Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) enamessias válasza Allien (#2398) üzenetére


enamessias
aktív tag

Nekem van USB-s Meduzám, csak ezért tudom, hogy milyen hangkari van benne!

Márpedig a center a kritikus tényezö! Az "asztali" 5.1-ben vagy 7.1-ben sincs hátso center.... Nincs is rá nagy szükség, mert az ember háta mögött már nehezebben érzékeli a hang pontos irányát. Ezt a tartományt szrintem kitölti 2 hangszoro is. Elöl a fontosabb, párbeszédek, miegymás...
Amig egy asztalinál egy hangszoro hangja hangja mindkét füledhez elér, esetünkben a centeré, addig ezt egy fejhalgatoban nem tudták megoldani 1 hangszoroval, kivétel képez ez alol a Psyko. Ezért van ezekben az 5.1-es fejesekben oldalanként 3 vagy 4 hangszoro. 4-nél van jobb és bal oldali center is, 3-ál lekeverik a centert a jobb és baloldali frontra.

Aki meg kételkedi a virtuális megoldásokban, az hallgassa meg a virtualbarbershop.mp3-at! Ehhez elég egy stereo fejhalgato is (hangfalakkal nem jo). Ebben demonstrálnak egy algoritmust, amiböl kiderül mekkora térérzetet tudnak precizen szimulálni.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2402) enamessias válasza Krisz1000 (#2400) üzenetére


enamessias
aktív tag

Valoban, elfelejtettem hogy az én hagkártyám tudja a DTS Live content-et! Nálam igy nincs gond. Viszont e funkcio nélkül játékokban nem lesz 5.1!
Hangkártyákban nem vagyok annyira otthon, de azt olvastam az audigy hangkártyákrol, mintha csak a késöbbiekben került volna csak rá optikai kimenet! (legfelsö aljzat Digital Out felirattal) De ennek érdeklödj utána az Audigy topikban, meg annak hogy tudja e a DTS Live Content-et!

Ui.: Az a Digital out lehet olyan mint a laptopoknál, azaz jack aljzatnak "álcázott" optikai kimenet

[ Szerkesztve ]

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2403) fizzdani


fizzdani
tag

Üdv!

Fejhallgatót szeretnék vásárolni a közeljövőben, max. 15ezer forint körül. Mit tudnátok ajánlani? Mikrofon nélkülit szeretnék, és filmezéshez, zenehallgatáshoz, játékhoz kellene.( ha lehet 5.1-est, már ha ebben az árkategóriában van ilyen) Sony MDR-XD 100 típusú fejhallgatóm van jelenleg, és szeretnék egy profibbat.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#2404) Krisz1000 válasza enamessias (#2402) üzenetére


Krisz1000
tag

fasz kivan. na úgy néz ki az audigyhez ez kell, h normál spdifet tudjon nyomni:

http://www.amazon.com/Toslink-Female-Mini-Plug-Male-Adapter/dp/B000FMM8TO

ez egy adapter ami úgy néz ki mint egy mini jack, de igazából optikai.

neked milyen hangkártyád van van Messias? már csak 2 kérdés

1. vajh menne e 5.1 vagy csak 2.0 ezen
2. a mikrofon továbbra is analog menne azzal az SCU val, tehát az audigy mikrofon bemenetén?

(#2405) enamessias válasza Krisz1000 (#2404) üzenetére


enamessias
aktív tag

0. Igen, olyan kell a notimhoz is, de van ilyen optikai kábel aminek jack-es az egyik vége: [link]
Nekem egy csucskategoriás notim van, aminek az integrált kártyája tudja a DTS Live-ot.

1. Neked csak filmeknél menne az 5.1, játékoknál nem. Játékok PCM hangformátumot használnak, ezért kell a DTS Live, ami realtime kodolja az 5.1 hangot. Enélkül 2.0 marad. Játékokhoz használd akkor usb-röl, ugy nincs ilyen probléma!

2. Mikrofon egy jo kérdés optikán! USB-röl biztos müködik a mikrofon is. De ugye az optikának jobb a minösége és azzal más eszközre is rákötheted(konzol, dvd).
Mindenesetre nem kell neki a hangkártyád még a mikrofonhoz se! Az SCU-n lévö jack aljzatok 5.1-es analog KIMENETEK. Azt ne kösd össze a hangkártyáddal. SCU is hangkártya.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2406) Riverboy


Riverboy
tag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen 5.1es mikrofonos fülesek vannak a sharkoon-on kívül ami támogatja az xbox360at?
stereot nem szeretnék csak 5.1est és ami xboxal is jó.
Ja és az ár az olyan 30ezer környéke.

(#2407) samfishR


samfishR
senior tag

na hát megvan a kave. semmi baj nincs a basszussal, kicsit igaz rá kellett segíteni eq-val, de gyönyörűen morog :K 5.1-et úgy adja vissza ahogy vártam, a 2év gari pedig meglepett :DDD igaz van egy alap sistergése, de alig hallható. bár ha van valakinek valami ötlete rá, hogy hogy lehet eltüntetni, szívesen fogadom.

(#2408) Riverboy


Riverboy
tag

Hello.

Ti melyiket vennétek?
Sharkoon x-atatic 5.1 vs. Razer chamiare virtual 5.1
egyéltalán miben más a virtual 5.1 mint a valós 5.1, ha jól tudom a virtual az csak stereo?
vagy, hogy van ez ti melyiket vennétek?

(#2409) enamessias válasza Riverboy (#2408) üzenetére


enamessias
aktív tag

Virtuálisokban 2 hangszoroval szoftveres oldják meg a térhatást, Valodi 5.1-ben több (5,6,8db) hangszoroval fizikailag.

Ha Razer Chimaera-ra gondolsz, akkor az még annyira uj cucc, hogy még nem látam sehol boltba, csak elörendelésben. Igy sok tapasztalatot se várj.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2410) Riverboy válasza enamessias (#2409) üzenetére


Riverboy
tag

és amiről van tapaszyalatod az jo volt? van olyan jo mimt egy valós?

(#2411) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Hali. A jelenlevők közül használt már valaki 6 hangszórós és 2 hangszórós 5.1-et? Mert én még csak több hangszóróst hallgattam(nekem is az van), nekem ez tetszik, nem értem, hogy, hogy lehet ilyen jó a 2 hangszórós 5.1-ek vagy 7.1-ek. Valami különbség köztük? Nem a legujabb 35 ezres Logitech 7.1-re gondolok hanem inkább olcsóbb, régebbi kategóriákra.

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#2412) LamaCube válasza samfishR (#2407) üzenetére


LamaCube
addikt

A sistergés általában azoknál jön elő, akiknek alaplapi hangkártyájuk van. Sajnos az "zajos".
Állítólag a mikrofon erősítőt lejjebb kell tolni.
Nekem és pár ismerősömnek is van kave fülese. Nekünk nem sistereg, mondjuk mindannyiunknak van külön hangkártyája.

Adonimus

Szvsz a több hangszórós fülesek adják vissza reálisabban az 5.1-et. A virtuálisok, mint a nevükben is foglaltatik virtuálisan kevert hangok, de ha nincs igazam, majd kijavítanak.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2413) Balage1979


Balage1979
csendes tag

Hello.

tervezek én is fülest vásárolni, Leggyakrabban filmezésre zenére használnám (mély bass, időnként erőteljes dinamikus, de ugyanakkor tiszta hangzás), de játékra is időnként. (70%:30% kb.)
Eddig Plantronics 777-et, 377-et néztem ki.
Mind a 2 nyitott kialakítású, minőségi hangzás, bár nem audiophile az árkategória de korábbi plantronicsom eddig verhetetlen volt ebben.
Kérdésem inkább az hogy van értelme annak a +10ezernek a virtuális 7.1-ért cserébe amit a 777 nyújt, vagy kb. ua. mint 377 csak azt az USB dekódert vesszük meg 10-esért fölöslegesen. Ad annyi plusz élményt hogy megérje, vagy csak paraszt vakítás?

Kacsingatok Roccat kave felé is de elég idegen nekem ez a zárt kialakítás, hogy nem hallom a körülöttem történő dolgokat. Minőségi hangzásban, bár kipróbálni nem tudtam de úgy vélem alul maradna plantronicshoz képest. Valaki cáfoljon meg.

(#2414) samfishR válasza LamaCube (#2412) üzenetére


samfishR
senior tag

xonar d1-em van, de nem is a jack dugók miatt sistereg, hanem akkor, ha be van dugva az usb. anélkül meg ugye nem érek sokat. nem is mondanám sistergésnek, egy halk zaj, nem is zavar, de mégis hallani ha teljes csend van. olyan, mint mikor a hifi hangszórójához közel teszed a füled, van egy alap hangja.

(#2415) samfishR válasza samfishR (#2414) üzenetére


samfishR
senior tag

kicsit utána nyomoztam és arra jutottam, hogy ha áram alatt van a gép és be sincs kapcsolva és csak az usb van bedugva, akkor is ugyan úgy van egy kis zaja a fülesnek. próbáltam a lakásban másik konnektorban is, de nem szűnt meg. kipróbáltam az összes usb portot a gépen, mindegyiknél ugyan ez. esetleg még más gépében meg lehetne nézni.

gondoltam esetleg egy ilyenre, vagy hasonlóra, hogy ezzel hátha megszűnne a zaj, mert lehet h az alaplappal van valami gond. [link] valakinek valami ötlete esetleg? vagy hogy esetleg melyik másik topikban kérdezzem meg? előre is kösz.

(#2416) LamaCube válasza samfishR (#2415) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát nem tudom. Én általában, amikor felveszem a fülest egyből hallgatom is (játék, film, zene, stb.) . Általában nem szoktam a csendet hallgatni ;)
Összegezve nekem csendes audigy 2 hangkártyával. Mondjuk nincs vájt fülem :) , nekem csapattársaim sem panaszkodnak zajra.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2417) MooN81


MooN81
csendes tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam itt a fülesekről. Nagyjábol körvonalazódik, hogy melyiket válasszam.
(Ez valszeg a KAVE lesz). Viszont egy kérdés maradt hátra, erre kérnék tőletek ötletet:
az alaplapi hangkártya (realtek) helyett mit ajánlotok?

Olyan 10k magasságában költenék max. A zenehalgatás nem szempont, csak a game és a movie.
A HWaprón vannak X-fi-k Audigy-k, Xonarok...

Üdv.

(#2418) LamaCube válasza MooN81 (#2417) üzenetére


LamaCube
addikt

Audigy 2-es karim van és meg vagyok vele elégedve. Aprón már lehet jó áron hozzájutni.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2419) Krisz1000 válasza enamessias (#2405) üzenetére


Krisz1000
tag

Sziasztok megint! nagyon köszönöm Enamessiasnak és Aliennek a hozzászólásokat :) közben 1 valag angol tesztet elolvastam, és nem fogok usb hangkártyás cuccot venni, mert az én árszintemen, kb 20e, mindegyikkel gond, kompromisszum van hangminőség terén. SCU sem kell, mert a SB-ek digital outja spéci, 4 polusú jack (nem optikai) ez csak a creative cuccokat tudja 5.1ben hajtani.

két cucc maradt:

Roccat Kave, ~22e
Sharkoon X-Tatic 5.1 Analog (scu nélkül) ~19

viszont mind2 nagyon tetszik és fingom nincs melyik legyen. van itt olyan aki próbálta mind2őt?

Roccat :)) Sharkoon

(#2420) LamaCube válasza Krisz1000 (#2419) üzenetére


LamaCube
addikt

Nézz szét itt az aprón. Általában 16-17-ért kave-t árulnak. Én is itt vettem vatta újan.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2421) Krisz1000 válasza LamaCube (#2420) üzenetére


Krisz1000
tag

köszi, megnézem, de igazából nem az ár alapján választanék már a kettő közül... hanem amelyik tényleg jobb. még annyi, hogy nagy fejem, nagy fülem van. szal nem ártana, ha nem nyomna, stb.

50/50%ban használnám fps-re és zenehallgatásra (rock, jazz, szoval nem techno). ha valaki már használta mind2 fülest, összehasonlithatná :)

[ Szerkesztve ]

(#2422) LamaCube válasza Krisz1000 (#2421) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát én a Kave-t mondom, de a másikat sajnos nem ismerem. kb. 8 éve multizom fps-el és eddig ez a legjobb fülesem. Volt már Logitech gaming precision, Sennheiser Gaming, (ezek sztereók voltak), persze ezek se voltak rosszak.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2423) Dizson


Dizson
tag

Segítségeteket kérném, ugyanis fejhallgatót szeretnék vásárolni de nem vagyok annyira benne a témában. Főleg játékra (főleg rts-el játszom, elég sokat, ezért a kényelem fontos) és zenehallgatásra kellene. Maximum 15 ezret szánnék rá.

(#2424) kpal


kpal
veterán

Speed link Medusa 5.1 jol szól és hány hagszórós ? Megéri a plussz pénzt az 5.1 vagy közel ugyan úgy szol a stereo is ?

(#2425) kpal


kpal
veterán

A Speed link Medusa 5.1 -nek csak 1 verziója létezik mert mitha valhol láttam volna USB nélkülit :F Mi a különbség az USB és USB nélküli között ?

(#2426) enamessias válasza kpal (#2425) üzenetére


enamessias
aktív tag

Nem 1 verzioja van.
Kérdésedben a válasz: egyik USB-s a másik nem. (jack)

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2427) enamessias válasza kpal (#2424) üzenetére


enamessias
aktív tag

8 hangszoros. Megéri. Nem olyan mint a sztereo.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2428) kpal válasza enamessias (#2426) üzenetére


kpal
veterán

És melyiknek van hátránya asztali PC-nél az USB-s vagy a Jack ? Melyik a jobb szerinted?
Sokan nem tudom miért hordják le a Speed Link füleseket főleg az 5.1-est :F soka helyen olvastam.
Hangzásban mennyire van közel az igazi 5.1 házimozihoz ?

[ Szerkesztve ]

(#2429) kpal válasza enamessias (#2427) üzenetére


kpal
veterán

Ez szerinted jó OZON Starto EVO lehet olyan jó mint a Medusa de ez is USB-s ?

(#2430) enamessias válasza kpal (#2428) üzenetére


enamessias
aktív tag

Asztali pc-hez minek usb-s? Ott egyszerü a hangártyát cserélni, böviteni, ha még nincs neked jo minöségü. Laptopnál már nehezebb, oda lehet jo (kényszer) választás az usb-s.
A Speedlink Medusa fejese jo, de az usb hangkarija nem.
Csak pár hszt kellet volna visszaolvas, hogy ezt megtud. Ugy azt is tudnád, hogy szerintem a 4.1hez vannak közelebb ezek a fejesek.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2431) enamessias válasza kpal (#2429) üzenetére


enamessias
aktív tag

A fejes része Zalmanra hajaz, de a hangkari része egy az egyben Medusa-é. Mivel ez is usb-s ezért a hangminösége korlátozott, megegyezik vele. Plusz ebböl hiányzik a rezgö funkcio.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2432) kpal válasza enamessias (#2430) üzenetére


kpal
veterán

Az alaplapom nem tudja az 5.1-et de idővel vennék használtan 5.1-es hangkarit.
Még ha 4.1-hez van közelebb de azért sokkal jobb lehet a natúr stereo fülesnél .

(#2433) kpal válasza enamessias (#2431) üzenetére


kpal
veterán

Az OZON ha új onnan nézem a legolcsóbb még a USB nélküli MEDUSA is kb 5k-val kerül többe . Csak hát ott van az OZON-on az USB sajnos. Ha USB-s a füles akkor nem érdemes jó minőségű hangkarit venni vagy mire érted hogy korlátozott a hegminőség ?
A rezgő dolog annyira nem izgat.

(#2434) enamessias válasza kpal (#2433) üzenetére


enamessias
aktív tag

Igen, az usb-s függetlenül hogy mi van a gépben, a saját hangkariját használja.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2435) kpal válasza enamessias (#2434) üzenetére


kpal
veterán

Néztem most itt az aprót és van eladó Medusa de az is USB-s. Lehet nem is veszek hangkarit jó az alaplapi is és idővel ha X58-ra cserélem a mostani gépet az ugy is jobb a hangkari a jelenlegi lapomnál .
Meglátom mi lesz vagy veszek USB csatist mert USB nélküli nem nagyon akad se Medusá.bol se OZNE -bol :( használtan. Vagy a vége az lesz hogy csak veszek spontán egy stereo fülest.

(#2436) kpal válasza enamessias (#2434) üzenetére


kpal
veterán

Mivel neked van 5.1-es Medusa fülesed szerinted a zene hogy szol az ilyen fülessel jobb vagy rosszabb a stereo-hoz képest ?

(#2437) balcsy


balcsy
aktív tag

Sziasztok.
Nah eljött az idő hogy én is beruházzak egy komolyabb fülesre.
Mivel nagyon szeretem a Razeres cuccokat mint itt oly sokan én is Barracudát néztem ki magamnak.:)

De szinte mindenki azt mondja hogy az ilyet csak is hangkártyával érdemes használni(ami ugye újabb kiadás.)Olvastam hogy az nélkül nem olyan jó ,kérdés az lenne hogy mennyire nem jó :D tehát hogy egy hulladék vagy azért még így is elég jó marad a füles.És ha kell hozzá hangkártya mi lenne a legolcsóbb megoldás ami nem feltétlenül a legrosszabbat jelentené.Persze nem egy 20-25 ezres hangkariról beszélek hanem tényleg olcsóról:D) Légyszi mielőbb válaszoljatok előre is kösz

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#2438) LamaCube válasza balcsy (#2437) üzenetére


LamaCube
addikt

Amikor az ember beruház egy komolyabb fülesre érdemes hangkártyát is venni hozzá.
Nekem egy Creative soundblaster audigy 2-em van és egy Roccat Kavet használok vele. Tökéletesen szól. Volt már egy-két fülesem logi, sennheiser, stb.
Eléggé bot fülem van, de az alaplapi hangkártya és egy jobb hangkari között ég és föld a különbség.
Audigy 2 zs és hasonló kaliberű karikat itt az apróban is találsz néha jó áron, de nem nagyon akarják eladni őket.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2439) balcsy válasza LamaCube (#2438) üzenetére


balcsy
aktív tag

Akkor kell hogy keressek egyet:D esetleg segítenél?:D

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#2440) LamaCube válasza balcsy (#2439) üzenetére


LamaCube
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2441) safi.sfr


safi.sfr
csendes tag

Sziasztok!

Már egy ideje olvasom ezt a topikot, de valami nagyon nem hagy nyugodni. Én is sokat olvasgattam, hogy milyen fejhallgatót vegyek, melyik lenne a legjobb. Végül egy Roccat Kave-re esett a választásom. Hangzásilag tényleg nagyon király, imádtam.

Viszont iszonyatosan kényelmetlen volt, a fejpánt annyira nyomta a fejem, hogy miután levettem a fejemről, még hosszú percekig fájt a fejem. Megkértem tesómat, meg fateromat, hogy próbálják fel, és mindketten mondták, hogy vágja a fejüket.

És most jön a kérdés: Aki ilyen fülest használ, az is érzi ezt? Vagy nekem sikerült kifognom egy selejtes példányt?
Eladtam végül, de nem tudom mi legyen helyette.

(#2442) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok

tegnap beszereztem egy roccat kave fülest, a kave tulajokhoz lenne egy kérdésem:
a fejhallgató elvileg tud vibrálni, de én ezt csak a windows media center hangszóró tesztjével tudtam eddig elérni. hogy lehet rávenni arra, hogy játékokban/zenében/filmben is rezegjen :F

köszi, üdv

(#2443) LamaCube válasza #35104512 (#2442) üzenetére


LamaCube
addikt

Nálam a hangkártya driverében a basst feltoltam és nagyobb robbanásoknál stb. rezeg.Persze ahány hangkártya annyi beállítás.Mondjuk pár ismerősömnél nem működik a dolog, hiába állítgatnak bármit is :U

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2444) higbo


higbo
tag

Sziasztok!

Olvasgatok itt egy ideje, de nem tudok dűlőre juttni. H67 -es MSI lapom van (REALTEK ALC892-vel) de elvileg THX minősítéssel (elvileg mert a THX trustudio progit nem sikerül letölteni sehonnan (az msi official audio progija viszont kéri :)), így most ez ügyben várok a support-ra....

Kinéztem Ozone Strato EVO 5.1 -et USB-s! (USB rossz értelemben), de ár/érték alapján döntöttem, jókat írnak róla a külföldi tesztekben (van benne rezgő is egyébként, csak mert írta vki hogy nincs). Olvasva a fórumot itt elkezdtem húzni a KAVE felé, viszont hangkártyát nem akarok venni (nem is lenne hely neki m-atx-ben már)... szóval maradnék az alaplapinál. FPS-hez kellene többségben a füles + zene.

1, Amit nem tudok: hogy működne-e az 5.1 játékoknál a kvave rendesen, ha nincs AIDA szerint DX-ben EAX támogatása a hangkártyának? Vagy ez a EAX csak valami creatives dolog, és ha a THX működni fog az EAX is?

Vagy ha a KAVE-t választanám elég lenne-e neki ha beállítom realtek-es progiban a csatornákat + a gameben hogy 5.1-be akarom tolni? vissza fogja-e így adni a térhatást?

( bocs ha láma, de eléggé elszaladt mellettem a technika az utóbbi öt évben az előző configom óta, most meg beneveztem egy sb-re)

2, Megéri KAVE vagy kb az USB-sel is ugyanazt a minőséget fogom kapni, így dedikált hangkártya nélkül, vagy azért THX jelőlés lehet fog valamit jelenteni a beépített hangarival?

3,Elvileg a Stratonak súlya 800g a KAVE-nek mekkora?

4, tényleg nagyon kényelmetlen a KAVE?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2445) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Téma adott. Szeretnék venni egy 5.1-es fejhallgatót. A lényeg hogy ne virtuálisan állítsa elő az 5.1-et hanem tényleg több hangszóró legyen benne. Használtan is jó lenne, sőt elsősorban úgy szeretném, a gondom az hogy a keretem nem túl nagy rá. Max 10-13ezer ft. Van olyan füles ami az igényeimhez pont illene? Amire használnám: filmnézés, játékok. Köszi előre is infót. ;)

Live-Die-Respawn

(#2446) moddingR válasza higbo (#2444) üzenetére


moddingR
aktív tag

Kave-t nem ajánlanék alaplapi hangkarihoz saját tapasztalat alapján.Ezzel egyetemben USB fülest se vennék. Továbbá ez a THX meg EAX is egyenlő a nullával szerintem. A kave elég nehéz füles de kényelmes. Az ozone számomra ismeretlen.

(#2447) higbo válasza moddingR (#2446) üzenetére


higbo
tag

Köszi.
Mi volt a KAVE-el a gond? nekem 5.1 lenne a fontos gamekben. Neked milyen alaplapid van/volt?

(#2448) LamaCube válasza higbo (#2447) üzenetére


LamaCube
addikt

Alaplapi hangkártyák egyszerűen zajosak és nem az a feladatuk, hogy egy normális 5.1-es fülest "megdolgozzanak", akármi lehet írva rájuk. Nézz meg egy normális hangkártya méreteit, alkatrészeit egy alaplapihoz képest és ez mindent elárul szerintem.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2449) moddingR válasza higbo (#2447) üzenetére


moddingR
aktív tag

Konkrétan volt neki egy alapzúgása(külön hangkarival is) és nehéz is volt. Az 5.1 meg játékba nem adta azt a hatást amit vártam volna(szvsz sztereo jobb), viszont film alatt nagyon tetszett. Az alaplapi egy VIA VT2020.

(#2450) higbo válasza moddingR (#2449) üzenetére


higbo
tag

Hát az alapzaj azért elég ciki, legalább is engem bosszantana... na m. elhozom ozone-t, 7k val olcsóbb aztán majd írok róla. Ha meg sz*r lesz akkor marad a webshopos nyolcnapos garancia + lehet egy kisseb veszekedés... azért 15k ért se kéne, hogy fo*s-t áruljanak..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.