minimum 1000mhz/mag Oc-t az biztos.
A molex csati a több kártyás rendszernél kell,hogy a karik stabil áramellátásban részesüljenek

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47880) RazoR válasza Tito30 (#47879) üzenetére


RazoR
veterán

Nem a molex csatira gondoltam, hanem a külön 4 pin cpu csatira

(#47881) tothjozsi96 válasza Piloss (#47875) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én is pont ebbe a dilemmába vagyok.
Csak nekem annyi hogy az alaplapom egy 760G-s chipset-es, na most ha olyan alaplapom lenne mint neked akkor a helyedben szerintem megvárnám ezt a 8370-et.
De nekem egy nagyon gyenge alap szintű alaplapom van és nekem kicsit sok lenne még hogy egy komoly 990FX-es alaplap is legyen tehát nekem volt itthon egy jó 1155-ös és én most rendeltem egy I5 3570K-t.
Ha ilyen alaplapom lenne mint neked akkor megvárnám a 8370-et.

De viszont a CF/SLI-hez kevés lesz OC nélkül, az teljesen biztos!
Ha egy VGA-s gépbe lesz akkor teljesen megfelelő választás lesz szerintem! :)

@Zsivaagoo

Elvileg az FX 8350 egy I5 3570K-val egyenlő teljesítményben ...
Lásd a PH-s tesztet!

(#47882) Tito30 válasza RazoR (#47880) üzenetére


Tito30
tag

A másik 4 pines lehet,hogy kell ki kell próbálni,molexról is tudsz feszt adni neki,csak külön 12V-os ágról adj neki.
De szerintem a 8 pines önmagában elég neki. (ja és én csak 2db cpu konektor csatlakozót látok. Hol a 3.?)

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47883) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47881) üzenetére


Tito30
tag

Hát testvérem remélem megérte a teljes konfig cserét és a pénzkidobást a +1.2% teljesítménynövekedésért :C

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47884) tothjozsi96 válasza Tito30 (#47883) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én FX 4100-ról cserélem I5 3570K-ra.
Ez ég és föld, akár hogy is nézem ... :Y
És azért mert az öcsémnek egy Pentium van ami nem valami bika. És akár hogy is nézem 43k-ból lesz egy sokkal jobb gépem amin van SATA 3 + USB 3 ami a mostanin nincs.
És ráadásul bőven hozza az FX 8350 teljesítményét.
Olcsóbban kijövök belőle és jobb alaplappal, és az alaplap ingyenbe lesz tehát ...
Ennél jobbat ha tudsz mondani akkor hallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#47885) RazoR válasza Tito30 (#47882) üzenetére


RazoR
veterán

(#47886) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47884) üzenetére


Tito30
tag

Akkor ezek szerint nem lett a 8320 környéki prociból semmi? Naponta változik az elképzelésed,ennek örülök,hogy végre döntésre jutottál. Így,hogy volt otthon lapod hozzá nem rossz csere.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47887) Tito30 válasza RazoR (#47885) üzenetére


Tito30
tag

Szép kép,de ott ami jelölve van az 2 db konektor nem 3. Értem mit szeretnél,de valami tuning beállítási variációkra nem kerestél rá?

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47888) Tito30 válasza RazoR (#47885) üzenetére


Tito30
tag

[képek] Érdemes végig nézegetned.

[ Szerkesztve ]

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47889) RazoR válasza Tito30 (#47888) üzenetére


RazoR
veterán

Az általad linkelt szövegben is van róla említés, hogy van egy plusz 4 pines cpu tàpcsati az extrem oc-hoz kép is van ahol be van kötve....

[ Szerkesztve ]

(#47890) tothjozsi96 válasza Tito30 (#47886) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én 8320-at vettem volna csak jött ez az "alternatíva".
Még nézegettem és elég nagy fps különbségek vannak néhol a két proci között.
Jó árban van, most jó választásnak tűnik.
Nagyjából ennyi.
Ha lenne egy jó 970 chipset-es alaplapom akkor már megrendeltem volna a 8320/8350-et már vagy fél éve tuti. :D

(#47891) Tito30 válasza RazoR (#47889) üzenetére


Tito30
tag

Így van. Az a 2. (második) cpu konektor a stabil Oc-hoz.

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47892) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47890) üzenetére


Tito30
tag

Mi tartott vissza? Egy jó 990-es lap se drága. Én egy Giga Ud3-al nyomúltam nem rég ,és stabilan lehetett huzigálni a procit. Annyi,hogy a biosza nem uefi-s

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47893) tothjozsi96 válasza Tito30 (#47892) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Lehet, de az úgy drágább történet mint egy proci ...

(#47894) Tito30 válasza tothjozsi96 (#47893) üzenetére


Tito30
tag

50 K-ból meglett volna :DDD

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47895) Zsivaagoo válasza tothjozsi96 (#47881) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kedves kolléga!

Ezt az oldalát is meg kell nézni a tesztnek. És már mindjárt más lesz a leányzó fekvése. :K

-------------
Egyébként FX-8320 1,41V fesszel stabilan megy 4,4GHz-t és ott egy hajszálnyival lehagyja az i7 3770-et. Tapasztalat.

A tesztben meg túlfeszelték a szerencsétlen 8350-et, azért zabált annyit, mint az állat.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47896) tothjozsi96 válasza Zsivaagoo (#47895) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Gondolom tisztában vagy akkor azzal is hogy mennyit fogyaszt egy FX 8350 és a hűtése sem 2ft hogyha jó hőfokokat akarsz elérni.

Jaaaaaa, és szerintem az Intel még mindig 4 magos, igaz az I7 HT-vel megy, de az I7 nincs OC-zve, akkor ezt is láttad gondolom ...

(#47897) Tito30 válasza Zsivaagoo (#47895) üzenetére


Tito30
tag

Így van :R :R :R

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47898) Zsivaagoo válasza tothjozsi96 (#47896) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

6 MHz-es 286-osoknál kezdtem a tuningot, 25 évet dolgoztam az IT iparban, tuningtanácsokat is kértek tőlem eleget és nem bánták meg.

Olvasni is tudok, összehasonlítani és értelmezni is. Elvégre 2 egyetemi diplomás műszaki értelmiségi vagyok, 120+ IQ-val (MENSA teszt). A kutyafáját!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47899) - = Zk = - válasza tothjozsi96 (#47859) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nálam a 8150 vitte a CF-fet....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#47900) tothjozsi96 válasza Tito30 (#47897) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hogyha nektek megér +110W-t az hogy az alap órajelhez képest húzzátok.
Ez az I7-hez képest: már 194W
És az I5 3570K-hoz képest pedig: 208W

Hogyha valakinek ennyit megér egy úgymond "olcsóbb" processzor.
Amire ennél az OC-nál már olyan hűtés kell hogy az se pár forint akkor nyugodtan vegye ezt ...

Ezt szerintem még egy naiv ember is látja hogy nem éri meg...

Egy durvább film konvertálásánál mondjuk vagy sorozatnál óránként +200W többlet ...
Sok sikert! :C

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.