Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) lecsokolbi válasza KaLeun (#3500) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

flaskára... át kellett olvasnom vagy kétszer, hogy ne filatáskára asszociáljak :DDD
Egyébként köszi a hírt :) még mindig nem tudom mit vegyek... Logi G930 vagy ezt a Razert vagy Turtle beachet.

- Mindenki hazudik! -

(#3502) Tibord


Tibord
senior tag

Sziasztok!

Egy kis Segítségre és/vagy tanácsra lenne szükségem.

Mily véletlen :) fejhallgató vásárlásán töröm a fejem :D

Ki is néztem a Logi G930-ast. (jelenleg egyébként [ilyenem] van)

Aztán visszaolvastam kicsit ebben a topic-ba (már nem is tudom milyen indítatásból hisz mint tudjuk "áldottak a tudatlanok" :D ) és most kicsit megtorpantam.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy véleményem szerint igencsak bot fülem van.
Így most segítséget, tippet, véleményt szeretnék kérni tőletek.

Kb összefoglalnám ami fontos illetve ami érdekel:

- Csak vezeték nélküli fejes lehet mikrofonnal (lehetőleg fülesről némítható). Ez alapkövetelmény.
- Teljes fül takarása. Mivel a jelenlegi fülesem nem teszi és ez kényelmetlen.
- Kényelem, mivel hosszú órákat van rajtam a fejes.
- Alapvetően vegyes célra kell melyből talán a játék és a film a fő. Zenehallgatás az minimális akkor is inkább online rádió.

Dióhéjban kb ennyi az igényekről. mint írtam nincs egy kifinomult hallásvilágom így az nem a legfőbb szempont.
Létezik 30k környékén olyan fejes ami kielégíti ezen igényeket?

És még lenne egy kérdésem.

Most akkor pontosan mi is ez a 7.1? Beszéljünk konkrétan a G930-asról. Ez azt jelenti hogy sztereó-ból kreál 7.1-et? És ha pl egy dvd 5.1 vagy akár 7.1-es hangzású? Azzal mit csinál? visszakapom azt (vagy hasonló) élményt mintha egy házimozin nézném?

Előre is köszönöm a segítséget.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#3503) lecsokolbi válasza Tibord (#3502) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Hello

Mivel nem rendelkezik fizikailag 5.1 ; 7.1es kimenettel így csak virtuálisról beszélhetünk.
Amiben nem találok kivetni valót, fantasztikus amit leművel... ismerősömét meghallgattam és teljesen fedi a fület hangot nem enged be, főleg ha még szól is valami.

Nagy korrekt élményt kínál. Teljesen visszaadja amit kell. Nem hiszem, hogy csalódnál benne.

Mai napig én is ilyet akartam venni de úgy gondolom elég lesz az 5.1 -es Turtle Beach :)

- Mindenki hazudik! -

(#3504) Tibord válasza lecsokolbi (#3503) üzenetére


Tibord
senior tag

szia

Köszönöm.

Meg ha jól gondolom akkor mivel nekem a legfontosabb az hogy teljesen rádiós legyen így kb kizártam szinte minden mást.

Meg aztán elképzelhető hogy 28-30k ért meg is tudom szerezni (ez még nem biztos).

Akkor ez egyébként azt jelenti hogy egy 5.1-es dvd-nél ő kreál térhatást (esetleg a sima sztereóból) vagy pedig szintén ő kreál de az 5.1-ből (tehát hasonló mint a házimozi)?

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#3505) lecsokolbi válasza Tibord (#3504) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Az a baj, hogy magyarba nincs Astro forgalmazó se Turtle beach. Mindkettőnek van olyan prő rádiósa...

Nem tudom a működési elvét de valószínű így ahogy mondod. Az biztos, hogy térhatásból is 5ös.

- Mindenki hazudik! -

(#3506) Tibord válasza lecsokolbi (#3505) üzenetére


Tibord
senior tag

ok

köszönöm

Akkor azt hiszem a G930 lesz a választott.

(főleg ha 28k-ért be tudom szerezni)

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#3507) Sirus86


Sirus86
tag

Sziasztok! Én a napokban vettem egy Trust 5.1-es fejhallgatót. sosem gondoltam volna, hogy egy tipikusan olcsó, kínai cuccokat gyártó márka is tud jó minőségű termékeket a piacra dobni. Mivel pénzem csak 20k volt rá, ezért nézegettem sokat és rá esett a választásom:
http://trust.com/products/productpictures.aspx?artnr=16533
Eddigi pozitív tapasztalataim:
-iszonyatosan nagy hangerő szükség esetén
-a mélynyomó megadja a koncert feelinget, nagy hangerőnél már olyan,mintha discoban lennék
-usb-s hangkártyája van
-külön hang- és mikrofon szabályzó.
-jó mikrofon
-kis hangerőnél is megfelelő hang részletesség

Hátrányai szvsz:
-kis hangerőnél vagy üresjáratban sercegő hangok, nem zavaró, de hallod.
-nehéz hosszú távon
-vékony kábelek
-közép hangok miatt szabályozni kell minden környezetben a profilját.

Régebben zalman 5.1-es fülesem volt, azt mérföldekkel túlszárnyalja!

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#3508) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok!
Holnap fogok megválni SS SiberiaV2 fülesemtől.
Szeretnék valami újat, ASUS XONAR DX hangkártyámhoz.
20k körül szeretnék valódi térhangzással akár 5.1 , 7.1 de az nem muszáj
Előnyös lenne ha mélyet is jól adná.
tippeket légyszi :)
Előre is köszi!

(#3509) SpZ válasza reflxx (#3508) üzenetére


SpZ
senior tag

Cod4 hez lesz?

(#3510) reflxx válasza SpZ (#3509) üzenetére


reflxx
aktív tag

nem. inkább cs:s , LoL meg ha jönnek ki új játékok (cod8, bf3) de főleg cs,lol :)

(#3511) Balázs9503


Balázs9503
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy a két headset közül melyiket ajánljátok jobban főleg BF3 Dirt3 NFS és COD-okhoz kellene
az egyik a: STEELSERIES 5H GAMING HEADSET BLACK
a másik pedig: CREATIV TACTIC 3D SIGMA HEADSET
várom a tapasztalatokat és az érveket.
előre is köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#3512) Neverdie1 válasza Balázs9503 (#3511) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Hát a CREATIVE TACTIC 3D SIGMA HEADSET-re várhatod a tapasztalatokat, az még annyira új füles hogy még forró.

(#3513) simi762


simi762
tag

Hello Szia Szevassztok!
Ahogy visszaolvasgattam a korábbi hsz-eket, valahogy nem értem, hogy miért rokkantjátok le a KAVE-t!?
Nekem már egy éve hogy megvan, és cak annyit róla, hogy nem ez az első 5.1-es fülesem, de messze túl szárnyal minden elöbbieket.
Szerintem az a tény, hogy már egy jó pár szerverről bannolva vagyok hack gondolata miatt, szerintem eleget mond.E zzel a fülessel nem azt tudom hogy merről jön az egyén, hanem szinte centire ponosan lekövetem hang után.Már nem egy emberkével kellett vitáznom arról hogy Én most hackelek, vagy nem,de sajna sokszor alul maradtam a tömeg ellen :O
Az tény, hogy eleinte ennek is fa hangja volt, de utána rájöttem hogy ezt is csak járatni kell, mint a hangfalakat. Igaz hogy kell alá a normális kari, amit nálam ez tölt be.A megfelelő hangszintel is gonban voltam eleinte, de utána az is helyre állt.
Viszont amit észre vettem, hogy én tulnyomó részben cod6-ot játszom, ahol tökéletesen lehet hallani minden rezdülést, de a 7-ben már egy teljes káosz , és zűrzavar a játék.
Szal nem feltétlenül a füles, vagy a hangkari hibája ha neked nem jön ki az 5.1 hatás, hanem nagyban rányom a játék alatt használt audiomotor(vagy mi a lóp.cs) is.
Nagyjából ennyi!
Szal nekem 100%-os a füles, és ha ez kifingik, akkor a következő is ez lessz, az tuti!
(Bár egy Psyko-t még azért lehet hogy kipróbálnék!) :B
Simi :R

[ Szerkesztve ]

(#3514) doggy90


doggy90
csendes tag

erről mi a véleményetek?

[Razer SWTOR Headset]

[ Szerkesztve ]

(#3515) Neverdie1 válasza doggy90 (#3514) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Biztosan ki kell fizetni egy rakat pénzt a jogdíj miatt úgy hogy hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#3516) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok!
Végülis karácsony előtt megvettem a fejhallgatót, amit kinéztem. Kispénzű lévén ezt választottam:
Speedlink Meduza NX 5.1 Surround Headset
Mivel két hétig dögrováson voltam, nem nagyon tudtam tesztelni, ezért most is cak amolyan "első tapasztalatokat" tudok megosztani veletek.
Mivel a hangminőség szerintem nagyon szubjektív dolog, erre csak annyit mondok, hogy szerintem nagyon jól szól. Alaplapi nagkártyát használok (AL889), de a korábbi mezei füleshez képest ég és föld a különbség.
Ez a példány nem USB-s, hanem 4 db 3,5 jack csatlakozós.Tehát simán bele kell dugni a hangkártyába. Van USB csatlakozó is rajta, de az csak azért, hogy tápot kapjon a beépített erősítő a gépből.
Ettől először megijedtem, hogy milyen zajokat fog összeszedni, de meglepődtem hogy semmi zaj sem hallható. Ez jó pont volt.
A térhatást nagyon nem tudtam tesztelni az elején. A hangkari saját tesztje jól elhelyezi a hangokat, de mivel csak a dedikált hangfalakat szólaltatja meg külön, nehéz volt eldönteni, hogy jó-e.
Próbáltam pár teszt videót nézni a youtube-ról, de azok nem voltak meggyőzőek. Valahol azt írták, hogy a videó megosztó csak 2 csatornát támogat, valahol azt, hogy már támogatja a 7.1-et is. De megnéztem egy-két film előzetest és amikor a Battleship bemutatótja véget ért, kb. 1 percig leesett állal próbáltam feldolgozni az élményt. Olyan basszusok és hangok voltak benne, amiket eddig csak moziban hallottam.
Aztán úgy döntöttem, hogy egyébként is 99%-ban játékra fogom használni, ezért neki ugrottam egynek. Jelenleg a Skyrim-et nyomom és megdöbbentem itt is, hogy mennyire mások a hangok mint a korábbi 1500 Ft-s fülessel. Minden kicsi csilingelést, környezeti hangot és egyéb effektet meg lehet egymástól különböztetni és kristálytiszta minden hang. A vibráló basszus hangerejét nem emeltem feljebb, mint a többit, de így is jelentős.
Egyedül a térhatásnál vannak fenntartásaim. Ott is a pont szembeni és a pont a hátam mögötti hangokkal. Ezt a kettőt nehezen tudom megkülönböztetni egymástól. Minden más irány tökéletes.
Lehet, hogy a játék motorja miatt, lehet, hogy a hangerővel kellene játszani. Majd ha több időm lesz, akkor próbálkozom.
Egy szó mint száz, szerinte 15000 Ft teljezen megfelelő ár egy ilyen fülesért. Nekem tökéletes minőség és ha a kis térhangzási problémát meg tudom oldani, akkor best buy volt.
Ja igen, a kényelem. Elég kényelmes. Nem nehéz, kényelmesen párnázott a fejpánt. Nekem az a bajom, hogy bemelegszik a fülem körül az ilyen fejhallgatókban. Itt is csak ez a kényelmetlenség van. De ez szerintem csak saját gond. A fület/fejet nem nyomja sehol.
A mikrofont nem próbáltam még.
Egy negatívumot tudok mondani:
Külön hangerőszabályzó van a center/front/rear/bass csatornákra. Viszont nincs egy master hangerő szabályzó. Az hiányzik, de azért ez nem olyan nagyon nagy probléma, mert a játékban, vagy a Windows-ban lévő fő hangerőt állítgatom.
Ha egyéb tapasztalatom lesz, akkor azt is megosztom Veletek. Igyekszem még valami FPS-sel is kipróbálni, de sajnos most a Skyrim a favorit :)
Bocsánat a hosszú hsz-ért. :)

Lidl

(#3517) cannibal válasza Lidl (#3516) üzenetére


cannibal
senior tag

Szerintem jó, hogy ilyen bő lére eresztetted! Hasznos leírás! :R

[ Szerkesztve ]

(#3518) Lidl válasza cannibal (#3517) üzenetére


Lidl
senior tag

Köszi, pedig igyekeztem visszafogni magam :B

Ha bárkinek bármi kérdése van, szívesen válaszolok (tesztelek, kipróbálok, stb. a fülessel kapcsolatban)

Lidl

(#3519) Neverdie1 válasza Lidl (#3518) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Köszi hogy megosztottad a tapasztalatokat! Már csak egy minőségi hangkártya kellene neked.

(#3520) Lidl válasza Neverdie1 (#3519) üzenetére


Lidl
senior tag

:B
Igen tudom. De valahogy nincs "felesleges" 10-15 K-m a dologra.
Egyébként valóban akkora a különbség?
Ahogy mondtam, nem vagyok szakértő, sem vájt-fülű.
Az biztos, hogy alapzaj ennél a kártyánál sincs és a hangok megfelelőek. De soha sem hallottam még (jelenlegi) minőségi hangkártyát.
Anno a Gravis - SB Pro - egyéb noname kártyák között egyértelműen hallottam a különbséget. Lehet, hogy itt is menne, ha meg tudnám hallgatni őket egymás után ;)

De csak azért venni egyet, hogy kipróbáljam....

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#3521) Neverdie1 válasza Lidl (#3520) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Bármilyen kártyát veszel, asust vagy crative-ot óriási különbséget fogsz hallani. Annyira hogy egyszerűen más hangok fognak szólni. Úgy képzeld el hogy míg az alaplapi realtek egy trabant, a másik kettő pedig bmw és mercedes mindegy milyen sorrendben. :)

(#3522) Lidl válasza Neverdie1 (#3521) üzenetére


Lidl
senior tag

Ezt alig tudom elhinni. :Y
Na, gyorsan megnézem mennyibe kerülnek ezek a kártyák....

Lidl

(#3523) cannibal válasza Lidl (#3522) üzenetére


cannibal
senior tag

Érdemes a használtakat is megnézni. Nekem Xonar DS-em lett használtan 7ezerért fél év garival. Arra figyelj, hogy legyen a kártyának win7 64bit támogatása. (Ha most nem is használsz esetleg ilyen oprendszert előbb utóbb elő fog kerülni:) )

(#3524) Lidl válasza cannibal (#3523) üzenetére


Lidl
senior tag

Valahogy a használt PC alkatrészek iránt nem (volt) nagy a bizalmam (eddig).
Persze lehet, hogy alaptalanul és ha mondjuk 60-70%-os áron megkapom, akkor meg akár jól is járhatok. Oké, annak is utána nézek.
Igen, van tapasztalatom a Win7 64Bit-es támogatással. És most is ezt használok szóval figyelek rá, köszi.

Lidl

(#3525) cannibal válasza Lidl (#3524) üzenetére


cannibal
senior tag

Rendicsek. Azért írtam csak, mert vettem egy X-Fi Gamer-t és kékhalálozott tőle a Win7-em :( A Xonar-hoz se szabad a cd-n lévő drivert használni. Le kell húzni netről a legfrissebbet azzal minden ment elsőre mint a karikacsapás :DDD Sok sikert az új kártyádhoz :)

(#3526) Lidl válasza cannibal (#3525) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

az XtremeGamer-hez úgy látom, hogy csak béta Win7 driver van. Ez igaz?
Te milyen driver-t tettél fel?

Köszi
Lidl

(#3527) Tweaky válasza reflxx (#3510) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Le vagy maradva :D Ezek már rég kijöttek, sőt BF3-hoz már a B2K kiegészítő is, jó kis map-ok. Ezt alig hiszem el hogy komolyan nem tudod hogy már kijöttek, pedig lehet szidni a squad rendszer-t, hitbox-ot és hasonlókat de egyébként jó játék a BF3.

(#3528) cannibal válasza Lidl (#3526) üzenetére


cannibal
senior tag

Felrakott magának egy auto updatert az meg mondta, hogy milyen frissitések vannak és hogy frissíteni fog. Mondom oké. Hát ennyi volt a rövid barátságunk. Kivettem a gépből mert kékhalálozott a restart után. Remélem mielőbb visszakapom a pénzem. XP-hez lehet jó választás lehet egyébként.

(#3529) simi762


simi762
tag

Halihó!
Csak az lenne a kérdésem, hogy használ itt valaki Psyko fülest?
Simi

(#3530) Lidl válasza cannibal (#3528) üzenetére


Lidl
senior tag

Huhh, kössz, hogy mondtad. Akkor ezt el is felejtem.
Nem akarok visszalépni XP-hez (ráadásul mintha az alaplapomhoz már nem is lenne rendes XP driver), szóval akkor az XtremeGamer-t elfelejtem.
Legyen inkább Xonar? Az a baj, hogy abból is 15 körül van a megfelelő újonnan. Még nem nagyon láttam használtan, de nem is volt időm nagyon keresgélni.

Mindenesetre nem kapkodok akkor.
Köszi
Lidl

(#3531) cannibal válasza Lidl (#3530) üzenetére


cannibal
senior tag

Nézd, elkapkodni semmiképpen nem kell! (Hisz nem életbevágó.) Az én tapasztalatom alapján nem kell ám általánosítani. Lehet, hogy nálad flottul menne minden. Ez csak egy kis infó, hogy melyikkel hogy jártam. Talán, ha mindkét vonal fórumát átböngészed okosabb leszel. Üdv!

(#3532) Lidl válasza cannibal (#3531) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, mindenképpen utána járok.
Jelenleg arra hajlok, hogy egy új Xonar DX-et veszek, de mivel nem életbevágó, nem kapkodom.
Majd ha megkapom a fizetésemelésem visszamenőleg Júliustól :DD akkor abba belefér 16K.
Addig alaplapival prüntyögök.

Köszi
Lidl

(#3533) cannibal válasza Lidl (#3532) üzenetére


cannibal
senior tag

Biztos sokféle hangkari van, de egy biztos, hogy a DX-el rosszul nem jársz! :R

(#3534) Lidl


Lidl
senior tag

Közben szeretnék megosztani még egy pár tapasztalatot a Medusa NX 5.1-es fülesemmel.
Tegnap kipróbáltam más játékkal is, nevezetesen a Deadspace-vel.
A térhatásra ugyanazt tudom mondani. Még mindig kicsit nehézkes meghatározni ha pont elöttem, vagy mögöttem van a hang forrása. De szerintem a hangerővel be lehet állítani rendesen.
Egy pici probléma volt a játék elején, amikor nagyon nagy térben szólt hangosan egy hang, az recsegett és akadozott. Az akadozás miatt gondoltam, hogy ez inkább a hangkártya oka. Valahogy nem bírta megszólaltatni rendesen, talán túl volt terhelve, esetleg sok hang szólt egyszerre (elég nagy káosz volt).
De utána semmi ilyesmit sem tapasztaltam. Minden hang tiszta volt. Amikor ugyanoda visszamentem és akkor is volt ott action, akkor sem volt újra a recsegés.
Itt nagyon jól hallottam a térhatást. A játék azzal operál, hogy rendszeresen zajokkal, neszekkel ijesztgeti a játékost (ugye egy űrhorror játékról beszélünk). A legszebb az volt, amikor a plafonból jött a hang és át ment a szobán, simán végig tudtam követni. Pedig igazából nem volt forrása, mert nem jelent meg semmi, csak besz@ratott :D
Szóval én meg vagyok elégedve a fülessel, nem bántam meg. Biztos van ennél jobb, de nekem pont megfelel.
Ja és tegnap hallottam, alapzajt a fülesen, amikor nem szólt semmi, kint a desktopon. Nagyon halkan, de volt valami.
Ez is azt bizonyítja, hogy az alaplapi kártyát jó lenne lecserélni.

Köszi
Lidl

(#3535) Neverdie1 válasza Lidl (#3534) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Azt nem lecserélni kell hanem letiltani. :)

(#3536) Lidl válasza Neverdie1 (#3535) üzenetére


Lidl
senior tag

Pedig már éppen azon gondolkoztam, hogyan vágjam ki az alaplapból a csippet, hogy más ne sérüljön :))

Lidl

(#3537) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Ha valaki tud olyat aki mostanában szeretne Steelseries Siberia V2 WH -t venni kérem szóljon. Most kapok vissza garanciális abrakadabra után egy újat bontatlan számlás garos.

- Mindenki hazudik! -

(#3538) LGabor001 válasza simi762 (#3513) üzenetére


LGabor001
tag

Sajna nekem is inkább az a bajom, hogy a Battlefield bad company 2 hangzását el..szták és így semmit se ér a jó füles

(#3539) jossua


jossua
tag

Zalman ZM-RS6F fejhallgatóról valami tapasztalat valakinek ??? :)

Alias : Magyarbetyar

(#3540) Lmh


Lmh
őstag

Nekem volt anno 4-5 övé egy Speedlink Medusa 5.1 ProGamer Headsetem. Azóta is az volt életem legjobb fülese. Az anno "erős" forintnál 20.000ft körül volt. Annak mi köze van a mostani 5.1 NX-hez? Volt anno valami NX de azt hiszem az stereo volt, és az volt ilyen olcso (12-13ezer). Ez az 5.1 NX ez valami új? Ez jobb mint a hajdani 5.1 Progamer vagy rosszabb? Vagy ugyanaz?

Csak az írjon aki tényleg tudja! Köszi szépen :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3541) Lmh válasza Lmh (#3540) üzenetére


Lmh
őstag

még jó, hogy 2szer átolvastam -.- : övé=éve
bocsi

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3542) Neverdie1 válasza Lmh (#3541) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Szerintem mindenki ráértette.

(#3543) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! USB-s fejesnél (Logitech G35) találkozott már valaki ilyen problémával?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3544) jaffa 2843 válasza VGYke (#3543) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Dolby kapcsoló be van nyomva a fejesen?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3545) VGYke válasza jaffa 2843 (#3544) üzenetére


VGYke
addikt

Igen

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3547) Lmh válasza Neverdie1 (#3542) üzenetére


Lmh
őstag

és valaki tud esetleg rá válaszolni? vagy nem tudjátok?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3548) Lidl válasza Lmh (#3547) üzenetére


Lidl
senior tag

Gyorsan rákerestem és a következőket találtam:

A mostani Medusa NX 5.1 és a régebbi Medusa NX 5.1 ProGamer között tulajdonképpen nincs különbség.
Ugyanúgy külön hangszórók vannak a csatornáknak, 4 db 3.5 jack csatlakozója van és egy USB a tápnak.
Beépített erősítő, külön hangerőszabályzó a csatornáknak.
Még a kinézete is ugyanaz.
Ami különbséget találtam:
ProGamer: Azt írják, hogy levehető mikrofonja van. Nagyobb hordozó táskát adnak hozzá, belefér az adapter is. Adnak hozzá egy jack -> RCA átalakító kábelt, hogy DVD lejátszókba is be lehessen dugni.
Ennyi.

Tehát a bundle jobb a ProGamer-nél, amúgy ugyan az. Viszont ProGamert már nem lehet kapni. (Igaz NX 5.1-et is csak egy boltban találtam mo.-n)

Az NX 5.1 USB viszont nem 3.5-ős jack csatlakozókat tartalmaz, hanem USB csatlakozós, tehát beépített hangkártyája van.

Lidl

(#3549) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

- Olyan headsetet keresek, amit tudok használni a munkámhoz (beszélgetések, skype stb), filmnézéshez, zenehallgatáshoz és játékhoz is. Szóval globálsi célre kellene, jó minőségű, megbízható cucc, ami vezetékes. Valami alap, hi-fi minőségű cucc kellene, mit tudtok ajánlani? (Nem vagyok gazdag milliomos)

- Az is érdekelne, hogy mely márkák a megbízhatóak, ajánlottak. Trust kizárva, bizonyított, hogy köze sincs a minőséghez.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3550) Lmh válasza Lidl (#3548) üzenetére


Lmh
őstag

Köszönöm szépen! Ez szuperül hangzik, mert anno nekem az a füles nagyon bejött. És ha hangzásra ugyanaz, és igaz az a bolt, ahol 12ezerért kapható, akkor azonnal lecsapok rá, mert abszolút best buy. Az a "bundle" kifejezés az jól értem, hogy csak a körítésre vonatkozik? Mert az abszolút nem érdekel engem, hogy ilyen-olyan táska..., meg kivehető miki ( anno nekem a mikim ment tönkre a leghamarabb a medusa progamerben, pedig sosem vettem ki. Talán azt orvosolták az NX-ben )

bolt: [link] erre gondoltál?
Amúgy a sok-jackdugós és az usb-s között nincsen ugye hangzásbeli/minőségbeli különbség? Mert akkor szívesen venném az only-usb-set, hogy ne kelljen annyi kábelt dugdosni.
ui: annyi javítás, hogy a régebbi medusa nevében nem volt NX rész. Simán "Medusa 5.1 Progamer Headset".

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.