Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Gyúrma


Gyúrma
tag

Tsásztok!

Gigabyte P35-DS4 alaplapi hangkarim van. Most vennék egy valós 5.1 fülest. Sztetek a medusa-ból az USB-s, vagy a hangkari nélküli a jobb vétel?
Tudom-e az USB-sben a beépített hangchipet függetleníteni és a saját hangkarit használni, vagy ez így nem megy.
Esetleg van-e más ötletetek 20k magasságában?

Köszi a segítséget!

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#2352) enamessias válasza Gyúrma (#2351) üzenetére


enamessias
aktív tag

Nekem Medusabol az USB-s van, csak a saját beépitett hangkariját használja. Olcso megoldásrol van szo, ne várj töle X-Fi minöséget! Én laptophoz használom, ezért választottam anno usb-set. Asztali géphez mindenképp a jack dugosat választanám. Amig nincs jobb hangkártyád (asztalinál könnyü a bövités), addig használhato alaplapival is.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2353) Gyúrma válasza enamessias (#2352) üzenetére


Gyúrma
tag

Háj!

Kösz a választ, esetleg arra tudtok vmit, hogy a PCI-s hangkari eszi-e a procit, vagyis esik-e úgy az FPS, mint az integrált hangkarinál?

Előre is kösz a választ.

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#2354) LamaCube válasza Gyúrma (#2353) üzenetére


LamaCube
addikt

Szvsz éppen, hogy a pci-os nem eszi a procit, mivel a hangkarin van ehhez egy külön proci, de lehet tévedek.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2355) enamessias válasza LamaCube (#2354) üzenetére


enamessias
aktív tag

nem tévedsz!

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2356) potkem válasza Gyúrma (#2353) üzenetére


potkem
aktív tag

Nem fogja enni a processzort, ez tuti.
Minden kép 3.5 jack dugós kivitelt vegyél.
Ehhez bármikor vehetsz újabb és újabb hangkártyát.
Mert a fülest nem 1 évre veszed.
Vagy, plusz veszel egy olcsóbb hang kártyát [link]

aztán megdobod egy kis P17x support pack- al aztán el leszel ájulva hogy mit tud ez az olcsó kártya.

De egy Asus Xonar elvileg jobb választás.

(#2357) potkem válasza Gyúrma (#2353) üzenetére


potkem
aktív tag

Füles terén ezt a boltot nézd meg.
Jó áron vannak, van választék.
[link]

(#2358) potkem


potkem
aktív tag

Boldog Új Évet mindenkinek.

(#2359) potkem


potkem
aktív tag

:D

(#2360) iwu


iwu
addikt

Hali!
Roccat Kave 5.1 - ezen az usb kábel mire jó? kitaláltam, hogy kéne egy normális füles, és ezt néztem ki magamnak.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2361) iwu válasza iwu (#2360) üzenetére


iwu
addikt

Jah, nézelődtem és hirdetnek itt Sharkoon X-Tatic 5.1 Digital.
A Kave vagy az X-t ajánlottabb ár/értékben?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2362) LamaCube válasza iwu (#2361) üzenetére


LamaCube
addikt

Gondolom az X az digitálisan keveri az 5.1-et és gondolom usb-s. A kave meg a hangkártyának a kivezetésére csatlakozik 4 dugóval, amiből az egyik a miki a többi a hang. Az usb-ről kapja a tápot és a kék led világítást. Speciel engem zavar, ha éjjel világít, ezért ki szoktam húzni az usb kábelt.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2363) iwu válasza LamaCube (#2362) üzenetére


iwu
addikt

thx.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2364) cvn69 válasza LamaCube (#2362) üzenetére


cvn69
tag

Helló!
Mindkét gondolatod rossz az X-tatic-ról. Nem keveri sehogy az 5.1-et, mivel 8 hagszórós és nem USB-vel csatlakozik a PC-hez. Az analóg kivitel 4 dugós, ahogy a Kave-nél említetted, de ez a digitális (amit Predator... fórumtárs itt árul) már optikai kimenetre is csatlakoztatható az SCU-n keresztül. De, mivel a nem a legújabb verzió, így csak az SCU-n vannak világító LED-ek, de az ki lehet kapcsolni, ha nem használod.

Üdv, cvn69

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2365) cvn69


cvn69
tag

Mint az előbbi postból kitünt, egy Sharkoon X-Tatic 5.1 digital-t vettem volt. Nem a legújabb kiadás, vagyis nem az SCU-n keresztül kell a mikrofont az USB-portra dugni. Minden nagyon jól működik, csak egyetlen gondom van vele, nem tudon a mikrofont beüzemelni. Ha valakinek volna tapasztalata, kérem , okosítson ki.

Előre is köszi!
Üdv, cvn69

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2366) cvn69 válasza cvn69 (#2365) üzenetére


cvn69
tag

Storno, megoldódott, csak én voltam a láma. :B

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2367) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Orca
Orca
Orca
Orca

[ Szerkesztve ]

(#2368) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Sziasztok a tanácsotok kellene...Erről valami vélemény? válaszotokat előre is köszi

(#2369) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! nézegettem egy steelseries 5hv2 -t (nem az usb -s a simát). na most ha jól tudom akkor 2 dugója van, a sima csatlakozó + alaplapi hangkari párossal meg fog nekem szólalni 5.1 / 7.1 -ben? (bocsi nem vágom a témát)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2370) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Hi most vettem egy shakoon xtatic digitalt és nemtom a mikrofont működésre bírni....
Help pls!!!

Köszi
Tomi

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#2371) cvn69 válasza Tommi000001 (#2370) üzenetére


cvn69
tag

Melyik verzió?
EZT újabbat

A régebbit vagy az analóg csatikon (4 jack) keresztül a fülesbe dugva, vagy külön kábelen. Az újabbat sima USB-vel.
Ha nem a csatlakoztatással van gond, akkor az óra mellett a hangerő ikonra egy jobb klikk - [rögzítőezközök] - és kiválasztod az alapértelmezettet.

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2372) enamessias válasza mobal (#2369) üzenetére


enamessias
aktív tag

5.1-hez minimum 3 dugo kell! (4. a miki) Általad kinézett fejesnek egyik dugoja a (stereo) hangszoroké, másik a mikrofon.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2373) Tommi000001 válasza cvn69 (#2371) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

ver 2 csak külön kábellel működik a mikrofon..
:R

[ Szerkesztve ]

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#2374) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

annyit mondjatok meg hogy 5.1es fejhallgató vagy 2.1-es vegyek 15környékén -,+ 1-2ezer Mindenképpen új kell.

[ Szerkesztve ]

(#2375) cvn69 válasza ZolikaE46 (#2374) üzenetére


cvn69
tag

Szerintem olyat, amilyenre igényed van.
Ha nem számít reklámnak, Predator árul Sharkoon X-Tatic V2-t 15e-ért, ami új, de csak ő ad rá 1 hét cseregarit. Én tőle vettem, és meg vagyok vele elégedve.
De lehet már boltban is kapni 5.1-est 15e-ért (Zalman ZM-RS6F, Speed Link Medusa NX 5.1), de azt nem tudom, minőségben milyen.

[ Szerkesztve ]

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2376) mobal válasza enamessias (#2372) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

köszi a válasz. akkor jól sejtettem, hogy az usb -s változat a hozzá adott "virtualizációs" hangkártyát jelenti. roccat kave lett belőle :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2377) tupacamaru válasza mobal (#2376) üzenetére


tupacamaru
veterán

Jót választottál, nekem is olyan van. :K Szerintem nagy jó kis fejhallgató.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2378) Bakitm


Bakitm
tag

Hy
Milyen gamer headsetet ajánlotok? Szoktam cs-zni BF-ezni, de azért a zene is jól szóljon rajta meg a filmekre is jó legyen, az se hátrány ha szimulátor közben is minden jól megy.
Az ár kb 15k lenne, többet nem szánnék nagyon rá. Nézegettem magam is és egy POINT OF VIEW Gamer 5.1-et találtam, valakinek valami vélemény vagy tapasztalat? Jah és a másik, hogy a LOGITECH Gaming Headset G330 mitől gaming headset és hogy van a valakinek valami tapasztalata esetleg véleménye róla.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2379) mobal válasza Bakitm (#2378) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia! Ha egy picit többet mégis rászánsz olyan 20k - 22k körül már kapsz Roccat Kave -t, én is most vettem és nagyon jó. Többen is dicsérik a topikban.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2380) mobal válasza tupacamaru (#2377) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:K :K :K

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2381) LamaCube válasza Bakitm (#2378) üzenetére


LamaCube
addikt

+1 a Roccat Kave-nak. Itt a ph-n árulnak 16-17 körül már. (én is itt vettem)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2382) Bakitm válasza mobal (#2379) üzenetére


Bakitm
tag

Olyan amit ismertek és jó az ennél olcsóbban nincsen?

(#2383) ZolikaE46 válasza cvn69 (#2375) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Na hali végül egy roccat kave 5.1 lett úgy érzem jó választásnak bizonyult. Lanra tökéletes lesz. Idáig úgy is ilyen fülbe dugós sima kis fül hallgatóm volt. Ahoz képest ezt egyenlőre nem tudom hova tenni jó értelembe. :)) vélemény?

(#2384) Don't Panic válasza ZolikaE46 (#2383) üzenetére


Don't Panic
senior tag

biztos jo bar én sima fülessel is jól hallok :D

(#2385) ZolikaE46 válasza Don't Panic (#2384) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

így élvezetesebb ha rázza a fülem. :DD

(#2386) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Hali Mindenki!
Kérdésem a következő lenne:
Van egy Ozaki PH009 5.1-es fejhallgatóm amibe bele megy a hangkártya jele és ki megy belőle az 5.1-es hangfalnak is. Így egyszerre szólhat a füles és a hangfal.
A fejhallgató erősítőjén van egy stereo/ 5.1 ch gomb, amit ha benyomok a center és a hátsó hangszórók lámpácskája elalszik, a 2 front és a sub úgy marad. Gondolom csak azoknak kéne szólni, de minden hangszóró elhallgat. Mi ennek a gombnak a szerepe egyáltalán? Hogy lehet megfelelő működésre bírni?
Előre is köszi a választ.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#2387) cvn69 válasza Bakitm (#2382) üzenetére


cvn69
tag

Helló!

Egy kicsit visszaolvastál volna, ott említettem a Zalman ZM-RS6F-t és a Speed Link Medusa NX USB 5.1-t, mindkettő 15e körüli áron kapható, ha bolti garis kell. Egyéb esetben, Predator-féle Sharkoon x-taticot is fontolóra veheted.

"Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

(#2388) scabi78


scabi78
senior tag

hali
Gembird AP-880-5.1-es fülesem van és néha elnémítódik a mikrofon.
Beszélgetünk és 10 másodperc elteltével nem hall a másik és látom is a ts-en, hogy nem villog a led. megnyomom a mute gombot, majd ismét és újra hallanak. Win7
járt már így más is?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#2389) giornalista


giornalista
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. USB-s, 5.1-es headsetet szeretnék venni. TRUST HS-6400-ról váltanék, 3 éve van meg, de valami csatlakozási hibája adódhatott, elkezdett recsegni a bal fülemen az egyik hangszóró, néha ki is hagy (a Left Front). A garanciája már rég lejárt, sajnos...

Van esetleg javaslatotok, akár több árkategóriában is?

(#2390) scabi78 válasza giornalista (#2389) üzenetére


scabi78
senior tag

nekem a fenti Gembird van, ár/érték arányban nagyon jó!

Tiszta Windows, rendes ház!

(#2391) samfishR


samfishR
senior tag

Sziasztok!

5.1es fülest szeretnék venni, ki is néztem magamnak a roccat kave-t, de láttam az egyik tesztben, hogy a basszusa tompább mint a többi hangtartomány. Ebből mi igaz? Alá tudja valaki támasztani? Vagy ha tényleg tompa, akkor lehet rajta segíteni pl hangkártya equalizerével? (szóval gondlok itt arra, hogy nem a hangszóró teljesítménye korlátozza a mélyet, hanem csak így van beállítva.)

Vagy ha tényleg ennyire gyenge a basszusa, akkor milyen más fülest ajánlotok? Kösz előre is.

Üdv

(#2392) Krisz1000 válasza Allien (#2264) üzenetére


Krisz1000
tag

Sziasztok! két dolog miatt írnék.

1. nekem 50%ban FPS-re kéne a cucc, és nem nagyon írjátok, hogy milyen az irányérzékelés a cuccokban!!! tényleg olyan, ahogy a reklámokban mondják, h lehet hallani, hátulról, oldalról jön az ellenfél, stb.?? Szerintem akinek van már cucca ezt kicsit bővebben is elmesélhetné! mennyire közelít meg pl egy mezei négyhangszórós hatást, 5.1ről nem is beszélve? Battlefield 2142höz használnám. csak ezért vennék ilyet, normál sztereo helyett. csak valós 5.1-re értem.

2. USB-s ben gondolkozom, mert az audigy-m kimenetei másra kellenek. (Cyber Snipa, Medusa 5.1 USB). Itt valaki irta, h a saját hangkártyás fülesektől ne várjunk X-fi minőséget...

vazz, de ugye nem alaplapi hangkártya minőségű lesz ugye?? én próbáltam a battlefieldet alaplapival, kibaszott szar volt már az audigyhez képest is. mer az úgy szopó lenne.

okosítsatok már fel, köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#2393) samfishR válasza Krisz1000 (#2392) üzenetére


samfishR
senior tag

egyeshez annyit, hogy nekem volt zalman 5.1-esem és tényleg kurva pontosan ki tudtam venni eax-al, hogy merre trappol az ellenfél. cod2 és cod4 volt amiben sokszor hasznát vettem.

(#2394) Krisz1000 válasza samfishR (#2393) üzenetére


Krisz1000
tag

köszi Samfisher, igen, viszont itt kérdés, hogy a mostani 5.1-ek is hozzák e ezt, mert a zalmanban jó messze van 1mástól az első és hátsó hangszóró, a mostaniakban, pl medusa ott szinte 1más mellett... én ezért vagyok kicsit szkeptikus h ezeknél is lehet e annyira hallani az elkülönitést.... esetleg ebben tapasztalata vkinek?

[ Szerkesztve ]

(#2395) enamessias válasza Krisz1000 (#2392) üzenetére


enamessias
aktív tag

2. -> Medusa USB-ben c-media (mint sok alaplapi) hangkari van. Tehát rosszab mint az Audigy.

Ha mindenképp usb-s kell, akkor: Sharkoon X-Tatic Digital

Virtuális van jo minöségben (USB miatt): Logitech G35, Razer Megalodon.

Irányérzékelés a valos 5.1-es fejesekben szerintem a 4.1-hez áll közelebb, mivel a center inkább a fej felett lehet érzékelni, de hamar megszokhato.
Fejhalgato meg segit a környezeti zajok kiszürését. Ha éppen laknak-élnek körülötted, akkor akár "hangosabban" is lehet használni, mégsem zavarsz másokat és ök se téged. Igy aprobb neszeket, zajokat is észrevehetsz.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2396) Krisz1000 válasza enamessias (#2395) üzenetére


Krisz1000
tag

ez cumi. köszi a választ. a sharkoon sajna úgy nem jó, most beszéltem az eladóval, meg néztem a használatiját is a weblapon. az egy elosztó/átalakító doboz ami van hozzá, abban nincs hangkártya... vagy vmit nem jól értelmezek?

amúgy ja, nekem olyan kéne ami jó minőségű usb-s hangkártyával van, és valós többhangszórós, nem virtual. :W

(#2397) Krisz1000 válasza Krisz1000 (#2396) üzenetére


Krisz1000
tag

ja és még 1, az usb-s fejhallgató mennyire eszi a cpu-t ?

(#2398) Allien válasza Krisz1000 (#2396) üzenetére


Allien
veterán

Nehéz ügy. Sokszor nehéz kideríteni, milyen hangkari van az USB-s fülesekhez. Enamessias amit ír, részben helyes, annyi, hogy (szerintem) nem a center kerül a fej fölé, hanem a pontosan hátulról jövő hang. Ezt anno a wolfeinstein-ben teszteltem, ott volt egy "rádió" ami szólt. Mondjuk, mint egy régi Sokol valami széken. Semmi más zaj nem volt. Elkezdtem körbe fordulni, és egy bizonyos pontnál úgy éreztem, hogy a hangforrás a fejem búbja felé kezd mozdulni. Ez pedig pontosan hátul volt, nem elől. De ez nagyon szűk rész, és nem nevezném hátránynak-zavarónak. (ha nagyon akarnám pontosítani, akkor kb pár fokos tartományról beszélek)
Amúgy, egy Saitek Cyber snipa fülest is kipróbáltam, szerintem a tér érzet jó volt azzal is. A hang minőségét nem teszteltem (kb fél órát volt rajtam). Egy bajom volt, hogy számomra kicsik voltak a "kagylói", fejemhez lapította lapát füleimet. Már többször terveztem, hogy fel rakom apróhirdetésbe, ne porosodjon itt.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2399) enamessias válasza Krisz1000 (#2396) üzenetére


enamessias
aktív tag

Bizony félre értetted! Sharkoon Digital csomag része az SCU (Sound Control Unit)! Ez a fejes erösitöje + egy Dolby digital 5.1 és Pro Logic decoder!!! És pont ez a lényege! Otikai BEMENET van rajata! (Ezért lehet konzolokhoz is használni.) Tehát a hangkarid jack kimenete nem kell neki, elég egy darab otikai kábellel a géphez kötni (spidf)! Igy a digital -> analog átalakitást nem a hangkártyád végzi, hanem az SCU! Söt! A 3 jack konnektor az kimenet!!! Igy akár arra is ráköthetsz mondjuk egy hangfal szettet.

Elönyök:
-nem függ a hangkártya minöségétöl
-elég egy optikai kábel
-használhato: PC-hez, konzolokhoz, média lejátszokhoz, stb
-jo hangminöség
-dübörgö basszus

Hátrány:
-rengeteg kábel (saját tápja is van)
-Fejhalgato 9 tüs Din csatlakozo

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2400) Krisz1000 válasza enamessias (#2399) üzenetére


Krisz1000
tag

igen, egy részét vágom annak amit mondasz Messiás, viszont az audigy-n csak normál digital out van, tehát nem optikai. ha jól értem akkor ez egy elektromos spdif (?) nekem ilyen kártyám van:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1f/Soundblaster_Audigy2_ZS.jpg

az első aljzat az. ráadásul azt az infot is kaptam, hogy ez a digital out csak 2.0 nyom. bár ezt kétkedve fogadtam. bocs, h nehéz fejű vagyok, most épp azt googleözöm, hogy lehetne ezt optikaira tenni. az X-fi- on amúgy opti kimenet van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.