Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46451) MiklosSaS válasza Laja333 (#46433) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet ott valami nincs rendben, vagy csak siman olyan a processzorod....nem letezik hogy CM 212 utan a D14-el ne legyen elorelepes.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46452) ZBO


ZBO
tag

Sziasztok!
Érdekelne, mekkora üzemi feszt állítsak be egy fx-6100-asnak, ha nincs tuning, és mennyi legyen a VDDA értéke? Autóról át akarom állítani, mert kikapcsolási gondok vannak. (M5A97R2.0 a lap)
Köszönöm!

(#46453) ViZion válasza ZBO (#46452) üzenetére


ViZion
félisten

VDDA auto-n, a Vcore-t meg ki kell kísérletezni. Mennyin van most, stabil-e, tudod-e hűteni, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46454) ZBO válasza ViZion (#46453) üzenetére


ZBO
tag

VDDA 2,52V autón
CPU offset voltage 1,248V fix a BIOS-ban (AIDA-ban 1 perc után 0,888V állandósul)
DRAM 1,60V fix proci 37 fok, magok 17.
Most nem kapcsolgat ki, stabilitás tesztnél sem sztem v. 3Dmarknál sem. Jellemzően délután a melegben idle állapotban.
Ezek jók? : enabled- cool n Quiet, C1E, SVM, HPC mode
disabled- Core 6 state
auto- APM Master mod

(#46455) ViZion válasza ZBO (#46454) üzenetére


ViZion
félisten

APM master mehet disabledre, ramot nézd meg, h 1,65 V-os vagy 1,5 mert nekem az 1,65 V-os Kingston nem akarta a jót az alatt. A venti profilokat is nézd meg biosban, lehet feljebb kell kattintani nyárra. Procid milyen frekin van, stabil IBT alatt is ezzel?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46456) ZBO válasza ViZion (#46455) üzenetére


ZBO
tag

Korábban volt már 1,65von. Most kikapcsolt. Telóról írok. Süt a NB.ilyenkor már hiába veszem fel a ventiket.,de megtettem.

[ Szerkesztve ]

(#46457) Laja333 válasza MiklosSaS (#46451) üzenetére


Laja333
őstag

Hát igen, én is erre gondoltam, hogy valami nincs rendben. Majdnem egyformán teljesít a 2 hűtő, max 2-3 fok eltérés lehet. Pedig azért vettem a Noctuát, hogy majd jól felmegyek 4.8-ra, de ez sem bírja. :) Tényleg már csak az épített víz segít.

(#46458) ViZion válasza ZBO (#46456) üzenetére


ViZion
félisten

...lehet, h ez a lap is hibás? :U
NB meleg szokott lenni, de azért nem sütős. Vagy a procid nyírja ki a deszkákat? Nem tudom, vkivel cserélni kellene, vagy venni vmi olcsó procit tesztelésre.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46459) =HG= válasza ZBO (#46456) üzenetére


=HG=
addikt

Először is csinálnék egy bios resetet. Utána semmi mást nem állít, csak cpu feszt belőni manuálra, 1,3V-ra, és ha IBT alatt stabil, akkor apránként lejjebb menni, amig stabil... Memóriát belőni 1600MHz @ 9-9-9-24 1.5v
Ha így nincs kikapcs, akkor próbálhatod 2000MHz @ 9-10-9-27 1.65v.. Melegben a proci hűtőd azért szenvedni fog, mert az csak alapon bírkózik meg a termelt hővel... IBT alatt nézzed, hogy cpu hőfok ne menjen 70C fölé....
NB-re állíts rá egy ventit!

[ Szerkesztve ]

(#46460) =HG= válasza =HG= (#46459) üzenetére


=HG=
addikt

Ha ezekkel nem boldogulsz, akkor nem árt a tápot is megnézni.. Most volt egy Be quiet táp nálam..Kolléga 6300-asával random kikapcsolgatott, főleg idle-be.. Én rátettem az FX 8320-as rendszerem, terhelésre állandóan kikapcsolt, úgyhogy egyértelmű a táppal volt a gond....

(#46461) kispal87 válasza ZBO (#46452) üzenetére


kispal87
aktív tag

Nekem a 6100-as 1,18V-al simán elüzemelt alapfeszen, turbo nélkül egy tuningos! ;] Asrock 970 Extreme3 lapban. Ha nem akarsz rajta húzni simán elszaladgál 1,18-1,2V-al.

(#46462) Asshur válasza powermause (#46450) üzenetére


Asshur
tag

Nálam is hasonló a helyzet. Deszka ugyanaz, mint neked, FX-8350, auto alapfesz 1,26-1,27,
3 féle hűtővel próbáltam, Macho 120, Seidon 120M, utoljára Nepton 140XL, mindegyik 2 ventivel, Neptonon 2 Akasa Viper, ház Fractal Design Arc Midi R2, tömve ventikkel.
27-28 fokos szobában, alapon sem bírom 70 fok alatt tartani ha ráeresztem a Prime95-öt, pár perc alatt meghaladja. Tuning esetén 4,5 GHz, 1,32 fesz, lazán kóstolgatja a 80 fokot a kupakhő, itt már belép a throttling. Idle 40 fok körül...
Paszta MX4, kontakt tökéletes.

(#46463) ZBO válasza =HG= (#46459) üzenetére


ZBO
tag

Köszi mindenkinek az aktív segítséget!
Lefutott az IBT (all) standard módban 59 fokig ment a proci, magok 50-ig. Érdekes lehet a táp probléma. Már 4 éves FSP everest... még nem volna szabad.
Proci 1,248V
RAM 1,64V 9-10-9-27-51-2T a többi autón.
Még 1 ventit nem akarok beszerelni, jó a csendesség.

[ Szerkesztve ]

(#46464) St0keR


St0keR
tag

helló, azt szeretném kérdezni. Hogy ha a proci felmegy 58fok ra akkor az még jó ?

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#46465) ViZion válasza St0keR (#46464) üzenetére


ViZion
félisten

igen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46466) EnterR válasza ZBO (#46463) üzenetére


EnterR
veterán

Érdemesebb lenne very high-on futtatni. Standard körei túl hamar végeznek.

PSN ID: marquuard

(#46467) =HG= válasza ZBO (#46463) üzenetére


=HG=
addikt

Jó a hőfok, és a fesz. Ha még így is kikapcsol, akkor érdemes megpróbálni másik táppal, vagy a tiédet egy másik konfiggal...Bár ahogy írtad annak az FSP-nek bírnia kéne még bőven.

(#46468) ablack


ablack
senior tag

Üdv,
Valamiért azt csinálja a gépem, hogy egy bizonyos idő után visszarakja a proci órajelét a gyári értékre (3,5-3,7 GHz között ugrál). Ha újraindítom akkor visszaáll az általam beállított 4,2 GHz-re, azon is marad egy darabig(kb. 0,5-1 óra), IBT is lefut. Nem hiszem hogy túlmelegedne mert a hőmérsékletek rendben vannak és pl. fél óra alvó állapot után is a gyári órajelen megy, csak újraindítással megy vissza a tuningoltra.
Valakinek van ötlete ezt miért csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#46469) =HG= válasza ablack (#46468) üzenetére


=HG=
addikt

Az teljesen normális, hogy terheléstől függően változik az órajel...Ha nem csak erről van szó, akkor pontosíts egy kicsit a fogalmazáson!

(#46470) ablack válasza =HG= (#46469) üzenetére


ablack
senior tag

Arról van szó hogy bekapcsolom a gépet, ráeresztek mondjuk egy IBT-t vagy bármit és megy 4,2GHz-en. De egy idő után pl. 1 óra után bármit csinálok a géppel nem hajlandó 3,5-3,7 GHz-nél nagyobb órajelen menni a proci. Hiába indítok olyat aminek kellene pl. IBT vagy játék. Ezután ha újraindítom azonnal újra hajlandó 4,2GHz-en menni. Tehát valamiért visszadobja gyári órajelre a procit egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#46471) =HG= válasza ablack (#46470) üzenetére


=HG=
addikt

Én még nem találkoztam ilyennel... win-ben az energiagazdálkodás mire van állítva?

(#46472) ZBO válasza =HG= (#46467) üzenetére


ZBO
tag

Most kizártam egy hibaforrást: egy molex-sata csatlakozót iktattam be, hogy lejjebb tudjam tenni a winyót+SSD a huzat útjából. Ez nem a táp része volt, most megszüntetem.

(#46473) HunLogin01


HunLogin01
csendes tag

Abból lehet probléma, ha 3 modul memóriám lesz, kettő 2GB-os és egy 4GBos? Ugyan az a modell. Továbbá ha beszerzek mellé még1 4GBost? És akk ugye 2x2GB és 2x4GB.

(#46474) ViZion válasza HunLogin01 (#46473) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg nem, de típuson belül is lehetnek eltérő időzítések. A biztos az, ha eladod és veszel 2×4 vagy 2×8 GB (játékra is elég) kit-et. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46475) Laja333 válasza Laja333 (#46457) üzenetére


Laja333
őstag

Kicseréltem a középső ventit Noctua-n a TY-143-ra. Most 1.45 V mellett is csak 72-73-ig megy "maximum heat" üzemmódú Prime alatt. :R

(#46476) pipo112 válasza Laja333 (#46475) üzenetére


pipo112
senior tag

Na igen az hogy milyen légszállítású pörgettyűk vannak a masinában egy elég fontos szempont.

viszont mx4es tuti paszta nálam is produkált ilyen jelenséget maxra terhelt procinál, egyszerűen elszabadult a pokol kb 10xer raktam miatta újra a coolert, a végén paszta csere és érdekes módon 5fok különbséget hozott a cmE2 paszta .

lehet beteszteknék másik pasztát is

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46477) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok ez a lap jó lenne egy ki tuningra?

pontossan a REV miatt kérdezem fx4130 3,9 ről 4,2 re

http://hardverapro.hu/apro/gigabyte_970a-ud3_amd_am3_dobozos ez lenne az!

a mostani meg egy full új 78lmt-s2p ennek a Rev nem bírja a 4,2 ghz-et :W

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

(#46478) ablack válasza =HG= (#46471) üzenetére


ablack
senior tag

Kiegyensúlyozotton van. Ahogy látom alvó állapot után csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#46479) Taifa Díaz válasza ablack (#46478) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Mondjuk, ha kikapcsolod a Turbo Core-t a BIOS-ban, azonnal megoldódik a problémád ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#46480) ablack válasza Taifa Díaz (#46479) üzenetére


ablack
senior tag

Ki van kapcsolva.
Amúgy meg nem értem most alvó állapotból felkeltettem, IBT High-on végig 3,5 GHz-el futott nem ment följebb, most meg pár perc és ismét felmegy 4,2 GHz-ig.

[ Szerkesztve ]

(#46481) pipo112 válasza ablack (#46480) üzenetére


pipo112
senior tag

Alvó állapot mindenkinek galibát okoz tuningnál szvsz kacsold ki .
csak ez fogja megoldani a problémát

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46482) MiklosSaS válasza zsoleszka17 (#46477) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az alaplap elfogadhato tuningra!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46483) EnterR válasza ablack (#46480) üzenetére


EnterR
veterán

Van egy ilyen dolog, hogy idle után bekapcsol automatikusan a TurboCore.

PSN ID: marquuard

(#46484) ablack válasza pipo112 (#46481) üzenetére


ablack
senior tag

Az a baj hogy szerintem is. Alvó állapot után olyan mintha nem venné figyelembe hogy tuningolva van a proci. A Turbo Core is működik hiába van kikapcsolva, mert ilyenkor a gyári 3,5 és 3,7 GHz között ugrál a proci ráadásul gyári feszültséggel. :F

(#46483) EnterR

És akkor erre nincs megoldás? Ha tuningolva szeretném használni akkor hanyagolom az alvó módot?

[ Szerkesztve ]

(#46485) ViZion válasza ablack (#46484) üzenetére


ViZion
félisten

Másik biossal is ez van? Próbáld frissíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46486) EnterR válasza ablack (#46484) üzenetére


EnterR
veterán

C1E state-t ha kikapcsolod, szerintem megszűnik.

PSN ID: marquuard

(#46487) Zsivaagoo válasza ablack (#46484) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Alvó állapotnál a Win ébred, leszarja a BIOS/UEFI beállításokat és azon a módon kergeti a procit, ami az "alvás" előtt volt utoljára.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#46488) - = Zk = - válasza powermause (#46450) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én is D14-et használtam anno a 8150-hez... :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46489) pipo112 válasza ablack (#46484) üzenetére


pipo112
senior tag

akiknek ilyen problémája volt alvó állapot kikapcsolása oldotta meg ezt a ficsört mely minden ÁNUS lapnál jelentkezik

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46490) pipo112 válasza powermause (#46450) üzenetére


pipo112
senior tag

akkor sikver arrow sbe-t neki ;] :K

igaz az én kockám csak 6magos de kap 1.45-s feszt 4,6-on még se megy 63C fölé a kupak IBT very high alatt se de kapott már 1.47-es feszt is 4,8ghz akkor se ment feljebb 66C-nél :F

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46491) antikomcsi válasza - = Zk = - (#46488) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És Neked is belenyalt a 70+ fokba! :D ;]

(#46492) ViZion válasza pipo112 (#46489) üzenetére


ViZion
félisten

Nem minden Asusnál. Nekem a "síma" M5A97-nél és a 990FX PRO R2.0-nál sem jelentkezik. Lehet, h kellene játszani vele, letiltani pár eszköz (egér, bill, wake on magic pocket, etc) energiagazdálkodásában az ébresztést. Másik, h SW tuning, pl. PSCheck után nálam is hülyeségeket csinált ébresztve. Ezeket le kell pucolni, alaposan, mert maradnak cuccai.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46493) - = Zk = - válasza antikomcsi (#46491) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bele hát :D :D....
de nem prime alatt :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46494) pipo112 válasza ViZion (#46492) üzenetére


pipo112
senior tag

igen ezeket végig lehet játszani tuti meg is oldja a gebaszt! :R

én csak leírtam a legeccerűbb megoldást, meg emlékeiben van egy két user akik ugyan így szenvedtek próbálgattak mindent azt semmi csak ha kikapcsolták az alvó módot

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46495) ablack válasza pipo112 (#46494) üzenetére


ablack
senior tag

Próbáltam az energiagazdálkodási beállításokat állítani de nem lett jó.

Viszont arra rájöttem hogy a Catalyst-ben az AMD OverDrive ki van kapcsolva. De ha felébresztem a gépet és gyári órajelen megy a proci akkor ha rámegyek hogy OverDrive átrakom hogy: Enebled-> apply, majd Disabled -> apply akkor visszaugrik a proci tuningolt órajelre. De hiába törlöm le a gépról a Catalyst-ot akkor sem oldja meg a problémát.

Esetleg akkor próbáljam meg a BIOS-t frissíteni? Nekem az utolsó előtti verzió van rajta. Az utolsóhoz csak ennyit írnak: ,,Enhance compatibility with some USB device" .

[ Szerkesztve ]

(#46496) derive válasza zsoleszka17 (#46394) üzenetére


derive
senior tag

Na most varjal, jol latom, hogy 200Wos VGA +proci tunning menne egyutt egy 400as taprol?

[ Szerkesztve ]

(#46497) pipo112 válasza ablack (#46495) üzenetére


pipo112
senior tag

Próbáld ki amiket ViZIon mester írt, ha azok se oldják meg akkor marad alvó mód off vagy szűz rendszer catalyst nélkül.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#46498) marci1250


marci1250
tag

Sziasztok! :)

Fx-processzorhoz milyen hőmérő programot ajánlotok? A meghő, vagy a sapka hőfoka a mérvadó? :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#46499) Maotun válasza marci1250 (#46498) üzenetére


Maotun
őstag

Üdv!
Aida64 ezzel monitorozni is tudod alkalmazások alatt.
Fontos mindkettő de a ``kupak`` hőre 61 c az ajàlott üzemi hőmérséklet.Az fx.-eknél.
Lehet még Core Temp , de a bios ad legpontosabb infót.

(#46500) ViZion válasza marci1250 (#46498) üzenetére


ViZion
félisten

Open HW monitor, widgetként is fut. Mindenféle szenzorokat kiolvas.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.