Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) macilaci78 válasza Kobe (#24145) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én (196/125) a CIRAS-t csak felpróbáltam a vicc kedvéért. Valahogy túl zártnak, nehézkesnek éreztem, és az oldalon lévő zsebeket elérhetetlennek.
IBA-t használok nagy megelégedéssel. Igaz, az oldalára nem tudok zsebet rakni, de mivel úgysem tudom kényelmesen elérni, ezért mindegy. Hagyományos mellény kialakítása van, ami könnyen felvehető, levehető akár fullra pakolva is. Rend szerint így is szoktam játékra vinni: benne a betárazott tárak, gyorstöltők, tartalék BB, kesztyű, arcvédelem a tárdobálóban, víz, hajtógáz az ivózsákban, stb... Elöl jobb szélen van egy 75 Tactical pisztolytartó függőlegesen. Kis gyakorlással folyamatos mozdulattal gyorsan és pontosan tudom elővenni a marokfegyvert.

Volt rajtam M és L méretű IBA mellény is. Ugyanannyi MOLLE-csík van rajtuk, az L tán 2 centivel hosszabb. Az XL-t is próbáltam, de el is adtam. A +1 MOLLE-csíkkal annyira alulra került az M4 tártartó, hogy guggoláskor feltolta a mellényt a nyakamra és kényelmetlen volt.

Az M4 szériákat sokan szidják - okkal, mivel maga a konstrukció a legjobb szándék ellenére is problémákat szül. Az új generációs Cyma M4-ekről írták többen, hogy új M-szériás fegyverhez képest kevés tennivaló van velük.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24152) Kobe válasza macilaci78 (#24151) üzenetére


Kobe
veterán

Hat az m4 csak erdeklodes, hogy amcsi vonalon mozogva melyik lenne a legjobb valasztas.....a nagy kiszemelt a masada lenne, vagy egy 416, de nem hallottam ezeknel jelentos elorelepesrol, vagy rosszul tudom ?

(#24153) macilaci78 válasza Kobe (#24152) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mind Ver2, a gyári hop-up kamra hülyeségeivel, csak a köntös más.

A HK416 szerintem randa, a tusa meg nekem kényelmetlen.
A Masada is randa, és ez a behajtható tus felesleges is.

Nekem a fix tusos M széria vált be. Nem nyírja el a vezetéket a betolható / behajtható tus, nem lesz orrnehéz az akkutól, nem akad el semmiben az első irányzék.

AK-k nekem nem kényelmesek, de a CA SLR-105... :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24154) Kobe válasza macilaci78 (#24153) üzenetére


Kobe
veterán

Jo, hat az slr 105 az kulon tortenet - arban is :D

A fa eloagyas fem AK k nekem a szivem csucskei, csak az kicsit korlatozottabb butykolhetoseg szintjen....pl ha az ember atfestegetne, vagy hozzanyulna kicsit, akkor mnimum az osszkepnek annyi :)

(#24155) macilaci78 válasza Kobe (#24154) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Full Fa agyazású, tusos AK-t nem azért vesz az embert, hogy legyen egy jó alapja ris-ras-ra. :N

Az ilyenre csak infrabak kell, meg egy mutatós optika. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24156) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Az mitől lehet hogy a BB a nózi végébe ragad?
Ilyet még nem tapasztaltam eddig...nózi vagy a BB lehet hibás?

:R

WOT: kissio

(#24157) macilaci78 válasza Dr.Én (#24156) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogyhogy beleragad? :F
Elvileg a BB felmegy a hop up kamrába, a nózi a BB előre tolja a csőbe, ahol a gumi pereme letömíti a nózi felőli oldalt, jön a levegő, BB pedig távozik, nózi hátrahúzódik és kezdődik elölről.

Ha beleragad, akkor a nózi ugyanazt az egy BB-t rángatja előre-hátra, amit nemigen tudok elképzelni.
Ha nem jár a nózi, akkor ugyanúgy nem lő a fegyver. Nézz bele a tárajaknál a fegyverbe: mozog a nózi?

Milyen fegyver, milyen BB? Ha régi BIO-BB, akkor elképzelhető, hogy taknyosodott, de ezt gondolom, tárazásánál észre vetted volna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24158) Dr.Én válasza macilaci78 (#24157) üzenetére


Dr.Én
veterán

a nózi szépen mozog..., nem értem miért maradt a nózi végén a BB , ha sikerül elő hoznom megint ezen hibát a napokban akkor lefotózom vagy mit tudom én :DDD
Cyma CM048S volt akinél előjött és amit rendeltem Guarder Bio BB-t :F
A BB-n semmit nem éreztem...lehet csak egyedi eset lesz, majd kiderül...

WOT: kissio

(#24159) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok!

HEY JOE VAN RÁGÓD?!
Játékunkra meghívlak benneteket. Helyszín Csemő Pest megye.
Belépő 1000Ft
Játék tervezet a régi turbórágó gyűjtése különböző feladatmegoldásokkal megspékelve.

https://www.facebook.com/events/475930975896696/

Várunk mindenkit szeretettel! :R
Aki Pestről jönne Albertirsától fuvar van max 3 főig!

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24160) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Hol tudok használt fegyvert venni? :R

(#24161) Dr.Én válasza #63761920 (#24160) üzenetére


Dr.Én
veterán

Softair.hu....legalább is én itt nézelődök mindig... :)

WOT: kissio

(#24162) macilaci78 válasza Dr.Én (#24158) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amire hirtelen tudok gondolni, hogy a dugattyúfej fordítva van felrakva és szív az Isten adta, nem fúj. :DDD

Még esetleg agyon van zsírozva és a nózi ragad, de azt csak látnád is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24163) macilaci78 válasza Lacuss20 (#24159) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem ártana egy link.
Azok kedvéért, akiknek nincs pofájuk a könyvben, van máshol is leírás a játékról?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24164) Lacuss20 válasza macilaci78 (#24163) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Elnézéseteket kérem, tessék egy softaires link.

http://www.softair.hu/viewtopic.php?f=1&t=6181#jelen_button_press

Itt nem sokan jelentkeztek mivel nem egy nagy játékról van szó. Pofakönyvben már 30 plusszos aki jelezte és van aki többet hoz magával. Gyertek bátran ;)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24165) Dr.Én válasza macilaci78 (#24162) üzenetére


Dr.Én
veterán

Tiszta...végig toltam bent egy nagyon finom textil ruhácskát a pálcájára tekerve, nagyon..tiszta volt..
szóval érdekes eset...de ha össze hozom megint akkor megmutatom... :D

WOT: kissio

(#24166) #63761920 válasza Dr.Én (#24161) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!

(#24167) macilaci78 válasza Lacuss20 (#24164) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez egy url, a link pirossal ki van emelve és ha rákattintok, új lapon megnyitja az url-t. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24168) Kobe


Kobe
veterán

terepszínű festékeket hol lehet relatíve olcsón kapni flakonos kivitelben ? hobbiboltban láttam, de majdnem 5K volt flakonja.....15 ezerért meg nem éri meg átfesteni egy 3 ezres cuccot :D

(#24169) Lacuss20 válasza macilaci78 (#24167) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Nem igazán értem a problémát. Kimásolom, böngészőbe beillesztem és violá nyílik a softair, azon belül pedig a játékszervezéses oldal.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24170) macilaci78 válasza Lacuss20 (#24169) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kimásolom, böngészőbe beillesztem - Na ez az, mi mobilról nehéz. :DDD

Másfelől nem igazán értem, hogy nem lehet linkelni egy IT-fórumon. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24171) Lacuss20 válasza macilaci78 (#24170) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Hát még egyszer elnézést kérek. Nincs nagy kijelzős telefonom ( Samasung Galaxy Trend plus), én ezzel boldogulok :)

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#24172) macilaci78 válasza Lacuss20 (#24171) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Blackberry Bold 9780, 2,44", szemben a Te 4"-oddal és még csak nem is érintős.
De nyilván lenne az a méret, ami már nem jelentene kifogást. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24173) jaffa 2843 válasza macilaci78 (#24172) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A gond az, hogy a mobil verzió nagyon herélt. Azért pár formázási opció bőven elférne... Mindenhol nagyon csupaszított a mobilos rész.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#24174) macilaci78 válasza jaffa 2843 (#24173) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gond az, hogy 1000 hsz megírásából, 4 év fórumozói tapasztalatából kinézem, hogy tudja a formázó tag-eket és hajlandó használni.

Remélhetőleg az új RI-OS már automatikusan linkesíti az URL-eket, mint pl a gmail.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24175) #63761920 válasza stefanitsr (#24026) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Új vagyok, nagon jó volt az írásod!
"aki meg egy jó snipert akar vegyen a&k-t "
Az a&k alatt mire gondolsz, mert pont most keresek
sniper puskát!

(#24176) macilaci78 válasza #63761920 (#24175) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A&K a gyártó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24177) #63761920 válasza macilaci78 (#24176) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Szerinted erre gondolt? A stefanitsr kolegátok az (#24026) írásába!
: A&K SVD II Dragunov Spring Airsoft Sniper Rifle.

(#24178) macilaci78 válasza #63761920 (#24177) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem, ez egy Dragunov. Stefanitsr inkább valami ilyesmire gondolt.
A sniper téma tőlem távol áll, így közelebbi választ tőlem ne várj.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24179) #63761920 válasza macilaci78 (#24178) üzenetére


#63761920
törölt tag

Kiváncsi vagyok hogy mit fog válaszolni!
Melyikre gondolt!
Mert hát a dragunov is mesterlövész puska.
Nálam a lényeg ha valami esetleg tönkremegy
ki tudjam cserélni egy jó minőségűre amivel nem lesz gondom.
Úgy gondolom minőségi kompatibilis alkatrész van!

(#24180) macilaci78 válasza #63761920 (#24179) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez egy technikai sport, sokat számít a konstrukció is.
Az M24 konstrukciója kiforrott és ilyen irányú felhasználásra a legmegfelelőbb. Az A&K pedig elfogadható minőségben szállítja szintén elfogadható ár mellett.

Más életszerű példa. A jelű magyar gyártmányú szalagparkettát árulom X Ft-ért, B jelű német gyártmányút 1,7×X Ft-ért. A kettő közötti műszaki, minőségbeli tartalom pedig 5%, ha van. Van, aki megveszi a B jelűt, de a döntő többség az A jelű mellett dönt. A B jelű mellett voksolók esetében a teszik faktor nyom nagyon sokat a latba.

Airsoftban is hasonló a helyzet: vehetsz Classic Army M24-et is 80 k kezdőáron, vagy Tanaka Kar 98-at is 150 k kezdőáron, de egyik sem jelent a gyakorlatban semmilyen előrelépést az alap A&K M24-hez képest sem teljesítményben, sem tuningpotenciálban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24181) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Szóba került egy mp5 régebbi fajta állitólag ezek jobbak mint a mostaniak
50 ezerér + 10 ezer az új aksi, ez ennyire jó hogy drágább mint a mostani új?
Segítségeteket előre is megköszönöm. Számítok a tapasztalatotokra!

(#24182) #63761920 válasza macilaci78 (#24180) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Tudom hogy más felhasználási kör de kompromisszumot kötök ha (best buy) olyannyira jó
a használt mp5 60 ért! Vagy inkább újonnan A&K M24 40 ért ?

[ Szerkesztve ]

(#24183) macilaci78 válasza #63761920 (#24182) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Almát hasonlítasz körtéhez.

Mit szeretnél? Egy Lamborghini traktort, vagy egy Ferrari Testarosát? Ártól függetlenül a felhasználási terület és mód nagyban befolyásolja, hogy melyik eszköz a megfelelő.

A használt Mp5-ért azért kérnek 60 k-t, mert a tulaj dédelgette, az ágyában altatta, szerelővel szereltette és minőségi high tech SHS alkatrészeket tetetett bele, mire a jelenlegi tökéletesen túlmutató állapotában csak most csak neked csak 60 ezerért hajlandó eladni... Ha nem éreznéd a szarkazmust az előbbi mondatban, szólj és segítek, hol keresd. :N Sokat tudunk segíteni, ha linkeled azt a 60 ezres Mp5-öt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24184) #63761920 válasza macilaci78 (#24183) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Teljesen egyértelmű.
Még egyszer hálás vagyok a segítségedéért!
A&K M24 lesz.

(#24185) #63761920 válasza macilaci78 (#24183) üzenetére


#63761920
törölt tag

Dragunovról mi a véleményed?
Néha egy rövid sorozat jól jönne!

[ Szerkesztve ]

(#24186) sss


sss
senior tag

Ha az első airsoft fegyvered lenne, akkor nem túl jó ötlet mesterlövész puskát venni.

(#24187) #63761920


#63761920
törölt tag

Most nézem a dragunov sem sorozatlövő?
Akkor valami rövid sorozatlövő sniper amit keresek. :R

(#24188) R0VR


R0VR
újonc

Sziasztok! Airsoftot szeretnék venni hobbira meg a kis hiperpigmentált lopósokat riogatni vele :DDD Kb 25k-t szánnék rá. Köszi! :)

Szerk.: Spring, AEG vagy CO2?

[ Szerkesztve ]

(#24189) L1ZRRR válasza R0VR (#24188) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

arra légpuskát vegyél, ha megjátszani szeretnél akkor airsoft.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#24190) macilaci78 válasza R0VR (#24188) üzenetére


macilaci78
nagyúr

meg a kis hiperpigmentált lopósokat riogatni vele - Ezt felejtsd el! Egyrészt ez a fórum nem erre van, másrészt a BTK is szigorúan veszi.

VeMaR™ tanácsát pedig lesztek szívesek poénként felfogni.

Familiárisan hiperpigmentált egyénekre van engedélyezett rendszer: gázriasztó fegyver, vagy gumilövedékes fegyver. Mindkettőre lehet viselési engedélyt is kérni, utcán is nálad lehet, ha ez minden vágyad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24191) R0VR válasza macilaci78 (#24190) üzenetére


R0VR
újonc

Nem szeretnék vele rájuk lőni, csak a látványa, mert a vascsőre már nem reagálnak.

(#24192) macilaci78 válasza #63761920 (#24187) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Dragunovból van springes és AEG verzió is.
Az utóbbit snipernek megcsinálni eléggé zsebbenyúlós móka.

Amire figyelj: MASZ szerint 400 fps feletti fegyver esetén kell másodlagos fegyver, amire 20 méternél közelebbi célra is lőhetsz.
Másik dolog: a rugós snipert bizony izomból kell felhúzni jellemzően olyan testhelyzetben, ami nem esik kézre. Annak idején vettek nálam egy M170-es hengerszettet egy M24-be, összerakta a srác otthon, majd behozta, hogy nem lő. Megbeszéltük, mit hogy csinált, elmondás alapján jónak kellett lennie. Kihajtottam a felhúzókart, letámasztottam a földre a tust és beleléptem, mint az ásóba. Szépen fel is húztam, töltés, kronó, 640 fps => Gyúrjá, wazzeg! Játékon meg ne lássalak...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24193) macilaci78 válasza R0VR (#24191) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az airsoft légfegyver, magánterületen a tulajdonos engedélyével szabadon használható 18. életévét betöltött cselekvőképes személy által. A telekhatáron kifelé közterület van, nem lőhetsz ki, fenyegetőzni végképp nem lehet, szállítása is olyan módon történhet, hogy nem látszódhat fegyvernek. Ilyen feltételek mellett van értelme?

Sérülés: egy elvakart pattanás maximum. Úgy szoktam mondani, a megszólalásig hasonlít az igazihoz, azután kiröhögnek, esetleg meg is agyalnak. Kell ez neked?

Szokták kérdezni, hogy lehet vele embert ölni? Persze, puskatussal agyba-főbe verheted az embert, de ehhez egy tégla ugyanúgy megfelelő céleszköz.

Itt is leírom még egyszer: az airsoft egy csapatszituációs lövészet játék. Itt most a játékon van a hangsúly.
Airsoft fegyverrel csak airsoft játék keretei között lövünk akkor, ha a játéktéren tartózkodó összes személy viseli a minimálisan szükséges védőfelszereléseket és minden szereplő tud és beleegyezik a játék tényébe. Különben gond van és jön a feljelentés, a bíróság és ott nem fogadják el a nem tudtam, csak vicc vót magyarázatot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24194) #63761920 válasza macilaci78 (#24192) üzenetére


#63761920
törölt tag

Esetleg M14 vagy M24-ből van semi-auto.
Még tudnál a fenti kettőből ajánlható konkrét
darabot. Amit ajánlottál A&K M24 az tetszik-
nagyon tetszik, úgy teljesítményben mint a forma-
világa, csak amit emiltetem 8 esetleg10-es sorozat,
a filing kedvéért jól esne. Szóval boldoggá tenné. :R

[ Szerkesztve ]

(#24195) #63761920


#63761920
törölt tag

Most otthonról, a nem korlátozót böngészőn, találtam sok semi aut.
M14. Meg hasonló Karabiner típusokat de melyik a tartósabb darab?
És használhatóbb? Azt csak ti tapasztalatból tudjátok megosztani velem!

[ Szerkesztve ]

(#24196) macilaci78 válasza #63761920 (#24195) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Használd ki a lehetőséget akkor és olvasd át a MASZ-t töviről hegyire. Benne lesznek a különböző fegyverkategóriák és az airsoftban engedélyezett dolgaik: erősség, sorovatlövési képesség.

3 fegyverrendszer van alapvetően:
rugós, AEG, gázos.

A rugós alkalmas leginkább snipernek különféle dolgok miatt. De itt a lövész izomerő használatával minden lövés előtt megfeszíti a rugót. M24 esetén a forgó tolózárat hátrahúzza, mint az eredetin, Dragunov esetén a zárvázatot húzza hátra, stb.

Az AEG-nél már nagyobb a szórás a rugóerőt tekintve, nem annyira precíz. Valamint a nagyobb rugóerő erősebb egyéb alkatrészeket követel meg és egy AEG-ben sokkal nagyobb számú az alkatrészek mennyisége. Itt már lehetőség van automata és félautomata üzemre is, de az automata bizonyos erősség felett nem megengedett. (Többek közt ezért olvasd el a MASZ-t.)

A gázos fegyvernél a gáz fogyásával változik a gáz nyomása is, ezért a fegyver erejét tekintve itt a legnagyobb a szórás. Az üzemeltetés költsége is itt a legnagyobb.

Olvasd át a MASZ-t, majd az előző kérdésedet fogalmazd át. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24197) szbalogh válasza R0VR (#24191) üzenetére


szbalogh
őstag

Önvédelemre és otthonvédelemre riasztópisztoly való. Van félautomata, és revolver is. Különféle gázokkal töltött és gumilövedékes is. 18 év felett szabadon vásárolható és a saját ingatlanodon annyit durrogtatsz vele amennyit akarsz.
Az airsoft fegyverek sportszerek. Ha nem rendeltetésszerűen használod, csak magadra és a sportközösségre is bajt hozol!

[ Módosította: philoxenia ]

Nick: HE_Storm

(#24198) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nekem ez valamiért nagyon tetszik. ACOG-gal, fix tussal. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24199) Zotya984


Zotya984
senior tag

Sziasztok.
Kérdésem hogy a TWG-on árult Cyma full műanyag olcsó fegyverek megegyeznek a gunfire-én árult Spartac cuccal?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#24200) gradient99 válasza Zotya984 (#24199) üzenetére


gradient99
tag

Nem, ismerősnek CM506 van, az egy fokkal jobb mint a Spartac cuccok, a belseje nagyon ott van.
Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.