Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) eami válasza dAnky (#3350) üzenetére


eami
addikt

ha már siberia akkor nem inkább az USB változat?

(#3352) dAnky válasza eami (#3351) üzenetére


dAnky
aktív tag

USB-s változatot azért nem ajánlottam mert drágább és azt nem teszteltem még, sőtt mástól sem hallottam még véleményt

(#3353) Beast007 válasza dAnky (#3352) üzenetére


Beast007
aktív tag

Viszont ha azt nézed , hogy a sima alá kell egy normális hangkari pl. Xonar DG akkor lehet hogy már megéri a usb-s.

[ Szerkesztve ]

(#3354) forguet válasza Beast007 (#3353) üzenetére


forguet
senior tag

Asszem egy tesztben azt olvastam, h az USB-s kula, nem jó a hangkártyája.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#3355) dAnky válasza Beast007 (#3353) üzenetére


dAnky
aktív tag

na látod ahogy forguet is írta, teszteket kell róla nézni randomra nem szabad megvenni

(#3356) Tweaky


Tweaky
csendes tag

Nos megjött a Creative Fatal1ty headsetem. Játékban még nem próbáltan, Most épp zenét hallgatok, leginkább a basszus dominál. Nagyon sokat nem várhatok mert integrált hangkarim van illetve ez nem über high-end fejhallgató.
Én azt mondom hogy megérte mert kényelmes és zene is jó, a gagyi 1500Ft-os media markt-os cuccokhoz nem hasonlítható...
Persze a Razer-hez képest ami nálam volt pár napig kb fele olyan jó. Ennél elég gyenge minőségű műanyagot használtak, meg sima kábél van, ami a Razer-nél ilyen szövött borítású.
Na meg nem is olyan tiszta a hangja mint a Razer, annak ellenére hogy mind a 2 fejesben 40mm neodimium hangszóró van 20-20kHz frekvencia tartománnyal. Bár a Razer az egy más árkategória....
Szóval összességében ennyi pénzért jó kis cucc.

Jah és mit gondoltok egy burn-in jól jönne?

(#3357) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Régebben kérdezgettem itt és kaptam is hasznos válaszokat (bár a kérdéseimet legnagyobb igyekezetem ellenére sem találom, így a válaszokat sem).
Szóval előlről kell kezdenem (most jön az amit egyik hozzáértő sem szeret): Mai napi kínálat szerint, milyen USB-s, több mint 2 hangszórós térhangzást produkáló fejhallgatót tudnátok ajánlani?
(Gugliban keresgélve, jókat röhögök a 7+1-es füles reklámokon)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3358) jaffa 2843 válasza VGYke (#3357) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3359) VGYke válasza jaffa 2843 (#3358) üzenetére


VGYke
addikt

:R A fenébe, hogy kerested? Tényleg megróbáltam!
Ettől függetlenül, van valakinek valami újabb, jobb javaslata, ajánlása?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3360) jaffa 2843 válasza VGYke (#3359) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

jobb fent a keresésnél az "opciók" feliratű menüt lenyitod, majd a részletes keresés-en belül lehet felhasználó szerint keresni

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3361) VGYke válasza jaffa 2843 (#3360) üzenetére


VGYke
addikt

A fenébe, tényleg! :O Nagyon köszönöm! Pedig nem most kezdtem az ipart :W .
Ettől függetlenül, valami újabb javaslatotok nem lenne erre?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3362) dAnky válasza VGYke (#3361) üzenetére


dAnky
aktív tag

Logitech G35 ami usb-s és 7.1-es nekem volt szerencsém hozzá nagyon jó füles főleg filmeknél nagyon szépen kiadja a hangot. Illetve még a másik a roccat kave 5.1 usb szintén vagy van még egy razer megalodon ami szintén 7.1 usb csak kicsit drága, nemsokára érkezik a razer tiamat 7.1 valós 10 hangszóróval benne, az árát most 180euróra becsülik de még nem tudni mennyi lehet. Szerintem februárra várható majd. A többi virtuálisan kikevert térhangzásúak.

(#3363) jaffa 2843 válasza dAnky (#3362) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A G35 virtuális, a Kave pedig nem USB-s

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3364) Prison85 válasza dAnky (#3362) üzenetére


Prison85
senior tag

A Tiamat sem USB-s (szerintem), mivel van hangkártya kompatibilitási listája [link]

A Tiamat-on kívül valós térhangzást ígér a Sirus is és talán az ára is kedvezőbb.

A Megalodon inkább játékra jó, esetleg filmre, de a Firmware támogatása nagyon sz@r. Zenében megalázza a Mionix Keid is, amit nemrég vettem.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#3365) dAnky válasza jaffa 2843 (#3363) üzenetére


dAnky
aktív tag

igen irtam is hogy a g35 virtuális és igazad van a kave jackes is

(#3366) dAnky válasza Prison85 (#3364) üzenetére


dAnky
aktív tag

valóban nem usbs a tiamat viszont az arra irtam hogy valós 10 hangfal található benne

(#3367) Prison85 válasza dAnky (#3366) üzenetére


Prison85
senior tag

Belegondolva talán nincs is USB-s valós térhangzást kínáló fejhallgató. :U A választék amúgy sem túl tágas (cirka 3 modell). Megnézegettem az USB-s, virtuális térhangzást kínáló füleseket és ha minden igaz, akkor a Thermaltake kínál a legolcsóbban 5.1-et (20k alatt) Tt Shock One. Szívesen kipróbálnék egyet...

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#3368) VGYke


VGYke
addikt

Ha jól értem, karácsonyra még nincs térhangzásos, több hangszórós füles?
És mit szól hozzá a hangkártya vagy az erősítő, vagy a hang, ha 1 hangkarcsi kimenetre "T-elosztóval" egy 5+1 erősítő és egy füles van rádugva?
(Értelemszerűen tudatosan csak egyik szólna egyszerre, persze lehetnek véletlenül bekapcsolva hagyott cuccok)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3369) bundaska válasza Prison85 (#3367) üzenetére


bundaska
aktív tag

Valakinek van tapasztalata ezzel a Tt Shock One fejhallgatóval, vagy a simával? Milyen ez a füles? Eléggé tetszetős mind a 2 darab.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3370) Prison85 válasza bundaska (#3369) üzenetére


Prison85
senior tag

A simáról jövő héten remélhetőleg tudok írni pár sort. Ha lesz időm, akkor az ünnepek alatt összehozok egy tesztet úgy 5-6-7 fülesből (Genius HS04a vs AcMe akármi vs Mionix Keid vs Tt Shock(sima stereo) vs Razer Megalodon és talán belekerül egy Sennheiser is)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#3371) Prison85


Prison85
senior tag

Ilyennel találkozott már valaki? A4-Tech HU-510 5.1 Surround USB mikrofonos fejhallgató 10k alatt kapható, headsetnek írják, de sehol nem látom hol lehet a mikrofon :F

8 hangszóró, elvileg valós térhangzás

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#3372) bundaska válasza Prison85 (#3370) üzenetére


bundaska
aktív tag

Köszi a választ, ez a teszt jól fog jönni. Kíváncsi vagyok, milyen ez a Tt, most mondjuk néztem a Corsairt is, persze tudom, nem olyan nagy márka fejhallgatóban mint egy Sennheiser...

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3373) moonguru válasza Prison85 (#3371) üzenetére


moonguru
őstag

Kérdezd meg! :)

[link]

Monitor Guru!

(#3374) zso85


zso85
tag

Sziasztok!!
Erről mi a véleményetek???
Elsődlegesen játékra lenne!!!

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#3375) SpZ


SpZ
senior tag

Valaki tudja esetleg hogy lehet hozzájutni kis hazánkban Astro Headsetekhez? Van-e esetleg valami csoportosulás vagy ebay stb ahonnan belehet szerezni?

(#3376) reflxx válasza zso85 (#3374) üzenetére


reflxx
aktív tag

szia! nekem a jobbik (777) volt de az nekem nagyon bejött!:)

(#3377) bundaska válasza reflxx (#3376) üzenetére


bundaska
aktív tag

Az előzőekhez hozzászólva a 367 és a 377 között mi a különbség??

Ha valakinek van tapasztalata, írjon róla pls.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3378) reflxx válasza bundaska (#3377) üzenetére


reflxx
aktív tag

nagyon sok.. azthiszem cshu-n van 1 teszt azt olvasd el :)

(#3379) bundaska válasza reflxx (#3378) üzenetére


bundaska
aktív tag

Az egyik nyitott, a másik zárt, ezt olvastam a honlapon. De ennyi és semmi mást nem találtam. Az egyik Webáruházban a hozzászólásoknál valaki azt írta, nem a legjobb minőségű, recseg ropog, a hangerővel állításával is van valami baj kis használat után...

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3380) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
10-15e Ft értékben melyik gamer fejhallgató a best buy? :R :R

(#3381) MasterDeeJay válasza #04441088 (#3380) üzenetére

Speed-Link Medusa NX 5.1 (nem USB-s)-et vettem már pár éve (13eFt volt) és nagyon bevált. Előtte egy Zalman 5.1-es volt, de ezt mindenben jobbnak érzem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#3382) moonguru válasza MasterDeeJay (#3381) üzenetére


moonguru
őstag

+1 :C

Monitor Guru!

(#3383) #04441088 válasza MasterDeeJay (#3381) üzenetére


#04441088
törölt tag

:R
És a Creative-Labs Fatal1ty Gaming Headset-ről mi a véleményed/véleményetek? :R

(#3384) TIT válasza #04441088 (#3383) üzenetére


TIT
veterán

Olyat vettem 3 hete és sirály+(nem csak)az én tanácsomra még pár ember és nekik is bevált.
Feljebb írtam róla :)

(#3385) Tweaky válasza #04441088 (#3383) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Én 1 hete vettem és egész jó, hosszabb órák után kicsit meleged lesz de leveszed pár percre és ok amúgy kényelmes( mindenhol szivacsozott ) és a hangja is jó, elég mélyorientált de engem nem zavar főleg mivel electro house and dnb zenét hallgatok
Én 7640Ft-ért vettem + ingyen házhozszálllítást kaptam dec 5. miatt, lesz még egy lehetőség ingyen házhozszállításra dec 15.-én, ha kell a bolt neve majd megmondom

[ Szerkesztve ]

(#3386) Tweaky válasza Tweaky (#3385) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Bocsi, rossz időpont azt hiszem már nem lesz

(#3387) bundaska válasza Tweaky (#3386) üzenetére


bundaska
aktív tag

Itt van melyek azok a webáruházak, amelyek ingyen szállítanak. Nem tévedtél, az a webáruház is benne van.
Link

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3388) Tweaky válasza bundaska (#3387) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Csak a boltból kaptam emailt hogy dec. 12 ingyenes szállítás az meg már elmúlt ráadásul ma kaptam szóval nem tudom hogy van ez...

(#3389) VGYke


VGYke
addikt

Köszönöm eddigi tanácsaitokat!
Akinek már volt a fülén több térhangzású füles, azt szeretném megkérdezni, hogy mi a hangzásbeli különbség a sok hangszórós és virtuális térhangzású fejhallgatók között a megfizethető kategóriában?
Már csak azért, mert tök hüle vagyok ehez, sztereónál leragadtam.
Viszont döntenem kellene, mert karácsonyra valami ilyesmit kéne hozni a Jézuskának.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3390) golya87


golya87
őstag

Hello

Érdeklődni szeretnék tőletek, hogy Roccat Kave mellé milyen hangkártyát érdemes venni? Elsősorban CoD-ra és társaira lesz használva.

Audigy 2 ZS 5-7k
Soundblaster X-Fi Platinum 9k
Xonar DS 11,5k

Köszönöm a segítséget!

üdv
golya87

(#3391) jaffa 2843 válasza golya87 (#3390) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ezek közül egyértelműen Xonar DS

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3392) golya87 válasza jaffa 2843 (#3391) üzenetére


golya87
őstag

De találtam még 7,5ért Xonar DG-t.
Az mivel másabb hangzásra mint a DS?
Annyit tudok, hogy a DG-ben van erősítő füleshez.

(#3393) jaffa 2843 válasza golya87 (#3392) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

van benne fejhallgatóerősítő, de az csak stereo-val működik

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3394) Hauptmann válasza golya87 (#3390) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nekem egy Audigy 2 ZS Platinum Pro-val tökéletesen megy.

(#3395) kurtz


kurtz
aktív tag

na nagyon remélem sikerül végre eltalálni a jó topicot [firefox.. fél milivel kattolsz mellé és már is a hifis népet zaklatod a kocka kérdéssel XD]

estét

mmorpg ts3 über kockulás 3mashoz vennék headset + hangkari kombót
a kettőnek 1ütt ki kellene jönnie úgy 35kból [jövő év elején kerül a gépre erősítő + hangfal páros zenehallgatásra így a zenei hangzás nem szempont persze nem árt ha van továbbá mivel mmo rpg a térhangzás sem szempont] [ha van olyan füles ami egy ideig életképes alaplapi integrált kutyagumival és utána az erősítőről lenne hajtható az lenne a legjobb a keret ez esetben is 35k körül mozog]

1 nagyobb hardwer frissítés részeként költözik be az asztalra
melynek részei:
razer naga [lehetőség szerint molten edition]
dell u2312hm
ez az infó azért lényeges mert a dolog sürgős és 1 helyről szeretném rendelni [star wars the old republic :P in real life pá pá]

előre is kösz

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3396) WolfheartGR válasza kurtz (#3395) üzenetére


WolfheartGR
őstag

May the force be with you young padawan.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3397) kurtz válasza WolfheartGR (#3396) üzenetére


kurtz
aktív tag

már elvből se :D raze logót még ki fizetném de a star warst már nincs kedvem :) [és am is brutál ronda az összes swtor periféria kvi a bill de az meg túl van spilázva épp h nem játszik helyetted ... am is: van 12 gomb a swtor egeren van 10 a számbillentyűkön ott a q e r f t elérhető távban és még raknak mellé numpad helyett pár drágító tényezőt meg tök fölösbe még 1 rakat macro gombot am is ha a toros egeret használja a csávó akk mivel fogja nyomkodni a numpadot ?:D]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3398) kurtz válasza kurtz (#3395) üzenetére


kurtz
aktív tag

szerk: utána számoltam ~52k van a hangkari + fejes kombóra [rca jó lenne ha lenne a hangkarin]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3399) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Erről a headsetről tud valaki bármiféle tapasztalatot írni?
Thermaltake HT-SKS004ECBL TT eSports SHOCK Spin

:R

(#3400) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

Nekem picit más kérdésem lenne (nem a milyen fülest vegyek, bár én is az előtt állok).
A kérdésem az, hogy hogyan lehetne egyszerűen megoldani az átkapcsolást egy hangszóró-rendszer és egy fejhallgató között?
Az alap az, amikor kihúzod-bedugod, de a gép az asztal alatt és a csatik hátul. emiatt egy kicsit nehézkes lenne.
A fő szempont az egyszerűség, mivel ha nem vagyok otthon és az asszony zenét/videót szeretne lejátszani a gépen a gyereknek, akkor nem a fülest fogják használni. De simán lehet, hogy én este játszottam és a fülesre van irányítva a hang.
Ki milyen megoldást használ erre?

Jelenleg egy alap sztereó fülest használok és a gépre egy sima sztereó hangfal van rákötve. Az erősítő egy házi gyártású erősítő, aminek van egy hangfal kimenete és egy fülhallgató kimenete (két független bemenete is van, da a másodikhoz nincs fülhallgató kimenet, csak hangszoró). A két kimenet között egy egyszerű billenő kapcsolóval lehet váltani. tehát az asszony dolga csak az, hogy átbillenti a kapcsolót és kész.
Namármost én kinéztem egy SpeeLink Meduza NX1 analóg fülest és azt kötném a hangkártya megfelelő jack aljzataiba. Igenám, de akkor hogyan fogom kitenni a hangszóróra a hangot?
Oké, azt még megoldom, hogy a front sztereó jel kimegy az erősítőre és a kapcsolás működik a front jel esetében, de mivel a Windowsban mondjuk 5.1-re van állítva a jelforrás, ezért gondolom sima sztereó jel esetében is "széthúzza" a hangokat és csak a front "hiányos" lesz. Tehát minden átkapcsolásnál vissza kellene állítani Sztereó jelre?
Huhh ez nagyon macerásnak tűnik.
Van valakinek ötlete?

(bocsánat a hosszú hsz-ért)
Köszi
Lidl

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.