Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) LamaCube válasza higbo (#2450) üzenetére


LamaCube
addikt

Nem értem ezt az alapzaj témát... Az életben nem volt még rajtam úgy füles, hogy a csendet hallgassam benne :D Most kipróbáltam becsukott szemmel csendben és 5 percig hallgattam, de semmi. Mondjuk lehet a korom miatt már rossz a hallásom.
A játékbeli 5.1 meg változó. Igencsak játék függő.Míg MW1-ben csapni való volt. MW2-ben nagyon jól lehet érzékelni a térhatást. És sok játék nem is támogatja.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2452) safi.sfr


safi.sfr
csendes tag

Üdv!

Mint előbb írtam, új fülest nézek. A segítségeteket kérném, hogy mit ajánlanátok, ha az első szempont a film, és a zene lenne?
Az 5.1 fontos lenne, meg hogy dübörögjön de nagyon :D

A válaszokat előre is köszönöm!

(#2453) LamaCube válasza safi.sfr (#2441) üzenetére


LamaCube
addikt

Én játékra használom max. 3 órát, de semmi problémám nem volt, hogy nyomná a fejemet.
Hogy milyet vegyél? :U Sajnos nem tudom :B
Hát mindenképpen próbáld ki a fejeden előtte :K

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2454) safi.sfr válasza LamaCube (#2453) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

Már próbáltam :D de kb 1 perc után halál volt. Én sem értettem, hogy mi ez, nem akartam elhinni, hogy egy Roccat termék ilyen legyen. Úgyhogy valahogy keresek egyet, és felpróbálom, és reménykedem, hogy selejtet sikerült kifognom. :)

(#2455) Felliic


Felliic
tag

Van egy eladó Zalmanom. 4000et kérek érte.
Nem használom már. Akit érdekel: Pü!

Köszi!

(#2456) geri665


geri665
csendes tag

Sziasztok én most vettem 2 hónapja 1 Steelseries 5h v2-t jack csatlakozósat, mert nem néztem hogy van USB-s is, nah most az lenne a kérdésem,hogy ha bírja a hangkártyám a 7.1-et akkor az a kis USB-s hangkártya fölösleges vagy csak azzal tudnám kihozni a fülesből a 7.1-et? Jah és utólag lehet venni ilyen hangkártyát a füleshez?

(#2457) tupacamaru válasza geri665 (#2456) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ez attól függ hogy milyen hangkártyád van. Én kifejezetten jack dugósdat kerestem mert van egy jó hangkarim ami meghajtja. Az USB-sek saját hangkarival rendelkeznek általában. Egy alaplapi hangtól biztosan jobb az USB-s, de ezt csak gondolom.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2458) geri665 válasza tupacamaru (#2457) üzenetére


geri665
csendes tag

Gigabyte GA-M720-US3 ilyen alaplapom van és
- hangkártya: Realtek ALC888
- audio csatorna: 7.1 (surround)
- csatlakozók: 7.1 audio
ezeket tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2459) enamessias válasza geri665 (#2456) üzenetére


enamessias
aktív tag

Hali!

"azzal tudnám kihozni a fülesből a 7.1-et" - Nem akarlak elkeseriteni, de egy stereo fejest vettél. Azért, mert a hangkártyád több csatornás, attol a fejes nem lesz az. Az usb-s változata is stereo fejes. USB-s hangkari minöségre és tudásra is ugyanaz, mint ami most van neked.

"ha bírja a hangkártyám a 7.1-et akkor az a kis USB-s hangkártya fölösleges" - USB-s változat CSAK a sajátját tudja használni, gépedbe hangkártya se kell.

"Jah és utólag lehet venni ilyen hangkártyát a füleshez?" Bármely analog (tehát nem usb-s, mert annak sajátja van) fejeshez lehet venni hangkártyát. Hangkaris topikban ajánlanak majd egyet...

A reklám szöveg miatt hitted többcsatornásnak, miszerint virtuális 7.1! De ez csak egy ficsör az usb-sen, amit tud a mostani alaplapid is! (vagy még többet)

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2460) jaffa 2843 válasza geri665 (#2456) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

a legjobb amit tehetsz azzal a fejhallgatóval, hogy veszel mellé egy normális belső hangkártyát (pl Asus Xonar DG, kb 7ezer), ebben van dolby headphone funkció, és ezzel nagyszerűen fogsz hallani magad mögé is, már amennyire képes jól leadni a fejhallgató a hangot.
ennél jobb megoldást nem fogsz találni, és nem utolsó sorban sokkal szebben fog szólni mint az alaplapi sz@rral. :)

ezt pedig mindenkinek mondom aki fejhallgatót szeretne:
A hang a hangkártyánál kezdődik (az alaplapi korántsem nevezhető annak), tehát először azt kell beszerezni (usb-snél perszenem lényeg)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2461) geri665


geri665
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :)

(#2462) kiki22


kiki22
senior tag

hat nem tudom ki hogy van vele de volt par fulesem es egyse tudta vissza adni azt a hangzast amit sharkoon ex sound tudot.abban olyan jol lehetett erzekelni a tavolsagot az iranyokat.nagyon durca volt :d sajna mar nem gyartjak.azota kiprobaltam parat ,de egyse volt olyan jo.

ROCCAT KAVE: zart jol szuri a zajokat.anyag hasznalat jo,zenere filmekre tokeletes,de jatekra nem igazan adja vissza a hangokat rendessen.

RAZER MEGALODN:nyitott lanon nem a legjobb :Danyagok jok itt is.jo konnyu .szetreoban nagyon szepen muzsikal de a virtualis 7.1 csapnivalo mint a tobbi ilyennel.ezert a RAZER CARCHARIAS ugyanazt tudja szereoban csak olcsobban

SHARKOON X TACTIC : Borzalmas.1 honap utan elkezdett recsegni ugy hogy egyszer nem esett a foldre.felejtos

SENNHEISER PC350:zart.nagyon durvan szigetel.de igazi doboz hangja is van ezert a meregdraga arert :D

SNIPER SNYPA:szuros pluss boritas.nagyon bowli kivitel .es terhangzas 0-a

RAZER BARRACUDA:zart .anyag hasznalat nem rossz .de hangzasra nagyon rossz .semmi 5.1. kiprobaltam a sajat hangkartyajaval es nelkule is.

LOGITECH G35 : zart.nagyon jol szigetel.anyag hasznalat nagyon jo .a 7.1 ennel is paraszt vakitas.de stereoban nagyon is odaver a tobbinek .a legjobb a felsoroltak kozul az en velemenyem szerint.

Ami nem usb fules volt .azt ASUS XONAR DX2 hangkartyaval teszteltem.

Na es most meg a SPEEDLINK MEDUSA 5.1 szeretnem kiprobalni .jo lenne megtalni vegre a reg elveszett hangzast :D

[ Szerkesztve ]

(#2463) enamessias válasza kiki22 (#2462) üzenetére


enamessias
aktív tag

Köszönjük a tapasztalatokat, hasznosak lehetnek.

Én a Psykot probálnám ki :P Lassan elszánom magam a beszerzésére....

Medusábol kerüld az usb-set

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#2464) kiki22 válasza enamessias (#2463) üzenetére


kiki22
senior tag

szia!errol a psykotrol meg nem is halottam .:D ja ja csak sima jaces medusat akarom kiprobalni

(#2465) safi.sfr válasza kiki22 (#2462) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

A Kave-nél kényelmi szempontból nem volt semmi kifogásolható? Valami kényelmetlen, nyom, stb.?

(#2466) kiki22 válasza safi.sfr (#2465) üzenetére


kiki22
senior tag

nem. a kave sztem nagyon kenyelmes.

[ Szerkesztve ]

(#2467) sakto válasza safi.sfr (#2465) üzenetére


sakto
őstag

Nekem konkrétan szétnyomta a fejem tetejét 1-2 ora után...(biztos nekem fura a fejformám :D )

(#2468) alibaba78


alibaba78
őstag

Sziasztok! Tudna vki velemenyezni a creative sb tactic3d alpha fuleset? Megeri az arat (£50)? Koszonom!

(#2469) safi.sfr válasza sakto (#2467) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

Akkor már ketten vagyunk :D. Pedig reménykedtem, hogy csak én kaptam valami selejtet, de akkor mindenképpen más füles lesz a vége.

(#2470) LamaCube válasza sakto (#2467) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát, ha az avatarodból indulunk ki... ;) Csak vicc :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2471) sakto válasza safi.sfr (#2469) üzenetére


sakto
őstag

Én át is adtam egy haveromnak,neki nagyon kényelmes azt mondja.
Biztos számit a fejforma :D ....Ezért Logi G35 lesz. :D

(#2472) safi.sfr válasza sakto (#2471) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

Szintúgy :D

(#2473) LamaCube válasza safi.sfr (#2472) üzenetére


LamaCube
addikt

Hangzásban csalódni fogtok :( Ne feledjétek 2 hangszóró keveri virtuálisan a hangokat, amit egy jobb hangkari megfelelő keverővel egy olcsóbb és minőségibb Sennheisert is megszólaltat ugyanúgy, de legyen hozzá szerencsétek :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2474) safi.sfr válasza LamaCube (#2473) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

Ettől félek énis...viszont nem találtam a Kave-en kívül normális 5.1-es fülest... :/

(#2475) LamaCube válasza safi.sfr (#2474) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát abban az árfekvésben nem is fogsz ;) találni jobbat.

Egyébként nem értem a kényelmetlenséget. Általában 2 óra egy film és játszani se érdemes ennél többet egy huzamba. 10 perc pihi a fejnek és megint lehet hallgatni.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2476) sakto válasza LamaCube (#2473) üzenetére


sakto
őstag

Most itt van nálam egy G35 (haveromé) ég és föld! :K
Szerintem sokkal de sokkal jobban szol a G35 mint a roccat kave. :C
Én azt használtam 2-3 honapig a roccat kave-t..De a logi 5 perc alatt megfogott.
A basszus 100% jobb! Kényelmesebb!
Egyszoval jobb (szvsz)
El is passzoltam a Kave-t

[ Szerkesztve ]

(#2477) safi.sfr válasza LamaCube (#2475) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

Azt hozzá kell tenni, hogy én mindent fülessel csinálok, mert a szüleimet "kicsit" zavarja :D. Így non-stop rajtam van tulajdonképpen, és szoktam Skype, TS meg ilyeneken beszélni. A kényelmetlenség pedig úgy jött, hogy felvettem a fejemre, 5 perc se telt el, már éreztem, hogy itt gond van :/

(#2478) LamaCube válasza sakto (#2476) üzenetére


LamaCube
addikt

Persze ahány ember annyi féle elvárás. Én általában fps játékra használom és a basszus egyáltalán nem érint. Sőt le is kellett vennem, mert nekem túl sok volt a Kave-n.

Ettől függetlenül egy több hangszórós füles biztosan élethűbben adja le az 5.1-et, mint egy 2 hangszórós. Sennheiserem volt előtte, amit gondolom nem kell bemutatni, így tudok viszonyítani.
Persze ezzel nem a logit akarom lefricskázni. Nem is egy árfekvésű a 2 füles, mint azt írtam is az előző hsz-ben.
A lényeg, hogy az user elégedett legyen. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2479) jaffa 2843 válasza LamaCube (#2478) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"Ettől függetlenül egy több hangszórós füles biztosan élethűbben adja le az 5.1-et, mint egy 2 hangszórós."

ez nem igaz.
a térhangzás sokkal inkább a hangkártya feladata, mintsem a fejhallgatóé. Ha van egy normális hankártyád, ami tudja a dolby headphone technologiát, akkor a stereo fejhallgató is legalább annyira át tudja adni a térhangzást, mint egy gagyi 5.1-es fejhallgató. A hangminőség pedig sokkal jobb a stereonak.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2480) LamaCube válasza jaffa 2843 (#2479) üzenetére


LamaCube
addikt

Jó, akkor a Roccat Kave-m egy gagyi füles :O :))
Mint írtam egy stereo Sennheiser-ről váltottam, ami ugye nem gagyi kategória :) . Igaz csak egy gagyi audigy 2 karim van, de a Roccat-el jobban kijön az 5.1. Hangsúlyozom én multi fps-t tolok már vagy 8 éve napi szinten és játékban fontosabb, hogy meg tudjam különböztetni a hangok irányát és ezzel a fülessel egyértelmű. Mondjuk filmnél is ütős a cucc, de azt inkább a házimozin nézem és hallgatom.
Természetesen azzal egyetértek, hogy a stereo hangminőség az jobb és a hangkártya is nagyban hozzájárul a hangok lekeveréséhez. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2481) S*Tom* válasza LamaCube (#2480) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Nincs a Roccat Kave-val semmi baj, nálunk nagyon bevált. :DD

(#2482) LamaCube válasza S*Tom* (#2481) üzenetére


LamaCube
addikt

:Y :C

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2483) jaffa 2843 válasza LamaCube (#2480) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

az audigy-ben nincs dolbyHP.
Dolbyval gyönyörüen hallok magam mögé is, valamint filmekhez is és zenéhez is jobb a stereo.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2484) LamaCube válasza jaffa 2843 (#2483) üzenetére


LamaCube
addikt

Miért ne lenne Dolby benne? 2.kép
Ami meg bekeveri a stereo fülesre virtuálisan azt a cmss 3d-el meg lehet csinálni. 1.kép
Mint írtam próbáltam stereó fülesnél ezeket a virtuális bekeveréseket és igen meg lehet különböztetni a hangokat, hogy merről jönnek, de az 5.1 -el lényegesen jobban ki lehet szűrni.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2485) jaffa 2843 válasza LamaCube (#2484) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

lehet hogy ez a megoldás nem olyan hatékony mint az asus-é, nemtudom

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2486) LamaCube válasza jaffa 2843 (#2485) üzenetére


LamaCube
addikt

Felesleges ezen vitatkozni. Kinek mi tetszik. A lényeg, hogy játék szempontjából és ár/értékben nagyon jó a Kave. Sok embernek a viselésével volt gond, hogy kényelmetlen , nehéz, töri a fejét.
Természetesen annyi hangszórót nem rakhat be kisebb helyre, így nem könnyű a füles. Lehet nekem erősebb a nyakam és a fejformám is átvette a füles alakját :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2487) jaffa 2843 válasza LamaCube (#2486) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

jah felesleges.. teljesen szubjektív az hogy kinek mi jó :)

egyébként milyen sennheisered volt?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2488) LamaCube válasza jaffa 2843 (#2487) üzenetére


LamaCube
addikt

Volt egy 201 Gaming és egy 202-es is. Tudom nem a csúcs a sennheisernek,de mindkettővel meg voltam elégedve. Az egyiket keresztfiamnak adtam a másikat faternak. Meg "régről" van egy Logitech precision gaming fülesem is, de azt odaadtam a fiamnak.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2489) jaffa 2843 válasza LamaCube (#2488) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ha van még felesleges sennheisered szívesen elfogadom :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2490) Shufny válasza LamaCube (#2488) üzenetére


Shufny
őstag

Értem, tehát egy 20k -s 5.1 -es jobb volt játékban a 8k Sennheisernél, ergó stereo < 5.1 játékra. Fair összehasonlítás volt.

(#2491) LamaCube válasza Shufny (#2490) üzenetére


LamaCube
addikt

Ergo, amikor ezeket a füleseket vettem nem ennyibe kerültek, de ez téged ne zavarjon.
Úgy gondolom, hogy egy Sennheiser attól, mert olcsóbb nem fog nagyon rosszabb hangszórókat beletenni, de hangsúlyozom nem ennyi volt az ára.
De, hogy meg legyen nyugodva a szívecskéd próbáltam egy PC350 -es Sennheisert is, de mivel 40 kilót nem adok egy fülesért és kimondottan 5.1-et kerestem, így maradt a Kave.
Játékban beállítottam a virtuális keverést stereo fülesre és a 40 kilós sem adta meg azt a térhangzást, amit a Kave. Hangsúlyozom nem vagyok vájt fülű és biztosan szebben szól egy 40 kilós füles.
Mivel ez az eszmecsere a G35 és a Kave-ról szólt ezen belül is a virtuálisan 7.1-es sztereo füles és egy több hangszórós 5.1-es füles között.
Leegyszerűsítve egy tényleges 5.1 és egy sztereo füles között.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2492) jaffa 2843 válasza LamaCube (#2491) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

hangkártya gyengeség akkor..
de ha ezen kettő közül kellene választanom (kávé, g35) akkor valószinüleg a g35-öt vinném homlokráncolva :(((

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2493) Shufny válasza LamaCube (#2491) üzenetére


Shufny
őstag

Soha nem volt egyik sem 20k, az hogy téged esetleg lehúztak vele, nem jeletni, hogy annyit is értek akkor. Arra nem is tudom mit mondjak, hogy "Úgy gondolom, hogy egy Sennheiser attól, mert olcsóbb nem fog nagyon rosszabb hangszórókat beletenni". Elvégre ez már csak így működik. A típusszámért kérik a pénzt. Jobbnak nem jobbak. :U A PC350 egy gamer füles ráadásul Sennheiser. Ennek megfelően nagyon túl van árazva, nem kell kiadni 40k -t egy olyan stereo fejesre, ami jobban szól nála. Nem tudom hogyan tesztelted, térhatásnál is sokat számít a megszokás. Az, hogy bedugod 15 percre a Kave helyére, az nem "teszt". Az is lehet, hogy a Kave szoftvere jobb mint az audigy CMSS 3D -je. Előbb hallgass meg egy Virtual Barber Shop -ot egy rendesebb stereo fülesen. Talán a HD202 -vel is elég hatásos. (de Superlux HD668B -vel, ami kevesebb mint felébe kerül a Kave -nek, már biztosan) Utána jelentsed ki, hogy két hangszóróval nem lehet teret leképezni.

[ Szerkesztve ]

(#2494) jaffa 2843 válasza Shufny (#2493) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

jövő héten érkezik majd a 668B-m :) kiváncsi leszek mit mutat majd a modolt pc350-em mellett :)
félek hogy nagyon meg fogom szeretni :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2495) sakto


sakto
őstag

Egyépként én is FPS-re használtam a Kave-t..Mint már mondtam semmi gond nem volt vele,csak mély az szinte annyi volt benne a max mint amikor a g35-ön leveszem 0-ra.
Meg ugye kényelmetlen..Hozzáteszem a térhangzásban nem sok külömbséget hallok a két füles között hiába a 2 vs több hangszoros rendszer.

(#2496) LamaCube válasza Shufny (#2493) üzenetére


LamaCube
addikt

Teljességgel nem értelek. Valószínűleg velem van a baj.

Nem azt írtam, hogy nem lehet teret képezni egy sztereó fülessel, hanem azt , hogy nekem a Kave jobban átadja játékban a térhatást.
Mint írtam meg van az az érték amit kiadok egy fülesért. A Kavet 16000 Ft-ért vettem újonnan. Ennél többet nem is szánnék egy fülesre.Hol látod, hogy 20 kilót adtam bármelyik fülesért :F
A 201-es fülest jó áron vettem és nem azért adtam fateromnak , mert nem voltam vele elégedett, hanem azért mert ajándékba kaptam egy 202-t.
Kb. 1 hétig volt nálam a 350-es. És 3 napig egy Kave. Bármilyen láma vagyok általában ki szeretem próbálni azokat a dolgokat, amikért pénzt adok ki. Persze sokan ezt nem tudják megtenni és sajnos csak a megvétel után jönnek rá a hibákra. A téma adott volt . Valaki a Kave-t egy G35-re váltaná. Szvsz nem éri meg azt a +15 ropit, de valakinek meg igen.
Bár sakto megírta, hogy a térhatásba nem vesz észre különbséget, de a basszus jobb.
Nekem le kellett húzni a bass-t, mert zavaró volt, hogy felrobbant egy gránát mellettem azt szabályosan beremegett a fejem :)
15 hónapja MW2 tolom és semmi mást. Ebben az esetben a 2 füles közül a Kave győzött meg. Lehet kipróbálok majdan egy G35, de mivel az ára magas nekem, így megvenni nem fogom.
Teljesen mindegy is ki mit gondol. Sokan kényelmesnek találják és sok embernek töri a fejét. Vakainek kevés a basszus valakinek sok. Bár egy fps-ben multiban nem értem minek kell atom basszus, de ízlések és ficamok :)

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a hangkártya beállítása a fülesekre nem 2 percbe tellett. Sokan ebbe a hibába esnek bele, hogy nem akarják vagy nem tudják beállítani.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2497) sakto válasza LamaCube (#2496) üzenetére


sakto
őstag

Ott a pont.. :D

(#2498) safi.sfr válasza LamaCube (#2496) üzenetére


safi.sfr
csendes tag

A Kave számomra, ha a kényelmet nem nézzük, a legjobb füles volt, pedig kipróbáltam már párat. Szerintem ha kiadnák olyan párnázással, mint pl a G35 (nem kell, hogy cserélhető legyen) akkor szerintem nem lennének ilyen ,,töri a fejet" problémák.

(#2499) Nertpaelg válasza Shufny (#2493) üzenetére


Nertpaelg
tag

Tegyük hozzá, hogy a "Virtual Barber Shop" itt semmilyen referencia pontnak nem jó, mert az egy sepciális eljárással készült, ún. "binaural" felvétel, a játékok meg nem így készülnek, hanem például 5.1-es rendszerekre optimalizálva.

(#2500) Shufny válasza Nertpaelg (#2499) üzenetére


Shufny
őstag

Vagy fejhallgatóra... De abszolút lényegtelen, hogy hogyan készült, ha egyszer 2 hangszóró, és érzékelsz vele térben. Tehát meg lehet csinálni, nem ezen múlik. Mellesleg külön algoritmus nélkül, ugye te sem gondolod komolyan, hogy rá lehet küldeni egy ilyen 6 hanszórós fülesre, az 5.1 -es anyagot. (és jó eredménye lesz)

Az a csúsztatás nem tetszett, hogy egy alsó kategóriást fülest összehasonlít a most elvileg 20k -ba kerülő Kave -vel, majd közli, hogy stereoval nem lehet olyan térhatást elérni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.