Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) LamaCube válasza Peace (#3100) üzenetére


LamaCube
addikt

A sistergésre azok panaszkodnak, akiknek alaplapi a hangkari. Talán bezavar vagy valami ilyesmi. Valahol azt olvastam, hogy a mikrofon erősítést lejjebb kell húzni, és csökken. Nálam nincs sistergés. Bár én nem is hallgatom a csendet, ha a füles a fejemen van ;) Ja és nem kell drága hangkártya hozzá én egy audigy2-t használok.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3102) Angelo69


Angelo69
senior tag

Sziasztok!

Az "Alienware TactX Headset"-ről tudnátok valamit mondani? :F

Előre is Köszi a válaszokat! :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#3103) Mezi1982 válasza Peace (#3100) üzenetére


Mezi1982
tag

kicsi súgás mindig lesz szerintem, mert usb-n is csatlakozik a 3 jack-n kívül usb beszúrása nélkül nálam nem szólt, nem alaplapin használtam azért ott jobban hallható volt

(#3104) WolfheartGR válasza Angelo69 (#3102) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Büdösül hasonlít erre: [link]. Fenntartom a gyanút (gyak. biztosra is veszem, hogy egy kicsit átdizájnolt ilyen lesz az. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3105) Peace válasza LamaCube (#3101) üzenetére


Peace
nagyúr

0-n van a mikrofon erősítés. Na mind1, majd lehet elugrom egy hangkártyáért, mert engem minden apró zaj idegesít. A nagyobb probléma az, hogy konkrétan megszűnt működni, miután tegnap szórakoztam a beállításokkal. Egy ideig szólt, aztán visszadugtam az USB-s microsoft-ot, és most már nem szól a Kave. Hiába van beállítva alapértelmezettre, és ugrál a kis zöld hangerő mutató, de meg se nyikkan. Mit szúrhattam el? Én már kihúzogattam, és újra bedugtam. Letiltottam hangkarit, és újra engedélyeztem, de semmi. :F

(#3106) kertsa válasza Peace (#3105) üzenetére


kertsa
senior tag

És a másik füles szól?

[ Szerkesztve ]

(#3107) LamaCube válasza Peace (#3105) üzenetére


LamaCube
addikt

Az usb csatit bedugtad?
Tedd fel újra a hangkari drivert, lehet valami összekuszálódott.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3108) Peace válasza kertsa (#3106) üzenetére


Peace
nagyúr

Aha, az usb-s microsoft minden gond nélkül szól.

Nem volt feltéve driver hozzá, win 7 automatikusan felismerte. De meglesem hátha van valami driver ehhez az alaplapi csodához.

[ Szerkesztve ]

(#3109) cskamacska válasza Peace (#3108) üzenetére


cskamacska
addikt

A vége úgyis egy rendes hangkártya lesz, mert a integrált cucc alapzaját nem lehet szoftveresen elhessegetni. :U Mint írták vala Asus Xonar DG 7 ezerért jó vétel, szerintem pályázd meg azt. Egyébként az USB-s Microsoft sajnos nem jó hasonlítási alap, annál valszeg minden nem direkt headset-nek készült füles jobban szól, nem egy 20000-es gémercsoda. :B

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3110) LGabor001


LGabor001
tag

sziasztok
erről vélemény?
[link]

(#3111) kertsa válasza LGabor001 (#3110) üzenetére


kertsa
senior tag

Inkább tegyél hozzá picit, és vegyél egy ilyet:) Amit linkeltél 500ft-ot nem adnék :(

[ Szerkesztve ]

(#3112) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Egy Sennheiser RS170 jobb lenne X360-hoz a Logiech F540-nél, mikrofont nem nézve?

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3113) LGabor001 válasza kertsa (#3111) üzenetére


LGabor001
tag

ha jól láttam akkor be kell dugni 4db jack dugót + az USB
ez eléggé megnehezíti a dolgom, mert akkor az 5.1-em kihuzogatom ezt meg bedugdosni, aztán vissza minden nap 1-2 szer

Akkor inkább ha valaki tud ajánlani olyat amin csak egy USB csati van és olcsóbb meg nem ennyire jó, az is megfelel, nem ragaszkodok az 5.1-hez se.

[ Szerkesztve ]

(#3114) BioNiCMaN válasza LGabor001 (#3113) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

3 db ilyen vagy ilyen nem segít rajtad? :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3115) LamaCube válasza BioNiCMaN (#3114) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem is ezzel van megoldva sztereó hangszórók + Kave, de nem biztos, hogy jó megoldás. Kérdeztem is nem sokkal feljebb, hogy veszíthet-e a hangzáson, hogy közösítve van. eddig nem kaptam választ :N

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3116) LGabor001 válasza BioNiCMaN (#3114) üzenetére


LGabor001
tag

persze ha akarnám megoldhatnám, de inkább 1 db usb léegyen a fülesen

(#3117) WolfheartGR válasza LamaCube (#3115) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nálam a hangerő látja a kárát. Ezért én dugdosom. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3118) LamaCube válasza WolfheartGR (#3117) üzenetére


LamaCube
addikt

Erre gondoltam . Én is kihúztam, és majd visszadugom, ha kell.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3119) kertsa válasza LGabor001 (#3116) üzenetére


kertsa
senior tag

A füles amit kinéztél virtuális 7.1, ami sztereo!!! Ebben az árban sokkal komolyabb sztereo fülest kapsz:) A Roccat Kave 21k-ért valódi 5.1... Egy 500ft-ot érő fülesért miért akarsz 15k-t kiadni :F Plantronics...nem akarok bántani senkit, hisz nekik is élni kell valamiből ;]

[ Szerkesztve ]

(#3120) LGabor001 válasza kertsa (#3119) üzenetére


LGabor001
tag

igen tudom azért is kérdeztem és inkább jó lesz az olcsóbb is nem baj ha stereo

(#3121) kertsa válasza LGabor001 (#3120) üzenetére


kertsa
senior tag

SUPERLUX HD681

Ezt tudom ajánlani. Egy csapattársamnak ilyen van és nagyon dicséri:) Ha minden igaz itt az aprók között is találsz újat..

[ Szerkesztve ]

(#3122) stefyY


stefyY
őstag

Sziasztok! (:

Nem kimondottan 5.1-es fejest keresek, de olyan...7-8k-ért vennék game-hez headsetet. Szeretném, ha hozzáértenők ajánlanának párat :D Pl.: [Genius HS-04U fejhallgató USB] ezt is kinéztem...

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#3123) cskamacska válasza stefyY (#3122) üzenetére


cskamacska
addikt

Háát ez headsetnek headset, meg gémernek gémer, de a valódi 3D hangélményt amit a virtuális Dolby fejhallgató funkció biztosít, nna azt vílószínűleg eléggé lerontja a fostaliga hangminőség. ;] Szerintem legjobban ennyi pénzért egy Superlux HD681B-vel jársz ami ugyan nem mikrofonos, nem gémerzor, de legalább elég jól szól. :R

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3124) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.
Fejhallgatót szeretnék.
Voltak már "sima hétköznapi" füleseim, de most szeretnék valami komolyabbat, főleg játékhoz, de filmnézéshez és zenéhez is kéne. Kicsit laikusként fordulok most hozzátok...
Olvastam, hogy vannak olyan usb-s fülesek, amik a hangkártyától függetlenül működnek, ezek érdekelnének. Vagy jobb választás volna sima jack dugós? köszi

XP

(#3125) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Tervezem egy Roccat Kave vásárlását.
Xonar D1em van.. gondolom ez elég neki, azonban felmerült egy problémám időközben:
Van egy Logi z5500 5.1em is a Xonarra csatlakoztatva (3 jack-es megoldás), hogy tudom ezt és a KAVE-t csatlakoztatni egyszerre? nem akarok a gép mögött turkálni ha épp rám jön hogy most inkább fülest kapnék fel. Vagy használjam az USBs csatiját?
köszi!

(#3126) cannibal válasza Hooper (#3125) üzenetére


cannibal
senior tag

szerintem nyugodtan használd usb-n keresztül

(#3127) Hooper válasza cannibal (#3126) üzenetére


Hooper
őstag

közben rájöttem lehet elnéztem.. az USB az nem a vezérlőjének kell?

(#3128) jaffa 2843 válasza Hooper (#3125) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Először is.. A z5500-at csatlakoztasd optikai kábellel, így felszabadul az összes jack aljzatod, oda pedig be lehet dugni a Kave jack csatlakozóit.
Egyébként a Kave-nek be kell dugni az összes jack csatlakozóját, valamint az USB-t is.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3129) Hooper válasza jaffa 2843 (#3128) üzenetére


Hooper
őstag

a Xonar D1en nincs optikai kimenet :(

(#3130) jaffa 2843 válasza Hooper (#3129) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

de van. Az egyik jack csatlakozóval közös, ahova egy átalakítót bedugva tudod rákötni az optikai kábelt. (az általakító a D1 dobozában kell hogy legyen)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3131) Hooper válasza jaffa 2843 (#3130) üzenetére


Hooper
őstag

neee, dejo :D
sose tudtam mi ez a műanyag bizbasz a dobozban :U
De ha ezt bedugom az 1ik kimenetbe akkor bukom vmeik csatornát (front,rear vagy back) nem?
na megyek előkutatom és bemászok a gép mögé :)

szerk:

na megvan.. a mikrofon kimenet volt az -legalább is gondolom mivel pirosan világít-
És most a mikrofont h tudom csatlakoztatni? :F

[ Szerkesztve ]

(#3132) jaffa 2843 válasza Hooper (#3131) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

abba kell beledugni amelyikből piros fény világít. DX-en a line-in/mic bemenet volt.

szerk:
igen, így sajnos a hátlapon lévő mikrofon bemenet a foglaltnak számít

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3133) Henryk válasza Hooper (#3131) üzenetére


Henryk
aktív tag

Az előlapi mikit tudod használni.
Vagy alaplapi, billen lévő, stb. is mehet párhuzamosan a D1-el.

[ Szerkesztve ]

(#3134) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

sziasztok, a fejhallgatós topikban is feltettem ezt a kérdést, de átirányítottak ide:
nekem egy olyan fejhallgató kéne, amin van mikrofon, meg lehetőleg 5.1/7.1-es, de nem beépített hangkaris
hangkártyám: x-fi xtreme gamer
használat célja fontosabbtól a kevésbé fontosig: játékok(+voice chat), filmnézés, zenehallgatás (dnb, dubstep)
amit én eddig a legjobbnak találtam: [link]
szerintetek ez megfelelő választás lenne? vagy bruttó max 30k-ért van jobb?
jelenleg sennheiser HD465-ön van, ehhez képest milyen a hangminősége?

(#3135) jaffa 2843 válasza Cyberbeni (#3134) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Superlux HMD660E ~18e HUF
hangminőségben a HD465-nek is felette van, és mikrofonos is.
Itthonról beszerezni itt tudod. Hamarosan megérkezik a szállítmány.

A sok.1-es hangzás pedig a hangkártya adja (ha van ilyen opció)
Asus kártyáknál Dolby Headphone van, Creative-nál pedig X-Fi CMSS-3D Surround-nak hívják.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3136) moonguru válasza Cyberbeni (#3134) üzenetére


moonguru
őstag

A cuccaim között találsz! :) (olcsóbbat)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3137) Peace


Peace
nagyúr

Na megrendeltem a Xonar DG-t, mert nem állapot, hogy egy hete itt hever mellettem a KAve, és nem tudom használni. De most már aztán elég. Annyi pénzt vertem el ebben a hónapban, hogy most vissza kell fognom magam novemberben. :(((

(#3138) F.B.I.


F.B.I.
veterán

A Logitech F540-ben ha gyengülne az elem lehet cserélni valahogy? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3139) moonguru válasza F.B.I. (#3138) üzenetére


moonguru
őstag

[link]

Egyébként nem elem, hanem akkumulátor!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3140) F.B.I. válasza moonguru (#3139) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz, azzal nem lesz gond. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3141) Peace


Peace
nagyúr

Beszereltem a Xonar DG-t, így már mérséklődött az alapzaj, de sajnos nem tűnt el teljesen. Fura lesz megszokni ennyi idő usb-s fejhallgatózás után, de sebaj. Mondjuk az élmény az kárpótol, mert most BF 3 a Kave-el Isten!!! ;) Az viszont zavar, hogy jóval nehezebb a microsoft-nál, és a fejpánt szétnyomja a fejemet fél óra után, és igazítani kell rajta. :(

(#3142) jaffa 2843 válasza Peace (#3141) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

a fejhallgatót nyújtsd kicsit. Éjszakára tedd rá valamire, hogy kicsit táguljon. 1hét után már mérséklődnie kell a szorító erőnek.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3143) Peace válasza jaffa 2843 (#3142) üzenetére


Peace
nagyúr

Kipróbálom.

Viszont most van egy másik gond, mégpedig a mikrofonnal. Nem akar működni. Ventrilo-n nem hallanak, és jelszintek se ugrálnak, amikor beszélek, szóval windows szerint is tök süket. Amikor megvettem, teszteltem, és ment az alaplapi hangkártyával. Lehet, hogy Xonar-on szar a mikrofonbemenet? Ötletem sincs, hogy mi a gond. :F

(#3144) Peace válasza Peace (#3143) üzenetére


Peace
nagyúr

Működik. Nem tudom hogy csináltam. Kihúztam, és bedugtam. Átváltottam wave-re hangrögzítőknél, majd vissza mikrofonra, és most megy. Remélem többet nem fog szarakodni, mert nem örülnék neki.

Másik gondom pedig ismét a sistergés, de most nem alapzörej, hanem csak úgy random hangosan elkezd sisteregni valami a fülesben, de ez ha mute-zom a hangot, akkor elhallgat. De van hogy magától is megszűnik néha. :F

(#3145) Cyberbeni válasza Peace (#3144) üzenetére


Cyberbeni
addikt

be van kapcsolva, hogy amit a mikrofonba mondasz, azt visszajátssza? mert az esetleg lehet gond.

(#3146) Peace válasza Cyberbeni (#3145) üzenetére


Peace
nagyúr

Semmi ilyet nem találtam. Már ha ezt a windowsban kellene megtalálnom a rögzítőeszközök beállításánál.

(#3147) Cyberbeni válasza Peace (#3146) üzenetére


Cyberbeni
addikt

[link]
eszköz figyelése ne legyen bepipálva
de ha a mikrofont némítod, akkor az segít, vagy nem? (világít a mikrofon, ha némítod)

[ Szerkesztve ]

(#3148) Peace válasza Cyberbeni (#3147) üzenetére


Peace
nagyúr

Ahha, így néz ki nálam is ez a panel. Világított, ha némítottam, de nem működött. A lentebb leírt műveletek után viszont már hallani lehetett a hangomat.

(#3149) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
ha valaki szeretne jó áron egy szinte zsír új ROCCAT KAVE 5.1 fülest keressen meg PMben ;)

(#3150) jookomak


jookomak
őstag

Hello mindenkinek!
Azon gondolkozom, 5.1 headset, vagy stereo?
Van-e 15-18k-ig bezárólag valami best-buy 5.1-es, usb csatlakozós headset? Csak játékhoz (BF3, később Diablo3) kéne, filmet zenét hangfalon hallgatok.
Sztereóból ahogy nézem Ez a Superlux HD 660E egy elég korrekt darab, ára is megfelelne nekem.
Szóval melyik megoldás irányába mozduljak? Lehet az irányzott összegért normális 5.1-et kapni, vagy csak 20 fölött?
Ja, és hangkártyát nem kívánok venni, alaplapi realtek csoda van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.