Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) - = Zk = - válasza Habugi (#46550) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1x volt Ferrarim, felakadtam vele a szalon bejáratánál. azóta Ferrarit se veszek :C :DDD

igen, bevallom, hogy hülye voltam/lehettem...
nem formálok véleményt, azt is offban általában :K
nem húzom le a gyártót, nem szidom minden hasábsarkon... csak elmondom, mi történt velem, ennyi.
szerecsére vanna többen, akik mai napig vígan használják az adott lapot.

az, hogy 1 adott lapról véleményt mondok/írok az nálam nem tükrözi, hogy az egész sorozatra/darabra vonatkozik. sry, ha az jött le :C

na meg, kipróbáltam az adott lapot, nem jött be (vmi miatt), váltottam. az bejött. akarva akaratlanul sem fogok visszaváltani, mivel egy cseppnyi félsz mindig lesz bennem. ha érted, hogyértem :K

Egyébiránt ha tovább szeretnéd fokozni azt, milyen/mennyire keveset kell foglalkozni az adott hardverrel amivel játszol, tökéletes választás lehet számodra/számotokra egy konzol!
ezzel nem értek egyet. hiszen egy szgéppel igeni foglalkozni kell. sztem. nem véletlenül van ilyen "összeválogatott" gépem :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46552) Habugi válasza - = Zk = - (#46551) üzenetére


Habugi
addikt

Persze hogy értem és örülök amiért nem vetted személyeskedésnek, manapság nagyon érzékenyek az emberek. Pontosan az általad elmondottak alapján írtam magam is azt, hogy nem vagyunk egyformák.
(Nomeg ugye mivel fennállt a hibás/garis lehetősége nálad, ebben az esetben az azonos alaplapok sem..! :R)

Pusztán annyi, hogy ez a lap nálam a legkisebb "8magossal" a topic egyik ha nem a legjobb tunningját hozza, úgy, hogy a témához fűződő hozzáértésem meglehetősen harmatos a topic lakóinak többségéhez képest, hackeeeee / orrmányos és a többiek segítettek megérteni csomó mindent.

Ezért érzek ellenálhatatlan kényszert minden alkalommal, hogy klaviatúrát ragadjak amikor elmeséled ezt a történetet és hozzáteszed, Gigát nem veszel többé! Elnézésed kérem :R

Nekem ez előtt a lap előtt négy, azaz 4db ASUS lapom halt meg 2év leforgása alatt, valószínüleg széria hibás volt. Viszont itt a topicban is sokszor ajánlom másoknak az ASUS lapokat, mivel nagyon sokan elégedettek velük, olyanok akik mint írtam is bőven többet értenek hozzá mint jómagam.
Írhatnám minden alkalommal, mennyire befürödtem velük, csak fenntartom annak lehetőségét, hogy speciális pechszéria volt vagy egyéb. Így jártam ennyi. Te valószínüleg kifogtál egy hibás lapot, rest in peace a lapnak és az idegrendszerednek is. ;)

De! Ettől még ez a lap brutáljó!! :K :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46553) hackeeeee válasza Habugi (#46552) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért vagyunk itt. :)

Nekem is kéne még játszadozni egy kicsit a feszekkel, hátha meglenne a 4,7GHz 1,44V-n. Bár az aktuális tesztek, vagyis amiket utoljára elvégeztem nagyon azt mutatták, hogy ehhez már sajna ez kevés, és több kell neki.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46554) - = Zk = - válasza Habugi (#46552) üzenetére


- = Zk = -
félisten

így van. jól látod a dolgokat! :K
ez van, majd lesz máshogy ;)

más.
hogy bírja ezt a meleget a géped?!.. nekem Noctua NH-D14 volt a 8150-en anno, de levizeztem (kopakt)
és a 4,7-ről le kellett vennem 4,5-re, a nagy meleg miatt. pedig szellős a kuckóm...
most, a vízzel siker, nyertem 3-5 fokot... (kop-kop)
a 4,6-4,7 jó, de a 4,8-hoz már kevés... de... nagyon nem is baj, hisz nem hoz semmit a konyhára az a pár MHz :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46555) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#46554) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meg ugye az alaplapi MOSFET-ek milyen melegek?! nekem 65-70 fok fölé nem nagyon mennek.
hála ugye annak a batár nagy hűtésnek...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46556) hackeeeee válasza - = Zk = - (#46555) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem mérem, néha kicsit süt. :)

Véleményem szubjektív...

(#46557) - = Zk = - válasza hackeeeee (#46556) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem ugye az előlapi "szonda" van rákötve, szal... abból tudok értékeket.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46558) lee56 válasza hackeeeee (#46541) üzenetére


lee56
őstag

Vagy ha már linkelsz, ott a vadzsiúj P-s változata, amihez BIOS update sem kell az "újdonságok"-hoz és digi tápellátása van már és UEFI-s, az ára meg közel ugyanaz..: GA-970A-UD3P (rev. 1.0)

- = Zk = - már lefutotta velem is ezt a kört, de akkor nem sikerült belátnia, elég makacs ember :) Azóta is mindíg ha giga valahogy szóbakerül, ráveti magát. :DDD no offense ... Látom Habugi-val azért dipomatikusabbak voltatok. :)

No Comment

(#46559) hackeeeee válasza lee56 (#46558) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igaz, sorry! :R :)

Véleményem szubjektív...

(#46560) - = Zk = - válasza lee56 (#46558) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem mind1, az Ő döntése. én elfogadom az ő álláspontját is
diplomatikusabb hát, veszélyes hely lett ez a PH ... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46561) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Még van értelme fx 8320-as procit venni? Játékra kellene főként.

(#46562) kungzi válasza Cseri0058 (#46561) üzenetére


kungzi
veterán

Az új játékok, amik majd jönnek jól ki fogják használni a 8 magot a konzol port miatt. De a bf4 is szépen kihasználja már. Szóval szerintem igen. :)

(#46563) norbika1122


norbika1122
csendes tag

Sziasztok. FX 8320-al osztanátok nekem tapasztalatokat meddig érdemes húzni?
Nem akarom agyon húzni mert egy matterhorn rev.b-vel hűtöm. Stabil 3.5GHz-en 45 fokon maradt (alapbeállításokon de kikapcsoltam azokat amik visszavennék a procit) 20 perc AIDA64 stressz után.

vcore
HT Bus
NB
ezek érdekelnének.

Köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#46564) stratova válasza Cseri0058 (#46561) üzenetére


stratova
veterán

Max. garisat használtan, akkor is abban az esetben, ha viszonylag újabb alaplapba kerül és legfeljebb ha egy kevéssé jól sikerült Phenom II X4-ről vagy annál gyengébbről váltasz és más komponenst amúgy nem kell ehhez cserélned. Sajnos a konkurencia elhúzott és mára ált. érdemesebb elgondolkodni egy 5-ös vagy 7-es számú használt kékségen.

[ Szerkesztve ]

(#46565) Taifa Díaz válasza norbika1122 (#46563) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Összefoglaló kinyit, és olvas, de ha nem emeled záros határidőn belül legalább 4 GHz-re a jószágot, elvesszük tőled ;]

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#46566) BookerDeWitt


BookerDeWitt
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy van egy fx6200-as procim! Mi ennek az ideális tuning!
A konfigom:
-Asus Sabertooth 990FX
-Kingmax nano gaming 1600 8gb
-Asus Radeon 6970 2gb Dcii
-Corsair GS800
-Asus Silent Knight 2

Nagyon sok a beállítási lehetőség a lapon!

Most 4ghz-n járatom 3.8 helyett!
A hőmérsékletek:
Idle: 43
Terhelés alatt: max 51 (50nél kapcsol be a hűtő magasabb fordulatra)

Köszi előre is a válaszokat!

(#46567) Cseri0058 válasza stratova (#46564) üzenetére


Cseri0058
őstag

Vennék hozzá egy msi 970g46 lapot is. Az a baj az intellel hogy jóval drágább...és mindenképpen újan szeretném. Azért csak nem olyan gyenge az az fx 8320!?

(#46568) EnterR válasza BookerDeWitt (#46566) üzenetére


EnterR
veterán

Ilyet felesleges kérdezni, mindegyik processzor más. Csak megsaccolni tudjuk. 4GHz-hez mekkora feszt állítottál be?

PSN ID: marquuard

(#46569) BookerDeWitt válasza EnterR (#46568) üzenetére


BookerDeWitt
tag

Értem! A VCore-ra ír 1,464V
De most felraktam 4.2Ghz-ra! Most 52fokos! Sok neki a fesz?

(#46570) hackeeeee válasza BookerDeWitt (#46569) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valószínűleg, igen.

Véleményem szubjektív...

(#46571) stratova válasza Cseri0058 (#46567) üzenetére


stratova
veterán

Az MSI 970A G46 szvsz nem igazán 4 modulos FX közeli barátja. Ha mégis az lesz hűteni kellene a VRM-et s lehet, hogy úgy már az egészségesebb EVO 2.0 áránál járunk. Amennyiben hűtőre sem nagyon szánnál (mert akkor meg lassan gyári kivitelű i5 közelithető árban), úgy Frescho finomhangolása is érdekes lehet, amelyet az összefoglalóban is megtalálsz.

[ Szerkesztve ]

(#46572) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Feszegetem a szorzózás határait.. :)

Adtam neki még 1 lépcső feszt.. 4800-on azonnal csontra fagyott, amint megindult a teszt. Ergo, kéne neki az 1,5V a 4,8-5GHz-hez.

Véleményem szubjektív...

(#46573) BookerDeWitt válasza hackeeeee (#46570) üzenetére


BookerDeWitt
tag

És mennyire lenne érdemes visszavenni?

(#46574) EnterR válasza BookerDeWitt (#46569) üzenetére


EnterR
veterán

Ne Aida-val tesztelj, hanem Prime95-tel.

PSN ID: marquuard

(#46575) hackeeeee válasza hackeeeee (#46572) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kevés a nafta.

Vagy nb-t kéne még feszelni, vagy kell még fesz a procinak...

Véleményem szubjektív...

(#46576) ViZion válasza BookerDeWitt (#46566) üzenetére


ViZion
félisten

"Olyan kérdésem lenne,hogy van egy fx6200-as procim!" - fogalmam sincs, Neked kellene tudni mi van a gépben... :F

"Mi ennek az ideális tuning!" - kérdés? A kérdőjel ;)

Konfigot az adatlapra, de köszi. :R

"Nagyon sok a beállítási lehetőség a lapon!" - Valóban, szerencsére a manual és az itteni összefoglaló is taglalja részletesen. ;]

Olvass vissza, sztem 1,4 V körül menne a 4,5 GHz, de ki kell tapasztalni.
Ne Prime-val tesztelj, hanem IBT-vel vagy LinX-el...
Bios képeket is dobhatnál, AI tuner főoldalról.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46577) Yllgrim válasza Cseri0058 (#46567) üzenetére


Yllgrim
őstag

A kerdes nem az h megeri-e, sztem igen, azt a lapot nem ismerem, ha megveszed kivancsi vagyok a tesztekre :)

Abban az arkategoriaban itt van ez is: ASUS M5A97 EVO R2.0 ezt masok ki tudjak neked elemezni.

Mostanaban kjtszogatok regebbi jatekokkal es teljesen rendben van ez a proci, kicsit huzni kell h stabilan adja le a teljesitmenyet. Attol is fugg milyen jatekkal jatszol mostanaban, en tegnap sasoltam, h rengeteg jatek le van optimalizalva hogy mind a 8 magot ki is hasznalja.

Amik AMD altal tamogatottak azok tutira, es ott jol kihajtja a 290x-et is, ami NVidia altal tamogatott jatek, ott kel intel proci meg nvidia kartya, hiszen nekik az az uzletfilozofiajuk h szarul legyen kodolva a jatek es majd megoldjak erobol...

Tegnap Warhammer 40k Dawn of War II-t neztem, de Mass Effect jatekok is jol mennek, ujjab jatekok is mint BF4, Crysis 3, Thief... sorolhatnam.Nekem ez a tapasztalatom, masok masmiert sirnak, mindenkinek megvan a hepije, tudd h mit akarsz a rendszertol es tudd h mit kapsz erte es ennyi.

Jo teljesitmeny, jo ar, meg par evig rendben van a dolog, ha nagyon maximalista vagy a jatekok teren akkor meg masfele kell kacsingatni :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#46578) EnterR válasza ViZion (#46576) üzenetére


EnterR
veterán

Én nem vagyok kibékülve az IBT-vel, hol lemegy a 10 kör, hol a legutolsót dobja el. Nem lehet komolyan venni. Még Auto-n is eldobja magát.

PSN ID: marquuard

(#46579) Cseri0058 válasza Yllgrim (#46577) üzenetére


Cseri0058
őstag

Nem vagyok maximalista. Nekem a medium beállítás bőven elég. Tuningolni sem nagyon szeretnék.

(#46580) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Heló!
Van egy "ismerősöm" aki elkövetett egy nagy hülyeséget szerintem, de rá kérdezek már.
Adott egy FX 6350-es cpu és egy 11k-s Gigabyte alaplap ami 95W TDP-s cpu-kat tud csak támogatni mivel csak 4 pin-es a CPU táp kábele.
Na most, mi lesz akkor hogyha ezt így használja mivel a CPU 125W-os teljesítménnyel bír.
Mi fog történni, újra indul a gép vagy kifagy?
Mire számíthat?
Én szóltam neki hogy nem lesz jó, az alaplap lejebb is vette a 3,9GHz-es óra jelet 2,8GHz-re és ők ezt fel OC-zták, bocs de ezt már én is szégyellem le írni, azt meg had ne mondjam hogy a számítógép üzletes "szakember" ajánlotta a CPU-hoz ezt az alaplapot, tehát ott vette a processzort egy időben az alaplappal, nekem legalább is ezt mondta!
Ez AZ az alaplap amit vett az FX 6350-hez!
Köszi előre is aki ad erre valami választ! :D
Üdv!

(#46581) hackeeeee válasza tothjozsi96 (#46580) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A legrosszabb eset az, hogy füstöl a lap.

Ezt boltban vette?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46582) MiklosSaS válasza Cseri0058 (#46561) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen van! Ha szeretnel egy jo alternativat es olcsobban megusznod mint az intelt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46583) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Azért kemény, hogy +3 század volt feszültség + 2-3 fokot jelent.. :Y

Megpróbáltam a ramokkal is játszani egy picit, még, de ott is levontam a következtetést, hogy úgymond ez a legideálisabb, amit használok.

Megpróbáltam a 8-8-8-2x-et, nem jött össze. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46584) ViZion válasza tothjozsi96 (#46580) üzenetére


ViZion
félisten

Vigye vissza. Az a lap egy botrány, egy vicc, SZÉGYEN az AMD-re, hogy ilyet enged.
Egyszerűen a CPU support listben sincs benne a proci, eladtak egy beragadt szar lapot neki. Szomorú. Fogyasztóvédőkkel, NAV-al fenyegetésig is elmehet, hiszen ha együtt vette, akkor ez átbaszásos lehúzós kibaszás. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46585) tothjozsi96 válasza hackeeeee (#46581) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, nekem azt írta hogy mivel ő annyira nem ért hozzá és én mondtam neki hogy 8 pin kell a CPU-hoz tehát 125w ...
Azt mondta hogy a boltostól kért segítséget és meg is kérdezte hogy ehhez a cpu-hoz mit ajánlana és azt a Gigabyte alaplapot ajánlotta. :D
Istenem ... :W

(#46586) =WiNTeR= válasza tothjozsi96 (#46585) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Sosem értettem, hogy a laikusok miért bíznak meg feltétlenül az eladóban és miért nem hisznek azon ismerőseiknek, akk ténylegesen értenek a témához... :F

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#46587) ViZion válasza =WiNTeR= (#46586) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Sajnos boltban az a LEGJOBB, ami a polcon van... Nagyon kevesen adnak jó tanácsot, másrészt nagyon kevesen értenek hozzá. Viszont a betérő elvárja, hogy tablet-telefon-mobo-proci-fűnyíró témában is otthon legyen az ember, mert hát az a dolga... NEM, nem az a dolga. Elad, szerel. De nem fogja bújni a netet, h az eladó igényeinek a legjobbat megtalálja. Nagyker, akciós elől és rendelés. Ez.rt lesz most sok a hulladék CM egérből, ezért van egy-egy hullám mindenféle szar HW-ből, mert a nagykerek 30 raklappal berendelnek és kiszórják olcsón. Boltban meg azt kell eladni, mert átlag user azt látja, hogy amott a mobo 10k-val olcsóbb... Szal. ilyen bicikli ez, aki jót akar magának, az utána kell nézzen több helyen a dolgoknak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46588) elso


elso
csendes tag

Vissza kell vinni a "vásárló megtévesztése" néven mert végülis olyan lapot adtak el neki ami a cpuhoz nem jó ráadásul amúgy is van elállási joga ha mégse kéne persze ha most vette nem rég nem pedig mondjuk fél éve.

(#46589) ViZion válasza elso (#46588) üzenetére


ViZion
félisten

Elállási jog csak netes vásárlásnál van, ha bement a boltba, akkor nincs.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46590) eldiablo válasza elso (#46588) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

"Jónapot kívánok, felállnék a vásárlástól, mert nem vállalom a döntéseim következményét!"
Persze, már minden a vásárló megtévesztése, még a saját melléfogása is. :W
A megtévesztést kissé lazán értelmezed szerintem. Elindul vele? El! Működik? Igen! Hol baszták át? Olcsóért nem tudja amit egy 30K-s lap?! Ki gondolta volna!

(#46591) Habib[HUN] válasza =WiNTeR= (#46586) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Mint boltos mondom, hogy az esetek nagy részében a segítő ismerős nem ért a dologhoz. Csak okoskodni tudnak, és hülyeségre rábeszélni szegény ügyfelet...

(#46592) ViZion válasza eldiablo (#46590) üzenetére


ViZion
félisten

pl. ott, hogy a CPU support listben sincs benne, ha valami gondja lesz, akkor csak a szerviz jófejségére alapozhat. Másrészt használhatatlan kacatot adtak neki, miért ne tehetné szóvá? Mivel a két dolog nem passzol, mégha el is indul vele...

Habib[HUN]: ebben is van valami, vittek már kvázi gamer laptopot fészbúkozásra... az i3 az istenért nem volt jó, mert a barátja i7 lapost mondott, abból meg nem enged... :DDD Meghajolunk a szakik előtt és írjuk a számlát, kész. De itt nem erről volt szó, boltostól kért szaktanácsot.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46593) =WiNTeR= válasza Habib[HUN] (#46591) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Elnézést, olyan ismerősökre gondoltam, akik nem okoskodnak / meggyőzően javasolják facebookozásra az i7-et, hanem racionális döntést képesek hozni a témában.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#46594) eldiablo válasza ViZion (#46592) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tudom, a "laikusnak" nem kell már gondolkoznia sem, így a felelőséget bátran másra lehet hárítani!
Amikor engem rábeszéltek egy ócska lapra, nem a boltot, nem a fórumot hibáztattam, hanem magam! Én nem néztem meg kellőképpen a specifikációt? Én! Akkor igencsak laikus voltam az alaplapok témakörében, mégsem a "szemét, gonosz bolt volt a hibás! Másra hagyatkoztam? Igen! Kötelező volt? Nem! Ergo, én követtem el a hibát, nem más!

(#46595) tothjozsi96 válasza Habib[HUN] (#46591) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Elárulom neked hogy az én alaplapom akarta megvenni amivel egy FX 4100-as cpu-t hajtok és mondta hogy megvenné az enyémet.
Mondtam oké, rákérdeztem hogy mit akar bele rakni és mondta hogy először 8320 és mondtam hogy nem megy bele mivel az is 125w-os ez az Asus meg csak 95w max. tehát mondtam hogy legyen inkább 6300, mivel HD 7770-es vga-hoz sok lesz szerintem az a cpu de ez is ...
Mondtam neki hogy a 6300 jó, végül elment vett egy alaplapot ami szintén 95w tdp-s cpu-t támogat és ráadásul nem a megbeszélt 6300-át vette hanem a 6350-et, tehát itt azért ez ebbe az esetben nem volt egy zsákba macska, leírtam neki direkt hogy ehhez is kell a "nagyobb-komolyabb" alaplap de hát neki is "van egy ilyen említett barátja" akievl összerakták, tehát ő volt a megtévesztő ebben az esetben, de hát engem nem zavar, ne hogy én érezzem magam már szarul, kb. 50-60 üzenetet váltottunk és mintha semmit nem mondtam volna. :W

(#46596) ViZion válasza tothjozsi96 (#46595) üzenetére


ViZion
félisten

Nézd, a hülyeségre meg nincs gyógyszer. Ha a barátja is így segített, akkor oldják meg vele. A boltos azért, nah mindegy, tudni kellene az ő véleményét is, de akkor lehet ez nem csak az ő sara...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#46597) hackeeeee válasza =WiNTeR= (#46586) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A laikus úgy gondolja, hogy egy szaküzletben lévő eladó tisztában van ezzel. Vagy, ha nem is tudja, legalább utána néz, mielőtt eladja. Viszont, ha egy eladó elad egy processzort, és egy alaplapot, akkor azt azért illene tudnia, hogy az a kettő vajon összepasszol-e, vagy sem..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46598) Habugi válasza - = Zk = - (#46554) üzenetére


Habugi
addikt

Teljesen jól, köszöni, az új ház nagyon jól teljesít.

Nem buheroltam már napok óta a procit, az háziorvosom aki előrehaladott tunningmániát diagnosztizált félig gyógyultnak nevezne. :D
A VRM sosem volt meleg ezen a lapon, tökmindegy volt mennyi fesszel etettem a procit éppen.
Az alaplapi NB borda már annál inkább, hibát ugyan sosem okozott, cirka két hete gányoltam neki hűtést ami teljesen bevált, zavart a tudat hogy jószerivel megérinteni sem lehetett. Most telibefújja egy kis 6os venti, közel olyan hőmérsékletre hűlt emiatt mint a VRM. Ígértem is róla képet csak lusta voltam még kivenni.

(#46572) hackeeeee:

Magam is sokat szórakoztam vele, hogy 1.5V alatt (1.475) stabilitást érjek el 5Ghz-hez de nem sikerült.
Merevre ugyan nem fagy, de egy-két mag helyből eldobja magát primeban mint valami olcsó ribbon. :)
Egyébiránt nincs gond az 1.5-el sem, simán hűthető, ahogy észrevettem a legutóbbi tunningoknál a pokol 1.55 fölött szabadul el.

Felelősség téma.., szerintem mindenkinek igaza van egy kicsit.
Elsődlegesen mindig a vásárló felelőssége, hogy mit vesz. A másodfokon pedig nagyjából egyenlő arányban osztoznak a "hozzáértő" ismerősök/eladók. Esete válogatja, azért az sem elvárható egy nagyobb szaküzlet eladóitól, hogy kívülről tudják az általuk forgalmazott hardverek paramétereit, egy bizonyos szintig persze nem ártana, de nem elvárható. :N

Utána kell nézni vásárlás előtt, azért egy hardver komponenseinek kiválasztása, fejben összeillesztése nem hasonlítható egy IKEA szekrénysorhoz. Persze ebben a fogyasztóállat társadalomban megeshet, hogy páran ebben a félreértésben élnek, de a leckéből amit generál kb mindenki tanul.

A vásárlóé a fő felelősség, az eladótól egyszerűen nem elvárható, hogy mindent tudjon/elmondjon, egy számtech szaküzlet nem patika, szépen is nézne ki arról nem beszélve, hogy külön szakmát igényelne.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#46599) hackeeeee válasza Habugi (#46598) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Visszarakva az NB-t 2,2-re szinte alap fesszel, úgy hűvösebb a proci. Lehet, hogy teszek egy próbát. :)

Abban igaz, hogy az eladó azt adja, amit a vásárló kér, ez nem vitás. :K

Most viszont érdekes dolog áll fent, ahogy eddig stabil volt, azt most eldobálja prime alatt..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46600) Habugi válasza hackeeeee (#46599) üzenetére


Habugi
addikt

Eleve az esetleges eladók között tudásban dimenzionális eltérések vannak/lehetnek.

Ha valaki rendelkezik annyi tudással, hogy szét/összerakjon egy gépet, a komponensek 99%-ról tudja hogy micsoda és mit csinál, már simán befér egy ilyen szaküzletben az eladói munkakörbe. Sokkal többet nyom a latba, hogy van-e ott ismerőse, illetve hogy van-e bármilyen korábbi "eladói" rutinja, hogy kezeli a vásárlókat stb. Ugyan akkor lehet, aki a pultban mellette áll, 20éve hardver őrült és mindenről ami a polcokon van levegővétel nélkül tud mondani húsz összetett mondatot, lightos bevezetés képpen.

Persze, ha valaki FX alá keres lapot és még szóba is kerül a vásárlás pillanatában, esetleg rákérdez a kedves vásárló, bele lehetne menni mennyire ajánlott egy 4+1es lap a 8magos FX tunningjához vagy mennyire nem, csak az a helyzet, hogy ha valaki ezt magától nem tudja akkor a tunninghoz se ért, innentől pedig okafogyott az egész. Arról nem beszélve, hogy elég tömény a téma ugye, egy laikusnak nekiállhat magyarázni egy hozzáértő eladó, veszett fejsze nyele. Arról nem beszélve, hogy manapság amikor mindenki rohan és adott esetben bármelyikünk épp sorbanáll két nyomorult ventillátorért, nem kicsit borzolnánk a szemöldökünket hogy a három eladóból az egyiket lefoglalja az egyik vásárló negyed órára egy FX tunning gyorstalpalló miatt.

Persze ha ez a "jobbik" eset megtörténik és FX mellé az eladó ajánlására nem 4+1es lapot vesz 13-15k-ért hanem 25-30k-ért egy normális 6/8+2es lapot, minimum 50% a valószínűsége, hogy az életben nem lesz tunningolva nála semmi, emiatt pedig a "hozzáértő" ismerős fogja majd hergelni az illetőt, hogy a boltban hagyta a "szemét eladót", hogy rábeszélje egy számára teljesen felesleges lapra, ami 2x annyiba kerül, esetleg itt a fórumon indítja majd útjára a könnyzuhatagot.

Ezért mondom, hogy nem összekeverendő a számtech szaküzlet egy patikával, sem egy autószalonnal, ahol az "eladó" végigvezet minket az alternatívákon, amikor adott rakodóterű haszongépjárművet keresünk.
Tök jó, ha egy eladó nem csak tud, de adott esetben belekérdez dolgokba és ad is tanácsot, de semmiképp sem elvárható. Ahol ez a helyzet fennáll az meg kell becsülni/visszajárni, nem pedig mindenhol és mindenkitől elvárni ugyan ezt adott esetben. :N

Számukra a fentiek okán a legjobb és legkevesebb kellemetlenséggel járó eljárás az, hogy amit a vásárló kér azt a kezébe adják és viszont látásra. Azt nem lehet rajtuk számonkérni/leverni/felelősségre vonni, a fönök se molesztálja miért olyan lassú. A torzuló fejszerkezetünket sem kell bámulnia, amikor a sor végén állunk a két nyomorult ventiért.. :DDD

Megjegyzem, ez az egész "rendszer" nagyban függ attól, terjedelmileg mekkora/milyen kaliberű boltba/szaküzletbe téved be a kedves vásárló. :K
A kis sarki számtechboltban, ahol nincs napi párszáz vevő és nincs eröltetett menet, simán belefér egy-egy ilyen eladó-vásárló interraktus, a kisebb forgalom miatt még érdekükben is áll körültekintő(bb)en eljárni minden esetben (idejük/türelmük is van rá), míg a nagyobb szaküzletekben az a cél, hogy futószalagszerűen ürüljön a raktárkészlet a vásárlók irányába.

Szerk.: ezt nem neked szántam hackeeeee :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.