Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) eldoble válasza V/ (#74199) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, teljesen rendben vannak, a "gyanúsítást" is visszavonom.
Beszélt nekem a kocsikról, de úgy értettem, csak az miatt mondja, hogy jó helyen van-e, aztán lehet tényleg azt is mondta hova teszi, bár egyébként tejesen fölösleges volt.

(#74202) sambenez válasza eldoble (#74200) üzenetére


sambenez
addikt

Már nézegettem a rajzot, napközben ha ráérek majd írok.

(#74203) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Még mindig nem érkezett meg az első saját vámoltatású csomagom az Aliexpressről.
16.-a óta a vámon áll. Előzetesen megküldtem minden dokumentumot a Magyar Postának (vámkezelési megbízás, nyilatkozatok, váráslás visszaigazolás, stb..)

LS926246306NL

Mennyi ideig szokott tartani egy ilyen folyamat, mire végigmegy? Eddig a vállalkozással úgy voltam berendezkedve hogy 2 hetente érkezett a csomag... ha most 3 hétig csúszik a dolog annyira nem örülnék...

(#74204) V/ válasza Harcipocok84 (#74203) üzenetére


V/
Topikgazda

1 óra és 3 nap közt normál esetben. A tényleges vámolás 5 perc az adatbevitellel, mert elektronikusan megy a dolog itt is.
De munkanap, ami pénteken este érkezik meg 2024. 02. 16. 22:39 azzal hétfőnél korábban nem foglalkoznak. Nincs nyoma annak hogy egyáltalán neki kezdtek a vámolásnak. Hogyan kérték a vámoláshoz az információk beküldését? Kaptál kódot is mert anélkül nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#74205) Harcipocok84 válasza V/ (#74204) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

Igényeltem postai vevőkódot a postától + EORI számot a NAV-tól. Töltöttem ki "Import vámkezelési megbízás", egy nyilatkozatot hogy nem lőfegyver, veszélyes anyag, stb.-t importálok, csatoltam a vásárlást igazoló képernyőképeket, visszaigazolásokat.

Ezeket a doksikat digitálisal aláírtam AVHD-val (a postai ügyintéző szerint elegendő) majd a POSTA OLDALÁN feltöltöttem azokat. Aztán kaptam egy értesítést hogy fogadták....

Minden dokumentumot külön be kellett írni a ragszámot / csoamgszámot, tehát így be tudják azonosítani melyik csomagot kell vámolni..

Ezt lejátszottam 3 másik csomagnál is. Bízom benne hogy nem lesz fent akadás...

[ Szerkesztve ]

(#74206) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

BTW simán lehet hogy csak magamat sz*patom ezzel az egésszel.
Környezetemben sok olyan vállalkozót ismerek aki tonnaszámra rendel Ali-ról, majd az így vagy úgy legálisan eladja... De hogy ők nem vámoltatnak, hanem mindent magánszemélyként vesznek az hótzicsi...

(#74207) V/ válasza Harcipocok84 (#74205) üzenetére


V/
Topikgazda

De ezeket még február 16 előtt visszaigazolták? ert a megérkezés előtt kell ennek megtörténni. Ha igen akkor várj türelemmel. 21 nap a hivatalos vámolási eljárás. Vagy érdeklődj itt Vámkezelési kérdésekkel kapcsolatos hívás: Magyar Posta ügyfélszolgálat hétfőtől péntekig 08:00-16:00 között a 06-1-421-7235 telefonszámon 3-as vagy 4-es gomb. hogy miért nem látszik hogy folyamatban van valami.

(#74208) V/ válasza Harcipocok84 (#74206) üzenetére


V/
Topikgazda

Én értem, hogy bosszantó, de egyáltalán nem veszem emberszámba azokat a vállalkozókat akik csalással szerzik a jövedelmüket. Szemét trógerek, akik a tisztességes vállalkozót, aki kifizeti a (túlzó) terheket hozzák hátrányos helyzetbe. Őket kellene a NAV-nak izélgetni, nem a lelkészt bilincsbe verni

(#74209) Intruder2k5 válasza V/ (#74204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De munkanap, ami pénteken este érkezik meg 2024. 02. 16. 22:39 azzal hétfőnél korábban nem foglalkoznak.

Alig egy hete érkezett Ali-s csomagom, amit szombaton vámkezeltek. [kép]

(#74210) V/ válasza Intruder2k5 (#74209) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ilyenről van szó, nem a kis értékű, vámmentes IOSS, csak elektronikusan történő vámolás bejegyzése a logisztikai cég által, hanem Maygar Postás kezelésű céges beszerzés teljes körű vámolása, ennél neki majd 7500 Ft-ot vámkezelési díjat és áfát is kell fizetni, mert nettó áron vásárolt mint cég. Itt kell mozgatni az adatokat a Posta és a vámosok közt. Azért is küldte be előre a dolgokat, neked semmit nem kellett küldened, még utólag sem.

[ Szerkesztve ]

(#74211) yogibear


yogibear
addikt

A sas leszállt. :P
20 Feb 2024 09:19 Arrived at linehaul office
4,5 nap a rendeléstől számítva...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#74212) KRoli92


KRoli92
tag

Tudnátok segíteni , hogy ez mit jelent? Még sosem találkoztam ilyen állapottal. Collected by courier. Február 14.-ei rendelés. Tudom, hogy a kínai újév miatt van belassulva, de ilyen állapottal még nem találkoztam. Köszi

(#74213) V/ válasza KRoli92 (#74212) üzenetére


V/
Topikgazda

Gyűjtő szállítás alatt, ha szó szerint fordítod akkor is jó: A megrendelését a futárszolgálat átvette, és a lehető leghamarabb kiszállítják. Értelemszerűen a kinti logisztikai központba lesz kiszállítva.
Kint is vannak csomagpontok ahova leadják az eladók a pakkot és majd onnan szedik össze, nem minden a postahivatalokon keresztül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#74214) KRoli92 válasza V/ (#74213) üzenetére


KRoli92
tag

Értem, köszönöm szépen!

(#74215) Harcipocok84 válasza V/ (#74210) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

Lehet hogy nincs tapasztalatod benne, de azért teszek egy próbát:

Vámkezelésre meg lehet jelölni más céget is. Szerinted gyorsabb lesz az eljárás ha megbízom pl. az ExpressOne-t (illeltve az ő vámolással foglalkozó cégüket- Ghibli)

(#74216) V/ válasza Harcipocok84 (#74215) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet megbízni őket, az Ghibli az logisztikai cég , a Cainiao itteni megbízottja, nem foglalkoznak ilyen jellegű tevékenységgel és nem minden AliExpress küldemény rajtuk kersztül érkezik az országba, az Express One meg egy belföldi kézbesítő cég ebebn a viszonylatban, nem minden AliExpress csomag kerül hozzájuk.
Nem lehetséges, de ha mégis akkor lényegesen több pénzt kérnének mint a Magyar Posta a céges vámolás miatt.

Az idő sem lenne rövidebb, mert ezeket nekik is "be kell mutatni" a vámosoknak, nincs könnyített módú vámolás. A csomagtovábbítás a Postától a másik céghez sem azonnali, több nap lehet és csak azután teszik meg ha te kifizetted a 8500 Ft-ot, ehhez még megy a legalább 7500-12000 Ft a másik cég vámolási díja.
Ha ők csinálnak mindent az meg 7500 Ft
Azon felül ha postai lesz a csomagod akkor is fizetni kell, ha ők semmit sem csinálnak csak átpasszolják más cégnek akit te bízol meg. Az eVám magánszemélyekre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#74217) Harcipocok84 válasza V/ (#74216) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

Egyébként tényleg azon gondolkodom, hogy amit most csinálok az "önsz*patás"
Az egész onnan indult, hogy a vállalkozásomban felhasznált aliexpressről rendelt anyagokat ne magánszemélyként rendeljem.... Hanem bizonyíthatóan mint egyéni vállalkozó...

De most így átgondolva hiába kértem Business accountot az Aliexpresstől, attól még mint magánszemély kezelnek...(annyi, hogy a címzett adatokhoz felírtam hogy név + E.V., de ezt a sima accountnál is megtehetem) főleg hogy mióta Business accountos lettem még az ÁFA befizetésről sem kapok számlát, mert nem ők fizetik... Megadtam a közösségi adószámom, de az csak arra volt jó, hogy bizonyítsam hogy adóalany vagyok, és én magamnak fizetem be az ÁFA-t....

Kérdés hogy azzal, hogy EV-ként vámoltatom a cuccomat, de ugyan úgy számla nélkül így végre legális-e a cucc, vagy csak adtam egy pofont magamnak? Arról nem is beszélve hogy lassabb lett a kiszállítás, és még drágább is...

(#74218) dzf007


dzf007
aktív tag

Visszaküldésről pár szó. Könnyen, gyorsan ment. Kb. 10 nap +2-4 a csomag átvizsgálása Spanyolországba. Aztán Ali döntött visszautalják a pénzem a hamis termék miatt(28800ft). [kép]

(#74219) ANT válasza cof (#74147) üzenetére


ANT
őstag

Szia. Végül megkaptad a 02.06-án leállt csomagodat? Csak azért kérdem, mert nekem is van egy beragadt küldeményem (Arrived at local delivery center) ugyanezzel a dátummal, és azóta sincs változás.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#74220) dzf007 válasza ANT (#74219) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem 02.08-al val ilyen csomagom. Másik 7 in 1 már 94 napja úton. Nyitottam vitát, 90 nap után rögtön, de nem adták vissza a pénzem.. :W

(#74221) cof válasza ANT (#74219) üzenetére


cof
veterán

Szia, igen épp tegnap landolt a postaládában.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74222) ANT válasza cof (#74221) üzenetére


ANT
őstag

Na akkor várok tovább türelmesen.

dzf007: én messze vagyok még a dispute indítástól 31 nap szállítási idővel. Csak azért érdeklődtem, mert megakadt a szemem a 02. 06-i dátumon.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#74223) playerako válasza ANT (#74222) üzenetére


playerako
kezdő

Sziasztok!
Erre érdemes rákérdezni a postán? Se sms se értesítő nem jött. ECSCCA0051727675

(#74224) V/ válasza playerako (#74223) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudnak semmit mondani, mert a február 8-as bejegyzés az utolsó, nem lesz több és ez nem azt jelenti hogy náluk van. Van egy közbenső logisztikai cég náluk szokott dekkolni hosszú ideig. Mivel ez egy logisztikai azonosító és egyébként is csak egyszerű, nem könyvelt levél nincs a Postának infója hogy merre van. Csak akkor kapnàl értesítőt egy egyedi, helyi küldemény azonosítóval, ha megkapják és 24 mm-nél vastagabb és ezért postán kézbesítenék.

[ Szerkesztve ]

(#74225) dzf007 válasza ANT (#74222) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem ma jött a 02.08. - án utoljára életjeljet adott csomagom..kb. 17 nap azaz 10-13 munkanap.. :Y

(#74226) johniee válasza dzf007 (#74225) üzenetére


johniee
senior tag

Nekem a héten 7 (naptári) nap alatt jött meg egy Choice rendelés :))
Február 13-->>> Február 20 :DD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#74227) dethroner


dethroner
veterán

Van valami baja az aliexpressnek? Délután több dolgot is próbáltam kosárba rakni, mindenre azt írta hogy nem szállítják az én régiómba. Most bármire kattintok, az oldal karbantartás alatt :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74228) V/ válasza dethroner (#74227) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs semmi baja, nálad van gond. Lépj ki. Töröld az AliExpress sütiket, a böngésző gyorsítótárat és lépj be újból.
Mobil app-nál is töröld mobil app gyorsítótárat, frissítsd az új verzió és ott sem árt ki- és belépni.
Persze ez nem oldja meg az Internet szolgáltaói problémát, mert az is lehetséges hibaok.

[ Szerkesztve ]

(#74229) dethroner válasza V/ (#74228) üzenetére


dethroner
veterán

Süti törlés segített, köszönöm :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74230) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Visszakeresve nem találtam rá igazán okot. Tudni már, hogy mi az istenért dob kb mindenre "This item is no longer available. It's sold out or the store discontinued selling it. If added to your cart you can still view it under the "Expired items" section." "hibát" böngészőrőből az oldal? Telefonon so-so jó, bár ott is random expired tud lenni 1-2 termék. Amiket telefonon kosárba tettem, böngészőből azok is "expired"-nek vannak jelölve.
Mi erre a megoldás? Elég régóta és sokat rendeltam már, de ilyet még nem láttam. Ami fura, hogy szinte az összes URL-em vi.aliexpress.com-os, ez nem lehet gond? Ez nem vietnám vagy valami? A régióm magyarország, szóval nem értem.

+1: Van most esetleg valami site wide kupon, amit adott kosárösszegre el lehetne verni?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#74231) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy 3000 HUF os terméket szeretnék venni Alin.
Ha ezt látom akkor már benne van az áfa ha jól tudom.
TotalHUF2,880.33 VAT included
Azt honnan tudom hogy mennyi lesz kb. a vám ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#74232) Met válasza DonThomasino (#74231) üzenetére


Met
nagyúr

Összefoglaló :U

Általános szabályok

Magánszemély által nem EU-ból érkező új vagy használt, cégtől vagy magánszemélytől megrendelt, vásárolt dologra
0,1-150 euró között vámmentes, de 27% áfa terheli a küldeményt
150,1 euró felett kereskedelmi vámtarifa* +27% áfa terheli a küldeményt

Bőven a 150 euró alatt vagy.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74233) V/ válasza TheProb (#74230) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig már volt róla szó, nálam nincs gond ha vietnámival indulna és vásárolni akarok, bár ez csak böngésző átirányításos téma és lehet hogy nálad nem kezeli normálisan.
Állítsd át németre és azután vissza angolra, vagy német magyar szállítási irány oda-vissza.
Néha a kuponok is bekavarnak.

(#74234) TheProb válasza V/ (#74233) üzenetére


TheProb
veterán

Ezek nem segítettek. Viszont lehet rájöttem. Ha nem google auth-al lépek be, hanem ali-s credential-okkal, akkor úgy néz ki jó.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#74235) V/ válasza TheProb (#74234) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de ugye a különböző regisztrációknál a fizetési eszköz az nem azonos, nem ugyanaz a kártya? Bár itt is egy embernek egy regisztráció az elfogadott, ezért fel sem merült bennem hogy arra kellen gondolni. A Google-s regisztrációk esetén nincs teljesen kitöltve a profil és ez okozhat gondot.

(#74236) TheProb válasza V/ (#74235) üzenetére


TheProb
veterán

Az esetek 99%-ában ezek nem külön account-ok, hanem linkelésre kerülnek mail cím által, szóval ugyan arról az acc-ról beszélünk, csak más az auth.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#74237) V/ válasza TheProb (#74236) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem ezt a használatot, de nekem úgy tűnik hogy ez nem egészen olyan hogy korrekten tudja kezelni az AliExpress rendszere, így biztos lesznek még hibák.

(#74238) Submarine válasza DonThomasino (#74231) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
Inkább arra figyelj oda, hogy olyan szállítással jöjjön, amit MPL vagy EO hoz.
Mert a sima postai küldemény az úgy van, mint egyszeri lány buli után.
- Vagy meg jön, vagy nem.
Ezt meg megint az összefoglalóból tudod kimazsolázni melyik milyen.
Szerintem inkább egy-két dodóval legyen több, de tutira ideérjen.
A sima posta néha szokott kezelési költséget is kérni, de az sem vám.

(#74239) dzf007


dzf007
aktív tag

A következő nagy akció március 27? Ekkor lesz az Ali 13 éves!?

(#74240) V/ válasza dzf007 (#74239) üzenetére


V/
Topikgazda

Én úgy gondoltam hogy az ilyeneknek az Összefoglalóban a helye és ott mindenki meg tudja nézni, tud tervezni, nem kell kérdezgetnie és még az esetleges havi kuponokat is fel tudja használni, de akkor márciusban erre lehet számolni:

[ Szerkesztve ]

(#74241) cree


cree
csendes tag

Kinai magyar kirendellségén enek a cégnek van valami nyügje 2 honapja szinte az összes ECSCCA csomag többet ülnek ithon (pihentetik) mind kinábol ide érne pesze a posta lusta közremüködésével! Jó amikor a grinics időzona jól látni nyomkövetésen!
Egy ilyen ami a postán van valahol de ez nincs a rendszerükbe (nem nemzetközi azonositó ECSCCA postanal)...

2024-01-24 22:55
GMT+1

Out for delivery
Arrived in transit country/region
2024-01-24 22:51
GMT+1

Clearing Customs
Import customs clearance complete
2024-01-24 22:51
GMT+1
Departed from customs
2024-01-24 21:38
GMT+1
Import customs clearance started
2024-01-24 21:38
GMT+1
Arrived at customs
2024-01-24 11:19
GMT+1
Arrived at linehaul office
2024-01-23 22:51
GMT+8
Departed from departure country/region
2024-01-21 18:19
GMT+8
Leaving from departure country/region
2024-01-20 19:27
GMT+8
Export customs clearance complete
2024-01-20 18:35
GMT+8
Export customs clearance started
2024-01-18 15:21
GMT+8
Arrived at departure transport hub
2024-01-18 14:09
GMT+8
Departed from sorting center
2024-01-16 21:49
GMT+8
Processing at sorting center
2024-01-16 18:31
GMT+8
Received by logistics company
2024-01-16 18:31
GMT+8
Delivery company has picked up the large shipment
2024-01-16 17:19
GMT+8
Order has been packed into a large shipment and ready for the delivery company to pick up.

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#74242) cree


cree
csendes tag

Van pár újabb trükk amit párszor elsütnek mostanság!Látszolagos csak a csomagot mindha elkülte volna az eladó de csak egy számot kapsz és egy ilyen üzenetet szállitonál" Awaiting seller dispatch" ! Vitát nem Nyitni nem tudsz mert a rendszer elinditót idő utáni 10nap ra ad esélyt a vitára (nyithatsz) de nehéz ami el sem indult!Diszpécseren tudsz felülvizsgálatot kérni csak rá !Ezt ne keresd mert ali kodekszbe nincs sehol! :DD Leirtam ide is ha valakivel ezt meg trüköznék mostanába! :)

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#74243) V/ válasza cree (#74241) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt szoktam kérni hogy csak a nyomkövetési azonosító vagy legfeljebb a kérdéshez kapcsolódó nyomkövetési bejegyzés legyen a hozzászólásban. Ez így nem igazán volt hasznos, szerintem többünket ez így nem is érdekel, látunk ilyet a saját csomagjainknál, bár én kevesebbet mert már elkerülöm ezt a szállítási módot, de nem is hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#74244) formax


formax
tag

Sziasztok! Egy kb. 75.000Ft-os műszaki cikket (fényképező objektívet) szeretnék venni az Aliexpress-en. Átnéztem az itteni összefoglalót, a NAV tájékoztatót, de néhány egyszerű, alapvető dolgot nem értek, nem áll össze a kép.
1. Az Alira magánszemélyként vagyok regisztrálva. Hogyan tudok Áfás számlát kérni a cégemre, melyen az Áfa és egyéb fontos adatok szerepelnek? Azt már látom, hogy egy alternatív szállítási címbe be tudom írni a cégnevet és az adószámot, de elég ez így? Korábbi vásárlások számlájának formátuma megfelelőnek tűnik, rajta van minden, az Áfa is szépen ki van bontva. Jól gondolom?
2. Kell-e üzleti vásárlóként (business buyer) regisztrálnom, a vásárláshoz? Ha igen, hogyan? Lehet-e a meglévő fiókomon belül, vagy új regisztráció szükséges? Ha új kell, akkor új emailt kell megadni?
3. Az Áfát tartalmazza az ár. Van-e teendőm a Vám kezelésnél, kell-e előre szólnom nekik? Hogyan? Kb. mennyi lesz a plusz költség az áfás áron felül? (Vám, kezelési költség, stb.) A szállítás ingyenes.

formax

(#74245) V/ válasza formax (#74244) üzenetére


V/
Topikgazda

3. -hoz Bruttó ár van kiírva, de mivel te 58000 Ft felett (150 € felett) vásárolsz ezért majd nettó árat fizetsz mert csökkentik price adjustment tétellel, az áfa összegével.
Annál egyszerűben nem lehet leírni a vámolási témát mint ahogy az Összefoglalóban olvasod, így erre irányuló kérdésedre ott a válasz. Minden attól függ hogy milyen értékű és mi a termék és más eljárási szabályok vannak ha 150 € alatti vagy feletti, más szabályok attól függően hogy melyik cég fogja kézbesíteni, ami meg a szállítási módok függvénye.

Céges import beszerzés az adó és a könyvelési szabályok szerint nem keverhető össze.
Könyvelők elmondják, azt is hogy miként lehet elszámolni, könyvelni az import beszerzést

1.-hez Az AliExpress csak a 150 € alattiakról ad számlát az áfa elszámolása miatt, ha annál több nem ők szedik be az áfát hanem az itteni szállító, az eladók meg ha adnánaka az csak nettó áras számla lenen, de itt nem szokás számlát adni.

2. Már olvashattad hogy volt aki üzleti eladóként regisztrált, (értelemszerűen céges adatokkal, így az e-mail cím nem lehet privát) ekkor meg kell adni a céges közösségi adószámot és ekkor mindent nettó áron kapsz, ha 150 € alatti akkor ugyan lesz számlád (bár ez értelmetlen mert ugye nem fizetsz áfát, szerintem nem is kapsz, de ezt aki csinálta az üzletis regisztrációt meg tudja mondani), de nem automatikus hogy az azonosítók rákerülnek.

Vámolásnál nem az számít hogy a szállítás neked ingyenes, hanem az hogy a küldemény elektronikus adatai tartalmazzák-e az eladó feladási díját, ha igen akkor azt hozzácsapják az áfa alaphoz vámoláskor.

(#74246) cree válasza V/ (#74243) üzenetére


cree
csendes tag

A kinai kereskedök szinte a szállitásbol profitálnak nem az eladot portékán de ez nem veszik észre senki! :) Már lassan minden tétel 500..600 ft egy eladonál is (nincs összevonás) de minimálisan kapsz egy lehetöséget hogy 3500 adunk kedvezmény csak csináld mindenap és rájössz jol átvernek mert a kinált portékát is megveszem ithon annyiét mind kinábol és nem kell várni heteket ugye?! :DDD De aszokást nehéz elengedni ha megszogtad több éve! ;)

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#74247) V/ válasza cree (#74246) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyarországon minden drágább ha ugyanarról van szó amit az AliExpressen is megvásárolsz.
Eleve előfordul 100-500% magyar kereskedői haszon, de az igaz hogy nem kell heteket várni.
Ezen felül azért ahol élsz ott sem minden beszerezhető, vagy saját közlekedési költséged vagy szállítási díjad lesz, ami nem igazán van már 1000 Ft alatt. De nem minden vásárolható meg itthon azok közül amire szükséged lehet.

Ezen felül senki nem kötelez téged arra hogy az AliExpress-en vásárolj, ahol szerinted jol átvernek. Megteszik azt az itteni kereskedők is. Többen nem megszokásból, hanem az olcsó beszerzési lehetőség miatt vásárolunk. Támogatnám én is a magyarországi vállalkozásokat, de többek közt a pofátlan nyereségű áraik miatt nem mindig vagyok rá hajlandó.

[ Szerkesztve ]

(#74248) Jar válasza V/ (#74247) üzenetére


Jar
tag

:C

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#74249) PuffyDog


PuffyDog
junior tag

Szép napot!
Van egy két hetes Aliexpress rendelésem.
16 napos szállítás van írva, ehhez képest 12.-e óta fel se lett adva. 15.-én már írt az eladó, hogy out of stock, de egyszerűen nem lehet törölni.
Hibát ír a rendszer. [kép]
A supporttal chaten már 5x beszéltem, jönnek azzal, hogy eladó mekkora hibát vétett, mivel megszegte a szabályzatot, de ők sem képesek törölni a rendelést. 7. napja eszkalálják a highest teamnek, akikről eltudom képzelni mennyire lehetnek az ügy magaslatán.
Mit tudok csinálni?

=>> iPad Pro 11 128GB (2021) 100%-os akksival eladó! | ZenBook eladó! <<=

(#74250) dzf007 válasza PuffyDog (#74249) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem is van ilyen, január 28. óta processing at sorting center...15 napos szállítással! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.