Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) dAnky


dAnky
aktív tag

tudtok nekem véleményt adni erről a fülesről:

Razer Chimaera Wireless Gaming Headset

Illetve erről:

Razer Megalodon 7.1 Gaming Headset

(#3252) dAnky


dAnky
aktív tag

Razer Tiamat 7.1 ezt most ki is néztem magamnak:D de vajon mennyibe fogy kerülni nálunk? és mikor?:P

(#3253) jozsi252 válasza dAnky (#3251) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem Megalodonom volt, de megis váltam tőle nemhiába...

- Játék alatt viszonylag jól teljesít

- A Virtuális 7.1-e hát hagy némi kívánnivalót maga után

- Sok zenét hallgatok viszont ezt a fülest nem zenére találták ki azt az első pár óra után megtapasztaltam rendesen

Ha játékra kell akkor vedd nyugodtan de ha sokat filmezel vagy zenét hallgatsz akkor ne ezt válaszd, inkább egy G930 vagy pedig Razer Chimaera vagy olcsóbbak között G35 vagy Kave

De igazából embere válogatja mert nincs olyan füles ami mindenkinek bejönne így ha bármelyik topicot olvasod minden fülesre fognak rosszat mondani.

Szerk: Amúgy néztem a Chimaera-t és 2 féle változat van, a sima meg az 5.1 szerintetek mindkettőhöz jár azaz álló dokkoló amire rárakod és úgy töltődik vagy csak a 5.1-eshez jár?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#3254) dAnky válasza jozsi252 (#3253) üzenetére


dAnky
aktív tag

mind a 2-höz jár dokkoló de sajnos nem úgy kell tölteni. AAA aksival írják szóval akkor tölthetős ellemel megy 12 órán át. Most kinéztem ezt a razer tiamatot amúgy én zenére nem nagyon inkább játékra beszélgetésre(skype) illetve filmezésre használom a fülest

(#3255) jozsi252 válasza dAnky (#3254) üzenetére


jozsi252
veterán

Közben néztem egy unboxing videót a sima verzióról és úgynézem hogy eztis ugyanúgy kell tölteni mivel ennek is van középen a fejrészen fent kis érintkező, csak annyi a különbség szerintem hogy nem 5.1 hanem sima stereo.

Illetve néztem hogy a sima 130 dollár a 5.1 meg 200 dollár ez elfogadható ár de sajnos Amerikába ennyi átváltottam európára aztán hát végül ugyanaz maradt az árszabás csak euróba megadva.

Így a sima 30k körül van európai árszabásba meg 40k

iPhone 13 Pro Max

(#3256) dAnky


dAnky
aktív tag

így van viszont mennyi lesz vajon a Tiamat ára? 180 dollálra írják.

(#3257) jozsi252 válasza dAnky (#3256) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem is akörül, valahogy a megalodon meg a chimaera között fog elhelyezkedni az ára.

iPhone 13 Pro Max

(#3258) dAnky válasza jozsi252 (#3257) üzenetére


dAnky
aktív tag

szerintem mindenképpen megvárom:) akkor már ilyet veszek:) szeretem a razer termékeket nagyon.

(#3259) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, lett egy ilyenem srácok:

Cyber Snipa Sonar 5.1

[link]

Jól látom hogy ez szinte ugyanaz mint a Speed-Link Medusa?

[link]

Olcsón jutottam hozzá és szerintem nagyon jó fejes. Amin meglepődtem hogy basszusoknál rezeg az egész füles. Ilyet még nem láttam, hallottam. Force-feedback-es fejhallgató? WTF?

VIszint van egy kis gondom vele. A mikrofonja mintha túl érzékeny lenne. Hiába állítom át a programjában az érzékenységet, teamspeak-en a többiek furcsa hangokat hallanak amikor beszélek. Illetve teszteléskor amikor a mikrofont tesztelem visszhangzik. Plusz ha megkocogtatom a fülemnél a fém részeket azt is hallom vissza, mert a mikrofon érzékeli azt is.

Valakinek valami ötlet hogy mi lehet a gond?

Live-Die-Respawn

(#3260) dAnky válasza oriic (#3259) üzenetére


dAnky
aktív tag

csak nem olyan jó füles akkor ha ennyi gondod van vele. Egyébként olcsó pénzért márkátlan fülestől ne várj sokat. a Rezegés nem tudom mennyire rezeghet nekem amikor volt G35-öm nagy basszusnál az is beremegett de az nem gond

(#3261) oriic válasza dAnky (#3260) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez nem gond, tetszik ez a rezgés. DE ez nem gond hanem gyárilag beépített ficsőr. :)

Live-Die-Respawn

(#3262) Hauptmann válasza LamaCube (#3250) üzenetére


Hauptmann
addikt

Akkor jó. :) Az USB csatlakozó csak a LED-ek tápellátásához szükséges?

(#3263) LamaCube válasza Hauptmann (#3262) üzenetére


LamaCube
addikt

Ahhoz is, meg persze a hangszórók megszólalásához is, tehát ha nem dogod be az usb-t, akkor nagyon halkan szólnak. A hátulütője, hogy kikapcsolt állapotban is világítanak a ledek, így én ki szoktam húzni az usb-t, amikor kikapcsolom a gépet. Persze ez lehet alaplap függő is, mert valamelyik alaplapon ki lehet iktatni, hogy az usb-n ne legyen feszültség kikapcsolt állapotban.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3264) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ahogy olvasom, a Kave-n négy 3,5-ös jack van, Ebből kettő az audio out gondolom, egy a mic in, egy pedig az audio in. Na most az Audigy 2 ZS Platinnum Pro (SB0360) esetében a hangkártyán van ugye három audio out, a külső egységen van egy Mic in 6,3-as jack. Külon audio in bemenet viszont nincs. Ilyenkor mi van?

(#3265) LamaCube válasza Hauptmann (#3264) üzenetére


LamaCube
addikt

3 csatlakozó van a hangnak. 1 zöld, 1 narancs, és egy fekete + a miki rózsaszín. + 1 usb a tápnak. Értelemszerűen színt a színbe kell bedugni.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3266) kerlac


kerlac
senior tag

Valaki tudja vajon mi a különbség az Asus Xonar DG és az Asus Xonar DG Bulk között? A leírás szó szerint ugyanaz az Ipon oldalán, de a Bulk 1600 forinttal olcsóbb.

Azért írtam be ebbe a topikba is, mert itt ajáénlottátok nekem a Creative Headset Fatality Gaming - mikrofonos fülest, ahhoz és egy 5.1-es hangfal szetthez használnám.

(#3267) jaffa 2843 válasza kerlac (#3266) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A bulk az OEM kivitelt jelent. Nincsen hozzá doboz, plusz tartozékok

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3268) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok,

headsetet keresek játékra és filmezésre.
Integrált kula hangkártyám van.

Ezeken gondolkodom:
Kave 20k
Siberia V2 20k
G35 28k (pixmania)

Mit gondoltok?
Siberiáról eddig csak jókat olvastam, a Kave-nél panaszkodtak a nehézségére, meg ugye kéne hozzá hangkártya. G35-ről nem olvastam rosszat, csak hát 28k.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#3269) dAnky


dAnky
aktív tag

pü megy neked

[ Szerkesztve ]

(#3270) Tweaky válasza forguet (#3268) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Pixmania-ban ne vásárolj, nem megbízhatók, egy csomó helyen olvastam és panaszkodnak...

(#3271) eami


eami
addikt

Creative WoW fülessel kapcsolatban van valakinek véleménye?

Előre is köszi a választ!

(#3272) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Sziasztok!
Olcsó pénzből tudtok ajánlani valami egészen használható fülest, hozzá hangkarival (sajnos csak PCI ex 1x-es jó)? Játékra lenne leginkább, és nem szeretnék túl sokat rákölteni, azaz, ha a az alaplapi Realtek ALC889 codec -től nem lenne érdemi előrelépés egy 8-10k alatti hangkártyától, akkor mindegy is. Füles meg valami gammára használható kellene, tehát térhangzású. Azért írom így,, mert nem tudom az a jobb ami valódi több hangszórós, vagy ami szimulált? Persze kérdés az is, hogy ilyen fülest mivel lehet használni? Ár/érték megint csak előjön persze. Hardverapró játszik!
Köszönöm szépen előre is :R

Esetleg mit én találtam, de ebből induljunk ki ha nem jó: [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3273) Tweaky válasza gordonfreemN (#3272) üzenetére


Tweaky
csendes tag

[hangkari] + [headset] vagy amit jaffa mondana :) Superlux HD-681B de ehhez kell venned egy mikrofon-t is [mikrofon]

[ Szerkesztve ]

(#3274) gordonfreemN válasza Tweaky (#3273) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Aha, köszi, de irtam, hogy nekem csak pci ex x1 jó. adatlapomon a gépem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3275) Tweaky válasza gordonfreemN (#3274) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Hát van olyan is, a Xonar DX de az már drágább... 16e Ft

(#3276) Windsor


Windsor
csendes tag

Sziasztok ti mennyit adnátok egy sose használt még csak ki se bontott Logitech G930-ért garival természetesen? http://mikrofonos-fejhallgato.arukereso.hu/logitech/g930-p43859442/ esetleg valakinek van/volt ilyen,mi a véleményetek?

(#3277) dAnky válasza Windsor (#3276) üzenetére


dAnky
aktív tag

Szerintem nem ér annyit az a füles mint amennyit kérnek érte. A G35 inkább megéri, de amúgy 40-be hozd el ha mindenképpen ilyet akarsz

(#3278) Windsor válasza dAnky (#3277) üzenetére


Windsor
csendes tag

mmm én 35 max 37re gondoltam :))

(#3279) dAnky válasza Windsor (#3278) üzenetére


dAnky
aktív tag

Hát akkor sajnos bolod ha odaadja:D de megpróbálhatod. Még ha ki lett volna bontva akkor oké a 35 de így:P

(#3280) Windsor válasza dAnky (#3279) üzenetére


Windsor
csendes tag

;)

(#3281) Edorn


Edorn
aktív tag

Nekem tudnátok ajánlani valami olcsóbb fejhallgatót?
[link]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#3282) forguet válasza Edorn (#3281) üzenetére


forguet
senior tag

Na megosztom én mire jutottam. De csak mert Te is LOL-ozol :R

Én is 10-15k-t szántam rá, végül 25-re fog befutni, ami mellett döntöttem:
Superlux HMD660E (ez a SUPERLUX HD660 lehajtható mikrofonos változata), 18K
ITT is van egy teszt.
Illetve egy ASUS Xonar DG hangkártya, 7k

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#3283) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

ilyen lapom van és ehhez van gyárilag hangkari. Ez menyire jó? kave-t akarok majd venni

(#3284) KaLeun


KaLeun
senior tag

Tiamatról még mindig semmi hír?

Cila

(#3285) dAnky válasza KaLeun (#3284) üzenetére


dAnky
aktív tag

szerintem mire ide elér mo-ra az lesz február is... pedig én is arra várok

(#3286) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, milyen mikrofonos fülest ajánlanátok? Nem feltétlen kellene az 5.1, persze néztem olyat is. Árban 15k-ig mennék el, a mély hang is jó lenne ha lenne és játékra is használnám persze. Nézegettem párat, ami tetszik az a Thermaltake eSports SHOCK (nem tudom milyen, olvastam vissza, és nem dicsérve, de a véleményre kíváncsi lennék), esetleg olcsó kategóriában a Genius G500V, vagy ami kicsit több mint 15 az az 5.1-es Speed-Link Medusa. Sennheiser nekem nagyon drága, nem szeretnék érte adni annyit ez biztos, tudom tudom, van drágább is.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3287) TIT válasza bundaska (#3286) üzenetére


TIT
veterán

G-500V helyett sztem Creative fatality-t vegyél,tesztekbe is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#3288) Telda


Telda
addikt

Sziasztok!
Nézegetem ezt a Roccat Kave fejhallgatót és az lenne a kérdésem, hogy itt nincs meg az a halk usb hang? Mert eddig még akár hány usb-s fejhallgatót próbáltam mindnek volt alapzaja, meg vincseszter is "belehallatszott". Ennél is megvan ez?

Bundaska: Most vettem öcsémnek egy ilyen Genius G-500V, szerintem kényelmetlen nekem egy óra után törte a fülem, a vibrálás csak nagyon magas hangerőnél jön elő és van neki alapzaja, mert a vibro a feszt usb-ről kapja. Ettől eltekintve jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#3289) jaffa 2843 válasza Telda (#3288) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

lehet hallani történeteket usb zúgásról itt is

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3290) Edorn válasza jaffa 2843 (#3289) üzenetére


Edorn
aktív tag

MEDUSA NX 5.1 Surround Headset ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Bár ez már kicsit drága nekem, de talán még belefér...

Mik egyébként a jó gyártók fejhallgatók kapcsán? Egy egyszerű, de stabilan, jól működő fejhallgató kellene. Zúgás, recsegés nélkül. Egyszerű kinézet, ha lehet félig zárt, illetve Circumaural.

5.1-nek örülnék, de szerintem meglennék nélküle, ha az nagyon drága lenne...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#3291) Mezi1982 válasza Telda (#3288) üzenetére


Mezi1982
tag

hallható egy kis zúgás, ha éppen nem szól semmi

(#3292) BioNiCMaN válasza Edorn (#3290) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem elég anniy, hogy 4 éve van meg a Medusam.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3293) bundaska válasza TIT (#3287) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat! Nézegettem amit írtál, nem rossz! De ami nekem tetszik, az a Sound Blaster Tactic3D Alpha vagy a Sigma (árban húzósabb igaz), erről van valakinek tapasztalata, vagy elég bőven a sima Fatal1ty Gaming Headset (vagy a másik fajtája Fatal1ty Professional Series Gaming Headset MkII)?

#3288 Telda: Köszönöm a te válaszodat is, így letettem a Geniusról tényleg. Bár msot ajánlottak egy Steelseries Siberia V2-t, nem tudom ez sem milyen. Nekem jelenleg egy Genius van, bassvibrációs, nem rossz, de régi, és eléggé recseg már mikor veszem le a hangerőt vagy adom rá. Ezért is szeretnék váltani valami jobbra. Fő szempont, hogy gamer legyen, legyen mikrofonja, és legyen basszus is!

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3294) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok! Ide irányítottak a fejhallgatós topikból, hátha tudtok segíteni. A kérdésem: [link]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#3295) dAnky válasza Prison85 (#3294) üzenetére


dAnky
aktív tag

nem ismerem egyik fülest sem. legtöbben egyébként ebben az árban ezt a fülest mondják:

Creative-Labs Fatal1ty Gaming Headset 7.500Ft

(#3296) Telda válasza bundaska (#3293) üzenetére


Telda
addikt

Amúgy a Genius nem is 5.1, hanem sztereo és arra jön rá pluszba a vibro.

(#3297) Tweaky


Tweaky
csendes tag

Szerintem aki mostanában keresgél headset-et (mikrofonja is van) alacsonyabb árkategóriában annak [ez] a creative lesz a megfelelő és ha még egy hangkari is belefér akkor [xonar dg]
Creative-nak biztos jó a basszusja mert azt hiszem 40mm neodimium hangszórója van

[ Szerkesztve ]

(#3298) moonguru válasza Edorn (#3290) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nekem bevált!

Monitor Guru!

(#3299) dAnky válasza Edorn (#3290) üzenetére


dAnky
aktív tag

akkor neked is ez kellene Creative-Labs Fatal1ty Gaming Headset.

5.1 jó is és árban is van az a roccat kave de az is legolcsóbban 23ezer.

(#3300) bundaska válasza Tweaky (#3297) üzenetére


bundaska
aktív tag

És az a Creative amit írtam, a Tactic3D Alpha vagy Sigma?? Arról valakinek van tapasztalata? Igazat megvallva, eléggé tetszik mind a kettő, igaz az se rossz amit te ajánlasz, se árban, se kialakításban.
Másik:
A hangkari ennyit jelentene, hogy érdemes hozzá megvenni amit linkeltél?? (bocsi a hülye kérdésért, de laikus vagyok benne, azt gondolom, hogy jobb mint az integrált alaplapi, de ennyivel?)

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.