Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Lidl válasza raverke (#3700) üzenetére


Lidl
senior tag

Bár már nagyon régen tanultam, de ha minden igaz:

1/R1 + 1/R2 = 1/Re

Tehát nem is igazán átlag.

Bár azt nem tudom, hogy ha erősítő bementére kötöd, akkor ott milyen az ellenállás.
A fenti számítás konkrétan ha hangfalat és fülhallgatót kötsz a kimenetre, akkor használható.

Ha megoldható, akkor azt kell biztosítani, hogy egyszerre ne legyen mind a kettő rákötve/bekapcsolva.

Én is így voltam mielött megvettem az 5.1-es fülesemet. (Medusa NX 5.1).
Semmi viszonyítási alapom nem volt és igazából most sincs. Csak ezt hallottam, mást még nem. Pontosabban egy 1,5K-s Hama fülhallgatót használtam elötte, aminek elég elfogadható hangjai voltak. De ahhoz képest ez ég és föld.
De még mindig nem tudom, hogy a többihez képest hol helyezkedik el, mivel nem hallottam még mást.
Nekem viszont bőven megfelel. És mostanra már teljesen jól hallom a térből a hangokat. Sikerült belőni a csatornák hangerejét.
Szerintem a tesztek is szubjektívek. Pl a kényelem. Hogy kinek mi a kényelmes, azt nem tudja egy teszter megmondani. A hangmindőségben is max összehasonlíthatja a két fülest, de csak azért, mert az egyik hangja neki nem tetszik, még nem jelenti azt, hogy az nem jó.
Anyagminőségben és egyéb funkcionális dolgokban lehet egy kicsit alapozni rájuk, azok tények.

Ez csak az én véleményem, szóval píísz.
És hozzáteszem én is elolvastam a teszteket ;)

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#3702) traders válasza Lidl (#3699) üzenetére


traders
tag

Kapaszkodj: most is el van osztva az out mert a gépemnél van a hangfal és van egy erősítő is :D sőt ezt egy ilyen splitterrel oldottam meg :D

Na a kavarodást az okozta hogy nem akarom ki be huzogatni (még az elosztóból sem), de viszont egy megszakítót simán tudok tenni a stereo kábel és az elosztó közé... így már jó lehet... kérdés hogy ilyenkor a hangkártya mit csinál a stereo hanggal? Megpróbálja szétszedni és akkor azok halladszódnak a fülesben?

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#3703) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nekem az alaplapi realtek hangkártyámmal be lehet állítani, hogy az előlapi és a hátsó bemenetet külön válassza, bemeneteket külön kezelje stb. Nálatok nincs ilyen?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3704) Lidl válasza Inv1sus (#3703) üzenetére


Lidl
senior tag

De van, csak nem akarom a gépem elejébe dugni.
A gyerekek biztosan örülnének a lehetőségnek, hgoy huzogathatnak valamit :))

Lidl

(#3705) Lidl válasza traders (#3702) üzenetére


Lidl
senior tag

Akkor a megoldás részleteivel tisztában vagy. Remek. :)

Az 5.1 vs sztereo az gond.
Nekem egyelőre a front csatlakozó van leosztva. Ha sztereoban használom, akkor fülesnél csak a jobb/bal hangszórók mennek. Az erősítő jó, minden hang megszólal.
Ha viszont 5.1-be állítom, akkor a sztereót is "szétszedi". Pl az ének középen szólna, amiből az erősítőn semmi sem hallatszik.
Gondolom ugyan ez a helyzet a sub-bal is. A surround sugárzókra nem tudom milyen jelet tenne ki 5.1-ben.

Szóval ebben az esetben még mindig megvan a szoftveres állítgatás :(
Sajnos még nem jöttem rá milyen megoldással lehetne ezt kiküszöbölni.

Létezik olyan 5.1 / 7.1 hangrendszer, aminek 5.1 / 7.1 fülhallgató kimenete van? :DD

Lidl

(#3706) Inv1sus


Inv1sus
addikt

A LIDL-t direkt reklámozod vagy miért írogatod oda minden hozzászólásod végére? :F

Rakd az aláírás részlegbe, ha hívő vagy. ;]

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3707) Lidl válasza Inv1sus (#3706) üzenetére


Lidl
senior tag

Nem reklámozom, ez a nevem ;)

A szemetek ellopták tőlem! Már azelőtt így szólítottak a barátaim, mielött még mo.-n ismerték volna ezt a céget.

Lidl

(#3708) Inv1sus válasza Lidl (#3707) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ismerős szitu. Nekem J3richo volt. Aztán jött a játék, meg a sorozat... Kampec lett neki. :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3709) Lmh


Lmh
őstag

ennyi :DD

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3710) Lidl válasza Lmh (#3709) üzenetére


Lidl
senior tag

Dejó, legalább nem vagyok egyedül :DD

Lidl

(#3711) traders


traders
tag

Na megpróbálok több lámaságot nem ideírni (mint az elosztó elfelejtése) :D

Hát szerintem ez a 5.1 vs stereo szoftveresen megmarad mivel szerencsétlen honnan tudná hogy most mit kell csinálni ha minden be van dugva, de most nézem az alaplap kézikönyvét a neten és softveresen ezt elég egyszerű állítani, tehát ez letudva.

A másik hogy tök fölös a 7.1, bőven elég az 5.1-es füles... kérdés márcsak az hogy abból mi a legolcsóbb? :D

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#3712) Lidl válasza traders (#3711) üzenetére


Lidl
senior tag

Szerintem nincs is 7.1-es füles. Bár lehet, hogy tévedek.
Az 5.1-esekben 8 hangszóró van, de csak azét mert a centert és a sub-ot meg kell duplázni.

Én is a legolcsóbbat kerestem karácsony elött.
Szerintem tényleges 5.1-ben a Speedlink Medusa NX 5.1 a legolcsóbb. Biztos a minőséget is mutatja, de mint mondtam, nekem megfelel.
Ebből van USB-s kb 12K és jack-es 15K-ért.

Az egyéb olcsóbb gamer fülesek csak sztereóak, de valamilyen úton virtuális 5.1-et csinálnak nekik. Pl. A Creative Tactic3D alpha. Annak saját hangkártyája van, USB-s, de a füles sima jack-el csatlakozik hozzá. Tehát lehet sztereó fülesként is használni és a saját hangkártyájával virtuális 3D-s fülesként.
Ez is kb 11-12K árban van.

Lidl

(#3713) sampe válasza WolfheartGR (#3675) üzenetére


sampe
aktív tag

ha minden jól megy legkésőbb hétfőre nálam a szajré, utána megírom a véleményemet
reméljük csupa csupa pozitív csalódás fog érni :))

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3714) enamessias válasza frankdelgado (#3693) üzenetére


enamessias
aktív tag

Az USB-s nem jobb mint egy alaplapi integrált hangkártya, csak ezért ne vegyél ilyet. Nekem USB van a notik miatt (nincs mindegyiken analog 5.1 kimenet), ezért tapasztalatbol tudom. Én 3 éve nyuzom, nincs gondom vele.
Mondjuk az alaplapi helyett érdemes lenne majd egy normális hagkártyára is beruházni. Azzal több kihozhato egy ilyen fejesböl.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#3715) traders válasza Lidl (#3712) üzenetére


traders
tag

Na akkor nekem is jó lesz a Speedlink Medusa NX 5.1 :D
Tudnál róla írni valamit? Mégis milyen? A térhatás minősége? Hangzása (mély, magas hangok minősége)? Hátulról jövő hangok mennyire érzékelhetőek? Negaítvum, pozitívum?

Köszönöm :D

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#3716) SpZ válasza traders (#3715) üzenetére


SpZ
senior tag

:(
csak egy kis töltelék info.

(#3717) Lidl válasza traders (#3715) üzenetére


Lidl
senior tag

Hát, megint csak azt tudom mondani, hogy ez nagyon szubjektív.
Ami nekem megfelel/jó, az lehet, hogy Neked nem lesz az.
Nem vagyok biztos, hogy én vagyok a megfelelő tesztelő Neked.

De szerintem:

Nem sok zenét hallgattam rajta, azok is inkább MP3-ak voltak. Ennél biztosan van jobb füles is zene hallgatásra, de hozzáteszem, hogy alaplapi hangkártyával használom (Realtek ALC889). A legujabb driver már nem támogatja a hangefekteket, de cserébe támogatja a Dolby Home Theater v4-et. Ehhez külön fel kell tenni ennek a programját, amiben megjelennek a hangefektek és egy csomó hangzásképet lehet beállítani. Ezzel nem piszmogtam sokat, lehet, hogy ezért sem olyan jó zenében.
Viszont a basszusa nagyon tetszik. Ennek lehet külön állítani a hangerejét is. nem vettem nagyon magasra, de mégis remeg a fejem néha. Először megnéztem a Battleship bemutatóját a youtube-on és szabályosan a tátva maradt a szám 1 percig amikor véget ért. Próbáltam értékelni amit hallottam. Nagyon meggyőző volt. Gondolom, hogy egy ilyen trailer hangjait azért manipulálják, de akkor is jó volt.
A magas hangjai is tetszenek. Vannak is, és nem erölködik, szerintem tiszták.

A térhangzással az elején voltak gondjaim. Nehezen állapítottam meg, hogy pont elöttem, vagy mögöttem van a hang. Ha más pozícióbol jött, akkor azt lehetett érezni, de pont ezeket nem. Aztán a hangerővel kicsit ügyeskedve sikerült belőni. Vagy hozzászoktam :)
A hátsó csatornát kicsit halkabbra vettem, az elsőt pedig kicsit hangosabbra. persze ez lehet, hogy csak illúzió, de így legalább valóban meg tudom különböztetni a hangokat. Dehát mi az 5.1-es hang a fülhallgatóban, ha nem illúzió? :D
Mivel kicsit megszállott vagyok, eddig mégcsak a Skyrim-mel próbáltam ki hosszútávon. Jó lenne valami FPS-sel is, de már be szeretném fejezni a Skyrim-et ;)
A mikrofont nem próbáltam még ki. Nincs nagyon mivel, de talán nem is lehet nagyon elrontani.
Kényelem...
Hát igen, ebben nem igazán jeleskedik. De szerintem az én fejemmel van a baj. Eddig még nem volt kényelmes fejhallgató a fejemen. Bár csak közepesen nehéz, mégis megfájdul a fejem teteje 1-2 óra alatt. Igazgatni kell a fejtetőn a pántot. Pedig nagyon finom, puha szivacs van rajta, ezért mondom, hogy velem lehet a baj.
Kicsi a fejem, és mivel oldalról szinte semmit nem fog a füles, a fejtetőre nehezedik minden súly.
És mivel zárt a fülrésze, elég hamar bemelegszik, ami szintén kényelmetlen. De ez is szerintem minden ilyen fülesre igaz.

Szóval ez az én tapasztalatom. Nem biztos, hogy messzemenő következtetéseket kell levonni belőle.
Annyit még ígérhetek, hogy este otthon megnézek egy-két jobb zenei CD-t, hogy azokkal hogyan szól, kikapcsolt effektek és Dolby mellett. Majd megírom ennek az eredményét holnap.

Lidl

(#3718) enamessias válasza traders (#3698) üzenetére


enamessias
aktív tag

"Az USB fejhallgatót viszont szoftverezni kell azzal meg utálom terhelni a gépet"

- nem feltétlenül kell, win7 talál hozzá drivert, de azért van hozzájuk saját driver is, amit érdemes felrakni, mert több beállitáshoz juthatsz. A gépet nem terheli számottevöen.

"Amúgy a mostani játékok mennyire használják ki az 5.1 vagy 7.1-et?"

-több mint 10 éve kihasználják... (meglehet 15 éve is)

"mi a helyzet a hátulról jövő hangokkal? A mostani fülesek jól kezelik?"

-ha nincs saját hangkártyája, akkor semmi köze a fejesnek a hangok kezeléséhez. Saját hangkártyás megoldásoknak se jelentett eddig gondot. Amiben különbözhetnek, az a hangszorok elhelyezésének különbözö megoldásai.

"5.1 vagy 7.1 legyen a füles? Még mindig divatos a "virtuális hangkeltés" vagy moöstmár bele tudják tenni a megfelelő számú hangszórót?"

-7.1-es megoldások a virtuálisok szoktak lenni. 5.1-böl lehet már valos is. Máig gyártanak sok virtuálisat, mert olcsobb, de már a dobozra felkerülhet a hangzatos sokpontegy. A termék adatlapján deritheted ki, miszerint hány hangszoro van benne. (2 hangoszoro -> virtuális)
-a legelsö valos 5.1-es fejesben is már benne volt a min. 6 hangszoro. Manapság akár 8 is.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#3719) TXT


TXT
őstag

Abban tudnátok segíteni, hogy GAMER fülesek közül kinek-melyikről van tapasztalata, illetve ismeritek-e és melyiket-miért ajánlanátok?
Olyat keresek, ami VALÓDI térhangzással bír lehetőleg.

Amihez csatlakoztatva lenne, az pedig ez:
- Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series

Ezeket nevesítették nekem eddig:
- Roccat Kave
- Steelseries Siberia V2
- Creative-Labs Tactic3D Sigma
- Logitech G35

Előre is köszi a konstruktív véleményeket! :R

(#3720) enamessias válasza TXT (#3719) üzenetére


enamessias
aktív tag

"Olyat keresek, ami VALÓDI térhangzással bír lehetőleg"

Ezzel leredukálhatod a listádat 1db-ra: Roccat Kave

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#3721) TXT válasza enamessias (#3720) üzenetére


TXT
őstag

köszi.
Azért érdekelne a többivel (vagy mással, ami szóba jön) kapcsolatos vélemény, tapasztalat!
:R

(#3722) Lmh válasza TXT (#3719) üzenetére


Lmh
őstag

de kipróbálnám mindet :D nekem csak kavem volt, az jóféle :) amúgy kicsit fentebb sokat olvashatsz róla. Értekeztünk/tem már róla elég sokat.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3723) SpZ válasza enamessias (#3720) üzenetére


SpZ
senior tag

+1 a Kave-nek

(#3724) traders válasza enamessias (#3718) üzenetére


traders
tag

Hehe :D na akkor "nem" kérdeztem akkora hülyeséget... csak 10 évvel vagyok elmaradva :D mert az oké hogy az 5.1 már 25 éves is elmúlt de azért eddig mással is le lehetett foglalni a gamereket (pl grafika, hálózat). Plusz kb 8-10 éve játszottam utoljára (komolyabban) FPS-el akkor még másnak örült az ember... pl a netnek :D úgyhogy nem igazán volt általános hogy valaki 5.1-et használ játékra, akkoriban még a házimoziban is nagyszám volt... pláne az ára miatt.

Természetesen a jól kezelik arra irányult hogy hallható-e egyáltalán hogy az a hang hátulról jön... márcsak a hangszórók közelsége miatt is...

Amúgy a jó minőségű cuccokat én is szeretem, de csak stereo-ig, volt már nekem pioneer, onkyo, denon, most harman kardon erősítőm de a térhatás sosem vágott hanyatt hiába alaptartozék már x éve az erősítőkön, ezt meghagytam a házimozi szerelmeseinek

Azért is kérdeztem hogy kb mi a legolcsóbb, mert itt van a Roccat is... csak egy 20-as (ugye kb a B&W hangfalhoz ennyiért egy csatlakozót nem kapsz, költői túlzással pesze), de kétlem hogy dupla árért dupla minőséget is kapsz, mert akkor is hiányozni fog a TÉR (ezt most nem a hatásra értem hanem a hanghullám fizikájára)...
Amúgy ezért tartom a legfontosabbnak hogy leglább a térhatás meglegyen és hangminőség nem számít mert ilyen paraméterek tekintetében igen nehéz számottevő minőséget elérni...

Apropó sokszor olvastam hogy nincs sehol lehetőség kipróbálni ezeket, tuti hogy nincs? :D

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#3725) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Sziasztok!

A medusa nx 5.1 jack-es verziója és a roccat kave 5.1-es közül választok én is, úgyhogy írtam is a supergamer-es emilkére, hogy van-e a csomagokban jack-rca átalakító, meg usb hálózati adapter, ha dvd lejátszóra akarom kötni, vagy csak egyszerűen külső árramforrást használné. Első levélváltásra nem nagyon értették mit akarok, majd másodikra, már küldtem nekik linket, hogy mi az az usb adapter. Visszaírták, hogy az usb csatlakozót csak akkor kell használni, ha valami extra funkciót akarsz a fülesen kihasználni ( ezt momentán nem értettem és nem is magyarázták meg ) , de nem kell feltétlenül, anélkül is lehet használni. Na most tudomásom szerint usb-n kapja a tápot a fejhallgató erősítője, tehát az mindenképp kell neki... Ha én jól tudom, akkor ők nincsenek képben azzal, hogy mit árulnak. Valaki aminek ilyen cucca van ossz már meg velem, hogy most akkor mi a pálya, Meg ha valaki tud más boltot is, ahol jobban képbe vannak, arra is szívesen elfogadok javaslatokat.

Köszi!

(#3726) moonguru válasza frankdelgado (#3725) üzenetére


moonguru
őstag

Nincs adapter hozzácsomagolva, se tápegység! :W

Én is reklamáltam miatta, anno! (akkor még a képen volt)

Az értékelésnél elolvashatod...

Más boltról sajnos nem tudok!

Ui:

Egyébként jó fejhallgató! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3727) Lidl válasza frankdelgado (#3725) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Jack-RCA adapter nincs a csomagban.
Sajnos nem emlékszem pontosan, hogy hálózati adapter van-e, de mintha rémlene. Csak én rögtön betettem mindent a fiókba, amit hozzá kaptam, és hálózati nem kellett. Azért gondolom, hogy kaptam hozzá, mert rémlik, hogy hezitáltam azon, hogy dugjam inkább külön tápba, vagy a gép USB-jébe. Azért, mert azt hittem, hogy a gép USB-je bevisz valami zajt. De mivel nem volt zajos, ezt az egyszerűbb megoldást választottam.
Este megnézem és majd megírom.
Egy kerek hordozó szötyőt is kaptam, amibe belefér a füles.

Szerintem nem hibás a bolt abban, hogy nincs képben, mit is árul. Gondold el, ha több száz terméket forgalmaz, mindegyiknél nem lehet képben a csomag tartalmáról. Az meg nem reális, hogy felbontják, gondolom Te sem örülnél, ha a megrendelt terméken látnád, hogy fel volt bontva.
Amúgy megy egyik hétről a másikra változtatta a Speedlink a csomag tartalmát. Tavaly ősszel még volt benne RCA adapter és nagyobb volt a hordozó táska is.

Nekem nagyon megfelel minőségre a Medusa.
Többen dícsérik a Kave-t, az is biztos nagyon jó, de kb. 5-6 ezerrel drágább.

Ja, az USB-t mindig be kell kötni, mert így kap tápot a füles belső erősítője. Szerintem enélkül nem is működik.

Lidl

(#3728) frankdelgado válasza moonguru (#3726) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hali!

Olvastam a reklamációdat, azért kértem felvilágosítást tőlük. Te szereztél hozzá usb adaptert? és ha igen milyet és honnan? Supergamer is árül Speed Link cuccot, usb töltő címszóval, olyan 3e píz körül van és azt írták, hogy elvileg használható hozzá...... de az meg kell, ha DVD-zni akarok nem?

(#3729) frankdelgado válasza Lidl (#3727) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hali!

Várom az infot, mert úgy látom, hogy a Supergamernél nincsenek képben azzal, hogy mi árulnak én meg nem akarok plussz cuccot rendelni, az a kütyü meg kell! Mondjuk ha Moongurunak nem küldtek, neked miért küldtek volna...

[ Szerkesztve ]

(#3730) moonguru válasza frankdelgado (#3729) üzenetére


moonguru
őstag

Mivel én géphez használom, így nem szereztem be egyiket se!

Egyébként tényleg a beszállító (SpeedLink) változtatott a kiszerelésen, 2010 novembere körül!

Egyébként az alaplapi USB-ről táplálva sincs alapzaja!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3731) Lidl válasza frankdelgado (#3729) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Nagyon nem vagyok biztos a dolgomban, de nem akarlak behúzni a csőbe.
Megnézem és leírom a tutit.

Amúgy már sok USB-s adaptert lehet kapni. Ha veszel egy 220-as adaptert, amin van USB kimenet, az a szabványos 5v 500mA teljesítményű lesz, tehát használhatod a füleshez.
Bztos lehet ilyet kapni MM, Saturn, stb üzletekben is, vagy más számtek boltokban.
pl: [link]

Lidl

(#3732) raverke válasza traders (#3724) üzenetére


raverke
tag

Szia!

Még soha nem volt a fejemen 51.-es fejhallgató, de minden jól megy akkor a szombaton kipróbálok egy Turtle Beach 5.1-es fejest. Az biztos, hogy nincs meg a tér, de ajánlom figyelmedbe azokat a linkeket, amiket visszaolvasva találsz. Sima sztereo fülessel úgy megoldották a térhangzást, hogy nekem tátva maradt a szám. Pedig itthon egy hulladék 1000Ft-os, mikrofonos hama(hs-55) fejhallgatóm van.

Engem is érdekelne, hogy az 5.1-es fejeseket HOL lehet ne kipróbálni?

A nagyobb áruházakban nincs, vagy ha van is, azt nem tudod kipróbálni(nincs mire kötni, nem lehet kibontani.) A hangstúdiós boltokban pedig csak sztereo fejesek vannak.
20-30-40 ezerért meg nem fogok leírások alapján vásárolni, mert minden embernek más a hallása, fejmérete.

(#3733) lecsokolbi válasza raverke (#3732) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Egy hely ahol kilehet próbálni füleseket. Itt

1000Ft a belépő nézelődőknek. ha odamész vkihez mert látod hogy oh pont egy olyat szeretnék meghallgatni nem valószínű, hogy ellenkezne simán körbelehet menni és ált megengedik hogy belehallgass.

- Mindenki hazudik! -

(#3734) Lmh válasza frankdelgado (#3725) üzenetére


Lmh
őstag

USB nélkül felejtsd el a kave-t. Használhatatlan. Minimálisan müködik, de atomszar minőség és minimális hangerő. konkrétan maxon is halk.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3735) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Lehet nem ide tartozik, de azért rákérdezek, mert sürgős lenne. (holnap kipróbálok egy 5.1-es fejest és kell a megfelelő beállítás)

Gigabyte P35-DS3 alaplapom van, hangkártya BIOS-ban letiltva.
ASUS Xonar D1 hangkártyám, a legfrissebb driverrel.

JBL Reference 610-es fejessel (vezetéken) hallgatom a filmeket 5.1-ben VLC alatt, minden beállítva (vlc-ben átállítva 5.1-re, stb.) Az 5.1-es hang jön-megy. Dolby Headphone bekapcsolva, 6 chanel-re állítva. Alapon doboz hangja van, de 5.1-ben jobban szól.

Azért is írom mindezt, mert itt érdeklődtem 5.1-es fejesek iránt és sokszor azt a választ kaptam, hogy inkább vegyek egy jó sztereó fülest. Na, az most ideiglenesen itt van, de az 5.1 (már amikor bekapcsolja magát), akkor is felejtős, nincs térhangzás, csak a hang minősége sokkal jobb lesz.

Előre is köszönöm a segítséget és bocsi, ha nem jó helyen járok. (Asus hangkártyák topikban is voltam, de némileg 5.1-es és fejhallgatós probléma is.)

(#3736) McKnight


McKnight
tag

Szerbusztok!

Ilyen fülest szeretnék venni, érdeklődnék hogy van-e valakinek ilyen, és hogy mi a véleménye róla.

Steelseries Siberia V2

Előre is köszönőm a véleményeteket!

Tűz a víziparkban? Mégis....hogyan????????

(#3737) t_vilmos


t_vilmos
tag

Sziasztok !

Tritton 5.1 vagy 7.1 fülesről nem találok hozzászólást. Van valakinek véleménye a Tritton AX Pro termékről ?
Az ára majdnem 200euro. Gondolom nem hiába drága.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3738) SpZ válasza McKnight (#3736) üzenetére


SpZ
senior tag

Tuti vétel :K Amennyire tudom ez a legjobb stereo headset amit kapni lehet, csak ajánlani tudom.

(#3739) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Fülest keresek játékhoz beépített mikrofonnal.

5.1, 7.1 vagy akár mezei sztereó igazából nem mérvadó számomra, legyen 3óra után is viselhető és zárjon ki minél több külső zajt.
Az plusz pont, ha külső hangerő szabályozó is van rajta.

Néhány választott:

Sandberg USB Play Headset (Ez nekem olyan Senheiser koppintásnak tűnik)
STEELSERIES 4H Gaming Headset
Roccat Kulo Stereo
SteelSeries Siberia neckband headset
SteelSeries Siberia V1
SteelSeries Siberia V2

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3740) SpZ válasza vbbb (#3739) üzenetére


SpZ
senior tag

Helló

Ezek közül:
STEELSERIES 4H
SteelSeries Siberia V2

De ha áldoznál többet is akkor Roccat Kave; Logitech G930; esetleg a nemrég említett Turtle Beach Z6A vagy egyéb.

(#3741) vbbb válasza SpZ (#3740) üzenetére


vbbb
őstag

A Siberia V2-höz milyen kiegészítők járnak? Mert találtam az Ebay-en csak a fülest újan doboz nékül Hong Kong-ból. (100% pozitív-os, szóval csak nem hamisítvány.)

Ez az árkategória azt hiszem elég egyenlőre.

Találtam egy olyan infót is, hogy a Siberia V2 az halkabb mint a 4H. Olyan írta akinek mind a kettő van ill. próbálta.

[ Szerkesztve ]

(#3742) SpZ válasza vbbb (#3741) üzenetére


SpZ
senior tag

Siberia V2-t nem fogsz hongkongból vagy kínából kapni ami megfelel az igazinak, egyik fórumlakó ajánlotta nem is olyan rég mert van neki egy új dobozos darab, nyomott áron. Ő vszleg több infót tudna adni.
Arról hogy melyik a hangosabb a Siberia vagy a 4H szerintem kár felvetni bőséggel elég a siberia hangereje lanon is, szóval ez extrém süket helyzetben lehet fontos.

(#3743) vbbb válasza SpZ (#3742) üzenetére


vbbb
őstag

(#3744) hann válasza vbbb (#3743) üzenetére


hann
tag

Nekem az usb-s/hangkártyás van, de a füles ugyanaz. Nagyon kényelmes és elég jól szól.
A fülesben hibát még nem találtam, a hangkártya drivere makacskodik néha win7 alatt, de ettől független szerintem ajánlott, habár nem tudom hogy más hangkártyákkal hogyan viselkedik !

(#3745) TXT


TXT
őstag

Létezik-e és ha igen, melyik az a füles, ami VALÓDI 5.1 és/vagy 7.1 headset, 3D hangot is tud a surround mellett és mindemellett a legprofibb hangzást biztosítja?

Egyébként van olyan oldal, ahol a játékosok (esetleg profi tesztelők) által használt fülesek tudás és leginkább hangzás tekintetében rangsorolnak?

:R

(#3746) raverke válasza TXT (#3745) üzenetére


raverke
tag

Hi!

A Logitech G930-as az, amit egy olyan illető ajánlott, aki még a wc-re is ezzel megy.(nem vicc)
Haverom ismerőse. Igyekszem majd összehozni vele egy találkozót, most, hogy van egy hangyányi viszonyítási alapom.

Egyébként ez a turtle beach nem rossz, csak sokkal többet kéne vele babrálni, hogy megtaláljuk a megfelelő beállítást.(filmre és játékra egyaránt) :(((

(#3747) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

VAN VALAKINEK ROCCAT KAVE fejese? Budapestiek jelentkezését várom, már amennyiben lehetőséget biztosítanak, hogy belehallgassak. (elsősorban filmre kell!)

Előre is köszönöm!

(#3748) traders válasza raverke (#3746) üzenetére


traders
tag

Na ez már döfi... jónak tűnik a kezelhetősége... az ára is jó magas... kíváncsi lennék egy ilyen "teljesítményére" egy sima 10ezres fülessel összehasonlítva.

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#3749) Lidl válasza frankdelgado (#3729) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Megnéztem itthon a Medusa tartozékait. Sajnos valóban nincs hozzá USB-s adapter, csak a hordozó tasak van.
Ezért én is evidenciában tartom, hogy venni kell egyet, hátha szükség lesz rá.

Lidl

(#3750) raverke válasza traders (#3748) üzenetére


raverke
tag

Az ára azért ilyen magas mert wireless a cucc. Olyan, mint a G35. USB-s, virtual 5/7.1-es.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.