Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) mrx1212 válasza PuffyDog (#74750) üzenetére


mrx1212
tag

Mert annyiért itthon is megvehető és nincs benne semmi rizikó!

(#74752) mrx1212 válasza V/ (#74747) üzenetére


mrx1212
tag

Ez jogos így kb 13.000ft olcsóbb lenne de ez összeségében így már nem éri meg szerintem!
De ez hasznos infó így tényleg érdemesebb így fizetni!

[ Szerkesztve ]

(#74753) V/ válasza baly81 (#74746) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is azért írtam, csak ritkán látok ilyen összegű valamit, az viszont nem volt a szemem előtt, hogy még áfát is kevesebbet fizetünk a vámolási árfolyam miatt.

(#74754) TheMartin03 válasza dzf007 (#74744) üzenetére


TheMartin03
tag

Én például esélytelen hogy Temu-ról rendeljek bármit is.
Undorítóan agresszív és manipulatív az összes reklámuk, és nekem ez már épp elég ahhoz, hogy ne rendeljek onnan semmit.

(#74755) cukimajom


cukimajom
tag

Sziasztok!
https://www.aliexpress.com/item/1005006263666798
Pixel 8, kuponnal 401 euró, mennyire risky a sztori?

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#74756) cukimajom


cukimajom
tag

Bocsánat, a link rossz:
https://www.aliexpress.com/item/1005006263666798.html

Siemens A40 --> Sony Ericsson K610i --> Nokia 5230 --> Alcatel POP C7 --> Vodafone Smart Prime 6 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro --> Xiaomi Mi 6 --> Redmi 7 --> Xiaomi Mi 9

(#74757) FireKeeper válasza cukimajom (#74755) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én tuti nem reszkíroznám meg. eddig akárhányszor mainstream nyugati márka cuccot vettem aliról mindig kamu volt.

kínai márkákkal nincs gond.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#74758) V/ válasza cukimajom (#74756) üzenetére


V/
Topikgazda

Spanyolországban sem lehet hamisítványt eladni és ez spanyol raktár. A 12 hónapos garancia az ami nem garantált, de ennél is működik a 15 napos ingyenes visszaküldés, az alatt meg lehet azért tesztelni. Szétszedni hogy mi van benne az nem ajánlott.
Egyébként senki nem panaszkodott hogy nem azt kapta ami ki lett fizetve.
Ennyi van még írva:

[ Szerkesztve ]

(#74759) Beat Store válasza V/ (#74758) üzenetére


Beat Store
csendes tag

Én egyet bekockáztatok ha kapok segítséget a reklamációban. Bár az elállás mindig működik szóval nem para. Kibontáskor gondolom videó stb. előnyösebb helyzetbe hoz ha vita van. Revolutról rendelném. Valaki esetleg leírná , hogy milyen kuponokat kell megadjak az említett árért?

(#74760) voaps


voaps
csendes tag

Sziasztok!
Ha egy több tételből álló csomagban az egyik csomag más amit rendeltem, akkor hogy kell refundolni? Már írtam az eladónak, aki belement, csak dispute-ot kell indítanom, de azt nem tudok, mert ezt a hibaüzenetet kapom:

(#74761) V/ válasza voaps (#74760) üzenetére


V/
Topikgazda

Hamarabb megérkezett, a 11. napon lehet dispute-t indítani. Ez nem egészen hibaüzenet, hanem csak tájékoztatás egy szabályról.

A "Visszatérítés/visszavétel" 10 nappal azután lehetséges, hogy az eladó elküldte a termék(ek)et. Ha bármilyen kérdése van a megrendeléssel kapcsolatban, kérjük, lépjen kapcsolatba az eladóval.

(#74762) Beat Store válasza cukimajom (#74755) üzenetére


Beat Store
csendes tag

401 eurot neked hogy sikerült kihoznod? Nekem nem fogadja el a 40 és 80as kuponokat .

(#74763) miti5


miti5
tag

NA NE !!!! Choice hirdetések közt, telefontok, akármelyikre kattintok ,mindre azt írja , a te szállítási címedre nem küldhető? Ez valami új vicc? Ami nem choice-s azt küldik,küldenék,de az nem kell ,mert ide úgysem fog érni soha ! :) -

(#74764) V/ válasza miti5 (#74763) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem vicc, Google Pay és Apple pay fizetés esetén mivel azok nem magyarországi címes cégek azt ő országukat azonosítja be. Bankkártya legyen a fizetési eszköz.
Ez egy kissé költői túlzás: Ami nem choice-s azt küldik,küldenék,de az nem kell ,mert ide úgysem fog érni soha !
Az elmúlt hetekben rendeltem nem Choice-os termékeket és 11 napon belül megkaptam a csomagokat.

(#74765) miti5 válasza V/ (#74764) üzenetére


miti5
tag

közvetlen kártyás fizetés van.... De nem tudom mi a tökö... van , telefon approl minden ok, pc -ről még most sem tudok semmi ilyen olcsóbb Choice-t rendelni. Amit egy hete rendeltem azokat sem engedi most már ... meghekkeltek?? :o :W

(#74766) V/ válasza miti5 (#74765) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a böngészőben van valami. Töröld az Ali kezdetű sütiket, azután a böngésző gyorsítótárat zárd be és indítsd újra. A Netes csatlakozó eszközödnek is legyen új ip címe (újraindítani azt is). Ne használj VPN-t ha lenne olyanod.
Ez a hiba eddig a két Pay-os fizetési módnál volt.

(#74767) miti5


miti5
tag

így néz ki a dolog....

(#74768) V/ válasza miti5 (#74767) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig is elhittem hogy ez van neked kiírva, esetleg amit javasoltam? Ja és USD esetleg HUF, nem EUR. Közben eszembe jutott hogy ezt is írtuk. Az AliExpress rossz árfolyamon váltja USD-ről az EUR-t és a HUF-t, de akit nem zavar akkor próbálkozzon.

Mert ez lesz az oka

Nálam a 2. így néz ki, Firefox 124.0 (64 bites) és USD vagy HUF

[ Szerkesztve ]

(#74769) miti5 válasza V/ (#74768) üzenetére


miti5
tag

Crommal nyitottam meg stb és jó minden ,köszi ,igazad van ,Mozillát használom amúgy, azzal lehet valami....majd kitörlöm az "agyát"...
Érdekes ,mert volt már amikor a nyelv is átváltott valami arabra, mozilla alatt Ali nyelvezete......

(#74770) miti5 válasza V/ (#74768) üzenetére


miti5
tag

Na ez már valami hihetetlen ,most megnyitottam Mozilla alatt és már ott is jó .. semmit nem töröltem pedig... Valami informatikai baj lesz itt a gépemen, vagy valaki próbálkozik a fiókommal ...

(#74771) Beni2360


Beni2360
félisten

A tokosom tele van. Van egy feb 13 rendelésem amit elküldtek de egy hónapja áll a szállítás. Azt írja, hogyha nem szeretném igényeljem vissza a pénz. Ahol refund van ott azt írja, hogy szállítás alatt van és nem igényelhetem vissza. Ez a 22 csapdálya? Még 53 nap és az Ali zárja majd 15 napom van hőbörögnöm. Hol tudom vissza igényelni most a pénzem?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74772) Donki Hóte válasza Donki Hóte (#74506) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sajnos ez a csomagom továbbra sem érkezik meg, pedig fontos lenne :W

Van több csomagom is abból az időszakból, de azok kevésbé lényegesek.

Február 1. előtti rendelések mind beérkeztek időben.

A február 14. utáni rendelések is megérkeztek mind időben.

De a febr. 2. és 13. közötti rendelésekből csak egyetlen egy darab érkezett meg, 5 rendelésem egyszerűen eltűnt a ködben.

A rendelés után hány nappal lehet refundot kérni?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#74773) V/ válasza Donki Hóte (#74772) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg nem adják fel addig lehet töröltetni, ha a szállítás megkezdve akkor annak kezdeti napjától számolt 10 nap türelmi idő után egészen a 90 nappal lejáró szállítási védelmi ideig, de ebben az időszakban csak ha bizonyíthatóan megsemmisül, elveszett akkor adják vissza a pénzt, mert szállítás alatt áll.
Ha 90. napon lezárja a rendszer akkor 15 nap áll rendelkezésre a dispute indításra. Bár ezeket beírtam az Összefoglalóba is.

[ Szerkesztve ]

(#74774) Donki Hóte válasza V/ (#74773) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szóval a rendelés időpontjától 90 napig kell várni a csomagra, csak utána adják vissza a pénzt :F :Y

Hát ez remek :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#74775) V/ válasza Donki Hóte (#74774) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, mert meg szoktuk kapni hamarabb, ami elveszik annál meg ha tudod igazolni a szállító hivatalos igazolásával ezt a tényt akkor hamarabb is visszakaphatod.
Ez a szöveg az előbbit jelentené: de ebben az időszakban csak ha bizonyíthatóan megsemmisül, elveszett akkor adják vissza a pénzt

(#74776) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Sziasztok! Volt egy rendelésem, kifizettem, lemondtam. Aztán mégis nyomtam neki egy restore-t. Most jelenleg 2 napja az alábbi, képen látható állapotban van a rendelés. Most ezt küldeni fogja az eladó, vagy nem? Amit nem értek, hogy számla letöltési lehetőséget nem látok..

(#74777) V/ válasza Petyka3 (#74776) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra vár hogy el legyen küldve, 46 napja van még rá. Ez a meggondoltam magam és mégis kell (Restore) nem igazán jó opció. Újból kosárba és azután fizetni.

(#74778) Petyka3 válasza V/ (#74777) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Akkor azt ajánlod, hogy töröljem inkább, és rendeljem meg újból?

(#74779) V/ válasza Petyka3 (#74778) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ha meg nem engedi akkor csak felfigyel rá az eladó, szerintem vagy nem kapott értesítést az újbóli rendelésről, vagy nincs neki már és beszerzésre vár vagy elkerülte a figyelmét.

(#74780) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Kaptam egy levelet valaki a GLS nevében irkál és pénzt szeretne kapni nem várok semmit innen [kép] [kép]

(#74781) ztibor


ztibor
senior tag

Tegnap rendeltem 2 parking sensort az éves akció keretében, 5,95$ volt darabja leértékelve.
A fizetés oldalán levonta belőle a 2$ kupont, ingyenes 13 napos szállítás. A piros sávban (droidos app) 9,9$ volt. Mégis a revolutoról 14,4$ vont le.
Az Ali megrendelésnél is 8,7$ x 2 - 2$ kupon levonva van. Ezt most hogy?

(#74782) V/ válasza ztibor (#74781) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyit írnak a Order details Total-nál?

Lenyitva ez van:

Itt 26.20 $ lett levonva, ha neked ezen a részen 9,9 $ van akkor Revolut a hunyó, az AliExpress ezen a részen szereplő összeget vonatja le.

(#74783) stomi61 válasza lacoka55 (#74780) üzenetére


stomi61
tag

Elég magyartalan a megfogalmazás, úgyhogy kukába a levéllel!
"Önnek a csomagja már vár a kézbesítésre. Az alábbi részleteket találja"

(#74784) Beni2360 válasza lacoka55 (#74780) üzenetére


Beni2360
félisten

Eleve olyan, hogy hungary.com a gls-nél nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#74785) ztibor válasza V/ (#74782) üzenetére


ztibor
senior tag

Az Alin már a 14,4$ van, amit levont a Revolutról.
De amikor rányomtam, akkor a fizetésnél 9.9$ volt, és a lenyitott résznél ott volt hogy levonta a 2$ kupont, meg ingyenes fizetés a 10$+ miatt.
Ahogy rányomtam átváltott 14.4$-re.
Nem értem, ezért le is zártam a megrendelést és visszakértem a pénzt.
Egyébként most is látom 5.95$-ért ezt a vackot, de már inkább nem próbálkozok.

(#74786) laskr99


laskr99
addikt

Mostanság van valami csúszás csomagokkal? Februárban feladott ECSCCAxxx vagy mifene követetlen cuccom Arrived at local delivery centeren áll már 20. napja :(((

(#74787) lacoka55 válasza laskr99 (#74786) üzenetére


lacoka55
aktív tag

nem vagy egyedül Feb 10-ben vásárolt csomagom 8 nap alatt ideért és Febr 21óta Arrived at local delivery center már 34 napja pihen valahol szintén ECSCCA
ilyen még nem fordult elő nálam nem tudom hogy hol lehet kis csomag nem aranyrudak vannak benne
az ali azt írja
The system will automatically confirm receipt after 50 days
Order servicesShipping Guarantee Get a coupon if your order is not shipped within the promised time

(#74788) V/ válasza laskr99 (#74786) üzenetére


V/
Topikgazda

Hónapok óta ezek egy részének kézbesítése problémás. De ennél a logisztikai azonosítónál ez az utolsó bejegyzés, mert miután megérkezik Mo-ra egy nem könyvelt levél lesz belőle ami emiatt nem követhető, nem kereshető sehol sem.
Elveszett, ellopták, ott dekkol még mindig a logisztikai cégnél, ha a Postánál lenne akkor ők azért 10 munkanapon belül kézbesítik
Ezt a szállítási módot el kell felejteni, bár olcsó, de nem garantált a normál időben történő kézbesítés, vagy kézhezvétel és ezért ez a legdrágább megoldás ha nem kapod meg.

Ez március 15-i vásárlás és 22-én kézhez kaptam, AliExpress Selection Standard lenne, ingyenes mert 10,54 $ volt, most így van ez kiírva:

[ Szerkesztve ]

(#74789) jojoando válasza pomphl (#100) üzenetére


jojoando
senior tag

A szállítási idő hogy áll? Mennyi van a 90 napból?

(#74790) V/ válasza jojoando (#74789) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit is mondjak, szerinted az ekkor írt 2014-02-16 11:42:02 hozzászóláshoz ez a kérdés még aktuális?

(#74791) yogibear válasza V/ (#74790) üzenetére


yogibear
addikt

:DDD :C

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#74792) laskr99 válasza V/ (#74788) üzenetére


laskr99
addikt

Igazából free shipping volt, és 1 eurós cucc, meg úgy rá is ért.
Mikortól lehet megreklamálni?

(#74793) V/ válasza laskr99 (#74792) üzenetére


V/
Topikgazda

lacoka55 is említette, az alábbi napo, itt 69 nálad kevesebb

Az Összefoglaló 2. pont végén említem hogy esetleg hogy lehet hamarabb.

(#74794) Jarod1


Jarod1
addikt

tudtok ajánlani valami jó usb kábel kábeltároló kistáskát?

(#74795) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Rövid időn belül ez már a második ilyen levél ezekre oda kell figyelni
hosszú ideig nem volt ilyen én OTP-és vagyok nem regisztráltam sehova az email cím sem stímel ha jól tudom az eredetibe nagybetűk vannak ha jól tudom [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#74796) fecus válasza Jarod1 (#74794) üzenetére


fecus
őstag

Ez tuti jó.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#74797) baly81 válasza Jarod1 (#74794) üzenetére


baly81
aktív tag

Van a bazarasban is olcsón. 700 Ft körül, kívül fekete, belül zöld. Zipzáras, rekeszes, én ezt vettem hasonló célra.

Ez az

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#74798) Jarod1 válasza fecus (#74796) üzenetére


Jarod1
addikt

Köszi!

(#74799) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Érkezik egy csomagom LP00636482535155 számon

Ha lekérem bármelyik nyomkövető oldalon, akkor az látszódik hogy Magyar Posta.
Ha a vámkezeléséhez be karom nyújtani a doksikat nem engedi, mert ők ragaszkodnak a két betű kilenc számjegy és két betű a végén formátumhoz...

Hiába írtam nekik, hogy nekem csak a fent leírt számom van és az magyar posta száma, akkor is csak lökik a "két betű kilenc számjegy és két betű" dumát.

Most én nézek be valamit?

(#74800) V/ válasza Harcipocok84 (#74799) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy logisztikai azonosító, nem postai, teljesen felesleges nyaggatni őket. De rossz követőben nézed, ez a postai azonosítója LS935652979NL
Ne csinálj semmit várd meg a posta értesítését, kapkodás értelmetlen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.