Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) kurtz


kurtz
aktív tag

lehet láma kérdés de: a hangkari csak azokat a hangeszközöket kezeli amik közvetlenül rá vannak kötve v az alaplapba futókat is ? [pl elülső jack dugó]

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3402) Lidl


Lidl
senior tag

Hali,

az előző, hosszabb kérdésemet tovább fejlesztve:
Létezik olyan 5.1-es hangrendszer, amin van 5.1-es analóg kimenet? Értsd, mint a hangkártyákon a 3 db 3.5-ős jack? A fülhallgatónak természetesen és akkor gondolnám van egy átkapcsoló is, ami kiválasztja, hogy melyik kimenet szóljon?

Kicsit utópisztikusan hangzik :D
De Ti többet tapasztaltatok a világ ezen részéből, mint én.

Köszi
Lidl

(#3403) eami válasza Lidl (#3402) üzenetére


eami
addikt

nálam egy darabig úgy ment, hogy szoftveresen lehetett állítani hogy 5.1ben nyomja a hangkártya vagy sztereóban. Arra a csatira mire egyébként sztereóban tolja raktam egy elosztót így nem kellett ki-be dugdosni a kábeleket csak windowsban áltlőni hogy 5.1 vagy sztereó hangot adjon :)

(#3404) Lidl válasza eami (#3403) üzenetére


Lidl
senior tag

Aha, igen, ez lényegében ugyan az, mint nálam lenne, csak az elosztód az én erősítőm :)
Csak az egy kicsit macerás, hogy át kell állítani a hangformátumot a windowsban.
Amúgy nem próbáltad, mennyire heréli ki az 5.1 a sztereó hangot?

Köszi
Lidl

(#3405) kurtz


kurtz
aktív tag

SÜRGŐS:
~22k ért van supergamen roccat kave

probléma:
135.5k-m van h megvegyek mindent:
razer naga molten edition
roccat kave
creative sb xfi titanium fatal1ty [pro? a rackes kezelő cucc nélküli]
dell u2312hm

és 2k ft hiányzik XD a füles a legkevésbé fontos de azért az is lényeges: ajánljatok pls vmit ami 1 hangyányival olcsóbb de még jó.

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3406) WolfheartGR válasza kurtz (#3405) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Steelseries 5hv2. Én ezt vettem a rokkant helyett.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3407) moonguru válasza WolfheartGR (#3406) üzenetére


moonguru
őstag

Kár hogy virtuális! :)

Monitor Guru!

(#3408) Cyberbeni válasza kurtz (#3405) üzenetére


Cyberbeni
addikt

szerintem hangkarit vegyél olcsóbban.

(#3409) WolfheartGR válasza moonguru (#3407) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mivel gyakorlatilag a füled mellet van a hangszóró gyakorlatilag mindegy (szerintem!!). Mivel a házimozinál is akkor adja ki legjobban a térérzetet ha a lehető legtávolabb pakolod a hangszórókat ezért sanda gyanúm, hogy a valódi sokhangszórós fejeseknél is ugyanúgy megvan hekkelve a térhangzás mint a sima sztereónál. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3410) bundaska


bundaska
aktív tag

Sennheiser PC 320 G4ME fejhallgatóról valakinek valami tapasztalata van esetleg?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3411) moonguru válasza WolfheartGR (#3409) üzenetére


moonguru
őstag

Azért a hangminőség is számít...

Én egy usb-s hangkártyába nem bíznék, meg amúgy is van egy D2X-em! :)

Bár a régi sem szólt rosszul! (Creative X-Fi Music)

Más kérdés ha csak a füles miatt venné a hangkártyát úgy meggondolandó! :)

Monitor Guru!

(#3412) WolfheartGR válasza moonguru (#3411) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ki mondta, hogy usb-set vegyen??? :)
Valamint a hangminőség miatt sem kell aggódni. Teljesen korrekt a cuccos. Zenehallgatásra bármire. Januárban veszek hozzá én is egy Asus Xonar valamit, mivel most alaplapival van hajtva és jelen pillanatban szerintem az a szűk keresztmetszet nálam.
Lehet azért asszony kap egy Kave-t, de csak azért mert nála a fekete alapon kék világítással a design. :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3413) moonguru válasza WolfheartGR (#3412) üzenetére


moonguru
őstag

Te!

Mivel a fejhallgatóban van az USB-s hangkari!

"7.1 VIRTUAL SURROUND SOUND
USB 2.0 soundcard featuring a 12-channel equalizer and 7.1 Virtual surround sound. "

Persze ettől még korrekt hangja lehet!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#3414) moonguru


moonguru
őstag

Amennyiben van belőle valódi 5.1 -es (hangkártya nélküli) akkor persze az nagyon jó!

Úgy néz ki van! :)

Monitor Guru!

(#3415) WolfheartGR válasza moonguru (#3413) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezt elbuktad. Nincs benne. :)
sima verza
KÜLSŐ usb-s hangkaris.
Korrekt hangja van. Amúgy meg itt van mellettem és használom szóval ne haragudj meg, de hagy tudjam jobban. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3416) kurtz


kurtz
aktív tag

hangarki lesz olcsóbb utána jártam kicsit elég a 17.8ks verziója

így a füles keret 34.5kra ugrott:

amikkel szemezek:
steelseries siberia v2 [äz a rahedli műanyag valahogy nem meggyőző]
akg ghs1 [ezt most találtam, vélemény? akg ált nem gyárt olyan gagyi cuccokat anno faterom régi fülese akg volt csak hát már évekkel ezelőtt elhalálozott 1 szörnyű balesetben... már mint a füles :D rá zanyált a videoton erősítő.. és a füles járt rosszul]
sennheiser lenne kb a gyártói garancia arra h jó cuccot vegyek de nincs 34.5k / alatt olyan fejesük [super gameren néztem] ami a fejen támaszkodna és nem a fülön.

esetleg külön lehet olyan normális mikrofonokat kapni mint amik ezekbe a cuccosokba vannak ? [nem túl drágán] mert akk lehet vennék ink vmi 30ks "hi-fi" fülest és rácsiptetem oszt joccakát

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3417) dAnky válasza WolfheartGR (#3396) üzenetére


dAnky
aktív tag

ezek valami undorítóan pocsék termékek:D Legalább valami nevesebb gyártó lenne 250 dollár azért a billilért hát ez röhej

(#3418) kurtz


kurtz
aktív tag

sennheier pc350? használtan venném még 11 hónap gari itt hardverről 23kért de digitális 7.1 viszont sennheier .... :S nem tudom, vélemény ??
szóba jöhet még használtan logitech g35

vagy audio technica újonnan + külön miki [link]

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3419) dAnky válasza kurtz (#3418) üzenetére


dAnky
aktív tag

megéri vedd meg a pc350-et sennheiser egyik legjobb

(#3420) kurtz válasza dAnky (#3419) üzenetére


kurtz
aktív tag

engem a digitális mivoltja zavar :D mi a ráknak veszek akkor 18kért hangkarit ?:D [jó erősítőnek úgyis kelleni fog de akkor is :D]

* a 11hó garis az 1 másik vmit benéztem de azt meg nem találom :D mindjárt előkerítem XD sec

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3421) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Közeledik a karácsony és egyre jobban parázok hogy nem tudom kiválasztani / beszerezni a saját magunknak Jézuska által hozott térhangzású fülest. Most az jutott eszembe, hogy van olyan magyar ember által megfizethető 5(7)+1 fejhallgató, amit egyaránt rá lehet kötni a PC alaplapi hangkártya optikai, mind az LCD TV optikai kimenetére (ennek értelme: USB-ről tud mkv-t lejátszani, fülessel az is hallgatható lenne, mert panellakás miatt nincs házimozi)? Elnézést, de nagyon nem vagyok képben.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3422) hann


hann
tag

Sziasztok,

Tegnap megjött a Siberia v2 usb-m. Hozza az elvárt követelményt.
Kényelmes, könnyű, jól össze van rakva. A hangkártya kinézete nem a legszebb, de úgy se látom, és nem is ez a lényeg, működik.

A hang... elég jó, sőt, ezelőtt plantronics dsp 550-em volt, azelőtt dsp 500 és közel se volt ilyen szép hangjuk, nem is beszélve arról hogy 550-nek már nincs is normális drivere win7 alatt.
Rengeteg profileból lehet választani, a "térhangzáshoz" a szoba méretét, a hangszórók hogyan helyezkedjenek el,milyen távol legyenek, maximálisan meg vagyok vele elégedve, egyelőre.

Az egyetlen hátulütője, hogy nagyon zárt ( persze ezt tudtam vásárlás előtt is ) és ha játék közben embert kínoznának mögöttem, azt se hallanám meg.

Ilyen árban, füles+hangkártya jó vétel, szerintem.

(#3423) kurtz


kurtz
aktív tag

gamerek közül őket találtam:

Sennheiser G4ME 3D PC-333D 29k 11hó gari
Sennheiser PC350 25k 2+éves frissen cserélt párnák [gyári]

hi-fi:
Audio Technika ATH M50S 30k

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3424) kurtz válasza VGYke (#3421) üzenetére


kurtz
aktív tag

vannak olyan hangfalak amik külön kis távolságokra vannak kitalálva [monitorozó hangfalaknak csúfolják őket ha minden igaz nem vagyok annyira otthon a témában]
v 1xüen polc hangfalak azok nem is olyan drágák olyan 200 környékén már simán összerakható 1 házimozi [belépő szint annak is a lvl1 verziója] belépő szint lvl 2 meg 300kból
ezek bőven működőképesek 20nm alatti szobában is. jah + mi történik ha ketten akarnak 5.1es filmet nézni 1 fülhallgatón ?:D

hann: mennyibe fájt ? jól jönne nekem 1 ilyen hangszigetelés byron úgyis mindig ugat.

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3425) hann válasza kurtz (#3424) üzenetére


hann
tag

30.600 huf, de már olcsóbban is lehet kapni.

(#3426) kurtz válasza hann (#3425) üzenetére


kurtz
aktív tag

roccat kavevel találkoztál már? érdekelne h ahhoz képest milyen [feltételezem a 2 sennheisernél gyengébb]

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3427) hann válasza kurtz (#3426) üzenetére


hann
tag

Sajnos még nem, én is csak tesztek és vélemények alapján választottam ezt.

Vagy megvárod ezt :

[link] :D

[ Szerkesztve ]

(#3428) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni hogy milyen fejhallgatót lenne érdemes venni. Igazából lehet kicsit eltérek a témavonaltól. Nekem mikrofonos fejhallgatóra lenne szükségem mivel játékhoz kellene elsősorban ahol a mikrofon is szükséges. Ettől függetlenül szeretném ha nagyon is jó hangja lenne.

Mivel én egyáltalán nem vagyok otthon a kínálatban azt sem tudom, hogy hova kapkodjak. Első körben néztem a Sennheiser PC360-at. De mikor rákerestem rengeteg hasonló fejhallgató mikrofon támogatással előjött.

Na most van pár érdekes tulajdonság is ami a keresgélés közben egész kérdés dömpinget indított el bennem ezért is fordulok hozzátok.

1, Nem tudom, hogy a hangkártyához csatlakoztatható sima jack dugós kombósat vegyem ilyen például a Sennheiser PC360 vagy például az USB-s a jobb?

2, Láttam olyan fejhallgatókat amiknek valami központi hubja van és oda kell csatlakoztatni etc...

3, A 7.1; 5.1-es fejhallgatók jobbak, vagy csak parasztvakítás? Van gyakorlati haszna:

4, Logitech-nél láttam wireless fejhallgatót mikrofonnal? Ez necces mi a vélemény?

Ami fontos számomra a jó hangzás főleg a neszek miatt is a játéknál illetve zene hallgatás esetleg film nézés miatt is fontos lenne a jó hangzás.

Követelmény még: A mikrofon némítható legyen, hangerőszabályzás, nagyon kényelmes kialakítás, meg se érezzem, hogy a fejemen tehát a nyom és fülfájásos dolgok szóba sem jöhetnek abból már elegem van. :) Lehetőleg elfedje a teljes fület.
Pénz összeget egyelőre nem írok de a Sennheiser PC360 is 42e körül van. Szóval ha egy olyan mikrofonos fejhallagatót sikerülne találni ami minőségi dara nyilván nem 1 évre ruházna be az ember. De annyi tulajdonság van (lásd a fenti felsorolást) hogy félek nem sikerülne megtalálni a legjobbat. Főleg hogy olyan gyártóktól is láttam első pillantásra olyan terméket ami komolynak hat.

Gondolok itt a Razer Megalodon 7.1-re, Cooler Master Storm Sirus Headset, Sharkoon X-Tatic SR, Logitech Headset G930, Tritton AX720

Az is lehet, hogy teljesen rossz márkákat kapirzsgálok. Illetve nemrég olvastam valahol, hogy Turtle beach dss a sztereó füleseknek 7.1-es hangzást biztosít... hát nem tudom. Kérlek segítsetek. Mit javasoltok?

(#3429) kurtz


kurtz
aktív tag

nos iponon pont volt siberia v2 usb
ami nyomósabb érv: esett a razer naga ára 1 ezrest
és van nekik razer naga molten edition.
úgy h meg is rendeltem őket

am ahogy elnézem errefelé annyira nem fanolt márka a steelseries
[tudom nem 1 sennheiser / akg / audio technika szint de azért ha blizzardnak megfelel akk csak nem lehetnek annyira gyökerek :D] (mondjuk BW meg a razert favorizálja hozzáteszem jó okkal)

[ Szerkesztve ]

R.I.P. Fractal Design Define R3 Arctic White 2011-2013

(#3430) Tweaky válasza Mexildos (#3428) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Amit most kiragadtam az az hogy "észre se lehessen venni".
Nekem pár napig volt [ilyenem] és tényleg nem lehet észrevenni.
Hát nem tudom hogy neked ez + vagy - de valami brutális basszus van benne persze emellett nagyon tiszták a hangok, csak a "magas hangok" miatt vagy nem tudom, mindegy csak meghallgattam [ezt] is és még csak nem is a legjobb minőségben és jó volt.... ( ez csak az én véleményem mert előtte pár ezer forintos fejeseim voltak és most is creative fatal1ty van de ennél sokkal jobb a razer)
Mindehez hozzátartozik hogy alaplapi hangkariról ment + telefonnal :D de engem meggyőzött és újra megvenném.
Hogy kicsit részletezzem ez egy sima stereo fejes, 3 méter kötött borítású kábél aranyozott csatival. A füledet körbe veszi teljesen de amint már írtam észre sem venni szóval ez egyértelmű. Jah majdnem kifelejtettem hogy zajszűrős mikrofonos (bár zajszűrés inkább a kártya dolga) amit fel lehet hajtani + van rajta mikrofon on/off és hangerő szabályzó, a kábélen + csíptető is azt hiszem
Zenéhez, filmekhez biztos hogy jó (főleg ha filmezel akkor a mélyhangok....) és szerintem játékban is jó egy megfelelő hangkarival, ahhoz már drága hogy csak alaplapival szórakozz....
Kb 20 ezerért lehet megvenni + valamilyen Asus Xonar hangkari, mondjuk egy Xonar DX 15-16 ezerért.
Sokan azt mondják hogy ez gagyi meg a Razer márka miatt meg kell fizetni de nem ér annyit, hát szerintem jó, és nem véletlenül [link] kapta ezt. Visszaküldtem, de ahogy már mondtam, megvenném ha lenne pénz de akkor már hangkari is kell ami nincs ingyen

[ Szerkesztve ]

(#3431) hann válasza Mexildos (#3428) üzenetére


hann
tag

[link]

Ez az oldal talán segíthet, összehasonlítások, adatok, vélemények, tesztek.

(#3432) Beast007 válasza hann (#3431) üzenetére


Beast007
aktív tag

Esetleg azt nem tudod , hogy nálunk ezt az Astro A40-t be lehet e szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#3433) hann válasza Beast007 (#3432) üzenetére


hann
tag

Szerintem nem lehet, max. magán személytől aki külföldről hozta be. Angliából rendelni meg 160 + 22 GBP.

(#3434) Beast007 válasza hann (#3433) üzenetére


Beast007
aktív tag

Értem köszi a választ :R , akkor ez most felejtős így év végén már nem szívesen rendelnék külföldről.

(#3435) andrás47 válasza Beast007 (#3434) üzenetére


andrás47
senior tag

Heló!

Tudnátok valamit ajánlani mobilról hallgatnák zenét,ne legyen túl drága,de jobb legyen mint amiket a telókhoz adnak.
Az sem baj ha többfélét is ajánlotok.Köszi

(#3436) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ez a virtual 7.1 ez mennyire parasztvakítás? Sztereó headsetekhez árulnak 7.1-es átalakítót. Ez kamu van benne valami? Vagy eleve a füles hangszóróinak is más elrendezésben kellene állniuk?

(#3437) eami válasza Mexildos (#3436) üzenetére


eami
addikt

annyira nem vagy pro ezen a területen, de elég sok tesztet elolvastam mostanság :P
azok alapján az én véleményem hogy a virtual sorround kevésbe lehet parasztvakítás mint ha valódinál pl a centert rákötik egy fülesre, még ha 10 hangszóró is van benne. True 5.1/7.1nél mindenképpen hasznos ha van valami szoftveres / hardveres rásegítés a hangkártyán felül. Ha jól emlékszem ilyen pl a Megalodon is.

(#3438) Neverdie1 válasza kurtz (#3423) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Én a Roccat Kave nevű rémálomról váltottam egy jó ismerősöm tanácsára Sennheiser 333D Game-re. Nem bántam meg, Össze sem lehet hasonlítani őket. Remélem ezzel elmondtam mindent.
A Roccat doboz hangján még a Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series hangkártyám sem segített. Hiába a híres 5.1, azzal csak annyit értek el hogy nehéz lett maga a füles hosszú távon. A virtuális térhangzástól senki ne féljen, a Sennheiser és a Logitech eredményei szerintem felülmúlja a valós 5.1-et.
Hosszú évek során megvettem minden ratyi 10-20.000 Ft-os fülest, mára azt értem el hogy már kb.: 100.000 Ft-nál járok és végre azt a hangzást kapom amit elképzeltem.
Jobban jártam volna ha mindjárt az elején veszek egy Sennheisert vagy Logitechet.

(#3439) Beast007 válasza Neverdie1 (#3438) üzenetére


Beast007
aktív tag

Ezek alapján jegelem a gamer füles projektet :D és inkább beleinvesztálom a pénzt egy xonar essence STX-be és a már meglévő HD 598-asommal meglesem ezt a virtuális sokpontegyet , vagy marad stereoban mind1 csak a minőség kárára ne menjen.

[ Szerkesztve ]

(#3440) Mexildos válasza Neverdie1 (#3438) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Szóval azt mondjátok hogy tegyük fel egy jobb mikrofonos fejhallgató mellé egy ilyen jó döntés lehet: EAR Force DDS

Tehát van értelme?

(#3441) jaffa 2843 válasza Mexildos (#3440) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

20ezer forintért a hülyének sem éri meg... nagy lehúzás az egész

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3442) Cyberbeni válasza Mexildos (#3440) üzenetére


Cyberbeni
addikt

usb-s hangkarit max laptophoz érdemes.

(#3443) Cyberbeni válasza andrás47 (#3435) üzenetére


Cyberbeni
addikt

ebben a topikban kérdezd inkább: [link]
de ha nagyon olcsón akarsz, akkor: [link]
én épp ezt használom, mert sokadjára már nem akarok többet kiadni fülesre, mert könnyen tönkremegy.
ha drágábban, akkor [link]
de nekem már 2 sennheiser cx-300-am tönkre ment, meg egy utángyártott creative ep-630 is (sennheiser eredeti volt)

(#3444) Neverdie1 válasza Mexildos (#3440) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Erről nem tudok nyilatkozni mert nem ismerem.

(#3445) kavboy


kavboy
tag

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. Szeretnék venni valamilye 5.1 fejhallgatót, amit 90% filmnézésre és 10% játékra szeretnék használni. Nem kell hogy legyen mikrofonja. A filmnézést pedig főleg PS3-on képzelem jelenleg és néha PC-n.
Nagyjából ennyi. Egy Speedlink Medusa NX-et néztem először (habár van mikrofonja), de azzal sajnos nem fogok 5.1et hallani a PS3-on. Esetleg valaki tudna segíteni? Köszi szépen!!!!

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#3446) dAnky válasza kavboy (#3445) üzenetére


dAnky
aktív tag

http://www.supergamer.hu/sony-ps3-wireless-stereo-headset-71-p-201399.html

ez lesz a számodra megfelelő füles

(#3447) kavboy válasza dAnky (#3446) üzenetére


kavboy
tag

Köszi! Sajnos nem úgy nézem... Ez nem tudom megy-e PC-vel de nekem gyanús... Valamint azt is írja, hogy nem támogatja az 5.1-et filmek esetében, csak játékban PS3-on. Tehát mindenre jó, csak arra nem, amire nekem kellene... :DDD

Nézegettem azóta és még a Turtle Beach PX5 -öt találtam, ami úgy néz ki, hogy jó lenne, mondjuk nem egy olcsó darab... Valakinek valami ötlet??

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#3448) dAnky válasza kavboy (#3447) üzenetére


dAnky
aktív tag

támogat ez mindent mivel ez csak virtuális 7.1-es.

(#3449) kavboy válasza kavboy (#3447) üzenetére


kavboy
tag

Valakinek esetleg valami tapasztalat ezzel a Turtle Beach PX5 fülessel kapcsolatban? :F

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#3450) andrás47 válasza Cyberbeni (#3443) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszi a választ!

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.