Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) moonguru válasza oriic (#2950) üzenetére


moonguru
őstag

Engem is idegesített ez a lehetőség, de szerencsére nem történt meg! :)

Monitor Guru!

(#2952) SimonYana válasza oriic (#2950) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem hiszem , hogy KAVE-t eladnak mostanában 10-12-ért!
Mindenki készül a BF3-ra! Gondolom Te is! :DD

® SimonYana ®

(#2953) oriic válasza SimonYana (#2952) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, pont amiatt is kellene a jó füles. Most egy sima tesco-s sztereo fülessel tolom aminek még el is van törve a jobb hangszórója, plusz a mikrofonja is lóg kicsit. :DDD

Live-Die-Respawn

(#2954) SimonYana válasza oriic (#2953) üzenetére


SimonYana
addikt

Annál jobbat lehet kukázni ( Tescos). :DD
Vársz még 1-2 évet és dobálni fogják utánad egy 10-esért. :DD

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2955) oriic válasza SimonYana (#2954) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD

Kaptam egy két tippet, de közben találtam egy ilyet is.Ilyennel van tapasztalata valakinek?

[link]

Live-Die-Respawn

(#2956) Góliát válasza oriic (#2955) üzenetére


Góliát
senior tag

Ne a fiút nézd. :DDD
[link]
Nem biztos,hogy segít. Egy próbát megér.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#2957) BioNiCMaN válasza oriic (#2955) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az a gumis bevonat nem biztos, hogy túl jó (simán odatapad a fejedhez és jól beizzadsz)... :U Medusa-nál ez a rész plüss. :K

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2958) LamaCube válasza oriic (#2955) üzenetére


LamaCube
addikt

Szerintem várjál egy Kave-re főleg, hogy már volt és tetszett. Így tutira nem ér csalódás.Itt írta a kolléga, hogy mennyiért lehetne most beszerezni. Vagy az sok neked?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2959) oriic válasza LamaCube (#2958) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

NÉztem néztem. Most 3 lehetőségem van. Vagy megveszem azt amit Bionic mondott, mert az is szimpi, vagy rendelek egyet innen amit te linkeltél, vagy megvárom míg gYaLo kollega visszaír hogy most mi van a fülesével... :C

Live-Die-Respawn

(#2960) LamaCube válasza oriic (#2959) üzenetére


LamaCube
addikt

Sok sikert hozzá :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2961) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na jó döntöttem.

BioNiCMaN által ajánlott füles lesz...Mit ajánlotok hol érdeme megvenni? :C

Live-Die-Respawn

(#2962) LamaCube válasza oriic (#2961) üzenetére


LamaCube
addikt

Ahol a legolcsóbb ;)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#2963) Highground


Highground
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nemrég vettem egy kave-et,és azon kivül,hogy meg vagyok vele elégedve van vele egy pici gondom... Mégpedig az,hogy ugyebár ennek 4 jack dugója van és a logitech 5.1-emnek 3 :DDD
Ti hogy oldottátok meg,hogy be lehessen dugni mind a kettőt egyszerre a gépbe? Jack elosztóval? :F
Gondolkodtam hülye fejemmel veszek egy hangkártyát az úgysem vészes kiadás,dehát az azonnal letiltja az alaplapit és akkor ott vagyok ahol a part szakad :W Nincs elég hely...
Mi a megoldás?(értelmes,jelveszteség nélküli esetleg)

Köszönöm a választ!
Highground

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#2964) jaffa 2843 válasza Highground (#2963) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

a logitech 5.1 az gondolom hangfalrendszer. azt hagyod az alaplapin, és veszel a kávé mellé egy hangkarit. (Nem, nem tiltja le...)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2965) schawo válasza Highground (#2963) üzenetére


schawo
titán

Dehogy tiltja le az alaplapit. Csúnya dolog is volna. Vígan elvannak egymás mellett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2966) Henryk válasza Highground (#2963) üzenetére


Henryk
aktív tag

Elfér egymás mellett az alaplapi a hangkarival ettől nem kell aggódni, nekem az alaplapi mellett még 2db hangkártya van a gépben, plusz a Logitech billentyűzet is egy külön USB hangeszköz, meg ott van a VGA HDMI outja is. ;]

Nem tudom neked milyen 5.1-es Logitech-ed van, nekem Z5500, aminek van ugye optikai bemenete is.

Spórolós, átmeneti megoldások:

a verzió:
Ha van az alaplapodon és a Login digitális csati arra kötöd az 5.1-et, a kavet pedig az analóg jack-re.
Előnye, hogy a digitális kábel árát leszámítva ingyé van és a digitális jel minősége jobb az alaplapi analógnál, hátrány, hogy az alaplapi digitális kimenet nemigen tud DD Live-ot, szóval DTS/DD film 5.1 kimegy rajta, de játék csak stereoban szólna a Login, és persze a hangminőség a kaven marad olyan amilyen.

b verzió:
Hanem tudod/akarod rákötni digitálisan a Logit. 3db jack elosztó, és az alaplapiról megy minden.
Előnye, hogy a 3 elosztót leszámítva ez sem kerül semmibe, hátránya, hogy mindkét eszközön ugyanaz az alaplapi recsegő fog szólni.

Rendes megoldások:

c verzió:
Ha nincs az alaplapodon digitális, de a Login van, és 5.1-ben akarod használni a Logit játék alatt, akkor veszel egy DD Live-os hangkártyát (Xonar), amire rákötöd digitálisan a Logit, így menni fog vele minden 5.1-ben, az analóg jack-re pedig a kavet.
Előnye, hogy így mindkét eszköznek jó forrása lesz, és az alaplapi recsegő letiltható. Ha azt is meghagyod, akkor lesz 2 független hangeszközöd, így pl. ha a Login játszol 5.1-ben, közben az alaplapin egy headsettel tudsz dumálni, és nem hallatszódnak ki a hangszórón a csapattársak. Hátránya, hogy nem fogod tudni egyszerre használni a Logit a kave-el, hacsak amíg Logizol át nem dugod alaplapira a kavet.

d verzió:
Ha a Logit is analógon jack-el tudod/akarod használni, akkor veszel egy akármilyen hangkártyát, amire rákötöd az egyik cumót, a másikat meg az alaplapira.
Előnye, hogy egyszerre is fogod tudni használni a Logit és a kavet, hátránya hogy az egyik az alaplapi hangminőséget kapja.

Én úgy oldottam meg, hogy alaplapi biosban letiltva, ESI Juli@ digitális üres, analógon megy a hifi erősítőbe, Xonar digitális megy a Z5500-ba, Xonar analóg megy a fejes erősítőbe, G510 tartalék.
Ha Login játszok akkor headsetet bedugom a billentyűzetbe, ha headseten akkor a fejes erősítőbe és a Xonar mikibe, ha nagy fejesen DH-val akkor azt a fejes erősítőbe és webcam mic. Így 2 jack mozgatásával bármilyen kombót el lehet érni igény szerint.

Picit hosszú lett, nem volt jobb dolgom, de jól jöhet másnak is akinek több "bedugnivalója" van. :DDD

(#2967) Highground válasza Henryk (#2966) üzenetére


Highground
aktív tag

Hát ezeket a válaszokat nagyon köszönöm! :DDD Nem baj az ha hosszú,csak legyen aki válaszol! :DD Köszönöm a válaszokat! Akkor ez nekem jó hir mert csak veszek egy hangkarit és kész. Sajnos a Logitech X-530-asomon nincs digitális,csak analóg jack.
Mostmár csak azt kell kitalálnom milyen hangkarit vegyek :U

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#2968) jaffa 2843 válasza Highground (#2967) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

kave-hez olcsó és jó választás lehet egy Asus Xonar DG

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2969) Highground válasza jaffa 2843 (#2968) üzenetére


Highground
aktív tag

DS? :F Az is jó? nem értek hozzá...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#2970) jaffa 2843 válasza Highground (#2969) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

jónak jó, de nincs értelme kávéhoz drágábbat venni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2971) Henryk válasza Highground (#2967) üzenetére


Henryk
aktív tag

Az attól függ hogy PCI vagy PCIe helyed van ami használható, és hogy mennyi rá a keret.

A DX/D1 14k körül van, ha tényleg csak egy nagyon egyszerű 5.1 kártya kell Xonar DG van már 6k körül is, a kave igényeit ez is bőven kiszolgálja.

Én egy X-Fi Gamert cseréltem le a Xonar D1-re, és határozottan megérte, hosszú távon is jó későbbi bővítéshez, rá lehet kötni digitálisan is házimozit, és persze a Dolby Headphone, ami a legfontosabb.. Persze a kave-el ez téged jelenleg nem érint.

(#2972) wrox válasza Henryk (#2971) üzenetére


wrox
senior tag

De mindezt a Gamer is tudja, nem? Vagy annak nincs digitális kimenete?
Egyébként miben másabb?
(közben rájöttem, hogy nekem nem is Gamerem van, hanem Titaniumom:) )

(#2973) Highground válasza Henryk (#2971) üzenetére


Highground
aktív tag

Van express is egy, meg 2 sima fehér pci szóval mindegy. A keret maximum 10.
Ezek közül ti melyiket választanátok(most ezeket tudom beszerezni :DD )
- Creative X-Fi Xtreme Audio
- Creative SB 5.1 VX
- Creative Audigy SE 7.1
- Asus XONAR DS
:R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#2974) Henryk válasza wrox (#2972) üzenetére


Henryk
aktív tag

Az X-Fi nem tud 5.1-es hangot kódolni digitális kimeneten, a játék csak stereoban megy ki rajta, és nem tudja egyik Dolby technológiát sem kezelni, míg a Xonar kb mindet, ami fontos ha pl 5.1-et keversz stereo hangfalra, vagy fejesre, stb. Emellett hangminőségben is úgy vettem észre jobb a Xonar.

(#2973) Highground:

Ezek közül én maradnék a DS-nél, az is szinte azt tudja mint a D1/DX, csak DD helyett DTS-be kódol, és nincs benne DH, de a kave-hez jó lesz, és házimozira is kötheted.

A többi elég öreg darab, a játékok nem használják már az EAX-ot sem, csak foltozott driverekkel (alchemy) mőködnek, az X-Fi audio ha jól tudom nem is igazi X-Fi kártya.

[ Szerkesztve ]

(#2975) wrox válasza Henryk (#2974) üzenetére


wrox
senior tag

Mármint ezzel azt akarod mondani, hogy az X-Fi optikán keresztül nem adja ki a filmek 5.1-es vagy DTS hangját, illetve a játékban hiába állítod be a 5.1-re, nem fog 5.1-ben szólni? (Optikán gondolom)

(#2976) Highground válasza Henryk (#2974) üzenetére


Highground
aktív tag

Rendben vettem,köszönöm! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#2977) Henryk válasza wrox (#2975) üzenetére


Henryk
aktív tag

Azt, hogy nem tud kódolni 5.1-es hangot optikára, vagyis nincs benne se DD live, se DTS live.
A filmeknek alapból kódolt 5.1-es DD, DTS hangjuk van, azokkal nem kell csinálni semmit, csak átengedi, és persze így működik, De ha pl te 5.1-ben játszol, azt nem fogja tudni kiküldeni 5.1-es digitális formában, csak sima stereo digitális jelként.

Nekem a Z5500 mutatja hogy épp mi megy rá optikán, ha játszok akkor sima stereo, ha elindítok egy filmet akkor érzékeli hogy DTS, és átvált 5.1-be.
A Xonar-on, ha benyomom játék alatt hogy DD live-ot szeretnék, akkor stereobol átvált 5.1-re a Z5500.

[ Szerkesztve ]

(#2978) wrox válasza Henryk (#2977) üzenetére


wrox
senior tag

A filmet értem, az ok. De én ha játszok pl. COD4-et, Házimozira van kiküldve a hang, optikán, 5.1-re állítom a játékot, akkor rendesen elosztva hallom, tehát tényleges 5.1-ben. Akkor ez most hogy van?

(#2979) jaffa 2843 válasza wrox (#2978) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

mert a titanium kódol DDL-be

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2980) Henryk válasza jaffa 2843 (#2979) üzenetére


Henryk
aktív tag

Igen az lehet, a Gamer és társai viszont nem tudják, arra kérdezett. Utána írta hogy neki a titanium van, az már tudja.

Mellesleg nem tudom miért pont a gamerből maradt ki az 5.1-es digitális, hiszen játék közben igencsak fontos..

[ Szerkesztve ]

(#2981) wrox válasza Henryk (#2980) üzenetére


wrox
senior tag

Már kezdtem megijedni, hogy valami nem frankó:) Azt tudom, hogy botfülem van, na de hogy ennyire. :DDD

(#2982) Highground


Highground
aktív tag

Hát srácok... lehet,hogy nem tiltja le az alaplapit de hogy a gépem meghülyült teljesen tőle(ASUS Xonar DS) az tuti :Y
Eleve irták a neten hogy a hozzá adott lemezen lévő drivert felejtsük el ugyanis elcseszi a gépet. Le kell tölteni az asus oldaláról a legfrissebbet.Eleve ott kezdődik,hogy a win7 nem talál hozzá drivert,a "friss" meg totál belassitotta a gépemet,mw2 minden menükattintás után 1 teljes percig állt majd továbblépett,a winrar szintén ugyanúgy fájlonként megáll gondolkozni egy pár percet... szóval totál brutál :W Most letiltottam az alaplapit a biosban valamennyivel jobb lett dehát ezzel pont nem oldottam meg a problémámat :F Összeakad a két cucc úgylátszik... vagy nemtudom mit csinál de 3 órája próbálom rendberakni a gépet,most stabilabb de igy meg nincs alaplapi hangkarim :F Asszem megyek át a hangkaris topikba is :W

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#2983) schawo válasza Highground (#2982) üzenetére


schawo
titán

Semmivel nem valószínűbb, hogy az alaplapi hangkártyával akad össze, minthogy bármi mással. A hangkártya nem valami kitüntetett eszköz...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2984) Highground válasza schawo (#2983) üzenetére


Highground
aktív tag

Dehát akkor mivel akadhat össze vagy mi a baj? Sz@r a driver? Mit lehet ilyenkor tenni? :F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#2985) moonguru válasza Highground (#2984) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Esetleg próbáld ki a másik PCI slotban a hangkártyát!

Monitor Guru!

(#2986) Henryk válasza Highground (#2982) üzenetére


Henryk
aktív tag

Az érdekes.. nekem akkor volt hasonló gondom mikor lecseréltem az X-Fi-m Xonarra, és beraktam a tökéletesen működő X-Fi karit a másik gépbe, ami bootnál fagyott tőle, kivettem, semmi baja. :F
Még azóta se jöttem rá milyen misztikus hibája lehet, főleg úgy, hogy mivel az volt a régi konfigom, már használtam azzal a hangkarival előtte is, és működött.. most meg nem.. :U Majd próbálkozok én is alaplapi letiltással, áthelyezéssel, hátha megoldja.

(#2987) SimonYana válasza Henryk (#2986) üzenetére


SimonYana
addikt

Én a D1-re semmit nem találtam Asusnál! csak a lemez!
Nem vagyok benne biztos , asus nagyot alkotott ezekkel a hang karikkal! :W

® SimonYana ®

(#2988) schawo válasza SimonYana (#2987) üzenetére


schawo
titán

Izé, most akkor DS, vagy D1 karid van? :F

DS driverek innen tölthetők (alul jobb oldali fül).

Gugli első első találata a Xonar DS kifejezésre.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2989) Henryk válasza SimonYana (#2987) üzenetére


Henryk
aktív tag

Nekem semmi gondom nem volt, az első driver amit felraktam tökéletesen működik.
Az X-Fi-vel viszont sok volt a baj a beta driverekkel..

(#2990) SimonYana válasza schawo (#2988) üzenetére


SimonYana
addikt

D1.
Valaki másnak van DS , csak megjegyeztem az illetőnek , hogy még a szoftver is butított a DS-ben. Gondolom a D1-nél is van butítás a D2-höz viszonyítva.

Henryk!
Szerintem nincs 2. driver így azt ki sem próbálhatod!
De nincs most már nekem sem gondom vele , csak kicsit sz@arnak tűnik a xonar szofverileg.
Lehet csak nekem!

® SimonYana ®

(#2991) Heffi


Heffi
őstag

Sziasztok!

Nem vagyok otthon a füles témában, ezért hozzátok fordulok. Ismerősőm szeretne fejhallgatót cserélni és tőlem kért tanácsot, de tapasztalat és tudás nélkül nem biztos, hogy jó tanácsot gugliznék ki a netről.

Szóval mit ajánlanátok 30ezer Forint környékén? (nem kell, hogy vezetéknélküli legyen, inkább minőségibb hangzást adjon (ha ennyiért van ilyen).

(#2992) jaffa 2843 válasza Heffi (#2991) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

mire használná? milyen hangkártyája van? Mikrofon kell-e rá?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2993) SimonYana válasza Heffi (#2991) üzenetére


SimonYana
addikt

Így igaz ahogyan a jaffa 2843 kolléga kérdezi! :R
El kell dönteni mire használja.
Csak utána lehet alternatívát mondani.

® SimonYana ®

(#2994) schawo válasza SimonYana (#2990) üzenetére


schawo
titán

D1 driver
Vagy ennél újabb van?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2995) Heffi válasza jaffa 2843 (#2992) üzenetére


Heffi
őstag

Játékra, főleg. Alaplapi hangkártya(P5Q-deluxe lap) van használatban. Amiket nézegetett (másik) azokon van, tehát gondolom nem árt, ha van rajta.

(#2996) SimonYana válasza schawo (#2994) üzenetére


SimonYana
addikt

Ez újabb , de nem tudom letölteni a linkedről!
Valami hibát ír.

Most tesztelgettem a ROCCATOM és filmezésre is tökéletes hangzás van! :C

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2997) Helmoras


Helmoras
őstag

Hello mindenki!

Lassacskán majd összegyűlik a pénzem egy komolyabb fejhallgatóra is a gép mellé, 30k+-5k kategóriában, viszont vezeték nélküli kellene mikrofonnal.

Többnyire játszanék illetve filmeznék vele, ehhez mennyire szoktak elegendőek lenni az alaplapi hangkártyák?(nem vagyok vájt fülű), TV-vel és a PCvel lenne összeköttetésben felváltva , az se hátrány ha valami technológiával esetleg megoldható hogy egyszerre mind a 2, és én váltogathassak majd valahogy.

Előre köszönöm a tippeket ötleteket tanácsokat!

Üdv! Zsolt

(#2998) Heffi válasza Heffi (#2991) üzenetére


Heffi
őstag

Úgy érzem pihennek a szakértők, nem volt nagy a tolongás ebben a topikban az elmúlt 3 napban.

Picit olvasgattam (de csak felületesen), ami alapján inkább egy olcsóbb fejhallgatót és egy hangkártyát javaslonék az ismerősömnek megvételre. Erre a párosításra gondoltam. Remélem nem rossz tanács :U

(#2999) SimonYana válasza Heffi (#2998) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem jó páros!
Nekem is az van csak D1-el!

® SimonYana ®

(#3000) Heffi válasza SimonYana (#2999) üzenetére


Heffi
őstag

Köszönöm a megerősítést, akkor így teszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.