Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) dudika10 válasza Koczka (#2150) üzenetére


dudika10
veterán

Érdemes egy jobbat kipróbálni. Az olcsó zalman nem az igazi. :N
Roccat Cave, Razer Megalodon pl, de a G35-nek is szép térhangzása van, bár az nem igazi 5.1.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2152) Lmh


Lmh
őstag

sziasztok! baromi atomimba legjobb fülest szeretnék venni cséhez!
mit ajánlanátok?
5.1es legyen mindenképpen

( én ezekre gondoltam:
roccat kave
speedlink medusa 5.1 gaming
steelseries 5h v2 )

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#2153) jani1973


jani1973
tag

Sziasztok!

Media-Tech VIRTUAL CINEMA 5.1 USB HEADSET tud e valaki véleményt mondani .Állítólag olyan minősége van mint a roccat cave és sokkal olcsóbb .Van róla friss teszt is! 8 hangszórós usb-és . Itt egy teszt és egy infó link :

1 http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=pl&u=http://pcarena.pl/articles/show/88033/Test-sluchawek-dla-graczy-i-fanow-filmow-s-3.html&ei=RRffS7fKBYKuOMbPkakH&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=8&ved=0CDEQ7gEwBzgK&prev=/search%3Fq%3DMedia-Tech%2BVirtual%2BCinema%2B5.1%2Btest%26start%3D10%26hl%3Dhu%26sa%3DN

2 http://www.media-tech.pl/page.php?do=details&lang=uk&pid=1866&kid=12
:R

[ Szerkesztve ]

(#2154) jani1973


jani1973
tag

Sziasztok!

Media-Tech VIRTUAL CINEMA 5.1 USB HEADSET tud e valaki véleményt mondani .Állítólag olyan minősége van mint a roccat cave és sokkal olcsóbb .Van róla friss teszt is! 8 hangszórós usb-és . Itt egy teszt és egy infó link :

1 [link]

2 [link]

(#2155) jani1973


jani1973
tag

Media-Tech VIRTUAL CINEMA 5.1 USB HEADSET

Na ez már meg van ! :C Hihetetlen jó a térhangzása valós 5.1-et tökéletesen leadja és dolby 7.1-et is lekeveri . A basszus nagyon ütős benne , a magas és a közép hangok is tökéletesek . A gatyából kirázza a basszus az embert :) Nincs benne rezgő funkció de NEM IS KELL mert a basszust ha rányomod max-ra szétrázza a fejed úgy hogy egy kis torzulás sincs a hangba ! Aki olyan fejhallgatót szeretne amit játékra filmre használna de szeretne tökéletes fülest zenére annak ez kihagyhatatlan 10.000-20.000ft forintos füleseket megszégyenítő módon lealázta ezt a külföldi tesztekbe is bebizonyította ! Egy mínusza van a fülesnek hogy sajna NEHÉZKES A BESZERZÉSE nekem a 2 bolt volt aki meg is tudta hozatni az első üzlet csak sajna ígérgettet .Előtte speed link medusa gamer fülesem volt és sajna ezt a minőséget meg se közelítette igaz azt alaplapi hangkarival használtam !
Egy NAGY PIROS PONT Media-Tech cégnek hogy elő rukkoltak egy megfizethető árú füleshez ami minőségileg is felveszi a 20.000-30.000ft értékű fülesekkel a harcot !
Vételára még egyelőre 11.000-12.000ft körül mozog !!! Ha valakinek kellene még infó róla jelezze szívesen adok . :R

(#2156) HoReSz1975 válasza jani1973 (#2155) üzenetére


HoReSz1975
őstag

A mostani fejhalgatóm rendesen szét van már nyúzva, lehet berúházok én is egy ilyenre Media-Tech MT3530 :B :U

[ Szerkesztve ]

(#2157) jani1973 válasza HoReSz1975 (#2156) üzenetére


jani1973
tag

Ezt nem is fogod megbánni mert amit belinkeltél pont arról a fejhallgatóról van szó ! Csak nehéz hozzájutni mert Magyarországon nincs sokk helyen raktáron csak rendelésre hozzák ami akár több hét is lehet :(

(#2158) HoReSz1975 válasza jani1973 (#2157) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Egy kérdés, ez nem jobb nála, kb egy árban van:

Zalman ZM-RS6F

(#2159) jani1973 válasza HoReSz1975 (#2158) üzenetére


jani1973
tag

Közelébe nincs ! Már minőségileg és tudásba se lehet a 2 összehasonlítani ! Néz utána ! :R
pl :
Zalman - átviteli tartomány: 50 - 20000 Hz
Media-Tech - átviteli tartomány: 10 - 20000 Hz

(#2160) HoReSz1975 válasza jani1973 (#2159) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Media-Tech milyen az anyaga, nem fog eltörni, műanyag részei strapabiróak :F

(#2161) schawo válasza jani1973 (#2159) üzenetére


schawo
titán

Már ne haragudj, de ezek a marketingszámok semmit nem jelentenek. Nehogy már bármelyik füles a világon 10Hz-től szóljon. Még a sokszázezer forintos fülesek sem képesek 10Hz-en megnyikkanni. Szóval marketing számok összehasonlításával ne jöjjünk már egy hardver fórumon. Rengetegszer van olyan hogy egy rosszabb statisztikai mutatókkal rendelkező füles ezerszer jobban szól.

Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy a MediaTech rosszabb, mint a Zalman. Mi sem álljon távolabb tőlem. Viszont inkább így magyarázd (válaszd amelyik érvényes):
1. Meghallgattam egymás után őket, és a Zalman sokkal sz*rabb.
2. Olvastam összehasonlításokat, és mindenhol jobbnak találták a MediaTechet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2162) ferminator7


ferminator7
csendes tag

Hali szeretnék egy EasyTouch ET-151 Octane 5.1-es fejhallgatót de nem tudom hogy elég jó lenne-e hozzá a hangkártyám (Realtek ALC888/1200) mivel alaplapi és a topicban olvastam hogy nem vmi jók az alaplapi hangkártyák az 5.1-re és hogy milyet ajánlanátok helyette ?
Edit: ja és USB-s az EasyTouch ?

[ Szerkesztve ]

(#2163) HoReSz1975 válasza ferminator7 (#2162) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Ha 5.1 -es a hangkártya, akkor mehet és nem USB -s, hanem 4db külön 3,5 mm-es jack-csatlakozó..

EasyTouch ET-151 Octane 5.1

[ Szerkesztve ]

(#2164) sittes79


sittes79
addikt

Hali,

Kérnék kis segítséget pls.

szeretnék benni egy sharkoon x-tatic analog 5.1 fülest xbox 360-hoz.

ugye ebben nincs az SCU digitális----analóg átalakító, de

nekem van egy ilyenem [link]

ezzel összetudnám hozni a konzolt?

illetve plussz kéne egy kábel a füles hangszabályozója és a gamepad közé.

2.5 mm jack------3.5 mm jack

működne?

Köszi

(#2165) ferminator7 válasza HoReSz1975 (#2163) üzenetére


ferminator7
csendes tag

Köszi :R nekem olyat mondtak hogy hülyeség az 5.1-es fejhallgató mert meg sem közelíti az igazi (hangfalas) 5.1-et ez igaz ?

(#2166) HoReSz1975 válasza ferminator7 (#2165) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Ez egyértelmű, nem lehet egy házimozi rendszert összehasonlítani egy fejhallgatóval, de mindenképpen jobbak a hanghatások, mint egy stereo fülesnek, ez egyértelmű. Főleg, ha FPS -t játszik az ember és lehet hallani, hogy melyik irányból is lőnek, vagy lopakodnak feléd stb. (multiplayer) :K

(#2167) ferminator7 válasza HoReSz1975 (#2166) üzenetére


ferminator7
csendes tag

köszi egyébként elsősorban arra lesz :D

(#2168) sittes79


sittes79
addikt

erre valakiM
[link]

(#2169) mikka07


mikka07
tag

Nekem van egy eladó zalman 5.1 fülesem,annyi hibája van hogy sérült a vezetéke ami könnyen javítható ,ha valakit érdekel akkor írjon privit.

(#2170) Mozso26 válasza mikka07 (#2169) üzenetére


Mozso26
senior tag

akkor javitsd meg :)

Amugy komolyra forditva a szot ha kontact hibás lesz egy ilyen drágább cucc , sérül a vezeték akkor hova lehet vinni mit lehet vele csinálni?

(#2171) schawo válasza Mozso26 (#2170) üzenetére


schawo
titán

A garázsba, ahol a forrasztópáka van. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2173) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Ma kapom meg a MEDIA-TECH Fejhallgató VIRTUAL CINEMA 5.1 - 11.600 Ft :K Remélem nem bánom meg a vételt :U :B

(#2174) ferminator7 válasza HoReSz1975 (#2173) üzenetére


ferminator7
csendes tag

majd írj róla összefoglalást :D

[ Szerkesztve ]

(#2175) HoReSz1975 válasza ferminator7 (#2174) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Megjött, de már kértem is a cserét, mert Windows 7 x64 Enterprise -ra nincs driver, így nem tudom kihasználni a terméket, driver nincs hozzá :O :((( :Y

[ Szerkesztve ]

(#2176) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#2175) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Kértem cserére egy Roccat Kave -et :B Remélem ezzel már nem lesz driver gondom Win 7 x64 Enterprise -hez :U

Roccat Kave teszt

[ Szerkesztve ]

(#2177) ferminator7 válasza HoReSz1975 (#2176) üzenetére


ferminator7
csendes tag

szopóka-nyalóka xD

(#2178) HoReSz1975 válasza ferminator7 (#2177) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Amúgy rendben lenne a füles, szépen szól, de így, hogy nem lehet telepíteni saját driver -ét és a szoftverét, ezt így nem lehet rendesen kihasználni :( Persze az is zavar, hogy a fülem nem fér bele ebbe a kis lyukba és egy idő után megfájdul a fülem, elég kellemetlen :U

A Roccat Kave az egy merőben más füles lesz, ahogy elnéztem, elég profin néz ki, szerintem a tudása is kellően jobb ennél :K Persze az ára is, legolcsóbban 20.100Ft újonnan :B

(#2179) Mityu_76 válasza HoReSz1975 (#2178) üzenetére


Mityu_76
tag

Szia.
Megkérdezhetem hogy hol ennyi? Én is szeretnék 1et, mert az Easy Touch ET-151 el befürödtem.......

[ Szerkesztve ]

"HONDACRX4EVER"

(#2180) ferminator7 válasza Mityu_76 (#2179) üzenetére


ferminator7
csendes tag

hogy fürödtél be az easy touchal ?

(#2181) Mityu_76 válasza ferminator7 (#2180) üzenetére


Mityu_76
tag

Novemberben megjött. Fura volt hogy néha minta recsegne az egyik oldal. Későbbiekben a tesztek jóvoltából kiderült, hogy valami kontakt hiba lehetett a dobozban, mert amikor a bal hátsó hangszóró tesztre kattintottam, az csak recsegett. Ha párszor rákoppintottál a dobozára akkor egy ideig megint jól működött. Az idő múltával egyre rosszabb lett a dolog. Ezenkívül elkezdett fesleni a fülpárna varrása. No meg elég kicsi a fejem és nem lehetett annyira összehúzni hogy kényelmes legyen "így egy szivacscsíkot raktam a fejem és a fejhallgató pántja közé :-)"
Szóval januárban visszaküldtem, javítani nem tudták, cserélni nem tudták mert nem volt ilyen + 1 hónapot vártam mire pár levél elküldése után végre visszautalták a lóvét + buktam a szállítási költséget " akkor ott Roccat Kave nem volt, hogy arra cseréljem :-( "
Szóval nekem nagyon nem jött be. Ez mondjuk nem azt jelenti hogy mindegyik ilyen....... valószínű kifogtam egy gyári hibásat.

[ Szerkesztve ]

"HONDACRX4EVER"

(#2182) ferminator7 válasza Mityu_76 (#2181) üzenetére


ferminator7
csendes tag

Valószínű hogy te fogtál ki egy rosszat remélem én jót fogok kifogni (már ha ezek után ez lesz :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#2184) Allien válasza Rombolatos (#2183) üzenetére


Allien
veterán

Sztereó füles! Ez meg nem az a totyik. ;) Mezei fejhallgatóknak van külön totyikjuk! :)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2185) obehun válasza GabN73 (#2140) üzenetére


obehun
csendes tag

itt egy élménybeszámoló, hamarosan írok egy fél éves tartós tesztet:)

#1972

(#2186) maathe


maathe
senior tag

Egy Roccat Kave-hez mindenképpen kell egy normális hangkártya vagy anélkül is (alaplapival) ki lehet használni?

[ Szerkesztve ]

(#2187) maathe válasza maathe (#2186) üzenetére


maathe
senior tag

Valaki?

(#2188) dudika10 válasza maathe (#2187) üzenetére


dudika10
veterán

Megveszed és kiderül ha kevés hozzá az alaplapid.

Egyébként alaplapi és alaplapi között is ég és föld a különbség. Az újabbak már elég jók.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2189) Vagtam


Vagtam
tag

Én egy Teac Powermax hp-10 boldog tulija vagyok már jó pár éve, az X-Fi ExtremeMusic-kal hatalmas egy feeling vele játszani. Rezeg ahogy kell és kitűnő a hangja - pedig vájtfülü vagyok.

[ Szerkesztve ]

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#2190) Scholes9 válasza HoReSz1975 (#2178) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Neked mennyire jött be a Kave? Ez a teszt alapján eléggé best buy, lehet én is ilyet veszek: [link]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2191) Scholes9 válasza Scholes9 (#2190) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Meg is rendeltem, Logitech G35 jóval drágább, így az kiesett és gondolom nem is ér annyival többet :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2192) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Erről van vkinek vmilyen tapasztalata? [link]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2193) Allien válasza Scholes9 (#2192) üzenetére


Allien
veterán

Tapasztalatom nincsen, de "virtuális 7.1", ami azért mégis CSAK virtuális! Biztos, hogy szépen szól, ez nem vitás. :K
De ezzel az erővel még mindig "ott" van a Speedlink Medusa! :K :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2194) Scholes9 válasza Allien (#2193) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez mennyire jó cucc? Kényelmes? Mennyire nehéz? Egyelőre egy Logi G35-ön agyalok, de 30k+futárért tudnám beszerezni, ami nem igazán nevezhető barátinak, a havi ösztöndíjam szinte rámenne :U Mondjuk csak 1x kell megvenni, aztán egy pár évig nem hiszem, na majd kiderül. Amúgy mi a különbség fülesek terén a virtuális és a nem virtuális között, nem virtuális mind1ik füles ami 5.1-et vagy 7.1-et tud?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2195) Allien válasza Scholes9 (#2194) üzenetére


Allien
veterán

Régebben nem volt ekkora választék. Amikor megjelent a Medusa, etalonnak volt nevezhető. Legalábbis, árához képest, bár, ebben is voltak nagy különbségek. Sokáig ilyenem volt, de sajnos eltörött. Lepottyant a székről, nem 1x, hanem relative sokszor, és nem erre tervezték. Mondjuk, egyik fejhallgatót se. ;] De elmondhatom, hogy kb 2 évig használtam. Ez annyit tesz, hogy akár napi több órán keresztül, bár a nagy melegben azért már nem volt annyira kényelmes, de ez szintén igaz a többi fülesre is (szerintem). Most egy mezei Phillips-t "használok", de ez meg se közelíti semmilyen téren, csak az ára volt elfogadható. :K
Vissza térve a Medusa-ra. Akkor vettem, amikor elkezdtem a Battlefield 2-vel nyomulni. Soundblaster 2, majd 4-s (OEM) hangártyákkal használtam. Azt kell mondanom, hogy e-nélkül az eszköz nélkül sokat szívtam volna, és a "teljesítményem" is rosszabb lett volna. Ez tény! Sztereó fülessel kezdtem el a BF2-t, volt össze vetési alapom. Az IGAZI térhangzás rengetegszer segített a csatákban, pontosabban be tudtam határolni a hangforrásokat, akár olyan területről jövőket is, melyek a monitoron nem voltak láthatóak. :B Azaz pl oldalról, vagy ami legfontosabb, hátulról jövő hangokat. Ehhez tudni kell, hogy főleg snipa voltam, hasaltam fent egy tetőn, és meghallottam, hogy mögöttem jön valaki. Még időben reagálhattam. A másik, még ennél lényegesebb, az már a Battlefield 2142-ben volt. Ott főleg "heliztem", és a térhangzásnak köszönhetően, sokkal pontosabban "éreztem", hol van a térben a másik heli. A statisztikámat merem állítani, jelentősen befolyásolta pozitív irányban (ez cáfolhatatlan). :K

Virtuális-nem virtuális. A virtuális annyit tesz, "sima" sztereo füles, csak szoftveresen emulálják a tér érzetet. Ehhez természetesen már megfelelő minőségű füles kell. Nekem volt pár napig egy Logitech virtuális 5.1-s füles, és az átlagos sztereó füleseknél sokkal jobb volt, de szerintem tér érzékelésben csak erős kompromisszumok árán fogadható el.
Persze, akinek eddig sztereó fülese volt, és virtuálisra vált, annak még élmény lehet rövid ideig.
A valós 5.1-s füles mind két oldalon 3-4 hangszórót használ (inkább 4-t). Leghátul a bass hangszóró van tipikusan 40mm-s, mint a virtuálisoknak, de ez elé beraknak még 3 kisebb hangszórót, térben (is) elforgatva ezeket egymástól, azaz, a fület más-más irányból érik ezek a hangok. Ilyenből még 7.1-sről nem hallottam, csak virtuálisból. Én nem adnék 30E-t virtuális hangzásért. De, ha lottó ötösöm lenne, akkor se vennék ilyet, vagy ilyet (bár ki tudja, hátha). ;]
Ezek is virtuálisok, leírásuk angolul, de google fordító segít megérteni talán egy kicsit. Tényleg csak két fülünk van, ugyebár. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2196) Scholes9 válasza Allien (#2195) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Köszi a részletes leírást, még kiagyalom :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2197) Allien válasza Scholes9 (#2196) üzenetére


Allien
veterán

De, hogy nehezebb legyen dönteni, [link]. ;)
A Medusa-val is kell bíbelődni, a hangkártyánál mint ahogyan a Sharkoon-nál is, bár szerintem ez nem akkora probléma. :K

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2198) Scholes9 válasza Allien (#2197) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nagyon úgy fest, h rááldozom az ösztöndíjamat a Logi G35-re :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2199) impala


impala
tag

szevasztok!
az előbb vettem meg a fiamnak egy ET-151-et, itt csücsül mellettem a dobozában, remélem rendben lesz.

azért kényszerültem a vásárlásra, mert az előző Zalman 5.1 néhány év után feladta.
a fejpántban lévő egyik csukló törött el, egyébként jól működne az is.

nincs senkinek ötlete, honnan lehetne szerezni hozzá fejpántot?
a legjobb lenne, ha akadna valakinél egy olyan darab, ami megérett a kidobásra más okból, de még nem jutott el a kukáig.
tehát, ha van ötlet, köszönettel veszem :)
üdv.

(#2200) Allien válasza impala (#2199) üzenetére


Allien
veterán

Az én medusa-m is a csukló résznél törött el. Egy haverral meg eszkábáltuk. Annyit tettünk, hogy egy fém lappal átlapoltuk a két oldalt, a külső részén és kétkomponenses ragasztóval össze ragasztottuk. Sajnos, nem bizonyult már hosszú távú megoldásnak (kb 3 hónapig bírta még). Talán két lappal jobb megoldás lett volna, azaz a külső részen IS, meg a belsőn is átlapolni egy fém lappal. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.