Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74451) V/ válasza miti5 (#74449) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk anyiban hogy nem minden esetben a konkrét kézbesítést végző cégnél akadnak el a dolgok. Hivatalosan a Maygar Posta a normál levelekre ezt vállalja miután átadásra kerül nekik.
A nem küldeményenkénti díjszabás alapján feladott nem elsőbbségi levélküldemények
továbbá nem elsőbbségi azonosított levélküldemények legalább 97%-át a feladást követő
ötödik munkanap végéig kézbesíteni kell, vagy meg kell kísérelni azok kézbesítését.
Itt 3 % ami ennél több napos lehet., amit úgy 10-12 napra becsülök.

Amíg nekem jöttek ilyenek azok 2-4 munkanap időintervallumba estek és előtte a logisztikai cégnél maximum 5 napot dekkoltak.
Ezért számolgatok 12-15 nappal.

Kínából az ide kézbesítés több szereplős folyamat, mindenhol lehetnek csúszások, ez már ilyen, így nem lehet csak az utolsó láncszemet felelőssé tenni mindenért, még akkor is ha ők sem dolgoznak hibátlanul.

(#74452) V/ válasza fulton (#74450) üzenetére


V/
Topikgazda

AliExpress standard, (AliExpress selection standard) és a Choice 13 vagy 15 napos (free shipping) érték alapú vagy érték nélküli szállítások, ráadásul az utóbbinál legtöbbször van az ingyenes visszaküldés lehetőség is.

(#74453) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
legutolsó rendelésem 9 nap alatt megérkezett
viszont egy másik vásárlás Feb 10 ECSCCA legutolsó dátum
21 Feb Arrived at local delivery center ezt még nem kaptam meg
ez már 16 nap igaz hogy ebben van 2 hétvége az 4 nap de mégis hol és miért várakoztatják ilyen sokáig a csomagokat
sokszor kínából előbb ideér mint pestről hozzám
ezek a csomagok elvileg itthon is követhetőek lehetnének mert mindegyiken vonalkódok vannak amik automatikusan leolvasásra kerülnek bekerülnek egy adatbázisba és lehetne továbbra is itthon követni ha a posta is akarná

(#74454) V/ válasza lacoka55 (#74453) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem úgy tűnik hogy már többször volt válasz erre a kérdésedre a topikban

mégis hol és miért várakoztatják ilyen sokáig a csomagokat

és még most is az a válasz.
Ha gyakrabban akarod a választ akkor érdeklődj a Cainiao itteni vámolásrt végző cégénél, érdeklődj a European Chinese Supply Chain Zrt.-nél aki ezeket a Maygar Postának átadaja üzleti levélként, a Magyar Posta meg 97%-ban 5 munkanapos kézbesítéssel dolgozik az ilyen küldemények esetén.
Miért kell ezt mindig megkérdezni, jegyezd meg a választ.
Amíg vannak pénzért nyilvántartott levele és vannak nem nyilvántartott levelek addig nem fogja a Magyar Posta mindegyiket követni.
Az egyes logisztikai cégek vonalkódos vagy QR kódos azonosítói nem a nemzetközi postai szabvány szerintiek, ezért a Magyar Posta még ha akarná, akkor sem tudná követni. Ha nincs kifizetve nyomkövetési szolgálatatás akkor nem foglalkoznak még a gondolatával sem.

(#74455) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Csak engem szivat a posta nyomkövetője, hogy mostanság 3-6 kört kell mennem a képes captcha-val?

(#74456) stomi61 válasza KrAt (#74455) üzenetére


stomi61
tag

Szia!
Nálam is ez van.

(#74457) dzf007


dzf007
aktív tag

Nekem is gyorsan 7 nap alatt megérkeztek a choice-os csomagok. De az új nyomkövető az Alin eléggé rossz. Inkább a parcelsapp vagy a postal.ninja!

(#74458) V/ válasza dzf007 (#74457) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom, de én itt is látom az információkat. A mobil app-on nem jobban használható?

(#74459) dzf007 válasza V/ (#74458) üzenetére


dzf007
aktív tag

Én ennyit látok az app-ba [kép] , de a parcelsapp többet mutat. Részkelesebb.

[ Szerkesztve ]

(#74460) miti5


miti5
tag

Hello megint :) !
Na ma jött egy ali standard shipping ,Expressone, egy nagy valami tele aprósággal , egybe tették a sok kicsi ECSCCA.......... csomagokat , aminek persze örülök. De ezt miért csinálták ,nem is tudtam ,sőt fogtam a fejem előre h mire megjön a sok kicsi ECSCCA csomag nyár lesz :N . Nem is egy üzlettől rendeltem a dolgokat és nem is egy napon , 3 nap szórás volt a rendelési idők között! A pack amit kaptam mind Ali saveres ECSCCA....... volt ,és egy volt köztük ami standard shippinges. Azért lenne jó tudni h van ez ,hogy legközelebb direkt így csináljam ,amit most véletlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#74461) V/ válasza dzf007 (#74459) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de lehet lefelé lapozni.

(#74462) jojoando válasza miti5 (#74460) üzenetére


jojoando
senior tag

Felesleges. Bár kosárba teheted egybe a termékeket, de nem mindig teszik 1 csomagba még úgy sem, csak ha a logisztika és az eladók közel vannak. Szerencse kérdése, de ilyen esetben ha összejön, akkor EO vagy MPL viszik ki, vagy küldik

teszik egy csomiba és küldik gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#74463) djsunstealer válasza dzf007 (#74459) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Meg tudom erősíteni. Nálam is ez van. Ráadásul teljesen random módon csak ez az információ jelenik meg (Seller has shipped your package) pl. AliExpress Selection Standardos nyomkövetésnél, legörgetni, lapozni semmit nem lehet. [kép] Saver Shipping-nél látszik nagyjából minden. [kép] [kép]
Remélem ez vmi bug és javítják.
Mondjuk nekem tök mindegy, én eleve parcelsapp-ot nézem mindig.

[ Szerkesztve ]

(#74464) V/ válasza djsunstealer (#74463) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt már jeleztem itt pár hete, hogy van amikor nem könyvelődik át a logisztikai azonosító az új nyomkövetési azonosítóra, úgy mint előzőleg amikor át lett húzva a régi.
LP00627816842313 ez meg állt itt

De nem sok mozgása volt ezzel az LP006-al mert január 26-án megkapta ezt az nyomkövetési azonosítót: 158271900254428603606724 az idő rövidsége miatt ezért már azzal nem mozgott. ;]

(#74465) miti5 válasza motrola (#74393) üzenetére


miti5
tag

én is kaptam ilyen emailt !! köcsögök!!

(#74466) luciferk


luciferk
senior tag

Vajon elakadt a csomag a nemzetközi kicserélőben?
LS931020061NL

(#74467) V/ válasza luciferk (#74466) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azonnal néznek rá a vámosok, átvette a Posta 7-én délután, van amikor 5 munkanap eltelik mire lesz további dolog. Ha nem kell vámolni akkor is ritka hogy az nap vagy a követő nap, ha az munkanap továbbítják az OLK-ba

[ Szerkesztve ]

(#74468) luciferk válasza V/ (#74467) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi a választ, vajon az én csomagomat is megvámolják?

(#74469) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék van egy március 7-ei rendelésem 3031992844409955
De semmit nem látok róla hogy történt volna valami. Meg tudnátok ezt nekem nézni?

Köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#74470) Debilon válasza isti732712 (#74469) üzenetére


Debilon
addikt

az a 303xxx szám nem a tracking, hanem csak a rendelési azonosító

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#74471) isti732712 válasza Debilon (#74470) üzenetére


isti732712
aktív tag

Köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#74472) V/ válasza luciferk (#74468) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vámolják, csak vámeljárás alá esik mert a holland posta csak tranzitként kezelte, ha a küldemény adatok tartalmazzák hogy az AliExpressen az áfa ki lett fizetve, akkor csak a Posta vámkezelési díját, feltéve ha az értéke a csomagban lévő dolognak 150 € alatti.

(#74473) V/ válasza isti732712 (#74469) üzenetére


V/
Topikgazda

Írják hogy folyamatban, még nincs szállítva.
Your order has been picked up by the courier company and will be shipped out as soon as possible
Megrendelését a szállító cég vette át, és a lehető leghamarabb kiszállítják.
A kisatírozott neved alatt vannak, lesznek a nyomkövetési adatok.

(#74474) isti732712 válasza V/ (#74473) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szia

Nagyon köszönöm!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#74475) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

Az aliexpresszel rendeltem egy acél óra szíjat, ami nem érkezett meg az eladó azt írta hogy nincs raktáron neki nem tudja küldeni refund lesz a vége. A biztonság kedvéért nyitottam egy dísputét. Közben az eladó fel feladat egy csomagot , az aliexpress azt mondta várjam meg a csomagot.
A csomag megérkezett.
A felbontásáról videót készítettem, mely során kiderült hogy a csomag hiányos hiányzik belőle az acélóraszíj,és ez jól látható a videón.
Ezt mind leírtam és feltöltöttem a videót az aliexpress dispute oldalára. Ezek ellenére az aliexpress azt a határozatot hozta hogy nem jár nekem vissza a pénz.

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74476) baly81 válasza Nick no.1 (#74475) üzenetére


baly81
aktív tag

Tölts fel ide nekünk screenshoot-ot a dispute-ról, hogy mit ír az ali judgement. Nem nagyon szoktak ilyet tenni! Ha hiányos / rossz valami a vásárlót védik leginkább, bár vannak elrettentő példák is.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#74477) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

Nem tudok feltölteni képet valamiért nem engedi....

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74478) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74479) Nick no.1 válasza Nick no.1 (#74477) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

fent van a screenshoot

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74480) V/ válasza Nick no.1 (#74478) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen indokot adtál meg és miért nem csatoltad rögtön a bizonyítékot?

(#74481) Nick no.1 válasza V/ (#74480) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

feltöltöttem nekik a videót ami a csomag bontásakor készült,melyen látszik,hogy nem sérült a csomag és az is látszik,hogy hiányos,nincs benne a fém óra szíj.és ezt mind le is írtam neki.

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74482) dzf007 válasza V/ (#74461) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nem lehet lapozni se le se fel. Parcelsappot használom böngészőbe, azzal minden információ látható.

(#74483) V/ válasza dzf007 (#74482) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahhoz hogy működjön több adat sor kell, nálam működik, esetleg nincs tiltva a felugró ablak, ha ennél van több bejegyzés? Akkor is mutatja a tételsorokat ha fölé állsz az egérrel böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#74484) V/ válasza V/ (#74483) üzenetére


V/
Topikgazda

De ez LP00633897603583 csak 4-éig élt, mert azután kapott Exptess One nyomkövetési azonosítót és az van könyvelve.
A képen az is látszik hogy a fekete pontból induló vonalnak van folytatása, szóval csak mennie kellene lejjebb illetve nem látszik a View more gomb sem.
Nem lehet hogy amikor a képet csináltad nem volt még további bejegyzés?
De ha most megnézed és még mindig ez van, akkor meg az is lehet hogy nem könyvelődnek hozzá az új azonosítónak a bejegyzéseit, mert ez most tényleg előfordulhat, ennyi hibája van az új követésnek és esetleg az hogy a váltást sem mutatja.

(#74485) dzf007 válasza V/ (#74483) üzenetére


dzf007
aktív tag

Appot használok, böngészőt csak laptopon,de azt elég ritkán..Parcelsappba elég sok adat van már [kép] ..Ali appban azokat nem mutatja.. [kép]

(#74486) Nick no.1 válasza V/ (#74484) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

És ilyen esettben mi a teendőm ?
A képet az után csináltam amikor megérkezett a csomag...de már az Expess One azonosítóval ...

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74487) Nick no.1 válasza V/ (#74484) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Közben e-mailen most kaptam,hogy 15 napom van disputot nyissak..ugyan erre amire már nyitva van...
Ilyenkor mi van ?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74488) V/ válasza dzf007 (#74485) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint írtam ennél lehet hogy mivel az eredeti azonosító van ami csak 1 napig élt azért nem látod a másik azonosytóval történő mozgásokat mert nincenek összekötve. Másik vásárlásnál is ugyanez a helyzet hogy nem lehet látni a többi bejegyzést? Ha nemm akkor nem lehet azt állítani hogy nem használható, egyes azonosítóknál nem a pontos.
Te melyik app-ot használod nekem az Android 8.93 az aktuális és abban látok mindent

(#74489) V/ válasza Nick no.1 (#74487) üzenetére


V/
Topikgazda

Leigazoltad hogy megérkezett mielőtt indítottad a dispute-t?
A logika azért az hogy csak egy igazoltan megérkezett, átvett csomagnál derülhet ki hogy hiányos. Ha nem igazoltad le és ez a valószínű akkor rendszer fogja zárni és onnatól indul a 15 nap. Egyáltalán nem jellemző hogy egy olyan kicsomagolási videó alapján amin a címke is beazonosíthatóan, olvashatóan látható és hiányos a csomag hogy el legyen utasítva a refund igény.

(#74490) Nick no.1 válasza V/ (#74489) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Nem a csomag akkor nem is volt feladva! Azért nyitottam disputot.
Akkor meg kell várnom még az Aliexpress rendszernek zárja és onnantól indul a 15 nap,...új disputát nyitnom?Lehet ilyet tenni ?

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74491) V/ válasza Nick no.1 (#74490) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nem egészen értem, ha valami nincs feladva akkor arra ugyan miből gondoltad hogy lehet olyat hogy hiányos a csomag? Ha nem lett feladva, akkor videót sem lehet készíteni a arról hogy hiányos, akkor most milyen kicsomagolási videó készült.
ilyet csinálva akkor mégis el lett küldve, tehát az el nem küldés nem lehet dispute ok, de nincs ilyenre hogy nem adta fel az eladó.
Ha azt állítja be hogy postázva, akkor már az feladott kategóriának tekintendő még akkor is ha nem látsz nyomkövetési bejegyzést.
Szerintem ők sem igazán tudták hova tenni a dolgokat és ezért jött az hogy elutasítva.

[ Szerkesztve ]

(#74492) colosV8


colosV8
csendes tag

Sziasztok,

Más is szenved azzal, hogy az eddig vásárolt termékek akár már előzőleg is bevált eladótól, nem megvásárolható, azzal a dumával hogy nem szállítanak az országba? A cím rendesen ki van töltve, évek óta használom, soha nem volt semmi bajom. Most kb nem tudok rendelni semmit. Valakinek ötlet?

(#74493) V/ válasza colosV8 (#74492) üzenetére


V/
Topikgazda

Töröld az AliExpress sütiket és a böngésző, app gyorsítótárat. Persze előfordulhat hogy az eladó tett be korlátozást és ha ide akarod érkeztetni akkor a magyar zászló legyen "kitűzve" a belépés után.

[ Szerkesztve ]

(#74494) colosV8 válasza V/ (#74493) üzenetére


colosV8
csendes tag

Teljesen mindegy kit valasztok ki, minden termek kilove.
nezd: [kép] [kép]

(#74495) Nick no.1 válasza V/ (#74491) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Amikor dísputét nyitottam, akkor már meg kellett volna érkezni a csomagnak,
De az Aliexpress nem fogadta el,az mondta várjunk 10 napot,ezzel után jelent meg az nyomkövető szám.(Régi nyomkövető szám eltűnt)
A csomag megérkezését nem tudtam vissza igazolni,mert nincs ilyen opció.A terméket az eladó már nem forgalmazza.
Majd megérkezett a csomag de hiányosan.
Erről készült videó.

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#74496) V/ válasza colosV8 (#74494) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem, megcsináltad amit írtam? Még annyit hogy állítsd át USD-re töröld a kosárból és rakd bele újra.
3 termékre rákerestem hogy megnézzem a szállítást és egyáltalán nem adott fel ilyen nevű eladókkal egyet sem.
Viszont most erre rátaláltam Zhen-Hai-Bai-He BPRITAN Store és simán enhgedné a fizetést, csak az app-al nálad van gond, böngészőből biztos hogy megy, de mindjárt nézem ezt az app-on. Megnéztem ott is ki lehet fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#74497) V/ válasza Nick no.1 (#74495) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg nincs lezárva a rendszer által addig van ez:

(#74498) colosV8 válasza V/ (#74496) üzenetére


colosV8
csendes tag

Meg persze, mar reinstall minden volt.
kosar torlesnek es penznem atallitasnak sincs jelentosege sajnos. Ezeket mar probaltam es roppant idegesito, ezert is irtam ide :(

(#74499) V/ válasza colosV8 (#74498) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugye nem Google Pay-el akarod fizetni, mert ott van ország összeakadás.

(#74500) colosV8 válasza V/ (#74499) üzenetére


colosV8
csendes tag

Apple pay / Revolut pay. Most kijelentkeztem, be egy ujjal, vissza a regivel, catche torles , currency ide oda allitva es most beszaras es engedett rendelni. Ezeket a lepeseket szamtalanszor megtettem mar :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.