Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) V/ válasza phrenetiX (#74950) üzenetére


V/
Topikgazda

Az LP00 egy AliExpress Selection Standard logisztikai azonosító.
Már írtuk ezek vagy Express One (158.......) vagy MPL (PNLUC...) azonosítót kapnak, mindkettő 1 munkanapon belül kézbesíti miután átadják nekik kézbesítésre.

(#74952) yogibear válasza phrenetiX (#74950) üzenetére


yogibear
addikt

Rákeresve parcelsappon következő TN-nek ilyet is ír, de ezt sem tudom hova tenni: PNLUC200484080013980000000

Pedig oda van ám írva:
Tracked with couriers: Hungarian Post

Magyarul: Magyar Posta... konkrétan MPL viszi majd házhoz...
Ha majd az MPL megkapja az adatokat itt lehet náluk követni: [link]
De ugye ez még erősen odaát van és vár a repcsire... szal csak nyugalom...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#74953) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Egy AliExpress-es eladónak van joga törölni egy rendelést?

Vettem / vennék a Xiaomi Mi Store-ból egy 13T Prót, de nincs raktáron. És mikor vettem, elvileg már akkor se volt, csak valamiért nem tudták elérhetetlenné tenni a webshopban, így meg tudtam rendelni, de most már azt mutatja, hogy nincs.
Ez lassan egy hete volt még az Anniversary sale alatt, azóta azzal nyaggat a bolt, hogy legyek oly' szíves, és mondjam le. Viszont mivel elég jól le lehetett kuponozni, inkább ragaszkodnék hozzá, mert ilyen áron nem tudom mitkor lehetne legközelebb beszerezni. És nem szeretném végignézni, ahogy kettő nap múlva visszakerül a kínálatba sokkal drágábban, ahogy az történt a 13T-vel is például.

Egyébként meg a rendelésnél ír ilyet, hogy "Shipping guarantee", amivel kapok legalább egy kupont, hogy ha nem sikerül a megígért időn belül leszállítani.

Előfordulhat, hogy egyszer csak kapok egy üzit tőlük, hogy törölték, és visszautalják a pénzt? Vagy várhatok "nyugodtan" a telóra?

(#74954) V/ válasza pingwin92 (#74953) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezdem a kuponnal 1 $-os értékű, sokra nem jutsz vele. Nem véletlenül kérik hogy töröld, de ha nem állítják szállított állapotra a a megadott időpontig (processsing time) akkor a rendszer lezárja a vásárlást és automatikusan kapod vissza a pénzed. Hiába ragaszkodnál hozzá. Mi a vásárlás állapota?
Törölni persze van joga, de akkor jár jobban ha vásárló mondja le.

[ Szerkesztve ]

(#74955) pingwin92 válasza V/ (#74954) üzenetére


pingwin92
aktív tag

$1?? B*sszák meg...! :(((

Amúgy a rendelés állapota: ki van fizetve, le is vonta már az előzőleg csak zárolt összeget, de mivel nincs készleten, vár arra, hogy feladják.

És hogy járnának rosszabbul, ha ők törlik?

(#74956) V/ válasza pingwin92 (#74955) üzenetére


V/
Topikgazda

Böngésző, vásárlás és az Order details eleje, nálam szállítás alatt Awaiting delivery az állapot ennek helyén neked mi van?

Elméletben a feladási idő számláló, lehet hogy nem pontosan így

(#74957) baly81 válasza pingwin92 (#74955) üzenetére


baly81
aktív tag

Nincs értelme feszegetned ezt az egészet, a végén így is úgy is annyit fogsz visszakapni, amennyit beletettél! Elég korrekt eladónak tűnik, ha ezt lekommunikálta neked és megkért, (még ha nem is úgy tűnik a te szemszögedből nézve)! Inkább írj rá, hogy fájdalomdíjként adjon neked egy kedvezménykupont. Biztosan jobban jársz, mint ha "betartasz" neki!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#74958) pingwin92 válasza V/ (#74956) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ott az van, hogy "To ship", alatta a számláló meg azt írja, hogy 39 napon belül küldik.

(#74959) V/ válasza pingwin92 (#74958) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor csak a 40. napon kapod vissza a pénzed automatikusan. Ha hamarabb kell akkor kénytelen vagy lemondani. Nem tartom valószínűnek azt hogy elfogják küldeni, így addig áll benne a pénzed.

(#74960) pingwin92 válasza V/ (#74959) üzenetére


pingwin92
aktív tag

"Ha hamarabb kell..."
Mi kell hamarabb? A pénzem?
Ha a pénzem kéne, akkor megtartottam volna, és nem vettem volna telefont. Nekem a telefon kell.
Persze, kérjem vissza a pénzt.. Mondjuk annyiért sehol máshol nem kapok 13T Prót, de az ugye részletkérdés..
Miért ilyen türelmetlen mindenki? :F :U Én nem vagyok az. :)

Egyébként közben kaptam egy ajánlatot, hogy extra $30-ért küldenének egy zöld 512 gigásat. Pedig a store-ban elvileg elérhető a fekete 512 gigás is Én meg ugye eredetileg a feketéből rendeltem egy 256-osat.
És most igazából ezt próbálom velük megbeszélni, csak rohadt nehéz, mert alig beszélnek angolul, meg nem képesek értelmezni amit írok nekik. Nem kétirányú a kommunikáció. :W Csak tört angollal, mindenféle központozás nélkül és amúgyis rossz helyesírással ismételgetik, hogy please cancel...

(#74961) V/ válasza pingwin92 (#74960) üzenetére


V/
Topikgazda

Én csak leírtam a lehetőségeidet, nem én okoztam a problémát.
Ha szállítottra állítja akkor meg a 91. napon kapod vissza a pénzed, mert nem biztos hogy megérkezik, előfordult már ilyen, el sem lett küldve, de 90 napig szállítási védelmi idő ketyeg.
Másik dolog az hogy ha ez Kínából jön akkor még számolj a 7500 Ft-os vámkezelési díjjal az áfán felül.
A garancia is ami biztos a kézhezvételtől számolt 15 nap, a 12 hónapos kikényszerítése nem igazán működik.

[ Szerkesztve ]

(#74962) csuhi17


csuhi17
tag

Nem olvastam vissza, mostanában nem követem a fórumot, szerintetek ezt mi hozza: LS936774815NL
Amikor jött az értesítés azt hittem hogy valami spam... :F
EO

(#74963) livezsolt válasza csuhi17 (#74962) üzenetére


livezsolt
csendes tag

A holland nemzetközi posta átadta a magyar posta számára, tehát ők fogják kivinni.

(#74964) V/ válasza csuhi17 (#74962) üzenetére


V/
Topikgazda

Postai nyomkövetési azonosító, azokat a Magyar Posta kézbesíti általában. A tiédet viszont az Express One kézbesíti szerintem ma, küldenek nemsokára értesítést. Ha nem kapnál akkor nézd náluk a követést, ott látod hogy kiadják futárnak és mikorra várható, illetve ekkor használhatod a rugalmas kézbesítési opciót is.

[ Szerkesztve ]

(#74965) csuhi17 válasza V/ (#74964) üzenetére


csuhi17
tag

Igen, megjött az értesítés két címről is, az egyiket az EO-küldte a másikat Eurodis
Azt hittem valami kajaszállítós cég xD

Tisztelt Ügyfelünk,A következö azonosítójú küldeményt 3310001077288 melyet a PostNL IMEC Den Haag nevü megbízó adott fel, az Eurodis hálózat, valamint annak tagjai kezelik.Megérkezett a célországba mely Magyarország és a következö partnerünk fogja kézbesíteni: Express One Hungary kft..

Érdekes hogy a két ünnep között hozták be Mo-ra.

(#74966) Met


Met
nagyúr

Temu-s rendelés késve érkezett, elvileg 1700 forintot jóváírnak emiatt.
Kell nekem kérni vagy automatikus?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74967) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Kínából eddig csak webshoppokból rendeltem. Most ezt akarnám aliról:

2023 New Large 3.2m Air Conditioner Cleaning Cover Double Layer Thickening Wash Mounted Protective Dust Cover Cleaner Kit Bag - AliExpress

Az Alipay re kell valami trükk, hogy ne saját kártyával fizessek közvetlen? Pl. revoluton egy egyszer használatos számlaszám vagy ilyesmi?

Vám áfa manapság hogyan alakul? Erre kell számolnom bármit?

Valamint extra kupon bármi jóárasító kupont tudok igény bevenni?

(nem 100% ezt a klímzsákot keresem, ha valaki tud jobbat olcsóbbat nyugodtan jelezze :) )

(#74968) fecus


fecus
őstag

Van valami trükk/beállítás, hogy az Alin a Wise kártyás vásárláskor kérjen jóváhagyást?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#74969) sunavlys válasza sunavlys (#74818) üzenetére


sunavlys
senior tag

Még mindig nem mozdult.

Ki szállítja a posta? Mert akkor utánakérdeznék.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#74970) cof válasza lacoka55 (#74922) üzenetére


cof
veterán

Visszakapok 42.73$-t Ali döntés szerint, vagy küldjem vissza saját költségre, az mennyire elfogatható? 142.43$ volt a 4 akku összesen, valahol 4-5Ah lehet a valós kapacitás, mert a gyári 5Ah akkunál csak 10-15 perccel rövidebb a töltési idő. Talán érdemes lesz elfogadnom, mert úgy sem jönnék ki jobban. Nem tudom nálad mennyit sikerült visszakérni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74971) Jar válasza fecus (#74968) üzenetére


Jar
tag

Van virtuális Wise kártyád és USD pénznem a Wise számládon ? Akkor Alinak megadod a virtuális kártyád adatait és kész. Én a virtuális kártyámat csak arra az egy percre oldom fel, amíg fizetek vele.

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#74972) fecus válasza Jar (#74971) üzenetére


fecus
őstag

Én is így teszek. Attól még érdeklődöm, hogy van-e lehetőség beállítani a 2FA-t? Egyáltalán miért kér jóváhagyást majdnem minden vásárlás esetén és az Alinál miért nem? Stb.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#74973) Jar válasza fecus (#74972) üzenetére


Jar
tag

Ali nálam sem kétfaktoros. Várd meg, amíg V/ olvassa a hsz. - edet, ő igazán profi ebben és a válaszából majd én is tanulok. :C

https://youtu.be/UL7yJtYR_kw?si=5II7Zro1GjkXewT3

(#74974) V/ válasza fecus (#74968) üzenetére


V/
Topikgazda

A Wise-nál állíts valamit, de ha hozzáaadod a kártyát a fiókodhoz védve vagy. Az EU-s magyar bankvédelem mert ez a jóváhagyás azért van hogy nekik ne kelljen jótállni, más külföldön nem megy.

(#74975) cof válasza cof (#74970) üzenetére


cof
veterán

Na mindegy, elfogadtam...

Amúgy most meg az Ali basz....at, hogy bármit vennék a kacatosból nem sikerül, hibára fut. Dollár amúgy a fizető deviza, egyre szarabb ez az Ali is.

Ez a rinyája, bár ebből semmi sem igaz rám nézve.

Expired
This order has been closed because you've used the same coupon/code or purchased the same discounted item under a different registered account. This is in violation of AliExpress transaction regulations. Please order again without a previously used coupon/code or discounted item.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74976) lacoka55 válasza cof (#74970) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Csak ennyit sikerült kiharcolni ? ez nem túl sok
ha előkerül V mester az talán többet tud mondani hogy mennyibe
kerül a visszaszállítás annak a 4 aksinak azért van súlya így könnyebb lenne dönteni
nem szedtétek szét ? nem látszik az aksikon cellákon típus jelölés ?
én le tudnám mérni mennyi a valós kapacitása Pest megye
Az én esetemben más típusú aksik voltak [link] innen a zöldet vettem meg de az nem lehet hogy az egyik eladó 6500mAh kapacitást ad meg míg a másik 12800mAh ugyanarra a méretre
ennél az eladónál sok aksira lehetetlenül nagy kapacitás van megadva
innen az első dispute-ra az eladó nem válaszolt így az ali a javamra
döntött
a 2. esetben az eladó mindent kitalált hogy ne keljen visszaadni a pénzt de sikerült elég bizonyítékot összeszedni és sikerült a pénz felét vissza szerezni

(#74977) Met válasza Met (#74966) üzenetére


Met
nagyúr

Automatikus, már írtak hogy jóváírták.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74978) cof válasza lacoka55 (#74976) üzenetére


cof
veterán

Ali staff már döntött, visszaküldöm és full refund vagy 42$, eladó nullát akart adni és vissza saját költségre.

Már elfogadtam, köszi. Majd legközelebb. Illetve legközelebb nem rendelek Aliról ilyesmit, ehhez tényleg kuka vagyok. Haverom mondja jó pár használat után, hogy kb. 4 Ah valós kapacitás a gyárihoz képest, azért az nem rossz. Persze gondolom mivel nem eredeti jobban is fog amortizálódni. Tanulópénz megvolt, hogy ne mindent Kínából, pláne amihez nem értek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#74979) EmThor


EmThor
addikt

Sziasztok, aliexpress standard shipping-el szoktam szállíttatni vámot elkerülendő.

Choice day-es termékeket vennék, de azt írja csak free shipping van, 13 vagy mondjuk 16 napos szállítási idő, ennyit ír még. Ez esetben kell vámot fizetni? Összefoglalóból + visszaolvasásból nem derült ki.

Köszönöm szépen!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#74980) fecus válasza V/ (#74974) üzenetére


fecus
őstag

A Wise-nál beállítva, de az Alin mégsem kéri. A többit amit írtál nem értem.
Amiért ezt kérdeztem, hogy most kapkodják le a wise kártyákról a pénzt alis vásárlásokkal és ha lenne jóváhagyás (mint pl. az EMAG-nál) akkor meg lehetne akasztani a folyamatot.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#74981) EmThor válasza EmThor (#74979) üzenetére


EmThor
addikt

#70206 poszt ha minden igaz válasz a kérdesemre, köszi

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#74982) A-Bag


A-Bag
tag

Sziasztok !
Tanácsot szeretnék kérni, hátha más is járt már így...( keresővel nem találtam hasonlót )
Rendeltem egy alkatrészt Alin, aminek kb. 9 kg a súlya. A DHL-es csomagszám alapján a csomag súlya csak 4,7 kg. Jeleztem az eladónak, ennyi volt a válasz: That's the wrong data, don't worry !
Elképzelhető, hogy direkt rossz adatot adtak meg feladásnál, és nem tűnik fel senkinek, hogy a csomag dupla súlyú, vagy pedig totál más terméket küldenek, és inkább át se vegyem, ha hozza a posta, és küldjem vissza azonnal ?

(#74983) kbyte1024 válasza A-Bag (#74982) üzenetére


kbyte1024
veterán

Szoktak csinálni. Neked jó mert így ússza meg a súly és más költségeket.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#74984) A-Bag válasza kbyte1024 (#74983) üzenetére


A-Bag
tag

Gyanús a dolog, mert rendelés után pár nappal, rám akart verni 20 Dollár szállítási költséget, holott Lengyel raktárból kértem free shipping-el, és előtte direkt rákérdeztem lesz-e bármi többlet költség. (Nyilván erre: sorry, wrong message.. volt a válasz mikor elkezdtem reklamálni.) Végül is, ha megfogom a dobozt kiderül, hogy 4 kiló vagy 9.... De remélem igazad lesz :R

(#74985) V/ válasza fecus (#74980) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem hiszem el hogy az AliExpress-en fizetve hozzáférnek a kártyaadatokhoz, ez hazugság. Meg hogy Wise kártyákat, Revolut, OTP, meg a Lőrinc bankja azokat nem?
Több éve fizetek itt kártyával, most Egy Wise digitális kártya van és semmi lehúzás. Ne add meg az AliExpress adatokat másnak, használj Wise digitális kártyát és fizetés előtt legyen rajta pénz. Az hogy valaki nem védi a saját adatait azt ne írja már senki sem az AliExpress számlájára. Itt a kártyás fizetés az Alipay fizetési rendszerén történik és az egy bankrendszer, nem lehet csak úgy feltörni.
Nincs másik fizetés védelem beállítva, úgy vélem van még, én sem a teljes Wise védelmet aktiváltam, de nem Wise és Aliexpress a gond, hanem az user, aki minden marhaságnak bedőlt és hozzáférhetővé tette felhasználói és banki adatait. Az hogy ezekkel az információkkal az AliExpress-en, az eMag-on vásárolnak nem a kereskedők hibája.

[ Szerkesztve ]

(#74986) kbyte1024 válasza V/ (#74985) üzenetére


kbyte1024
veterán

+1 :K több éve vásárolok az OTP kártyámmal és semmi gond nem volt soha.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#74987) V/ válasza sunavlys (#74969) üzenetére


V/
Topikgazda

Már írtam nem könyvelt levél, ha náluk lenne akkor sem tudnak róla mondani semmit, nincs nàluk semmi azonosítója. Az esetek többségében még a logisztikai cégnél porosodik, de nem foglalkoznak azzal ha érdeklődsz náluk, mert amíg nem adják át a zsákokat a Magyar Postának addig elektronikusan dolgozzák fel.

(#74988) V/ válasza A-Bag (#74982) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha DHL csomagszámod van az hogy lesz Posta? Ha nem veszed át és tényleg elírták a súlyz (10 kg-ig ugyanannyi a szállítási díj) akkor honnan fogod tudni hogy nem a megrendelt lett küldve? Átveszed, kicsomagolási videó és ennél lenne ingyenes visszaküldés ha mást kapnál

[ Szerkesztve ]

(#74989) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv! Szabad kérdezni arról hogy x terméket szeretnék, ajánlana e valaki olyat amit megtapasztalt már és jó? thx

Védd a természetet!

(#74990) V/ válasza Atilla001 (#74989) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sok X terméket vettem és ajánlom mindegyiket. ;]
Komolyra fordítva nyugodtan kérdezz ilyet, egy kikötés van AliExpress termék legyen, nem Temu, eMAG stb.

(#74991) A-Bag válasza V/ (#74988) üzenetére


A-Bag
tag

17 Track szerint DHL Paket ---> Magyar Posta

(#74992) V/ válasza A-Bag (#74991) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egy Európa+ postai csomagazonosítód van akkor, Cx999999999DE forma? Ez MPL lenne.

(#74993) A-Bag válasza V/ (#74992) üzenetére


A-Bag
tag

Pontosan CM...DE

(#74994) V/ válasza V/ (#74985) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt el is felejtettem hogy eleve nem muszáj a bankkártyát eltárolni, többen fizetéskor adják meg a kártyaadatokat és nem jegyeztetik meg.
Ha valakinél így is tudnak az AliExpress fiókjába belépve az "idegenek" fizetni akkor kérje Vatikántól a csoda megállapítását.

[ Szerkesztve ]

(#74995) Atilla001 válasza V/ (#74990) üzenetére


Atilla001
senior tag

Ok.
Aliról szeretnék egy bluetooth-os sztereó hangszórót. Semmi nem kell rá csak szépen szóljon és 5-10k között legyen max. Akár bazárból is. Egy Lenovo K3 Pro-t vettem bazárból (ajánlották), nekem repedtfazék a hangja. Szabadulnék tőle.. Irányként, a JBL Go-t szeretem de kicsi már, DE a JBL nagyobbacskák k. drágák és csak basszus amit nem szeretek. Márkásat se mert tuti hamisítvány. thx

Védd a természetet!

(#74996) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!
A képen látható bejegyzés alapján ácsorog a csomagom.
Mi lehet vele? Hol tudnák utána nézni, hogy mi van vele ? Van egy másik is. Az huszadika óta nem mozdul. Köszi a segítséget!

(#74997) V/ válasza Tibusz00 (#74996) üzenetére


V/
Topikgazda

Ma délután már írtam hogy sehol nem lehet utána nézni, bővebben az Összefoglaló 2. pont végén némi tudnivaló erről a logisztikai azonosítós sima üzleti levélről.
Ez az utolsó bejegyzés egyébként, mert ezután lesz belőle sima levél.

[ Szerkesztve ]

(#74998) V/ válasza Atilla001 (#74995) üzenetére


V/
Topikgazda

Léteznek komolyabb minőséget gyártó audiotechnikás cégek üzletei az AliExpress-en.
Amiket láttam, hallottam termékeket (nem csak saját) azok ilyenek voltak, az gyári üzlet oldalak, több termék is szóba jöhet, van amelyekről van Youtube bemutató is.

BOGASING

Zealot

Tribit

A Cutesliving Store többfélét ad el és vannak kuponjai. Bár én a fentiek közt keresgélnék.

(#74999) kovacsdavid8


kovacsdavid8
tag

két kérdés:

1. annak időhosszára, hogy tranzitból kikerül a szállítóhoz a csomag, van hatása a futárcégnek?

mert eddig az volt nálam a tapasztalat, hogy express one esetében még ugyanazon a munkanapon kikerül, és másnap szállítják is címre. posta esetén pedig korábban 4-5 munkanap, de volt nálam, hogy 8... jelenleg 1-2 munakanap körül szokott lenni

2. mostanság nálatok hány nap szokott lenni mire kikerül tranzitból a csomi?

kösz előre is

(#75000) Atilla001 válasza V/ (#74998) üzenetére


Atilla001
senior tag

Köszönöm.
Sajnos ezek nekem nagyon drágák..
de az általad ajánlott márka és kereskedő:
[Zealot] de ilyet csak ez árul.. erre mondanám hogy hamis.. viszont ilyesmit keresnék ár kinézetben, csak hangja legyen jó.
ez még szimpi, csak mono: [Bogasing]
thx

Védd a természetet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.