Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) frankoo válasza Ironing (#3948) üzenetére


frankoo
csendes tag

Most nincs előttem, de mintha a HD 660E 120 Ohmos lenne. Ezt az alaplapi hangkari (durva zajjal) és az iPhone-om is röhögve elviszi, ugyanakkor a gépemben Asus Xonar DG van, amibe be van építve a fejhallgató erősítő. (3 jelerősítés beállítás közül lehet választani) Ennek együtt gyönyörű hangja van, a hangkari dolby-ja szépen végzi a dolgát (7.1 és különböző akusztikus effektek) és megvan a térhatás. Viszont amikor a Front panelra (a számítógépház jack-es kimenete) kötöm a fejhallgatót, akkor a számítógépemen belül futó 25cm-es kábel iszonyú sok zajt szed össze. Ezt mindenképp el kell kerülni!
Kíváncsiságból venni fogok egy Tritton AX PRO-t, ha megérkezik szívesen leírom a véleményem.

(#3952) Ironing válasza frankoo (#3951) üzenetére


Ironing
tag

Kíváncsiságból ? :)) Kemény :DDD Unalomból nem adsz el egyet? :U Találtam egy ilyet különben. Eléggé tetszik

(#3953) cskamacska válasza Ironing (#3952) üzenetére


cskamacska
addikt

Csak nem adod egy fröccsöntött gémer fülesnél alább. :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3954) Beast007 válasza frankoo (#3951) üzenetére


Beast007
aktív tag

Sokpontegy miatt szeretnéd kipróbálni , vagy csak amúgy is kíváncsi vagy mit tud felmutatni egy ilyen gamer csoda? :)

(#3956) zzola


zzola
félisten

Üdv!
PS3-hoz szeretnék egy vezeték nélküli fejhallgatót.
Sony PS3 Wireless Stereo Headset -en kívül mi jöhetne még szóba ami 100% PS3 kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

(#3957) frankoo válasza Ironing (#3952) üzenetére


frankoo
csendes tag

Sokan dícsérik ezeket a sokpontegyes fejhallgatókat és tényleg furdal a kíváncsiság, hogy mégis mit tudhatnak! Mivel a Tritton ára valahol ötvenegynéhányezer körül mozog, ezért nagyon szar csak nem lehet megveszem, aztán legfeljeb eldobom! :) Na jó, inkább eladom!
Ha megvan jelentkezem! ;)

(#3958) frankoo válasza zzola (#3956) üzenetére


frankoo
csendes tag

A sokpontegyes mivolta miatt szeretném kipróbálni, hátha jobban fog menni a Battlefield 3 :D

(#3959) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Mit gondoltok [erről] a fülesről?

Egész korrekt ára van, és Gamer-nek titulálták. És brutál jól néz ki.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3960) kimpepevok válasza frankoo (#3958) üzenetére


kimpepevok
tag

Én kicsit föntebb leíram a véleményemet.
Jelenleg azon tökölök, hogy eladjam-e a SIRUSomat. Kb három napja van meg. Nekem nem begyere. De másnak lehet, hogy igen. én maradok a JÓ stereo fülesnél.

Holly

(#3961) cskamacska válasza frankoo (#3957) üzenetére


cskamacska
addikt

Ehe, te sem bízod a véletlenre. Vagyis de. :DDD
Egyébként milyen Tritton csodát akarsz megvenni olyan drágán? Árgép nálam a 720-asra is csak 43 ezret dob.
Én speciel sírva adnék ki ennyit sokpontegyre. :( Beyer DT770-et láttam 38-ért, nem létezik hogy egy olyat lecserélnék egy Trittonra. :B A feljebb linkelt DT880 meg csak 60k pár hónaposan.(szinte csak be lett járatva) Ha már ennyit rá szánsz, zerintem fontold meg, most teljesen komolyan. :R Legrosszabb esetben meghallgatod az eladónál/fiziknél hogy hogy tud egy ilyen szólni, és ha nem jön be, utána mész gémerfüles nézőbe.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3962) frankoo válasza kimpepevok (#3960) üzenetére


frankoo
csendes tag

Akkor most spóroltál nekem kb 53 rugót! :) Köszi!

(#3963) frankoo válasza cskamacska (#3961) üzenetére


frankoo
csendes tag

Tritton Pro Gaming Ax Pro 52.590.- de lehet, hogy mégis kihagyom... Esetleg hozok egyet amcsiból, ott azért olcsóbb! :)

(#3964) Ironing


Ironing
tag

Na szerintem megtaláltam, egész jónak tűnik már csak egy normális boltot kéne találni, ahol olcsó. EZITTENNI Ez a 100 dodó rendben lenne, de lehet dobnak rá vámot/áfát, meg még istentudjamit :((( Van valakinek tapasztalat nagyobb értékű rendelésnél hogy működik ez?

(#3965) zzolika


zzolika
aktív tag

Nekem egy EasyTouch ET-151 fülesem van, valódi 5.1, 8 hangszóróval. Nem nagy márka, de játékban/filmben élvezetesebben szól mint a sztereo füles. Nem is volt drága, 10.400 Ft-ért vettem 2009-ben.Van saját erõsítõje, azon külön továbbított kimenet 5.1 hangszórónak is. Hangerõszabályozó (front/center/rear) van az erõsítõn és a dróton is. Az egyetlen baja, hogy mostanra megtört a kábele, és némelyik hangszóró nem szól benne. A mikrofonja elég halk, de eddig meg voltam vele elégedve.
Keresem az utódját, de 40 ezer forintot nem akarok adni érte. Olcsón meg semmi jót nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#3966) zzola


zzola
félisten

(#3967) frankoo válasza Ironing (#3964) üzenetére


frankoo
csendes tag

Sztem ezt NE vedd meg! Hírdetek egy Spray Loud fejhallgatót, aminek a külső háza dettó ugyanez. Szerintem ennyit nem ér, persze aztán lehet, hogy baromira szépen szól.
A küföldi rendelés úgy működik, hogy PayPal-al vagy kártyával kifizeted, aztán jön majd egy levél a vámhivataltól, hogy küldd el nekik a banki átutalásról szóló papír másolatát. Rátesznek 10% vámot, majd az ezzel növelt összegre még 27% ÁFÁ-t, amit a csomag átvételekor kell fizetned. Ez, ha jól számolom, akkor $140-ra jön ki. Fontold meg...

(#3968) SpZ válasza frankoo (#3967) üzenetére


SpZ
senior tag

Nagyon rossz úton jársz 5.1 gamer kategóriában a Turtle Beach a csúcs, vagy esetleg az Astro A40.
Az hogy te mit hirdetsz legyen a te dolgod de a fórumban ez sokadlagos.

(#3969) kimpepevok válasza frankoo (#3967) üzenetére


kimpepevok
tag

Európából, Angliából rendelve NINCS vám!

Holly

(#3970) frankoo válasza SpZ (#3968) üzenetére


frankoo
csendes tag

Van igazság abban amit mondasz, mert már réges-régen a PC hőskorában is a Turtle-Beach egyenlő volt a minőséggel. Ezzel nem vitatkozom. Én csak a külcsín alapján írtam a véleményem remélem, a berlcsín egészen mást takar.
De, ha tényleg ennyire jó ez a Turtle Beach Z6A, akkor miért nem nagyon ajánljátok? Annyian kérdezik, hogy mit érdemes venni, van itt Logitech, Roccat, Siberia meg mittudomén. Jó lenne, ha tényleg nem költenénk súlyos tízezreket felelslegesen minőségben gyengébb cuccokra, hanem lenne egy vagy két "BEST BUY" termék! Az általad említett 2 fejhallgató akkor idesorolható, vagy nem jól gondolom?

(#3971) frankoo válasza kimpepevok (#3969) üzenetére


frankoo
csendes tag

Ez igaz! Utánanéztem és UK-ből azért barátibb az ár...

(#3972) SpZ válasza frankoo (#3970) üzenetére


SpZ
senior tag

Ha lehetőségem van akkor ajánlom a Turtle Beach termékeket, ez egy fajta elfogultság de ez sok Gamer füles meghallgatása után alakult ki bennem. Igazából ez a best buy kategória a 30 ezres árkategóriájával keresve sincs jobb, roccatről logitechről és steelseries cuccokról mindenki tud de az áruk is megvan ha egy Turtle Beach minőséget tudnak pl Logitech g930.

(#3973) zzola


zzola
félisten

Nekem maximum 30k-m lenne egy gamer fülesre.

Sony PS3 Wireless Stereo Headset
vagy
Turtle Beach DPX21
jöhetne szóba.
PS3 SLIM konzolom van, nem ragaszkodom a vezeték nélküli megoldáshoz, viszont a hangot a konzolból szeretném "kinyerni" és nem a TV-ből.
Teljesen kezdő vagyok ebben a témában, melyik lenne jobb választás?
Esetleg ebben az árkategóriában van hasonló termék?
Köszi.

(#3974) kimpepevok válasza frankoo (#3970) üzenetére


kimpepevok
tag

Bizony én is lukra futottam! Pedíg én is segítséget kértem itt. Majdnem a Turtle Beach-ot vettem meg én is. A mostanim is hasonló felépítésű.

Én jelenleg a virtuális 5.1-re lennék kíváncsi az AKG K271-emmel. A sirus nem jött be

Holly

(#3975) kimpepevok válasza SpZ (#3972) üzenetére


kimpepevok
tag

Amiket a Dolby ajánl, azok vajon milyenek?

Holly

(#3976) Beast007 válasza kimpepevok (#3974) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nem valószinű, hogy jobban jártál volna egy Z6A-val én hallottam már játék alatt (személy szerint nekem bejött a hangzása sokpontegyre) ezt úgy mondom , hogy próbálgatom a dolby headphone-t egy Xonar Essence STX + Sennheiser HD 598 kombóval itthon de valahogy nem vagyok vele kibékülve, de a Z6A mégis tetszett. Ha lehetőséged van rá próbáld ki a saját AKG-det virtuális 5.1-el. (kíváncsi leszek a véleményedre)
Nem is olyan régen engem is itt beszéltek le ezekről a gamer csodákról, és ajánlottak jó minőségű stereo fülest + virtuális sokpontegyet. Én nem is a legolcsóbb megoldásokat kerestem (hozzáteszem van egy bizonyos szintű igényem hangzás terén) , de így sem jött be valahogy a dolog. (lehet bennem van a hiba).
Éppen ezért még mindig vadászok egy tényleges 5.1-es fülest már csak kíváncsiságból is.
Ezért elhatároztam ,hogy jövő hónap elején veszek egy Tritton PC510 HDA-t és kipróbálom azt is.Itt jegyezném meg , hogy tisztában vagyok vele hogy már csak az ára alapján sem közelítheti meg azt a szintet amit én megszoktam , de nem is a hangminőségre leszek elsősorban kíváncsi. Amint meglesz biztos írok egy kis élménybeszámolót.

[ Szerkesztve ]

(#3977) kimpepevok válasza Beast007 (#3976) üzenetére


kimpepevok
tag

Én ma este rádugom a SIRRUSomat egy keverőpultra, és körbe joystickozom a hangot. Ott majd kiderül mit is tud ez, meg a hasonlók térhatásban!

Holly

(#3978) frankoo válasza kimpepevok (#3977) üzenetére


frankoo
csendes tag

:)

(#3979) frankoo válasza kimpepevok (#3974) üzenetére


frankoo
csendes tag

Hát igen... Az a baj, hogy ez az egész teljesen szubjektív, ami az egyiknek tetszik, a másiknak nem... Nézem ezt a SIRIUS-t, hát ez sem gagyi szívás, hogy nem tetszik...
Én virtuális 5.1-ben használom felváltva a BOSE QC3-am és Supelux HMD-660-am. Tetszik, mert tényleg egész jó a térhatás, ugyanakkor kipróbálnám amit SpZ kolléga ajánlott, vagyis az Astro A40-et.

(#3982) cskamacska válasza scream (#3981) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem egynek elmegy. Sztereó füles fanok is linkelhetik flém helyett, hogy lám, lám, így jár az, aki sokpontegyest vesz. :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3983) Lmh válasza kimpepevok (#3980) üzenetére


Lmh
őstag

Én voltam az és ez az a füles amit kvázi megjósoltam anno, hogy el fogod adni? xD :P

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3984) kimpepevok válasza Lmh (#3983) üzenetére


kimpepevok
tag

Ja!

Legaláb kipróbáltam! :((

Holly

(#3985) kimpepevok válasza frankoo (#3978) üzenetére


kimpepevok
tag

Na megvolt a pultos dolog. Tekertem körbe a joystickot. Mérőjelekkel is, meg dumával is. Nekem csak LCR élményem volt. Pedíg a fülesben tényleg vándorolt a hang az irányított hangnak megfelelően. Levettem a fülvédőt és darabonkénk meghallgattam a hangszórókat, és az úgy működött, ahogy kell. Szóval a füles tette a dolgát. De az érzés NEKEM nem volt meg.
Bátran le merem írni, hogy a Turtle-lel se lenne meg és más hasonlókkal se, mert a felépítésük nagyon hasonló!

Holly

(#3986) KaLeun válasza SpZ (#3968) üzenetére


KaLeun
senior tag

Azt az Astro A40-et a razer tiamat kapcsán is emlegetik, mint alternatívát.

Cila

(#3987) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Gamer headsetet szeretnék venni amit néztem az egy ROCCAT KAVE 5.1 volt.

Az lenne a kérdésem h mi a véleményetek róla?
Ilyen árkat. esetleg mi lenne egy jó választás?

(Asus xonar dx hangkarival használnám)

(#3988) eami válasza justo00 (#3987) üzenetére


eami
addikt

http://mobilarena.hu/tema/5_1-es_fejhallgatok/keres.php?stext=roccat+kave&submit=

ajánlani meg az utolsó 100 commentben elég sokfélét ajánlottak.

(#3989) KaLeun


KaLeun
senior tag

Na hát a razer tiamat release tragikomikumba fulladt...

Először is van aki még mailt sem kapott (mint én), még szerencse, hogy a apámat is regeltem...

Aztán az a 180 dolcsi nekünk 180 euro... Vagyis 180€=240-250$ és így 70 dolcsi plusz (magyar hangja 38k helyett 53k :/ ). Ja és nem szállít az amcsi razer sehova NA kívül, így nem is lehet megrendelni dollárért.

Délelőtt 11-kor küldték a mailt, volt aki 1 perccel utána már nem tudta megvenni... :U
Annyira kelendő állítólag :U , hogy kifogytak a készletek (ami jó 1-2 ezer darabnak, ha nem éppen pár száz volt csak). Pár napja posztoltak egy képet a gyárból, egyesek szerint még csak akkor indulhatott meg a gyártás.

Van ahol március közepe, máshol március 7. szállításnak dátuma. Közben az amcsi oldalon hol előrendelhető, hol nem... Hivatalos közlemény nincs, hallgatnak mint a ... fűben. Az biztos, hogy egy csomó vásárlót/fant veszítettek, sokan végleg elpártoltak tőlük .

Pont azt néztem, hogy 53k forintért már akár egy PC 360-at is kaphatnék. :F

Köszönjük razer... :R

[ Szerkesztve ]

Cila

(#3990) moonguru válasza KaLeun (#3989) üzenetére


moonguru
őstag

Én már régen megkaptam az emailt... (14 órája)

De persze nem is lehet rendelni, elfogytak a készletek...

És ne felejtsük el hogy nem ingyenes a szállítás se...

Van olyan érzésem hogy nem veszek...

Monitor Guru!

(#3991) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy egy analog 5.1 es headsetből csak a zöld csatlakozót dugom be akkor stereoként működik?

(#3992) moonguru válasza justo00 (#3991) üzenetére


moonguru
őstag

Igen!

Monitor Guru!

(#3993) justo00 válasza moonguru (#3992) üzenetére


justo00
tag

Köszi! :R

Mi a véleményed egy roccat kave- ről?
Jobb esetleg egy speedlink medusa?

[ Szerkesztve ]

(#3994) zzola


zzola
félisten

Rendeltem egy Tritton Black Ops-os fejhallgatót PS3 mellé. Még nem igazolták vissza, de ha nemet mondanak, valami kellene helyette.
Sharkoon X-Tatic Digital 5.1-et néztem ki, illetve az USA "megfelelőjét", Tritton AX PRO-t. Mivel egyiket sem hallottam szólni, akiknek a fenti kettőből van valamelyik, megerősíthetne vagy cáfolhatna, minőség terén...köszi!

(#3995) frankoo válasza zzola (#3994) üzenetére


frankoo
csendes tag

Nekem érkezik a Tritton AX Pro-m, ha itt lesz megosztom veled, hogy milyen!

(#3996) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Nekem pedig ha minden igaz ma jön meg az X-tatic digital. :DDD
Kíváncsi leszek. Xbox-hoz, és filmekhez fogom csak használni, zenére nem.

Under construction!!!

(#3997) eami válasza KaLeun (#3989) üzenetére


eami
addikt

ne sajnáld, hogy nem tudod amerikai razertől rendelni mivel elég valószínű hogy úgy is futárral küldenék, ami viszont vámoltatja is a cuccot. Alaphangon rájön a vám (nem tudom mennyi) +27% ÁFA, így rögtön nem $180 hanem már $229 + vám ami bőven 50 körül van :P

Míg EU-n belül se vám se áfa (már amennyiben rendes boltból számlával veszed).

(#3998) Lmh válasza justo00 (#3993) üzenetére


Lmh
őstag

Roccat sokkal minöségibb összeszerelésü és jobb a hangzása is, jobban körbeveszi a füledet. A medusa olcsóbb, kicsit gagyibb érzetü a roccathez képest. Nekem mind2 volt. Először medusa, aztán roccat aztán most megint medusa van. A roccat hosszu használat után nyomta a fejemet erősen. Tegnap medusaval kb 9 órát tevékenykedtem egyhuzamban és semmi....Igazából amit hallani kell játékban azt mind2-vel hallod. Amikor tönkrement a roccatem, akkor azért nem vettem ujat, mert 23k volt. Ezért vettem medusat 12k-ért (usb-set). Ha sok pénzem lenne, azért a kényelmetlenség ellenére, valoszinüleg Kave-t vennék megint :P
Ha még kérdésed van szólj, elég részletesen le tudom irni mind2-t. :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3999) zzola válasza frankoo (#3995) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!

(#4000) justo00 válasza Lmh (#3998) üzenetére


justo00
tag

Hello! Köszi a segítséget végre vkinek volt, van mind két headset. :C :R

Mi lett a roccat kave- el?
Zenében és filmben is jobb a roccat?
De 70-80% kihasználtság game lenne szal ez az első szempont.
Asus xonar dx- el használnám.

Van esetleg vmi ajánlásod ilyen összegben mint a roccat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.