Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Az mitől lehet, hogy a Creative Labs Fatality Gaming Headset-em halkabban szól, mint az 1200 Ft-os Tesco füles? :D

:R

(#3452) Szilo


Szilo
csendes tag

Sziasztok,
Tudnátok nekem ajánlani egy olcsó (5-8K) gamer fejhallgatót?

Dolgozz keveset, nem ér baleset :)

(#3453) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Visszaolvasgattam, ennek ellenére nem tudok dönteni. Ti melyik mellett szavaznátok, minőség (nem ár!) szempontjából?
a. Logitech G35, 32.000 +ÁFA
b. Razer megalodon 38.600 +ÁFA
c. Sirus 30.200 +ÁFA
d. Thermaltake Tt Shock One kb. 1 hét múlva lesz: 16.600 +ÁFA. Ezt nem tudom jól linkeltem-e, de Prison85 itt szólt róla, csak a honlapjuk perpill nem üzemel.
e. Sharkoon X-Tatic Digital - árát nem ismerem.
Persze hogy szímít az ár, de ez a vásárlás most barter lenne egy adott boltban, tehát másodlagos.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3454) WolfheartGR válasza VGYke (#3453) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Logitech G35 ezekből.
Steelseriesek között is érdemes körbenézni. :K

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3455) Prison85 válasza VGYke (#3453) üzenetére


Prison85
senior tag

Sajnos idén már nem tudta leszállítani az üzlet, ahonnan rendelni szoktam így januárra tolódik a Tt Shock beszámoló továbbá az összevont teszt.

A felsoroltak közül az X-Tatic már eléggé régi modell, én eleve kizárnám. A többi kiszemelt modell amúgy is valahogy szimpatikusabb. Az ilyesfajta kialakítású mikrofonokkal pedig elég rossz tapasztalataim vannak )lötyögőssé válnak, deformálódnak)
Logitech az esetleges garanciáztatás miatt tűnik ki a többi közül, nagyon jó a szervizük.
Megalodon játékra kell akkor tökéletes választás. Zenehallgatásnál már egy kicsit gyengén szerepel, továbbá a Firmware támogatás is hagy némi kívánnivalót maga után
Tt-ről nem írok látatlanban semmit, elvégre én is alig várom, hogy megérkezzen januárban - végre! Bár én a sima sztereót rendeltem, de így is nagy reményeket fűzök hozzá

Steelseriesről pedig annyit, hogy egy játékostársunk rövid idő alatt 2-t küldött vissza garanciába. Nekem is szimpatikus volt a márka, de ezek alapján egy kicsit csalódtam benne.

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#3456) lecsokolbi válasza VGYke (#3453) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Hello!

Tudom ez nem válasz a kérdésre de fontold meg mert igen jó füles.

Nekem ha minden igaz(98%), januárban lesz egy vacsi új bontatlan SteelSeries v2 WH -m 1 év garral. 20e Ft-ért odatudom adni, ha érdekelne a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

- Mindenki hazudik! -

(#3457) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok!

valaki meg tudná mondani, hogy a Creative Fatal1ty Gaming és a Creative Fatal1ty Gaming HS-800 között mi a különbség? :) illetve megéri-e a drágábbat megvenni? szeretnék egy jó kis headsetet, de nem túl drágán. ár/érték arányban a creative termékét hozták ki jónak több oldalon is. vagy van esetleg más?

Köszönöm előre is a válaszokat! :R :R

[ Szerkesztve ]

Predator G3-571-77QK

(#3458) Tweaky válasza ádika86 (#3457) üzenetére


Tweaky
csendes tag

HS-1000 az usb csatis, a HS-800 a sima jack csatlakozós és olcsóbb is.

(#3459) ádika86 válasza Tweaky (#3458) üzenetére


ádika86
aktív tag

köszi! :) akkor tehát a hs-800 az sima jack csatlakozós. a hs-1000 usb-s. de mi a helyzet a hs-800-nál is olcsóbb "sima" fatality-vel? :)

Predator G3-571-77QK

(#3460) VGYke


VGYke
addikt

Köszönök mindenkinek mindent!
Végül is, Logitech G35 fülest fog hozni a Jézuska (aztakurva, mennyire megdrágult a fuvardíja 1 évvel ezelőttihez képest).
Remélem nem bánom meg választásom.
Csak azt szeretném kérdezni, beüzemeléskor, mire kell ügyelni win7 64 bit alatt?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3461) Tweaky válasza ádika86 (#3459) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Szerintem csak ez a kettő van, nekem egy HS-800-as és egész jó.

(#3462) lecsokolbi válasza VGYke (#3460) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Megbánni nem fogod :) ha nem hallgattál meg helyette mást.
Arra figyelj hogy mikor meghozza a Jézuska és beviszed a hidegről a melegre akkor hagy melegedjen át nehogy zárlatos legyen :DDD

Csatlakoztatod jó esetben felismeri és akkor a cdről lehet telepíteni a programot.

én a G930 -al szemezek mert haverét meghallgattam és valami félelmetes mit szigetel és milyen hangokat ad ki... de a G35nek is olyan a fül formája szóval elképzelhető, hogy ez brutál.

- Mindenki hazudik! -

(#3463) ádika86 válasza Tweaky (#3461) üzenetére


ádika86
aktív tag

köszi szépen! akkor gondolom csak nem írták ki a webáruházban :)

és usb vs jack dugós között ki győzedelmeskedik? :) az 1-2e ft már nem számít. :R

Predator G3-571-77QK

(#3464) lecsokolbi válasza ádika86 (#3463) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Szerintem ha van rá akkor inkább az USB -set vedd meg. Általában jobban szólnak bármilyen márkáról is legyen szó, és tartósságra is mert nem tud elkopni el a jack ami bosszantó lenne :)

- Mindenki hazudik! -

(#3465) moonguru válasza ádika86 (#3463) üzenetére


moonguru
őstag

Nálam a jack dugós győzne!

Persze ilyen hangkártyával könnyű neki! (ASUS Xonar D2X) :)

Monitor Guru!

(#3466) Lidl válasza lecsokolbi (#3464) üzenetére


Lidl
senior tag

Ne viccelj már, hogyan kopna el a jack? Csak ha évekig rendszeresen bki-be dugogatod, napjában többször, akkor esetleg a foglalatban lévő rugólemez elfárad, de szerintem ez nem életszerű.
Inkább arra kell figyelni, amit már sokan elmondtak a fórunban elöttünk:

USB: Beépített hangkártya, driver kell, csak PC-n használhatod (többnyire), esetleg a gép alapzaja is behallatszik.
Jack: Bármihez csatlakoztathatod (esetleg átalakító kell), bármilyen hangkártyához használhatod, nem kell driver csak a hangkártyához

Abban lehet valami, hogy az USB-nél a kártyát és a fülest egymáshoz "hangolták" ami ezt eredményesheti, hogy jobban szól a virtuális hangzás.

Lidl

(#3467) ádika86 válasza Lidl (#3466) üzenetére


ádika86
aktív tag

köszönöm nektek!!! egyelőre alaplapi hangkártyával használnám, de majd tervezek beruházni valamelyik olcsóbb xonarra :) :R

Predator G3-571-77QK

(#3468) lecsokolbi válasza Lidl (#3466) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Általában nekem így mentek tönkre szóval csak magamból indulok ki.(Anyámnak meg nekem van egy olyan különleges képességünk, hogy mindig kifogjuk a rosszat... :) )

Arra nem gondoltam, hogy csak géppel lehet majd használni mert aki gamer fülest vesz az általában ugye jórészt játszik :) igaz így korlátozott a felhasználási területe. Végig kell gondolni, mérlegelni, aztán választani.

De teljesen igazad van amúgy.

- Mindenki hazudik! -

(#3469) Tweaky válasza ádika86 (#3463) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Szerintem jack-es...

(#3470) VGYke válasza lecsokolbi (#3462) üzenetére


VGYke
addikt

Életemben nem volt rajtam teres füles, ilyeneket csak fényképen láttam, meg interneten olvastam róluk.... :Y ...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3471) lecsokolbi válasza VGYke (#3470) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

:DDD hát igen... nem az van hogy átmész a szomszédba, hogy hé haver hagy hallgassak már bele :) Mondjuk nekem jó mert lanon volt rá lehetőség :)
Állítólag jövőhéten kapom meg a zsír új steelseries v2 wh -t legalábbis a boltos szerint de majd kiderül nem e januárba csúszik :D mindenesetre eladó lesz, mint ahogy már írtam.
Gyűjtögetni fogok csak még nem tudom mire mert nagyon tetszenek a turtlebeach -ek is :B
Nem tudom melyik lesz a befutó.

- Mindenki hazudik! -

(#3472) moonguru válasza lecsokolbi (#3471) üzenetére


moonguru
őstag

"lanon volt rá lehetőség" ???

Ezt valahogy nem értem!

lanon hogy lehet belehallgatni? :))

Elmagyaráznád?

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3473) reflxx válasza moonguru (#3472) üzenetére


reflxx
aktív tag

odamész valami ismerőshöz és megkéred had próbáld ki :D legközelebb énis ezt fogom tenni ;)

(#3474) moonguru válasza reflxx (#3473) üzenetére


moonguru
őstag

Komáromban én is megengedem annak aki kéri! :)

Igaz ez csak egy Medusa!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3475) KaLeun


KaLeun
senior tag

Nem tudom, hogy a Razer mi a lófütyit vacakol a Tiamattal, pedig biztos szépen kaszálhattak volna ha kibírják hozni Karácsony előtt.

[ Szerkesztve ]

Cila

(#3476) lecsokolbi válasza moonguru (#3472) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Vácon szokott lenni az ICL nevezetű lan.
Csak annyi, hogy járunk lanra lőni :DD és szünetekbe vagy mikor van idő körbemászkálunk és mint a vásárba hogyért vetted bátyjám, belehallgathatnék e eme csodás készülékbe? :DDD

Kevés a köcsög, szóval nem szokták összehúzni a szemöldökük :D

- Mindenki hazudik! -

(#3477) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenen szükségem. Vettem 1 kave-t amivel minden okés is. Viszont Bf3-alatt Megfagy teljessen a gép beakad a hang. Mikor csak 2.0 van semmi gondja, szóval nem értem.

Hangkártyáról ennyit tudok:

• QuantumWave Audio card
- Creative EAX Advanced HD 5.0
- THX TruStudio PC
- Creative Alchemy
- 7.1 Channel High Definition Audio Codec with jack sensing
• Chipset integrated by Realtek® ALC889
- Compliant with Azalia 1.0 Spec
- Meet Microsoft Vista Premium spec
* For better audio performance, we recommend installing THX

(#3478) VGYke válasza lecsokolbi (#3471) üzenetére


VGYke
addikt

Nekem a régi, kb. qrva sok (10?) éves PC-ben, Turtle Beach Santa Cruz hangkártyám volt, ami anno alázott mindenkit és a mai napik a hifibuzi elektromos mérnök haverom (aki hobbiból minden évben tervez magának és megépít egy csöves erősítőt, meg a hangfalait és a garázsban össze is rakja), azt állítja, ez a legjobb hangkarcsi, amit életében hallott (persze a saját csöves erősítőjével kihangosítva). Lehet túlzás az állítás, de megfontolandó. A régi gépem Turtle Beach Santa Cruz-al a mai napig meg van a "padláson". Azóta több PC-t vettem és több alkatrész cserén estem túl. Azért nem választottam soha többet Turtle Beach terméket, mert a support (pl. driver ellátottsága, driver frissítések) valami iszonyatosan szar volt régebben. Pl. nézz utána ennek, most mi a helyzet!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3479) bundaska


bundaska
aktív tag

Valakinek nincs véletlenül tapasztalata a Tritton (Saitek néven is fut passz miért) PC510 HD Fejhallgatóról? Ha lenne, írjon róla. Esetleg néztem mostanában az Alienware TactX, vagy Corsair HS1A, vagy Thermaltake Shock One. Ezek közül ki mit ajánl?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3480) lecsokolbi válasza bundaska (#3479) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Corsair HS1A ezt merem ajánlani ennek is az usb s verzióját, ennek olvastam láttam tesztjét best buy.

- Mindenki hazudik! -

(#3481) moonguru válasza lecsokolbi (#3480) üzenetére


moonguru
őstag

Igen én is úgy olvastam hogy a HS1 jobb mint a HS1A!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3482) WolfheartGR válasza bundaska (#3479) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Alienware TactX azaz Steelseries 5Hv2. Steelseriest merem ajánlani nem fogsz benne csalódni.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3483) bundaska válasza lecsokolbi (#3480) üzenetére


bundaska
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! A HS1 tényleg jobb, olvastam én is. VIszont árban majdnem 15k-val hosszabb :S ez az ami visszatart kicsit :D.

#3482 WolfheartGR:
Ezt nem is gondoltam, hogy a Dell (lekoppintja) ugyan úgy néz ki mint a steelseries. Már csak az a kérdés, vajon ugyan olyan minőségű van e? A honlapon amit linkeltél is, ott elég jókat írnak róla, megvannak vele elégedve. Még gondolkodok rajta melyik lesz, de köszönöm a válaszodat neked is.

A Trittonról valakinek esetleg vélemény? (Az árban megfelelő lenne, a HS1A-tól kicsit drágább csak)

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3484) WolfheartGR válasza bundaska (#3483) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem másolja. Megveszi, átdizájnoltatja. Az egér is egy logitech G9X. Sőt, a bill is valamelyik logitech csak nem emlékszem márt melyik. Márhogy az alienvare cuccosok. :)
Am én egy 5HV2 boldog tulajdonosa vagyok, erről tudok neked élménybeszámolni. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3485) Helmoras


Helmoras
őstag

Szervusztok topic látogatók!

Sajnos elromlott a régi genius fejhallgatóm.

Tanácsot szeretnék kérni vásárláshoz,

fontos számomra hogy kényelmes legyen mivel ordas nagy kocka vagyok és sokat használom, relative jo minòségű mikrofon, alaplapi (asus p67 sabertooth) hangkártyám van, hangkártyát egyenlőre nem tervezek venni.
nyilván fontos a jó hangzás is.

első kökrben 12k körül néztem ki egy creative tactic 3d alpha nevezetü ketyerét.

várom a tippeket, ötleteket, tapasztalatokat

ha erdemes egy + 5k-t meg fel tudok szabadítani

köszi a válaszokat, és kellemes ünnepeket mindenkinek!

(#3486) Prison85 válasza Helmoras (#3485) üzenetére


Prison85
senior tag

Ebben az árban nekem a Mionix Keid tetszett eddig a leginkább mind hangzás, mind kényelem szempontjából. A Themaltake csak januárban érkezik így arról még nem tudok véleményt írni, de nagy reményeket fűzök hozzá. Esetleg próbáld meg még ezt ;) A kialakítása 1:1ben a Megalodoné, csupán a térhangzás hiányzik.

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#3487) Helmoras válasza Prison85 (#3486) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszönöm a tippet, meglesem a pácienseket :)

(#3488) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

Sziasztok!
Tulajdonosa lettem egy SteelSeries Siberia V2 USB fülesnek, és amikor hangosítani akarom, akkor a voice-nál tekerem, ha a game-nél tekerem akkor nem történik semmi. Valahol ezt be lehet/kell állítani? Várok privit, választ. THX! :))

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#3489) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Elnézést, itt is megkérdezem a Logitech G35 fülessel kapcsolatban ezt.
További Kellemes Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3490) jaffa 2843 válasza VGYke (#3489) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Szia!

Itt egy kis 7.1-es tesztvideó: 1 2
Ez egy videó két részre csomagolva.

Térhangzáshoz kell a Dolby kapcsoló, anélkül nem megy, valamint mindenhol (értsd játékban, lejátszó programban, stb..) be kell állítani a 7.1-et vagy 5.1-et.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3491) eami válasza jaffa 2843 (#3490) üzenetére


eami
addikt

Milyen playerrel érdemes próbálkozni? VLC nem játsza le a hátsó két hangfalat (stereoban sem).

(#3492) jaffa 2843 válasza eami (#3491) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

itt egy "kis" segédlet: [link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3493) VGYke válasza eami (#3491) üzenetére


VGYke
addikt

Valami hasonlóval küzdök én is, (vagy a fülemmel, vagy a fülessel, vagy a lejátszóval van a baj). Korábban levadásztam ezeket az oldalakat de csak most olvasgatom, hát ha segít:
1, 2, teszt fájlok , nem kifejezetten a hangra, de hát ha jó valamire.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3494) VGYke válasza jaffa 2843 (#3490) üzenetére


VGYke
addikt

A fájl lejátszása nálam win(7) Media Player alatt elindul, de nincs hang. Csak MPC alatt van :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3495) eami válasza VGYke (#3493) üzenetére


eami
addikt

MPCvel viszi mostmár AC3 nélkül is a hangokat, thx :)

(#3496) whited


whited
addikt

Sziasztok max 25kig szeretnek fülest magamnak, és 1 ás us g73al használnám tulajdonképp mindenre( film, játék , zene) :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3497) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv!

Ma rendeltem egy Thermaltake eSport Shock-ot, és az lenne a kérdésem, hogy érdemes hozzá venni egy jobb hangkarit a mostani alaplapra integráltnál? Ha igen, ki milyet ajánl? Most van nálam egy Sound Blaster Audigy 4, ha ez is elég akkor lehet ez maradna. Asus xonar DG (bulk)-ot ajánlottak, ha ez jobb mint ami most van, lehet megrendelném hozzá, tapasztalata valakinek van esetleg?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3498) LGabor001


LGabor001
tag

Sziasztok
Egy kérdés:
tehát gyárilag 6 jack dugó van a gépbe, van egy 5.1 házimozi ami 3 jack és van ez a füles Roccat Kave ami 4 jack + usb, mit tegyek, hogy külön tudjam választani a két rendszert?
Win 7 van fenn és a füleshez nem tudom beállítani, hogy 5.1 és lehet ez a baj a zajosság miatt mivel ugyan úgy ugyan azok a jelek vannak kinn a fülesnél mint ha bedugom az 5.1-et vagyis hangfal jelek
Jelenleg nem is tudom egyszerre bedugni és használni állandóan dugdosnom kell....
van jack elosztóm megpróbáltam hogy az első és hátsó kimenetet arra dugom, de valami szétválasztja a jelet és csak az szól amit beállítok vagy első vagy hátsó érdekes....

[ Szerkesztve ]

(#3499) Neverdie1 válasza LGabor001 (#3498) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Mondjuk kidobod a Roccatot. :)

(#3500) KaLeun


KaLeun
senior tag

Most olvastam (itt), hogy január végén jelenik meg a Tiamat. Aki feliratkozott az értesítőre az kap egy kupont, amit beválthat 1 ingyenes pólóra, 1 flaskára és bónuszként a szállítás is ingyenes lesz neki.

Cila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.