Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) kerlac válasza Tweaky (#3200) üzenetére


kerlac
senior tag

sejtettem, hát a cyborg 18k volt akciósan, profi is volt...amíg tönkre nem ment...

akkor nézek vmi elfogadható stereot oszt jóvan....

(#3202) jaffa 2843 válasza kerlac (#3201) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Superlux 681B + Asus Xonar DG

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3203) Tweaky válasza kerlac (#3201) üzenetére


Tweaky
csendes tag

A Superlux bazárt itt találod: [link]
Valszeg én is ilyen fejhallgatót + hangkarit veszek majd de még meglátom, Sup 681B + Xonar DG , 8500 + ~7000 + a szállítási költség
Jah és ha kéne mikrofon akkor esetleg valami Zalman mikrofon 1e Ft-ért és a fejhallgató kábelra rakhatod

[ Szerkesztve ]

(#3204) kerlac válasza Tweaky (#3203) üzenetére


kerlac
senior tag

köszi, ez a Superlux elég jónak tűnik, de hangkártya feltétlenül szükséges?

(gépem: Intel Core i5-2500K 3.30GHz, ASUS P8P67 LE, KINGSTON Memória HYPERX DDR3 8GB 1600MHz, SSD OCZ 60Gb Vertex 2 GAINWARD nVidia GTX560 Ti 1Gb)

nem egészen értem, mikrofont hogyan tudok rátenni a fejhallgatóra? olyan nincs amin alapbó van? mert ez elgé fontos lenne hogy közvetlenül rajta legyen...

(#3205) jaffa 2843 válasza kerlac (#3204) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

mikrofon
Ha szeretnél minőségi hangokat hallani, akkor igen. Valamint a térhangzás sem elhanyagolható, ha játszol/filmezel.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3206) kerlac válasza jaffa 2843 (#3205) üzenetére


kerlac
senior tag

jaaaaa, értem, ez bármilyen fülesre ráaplikálható, okos!

sosem volt még hangkártyám, bár úgy érzem az 5.1-es alsó kategóriás hangfalszettem is elbírná a jobb hangzást...

köszönöm a segítséget! :R

(#3207) F.B.I. válasza jaffa 2843 (#3205) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz, hogy linkelted, egy ilyet kerestem már mióta, már csak egy 2,5 mm-es átalakító kell és jó lesz az xbox360-hoz is. Isten vagy! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#3208) reflxx


reflxx
aktív tag

sziasztok! szeretném lecserélni siberia v2-m. Van hozzá 1 ASUS xonar DX hangkártyám.
A fülesek amiken gondolkozok azok a g35, a kave, vagy a TT shock.
főleg játékra kéne.. Néztem, hogy a g35nek van beépített hangkártyája tehát akkor az enyémet nem tudnám kihasználni. És azt olvastam hogy a g35-el a játékosok csak összekavarodnak hogy merről jön a hang.. Ez igaz lehet? Melyiket ajánlanátok? Előre is köszi!

(#3209) SpZ válasza reflxx (#3208) üzenetére


SpZ
senior tag

Pár hete voltam lanon és végig próbáltam egy pár fülest. Siberia V2 még mindig sláger - TT Shock inkább hátralépés lenne a Logitech G35 és a Roccat Kave nagyon jók. Logi megkockáztatom hogy hangzásban veri a roccatet de játékra/szigetelésre egy hajszálnyival mint ha a kave lenne jobb (többségben van a kave lanon). A külföldöt járó lanosok Zowie Gear Hammer Gaming Headsetet ajánlják de ez sem sokkal jobb mint a siberia V2 bár jobban szigetel és nagyon pontos.
G35 nál nem zavarodik össze senki elég egyértelmű hangzása van.

(#3210) reflxx


reflxx
aktív tag

szerintetek melyiket lenni a legérdemesebb megvenni?
-Roccat Kave
-Steelseries 7h
-Corsair hs1
-etc.
főleg játékra kellene.
köszi!:)

(#3211) SimonYana


SimonYana
addikt

Egy kis újdonság uraim!

Érdemes megtekinteni! Nagyon komoly , kényelmes és szép is!

Tapasztalatból tudom , hisz ezt használom.
Így hát jelenleg eladó a kettő darab Roccat Kave füles.

® SimonYana ®

(#3212) BioNiCMaN válasza SimonYana (#3211) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem félelmetesen hasonlít külsőre a Medusa-ra.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3213) SimonYana válasza BioNiCMaN (#3212) üzenetére


SimonYana
addikt

Hogy ha Ő az akkor igen. Meg kockáztatnám , hogy valahol egy cég gyártja , mert annyira megegyeznek.

Bár nem tudom , hogy felépítésre is megegyezik , vagy csak a külső.
Enyémben ha jól tudok oldalanként van 4 db hangszóró. Erre nem veszek mérget , csak mintha valahol ezt olvastam volna.

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#3214) BioNiCMaN válasza SimonYana (#3213) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Valószínűleg a speckóknál olvastad. ;)

A Medusa-ban is négy van. :K Nekem konkrétan ez van, immár 2007 karácsonya óta.

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3215) SimonYana válasza BioNiCMaN (#3214) üzenetére


SimonYana
addikt

:C :C :C

® SimonYana ®

(#3216) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Kinéztem egy genius HS03U tip.gamer fülest,valakinek nagyon bejön,valakinek kényelmetlen.
Tudtok esetleg jobbat,kényelmesebbet 5-6000 körül?

(#3217) Tweaky válasza TIT (#3216) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Ha kényelmeset akarsz akkor mindenképpen olyat ami körbeveszi a füled.
Esetleg [ez] ?

(#3218) TIT válasza Tweaky (#3217) üzenetére


TIT
veterán

És ez jobb mint amit írtam?
Genius HS-04U-t néztem még,ez elvileg elég kényelmesnek látszik vagy HS-G500V néztem de ez meg kényelmetlen állítólag+torzak a mélyek.
Amit írtál az tetszik csak nem rezeg :)
A HS04U elvileg 3d-s surroundos,nem tudom ez mennyire hihető?
Az a baj,hogy nincs egy hely se ahol ki lehetne őket próbálni,sok webáruház átka,ha megveszem és nem kényelmes nem vihetem vissza vagy igen?Sztem vissza kéne venniük.

(#3219) Tweaky válasza TIT (#3218) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Nagyon sokan dicsérik ezt a Creative-ot.
Én a rezgésnek nem látom értelmét, ráadásul szerintem még a hangzása is sz@r mert kb teljesen nyitott , és így a zajokat se tartja távol, és kétlem hogy bármilyen 3d hangzása lenne, egyszerűen csak egy sztereó füles usb csatival amire azt mondják hogy nem olyan jó mint az analóg.
Én semmiképpen sem venném ezt a Genius-t

Általában ha neten rendelsz akkor 8 napon belül indok nélkül visszaküldheted, csak előtte szólj nekik. A termék árát visszakapod, a szállítási költségeket nem

[ Szerkesztve ]

(#3220) kerlac válasza Tweaky (#3217) üzenetére


kerlac
senior tag

Ez kicsit jobban tetszik a sinténz általad ajánlot Sprualuxnál. és persze még kellene hangkártya ugye?

(#3221) kerlac válasza Tweaky (#3217) üzenetére


kerlac
senior tag

A zsinór milyen hosszú, nem tudod? nem találok erre infót.

(#3222) kribe válasza kerlac (#3221) üzenetére


kribe
őstag

2m-nél valamivel hosszabb, nem találtam most eszközt hogy lemérjem, olyan 230-240 centi lehet.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#3223) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni valami gamer fülest majd, a kérdés milyet?
Nem nagyon értek hozzá, szóval melyik a jobb:

5.1 vs 7.1 illetve ][ virtuális vs "valódi"

És mit ajánlanátok olyan 30-35k max, elsösorba játékra, aztán film. Zenére nem kell arra ott a 4x100Watt ;]

(#3224) Tweaky válasza kerlac (#3220) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Szerintem is jobban néz ki és valósznűleg kényelmesebb is lehet, de azt mondják hogy Superlux-nak jobb a hangja. Nem tudom, nem próbáltam.
Hangkártya meg attól függ, hogy mik az igényeid, ha játék akkor nem árt a Xonar DG.
Egyébként jaffa-val beszélj, ő nagyon jártas e téren.
Én csak azt tudom mondani amit neten összeszedtem + nekem számít a kinézet is.
Sajnos jelenleg nincs pénzem komolyabb cuccokat venni, ezért sem tzdok saját tapasztalatot mondani

Árgép azt írja hogy 2.5 méter kábél

[ Szerkesztve ]

(#3225) jaffa 2843 válasza kerlac (#3220) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Superlux 681B-vel jobban járnál. Az egyetlen valamire való Creative fejhallgató a Creative Aurvana Live!.
Hangkártya erősen ajánlott hozzá, az Asus Xonar DG elegendő.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3226) kerlac válasza jaffa 2843 (#3225) üzenetére


kerlac
senior tag

köszönöm a segítséget Neked is. Megrágom melyik legyen, mert a külcsíny és kényelem is leglaább annyira fontos, ill a kényelem, a kül kevésbé.

A hangkártya gondolom az alsókategóriás 5.1-es hangfalszettemen is segíthet ugye? Nem az a csúcs hanghatás.

(#3227) TIT


TIT
veterán

Szia Jaffa:Most vettem egy Creative fatality gamer fülest,szted milyen?
Azt írták 3d-s de sehol nem írják+xfit is tud de azt se látom,hogy tudná :F
Köszi

(#3228) jaffa 2843 válasza TIT (#3227) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ha egy jack-el csatlakozik a géphez (mikrofont nem számítva), akkor az soha nem lesz 3D-s hangzás, hacsak a hangkártya ezt meg nem csinálja. (alaplapi nem ilyen)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3229) Forza_JUVE válasza TIT (#3227) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Szia!

Majd érdekelne röviden a véleményed a cuccról ... én is szemezgetek vele.
Ilyen téren nincsenek hatalmas igényeim ... szóval ami érdekelne, az a kényelem (pár óra után sem fáj-e a füled) ill. a hangzás minősége (a mélyek nem torzak-e)
Ha még a mikrofonjáról is tudnál pár szót, akkor nagyon megköszönném! :)

Üdv.

Jaffa: szted ezeket az igényeket kielégíti ez a cucc ?? (persze most a +1-2 ezer nem gond árban)
A Genius HS-G500V -hez képest mik a vélt előnyök / hátrányok ??

[ Szerkesztve ]

(#3230) TIT válasza Forza_JUVE (#3229) üzenetére


TIT
veterán

Szia!
Mélye nagyon jó-többen írták árgépen,hogy olyan mintha mélynyomó lenne benne-magas is elég jó,kényelmes fejpántnál is van szivacs.
Zárt rendszerű,elég jól hangszigetel de azért valami beszűrődik de nem vészes.
Néha a zártsága miatt néha kicsit levegőtlen a fülnek de sztem az ekkora fülesnél előfordul.
Fülemhez pont nem ér a szivacspárna úgyhogy pont jó,kényelmes,azért pár óra után nem árt kicsit levenni :) A hs 1000 testvére van ami usb-s is de a tesztekben 1 csillaggal jobb lett a fatality.
Azt a geniust én is néztem de tesztekben jobb volt a creative és árgépen is csak jókat írnak róla(geniust árgépen is lehúzzák)+ahol vettem 2 év garival(valahol csak 1 év)ott is azt mondták ez a legjobb kategórájában.
Nézd meg árgépen minden tipusnál a teszteket és a fatality a legjobb.
Összsségében nagyon jó telt hangzása van kegyetlen,tiszta méllyel(asszem pont a geniusra írták,hogy torzít a mély de már nem tudom melyikre annyit néztem :) ,asszem a hs03ra.
Úgyhogy ha nincs nagy elvárásod ez bőven megteszi szerintem.Valakinek árgépen Logitech volt valamelyik és ez sokkal jobb volt,sőt még a hs 600-nál is de gondolom az kissebb kategória.Táska nem volt benne ami elvileg benne kéne legyen,legalábbis youtube szerint.
Bocs a regényért csak 2 napig én is tanácstalanul keresgéltem nem sok segítséggel.
Ja microfonra nem panaszkodtak a heverok,ami előtte volt 700.-os kínai arra viszont igen :)

[ Szerkesztve ]

(#3231) TIT


TIT
veterán

A genius 500-on nincs fejpántnál szivacs(lehet,hogy nyom)és a mélye is gyengébb.

(#3232) Forza_JUVE válasza TIT (#3230) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ ... nincs is több kérdésem! :R
Jónak tűnik, sztem akkor beruházok 1 ilyenre. :)

Üdv.

(#3233) TIT válasza Forza_JUVE (#3232) üzenetére


TIT
veterán

Ok,remélem tetszeni fog :)

(#3234) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Szerintetek Roccat Kave, vagy Logitech G35?

(#3235) reflxx válasza Hauptmann (#3234) üzenetére


reflxx
aktív tag

szia ugyanezen a kérdés előtt álltam :) Engem 100%-an rábeszéltek a kave-ra!

(#3236) intercooler


intercooler
őstag

(#3237) kerlac válasza SpZ (#3209) üzenetére


kerlac
senior tag

Szia!

Az általad ajánlott ZOWIE Hammer Gaming Headset 5.1-es vagy stereo? Olvasgatom neten , de elég eltérők az infók...

Bár én azt hiszem a Creative Headset Fatality Gaming -és Asus Xonar DG hangkártya kombó mellett döntök.

[ Szerkesztve ]

(#3238) reflxx válasza intercooler (#3236) üzenetére


reflxx
aktív tag

cask a valódi. 5.1 v 7.1re nekem azt mondták hogy játékra nincs nagy külünbség nekem amit ajánlottak az a Roccat Kave.

(#3239) intercooler válasza reflxx (#3238) üzenetére


intercooler
őstag

Kösz

igen azt én is néztem, csak több helyen olvastam hogy a mélye nem valami erös.

(#3241) engine88


engine88
aktív tag

Üdv
Vettem egy 5.1 házimozirendszert nemrég, és a család nem örül neki. Ezért beszereznék egy fülest 10-12.000ft-ig.
Nagy különbség van a sztereó és 5.1 között? Mert igazából nem értem hogy hallhatok 5.1-et 2 hangszóróból.

(#3242) WolfheartGR válasza engine88 (#3241) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Így.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3243) engine88 válasza WolfheartGR (#3242) üzenetére


engine88
aktív tag

Jó köszi, nincs fülesem :D

Egyébként a vezeték nélkülinél romlik a minőség? Vagy lassabb az átvitel pl játékoknál?
Lehet szánok rá kicsit több pénzt és veszek egy vezeték nélkülit. Xboxhoz és filmekhez.

(#3244) Hauptmann válasza reflxx (#3235) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nekem is a Kave a szimpatikusabb. Remélem, egy Audigy 2 ZS Platinum Pro képes jól meghajtani.

(#3245) Sylver001


Sylver001
csendes tag

kérdés:
adott egy Panasonic RP-HT711 füles 3.5-es jack-kel
PC-n nagyon jól szól.
X360-hoz is akartam használni,
mégpedig normál 3.5 jack - RCA átalakítóval HD TV-hez csatlakoztatva
nem kaki a hang, viszont mérföldekkel elmarad a PC-n tapasztaltaktól
kérdés:

ha nem a TV-re kötöm rá a hangot, hanem az X360-ra a HDMi kábel mellé egy ILYENNEL, sokkal jobb lesz-e a hang?

vagy

vegyek egy 5.1-es fülest, küldjem rá a TV optikai bemenetére és jön a hangorkán x360-on is?

(#3246) engine88 válasza Sylver001 (#3245) üzenetére


engine88
aktív tag

Ez engem is érdekelne, mert én az 5.1-es fülesem nem PC-re kötném, hanem erősítőbe dugnám, ami a TV-re van kötve. És ugye így a fülesem "nem kap" hangkártyát..

Egyébként TV-n digitális kimenet van.

(#3247) Sylver001 válasza engine88 (#3246) üzenetére


Sylver001
csendes tag

A te szitud jelentősen kedvezőbbnek tűnik, mert
ugyan nincs hangkarid a TV-n, de az erősítővel tudsz játszani
pláne, ha végig 5.1-en megy kábelkapcsolat

(#3248) noooname


noooname
csendes tag

Sziasztok,
szeretnék venni 1 Kave-t a közeljövőben. Tudnátok esetleg ajánlani vmi boltot ahol ti vettétek? (már aki vett persze) Mert árgépen végighívogattam a boltokat, 24-25e Ft-ig, de mindenhol azt mondták, hogy nemtudni mikor lesz, most nincs.

Előre is köszönöm a válaszokat
noooname

(#3249) Edorn


Edorn
aktív tag

Szeretnék venni egy fejhallgatót, főleg skypeoláshoz és multiplayer játékokhoz, hogy tarthassam a kapcsolatot a csapattársakkal.

Hol szeretném használni a fejhallgatót?
Otthoni használatra lesz, de jó ha hallom mellette a környezetemet is.

Milyen célra szeretném használni?
Elsősorban játék illetve Skype (távmunkában dolgozom főleg, így erre gyakran használnám), de nagyritkán lehet zenehallgatáshoz is jól jönne (havonta egyszer)... [Játékok: World of tanks, League of Legends, Total War: Shogun 2, CoH, cs, stb...]

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Én örülnék, hogy ha 10-15 ezer alatt kijönne, de ha tényleg megéri, akkor hajlandó vagyok többet is szánni rá...

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes!

Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.

Zárt vagy nyitott?
Nyitott, esetleg félnyitott... Gyakran előfordul, hogy ketten játszunk egyszerre kb egy-másfél méterre egymástól. Én fejhallgatóval multizok a haverokkal, az asszony meg hangfalat használ... És egymással is szoktunk kommunikálni ilyenkor, tehát jó hallom a környezetem is... Nem baj, ha ilyenkor kiszüremlik hang a fejhallgatómból, de nagyon azért nem szeretném zavarni a játékát... Még a végén nem lesz vacsora...
:U

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
No itt nagyon bizonytalan vagyok... Ha sokat rontana a minőségen, akkor szerintem belemennék egy mikrofon nélkülibe, ha tudtok mellé ajánlani egy csiptetős(?) mikrofont, ami nem akadályoz a mozgásaban (a kábelét hozzá lehet erősíteni a fejhallgató kábeléhez, a mikorfont meg a fejhallgatóra, vagy valami...). Szóval e téren jól jönnének plusz tanácsok, megoldási javaslatok...

Milyen hangzást várok a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Szeretem a basszust...

Hangkártyám
870A-G54 alaplapi hangkártya
- Chipset integrated by Realtek® ALC892
- True Blu-ray Audio Support
- Flexible 8-channel audio with jack sensing
- Compliant with Azalia 1.0 Spec

Tudnátok valamit ajánlani?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#3250) LamaCube válasza Hauptmann (#3244) üzenetére


LamaCube
addikt

Audigy 2 van nekem és szépen szól vele. :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.