Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) stratova válasza #17954112 (#47495) üzenetére


stratova
veterán

FX-8300 eddig is létezett, de csak OEM partnereknek és szorzózárral. FX-8320 mellett én sok értelmét nem látom, max. AMD tud spórolni a hűtésén (125 W-ra hőcsöves jár, 95 W-ra egy szimpla aluborda mint egy Phenom II 945 vagy FX-6300 esetében). Az is igaz, hogy jobban hangzik 95 W mint 125 W ill. olyan alaplapok is kapnának vele 4 modulos FX támogatást, amelyeknél eddig csak az OEM modell szerepelt. Bár itt ettől függetlenül a 4 modul+gyenge lap változatlanul nem ajánlott kategória marad.

(#47502) Tito30


Tito30
tag

Sziasztok.

Hogy lehet az,hogy a Cpu-Z progi alatt a procim max Tdp-je 125W, a 3Dmark13 meg 95W-osnak látja? :F

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47503) antikomcsi válasza Tito30 (#47502) üzenetére


antikomcsi
veterán

Úgy, hogy két különböző szoftver. De semmi jelentősége amúgy. Nem igazán kell azzal foglalkozni, ha hülyeséget írnak ki, pláne egy 3dmark-nál.

(#47504) Tito30 válasza antikomcsi (#47503) üzenetére


Tito30
tag

Annyira nem zavar a fogyasztás, ha összejön a pénz a 9-es szériát kipróbálom :C

Teljesen normális vagyok! Fejemben a hangok is megmondták :-)

(#47505) stratova válasza Tito30 (#47504) üzenetére


stratova
veterán

Azok gyárilag magasabb órajelre belőtt FX-8350-ek kb. megemelt gyári TDP kerettel. Amit azok gyárilag tudnak, azt megfelelő hűtéssel, lapban és táppal többnyire egy FX-8320/8350 is tudja (9370 szintet szinte biztosan).

[ Szerkesztve ]

(#47506) Habugi válasza stratova (#47505) üzenetére


Habugi
addikt

+1, a 9es széria a maga +40/60k hufjával ablakon kihajított pénz.
Ellehet azt költeni egy pillanat alatt egyéb perifériákra, elsősorban VGA-ra. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47507) hackeeeee válasza Habugi (#47506) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt mindig arról az oldalról kell nézni, hogy nem mindenki tuningol, nem mindenki ért hozzá.

Ergo, Ő miattuk is vannak ezek a procik, összerakják, és hozza azt a szintet, amit más tuninggal ér el. De, Ők nem tuningolnak, mert nem értenek hozzá. :)

Véleményem szubjektív...

(#47508) MrM94 válasza hackeeeee (#47507) üzenetére


MrM94
őstag

Ez hulyeseg,ahogy van.
A 9 szeria fanatikusoknak es faroknoveloknek van,vagy aki suket hozza,vagy aki arra tippelt hogy 5ghz+ fogja jaratni a procit

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#47509) Habugi válasza hackeeeee (#47507) üzenetére


Habugi
addikt

Igen ebben van némi igazság! :R

Hozzáteszem, decemberben amikor bekerült a lapba (Giga & Award Bios) a 8320as, Orrmányos ASUS (UEFI) lapokhoz készült topic összefoglalója alapján percek alatt belőttem 4.2-re, másnap már 4.4en ment.
Kis túlzással kb annyi tunning tapasztalatom volt addig, mint a Barátok közt Magdi nénijének az űrsétával. :D

Még csak annyit se böktem be ide, hogy segítség hogy tunningoljak.. :N [link]
Persze látható, hogy "finomhangolni" azért több idő volt.., 4.4-hez 1.475öt adtam neki a Scythe GKC 2-vel..! :Y ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47510) hackeeeee válasza MrM94 (#47508) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hidd el, hogy nem az.

Vannak olyanok, akiknél az számít, hogy mi van a dobozra írva, és nem az, hogy mi az, ami elérhető vele. Mint mondtam, vannak olyanok, akik nem értenek a tuninghoz, csak ahhoz, hogy bekapcsolják a gépet, játszanak rajta, majd leállítsák.

Habugi: Hiába egyszerű mint a faék bizonyos leírások alapján, van aki meglátja a bios-t, megkérdezi, hogy "ilyen is van?".

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#47511) AusWolf válasza hackeeeee (#47510) üzenetére


AusWolf
őstag

Szerintem nekik sem éri meg az a plusz néhány százalék teljesítménykülönbség azokat a tizenezreket, amivel többe kerül. És a megfelelő hűtés még szóba se jött, mivel azt nem adnak hozzá. Aki sose látott BIOS-t, annak valószínűleg nem sok fogalma lesz arról, hogy melyik hűtőt érdemes megvenni, vagy hogy hogyan kell felszerelni.

Az megint más kérdés, hogy aki nem tuningol, annak is matatnia kell a BIOS-ban egy kicsit, a kikapcsolt turbó, az alapból 1333 MHz-en induló RAM, CnQ, boot beállítások, stb. miatt.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47512) Habugi válasza hackeeeee (#47510) üzenetére


Habugi
addikt

Olyan ez a kezdő FX tunning mint az első kamasz szerelem..!

Innen-onnan összeszedett infók alapján viselkedsz vele az első pár randin, kicsit bátortalan vagy de próbálgatod a határokat. Aztán az első alkalommal amikor megmutatod neki a bélyeg gyüjteményed szépen elkezditek felfedezni egymás testét. :D (Az idő előrehaladtával fokozódik a forróság itt is..)
Pár alkalom után már elkezded ismerni az erogén zónáit és tudod mivel lehet megbolondítani. :K

Megjegyzem, ebből a szempontból az összes FX egy nimfomán sorscsapás.
Komolyabb teljesítményhez nem tűrnek semmiféle energiatakarékos funkciót..(nincs lazsálás.. :N), egyértelműen nem adják a tudtodra az elején, csak onnan venni észre hogy az ezekről való lemondás után a csillagot is lehozzák neked az égről. ;)

Ahogy Macsek és Sasbá' példája is igazolja, abból a szempontból is nagy a hasonlóság, hogy az elsőre mindig emlékezni fogsz.., kicsit... valahol legbelül mindig hiányzik..! :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47513) AusWolf válasza Habugi (#47512) üzenetére


AusWolf
őstag

Ezt nagyon jól megmondtad! Be kéne tenni az összefoglalóba. :C

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47514) MrM94 válasza Habugi (#47512) üzenetére


MrM94
őstag

Jogos,az FX egy olyan nimfoman k#rva aki mikor odakerul a sor hogy megdontsd,aztmondja,hogy most vagy m#gbaszol rendesen,vagy hagyjuk az egeszet a francba :DDD

Ha kemenyebb hutom+ szellosebb hazam lett volna,akkor adtam volna enis a pofajanak...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#47515) eldiablo válasza Habugi (#47512) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Hűűű! ;]
Én nem ennyire kéjesen éltem meg az első OC-s élményem. TUSL2C & P III kombó...

(#47516) Habugi


Habugi
addikt

(#47513) AusWolf, (#47514) MrM94, (#47515) eldiablo:

LoL :D

Az egyik legfontosabb dolog kimaradt egyébként, még pedig az, hogy az első alkalom forróságát (Turbo ON..és a vele járó izgalmak!), semmi nem éri utól a későbbiekben. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47517) csabika0001


csabika0001
senior tag

Kinek mennyire hevül fel a VRM tuning alkalmával?
Habugi neked ugyanolyan lapod van mint nekem, esetleg rá tudnál pillantani? (HWMonitor)

[ Szerkesztve ]

(#47518) csori23


csori23
aktív tag

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy érdemes e lecserélnem a 6300-ásaomat (húzva 4,5ghz+coolermaster hyper T4) egy 8350-re, mert egy játékban procilimitem van néha, és rohadt idegesitő tud lenni.

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#47519) Habugi válasza csabika0001 (#47517) üzenetére


Habugi
addikt

Az VRM kb. semennyire illetve nem tudom honnan számít hevülésnek.

Igazából azt sem tudtam, hogy a VRM-nél van szenzor.
A Northbridge hőmérséklete miatt (tapintás..), volt némi pánik hangulatom pár hete aztán kiderült hogy ezeknél a lapoknál "normális" jelenség. Ettől függetlenül gányoltam neki extra hűtést, ugyan ekkor hamár arrafelé járt az ujjam megnéztem a VRM-et is, az teljesen megnyugtató volt, bár azt bombázza az SA-n lévő 2db TY-143as elég rendesen.

Letöltöttem most a HWMonitort, TMPIN 0/1/2 értékeket látok, te melyiket tulajdonítod a VRM-nek?

Van itt egy 10körös IBT Very High HWInfóval: [link]
Ennél nem sok nagyobb pofont kapott eddig. Ugyan az a három szenzor gondolom, csak más a nevük.
(MB,NB,CPU és itt jegyezném meg, hogy az NB hőmérséklet maximum 45fokos értéke köszönő viszonyban nincs a valósággal a fentebb leírt tapasztalataim szerint.., legalábbis a borda tetejének érintése alapján :N )

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47520) AusWolf válasza csabika0001 (#47517) üzenetére


AusWolf
őstag

Szenzor nélkül ezt nehéz megmondani, bár a bordája tapintásra elég forró. De az én 4+2 fázisommal szerintem ez normális.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#47521) csabika0001 válasza Habugi (#47519) üzenetére


csabika0001
senior tag

Ma méregettem kicsit digitális műszerrel.
A konklúzió, hogy az északi híd hőmérséklet értéke köszönő viszonyban sincsen a valós értéknek.
A bordán mért hőmérséklet 52-55 tuningal 60-63°C körül volt.

A képen látható értékek:
1. északi híd
2. proci kupak
3. tápellátás(VRM)
(megj. ez csak Gigabyte 990FXA vagy XA típusoknál ugyanez)

Elég jól szellőzik a házam bár közvetlenül levegő nem érkezik a VRM részre ma sikerült 71°-ig feltornázni.

(#47522) csabika0001 válasza Habugi (#47519) üzenetére


csabika0001
senior tag

Áhhh ez az IBT nagyon kígyó, le is állítottam már 76°C a VRM valamit csinálnom kell.

(#47523) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Azt szeretném megtudni,hogy a bios-ban mit mire kell állítani,hogy a CPU fesz és a MHz a terhelés függvényében automatikusan változzon.Most mind 2 max-on megy.

(#47524) baboss


baboss
őstag

(#47525) Zsivaagoo válasza csori23 (#47518) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

8320-ra érdemes. Az is megy egy jó lapban, jó hűtéssel 4,4-4,5 GHz-et.

-------------

baboss: Már meg is válaszoltad magadnak. -> CnQ : Enabled.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#47526) baboss válasza Zsivaagoo (#47525) üzenetére


baboss
őstag

A nettről vettem a képet,mert a bios kép mentés valamiért nem jó a pendrive ra.Beállitom ezeket az értékeket és megnézem a végeredményt.
Köszi.

(#47527) MrM94 válasza baboss (#47526) üzenetére


MrM94
őstag

apm et azert kapcsold ki

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#47528) vakond5 válasza baboss (#47524) üzenetére


vakond5
őstag

CnQ kell alapvetően, de a C1E-t is érdemes bekapcsolni. SVM-et esetleg kilőheted, ha nem használsz virtuális gépeket.

@47512 Habugi: Hatalmas szöveg volt, nagyon impozáns! :R:C

@Veszett Na'vi: Tehát azt mondod, hogy egyszerre kell a CnQ is és a C1E is?

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47529) hackeeeee válasza vakond5 (#47528) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én kikapcsoltam a C1E-t is, és teljesen megszűnt az órajel ingadozásom.

Véleményem szubjektív...

(#47530) baboss


baboss
őstag

Ezekkel a beállításokkal az órajel már változó,de a CPU fesz még mindig fix.Ezt szeretném változóra .




[ Szerkesztve ]

(#47531) vakond5 válasza baboss (#47530) üzenetére


vakond5
őstag

A feszt tedd át offset-re manual-ról. Addig emeld az offset-et, míg a korábbi manual-t el nem éred.
Kettő közti különbség egyszerű: offset-nél a gyári VID-hez képesti eltérést adod meg pozitív vagy negatív irányba, míg manual-nál te határozod meg a tényleges feszt, és ilyenkor azt nem csökkenti.

Turbo-t átrakhatnád disabled-re, a DIGI+ beállításoknál pedig szerintem a CPU-NB-s opciókat tedd regular-re, illetve vedd vissza 100%-ra, mert nem húztad a memóriavezérlőt. Ha elvinné a tuningod mindaz, amit most javasoltam, akkor állíts vissza mindent a jelenlegi állapotra.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47532) baboss válasza vakond5 (#47531) üzenetére


baboss
őstag

Turbo kikapcsolva.DIGI+ maradt minden a régi.
offset beállítva 0.125=1,475v
Így már változó mind a 2 érték,

csak CPU teszt alatt a fesz 1.512-re felugrik,ezt lehet valahogy fixre venni,hogy ne menjen 1,475v fölé. :F

[ Szerkesztve ]

(#47533) vakond5 válasza baboss (#47532) üzenetére


vakond5
őstag

Ehhez pedig az LLC-t kell csökkenteni.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47534) baboss válasza vakond5 (#47533) üzenetére


baboss
őstag

Azt hol.és hogyan tudom ?

(#47535) vakond5 válasza baboss (#47534) üzenetére


vakond5
őstag

Pontosan azon van a kurzor egyik korábbi képeden ---->>

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47536) baboss válasza vakond5 (#47535) üzenetére


baboss
őstag

Regular=kékhalál
Medium=a fesz minimálisan megy feljebb ez már jó lenne,de AIDA teszt alatt nem stabil piros lesz.
Megpróbálom a következőt.Vagy lehet,hogy a feszt kell még emelnem,hogy Medium alatt stabil legyen ?

(#47537) Nemt0m12 válasza baboss (#47536) üzenetére


Nemt0m12
tag

High lesz a tuti és ahhoz lőni be a feszt amúgy vagy prime vagy linx aida stabilitás tesztje nem sokat ér.

(#47538) hackeeeee válasza baboss (#47536) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hagyd úgy, ahogy volt, csak vegyél vissza a feszből egy lépcsőt, és teszt.

Ha nem jó, akkor egy lépcsővel visszább az LLC, és több feszt neki, egy kicsivel.

Véleményem szubjektív...

(#47539) vakond5 válasza baboss (#47536) üzenetére


vakond5
őstag

A jó Urak gyorsabbak voltak, osztom a véleményüket. :K

Nem kötekedésképp kérdezem, de mi a ráknak neked Crosshair lap ha fogalmad nincs az opcióiról és az adottságairól? Nyugodtan vehettél volna egy átlag lapot is.. :U

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47540) baboss


baboss
őstag

Medium=lefagy a teszt alatt.
Ultra High=teszt alatt max 1.476v 4,81GHz ez már jó.Marad így.
Memóriát,hogy lehet húzni ?
Kingson HiperX Predator 2x4 GB 2400MHz Profil 0-án megy 2400MHz-en.
Idáig nem nagyon teszteltem,hogy miket tud az alaplap.Illetve korábban ment már 4.9 HGz-en is csak a beállításokat nem mentettem el. :U
Van egy Asus Maximus VI Formula lapom is,csak most gariban van,azt még ennyire se teszteltem le.Egy G3258 -as CPU van benne ami ugyancsak 4,8 GHz-en megy ugyan ezen a feszültségen.

[ Szerkesztve ]

(#47541) vakond5 válasza baboss (#47540) üzenetére


vakond5
őstag

Ramok húzásával nem érdemes foglalkozni, mert abszolút jelentéktelen, többnyire csak a szenvedés van vele.

Kérdésemre viszont a válasz gondolom hogy "mert megtehetem" vagy hogy "mert tetszik a kinézete". :U

Nem baszogatásból írtam, csak kicsit kiakadok az ilyen dolgoktól..

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47542) hackeeeee válasza vakond5 (#47541) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Khm.. Please. Köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#47543) baboss válasza vakond5 (#47541) üzenetére


baboss
őstag

Elég sokat kellet,hozzá spórolnom,hogy megtudjam venni,apránként jutottam idáig.Amikor eladtam egy alaplapot akkor kipótoltam és egy jobbat vettem.Ugyan ez volt a helyzet a CPU-val is.Abból is igyekszem a legjobbra,de a FX-9590-et már nem fogom megvenni,bőven elég a mostani.
A másik alaplapba meg bőven elég lesz a í74770k

(#47544) RazoR


RazoR
veterán

Hali. Hülye kérdés lesz, de nem egyértelmű számomra. A CPU Offset voltage-nél a beállított érték lesz amit kap a proci, vagy a kiírt érték plusz a beállított?

(#47545) ViZion válasza RazoR (#47544) üzenetére


ViZion
félisten

ofset jel + vagy -
ha +, akkor a CPU VID-hez ennyit ad. De állítod, mentés, restart, biosba be és látod mennyi lett.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47546) vakond5 válasza RazoR (#47544) üzenetére


vakond5
őstag

3 órája segítettem a jóembernek, pontosan ezt írtam le. :U

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47547) Habugi válasza vakond5 (#47528) üzenetére


Habugi
addikt

Tegnap csináltam ezt a videót egy fórumtársnak, gondoltam ide is belinkelem: [link]

Az "optimalizálatlan", gépgyilkos, intelen/nvidiával jobban futó, maximum 3 magot normálisan kihasználó GTA4.. :D

Ja és mielőtt elfelejtem, mert legalább egy napja nem linkelte senki: [link]

(#47528) vakond5:

:R

Egy kis pénteki "ennek a hétnek is vége" hangulatfokozó.

(#47530) baboss:

Klassz kis alaplap! :Y

(#47525) Zsivaagoo:

+1, elég a 8320as.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#47548) vakond5 válasza Habugi (#47547) üzenetére


vakond5
őstag

A videoval csak egyetérteni tudok, ezeken a gépeken már hasít a játék mint a fene. Múltkor feltettem én is Win reinstall előtt, csak kíváncsiságból, és nem csalódtam. :D

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47549) Maotun válasza MrM94 (#47508) üzenetére


Maotun
őstag

+1 igaz én is arra tippeltem hogy 5ghz+ fogom járatni a procit így is lett 5,1 ghz stabil de ezt jobb 8350/8320 is megfutja. de én se értek a tuninghoz ezért vettem ph.-n 70k ért 9590-et. 8350 meg eladva 40k ért igy nekem megérte :K

(#47550) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali.

Kellene némi infó arról , hogy egy 6300 as 4.5ghz re húzva menyit fogyaszt naggyából?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.