Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) smokk válasza OutsideR (#2100) üzenetére


smokk
csendes tag

Kedves OutsideR!

Nagyon köszönöm a gyors és kimerítő választ....

sokat segítettél, a képek alapján úgy látszik h széltében 4, hosszában 6 cm a beléső rész, amely pont 1-1 cm-el kevesebb a jelenlegi fülesemnél.. :(

nem értem miért nem hagynak elegendő helyet a fülnek, miért spórolnak hellyel....

na mind1, pegig nagyon jó fülesnek tűnik ez a kave és még árban is elfogadható lenne

még1x köszönöm

üdv

Smokk

(#2102) OutsideR válasza smokk (#2101) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Annyit hozzátennék, hogy a füles vastagabban párnázott része alatt van még kb 2 centi hely. Gyarkrlatilag körülöleli a fület és befér mögé a fülcimpa, tehát van ott hely csak nem nagyon látszik, Illetve a 2. képen látszik hogy mögé tettem a mérőszalagot.

[ Szerkesztve ]

(#2103) papokaster válasza OutsideR (#2102) üzenetére


papokaster
csendes tag

sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne hogy nézegettem én a roccet illetve logitech g35 fülest. Az érdekelne hogy ugye a logitech-et simán usb-be is dughatom és úgy is szól azthiszem:) a roccet elvileg nem. Nekem fontos lenne az usb-s dolog mert nem akarnék mindig a gép hátuljánál macerázni ha a hangfalat vagy ha a fülest akarom bedugni:S

Vagy nincs erre valami elosztó amivel ezt megtudom oldani?

mit ajánlanátok?

Üdvözletem hölgyeim!

(#2104) OutsideR válasza papokaster (#2103) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Én egyszerre használom az 5.1-et és a roccat-et. Az usb a Roccat-en csak tápot szolgáltat. Vettem 3 db elosztót amit megfaragtam hogy elférjen egymás mellett, mivel a hangkártyának közel vannak az aljzatai.

2 féle jack elosztót láttam eddig, az egyik vezetékes, a másik nem, de csak a vezetékes faragható.


[link]

[ Szerkesztve ]

(#2105) papokaster válasza OutsideR (#2104) üzenetére


papokaster
csendes tag

köszi szépen de már megtudtam közben hogy a logitechben beépített 7.1-es hangkari van így elég csak az usb-be bedugnok és belövi magának mindenhol a legoptimálisabb hangzást

Üdvözletem hölgyeim!

(#2106) neojohn


neojohn
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Nincs időm visszaolvasni 2000 hozzászólást.
Van egy SB Audigy 2 kártyám, amihez most kaptam egy Samsung Pleomax PEP-760 5.1 HiFi fejhallgatót. Az a kérdésem, hogy windowsban mit állítsak be hogy 5.1-es hang legyen. Fejhallgatóra csak a sztereót ajánlja fel, 5.1-re meg hangfalakat ,de azokat 3 bemenetre kell rádugni az 5.1-hez, a fülesnek meg csak egy csatlakozója van.
Várom az ötleteket.

Köszönöm!

(#2107) dudika10 válasza neojohn (#2106) üzenetére


dudika10
veterán

Ezen a néven én egy sztereo FÜLhallgatót találok az interneten. :U

Ha egy jack van akkor ott nem lesz 5.1 és akkor sztereora kell állítanod.

Nézd meg újra a típusát és ellenőrizd, hogy valóban 5.1-nek kéne-e lenni annak a fejhallgatónak. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2108) neojohn válasza dudika10 (#2107) üzenetére


neojohn
csendes tag

Itt [link] azt írja 5.1 HiFi quality Sound. Ezek szerint ez is csak valami marketing mellébeszélés lehet. Gondolhattam volna...

(#2109) dudika10 válasza neojohn (#2108) üzenetére


dudika10
veterán

Még picit gyakorolnod kell ezt, mert a linkből nem derül ki, hogy mire gondolsz. :P

Minden esetre ha a típus az, amit előbb leírtál akkor az egy FÜL és nem fejhallgató és csak 1 jack csatlakozója van.
Ha pedig egy jack csatlakozója van akkor abból nem lesz 5.1. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2110) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Üdv! Használtan tudnék venni egy Razer Barracuda Hp-1 5.1 fejhallgatót egy X-fi Titanium mellé lenne, akinek van vele tapasztalata írja már le, hogy milyen filmre, zenére meg játékra? előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2111) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Mindegy már tárgytalan. A sennheiser HD555 biztos jobb lesz zenére.

(#2112) papokaster


papokaster
csendes tag

Nah megjött ma a Logitech G35 :) Megvagyok vele elégedve de 1 picit nyomja a fejem. Gondolom ez csak az elején még mivel be kell hogy "kopjon" :) Egyébként minden rendben van vele hangzásilag. Csináltam rajta egy dolby tesztet és nagyon tökéletesen teljesítette. A külső hangokat abszolút nem hallom vele és hangosan hallgatva más se hallja rajtam kívűl tehát jol szigetel:)

Csak ajánlani tudom!
Osztályzat: 9.5/10

Üdvözletem hölgyeim!

(#2113) hadogabi1 válasza papokaster (#2112) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Engem az érdekelne hogy a logitech g35 -öse vagy a razer megalodonját válasszam-e szerintetek jelenleg egy razer barracuda hp1-m volt azt eladtam. Teszteken a razert választják 6-7 k-val drágább csak szóval ha már veszek akkor úgy vagyok vele mind1 csak nemtom melyiket válasszam a kettő közül.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#2114) truefx


truefx
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném átnézni ezt a topikot, de sajnos épp most is dolgozom, szóval inkább feltenném a kérdésemet.
Én is szeretnék egy 5.1-es fejhallgatót. Mire használnám:

90% zene - MP3, flac, kevés CD, de van néhány dts lemezem is, ezekre visszatérek.
5% játék - Battlefield, MW2, stb. ez nem fontos annyira, persze ha jön a térhatás az nem baj.
5% Skype - tehát mikrofon is kell a fülesre

ASUS P5Q alaplapom van, alaplapi hangkártya (8 channel Realtek ALC1200).

Tehát van olyan cucc, amivel meg tudom hallgatni és kihasználni a dts CD-k által nyújtott többletet és skype-olni is tudok külső mikrofon nélkül? Mindez zenére kihegyezve, játék kevésbé fontos.

Az ár se kell, hogy túl sok legyen, de természetesen megnézek minden opciót.

Köszi előre is a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#2115) dudika10 válasza truefx (#2114) üzenetére


dudika10
veterán

Ha 90% zene, akkor felejtsd el az 5.1-et.
5.1 játékra és filmre van kitalálva, nem zenére.
Sztereo fejhallgatóval is elég jó térhangzást lehet elérni.

Valamint jó lenne, ha a mikrofon felé támasztott igényedből is engednél, ugyanis a normális fejhallgatókon nincs mikrofon.
(A mikrofonos fejhallgatók vagy olcsók és skype-ra vannak kitalálva, vagy drágábbak és játékra. Vagy professzionális felhasználásra tervezték őket és nem akarod megfizetni az árukat.)

Én mindenképp lebeszélnélek a mikrofonos verzióról és egy külön kis csíptethető mikrofont vagy egy asztali mikrofont javasolnék egy normális fejhallgatóval.

Egy irányárat nem ártana ha mondanál.
Első körben:
Sennheiser HD201, 202, 465, 485, 555
AKG K512, 514

Fontos az is, hogy zajos környezetben használod vagy csöndben? (nyitott vs zárt felépítés)

És mivel megbeszéltük, hogy neked nem kell az 5.1 a Milyen FEJhallgatót? topikban folytassuk a beszélgetést. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2116) truefx válasza dudika10 (#2115) üzenetére


truefx
aktív tag

Azért gondoltam 5.1-re, mert nem szeretném, hogy a drága pénzen megvett dts lemezeim kihasználatlanul porosodjanak. De ha szerinted ugyanaz a hangzás kijön egy nem 5.1-es fejhallgatón - tehát térben hallom a zenét - akkor vmi ilyesmit ajánlhatsz.
Minél kevesebb hang hallatszik ki belőle annál jobb. A Sennheiser szimpatikus, már van egy agybadugós Sennheiserem, ami nagyon jól szól, és fél év után is működik, ami nagy szó a sok gagyi kínai vacak után.
Első nekifutásra 15kHUF. Gondolom ezért nem kapok túl high-end cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#2117) Falconer válasza truefx (#2116) üzenetére


Falconer
aktív tag

#2115 :C megerősítem

Szerintem filmhez sem kell 5.1... Kell egy jó hangkártya, pl X-fi (ami zenéhez sem árt ugye), aztán az a stereo fülesre is gyönyörűen lekeveri az 5.1et. Max fps játékhoz kell a true 5.1, ahol centiken múlik a különbség.

(#2118) dudika10 válasza truefx (#2116) üzenetére


dudika10
veterán

Itt kéne folytatni, mert ez itt innentől kezdve erős off.
Ott fogalmazd meg újra a kérdésed (ár, igények, stb.), vannak ott nálam sokkal hozzáértőbb emberek. :)

A sima fejhallgatókkal is megvan a tere a zenének, csak a hangfalakkal ellentétben nem előtted szól a zene, hanem a fejed körül. Sokkal közelebbinek érződik az előadás.

Ha fontos, hogy ne jöjjön kifele hang, akkor a zárt felépítés a nyerő a számodra.

Első körben én a Creative Aurvana Live!-ot javasolnám. Nagyon jó fejhallgató. (Bár nem sennheiser)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2119) Mozso26 válasza OutsideR (#2104) üzenetére


Mozso26
senior tag

én a vezeték nélkülit faragtam :)
probáltam a digitális kimenetet használni , azaz a kártyán lévö tüsorra csatlakoztam coaxal , de egy kis idö után lenémul.

[ Szerkesztve ]

(#2120) DarkFater válasza Mozso26 (#2050) üzenetére


DarkFater
tag

Cyber Snipa Sonar 5.1 fülest próbálta már valaki?

Nagyon jókat mondanak róla és jó az ára is de nekem még új a márka, pedig azt mondják jó gamer cuccaik vannak...

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#2121) Forceman


Forceman
tag

Hali!
Mostanában akarok fejest venni de nekem az jött le az 5.1-es hszekből hogy zenére nem jó a térhangzás.
Most ez igaz vagy nem ?
Egyáltalán a gamer fejesek nem jók zenére?
Pl. Roccat Kave, G35
De a Razer Carcharias sima sztereó. Ezzel mi a helyzet?

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#2122) schawo válasza Forceman (#2121) üzenetére


schawo
titán

Jellemzően nem zenére találták ki őket. Fülenként 3 kis membrántól sok mindent ne várj.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2123) jercsi


jercsi
tag

Sziasztok
Szeretnék egy 5.1 es fülhallgatót venni csak fogalmam sincs milyet vegyek, ha valaki esetleg segítene nekem az privát üzenetben válaszoljon , köszönöm előre is :R :R :R

(#2124) schawo válasza jercsi (#2123) üzenetére


schawo
titán

Ha visszaolvasod a topicot, akkor csak erre vonatkozó infót találsz.

Egyébként meg nem írtál költségkeretet. Anélkül, vaktában, azt mondom vegyél Roccat Kavet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2125) Mozso26


Mozso26
senior tag

Skacok van egy Roccat Kave fejesem 5.1 és egy sound blaster x-fi hangkarim . Játékok alatt nem müködik a subwofer csatorna nem vibrozik meg semmi mélyet nem ad (a csuszka hiába van maxon a külsö kis dobozkán), pedig a hangkari szoftwerben a sub gain 50hz-ra van állitva, mit kéne még állitanom? :R

(#2126) Forceman válasza Mozso26 (#2125) üzenetére


Forceman
tag

USB bedugva?

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#2127) Mozso26 válasza Forceman (#2126) üzenetére


Mozso26
senior tag

jah, de most állitottam 80hz-ra a bass redirectiont és igy már jobb, de még közel sem ad olyan mélyet mint amikor sztereora állitom , jatekokban.

(#2128) Forceman válasza Mozso26 (#2127) üzenetére


Forceman
tag

Lehet hogy a 5.1-es elosztás miatt.
Amúgy meddig bírja a fejeden a Kave?

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#2129) Mozso26 válasza Forceman (#2128) üzenetére


Mozso26
senior tag

Az 5.1 -es elosztás miatt? Ha a jatek hangja 5.1 akkor nem értem miért tünnek el a mélyhangok a sztereohoz képest. Azt javaslom hogy mindenki probálja ki 2.1 és 5.1-en. Ez nem a fejhallgato hibája az biztos , mert az gyönyörüen szol.

(#2130) Forceman válasza Mozso26 (#2129) üzenetére


Forceman
tag

De lehet mert a többi mélyet nem 2 csatornára osztja hanem 5-re.
Vagy ilyen nincs ? :))

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#2131) kispapa


kispapa
csendes tag

Hy Mindenkinek!!

Első körben azt kérném nézzétek el a hozzánemértésemet, illetve azt hogy nem olvasok vissza kellöképpen a forumba.
Nevezetesen füles választásban kérném a segitségeteket,mivel nem akarok olyasmit venni ami nem is jó a hangarimhoz.
Szal van egy alaplapra integrált hangártyám:Realtek ALC889A @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2] PCI.
Nos tudom hogy a csucs füleseknek jobb cucc kell de nem kivánok beruházni hangkártyába is.
A problémám az hogy nem vagyok tisztában azzal hogyha veszek egy csucs fülest annak van e értelme!
Szal az érdekelne hogy a G35,illetve a Roccat kave rendelkezik e saját hangkártyával,és ha igen akkor az tudja e önállóan produkálni a 5.1-et,az án ratyi hangkarim nélkül?
Mint látjátok ez a két tipus amire gondoltam,de ha van valami jobb ötlet esetleg ebben az árfekvésben szivesen venném.
Elöre is köszi.

(#2132) schawo válasza kispapa (#2131) üzenetére


schawo
titán

A G35 saját hangkártyával rendelkezik, a Kave nem.

Ha sokpontegyesnek érzed magad, akkor ezeket vedd, ha zenére kéne, akkor ebben az árszegmensben nagyságrendekkel jobbat kapsz sztereóban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2133) kispapa válasza schawo (#2132) üzenetére


kispapa
csendes tag

Thx,a kérdésem még az lenne hogy a Roccat tudja e az 5.1 et az integrált hangkarimmal, mint a g35 a saját hangkártyájával.
Mivel inkább a roccat felé hajlanék,de ha nem tud 5.1 et az alaplapra integrált hangkártyámmal akkor nincs értelme megvenni,mivel a g35 mint irtad rendelkezik saját h.k-val feltételezhető hogy tudja az 5.1 et saját erőböl is.
Amúgy pedig 5.1 re aspektálok mivel inkább cod4 hez kell zene az nem számottevö nálam.

(#2134) schawo válasza kispapa (#2133) üzenetére


schawo
titán

Az alaplapoddal tudja az 5.1-t és a fórum alapján jobban is szól, mint a G35.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2135) kispapa válasza schawo (#2134) üzenetére


kispapa
csendes tag

Akkor meg is van oldva a gondom köszi a segitséget!

(#2136) Forceman válasza schawo (#2134) üzenetére


Forceman
tag

Én is a Roccat felé hajlok, remélem hamarosan meglesz. :C
Viszont az lehet hogy a Roccat jobb 5.1-ben mert külön vannak a hangszórói?
Angol fórumokon olvastam hogy még a hangja is jobb.
Ez számomra érthetetlen mert a G35-ben csak 2 hangszóróból jön a zaj.

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#2137) Mozso26


Mozso26
senior tag

ezt sasoljátok 60.000ftért :)

[ Szerkesztve ]

(#2138) dudika10 válasza Mozso26 (#2137) üzenetére


dudika10
veterán

Na ez egy olyan 5.1-es fejhallgató amit szívesen bepróbálnék. Ígéretesnek tűnik. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2139) schawo válasza Mozso26 (#2137) üzenetére


schawo
titán

300 dodó nálunk az áfával 80-85k

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2140) GabN73


GabN73
addikt

Hali!
Van köztetek Razer Megalodon tulaj? Elég neki a mezei 7.1es hangkari vagy csak a razer hangkarival működik?

(#2141) schawo válasza GabN73 (#2140) üzenetére


schawo
titán

Csak a saját moduljával működik, de ezt hangkarinak hívni értelmetlen, hiszen semmi más nem megy róla csak a füles. Egy egységet alkot vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2142) GabN73 válasza schawo (#2141) üzenetére


GabN73
addikt

Most erre a Razer Maelstrom™ Audio Engine-re gondolsz? (overview alatt) Mert azt is adják hozzá,csak régebben hallottam 4xes pcie slotba rakható "hangkariról"

(#2143) schawo válasza GabN73 (#2142) üzenetére


schawo
titán

Igen, egy egységet alkot az USB kütyüvel, hívják azt bárhogy is. Ennek megfelelően nem köthető rá semmilyen analóg forrásra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2144) GabN73 válasza schawo (#2143) üzenetére


GabN73
addikt

ühm. És szerinted egy Roccat Kave vagy ez a razer érné meg jobban?:) Elsősorban játékra,filmre.És kényelmes legyen lehetőleg

[ Szerkesztve ]

(#2145) Mozso26 válasza GabN73 (#2144) üzenetére


Mozso26
senior tag

Ha van jo hangkari a gépedben akkor a roccat a jobb választás.

(#2146) Koczka válasza Cos (#50) üzenetére


Koczka
tag

valaki elmondhatná igazán hogy mitől lesz 5.1-es egy füles?
mert ha jól tudom az 5.1 5db magas-közép és egy mélynyomóból áll tehát a füles bal vagy jobb oldalán van a mélynyomó? :O

(#2147) dudika10 válasza Koczka (#2146) üzenetére


dudika10
veterán

Nem a hangszórók száma, hanem a csatornák száma határozza meg azt, hogy 'sok.hány' .
Mindkét oldalban lehet 1-1 mélyhangszóró ami ugyan azt a csatornát kapja.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2148) Koczka válasza dudika10 (#2147) üzenetére


Koczka
tag

aha kezdem érteni ez a válasz már tetszik, :C de attól még mindig nem lesz 5.1 egy füles hiszen nem fogod oldalról, hátulról elölről hallani a hangokat mert lehetetlen. Akár milyen jó is az a füles.

szóval én csak arra akarok kilyukadni hogy nekem ez nagyon marketing szagú dolog.

(#2149) dudika10 válasza Koczka (#2148) üzenetére


dudika10
veterán

Dehogy lehetetlen. Annyi az egész, hogy döntve van benne több membrán.

Egy sztereo fejessel is elég jól megvan a térhangzás, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2150) Koczka válasza dudika10 (#2149) üzenetére


Koczka
tag

nálad a pont :K holnap megyek és veszek is egyet :) de mindenesetre kipróbálom.
de még mindig nem tudom elképzelni hogy azt ténylegesen térhangzásunk halljam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.