Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Lacuss20 válasza drzozo (#24800) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Vámmal mindennel együtt?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24802) Dupree


Dupree
csendes tag

Gondoltam karácsonyra meglepem magam egy tartósabb pisztollyal. :-)
Egy kis segítséget szeretnék kérni a döntésben az Xdm és Glock 17 között gondolkozok. A glock 17je több gyártónnak is van és rengeteg alkatrész van hozzá. Az xdmhez képest egy kiforrotabb széria. Az Marui xdm ABS szános a we fém, a műanyag nem zavar legalább kevesebb gázt fogyaszthat, csak lehet hogy a hangja is műanyagosabb.
A kezemben we xdm compact volt a hosszabb tárral és toldalékkal kényelmes volt és szép hangja.
A glock 17tel volt valakinek tapasztalata illetve melyik gyártótól érdemes meg venni?

[ Szerkesztve ]

(#24803) macilaci78 válasza Dupree (#24802) üzenetére


macilaci78
nagyúr

TM Glock 17-tel van hosszú távú tapasztalatom, nagyon jó, strapabíró fegyver. A G17 is kellemes fogású, kézreálló, "egykezes" fegyver. (Eléred a szánakasztót is hüvelykujjal. Nekem a .45 kaliberek markolata túl nagy, testes. A TM G17-hez az Army G17 tárja tökéletes, mindig beszerezhető és olcsóbb is.
Megnyugtatlak, az alapára WE szán spiáter.
Mind a WE, mint a TM fegyvereihez van alkatrész, tár, stb. Sok esetben az alkatrészek, kiegészítők kompatibilisek egymással, de vannak kivételek is. Hi-Capa-ból építettem már IPSC és IDPA versenyfegyvert WE és TM alapokra is.

Maga az XDM fegyver, mármint az éles is egy elég új keletű, talán ha 10 éves rendszer. Az airsoft verzió egyik jellemző hibája a tűzkész állapotot jelző kis fém tüske meghibásodása a szán végén.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24804) Dupree válasza macilaci78 (#24803) üzenetére


Dupree
csendes tag

A tapasztalatod szerint érdemes valamit egyből megrendelni a glock mellé mert biztosan tönkre megy? Illetve mi az amit baromság venni hozzá (annyi sima és tuning alkatrészt láttam...)?

(#24805) macilaci78 válasza Dupree (#24804) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én az alap Glock-kal 9-10 ezer lövést adtam le, mire hozzá nyúltam. A tár kapott erősebb kiömlő szelepet, ehhez a pisztolyban nem kellett semmit sem csinálni, de kapott erősebb kalapácsrugót és szánhelyretoló rugót.
A tár szelepeihez érdemes lehet tömítőgyűrűket beszerezni, illetve a tárfenéken lévő betöltő szelepnél nincs kívül gumigyűrű, így némi gáz pocsékba megy töltéskor. Szelepcserélő szerszámot is érdemes venni, mert a nélkül elég gányolós a kiengedő szelep cseréje.
Ha rendelsz, szólj, mert egy marék apróságot én is rendelnék a Glockhoz. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24806) rainmen


rainmen
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Kellene egy kis segítség. Még régebben beszélgettünk az akkukról és volt egy tipp a túlmerült LiPo akkuk beindításáról. 11,1V-os és úgy rémlik, hogy 12V-os NiMh töltővel lehet kis árammal megbikázni.
Ha valaki emlékszik még rá vagy van tippje az ossza meg velem.

Kösz srácok!

(#24807) Lacuss20 válasza rainmen (#24806) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Vagy okos töltő is újra tudja éleszteni, valamennyi eséllyel.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24808) Kobe


Kobe
veterán

nap tanulsága: aliexpressről rendelés még akkor is zsákbamacska, ha 500 másik egyén is rendelt:

megjött a micro T1-em. szép és jó, csak selejtes, használhatatlan.....egy bazi nagy sorja (nem is sorja, hanem kb mint valami öntési maradvány belelóg a kép közepébe.....
megint az van hogy vagy visszaküldöm és kapok újat.....többe van a hús mint a leves....vagy diszkont és passzolhatom itthon ha tudom jelképes összegért.
Legközelebb inkább egy thata opticsot gnfireről, azt legalább tesztelik eladás előtt

kár, mert már kezdett volna alakulni a harcimolekula

[ Szerkesztve ]

(#24809) Lacuss20 válasza Kobe (#24808) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Én alapvetően mindig is a valamilyen múlttal rendelkező kínai oldalakat preferáltam ők nem a koppintás koppintását gyártják. De sajnos az ebay és az ali ilyen bele csúszik a szar. Mondjuk helyedben én írnék képekkel kommentált választ stb és a pénz felét minimum vissza kérném, ha nem az az egészet. Csúnyán megüttetheted a bokáját. Jártam már hasonlóan és eddig ők húzták a rövidebbet! A szart miért postáznád vissza....

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24810) Kobe válasza Lacuss20 (#24809) üzenetére


Kobe
veterán

ugyanezt tettem. EBayen meglepően kevés top ratednél láttam, ezért vállaltam be aliról, de kb 1hét volt mire kiválasztottam, direkt az 500 körüli rendelésszám és 99% pozitiv visszajelzés miatt....
hiba volt....20 dollár volt, beírtam disputeba hogy 15öt kérek vissza mert ez így max mutatóba jó. Közben rájöttem h ez valszeg az irányzékba épített fém jelölő akarna lenni, csak azt ugye alulra, 6 óra irányában helyezik, ez kb 9-10 óránál, csálén áll, nincs rendesen lecsiszolva (kb 3x akkora mint az átlag jelölő, és olyan mint egy trapéz, a dot belseje fele levő része nagyobb, mint a kinti) és cserébe még egy sorja + ragasztóból álló kis cafat belelóg a képbe, a hasznos látótér részét kb oldalra jó 20%ban kitakarja....ráadásul valami nyomást is gyakorolhat belül a lencsére mert a fénytörése is elég érdekes, mint egy hibásan öntött üveglap kb.

így néz ki amúgy totál frontból még zavaróbb

[ Szerkesztve ]

(#24811) rainmen válasza Lacuss20 (#24807) üzenetére


rainmen
aktív tag

Próbáltam, azzal sajnos nem megy. :(

(#24812) macilaci78 válasza Kobe (#24810) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak PayPal-lal vásárolok külföldről. Lehet, hogy drágább, de virtuálisan a nyakára tudok lépni az eladónak. Abban a kevés esetben, amikor gond volt, mindig a pénzemnél maradtam és csak az időm bánta a szart.

Az én Acog red dotomban is oldalt van a fényforrás, engem nem zavar. Bekapcsolt állapotban szemből, ha belenézel, egy tűszúrásnyi fényforrást kell látnod onnan...

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24813) Kobe válasza macilaci78 (#24812) üzenetére


Kobe
veterán

hát majd kiderül, visa netes kártyával volt fizetve (ali nem engedi a paypalt)aztán meglátjuk hogy zárja le a disputeot az illető

Amúgy az oké h eredetileg ez a fényforrás "ágya" akarna lenni, csak az a baj vele, hogy baromira nincs lecsiszolva és lesorjázva (kb 3x akkora mint másik reddotokon) és elől a fényforrás előtt van egy ragasztóból + sorjából álló "pókhálóféleség"....amin úgy néz ki a fényforrás fénye is megtörik mert ha belenézel a dotba, nem homogén pontot, vagy pontszerűséget, hanem inkább egy ujjlenyomat-szerű alakkal rendelkező valamit látsz, aminek inkább olyan a textúrája mint amikor pl egy betört képernyőnél csak a repedések lennének megvilágítva....

[ Szerkesztve ]

(#24814) macilaci78 válasza Kobe (#24813) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minden esetre a képen mindez nem látszik. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24815) Kobe válasza macilaci78 (#24814) üzenetére


Kobe
veterán

sajna elég hülyén lehet ezeket fotózni :D de amugy a berakikázott részen alul látszik van egy ilyen cérnaszerűség, na az a ragasztó meg a sorja, az lóg be

(#24816) macilaci78 válasza Kobe (#24815) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Telefonon nem látszott. :D :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24817) macilaci78


macilaci78
nagyúr

BoKa és BÚÉK Mindenkinek! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24818) BaKeSZ87 válasza macilaci78 (#24817) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Azt! Mindenkibe!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24819) G viktor


G viktor
tag

Sziasztok!

Vélemény az M4 AEG RIS fegyverről? :)

(#24820) BaKeSZ87 válasza G viktor (#24819) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Márkája?

(#24821) macilaci78 válasza G viktor (#24819) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pont mint a 2 üléses sportkocsiról. ha jó, akkor fasza, ha nem jó, annyira nem is fasza. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24822) Thome válasza G viktor (#24819) üzenetére


Thome
addikt

Sziasztok,

Mi a vélemény az airsoft fegyverről?

;]

(#24823) macilaci78 válasza Thome (#24822) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megosztó. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24824) rainmen válasza Thome (#24822) üzenetére


rainmen
aktív tag

Jó. :))

(#24825) Thome


Thome
addikt

Régi kis mocsadékom. Ideje lenne elkezdeni újra a hobbit.

(#24826) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Nem sok ez érte egy csöppet? Tekintve, hogy Cyma CM.028-at kapok 30-ért. LINK

(#24827) VW válasza IMIIKE1998 (#24826) üzenetére


VW
aktív tag

Nem nagyon részletezi az eladó a márkáját,de ha ez egy FÉM Boyi akkor jó ár érte. A 0.28 műanyag testű,de lehet pontosabban lő. Kinek mire van szüksége.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#24828) Lacuss20 válasza IMIIKE1998 (#24826) üzenetére


Lacuss20
senior tag

028-at kapsz 23-4 ért is újonnan :)
http://www.taiwangun.com/en/electric-air-soft-guns/cm-520-cm?from=listing&campaign-id=19
Rokonomtól került kezdő barátomhoz 6 éve stabilan 395fps :) 50-60m simán elputtyog eg ygumi cserével meg pontosabb és picit messzibb lő táv lesz :)
Ne vegyél M est :) Pláne ne ismeretlent... gb-repedés akármi lehet. Csak újat vagy újszerűt. Illetve csak "ismert" eladótól érdemes. :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24829) IMIIKE1998 válasza Lacuss20 (#24828) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi! Még annyi, hogy Taiwangunról USP vagy milyen carrierrel kell rendelni, hogy ide jöjjön a cucc? Illetve megbízhatóak, nem törik össze?

(#24830) Lacuss20 válasza IMIIKE1998 (#24829) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Most jött egy szuperjó Shoti, semmim nem tört még össze sose UPS hozza kicsit lassu mert cseh illetve osztrákon keresztül jön. 4-5 Nap alatt azért itt van most free shipp ha veszel mellé BB-t I. osztályú vételed van! :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24831) Kobe


Kobe
veterán

azt a fajta mountot, ami M2-eshez ebben a videóban található, hogy hívják ?

(#24832) gradient99 válasza IMIIKE1998 (#24829) üzenetére


gradient99
tag

Üdv! 3x rendeltem már onnan, mindhárom alkalommal egyben volt a csomag. Korrektek, bár kicsit lassúak mert először Bécsbe mennek, utána onnan Vecsésre, aztán onnan hozzák ki délután felé. Legalább is esetemben így volt mindig. Ja és UPS, nem USP, az más :))

(#24833) IMIIKE1998 válasza gradient99 (#24832) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Értem, és hova hozzák? Házhoz vagy a postára? Lehet elcsípem még az ingyenes szállítást.

(#24834) gradient99 válasza IMIIKE1998 (#24833) üzenetére


gradient99
tag

A megadott címedre, szóval feltételezem hogy lakásba.

(#24835) -kdM- válasza Kobe (#24831) üzenetére


-kdM-
senior tag

QRP2 ?

(#24836) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Arra van esetleg tippetek, hol tudnám kipróbálni az airsoft fegyvertípusokat? Puska, gépkarabély, sniper, shotgun? Mivel soha nem volt még a kezemben egy sem, úgy lehet könnyebb lenne dönteni, hogy milyet vegyek.

(#24837) Lacuss20 válasza IMIIKE1998 (#24836) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Elmondod hol vagy és segítünk környéken csapatot találni, de egyszerűbb, ha FB-n beírod keresőbe városod településed, vagy közeli nagyvárosok nevét + airsoft és akkor elvileg dobni fogja a csapatokat! :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24838) IMIIKE1998 válasza Lacuss20 (#24837) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi! Hát debreceni vagyok. Azt mondják errefelé nehéz játékot is találni.

(#24839) Lacuss20 válasza IMIIKE1998 (#24838) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Vannak van bent a városban valahol egy pálya is, ha jól tudom. Jártak el kunmadarasra debrecenből páran.
De alapvetően érdemes egy egyszerű olcsó, de nagyszerű CM028 puskával kezdeni. Kiváló kezdő-alap. Könnyű nem rippropp törős műanyag. Köünnyen szervizelhető, ami pár évig simán kimerül egy hopupgumi cserében meg lenyomóéban. Amit egy youtube-videó alapján az is megcsinál aki sose látott előtte as puskát. Később pedig lehet a belét cserélni, ha baja lenne. De a rugóvezetőn kívül meg O gyűrűs nózi 1-2 apróságot nem sok minden van. :R :R :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24840) Kobe válasza -kdM- (#24835) üzenetére


Kobe
veterán

Koszi :) ahogy nezem ilyenem se lesz 15ezerert :P

(#24841) IMIIKE1998 válasza Lacuss20 (#24839) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi
És a CM.028 mivel jobb a Cm 520/522-nél? Mert árban van köztük különbség.

(#24842) Lacuss20 válasza IMIIKE1998 (#24841) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Van mivel a cm0.28-ban már a GB ház fém nem műanyag minőségibb erősebb belső van benne. azta 6 ezer felárat megéri!
A CM028 az airsoft alapja, de egy kezdő sokáig tud rá számítani és tudja építgetni is mivel teljesen kompatibilis minden egyéb V3-al. 60m alap lő távval jön ki simán ami még tolható feljebb egy jó gumival és H lenyomóval. Pontos erős gyors jó strapabíró.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24843) gradient99 válasza Lacuss20 (#24842) üzenetére


gradient99
tag

A CM500as szériában is fém gearbox van. De az 500as szériában is rendes gearbox található, csak az átlátszó műanyag nózi az egyetlen ami kivetnivalót hagy maga után szerintem

(#24844) IMIIKE1998 válasza Lacuss20 (#24842) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A CM.028-nál kicsit olcsóbb M4-eket hagyjam? Hallottam már róluk jót-rosszat.

(#24845) macilaci78 válasza IMIIKE1998 (#24844) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hagyjad. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24846) IMIIKE1998 válasza macilaci78 (#24845) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

ITT árulnak használt cuccokat is. Mennyire lehetnek megbízhatóak?

[ Szerkesztve ]

(#24847) gerenda110


gerenda110
aktív tag

A Bosile red dotokat szét lehet szedni valahogy?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#24848) macilaci78 válasza gerenda110 (#24847) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[Troll ON]Igen.[Troll OFF] ;]

Pontosabban melyik típus? A csődot/konzerv red dot, vagy a reflexirányzék?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24849) gerenda110 válasza macilaci78 (#24848) üzenetére


gerenda110
aktív tag

"elvileg ez valami konzerv...":D

el van csúszva a belső rész és nem világít eléggé rendesen. erősebb a fény ami oldalt látszik mint a pötty....

[ Szerkesztve ]

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#24850) macilaci78 válasza gerenda110 (#24849) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lencsét a távcsőhöz hasonló módon rögzítik: a tubus belseje menetes és ebben egy kb 3 menet magasságú anyag van belehajtva, amin két horony van egymással szemben a lencse széleinél. Ki lehet tekerni, egy laposvasból csinálsz hozzá szerszámot és kihajtod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.