Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47048) irhejja


irhejja
tag

Sziasztok!

Van nekem egy FX-8350-em egy ASUS Crosshair V Formula-Z alaplapon egy Corsair H80i hűtővel.

1.4v mellett stabilan tudja a 4.6 Ghz-et. Szeretném elérni a 4.7 Ghz-et viszont még 1.45v mellet is megáll a 7. mag kb. fél óra Prime után, feljebb meg már nem szeretnék menni a feszültséggel (hőmérséklet is 73-75 fok között ingadozik ami már sok).

Nyilván vissza tudok lépni, 4.6 Ghz-re, az a +0.1 Ghz nem oszt nem szoroz, de felmerült bennem pár kérdés:

Először is, mivel én csak játékra használom a gépem, mennyire reális "stabilitás benchmark" a Prime 95? Elvégre kétlem, hogy bármilyen játék alatt huzamosabb ideig 100%-os terhelést kapna a CPU... Elképzelhető, hogy bár Prime alatt egy CPU nem stabil, "normális" körülmények (terhelés) alatt megfelelően fog működni?

Ha igen, melyik játékot lenne érdemes kipróbálni huzamosabb ideig (ami kezel 8 magot és elég CPU intenzív), hogy leteszteljem? Amúgy feltételezem, hogy előbb ütköznék VGA limitbe (AMD R9 280X), minthogy 4.7 Ghz-en a CPU elérje a 100%-ot, vagy tévedek?

Far Cry 3 alatt (1080p, minden ultrán, AA kikapcsolva) 2 óra folyamatos játék alatt semmi rendelleneset nem tapasztaltam, mind a 8 mag dolgozott egész egyenletes eloszlással (HWiNFO64-el és AMD System Monitor-ral néztem) és a hőmérséklet is 60 fok alatt maradt... de azért megnéznék még pár játékot, már ha nem káros ez a jelenlegi helyzet...?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.