Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Peace válasza Beast007 (#3050) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem felső kategóriában. Én egy normális térhatású fejhallgatót szeretnék elsősorban játékra, filmnézésre, zenére. Ez a G35 tűnt a legkorrektebbnek, de azt mondta róla ismerős, hogy sok játéknak gondja van vele, és néha win 7 is szarakszik. Ilyesmire nincs szükségem. Ha van valami más frankó ami elkerülte a figyelmemet, nyugodtan írjátok meg. ;)

(#3052) Peace


Peace
nagyúr

Most véletlenül belebotlottam 2 igen ígéretes példányba a Razer hozzászólásoknál:

Tritton PC510

ROCCAT Kave

Az előbbi nem egész 21k, viszont csak 1 év garancia, és nincsen sok visszajelzés róla. A Kave az 22k fölött van, viszont 2 év garancia, és rengeteg a pozitív hozzászólás, játékra, filmre és zenére is tökéletesen megfelel, mindenki csak ajánlani tudja. Nekem szimpibb a Tritton, de az az 1 év... :(

Valakinek személyes tapasztalat?

(#3053) Beast007 válasza Peace (#3051) üzenetére


Beast007
aktív tag

Olyan nincs ami mindháromra jó lenne (szerintem). Headsetek között legalábbis biztos.

(#3054) WolfheartGR válasza Peace (#3052) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én gondolkodom egy Steelseries 5Hv2 beszerzésén a jövőben, csak először gépet kell alá építenem :(((

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3055) Peace válasza WolfheartGR (#3054) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez engem nem igen győzött meg, és ez is 19k-nál kezdődik, szóval akkor már inkább a ROCCAT Kave, amiről nagyon jók a visszhangok. Még gondolkodom pár napot...

Beast007: PErsze, ez jogos. De én nem is keresem a tökéletes minőséget, ha így lenne, akkor mindhárom tevékenységre külön ketyerét szereznék be. Elsősorban játékra és filmnézésre kellene, kicsit unom már a sztereó microsoft fejhallgatómat, na meg a jobb oldala kezd is kicsit haldokolni.

[ Szerkesztve ]

(#3056) #93966848


#93966848
törölt tag

Sziasztok!

Mozizáshoz milyen 5.1 vagy 7.1es fejhallgatót ajánlanátok?Úgy kb 20 ezerig. :R

(#3057) moonguru válasza #93966848 (#3056) üzenetére


moonguru
őstag

Speed-Link Medusa NX 5.1 Gaming Headset-tet!

Monitor Guru!

(#3058) #93966848 válasza moonguru (#3057) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszi.Régen volt Sharkoon X-Tatic 5.1esem, az nem győzött meg nagyon.Gondolom ez jobb annál :DDD

(#3059) Peace válasza Peace (#3055) üzenetére


Peace
nagyúr

Megrendeltem a KAve-et, remélhetőleg holnap kiderül, hogy megérte-e az árát.

(#3060) moonguru válasza #93966848 (#3058) üzenetére


moonguru
őstag

Hát ha a Sharkoon nem győzött meg, lehet hogy a Medusa se fog! :)

Talán akkor lesz esélye, ha a Sharkoont csak a mellécsomagolt dekóderével használtad!

Én valódi 5.1-es ként csatlakoztatom a hangkártyámra! (3+1 jackdugóval)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3061) #93966848 válasza moonguru (#3060) üzenetére


#93966848
törölt tag

Ja értem..hát akkor sztem nekem felesleges egy ilyen laptophoz, csak egy fülhallgató, mikrofon ki-meg bement van rajta.

(#3062) gergo0328 válasza #93966848 (#3061) üzenetére


gergo0328
senior tag

és egy USB-s fejes?

(#3063) #93966848 válasza gergo0328 (#3062) üzenetére


#93966848
törölt tag

Jelenleg egy Genius 04U-m van ami igencsak jó, csak sajnos kh-s lett, szerintem a hangerőszabályzónál :((((Bár ez csak virtual, de meglepően jó, ahhoz képest)

[ Szerkesztve ]

(#3064) gergo0328 válasza #93966848 (#3063) üzenetére


gergo0328
senior tag

Én egy G35-öt szeretnék ami ugye USB-s virtuál 7.1-el...

(#3065) #93966848 válasza gergo0328 (#3064) üzenetére


#93966848
törölt tag

Lehet hallani a különbséget 5.1 meg 7.1 között ezzel a fülessel? :U
Jesszus 33ezer :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#3066) Blom


Blom
aktív tag

nekem ez van és nagyon jó szerintem.
[link]

(#3067) Beast007 válasza Peace (#3059) üzenetére


Beast007
aktív tag

Jó lenne majd egy kis élménybeszámoló/vélemény a fülesről. (De csak őszintén :D)

[ Szerkesztve ]

(#3068) Peace válasza gergo0328 (#3064) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is azt néztem ki, de ismerős panaszkodott, hogy problémája van vele néha win 7-nek és sok játéknak is. Na meg persze virtuális 7.1, nem tényleges. ;)

(#3069) S3cu válasza Blom (#3066) üzenetére


S3cu
tag

Pont ezt nézegetem én is, eBay-en már vannak egész elérhető árúak is, a mikrofonja tiszta, szépen hallatszik?

No Bass. No Fun.

(#3070) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

itt egy kellemes videócska ahhoz, hogy leteszteljétek menynire szeparálja el az egyes csatornákat a fejhallgató:
part1.rar
part2.rar

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3071) Blom válasza S3cu (#3069) üzenetére


Blom
aktív tag

teljesen jó szépek és tiszták a hanghatások játék közben lehet hallani ki honnan jön, lentről vagy, ha akár fent van valaki egy emeleten azt is jól meglehet különböztetni.
én szeretem, de a razer új fülesét is megveszem az tuti ezt persze passzolom.

(#3072) kertsa válasza Peace (#3052) üzenetére


kertsa
senior tag

Szia!

Nekem a ROCCAT Kave van és bizton állítom, hogy ha ilyen veszel nem lősz mellé :N Játékra tökéletes, filmhez is kiváló, zenét nem erről hallgatok, de biztos nem megy szét a fejed ha evvel hallgatnád:)

Ebbe az árban jobbat nem nagyon kapsz...

(#3073) Peace válasza kertsa (#3072) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is így láttam a vélemények és a tesztek alapján. Ennyi befektetést nekem megér egy kis minőségi változás.

(#3074) gergo0328 válasza Peace (#3068) üzenetére


gergo0328
senior tag

virtuális vagy sem tökmind1 kb ugyan azt hallod ki. Azért nézd hozzá a Logitech support-ot is h milyenek. Ha valami gond van akkor vagy kicserélik az egészet max 1 hét leforgása alatt vagy kapsz új alkatrészt. :C

(#3075) Peace válasza gergo0328 (#3074) üzenetére


Peace
nagyúr

Mondom, nekem is szimpi volt. De ha már a tulajdonos beszél le róla, akkor azért abban lehet valami. :U

(#3076) Beast007


Beast007
aktív tag

Ugyanez megvan a Kave-nél is több vásárlós oldalon is érdekes dolgokat írnak róla , nagyon megoszlanak a vélemények. De nem is csodálkozok már semmin mind tömeg gyártott sz...
Nagyon kíváncsi vagyok már a razer új fülesére , nem tudom mikor akarják már végre megjelentetni , lassan október közepe és még sehol semmi. Csak tudnám akkor minek írtak 2011 Q4-et nyugodtan írhatták volna év végét is ezzel az erővel.
Jönnek sorba az új játékok és még mindig nincs fülesem. :(

(#3077) Peace válasza Beast007 (#3076) üzenetére


Peace
nagyúr

Biztos nagyon korrekt lesz, de 40k-t én nem szánok rá, már ez a 22 is kicsit necces, de ennyit még ki tudok spórolni.

(#3078) Beast007


Beast007
aktív tag

A vége az lesz hogy veszek egy Logitech G930-at vagy valami más usb-s fülest és akkor egyben letudom a hangkari kérdést is.

(#3079) Beast007 válasza Peace (#3077) üzenetére


Beast007
aktív tag

Örülnék neki , ha csak 40k lenne , amúgy meg csak egyszer kell megvenni. :) (ha szerencséd van xD)
Én 20k-s kategóriában a Steelseries 7H-t néztem csak ahhoz nem ártana egy normálisabb hangkari se.

(#3080) gergo0328 válasza Beast007 (#3079) üzenetére


gergo0328
senior tag

Xonar DG 6ropiért.

(#3081) Beast007 válasza gergo0328 (#3080) üzenetére


Beast007
aktív tag

Sejtettem , hogy ezt fogja valaki ajánlani . :)
Csak akkor veszek hangkarit , ha nem usb-s fülesem lesz, de most megint nagyon elgondolkodtam a G930-on , vagy G35-ön.
Megmondom őszintén egyre kíváncsibb vagyok ezeknek az usb-s cuccoknak a hangminőségére lehet még a héten bevállalom egyiket. Megint nekifekszek a netnek éjszaka és lesek teszteket + fórumokat , hogy végre dönteni tudjak.
Tisztában vagyok vele , hogy egyik se lesz tökéletes, de ennyi pénzért már igazán mutathatnának valami elfogadhatót (számomra) minőség terén.

(#3082) gergo0328 válasza Beast007 (#3081) üzenetére


gergo0328
senior tag

Sztem nem kell a G930. Jó az a G35 is. sokkal kényelmesebbé tudod tenni mivel van több fejpárna hozzá + vezetékes így talán jobb is a hangminőség. a wirelles kicsit ront rajta esetleg idő után akadozhat, késhet, elromolhat a dolog.

(#3083) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Milyen fülest ajánlotok kimondottan játékhoz max 10eft értékben?
Van egy Asus Xonar DS hangkarim!

[ Szerkesztve ]

(#3084) S3cu válasza gergo0328 (#3082) üzenetére


S3cu
tag

Pont a vezetéknélküliség miatt vennék 930-at :D

No Bass. No Fun.

(#3085) kertsa válasza Beast007 (#3081) üzenetére


kertsa
senior tag

Mi értelme az usb-s csatinak és a 7.1-nek, ha a hang driver nem képes kezelni megfelelően a 7.1et? Bár ha valakinek van ezzel ellenkező tapasztalata, akkor ossza meg velünk:)

Egyébként fülesbe mi értelme a 7.1-nek? Futtattam DD5.1-es hangtesztet a fülesemen, és a front és rear hangokat elég nehéz megkülönböztetni... akkor a 7.1 :F Egyébként jól néz ki és biztos kényelmes, és az ára sem rossz:)

[ Szerkesztve ]

(#3086) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Ajánlanátok X360-hoz egy jó 5.1 fülest, amit itthon is be lehet szerezni és van raktáron, 30K-ig? :F :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3087) Beast007 válasza kertsa (#3085) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nekem pontosan az volt a baj a barracudával , hogy 5.1 és nekem az alaplapi hd hangkari már 7.1 és akárhogy állítottam mindig sz@rul jött ki a 2 hátsò hangszóró.

(#3088) Beast007 válasza kertsa (#3085) üzenetére


Beast007
aktív tag

Az meg, hogy szerinted nehéz megkülönböztetni 2 csatornát egymástól kb. a füles hibája. Ezért is vagyok már kíváncsi a razer új fülesére, mert az állítólag nem virtuális 7.1.

[ Szerkesztve ]

(#3089) Dapro válasza Beast007 (#3088) üzenetére


Dapro
senior tag

A G35-ben van beépített hangkártya.

(#3090) kertsa válasza Beast007 (#3088) üzenetére


kertsa
senior tag

Mikor majd fülesben már 9.1 meg 11.1 is lesz.. az lesz az igazi... :Y

Az, hogy a szobában elhelyezel 7.1-es rendszert, az tök jó és még ki is lehet hallani rendesen, de, hogy egy fülesbe minek 5.1-nél több? Azt még mindig nem értem :F

Reklám... annak akinek jó sok felesleges pénze van :U

Hasonlíts össze egy stereo fülest egy 7.1-el azonos árkategóriában. Melyikbe van minőségi cucc és melyikbe van "lejárt szavatosságú alkatrész"? Hogy a 7.1-es is legalább olyan minőségben szóljon, akkor igencsak 100k feletti árban kellenen lennie. Pedig a GAMER fülesek még dizájnosak is ;]

"Az meg, hogy szerinted nehéz megkülönböztetni 2 csatornát egymástól kb. a füles hibája. Ezért is vagyok már kíváncsi a razer új fülesére, mert az állítólag nem virtuális 7.1."

Ehhez annyit, hogy a nekem Roccat Kave van, és az egyik legjobb 5.1es GAMER füles és nem virtuális, mégis nehéz különbséget tenni a front és a rear között...

[ Szerkesztve ]

(#3091) jaffa 2843 válasza kertsa (#3090) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Asus Xonar hangkártyák beármelyike (kivétel DS) + Stereo fejhallgató = Dolby Headphone.
Asus Xonar DG + Superlux 681 = ~16e és ezzel mindent fog hallani az illető, előre, hátra. Stereo fejhallgatóvel pedig zenét hallgatni is lehet. Mikrofon problémára pedig ott a zalman kábelre csiptethető mikrofonja ~1700HUF-ért.
Ha mindenképp mikrofonos kell, akkor Asus Xonar DG(~6e HUF) + Superlux HMD660E(18e HUF), és máris felette vagy bármilyen gamer humbugnak hangminőségben, térhangzás pedig ugyanaz, esetenként jobb is.

Nem válasz akart lenni nearbit, csak véletlen volt :D
de ha már neked lett címzve.. este war? :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3092) kertsa válasza jaffa 2843 (#3091) üzenetére


kertsa
senior tag

Ezt nem hiszem el!!!

ezaz EZAZ, este mehet a WAR :K

(#3093) Beast007 válasza kertsa (#3090) üzenetére


Beast007
aktív tag

Én se azt mondtam , hogy mindenáron 7.1 kell a fülesbe mert az a jó , de hagyjuk is mert sok értelmét nem látom vitatkozni.

Azzal egyet értek, hogy egy stereo füles mindig is szebben fog szólni mint egy ilyen gamer headset. De szerintem én ezt a véleményemet leírtam már itt valamikor. Ahogy azt is , hogy nekem egy hd 598-asom van itthon zenehallgatásra. Szóval ha nagyon akarsz beszélgethetünk a minőségről. ( bár szerintem ez sem a legjobb füles)
A dizájnról meg annyit, nézd meg az 598-ast , sokkal de sokkal igényesebb mind megjelenésre mind anyaghasználatra , mint az általad említett "egyik legjobb" gamer füles vagy akármelyik másik.És még az ára sem olyan horribilis. :)

[ Szerkesztve ]

(#3094) kertsa válasza Beast007 (#3093) üzenetére


kertsa
senior tag

Az általam említett fülest ne is hasonlítsuk össze a Te füleseddel.. nem egy kategória :B

Nekem 595 volt a kiszemelt példány, de mivel csóró vagyok a lehető legjobbat választottam a gamer kategóriából 20K-ig..

(#3095) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!

Lesz- e probléma abból, hogy veszek egy jack elosztót és beledugok egy sztereó hangszórót az 5.1-es füles mellé. Természetesen, amikor a fülest használom a hangszórót kikapcsolom.
Valamilyen minőségi romlást generál-e?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3096) cskamacska válasza Beast007 (#3093) üzenetére


cskamacska
addikt

Heh a HD598 jó füles(nekem az előd 595-höz volt szerencsém majd két évig), de az árazással _nagyon_ elszálltak Sennheiserék. :O
A békebeli 20000 forintos HD555, és 30-35 ezer forint körüli HD595 árakból lettek 35-40 ezer forint(!) körüli HD558, és 50000 forint körüli HD598 árak.(a két sorozat között csak egy leheletnyi minőségi javulás tapasztalható) Ha azt nézem hogy időnként ki lehet fogni(legalábbis régen lehetett.. :U ) 30, rosszabb esetben 40 ezer körül használt AKG K601-et, vagy HD600-as Sennheisert, amelyek azért jobb fülesek.. hááááát. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3097) Blindfish


Blindfish
tag

razer megalodon 7.1 vagy egy logitech g35 7.1?
Melyik szerintetek?? Mert most nagyon tanakodom melyiket vegyem meg :S Valaki tudna segíteni hogy melyik a jobb, esetleg tesztelte-e mind a 2-t? Nagy segítség lenne :)
Esetleg ajánlotok vmi mást?? 5.1-es is jó csak már vennem kell mert jön egy bizonyos időszak X) :D
Üdv: Blindfish!

[ Szerkesztve ]

(#3098) Beast007 válasza cskamacska (#3096) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nekem most egy AKG K701-re fáj a fogam ...
Amúgy szerintem az 598-as anyaghasználat miatt lett főként ilyen drága , kicsit kirí a sok szürke füles közül.Egy hd 600-asat én is szívesen bevállalnék eddig csak jókat hallottam róla. :K
De nem bántam meg , hogy ezt vettem az biztos.

(#3099) Peace


Peace
nagyúr

No rádugtam végre a KAve-t a gépre, de elsőre nagyon fura. Sokkal nagyobb és nehezebb a microsoft-nál, ezt még bőven szokni kell. És sajnos van egy idegesítő alapsistergés, ami gondolom a hangkártyának köszönhető, mivel az usb-s fejhallgatóval ilyen nem volt. Gondolom megoldaná a problémát egy drága hangkártya, ezen majd lehet el is gondolkodok. Tsztelni érdemben nem tudtam, mert nincs fenn semmi FPS a gépen, de a Sötét lovag angol DTS hanggal elég korrektül szól. Legalábbis mérföldekkel jobban, mint a stereo-n.

(#3100) Peace válasza Peace (#3099) üzenetére


Peace
nagyúr

Nm lehet valahogy kiszűrni ezt az alapsistergést? Én mondjuk nem találtam ilyen opciót windows-on belül, de eléggé idegesítő. Na meg az, hogy minden másképp hangzik, mint régi fejhallgatóval. Ventrilo baromi fura volt elsőre, mindenkinek más a hangja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.