Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-20 19:40:04

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) V/ válasza tomlac14 (#8149) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyit késett? És milyen ajánlatot? Kiterjeszti a vásárlói védelem idejét, ezt te is kérheted, és a szállítás meggyorsítása, ez az ajánlata. (Már egy úton lévő küldemény esetén nem igazán lehet "turbósítani")
Az Ali úgyis azt mondja majd várd meg a szállítást, nem igazán van mit "eszkalálni".

[ Szerkesztve ]

(#8152) huliganboy válasza Varesz_86 (#8147) üzenetére


huliganboy
addikt

Egyébként, kérdezd meg miért kérdezi! Ennyire egyszerü! :K

(#8153) V/ válasza Varesz_86 (#8144) üzenetére


V/
Topikgazda

Még egy megjegyzés: a képen látható hogy melyik szállítást választva lesz Áfa és vám mentes, a DHL nem az, az EU Express az igen, DHL UK-nál.
Egy biztos egy kicsit átverős, ahogy írják, mutatják a képek

[ Szerkesztve ]

(#8154) huliganboy válasza V/ (#8153) üzenetére


huliganboy
addikt

Ez alapján egyértelmünek látszik, viszont ha van költséged akkor én nyitnék rá egy ügyet, ugyanis úgy reklámozza, hogy nincs áfa, de csak DHL szállítási módot ajánl fel... Ha nem adta még fel egyeztess vele!!!

(#8155) Varesz_86 válasza V/ (#8153) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

DHL uk trackingem van amúgy csak 11.e óta áll

(#8156) V/ válasza Varesz_86 (#8155) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor már itt kellene lennie. A DHL nyomkövetőjében angol depóból indult?

(#8157) Varesz_86 válasza V/ (#8156) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

KÜLDEMÉNYINFORMÁCIÓ MEGÉRKEZETT
Péntek, December 11, 2015 at 07:56
Értesítés kérése a küldemény helyzetéről
Feladó terület GATWICK - BISHOP'S STORTFORD - UK
Címzett terület BUDAPEST - GYOR - HUNGARY

Hát nem tudom mi lehet vele

(#8158) V/ válasza Varesz_86 (#8157) üzenetére


V/
Topikgazda

A győri depó száma 1654 ha oda megy, én rájuk kérdeznék, hátha van nekik bővebb infó. Ez az ifo vonal +36 1 5016-204

(#8159) agroman válasza aliz36 (#8146) üzenetére


agroman
senior tag

eppen ez az hogy a szallitasi ido vszinuleg valtozni fog.
de ha meg benne vagy az eredeti 60napban (vagy amennyit megadott) akkor nyugodtan varj.
ha mar nagyon kozeleg az eredeti hatarido akkor donthetsz, hogy ugyet inditasz vagy
varsz az uj hataridoig.
nem emlekszem, hogy irtad-e, hogy van-e nyomkovetes es ha van az hogy all?
ha mar latszik, hogy elindult akkor talan erdemes varni. ha meg semmi nem latszik, akkor
inkabb nyiss ugyet a hatarido elott par nappal.

------

(#8160) huliganboy válasza Varesz_86 (#8157) üzenetére


huliganboy
addikt

Két dolog lehet szerintem!

Vagy várja az üzented, hogy mit válaszolsz, vagy még nem volt neki raktáron csak kikérte a DHL számot.

Esetleg nem írtál neki előtte üzentet? Ezt random magától írta?

[ Szerkesztve ]

(#8161) Varesz_86 válasza huliganboy (#8160) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Aha magától írta, és szerintem is csak ki van kérve a dhl szám úgyhogy kb december 31 re talán ideér, és igazából van 17napja hogy ideerkezzen szóval nem tudok vele mit csinálni

(#8162) aliz36 válasza agroman (#8159) üzenetére


aliz36
csendes tag

11.11-én rendeltem. 39 nap van megadva szállitásra.
A 17track nem ismeri fel. A kinaival meg nem boldogulok. RC869557508CN a száma.
Azt szerettem volna megtudni, hogy a szállitási határidőn ilyenkor változtathat e még az eladó?

(#8163) agroman válasza aliz36 (#8162) üzenetére


agroman
senior tag

elvileg (és gyakorlatilag is) van lehetősége kiterjeszteni a szállítási időt, de több mint egy hónap után sem élő nyomkövetési számmal én nem szaharakodnék tovább és egyből nyomnám a open dispute-ot.
hacsak nem valami olyan termék amit nem láttál máshol vagy a 11.11-es akcióban kuponnal vagy/és kedvezménnyel vásároltál. (mert akkor ha refundolnak, elvész a kedvezményed)
szóval szerintem ez elég döglött dolognak néz ki..

[ Szerkesztve ]

------

(#8164) aliz36 válasza agroman (#8163) üzenetére


aliz36
csendes tag

Kuponnal vettem 11.11-ben. Ilyenkor mi van? Több terméket vettem a kuponnal. Ha egy törlődik belőle , akkor az egész kupon ugrik? Vagy az a kedvezmény ami a törölt terméken volt?

(#8165) agroman válasza aliz36 (#8164) üzenetére


agroman
senior tag

ezt nem igazan ertem. en ugy tudom, hogy egy kupon csak egy elado-egy csomagjahoz volt felhasznalhato...
egyebkent amit irtam az azt jelenti, hogy ha most refundol az elado, akkor egyreszt csak annyi penzt kapsz vissza amit valoban fizettel (ar-kedvezmeny-kupon) es egy esetleges ujravasarlasnal mar nem lesz kedvezmeny, se kupon.

------

(#8166) repvez válasza agroman (#8165) üzenetére


repvez
addikt

Ez nem teljesen igy van mert 11.11-én én is rendeltem több dolgot és volt egy 2 és egy 5 dollásos kuponom az 5 dolláros aliexpresses volt a 2es meg csak az adott eladóé. igy az 5 dollár az el lett osztva a 4 termék között, gondolom a termék árának arányában. mert a kedvezményes áron felül még mindegyik olcsobb lett pár centtel vagy épp 1 dollárral.

(#8167) agroman válasza repvez (#8166) üzenetére


agroman
senior tag

igen? basszus..ha ezt tudtam volna..

------

(#8168) kirkri válasza agroman (#8167) üzenetére


kirkri
addikt

Így van. :K
És refund esetén is csak az kupon arányos értékével csökkentett összeget adják vissza.

21 éve a Prohardveren! ™

(#8169) aliz36 válasza agroman (#8167) üzenetére


aliz36
csendes tag

Igen igy van. Volt több aliexpresses kupon, amit bármilyen termékre lelehetett vásárolni.
Köszönöm a segitséget.
Azért ha valaki meg tudna nyugtatni, hogy ha egy termékkel gond van, nem ugrik az egész kupon, megköszönném.

(#8170) aliz36


aliz36
csendes tag

Lenne még egy utolsó kérdésem. Van még egy rendelésem ami nem érkezett meg szintén 11.11-i.
45 napos szállitási határidő van megadva, tehát még 9 nap van hátra. A vásárló védelem 14 napot mutat.
Nem többnek kellene lenni a vevő védelemnek?

(#8171) V/ válasza aliz36 (#8170) üzenetére


V/
Topikgazda

60 nap szokott lenni alapból, miért lenne több? Az eladó tudja növelni egyébként.

(#8172) kirkri válasza aliz36 (#8169) üzenetére


kirkri
addikt

Nem igazán értem mire gondolsz az alatt, hogy ugrik az egész kupon.

A megvásárolt terméknél két összeget látsz, a nagyobb az, hogy mennyi volt az ára, a kisebb pedig, hogy mennyit fizettél érte. Ez utóbbi jár vissza refund esetén. A többi terméket nem érinti a visszatérítés.

21 éve a Prohardveren! ™

(#8173) Mankó válasza gabx76 (#8068) üzenetére


Mankó
veterán

Vissza igazolta az Ali a vitámat és le is zárta azzal, hogy nekem van igazam és teljes visszatérítést kapok. Van e még valami dolgom ezzel a rendeléssel így? Van e amit még írnom, kattintanom kell, hogy megkapjam a számlámra a befizetett összeget, mert még semmi sem érkezett azóta?

(#8174) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ma jött meg Aliról a Xiaomi Mi headset.

Nagyon egyszerű a beüzemelése, bár egy angol nyelvű használati útmutató elfért volna szerintem benne. No mindegy, van elég sok YouTube video, az első rögtön segített is. A hangzása baromira rendben van, egyszerűen kezelhető, és hallgatni lehet vele zenéket is, ami a nejem nagy fájdalma volt, hogy az övével nem... Most rendelhetek neki is egyet.. .:)

Jah, és eredeti! Bátran ajánlom az eladót, eredetit árul.

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#8175) mateisti


mateisti
csendes tag

Helló! Légyszi segítsetek: rendeltem az aliról egy tabletet, ami sajnos messze nem egyezik meg a leírt paraméterekkel, és most egyezkedtem az eladóval,hogy visszaküldöm,és kérem a teljes összeget + 10 dollár postaköltséget, amire ezt válaszolta:
u can choose to return back in the dispute...and after we receive the item, we will refund u then...as for the 10 dollars freight, we can transfter to your paypal account...OK?
ez most azt jelentené, hogy megkapom a full refundot + 10 dollár szállításra ( amire rákérdeztem, de még nem válaszolt vissza..), és ha igen, mi a teendőm utána, hogy megy ez?
köszi a segítséget

(#8176) Gabesz25


Gabesz25
tag

sziasztok,
10 nappal ezelőtt eszkaláltam egy rendelésem, de még semmi nem történt az Ali részéről. Ez normális?
csomag nem érkezett meg, a 60 nap letelt, megnyitottam előtte a dispute-ot, amit persze nem fogadott el az eladó, adott helyette egy tök másik TN számot, ami Ausztráliába mutat...ezután eszkaláltam a rendelést, de semmi visszajelzést nem kaptam. Első rendelésem lett volna ez az Aliról, de lehet az utolsó is egyben...
írjak az alinak? vagy várjak?

(#8177) V/ válasza Gabesz25 (#8176) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos mostanában én is azt veszem észre. hogy lassúak egy kicsit, de ha olyan a gond, akkor először ők is bekérnek információt az eladótól és csak utána reagálnak. Vár egy kicsit.

(#8178) V/ válasza mateisti (#8175) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen jól értelmezed. A dispute-ban válaszd visszaküldést. Ha megérkezik akkor ők visszaadják a vételárat. A 10$-t a Paypal egyenlegedre küldenék, majd azt az e-mail címet célszerű lesz megírni nekik.
Kérni kell egy pontos visszaküldési címet, becsomagolod a tabletet, feladod a Postán elsőbbségi, ajánlott, tértivevény-es levélpostai küldeményként, kell CN23 vámárú nyilatkozat -angolul kitöltve-, amit mellékelni kell hozzá, erre célszerű ráírni, hogy visszaküldött termék, nehogy a kínai vámosok megvámolják, mint import árú -ezt persze az eladó fizetné-.
Ha feladtad, akkor van a nyomkövetési szám, azt megírni az eladónak és hogy el van küldve és kéred, hogy jelezzen vissza ha megkapta -termék, üzenőfal-. Persze a postától te is kapsz infó, azért tértivevényes.
Ez neked 1 kg-os csomagsúlyig 5460 Ft lesz Kínába.

(#8179) mateisti válasza V/ (#8178) üzenetére


mateisti
csendes tag

Köszi a részletes választ, sokat segítettél. Most már csak az osztrák postáról kell tájékozódjak,ugyanis onnan küldöm vissza. A Paypal egyenlegem az e-mail címem ? Mert még ilyet is most csináltam, mivel nincs hitelkártyám, itt ilyen azonnali utalással tudtam fizetni.

(#8180) V/ válasza mateisti (#8179) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, hogy olcsóbb lesz neked aposta.
Ha van Paypal fiókod, akkor a belépési azonosítós e-mail cím az, a kínaiak nem szívesen utalnak, a Paypal-re küldés könnyebb nekik is.
Ha utalással fizettél, akkor azt nem tudom, hogyan működik a refund, ha utalnia kell a kínainak is, hát....

(#8181) mateisti válasza V/ (#8180) üzenetére


mateisti
csendes tag

A csomagküldést megnéztem:19,53 $, bevállalt nagy nehezen 10-et belőle. Paypal fiókot most csináltam, de másik e-mail címmel, mint ami az aliexpresses, merthogy elfelejtettem a régen nem használt fiókomhoz tartozó jelszavakat.. Az utalás része nem valami biztató..

(#8182) DJosef


DJosef
őstag

Szép estét Urak!

Az öregek véleményére, illetve akinek volt már ilyen problémája, azoknak a véleményére lennék kíváncsi.

11.11 akcióban rendeltem két darab autós kamerát. A probléma, hogy mindkettőnek a tényleges tudása, illetve az item descripton - ben leírt adatai köszönőviszonyban sincsenek. Röviden, nem tud 1080i, 720p rögzíteni, illetve az infra érzékelők sem működnek rajta.

Nyitottam vitát, ahol kértem vissza a pénzt, de a kamu cuccot nem küldöm vissza, mert többe kerülne a posta, mint amibe került a cucc.

Az eladó nem fogadta el.

Erre én dispute escalate folytattam.

Erre eddig még sosem volt szükség.

Kérdésem, hogy mire számíthatok, illetve volt e hasonló problémája bárkinek?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#8183) maj-viktor válasza DJosef (#8182) üzenetére


maj-viktor
őstag

Itt max. partial refunddal fogsz "jól kijönni"... nem tudom milyen összegről és milyen "tudásbeli hiányosságról van szó", így látatlanba ennek mértékben 20-30-50% refundot látok jogosnak

Visszaposta egy kisebb csomag esetén 3E Ft-nál kezdődik... persze ha drágább termékről van szó... még minidig jobb -3E visszaposta mínusz, mint....

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8184) DJosef válasza maj-viktor (#8183) üzenetére


DJosef
őstag

4970 Ft / kamera.

És ahogy írtam, hamisított terméket küldött. Nem tud azokban a felbontásokban rögzíteni, amit a specifikációban írt, továbbá az infra érzékelők sem működnek.

Forget about it

(#8185) Turbobacsi válasza DJosef (#8184) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nyáron ugyanígy jártam, 50%-ot adtak vissza

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8186) berek21 válasza Vertigo18 (#8094) üzenetére


berek21
senior tag

Kész let az USB kulcsok tesztje.
Writing speed: 6.47 MByte/s
Reading speed: 14.6 MByte/s
Nem túl acélos, de nem ez volt a lényeg.

Lancia Delta III eladó!

(#8187) mateisti válasza V/ (#8178) üzenetére


mateisti
csendes tag

Még egy-két buta kérdés : a Dispute-ban a modify, vagy a cancel dispute legyen a választás,ha megegyeztünk?
A megnyitáskor nem a visszaküldést választottam, ezek szerint előbb módosítani kell?
Ja, és azt írta a kérdésemre, hogy mi a száll.cím, hogy:
hello, u should choose to return back the item in the dispute first, and then u can see the shipping address..Thanks
Akkor tényleg ott lesz látható?

[ Szerkesztve ]

(#8188) V/ válasza mateisti (#8187) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez hülye, egyrészt talán a Store Contact Details-nél látható a címe, az elküldött csomagon is rajta volt, mert ki nem gondol arra, hogy valamiért visszaküldheti a postás cég. Nem engedi ki a kínai vám pl.
Én nem emlékszem, hogy a visszaküldési cím megjelenése függne a dispute-tól.
Az hogy nem írja meg az üzenő falon, de amikor ő Paypal e-mailre akar küldeni, akkor miért ne tudná megírni a címet e-mailben?
Én a helyzetnek megfelelően rendezném. Ha mégis visszaküldöm, ha tudom módosítani, arra hogy igen akkor miért ne.

[ Szerkesztve ]

(#8189) Melack válasza V/ (#8188) üzenetére


Melack
veterán

Korábbi rendelésre lehet vitát nyitni? Megjött egy fényfüzér, kipróbáltuk, jó volt. Most bekapcsoltuk ünnep lévén, és 2 nem ég. A kettő között cca 30 nap telt el.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8190) V/ válasza Melack (#8189) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáld meg, nem hiszem hogy az eladó a 60 napos általános reklamációs időt lejjebb vette.
A terméknél nézd meg a Buyer Protection feletti kisbetűs részt Seller Guarantees: Legalább ennyi szokott lenni: On-time Delivery 45-50-60 days.

[ Szerkesztve ]

(#8191) Ciccuka válasza berek21 (#8186) üzenetére


Ciccuka
veterán

De mi volt a teszt eredménye? Piros vagy zöld, miért nem azt raktad ide be?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8192) mateisti válasza V/ (#8188) üzenetére


mateisti
csendes tag

A Contact Details-nél csak : China ( Mainland) látható, azt hiszem egy kicsit nagy ahhoz az ország, hogy megtalálja a posta :) , a csomagon pedig Szingapuri postafiók cím van ...
A beszélgetést holnap folytatjuk vele, azt írta nálu éjfél van, és nincs már az irodában :N
Szóval tényleg hülye :C

(#8193) pane


pane
tag

Érkezett már valakinek maláj posta mostanában?
Mennyit kell várni erre a kamu f@sra?
BLGMY- 2015-12-11 11:50 Hungary, Item Arrived at Hungary
ETHMY- 2015-11-29 11:50 Hungary, Item Arrived at Hungary
11.11. rendelt cucc.

(#8194) hardline


hardline
senior tag

Üdv,
Ali-s eladótól november 7-én rendeltem egy kis értékű cuccot + fizettem a szállításért is (air mail). Azt írta, hogy max 25 nap az érkezés. Másnap kaptam értesítést, hogy feladta, adott egy TN-t is. (ami persze nem működik/dött).
Vártam dec. 10-ig, akkor írtam neki üzenetet, hogy baj van, nincs sehol a cucc, mit tud róla. Kért 3 nap türelmet, aztán válaszolt, hogy valószínűleg elveszett a csomag, elfogadom-e ha újraküldi?
Elfogadtam, ő meghosszabbította a buyer protection-t január közepéig.
Ez normális eljárás, vagy bepalizott az eladó?
Nem jártam még így, pedig mondhatni rendszeresen rendelek kínából, de még nem tűnt el csomagom.
Majd januárban kiderül... vagy beborul.

(#8195) zaskar válasza pane (#8193) üzenetére


zaskar
senior tag

Ugyanígy állok. 11.11.-én négy cuccot rendeltem Alirôl 5-11 USD értékben. A másik három megjött az elmúlt hetekben, normális TN-el küldték őket. A negyedik, ez a maláj postás, kamu trackinges még sehol sincs. 5 dolláros cucc egyébként.

(#8196) repvez


repvez
addikt

Nekem is van egy maláj TNes rendelésem ami elvileg 11.20án megérkezett az országba,de azóta semmi hír róla.
A magyar posta nem tud utána nézni,mert nem szabvány a tn.
Lassan írnom kell az eladónak. 3doláros cucc.szinten 11.11én rendelve.

(#8197) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Vki rendelt már wifi reapert? érdekelne mennyire jók?

(#8198) beg válasza chesterboy (#8197) üzenetére


beg
veterán

Tízenpár dollárért ne várj cisco minőséget, de meglepően jó és könnyen konfigolható az admin felülete és jól elhelyezve vasbeton épületen belül 2 szobányi távolságot tudsz toldani vele.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8199) Ciccuka válasza chesterboy (#8197) üzenetére


Ciccuka
veterán

Engem is érdekelne. Erről van magyar vélemény is.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8200) PpenoO válasza pane (#8193) üzenetére


PpenoO
őstag

Nekem egy rendelésem volt Maláj TNnel ellátva, nagyon lassan érkezett meg. Sokat nyomoztam és nem kamu TNről van szó, követheted a hivatalos maláj posta weboldalán. A gond vele az, hogy az ilyen csomagokat először Kínába küldik, ott kap egy rendes, magyar posta által is követhető UPU TN számot és úgy érkezik meg kis hazánkba. Ezt a második TN szám utólag nyomon követhető, sajnos sok értelme már nincs:). Várj türelemmel, megfogod kapni a csomagokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.