Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Lmh válasza kimpepevok (#3849) üzenetére


Lmh
őstag

Filmezésre minek 5.1-es Gamer headsetet venni?
1.: Ez egy gamer topic, itt gamer füleseket ajánlanak
2.: Minek headset? kivel akarsz mikrofonon beszélni?
3.: Ne gamer fülest vegyél főként filmezésre

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3852) moonguru válasza Lmh (#3851) üzenetére


moonguru
őstag

5.1 ÉS Gamer topic úgy tudom! :)

Arról nem tehetünk hogy az 5.1-es fejhallgatókat nem csak filmnézésre lehet használni...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3853) Lmh válasza moonguru (#3852) üzenetére


Lmh
őstag

igazad van!
Ettől még nem kellene szerintem gamer headseteket ajánlani. Arra is megfelelőek ez tény, de biztos, hogy nem a legjobb választás ár/érték arányban

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3854) moonguru válasza Lmh (#3853) üzenetére


moonguru
őstag

Igaz, ezen is jól szól a film: [link]

Monitor Guru!

(#3855) kimpepevok válasza Lmh (#3851) üzenetére


kimpepevok
tag

Akkor mit ajánlasz?

Holly

(#3856) kimpepevok válasza moonguru (#3852) üzenetére


kimpepevok
tag

Nem csak én említettem ebben a topicban, hogy filmezésre is használná a fülest.
Én nekem fogalmam sincs arról, hogy van-e külön "mozis" füles.
Ezért is kérdezem.
Ha beírom a keresőbe, hogy 5.1-es füles, csak gamer fülesek jönnek elő. Angolul is, magyarul is. Így találtam meg ezt a topicot is.

[ Szerkesztve ]

Holly

(#3857) Beast007 válasza kimpepevok (#3856) üzenetére


Beast007
aktív tag

Szerintem akkor sincs egy értelmes ''5.1-es gamer" füles sem amivel minőségben visszahallanád a térhangzást. Lehet róla vitatkozni hogy igenis jó de szerintem ez marhaság , nem egy fülest próbáltam már 5.1-ben játékra még elmegy , filmre már szerintem sz4r. Persze kinek milyenek az igényei. Arról nem is beszélve hogy nem sok olyan film van amin tényleg jól kihasználják a sokpontegyet , beleraknak 1-2 effektek oszt csókolom.

(#3858) kimpepevok válasza Beast007 (#3857) üzenetére


kimpepevok
tag

Én még nem hallottam ilyen fülest. Az a baj, hogy nem is tudok olyan helyet, ahol lehetne próbálgatni. Abban igazad van, hogy alíg van kihasználva a sok pont egyes lehetőség.

Holly

(#3859) Lmh válasza kimpepevok (#3858) üzenetére


Lmh
őstag

Én nem tudok ajánlani :) Nem értek hozzá, nem akarok hülyeséget mondani.

Annyiban viszont egyet értek veletek, hogyha nem vagy ráállva az 5.1-es film hangzásra, akkor csalódni fogsz ha veszel egy Roccat Kave-t vagy Egy Razer Tiamatot. Legnagyobb baromság amit életemben hallottam. Egyszerű pénzkidobás. Egyrészt a filmes 5.1 kihasználatlanság miatt másrészt ár/érték arány miatt tök felesleges.
Ha én szeretnék filmeket nézni fejhallgatóval, és lenne rá pénzem, akkor vennék egy jó minőségű sennheiser vagy AKG terméket. Persze nem csak ez a két márka jó, de mondjuk ezekben bizonyos ár felett filmre biztos nem csalódnál.
Ha mindenképp ki akarod próbálni az 5.1-et én azt is teljesen megértem, én is ilyen voltam, rá is fáztam kicsit gaming fronton, akkor kérdezősködj, nézelődj tovább, hátha valaki nem csak gamer fülest ajánl. ;)
Sok sikert

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3860) eami válasza Lmh (#3859) üzenetére


eami
addikt

Én egy Corsair HS1 (USB)-el tolom, és bár igaz hogy játékoknál jobban érezhető az 5.1 azért nekem a filmezési élmény is bőven jobb lett. Azt persze nem mondanám hogy csak filmezés miatt vennék 5.1 fülest, de ha több mindenre kell akkor jó lehet...

(#3861) Apicius


Apicius
tag

Logitech G35 müködhet PS3-al? Esetleg milyen 5.1 vagy 7.1-es fejhallgató van, ami jó PC-hez is és PS3-hoz is?

[ Szerkesztve ]

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3862) lecsokolbi válasza Apicius (#3861) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Ha jól vettem ki a szavaikból akkor a külföldiek azt írják nem működik vele.

Ezek a csúcs kategóriák de nézzél szét mert ezekbe nem szoktak csalódni 1. 2.

- Mindenki hazudik! -

(#3863) Sajty1


Sajty1
csendes tag

Hello!
Koliba keresek egy jó fejhallgatót 10-20K körüli összegért.
Notebook-ban használnám, aminek nagyon gyenge hangkártyája, ezért inkább USB-s kéne.
Használnám több féle zenére (Rock, Metal, Techno), film nézésre, játékra(kéne mikrofon is).

Már próbáltam pár fejhallgatót, de az szokott lenni a gondom, hogy pár óra után belesül a fülem, ezen segít a nyílt?

Valamit tudnátok ajánlani?
Köszi!

(#3864) kimpepevok válasza Lmh (#3859) üzenetére


kimpepevok
tag

Egy AKG K271 studo fülesem már van. Az eléggé ottvan, bármilyen hangról is legyen szó. Mondjuk az ára is húzós volt.

Csak kíváncsi vagyok milyen lehet egy ilyen sokhangszórós füles, mert nam zajonghatok itthon. Tehát kényszermegoldás lenne.

Holly

(#3865) Blade148


Blade148
csendes tag

Sziasztok! Erről a fülesről mi a véleményetek esetleges tapasztalatok? Köszi előre is
http://ipon.hu/webshop/product/steelseries_7h_usb/177465

[ Szerkesztve ]

(#3866) Apicius válasza lecsokolbi (#3862) üzenetére


Apicius
tag

Köszi a választ. A TurtleBeach jó ötlet volt; már korábban is nézegettem. A DPX21 nagyon tetszetős így könnyen lehet, hogy az lesz.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#3867) Lmh válasza kimpepevok (#3864) üzenetére


Lmh
őstag

Fúúú hát én elég nagy tisztelője vagyok az AKG-nak ( tied különösen szép darab ). Szerintem 5.1 ide vagy oda ( pláne ha a korábban ajánlott gamer 5.1-eket nézzük ), az 5.1-es gamer fülesek minőségben, hangzásban, részletességben annyira az AKG-d alatt lesznek, hogy mondjuk tegyük fel, lesz tök jó érzékelhető térhangzás, neked akkor is az AKG-val lesz élvezhetőbb egy film :)
Rengeteg féle pénztárca létezik. Én tudom, hogy a kíváncsiság nagy úr. Ha megteheted, akkor én lebeszélni nem akarlak. Vedd meg valamelyiket amit itt ajánlanak, lesz rá 1-2 év garancia gondolom, ha nem tetszik, max eladod egész jó áron itt PH-n és kíváncsiság is kielégítve. :))

ui: Ha eladod a gamer fülest, hirdetés előtt igényt tartok elővásárlási jogra! PÜ-ben értesíts ;-)

:R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3868) kimpepevok válasza Lmh (#3867) üzenetére


kimpepevok
tag

És lehet, hogy győz a kíváncsiság....

Holly

(#3869) WolfheartGR válasza kimpepevok (#3868) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Akkor beszámolót írhatnál, akár egy hosszabb Logout-os cikk keretében képekkel meg mindennel. :K

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3870) Blade148


Blade148
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok ezekről a termékekről véleményt mondani, hogy szerintetek melyik érné meg a legjobban. Főleg játékra és filmezéshez használnám a fülest.

SteelSeries SteelSound 5H V2 USB [link]

TURTLE BEACH [link]

Steelseries 7H USB [link]

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3871) sampe


sampe
aktív tag

sziasztok!

Sikerült szert tennem egy Mionix Keid 20 típusú fejhallgatóra, a hangzással maximálisan meg vagyok elégedve, egy problémám van vele, hogy skype- közben nem hallja a partnerem amit mondok neki, de a windowsos hangrögzítő progi felveszi a hangomat tisztán és érthetően, ugyanez a probléma áll fenn Teamspeak közben is. Tudnátok valamilyen megoldást javasolni kérem? Már sok mindent állítgattam a vezérlőpultban is, de csak nem jövök rá mi lehet a gond. :F

Köszönöm!
Üdv
Sampe

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3872) WolfheartGR válasza sampe (#3871) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Gondolom win 7.
Akkor a mikrofon erősítésért a következőket kell tenni:
Vezérlőpult -> Hang -> Felvétel fül -> Mikrofon -> Tulajdonságok -> Jelszintek -> az itt található csúszkákat feltolod az egekbe és elvileg jónak kell lennie.

Illetve a felhasznált progikon belül kell körülnézni a lehetséges opciókban.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3873) SpZ válasza Blade148 (#3870) üzenetére


SpZ
senior tag

Játékra egyértelműen TURTLE BEACH Z6A, filmnézésre mind szépen teljesítene. Minőségre kiegészítőkre a Turtle a legmeggyőzőbb.

(#3874) Gus-T.


Gus-T.
tag

Tisztelt uraim.

Tudnátok ajánlani valami megoldót???...

Vezeték nélküli füles, mikrofonnal, pc-hez.. eddig van egy csomó típus és ár .. ok.
DE!
szeretném esténként (az asszonyt nem zavarva) a TV-hez is használni... na ez a gond.
Tehát valamiféle dokkolós, de legalábbis jack -es kütyü is kellene hozzá..
Arról nem is beszélve hogy olvastam jelkésésről ami a tv-nél zavaró lehet.. vagy ez inkább márkától (ár), vagy technológiától függ?? (wifi vs. BT)

Megköszönném ha valaki, nálam sokkal jobban hozzáértő ember leírná lehetőségeimet..

(#3875) jaffa 2843 válasza Gus-T. (#3874) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Vezetékesbe még találni ilyet, de vezetéknélküli headsetet, ami jack-es, azt nemvalószínű, hogy találsz. :N (vagy ha létezik is ilyen, az nem emberi áron van)
A legjobb amit tehetsz, hogy veszel egy vezetéknélküli fejhallgatót, és veszel mellé valamilyen mikrofont ha PC-n szeretnél kommunikálni.
Esetleg egy ilyen jó választás lehet.

Egyébként miért kell wireless? (amit ugyanugy át kell dugdozni a gépből a tv-be)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3876) sampe válasza WolfheartGR (#3872) üzenetére


sampe
aktív tag

köszi megoldódott a probléma! az alaplap hangkártya szoftverénél kellett megcserélni 2 pipát :)

üdv :R

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3877) WolfheartGR válasza sampe (#3876) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Line in / mikrofon bemenet. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3878) sampe válasza WolfheartGR (#3877) üzenetére


sampe
aktív tag

realtek hd audio panelnél-> eszköz speciális beállításai->

1. az első és hátsó kimeneti eszközöket..... bepipálva
2. az összes bemeneti csatlakozót egyedi .... bepipálva

ez volt a gond :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3879) WolfheartGR válasza sampe (#3878) üzenetére


WolfheartGR
őstag

No én ilyen feliratokat nem is láttam még. :B

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3880) uatu


uatu
csendes tag

Üdv!
A legutóbbi kérdésemre senki nem válaszolt... :(

Szóval szerintetek:
CM Storm Sirus
http://www.kitguru.net/site-news/highlights2/zardon/cm-storm-sirus-5-1-headset-review/all/1/

vagy:

Turtle beach Z6A
http://www.kitguru.net/site-news/highlights/henry-butt/turtle-beach-ear-force-z6a-5-1-headset-review/all/1/

Filmre és játékra kellene, hogy ha a párom tanul, akkor ne zavarjam. Ha zenét hallgatok, az nem probléma, szóval azt nyugodtan hallgatok az Edifier-emen.
Az előbbivel volt már valakinek tapasztalata? :F

[ Szerkesztve ]

(#3881) McKnight


McKnight
tag

Szép estét!

A Roccat Kave Solid az miben más mint a sima Roccat Kave?
Vagy csak sokkhelyen lusták kiírni?

Tűz a víziparkban? Mégis....hogyan????????

(#3882) hann válasza uatu (#3880) üzenetére


hann
tag

Ahogy olvastam mindkettő elég jó, turtle-t talán kicsit nehezebb beszerezni.
A Siruson én is gondolkodtam, de mivel alapból 35k és illene hozzá egy normális hangkártya is akkor már közelebb vagyunk az 50k-hoz.
Lehet annyival nem jobb.

A másik hátrány lehet, hogy ezek a több hangszórós fülesek nehezebbek is a többieknél.

Siberia v2 usb-m sajnos még mindig gariban van, még nem dőlt el hogy cserélik vagy javítják, de lehet nekem is új füles után kell néznem. Amit most nézegettem az a 333D G4ME,

Igazából csak a pénztárcától függ, egyikkel se jársz rosszul, ha az extra súly nem zavar.

(#3883) uatu


uatu
csendes tag

Ha azt nézem, hogy a Turtle csak házhozszállítással van, akkor kb ugyanannyiba jön ki a kettő.
Normális hangkártyám már úgyis van (Asus Xonar DX), szóval az nem akadály.
Bárcsak lenne olyan hely, ahol ki tudnám próbálni őket. :W
Csak tényleg nem olvastam még egyikről se releváns véleményt... csak tesztoldalakat, azok alapján meg nem igazán tudok dönteni. :F
Ezért keresek valaki olyat, akinek volt már szerencséje valamelyikhez.
Már ott tartok, hogy a végén a szín fog dönteni... :Y

(#3884) Gus-T. válasza jaffa 2843 (#3875) üzenetére


Gus-T.
tag

Köszi az infót.

A vezetéknélküli : mert a tv messze van az ágytól (kényelem) és nem szeretem a botlódrótokat..

Nézd találtam egy olyan megoldást amire gondoltam..
http://upload.hardver-teszt.hu/imgs/news/2011/1396/gallery/1.jpg

ill itt van bekötés. (Kicsit lejjebb a 2. pont)
http://www.google.hu/imgres?q=razer+chimaera+5.1+test&hl=hu&safe=off&client=firefox-a&sa=X&rls=org.mozilla:hu:official&biw=1582&bih=1058&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=7m6XCfjjU0XTwM:&imgrefurl=http://www.razerzone.com/minisite/chimaera/faq/setup&docid=kIFQhbyeIG9d9M&imgurl=http://www.razerzone.com/asset/minisite/chimaera/images/faq/faq-fig-7.png&w=600&h=605&ei=NBw6T9bWKM_ptQbuqrXwBg&zoom=1&iact=hc&vpx=1148&vpy=394&dur=6564&hovh=225&hovw=224&tx=81&ty=101&sig=112829687130945144012&page=2&tbnh=153&tbnw=154&start=32&ndsp=42&ved=1t:429,r:13,s:32

A sima 36k, az 5.1-es 60k... Szerintem maradok a simánál. az sem olcsó, de mindent tud ami nekem kéne.

Szóval esetleg tapasztalat, vagy hasonló termék??

Köszönettel: G.

(#3885) lecsokolbi válasza uatu (#3883) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Hello

Én még nem hallottam a CM -et de gondolom az se lehet rossz:)
Egyedül a TurtleBeach -ről tudok véleményt mondani mert olyanom van. Ha főként játékra vásárolod akkor egyértelműen ezt ajánlom mert nagyon príma :)

- Mindenki hazudik! -

(#3886) drmilo


drmilo
csendes tag

Sziasztok!
Fejhallgató vásárlás elött állok (még ma meg is szeretném rendelni)
Ahogy egyre jobban beleásom magam a témába annál jobban elbizonytalanodok, mert mindegyikről írnak jót-rosszat. (Pl a Kave tetszett, de árgépen a vélemények szerint 3 is eltört...)
Játékra kell (Főleg majd a Diablo 3-ra), vezetékes legyen, legyen mikrofonja.
Árkategória 20- max 35e Ft között.
Lényeg az ár/érték arány lenne, lehetőleg tudja az 5.1-et már.
Jelöltjeim:
1. Roccat KAVE 5.1 22e.
2. SteelSeries 5H V2 22,5e
3., Razer Carcharias (sztereo?) 26e
4., Nagyon maximum a LOGITECH Fejhallgató G35.
Ezek vannak most elöl, nemtudom a többi Pl Medusa milyenek lehetnek, de nonamenak hangzanak.
Lehetőleg olyanokat javasoljatok amelyek itthon is kaphatóak, rendelhetőek.
Előre is köszi a válaszokat/véleményeket!

(#3887) Chrys_


Chrys_
addikt

Nekem tegnap megérkezett az Astro A40 wireless cucc. Kezdetnek egy Asus P5E3 Premium/WiFi-AP @n AiLifestyle Series Sockel 775 lap integrált optikai kimenetével kötöttem össze, de surround esetén kezdetben "pattogást" lehet hallani a hangszórókból. Még nem tudom, mi lehet a gond, ki fogom próbálni az ASUS HDAV 1.3 Slim-mel is, csak az éppen az erősítővel van összekötve ezen a porton (a HDMI-vel valami gebasz volt, ezért hagytam a fenébe, de ha a fejhallgató így rendesen megy, akkor megoldom ezt a problémát is).

(#3888) Chrys_ válasza Chrys_ (#3887) üzenetére


Chrys_
addikt

Találtam egy hasonló esetet:

"
Autor: teambattle 10.01.2012
Bewertung: TEXT_OF_5_STARS für ASTRO A40 WIRELESS SYSTEM (black - white)

Ich muss bei meine Bewertung was ändern, hab über \"Immer wieder Piepsen / Knacksen Sound\" berichtet, das lag nicht an das Wireless Miniamp 5.8 oder Astro A40 Kopfhörer sondern an meine Onboard Soundkarte. Hab einen Sehr gute Soundkarte installiert und das Sound ist einfach spitze, mit kein Störungen. Deswegen werde auch meine Bewertung auf 5 Sterne ändern.
"

Ő is ezzel a zaj-problémával állt szemben, és szintén a onborad-kártyával volt a cucc összekötve. Egy dedikált kártyával megszűnt a hiba. Reménykedek... :)

(#3889) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Szerintetek melyik megoldással tudod jobb térhangzást kapni xbox360 játék, és filmnézés közben?
-X-Tatic SR
-X-Tatic Digital

Az első Dolby headphone virtuális térhangzás, másodk valós 8 hangszórós füle. :F :F :F

Under construction!!!

(#3890) noooname


noooname
csendes tag

Sziasztok!

Már régebben elterveztem, egy új Gamer Headset beszerzését, amit mostanában szeretnék beszerezni. Anno a Roccat Kave-re gondoltam, de elbizonytalanodtam, mert láttam, hogy hasonló kategóriában vannak Razer headsetek is. Ezért fordulok tehát hozzátok: ~25e Ft értékben keresek, jó hangzású, minőségi mikrofonnal rendelkező headsetet. Mint írtam, Roccat Kave, ill. Razer Carcharias, Barracuda fordult meg a fejemben. Ha tudtok mást/jobbat ajánlani, vagy ezekről pár szót írni, azt megköszönném.

ui.: Esetleg tudnátok ajánlani valami boltot, ahol felpróbálásra is van lehetőség? Mert a kényelem szintén fontos szempont lenne, de ugye ez szubjektív, így nem írtam bele a "követelményekbe" :)

Előre is köszi a válaszokat,
noooname

(#3891) koxminator


koxminator
senior tag

javaslom ezt:

Saitek PC510 HD A High-Definition Analog True 5.1 Gaming Headset

mi most vettünk húgommal 1-1 ilyet, és eszméletlen jó. analóg jackes, én X-Fi Gamerhez használom, nagyon profi, és Mad Catz áll mögötte (annak valami almárkája, vagy hogy mondják)

kipróbálásra nem hiszem, hogy sok helyen lenne lehetőséged, mivel elég erősen-hermetikusan lezárt dobozban vannak. Van egyébként erről egy tesztoldal valahol, ahol csupa jókat írnak róla.

gyári oldal

az USB pedig a tápellátás miatt van rajta

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#3892) Beast007 válasza koxminator (#3891) üzenetére


Beast007
aktív tag

Viselete milyen? Hosszú órák után is kényelmes? Anyaghasználat?

[ Szerkesztve ]

(#3893) moonguru válasza koxminator (#3891) üzenetére


moonguru
őstag

Adok érte 2 db. 5.1 fejhallgatót! :)

Ui:

Inkább 1 legyen de jó!

Monitor Guru!

(#3894) koxminator válasza Beast007 (#3892) üzenetére


koxminator
senior tag

Nagyon kényelmes, puha párnázott és jól körülfogja a fület, tehát szinte teljesen kizárja a hangokat (külső-belső egyaránt). Ráadásul elég tág határok között állítható a fejméret is és nem nyomja a fejet sem hosszabb távon sem. Ehhez még grátisz jön az, hogy a mikrofon lecsatolható (bár ez elvárható ezen a szinten) és hajlítgatható is bizonyos határok között (tehát nem kőmerev és el tudod a szádtól távolabb is tolni-hajtani). A mikrofon amúgy a kis vezérlőjén keresztül ki is kapcsolható (ilyenkor piros lesz a LED rajta, hogy totál lássad, mi a szitu, mert egyébként zöld), és külön állítható a front-hátsó-szatellit-mély hangereje. A két fülnél pedig fehéren világít bekapcsolt állapotban a TT logó (ez már csak hab a tortán). Az elmúlt években volt pár 5.1es fejhallgatóm (mondjuk nem ilyen márkásak), de ez mindenben viszi a prímet. Viszont az is tény, hogy a többi emlegetettel nincs összehasonlítási alapom.

ja amúgy a belinkelt gyári oldal alól érhető el ez a teszt

--- a hangminőségről csak jókat tudok mondani, szépen tisztán jön át minden, nagyon jól kijön a térhatás is, viszont én nem vagyok vájtfülű, tehát ez nem tudom, mennyit mond bárkinek is.

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#3895) Beast007 válasza koxminator (#3894) üzenetére


Beast007
aktív tag

Értem és köszi a gyors és részletes választ! :R
Hangminőségről tudsz valamit mondani, illetve szerinted jól hallható az 5.1? (persze füleshez képest)
Mert az ára nem vészes lehet kipróbálok egyet , ha meg nem jönne be eladom.

[ Szerkesztve ]

(#3896) moonguru


moonguru
őstag

Nekem ez viszont problémát jelent:

Hogy lehet ilyen rövidre :W szabni?

Tudom hogy van még egy doboz, de az meg húzza lefelé a fejet!

És a dugó nem fog kicsúszni?

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3897) koxminator válasza moonguru (#3896) üzenetére


koxminator
senior tag

az a doboz kb. akkora mint egy pendrive, csak szélesebb (ez konkrétan a bekapcsoló-hangerőszabályozó-mikrofon némitó kis egység). szerintem súlyra sem nehéz, viszont nagyon masszívan csatlakozik ez a dugó, és elég nagy az összkábelhosszúság (én pl. úgy "eresztettem ki", hogy az ölemben vagy akörnyékén pihen ez a kis egység). De volt olyan is, hogy engedtem a gravitációnak, a saját súlyától ment lefelé és úgy sem jött szét a kapcsolódás, tehát nem csúszott szét a dugó egyáltalán. Persze tudom, jó lenne kipróbálni, mert ezek döntő tényezők lehetnek, de nem tudom, hol lehet ilyen egyáltalán kiállítva, ahol még ki is lehetne próbálni (én a Usersben 3 hete vettem az utolsót, de amúgy tudom már azóta, melyik nagykerben lehet kapni, húgomé onnan van, de után tudnak rendelni az biztos. Sőt, lehet, hogy a Users-esekkel meg lehet beszélni valahogy a dolgot. Egy próbát megér.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#3898) Gus-T.


Gus-T.
tag

Légyszi valaki, aki tudna segíteni.

ez lenne a megoldás ami kellene nekem:
Vezeték nélküli + mikrofonos + lehetőség jack-el TV-hez

http://upload.hardver-teszt.hu/imgs/news/2011/1396/gallery/1.jpg

ill itt van bekötés. (Kicsit lejjebb a 2. pont)
http://www.google.hu/imgres?q=razer+chimaera+5.1+test&hl=hu&safe=off&client=firefox-a&sa=X&rls=org.mozilla:hu:official&biw=1582&bih=1058&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=7m6XCfjjU0XTwM:&imgrefurl=http://www.razerzone.com/minisite/chimaera/faq/setup&docid=kIFQhbyeIG9d9M&imgurl=http://www.razerzone.com/asset/minisite/chimaera/images/faq/faq-fig-7.png&w=600&h=605&ei=NBw6T9bWKM_ptQbuqrXwBg&zoom=1&iact=hc&vpx=1148&vpy=394&dur=6564&hovh=225&hovw=224&tx=81&ty=101&sig=112829687130945144012&page=2&tbnh=153&tbnw=154&start=32&ndsp=42&ved=1t:429,r:13,s:32

A sima 36k, az 5.1-es 60k... Szerintem maradok a simánál. az sem olcsó, de mindent tud ami nekem kéne.

Szóval esetleg tapasztalat, vagy hasonló termék??

Köszönettel: G.

(#3899) noooname válasza koxminator (#3891) üzenetére


noooname
csendes tag

Köszi a választ, jó látni, hogy van még sok lehetőség :D

Ha valaki esetleg még tudna összehasonlítást a Kave ill. a Razer fülesekkel, akkor már igazán elégedett lennék :)

(#3900) moonguru válasza koxminator (#3897) üzenetére


moonguru
őstag

PCX-nek van!

Monitor Guru!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.