Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) tupacamaru válasza gYaLo (#2850) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én is így használtam régen, jobb megoldást nem találtam. :N

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2852) gYaLo válasza tupacamaru (#2851) üzenetére


gYaLo
őstag

Nem is kell, mivel tökéletes megoldás :K

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#2853) ThorsHUN válasza gYaLo (#2852) üzenetére


ThorsHUN
őstag

5.1es hangfal vs 5.1es fules eseten is? Ha a hangfal szol attol meg szol a fules is, nem?

(#2854) gYaLo válasza ThorsHUN (#2853) üzenetére


gYaLo
őstag

2.1 es a hangfalam, egy db jack csatival.
Viszont ha 5.1es a fülesed és a hangfalad is, akkor az összes csatornához vegyél ilyen Y kábel elosztót (ne dugót) ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#2855) Tuco78


Tuco78
tag

A razer barracudáról mi a véleményetek?
Egy asus xonar ds-el párositva.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#2856) Dapro


Dapro
senior tag

Srácok logitech g35nek belehet állítani valahogy, hogy pl az egyik oldalról jobban jöjjön a hang? (bad company 2 ben sok mindent hangosabban hallok jobb oldalról) és van neki normál equalizierje ? Mert amit én leszedtem g35 progit abban csak a magas hangokat és a basszust tudom állítani. meg a hangtorzitast ....

(#2857) Dapro


Dapro
senior tag

közben megtaláltam, hogy a logitech gaming software kell ide. viszont felhúzom rajta a basszust maxra vagy akár csak egy picit és durván recseg...

(#2858) gYaLo válasza Dapro (#2857) üzenetére


gYaLo
őstag

használtan vetted ?

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#2859) Dapro válasza gYaLo (#2858) üzenetére


Dapro
senior tag

rendeltem a logitech.hu-ról :)
a logitech gaming software volt a hibás, csak a logitech g35 saját szoftverét tudom használni,ha equalizert akarok módosítani(így most nem recseg és jó minden). a gaming software (ami barmelyik gamer cuccal megy) az alatt nagyon recseg ha feltolom a basszust. am vicc, hogy a 2 egyszerre nem megy.... a g35 saját szoftvere tök vicc, semmi tudás...

[ Szerkesztve ]

(#2860) gYaLo válasza Dapro (#2859) üzenetére


gYaLo
őstag

Írj levelet a supportnak, vagy hívd fel őket, tudnak majd segíteni :K

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#2861) Dapro válasza gYaLo (#2860) üzenetére


Dapro
senior tag

áhh felesleges, olvastam a logitech fórumot mindenki ki van akadva. ez a recsegés szerintem nem a füles hibája, a g35 saját szoftverében fellehet tolni torzítás nélkül a basszust, úgy, hogy csak na (bfbc2ben megérezni ám :C )

(#2862) SimonYana


SimonYana
addikt

Mondtam én nektek , hogy Roccat KAVE! :B

® SimonYana ®

(#2863) Dapro válasza SimonYana (#2862) üzenetére


Dapro
senior tag

normális equalizer nélkül is nagyon ütős a g35. nagyon jól szól game alatt .. nem bántam meg és megbízom benne jobban mint egy kave be mert a garizás gyorsabb. sokat gariztattam már logitech el :)

(#2864) SimonYana válasza Dapro (#2863) üzenetére


SimonYana
addikt

Haverom szerint ( neki mindkettő van ) azért nem annyira nagy durranás és nem ér meg 15-el többet mint a KAVE.

® SimonYana ®

(#2865) Dapro válasza SimonYana (#2864) üzenetére


Dapro
senior tag

15-el több? 20k a legolcsóbb helyen a kave. logitech.hu-ról kedvezménnyel 22k ért megkaptam ingyenes szállítással és nagyon jó supporttal :) Nekem nagyon bejön.
A gombok a fejhallgatón nálam +1 és még a jó zsinór is, szeretem, hogy masszív és erős a kábel.

(#2866) Henryk válasza SimonYana (#2864) üzenetére


Henryk
aktív tag

Egy DH-s stereo fejes szerintem bőven többet ér mint bármelyik "valódi" 5.1-es.
Minőségben sosem fogja utólérni egy azonos árú 5.1 a stereo-t, plusz a Logitech-nek tényleg nagyon jó a supportja.

Ettől függetlenül inkább egy Xonar hangkártya + normális stereo fejes-re szavazok, több funkció, bővíthető, alkalmas játékra, filmre, zenére is.

(#2867) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

A hétvégén volt szerencsém ismét szemügyre venni közelebbről a G35-öt, és amint a kezembe vettem egyből az az érzésem támadt, hogy ez de "olcsó". Számomra nagyon bénának tűnik felépítésre, és határozottan "cheap" érzetet keltett. A fejemre téve pedig eléggé kényelmetlen volt.
Igaz eléggé magasnak mondható az amit megszoktam ( Sennheiser PC350), ugyhogy ez eléggé szubjektív. Azt tudom, hogy én nem vennék ilyen Logitechet.

Ezt csak azért írtam le, mert meglepett, amikor feltettem.. nem ilyenre emlékeztem. Rengeteget számít az, hogy az ember mihez van hozzászokva.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2868) SimonYana válasza Henryk (#2866) üzenetére


SimonYana
addikt

Multizás közben apszolult nem mindegy az , hogy 5.1 vagy 2.0!
Mint ahogy az sem mindegy , hogy emulálja az 5.1-et 2 hangszórón , vagy 6 hangszórón jön ki!
De Természetesen nem vagyunk egyformák és szerencsére nem mindenkinek az a jó ami a másiknak! Minden esetre nem adnám oda a Kave-t a Logitech-ért ! Az már biztos!

® SimonYana ®

(#2869) Dapro


Dapro
senior tag

én meg nem fogok 800 méter hosszan kilógó usb-s hangkártyával szórakozni valami mikrofon nélküli fejhallgatóval. usb be, g35 oldalán hangerőt állítok és go play.

(#2870) Fáraó válasza SimonYana (#2868) üzenetére


Fáraó
őstag

"Multizás közben abszolút nem mindegy az, hogy 5.1 vagy 2.0!"

Igen. Emiatt már több alkalommal csítereztek le. :)

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2871) wrox


wrox
senior tag

Egyébként nem kell annyira temetni a stereot.
Itt egy video. Hang felteker, STEREO fejhallgató feltesz, szem becsuk, és csodálkozik, meg rángatja a fejet. Itt azért rendesen meg lehet tudni, mi honnan...

Hehe

(#2872) Mezi1982 válasza wrox (#2871) üzenetére


Mezi1982
tag

hát igen :)

csak itt 5.1 tulajok vannak, de azért lehet némelyiknél akad stereo fejes is

én már többször hallottam ezt a linkelt videót stereo fejessel, viszont a Kave-val még nem próbáltam de nem is fogom mert visszacsomagoltam a dobozába és jó mélyen a szekrény alján pihen

(#2873) wrox válasza Mezi1982 (#2872) üzenetére


wrox
senior tag

Én nem szólom le az 5.1-es fejhallgatót, van nekem is.
Csak érdekességképpen linkeltem be a videt.

(#2874) Mezi1982 válasza wrox (#2873) üzenetére


Mezi1982
tag

nekem is van egy Kave amiért kifizettem érte irreálisan magas összeget :W

viszont többet nem lesz 5.1-es fejesem :DD

(#2875) Henryk válasza wrox (#2871) üzenetére


Henryk
aktív tag

Igen ez az egyik legjobb példa arra, hogy az 5.1-es fejes csak parasztvakítás, de ugye arra rá van írva hogy gamer.
2 fülünk van, amihez tökéletesen elég 2 hangszóró. Márpedig ha 2 füllel térben hallunk, akkor 2 hangszóróval is lehet ugyanolyan teret szimulálni.
Pont erre való a Dolby Headphone is.

(#2876) wrox válasza Henryk (#2875) üzenetére


wrox
senior tag

Jaja.

(#2877) jaffa 2843 válasza wrox (#2871) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

másik kedvencem :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2878) tupacamaru válasza Henryk (#2875) üzenetére


tupacamaru
veterán

És a két füleddel mennyi különböző hangforrást tudsz megkülömböztetni egyszerre?? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2879) jaffa 2843 válasza tupacamaru (#2878) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

2centire bezsúfolt cicergők tömkelege nem biztos hogy jó ötlet, ráadásul az elrendezés sem épp tökéletes. Itt pl fent, lent is van valami szar :D[link]
nem beszéltve a hangminőségről, ami meg sem közelíti a hasonló árú stereo fejhallgatókét.
..és mielőtt a térhangzás kerülne szóba, hogy nem lehet 2 hangszóróval teret varázsolni... -De, lehet, nem is akármilyet.

a többhangszórós fejhallgató is kb annyira parasztvakítás, mint a 9000 DPI-s, súlyozható, világító, kijelzővel ellátott egér. Azért veszik mert kicsordul a nyála az illetőnek, nem feltétlen a használhatósága az elsődleges szempont.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2880) tupacamaru válasza jaffa 2843 (#2879) üzenetére


tupacamaru
veterán

Eddig ez a fejhallgató adta a legjobb térérzetet, jobb volt mint a mostani Roccat. A másik amit nem értek hogy ezt miért írod le nap nap után ebben a topikban? Ha sokszor leírsz valamit azt a végén te is elhiszed? :F És nem a hangminőségről van szó, mert abban ténylegesen jobb a stereó.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2881) jaffa 2843 válasza tupacamaru (#2880) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ok

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2882) schawo válasza tupacamaru (#2880) üzenetére


schawo
titán

A dobozban összevissza verődő és az után a párnán belülre megérkező hang jobb irányérzetet adott?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2883) Henryk válasza tupacamaru (#2878) üzenetére


Henryk
aktív tag

Gondolom meg tudod különböztetni te is ha valami előtted, vagy mögötted szól, mégsincs füled elől meg hátul, akkor most ez hogyvan? :W

Jelenleg is megy a hangfalakon a zene, közben fejhallgatón dumálok ts-en, és megy a játék Dolby Headphone-al, tökéletesen szét lehet választani a hangokat, és még a hátsó ajtón a szomszéd szobából beszűrődő beszédet is hallom, a kültéri zajokról nem beszélve, pedig nekem is csak 2 fülem van..

Ha mondjuk 8 füle :Y lenne egy embernek és minddel csak egy irányba hallana akkor megérteném, hogy mindegyikre kell egy hangszóró.

De azt hogy melyik hang honnan jön, és milyen messze van, meg tudjuk állapítani a hangerőből, késleltetésből, hangszínváltozásból, ezeket pedig szoftveresen is lehet változtatni bármilyen hangon, így kb. ugyanaz lesz az eredménye.

(#2884) samu000


samu000
tag

Sziasztok!!

Nézegettem ezt a Steelseries Siberia v2 - őt és ez elvileg 5.1 es, de akkor hogy lehetséges az hogy ennek csak 2 dugója van , a mikrofon és egy másik.?

(#2885) samu000


samu000
tag

Szerintem akkor ez lehet hogy virtuális , És akkor az a kérdésem h mennyiben különbözik a virtuális a normálistól.

(#2886) Henryk válasza samu000 (#2885) üzenetére


Henryk
aktív tag

A fejes maga csak sima stereo, és a jack-et a hozzá adott usb-s külső hangkártyába kell bedugni, az állítja elő a térhatást.
Használhatod anélkül is stereoban, vagy a külső hangkártyára is rá tudsz kötni bármilyen más jack-es fejest, és mőküdik vele a térhatás.

A virtuálisnál a csatornákat összemixeli stereoba, úgy módosítva a hangokat, hogy tudd melyik milyen irányból jön, míg a "valódi" többhangszórós fejeseknél szétosztja a csatornákat a hangszórók között, és fizikailag több irányból szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#2887) Dapro


Dapro
senior tag

Kb ezt a topikot be is lehetne zárni egy két ember miatt. Totál fölösleges mert idejárnak a stereo fejhallgatós topikból benyőgni, hogy vegyünk stereo-t. Aki ebbe a topikba jön azt úgyse m a stereo érdekli. Tök értelmetlen veszekedni, hogy stereo vs 5.1-7.1. Én megvettem a G35-öt és tökéletesen megvagyok vele elégedve. Ez biztos valami csoda.... Akinek gamer füles kell az úgysem fog zenét hallgatni folyamatosan. hanem 80-20%ban játszik.

(#2888) wrox válasza Dapro (#2887) üzenetére


wrox
senior tag

Legyen mindenkinek mind a 2 féle fajta. :D:D

(#2889) SimonYana válasza Dapro (#2887) üzenetére


SimonYana
addikt

Vannak akiknek ezt hiába magyarázod!
Más a zene és más a játék!
Nem értik meg sokan! :F

® SimonYana ®

(#2890) Tuco78 válasza SimonYana (#2889) üzenetére


Tuco78
tag

Ja meg ezzel totálisan össze is zavarjátok az embert!
Én most már teljesen tanácstalan is vagyok mit is vegyek valójában.
A hangkari az asus xonar dx de hogy milyen füles legyen hozzá az egyre nagyobb talány.
-Jó minőségű sztereó
-virtuális 5.1 vagy 7.1
-Több hangszórós 5.1
Most akkor melyik milyen és milyet is vegyek???
Jó lenne egy tényleg tárgyilagos leirás mindegyikről.
Engem pl. a zene egyáltalán nem érdekel csak a játék erre kell semmi másra!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#2891) Dapro válasza Tuco78 (#2890) üzenetére


Dapro
senior tag

Nekem már G35 van, erről tudok nyilatkozni. 20k körül best buy szerintem. Eddig vmi olcsóbb stereom volt hangkari nelkul és bfbc2 ben nem hallottam minden iranyt. most bárkit meghallok, kivéve a tankot hallom sokszor nagyon messziről mintha előttem lenne. de ez lehet bug. :R

(#2892) moonguru válasza Tuco78 (#2890) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ajánlatom:

Speed-Link Medusa NX 5.1 Gaming Headset: Ár (bruttó): 15.190Ft

Elérhetőség: A termék raktáron van

Több hangszórós 5.1 ! (Gondolom van 5.1 hangkártyád, akár integrált is)

Nekem be vált! :)

Monitor Guru!

(#2893) Henryk


Henryk
aktív tag

Persze hogy jó a G35, hiszen az is stereo. :D

Csak azt nem értem miért magyarázzák be maguknak néhányan, hogy egy ~20-25k-s 6 hangszórós "gamer" fejes jobb mint egy stereo ugyanannyiért, ez teljesen irreális.

Jelenleg egy Sennheiser HD555 + Xonar D1 kombót használok, ami megfelel kb egy G35 "ultra extreme mega gamer edition"-nek, több bővítési lehetőséggel, testreszabható, állítható térhangzással, szebb hanggal, stb.
Csak Dolby Headphone-al játszok, bátran feltekerem az erősítőt, beleélem magam a helyzetbe, mert a játékot hallom és nem recsegést 6 irányból.

(#2894) Henryk válasza Tuco78 (#2890) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ha már van egy DX-ed amellé pénzkidobás lenne virtuális fejes(G35)
, hiszen a hangkártyádban jobb DH van mint a G35-ben.
A G35 árából már tudsz venni egy jó minőségű stereot, és használod a hangkarid Dolby Headphone-jával, amivel az említett "G35 ultra extreme gamer"-t kapod :D

Ha nagyon hiszel a többhangszórós fejesekben akkor olyat vegyél, aminek nem usb, hanem sok jack dugója van, hogy rátudd kötni a DX-re.

(#2895) Tuco78 válasza Henryk (#2894) üzenetére


Tuco78
tag

Ok,köszi!
Akkor légyszi ajánlj konkrét tipusokat is.
Na meg a razer barracudáról mi a véleményed?
Az összes egerem és egérpadom razer ezekben sztem. a legjobb de hangcuccban nem ismerem.
Azért gondoltam a g35-re első körben mert z5500-am van és az nagyon tuti játékra meg filmre(igaz,hogy zenében szar de ez nálam nem szempont)

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#2896) wrox


wrox
senior tag

Henryk!
Le ne beszéld már az eladó Barracudámról. :D:D:D

BTW
Egyébként tényleg igaza van a srácoknak, ez itt az 5.1-es topic. Nem itt kellene reklámozni a stereot!

Elnézést, ha valakit megsértettem a linkemmel.

(#2897) Tuco78 válasza wrox (#2896) üzenetére


Tuco78
tag

Ne aggódj nagy razer fan vagyok(2db DA egér,Lycosa,exactmat,goliathus)
úgyhogy komoly érveket kell felsorakoztatnia ellene!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#2898) Henryk válasza Tuco78 (#2895) üzenetére


Henryk
aktív tag

Razert én mint márkát kerülöm messziről. Bocsi wrox :U
Van egy Mambám, első naptól nyikorog, haldoklik a kapcsolata, az aksi felpuffadt, meghajlította az egér alját, ki kellett operálni belőle és kuka, úgyhogy már csak laptophoz használom kábelen, nem ezt vártam egy 30k-s egértől...

Én Logitech párti vagyok (bill/egér/webkam/Z5500), de ha komoly hangcuccról van szó akkor nálam kiesnek ezek a pc-s gyártók.

Jelenleg mindkét fejesem Sennheiser (PC30 általános célra, HD555 minden komolyabbra), de már folyamatban van egy Beyerdynamic DT990, na az lesz az igazi ász.. :DDD

Vagy a kolléga 5.1-ese, bár azt nem ismerem, arról ő tud nyilatkozni, vagy stereo.
Ugye amit először el kell döntened, hogy headset vagy headphone, és mennyi a költséghatár, ezek nagyban befolyásolják a választékot, mert jó fejest lehet kapni 15k-tól kb 200k-ig. :U
A Beyer előtt egy Sennheiser PC360-on gondolkoztam nagyon, elég szép darab, de végül hang és kényelem miatt lemondtam a mikiről.

wrox:
5.1-es és gamer fejhallgatók
Mi most pont a gamer fejhallgatókról beszélünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#2899) Tuco78 válasza wrox (#2896) üzenetére


Tuco78
tag

BTW

Nekem az a véleményem,hogy ez nem reklámozás kérdése.
Lehet,hogy tényleg jobb egy minőségi sztereo egy jó hangkártyval mint az 5.1
Én ezt nem tudom de ezért is van ez a topik,hogy mindenki megossza a tapasztalatait a többiekkel hogy a vásárlás könnyebb legyen.
De sajnos sok olyan ember van aki elfogult!
Én pl:imádom a z5500-at de tisztában vagyok vele,hogy zenében szart sem ér.
Én egy 70-es évekbeli hitachi sztereo erősitőt meg egy videoton hangfalpárat használok zenére(meg nem mondom a számát de asszem 30-as mély van benne)
Zenében porig alázza a logit de még a yamaha nsg40-emnél is szebben szól szerintem.
De ha ezt megirnám a z5500 fórumban sztem megköveznének.
Tudom,hogy kicsi off de azért irtam le ezt mert hasonló elfogulatlan tapasztalatokkal alátámasztott véleményeket várok!
És mindenkinek köszönöm az épitő jellegű hozzászólását :R

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#2900) Tuco78 válasza Henryk (#2898) üzenetére


Tuco78
tag

Köszi a segitséget! :R
A razer dologban nem értünk egyet de sebaj!
Egyébként a mamba tényleg szar!
A vásárlás előtt meg kellett volna nézned a megfelelő topikban az ajánlott egerek listáját!
Na meg lézer és vezetéknélküli alapból kuka!
De ez nem ide tartozik!
A lényeg kezdek hajlani az érveidre valszeg valahol ki fogok próbálni egy komoly sztereo fülest mielőtt döntök!
Csak mikrofonos jöhet szóba és ha lehet minél olcsóbban(lehet használt is)
a lényeg,hogy az ár ne menjen a minőség rovására!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.