Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) macilaci78 válasza BlackDevil (#24547) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A H&K Mp5 A5 nagyon fasza fegyver, csak airsoftra nem engedélyezik a 9×19 Parabellum lőszer mellett. ;] Mivel divatos fegyver, így sok replikagyártó is dolgozik vele, de természetesen nem így hívják. ;)
Ver2 GB-ot használ.

Konstrukcióját tekintve a Ver3 erősebb, mint a Ver2.

Mivel kevés gyártó készít Mp5K/PDW fegyvert, így abból a kevésből a Galaxy kimondottan jónak számít. Kínai fegyverhez kapott Ni-Mh aku és töltő párosból a töltő biztosan kuka (hiába működik jól a töltő, kisütni nem tud, túltölteni viszont igen).

Tuning: ez egy címeres barom fejéből kipattant marhaság szerintem. Mit remélsz a fegyver tuningolása által? Találd ki, hova szeretnél eljutni, tudd, hogy ehhez milyen kiindulási alapod van és ehhez milyen lehetőségek társulnak. Egy Mp5K alapvetően CQB-fegyver, kicsi, könnyű, 50m hasznos lőtáv az éles fegyvertől. Ehhez képest egy AK47 kiváló assault fegyver, 700 méter célozható lőtávval. A legtávolabbi visszaigazolt találatot egy cal .50-essel érték el, kb 3 km távolságból. Persze ez mind éles tűzfegyverekre vonatkozik, de az airsoft valahol ezeket szeretné lemodellezni. Vagyis egy Mp5K-tól a kis reakcióidő és mondjuk 25 méteren mért nagy pontosság a fő. A nagy tűzgyorsaságot azért nem mondom, mert jó eséllyel épületharcban tilos a sorozatlövés. Olvasgasd kicsit a MASZ-t, és menj el 1-2 játékra vásárlás előtt, nehogy "sport abbahagyása miatt" kelljen árulnod ősz végén a motyót. Használtan is lehet fegyvert venni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24552) BlackDevil válasza macilaci78 (#24551) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Köszönöm a válaszod! El fogok menni pár játékra mielőtt vennék fegyvert :)

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#24553) drzozo


drzozo
senior tag

15k környékén TM VSR-10 pro-ra ez mennyire ajánlott távcső? Egyéb alternatíva van?

(#24554) BaKeSZ87 válasza drzozo (#24553) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

63$-ért már 40-es Leupold M1-M3 replikát is kapni. Az ki is néz valahogy.

(#24555) gradient99 válasza drzozo (#24553) üzenetére


gradient99
tag

Üdv, az az oldal retek, semmit sem szabad onnan venni.

(#24556) drzozo


drzozo
senior tag

Az igazság az, hogy lehetőség szerint a távcsövet itthonról szeretném megvenni, úgy, hogy vétel előtt ki tudjam próbálni. Ma voltam a Futó utcai pesti boltban, 3 swiss arms távcső van is készleten. Mindet kipróbáltam, és ez viszonylag megfizethető áron van. Szerintem külsőre rendben van, a képe éles, de nem tudom, hogy van-e egyéb alternatíva ennyiért itthonról. Ezt néztem még.

[ Szerkesztve ]

(#24557) macilaci78 válasza drzozo (#24556) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyanígy ki tudod próbálni azt is, ha személyes átvétellel veszel használt távcsövet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24558) kovsol


kovsol
titán

Lipo aksihoz lenne szükségem töltőre. Milyen az ajánlott és honnan? Jó lenne EU-s boltból, mert nem akarok rá várni hónapokat, meg valami hamis ócska kínait se akarok.

May the Force be with you!

(#24559) drzozo


drzozo
senior tag

ÉS MEGJÖTT! :Y

Ehobbyasia, szept. 11-én rendeltem, szept. 17-én délben már nálam is volt.

Már csak távcső, és jöhet a lassú tuning. ;]

(#24560) BaKeSZ87 válasza kovsol (#24558) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

www.hobbyking.com EU Warehouse-t nézd. Pár nap alatt ideér GLS-sel. Valami IMAX B6 féleséget érdemes venni.

(#24561) Lacuss20 válasza drzozo (#24559) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Sok sikert hozzá. Napokba volt nálam egy átnézésre.. PDI belsővel hát A&K gyárinál maradok inkább :D

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24562) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Bocsi, hogy ide írok de kis segítséget szeretnék kérni. A munkahelyemen csapatépítés gyanánt paintball-ozni megyünk. A tavalyi évben is voltunk ám akkor is egy idegesítő dolog nagyban rontotta a játékélményt. Ez nem más mint a párásodás. Szinte kivétel nélkül mindenki 1,5 perc után alig látott valamit a pályából (a felszerelést ott adják). Idén nem szeretnénk ugyan így járni, ezért érdeklődnék, hogy van-e olyan párásodást gátló szer ami nektek bevált? Spray, törlőkendő, zselé... Csak erre az egy napra kellene.
Segítségeteket előre is köszönöm a csapat nevében. :)

Üdv.:Tomi

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#24563) macilaci78 válasza Tomics (#24562) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Röviden összefoglalom a tapasztalataimat: nincs.

Egy teljes arcod védő paintball maszknál az egyetlen, ami bevált, az a ventilátoros szellőztetés a maszkba építve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24564) yako válasza macilaci78 (#24563) üzenetére


yako
tag

Szevasztok!

Személy szerint ilyet használok.
Kényelmes, és a lencse legelőre döntött állapotában is biztonságos.

Bár nem paintbolloztam, de arra nem használnám.

By Demons Be Driven

(#24565) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!
Volt mar CO2-es pisztolyom, es azt mondtak, hogy nem jo, ha benne hagyom a patront, szoval mikor csak 5 percre is kedvem volt lovoldozni, mindig el kellett lojjem az egesz patront, hogy ki tudjam venni a motyot. Egy ido utan elfaradt a szelep, vagy valami mas tortent, de eresztett es tuladtam rajta, helyben nem tudta megjavitani senki, postazassal meg nem akartam foglalkozni. Most gondolkodom egy Green Gas-os stukin. Annak mennyire hatranyos, ha marad benne nemi gaz? (jatekokra nincs hasznalva, csak a kertben randalirozok/vagyis fogok vele)
Koszonom!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#24566) macilaci78 válasza yako (#24564) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha legalább egy youtube videót megnéztél volna a paintballról, nem ajánlanál száras védőszemüveget.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24567) macilaci78 válasza Darko_addict (#24565) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A CO2-es fegyvernél a CO2-be nincs kenőanyag keverve, ez okozhat némi galibát, de felesleges volt kivenni.
A GG-fegyvereknél az airsoft hajtógázhoz van keverve némi szilikon, így az adja a kenést is. Megoszlaak a vélemények, a nagy többség arra esküszik, hogy nyomás alatt kell tartani a tárakat, én 5 évig mindig kieresztettem, az elmúlt pár évben viszont nem - ugyanabból a tárból. Változást nem tapasztaltam.
A GG fegyver hajtógáza voltaképpen hagyományos PB gáz szilikonnal keverve. Sima PB-gázról is megy, páran öngyújtógázzal használják, sokan viszont áttértek a kempingezéskor használatos kis palackokra. PB-gáz esetében érdemes szilikont is használni, van erre lehetőség az átfejtőben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24568) yako válasza macilaci78 (#24566) üzenetére


yako
tag

Szevasz - először is!

Másodszor azért Neked válaszoltam, mert nem a srácnak ajánlottam, hanem a többieknek, akik hasonló gonddal küzdenek airsoft berkeken belül.

Ez az utolsó mondatomból is kiderül, ha legalább egyszer, értelmezve elolvastad volna...

By Demons Be Driven

(#24569) macilaci78 válasza yako (#24568) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tomics kérdezett egy airsoft topikban paintball maszk-ról, amire én válaszoltan kimondottan a paintball maszk témánál maradva.
Erre te írsz száras szemüvegről, amiről le is írod, hogy paintballra nem is használnád.

Én innen az olvasóra bízom annak megítélését, melyikünk hozzászólása bírt nagyobb hasznossággal.

A stílusodat meg azért nem méltatom, mert - a kivételektől eltekintve - nagyon sokan nem tudják különválasztani egy magánember véleményét egy magánember által betöltött pozíciótól. :U
Ha a továbbiakban folytatni szeretnéd az eszmecserét az airsofttól eltérő témában, annak itt a helye.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24570) yako válasza macilaci78 (#24569) üzenetére


yako
tag

Nem akarok én bokszolni senkivel!

Airsoft témában írtam, csak mellékesen jegyeztem meg, mivel a hozzászólásod a fent említett srácnak szólt, hogy paintballra ne...

Stílus, betöltött pozíció: Amilyen az adjonisten , olyan a foadjisten!

By Demons Be Driven

(#24571) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Macilaci a hangsúly azon volt, hogy ő mit használ bár a témához ( paintball) nem tartozott hozzá, de azt írja NEM AJÁNLANÁ PAINTBALLRA- erre te írod, hogy száras szemüveget ajánlasz :D Kicsit eltévedtél te is ezért nem más a hibás.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24572) macilaci78 válasza Lacuss20 (#24571) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hol ajánlottam száras szemüveget paintballra? Azonnal moderáltatom. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24573) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Revolvert csak én nem találtam GG-üzeműként vagy nincs is?

:Y

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#24574) macilaci78 válasza Darko_addict (#24573) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pedig vannak.
[link], [link], [link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24575) Lacuss20 válasza macilaci78 (#24572) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Ha legalább egy youtube videót megnéztél volna a paintballról, nem ajánlanál száras védőszemüveget.

Azaz te írtad, neki, hogy ő azt ajánl pedig nem :D :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24576) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Lépjünk túl a szemüveg témán, felesleges ezen pörögni. Nem kell még egy fostair.
Na. Most már beszélhetünk a hüvelygombáról. :D

(#24577) macilaci78 válasza BaKeSZ87 (#24576) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mesélj, mik a tapasztalataid! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24578) Lacuss20 válasza macilaci78 (#24577) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Teljesen korrekt volt a hüvelygomba reklám ebédközbe leadva :) :C :C

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24579) BaKeSZ87 válasza macilaci78 (#24577) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

A pizzából is a húsos a jobb, nem a gombás. :DDD

(#24580) Richie86


Richie86
senior tag

Sziasztok,

Nemrégóta kezdtem el érdeklődni az airsoft iránt, de még nem próbáltam, játékon sem, és egyáltalán airsoft fegyver sem volt még a kezemben. Arra gondoltam, hogy elsőre vennék egy maroklőfegyvert (nagyon tetszenek a pisztolyok :D ) amivel otthon a kertben gyakorolgatnék célbalőni, ilyesmi, meg látom, hogy mennyire jön be a dolog, és ha komolyabban beleszeretek, akkor majd elgondolkodom valami puska beszerzésén, illetve játékra való jelentkezésen. Valami Green gas-os vagy CO2-s pisztolyt szeretnék. Egy olyat, ami nem a leggagyibb, illetve később megtenné másodfegyvernek, de nem is drága fajtát, mert ha mégsem lesz akkora szerelem, akkor felesleges egy drága fegyvert tartanom. Ezt nézegettem, valakinek van vele tapasztalata? Véleményeket szívesen fogadok :))
http://www.airsoftcentrum.hu/shop_products/37/stti-m9-beretta

[ Szerkesztve ]

(#24581) Lacuss20 válasza Richie86 (#24580) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Tökéletes ha nem itthon veszed. :)

http://www.taiwangun.com/en/gas-guns/m92f-m9-vertical-heavy-weight-gas-pistol-stti?from=listing&campaign-id=19

Most igencsak olcsó ugyanazt tudja. Tartós jó pontos tökéletes másodfegyver.
Van hozzá Co2-es és green-es tár is relatíve olcsón.
Veszel még hozzá egy holstert ( tokot) 5-10 ezerrel olcsóbbra jössz ki postával is mint itthon.

Recept: Pisztoly +1 tár( Nekem +1 green +1 CO2 volt), tok, 0.25 ös BB. :R :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24582) gabe_ válasza Richie86 (#24580) üzenetére


gabe_
őstag

Szerintem először menj ki egy-két játékra nézőnek (egy szemüveg vagy maszk kelleni fog) vagy fotózni, ott kézbevehetsz, kipróbálhatsz több fegyvert játék előtt vagy után, és majd kialakul, hogy mely fegyverek a szimpatikusak, milyen irányba indulj el.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#24583) Richie86 válasza Lacuss20 (#24581) üzenetére


Richie86
senior tag

Pont ma d.u. nézegettem ezt a taiwangun oldalt. Tényleg nagyon jó árak vannak. Rendeltél már tőlük? Mennyire megbízhatóak?

(#24584) Lacuss20 válasza Richie86 (#24583) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Sokszor rendeltem, nagyon korrektek! Volt hogy hicap táras dragunov helyett lowcapest kaptam. Kövi rendelésnél mellécsapták!

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24585) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Milyen különbségeket állapítotok meg a kettő között?

[M9 VERTEC FULL METAL] vs [M92F/M9 FULL METAL] - Csupán a külsejében jelentkeznek?

:R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#24586) Lacuss20 válasza Darko_addict (#24585) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Hajol tudom az egyiknek a tetejen a szan muanyag amasiknak valamilyen fem. Nincs jelentossege csupan amuanyag konnyebb. Egesznaposkezbenfogas vagy combtokban elonyosebb mivel NBB mindegy az anyag. Nekem a nehezebb volt. :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24587) kovacszk válasza Darko_addict (#24585) üzenetére


kovacszk
senior tag

Igen csak a külsejében van különbség!

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#24588) kovacszk válasza Lacuss20 (#24586) üzenetére


kovacszk
senior tag

Mint a neve is mutatja mind a kettő full fém, és nem NBB hanem GBB.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#24589) Lacuss20 válasza kovacszk (#24588) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Én nézte el azt hittem még az STTI van listán. Ez egy nagyon jó de iszonyú nehéz pisztoly. Tartós játszottam vele 2-3 játékon unokatesómtól kölcsönbe volt. Ellenben nem javaslom mivel dög nehéz még jó combtokkal is igencsak zavaró egy plusz tárral a súlya. De szerkezetileg illetve tudásra kiváló, én mégis a műanyag és fém szános vagy műanyag szános stti m9 et javaslom! Másodfegyvernek kár többet kiadni érte nem tud többet a beretta sem csupán több gázt eszik a GBB illetve a mozgás miatt jobban kopik a szerkezet. :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24590) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Nekem nem játékokra kell. Érzek valami késztetést, hogy legyen egy fém (igazi hatású, ha már igazi nem lehet) pisztoly a vitrinemben, amit néha megfoghatok, elsüthetek és durrog is egy kicsit. Szeretem a fegyvereket, de ennek az ára mindig jól jött valahol máshol, viszont ha már 15 ezret spórolhatok, ha erről az oldalról veszek, lehet elcsábulok. :P Nehéz több hobbit fenntartani.

A következő 10 évben biztos bánni fogom, hogy idén Las Vegasban nem mentem el lőtérre, de miután a rendőr elkapott gyorshajtásért és "elvette" a kaszinópénzem, valamint, miután mondták, ha belelendül az ember $200 dollárt el lehet lőni egy perc alatt, jól át kellett gondoljam. :B Marad az airsoft-mániás emberek profilképeinek nézegetése. :D

Amúgy abban igazad van, hogy alábbi körülmények között nem feltétlen preferálható egy majd' 1 kilós pisztoly cipelése.

Köszi a véleményeket!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#24591) Lacuss20 válasza Darko_addict (#24590) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Vitrinbe illetve élő-hasonmásnak tökéletes! Súlya mindenre ott van a GBB hatással! Hajrá! Ha mégis játszani akarsz akkor egy jól felszerelt combtokkal +1 tárral önmagában is ütőképes, épületben egyenesen verhetetlen stukker :) :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24592) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Köszönöm a biztatást!
Valami olyasmire vártam (nem személyesen tőled, hanem reakcióként), hogy "AKKOR MEG MINEK NEKED AZ? MARADJ OTTHON BF-EZNI."
Nem szoktam ezt meg a fórumokon.

:C / :R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#24593) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A combtok mellett érdemes megfontolni a csípőtokot, vagy a mellényre fűzhető tokot is. Én az utóbbit javaslom mindenképpen, ha susnyásban, kúszva-mászva is játszik az ember.

Az STTI Berettával kapcsolatban: egy airsoft játékra önmagában egy pisztoly kevés, oda érdemes puskát vinni. Ha mindenképp pisztolyban és otthoni gyakorolgatásban gondolkodsz, amit néha kiegészítenél játékkal, akkor javaslom az IDPA-t, vagy IPSC-t. Mindkettő szituációs lövészet, a pisztollyal nagy hagyományai vannak és Magyarországon az airsoft fegyverekkel is van rá rendszer.
Az IPSC kimondottan versenysport arra alkalmas felszereléssel: speciális tokok, átalakított fegyverek, stb. Ezzel szemben az IDPA egy önvédelmi sport: hétköznapi ruha, nem versenycélú fegyver és felszerelés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24594) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Emberünk szerintem nem véletlen keresett airsoft pisztolyt. A pisztolyról csak annyit, ha már nem MK23 socom, de nekem a beretta 25m-ig teljesen hatásos volt ember alakra végképp. Nyilván korlátozza nyílt pályán a lehetőségeket, de mint írtam is neki épületben alegjobb illetve relatíve sűrű épületes pályán. Én 3 tárral ( 2 green 1 co2) nem fél óráig játszottam csak pisztollyal épületes rövid kontaktos pályán eredményesen. Való igaz az általad említett tok típusok esetenként jobbak lehetnek.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24595) Richie86 válasza Darko_addict (#24585) üzenetére


Richie86
senior tag

Bocsi nem neked akartam válaszolni...

[ Szerkesztve ]

(#24596) Richie86 válasza Lacuss20 (#24584) üzenetére


Richie86
senior tag

Akkor valószínűleg őket választom. És melyik szállítási módot érdemes választani, az UPS Couriert vagy a DPD Couriert? Lehet hülye kérdés, de még sosem rendeltem külföldről. Illetve attól függetlenül, hogy kintről jön, magyar futár hozza? Hány nap kb. amíg megérkezik?

(#24597) macilaci78 válasza Richie86 (#24596) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én mindig az olcsóbb megoldást választottam szállításra és hiba nélkül jött minden.
Veled magyar nyelven fog kommunikálni a futár, abban hiba nem lesz. A megadott telefonszámon fog hívni a szállítás pontosítása végett.
Taiwangun-ról a visszaigazolást követően egy héten belül jön a cucc. Visszaigazoláskor kapod a csomagkövetési számot, amin a futárcég honlapján keresztül tudod lekérdezni a csomag aktuális állapotát. (1-2 munkanap lehet, kelleni fog, míg online is élni fog a szám.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24598) macilaci78 válasza Lacuss20 (#24594) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Inkább csak szélesíteni akartam emberünk látókörét. Lehet, hogy egy klasszikus airsoft játék nem jön be, de egy IPSC, vagy IDPA viszont igen, és ezeknek van is valami értelme otthon kertben/pajtában egyedül is. Igaz, oda már GBB előnyösebb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24599) Richie86 válasza macilaci78 (#24597) üzenetére


Richie86
senior tag

Szuper, köszi a segítséget! Akkor nincs más hátra, mint rendelni :)

(#24600) Lacuss20 válasza Richie86 (#24599) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Helyes! ;) !

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.