Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Mezi1982 válasza Dapro (#2750) üzenetére


Mezi1982
tag

nem kell teljesen felesleges, sőt engem még zavart is a 5.1 a Kave-nál nem nagyon tudtam belőni az irányokat mint ahogy elvártam volna

(#2752) gergo0328 válasza Dapro (#2750) üzenetére


gergo0328
senior tag

Szerintem nem. Egy elég béna stereo-val tolom (Philips SHP2000) egy Asrock P67 Pro3 lap integrált hangkártyájával és így is mindent meghallok. Most egy Asus Xonar DG meg egy Superlux HD668B-t akarok venni és ez lazán kijön 20-ból (+6 a kényelemért de az mind1) és ugyan azt kapom mint egy sokponteggyel mivel az is virtuális. Tök mind1 hány szuper hangszóró van benne mivel ugyan azt megcsinálja szoftveresen egy penge stereo is. Annyi hogy legtöbbön nincs mikrofon igaz én webcamos mikit használok és az is kiváló hangot ad.

(#2753) samu000


samu000
tag

Sziasztok!

Venni szeretnék egy fejhallgatót , de nemtudom milyet. SS siberia v2 őn gondolkozok , de van külön mikrofonom esetleg ha ennyiből kijön egy jobb mikrofon nélküli. Valami ötlet? !

(#2754) Fáraó válasza Mezi1982 (#2747) üzenetére


Fáraó
őstag

Mire cseréltél Kave-ről? Nekem az van, meg vagyok vele elégedve, de érdekelne mire cseréltél aminek jobb hangja van. Kíváncsi lettem és meghallgatnám. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#2755) Mezi1982 válasza Fáraó (#2754) üzenetére


Mezi1982
tag

mivel volt egy AKG K512-m előre odaadtam öcsémnek hogy használja mert nekem ott lesz a Kave, el is vitte Pestre én meg csak poénból kölcsönkértem egy barátom AKG K44-t mert egyszer régen tetszett a hangja egy DX-el Cod4-n multi alatt míg a gépén toltam elképesztően ment a játék igaz a gép se volt gyenge akkori mércével sőt :)

a lényeg hogy hónapokig nálam volt a K44 és 95-5% arányban ezt használtam (min.500 órát)zene-játék a Kave-val szemben pedig az van már vagy 6-7 éves fejes és nem is a drágább kategóriából 20 € körül mozog most
bár kényelmi szempontból nyomta a fülem elég rendesen, és így is Ő volt a favorit, a Kave viszont teljesen kényelmes volt

aztán vettem egy AKG K702-t amit teljesen felesleges az előzőekhez hasonlítani nem egy súlycsoport

(#2756) DJZoliboy válasza Mezi1982 (#2755) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Akkor melyiket lenne érdemes beszerezni egy Superlux HD668B-t vagy egy AKG K512 meik a jobb egy ASUS Xonar DX-el hajtva! Köszi a választ! :)

(#2757) Mezi1982 válasza DJZoliboy (#2756) üzenetére


Mezi1982
tag

a Superlux HD668B biztosan jobb, bár én még nem hallottam de a nála 2-3x drágább fejhallgatók legtöbbjénél jobb és szinte biztosra veszem hogy kényelmesebb is

(#2758) Tuco78


Tuco78
tag

Gamer fülest tervezek venni,és ebben kérnék tanácsot!
Megnéztem egy csomó tesztet de még igy is tanácstalan vagyok mert végülis a választékból egyikre sem irtak rosszat:
Az általam kinézett cuccok:
-Roccat kave
-Logitech g35
-razer megalodon
-razer barracuda
De ha tudtok valami jobbat az is érdekel!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#2759) SzentPeti


SzentPeti
csendes tag

Eladó egy Tritton AxPro füles, hibátlan karcmentes állapotban, valódi 5.1 oldalanként 4 hangszóróval.

* True 5.1 Digital Audio Headset
* Detachable microphone compatible with Xbox Live, Playstation Network, and PC/Mac
* Digital audio connection for DVD, PC, PS2, PS3, XBOX, XBOX360, and all other devices with Optical digital audio or analog 3.5mm 5.1 output
* Dolby Digital and Dolby Pro Logic Certified
* 8 speakers, 4 in each ear cup
* Illuminated In-line volume adjustment for Front, Center, Rear and Subwoofer controls
* Separate volume control for voice chat
* Inline microphone and volume mute switches
* Adjustable time delay for center and rear speakers
* Dynamic Range Control
* Includes external 5.1 audio controller with analog 3.5mm 5.1 output
* Lightweight headset with deep circumauraul (around the ears) design allows for comfort even during periods of extended gaming.

http://www.trittonusa.com/index.php/products/gaming_audio_technology/ax-pro/

32k

(#2760) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

5.1-es fejhallgatót keresek .
Olxan 20-25k rá a keret.

előre is kösz a helpet!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2761) jaffa 2843 válasza Gergosz2 (#2760) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

roccat kave az, ami valós 5.1 ennyiért, de ha a minőség is számít akkor gyorsan elfelejted ezeket az "5.1"-es vackokat.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2762) SzentPeti válasza jaffa 2843 (#2761) üzenetére


SzentPeti
csendes tag

hallottad már szólni őket? azért hallgass meg egy astro a40-es "vackot" vagy egy trittont akár

(#2763) Dapro válasza jaffa 2843 (#2761) üzenetére


Dapro
senior tag

Nem tudom miért kell lehordanod az 5.1 és 7.1 "vackokat". Ezek nem zenére vannak ezt meg kéne érteni. Lehet, hogy túl vannak árazva, de van egy célközönségük akik úgyis meg fogják venni.

[ Szerkesztve ]

(#2764) Dapro válasza Gergosz2 (#2760) üzenetére


Dapro
senior tag

Logitech G35-öt ajánlom. elvileg 25k ért már lehet kapni. én csak jót hallottam róla.

(#2765) doki1988 válasza SzentPeti (#2690) üzenetére


doki1988
csendes tag

Szia az x41 megvan még? budapesti személyes átvét?

(#2766) jaffa 2843 válasza Dapro (#2763) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

igen, sajnpos a célközönséggel épp akkora a probléma, mint a nekik szánt fejhallgatókkal. Nem sértés, de általában ez a réteg az, amelyik nem ért a témához és megeszi a marketing maszlagot. De én vagyok a szemét, hogy jót akarok másoknak :)

Egyébként általában az, aki megvesz egy ilyen 5.1-es fejhallgatót/headsetet, annak azelőtt még nem volt értelmes fejhallgatója és azért ajnározza annyira, de ugyanannyiért sokkal jobbat lehetne venni. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2767) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Nekem nem folyamatos használatra kéne , csak amikor játszok vagy filmet nézek tanulás után ,ne keljenek fel a másik szobába.

Amúgy ezek tényleg 5.1 -esek?Mert azt hallottam , vannak amik csak virtuális 5.1 esek.
Írnátok pár arra példát ami tényleg 5.1-es ? Mert a virtuálist azt meggtudnám oldani egy jó fejhallgató+hangkártya kombóval.(egy másik topikban superlux hd660-t ajánlottak ASUS Xonar dg-vel ami elég meggyőző.)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2768) tupacamaru válasza Gergosz2 (#2767) üzenetére


tupacamaru
veterán

A Roccat Kave az tényleg 5.1, de a Logitech G35 az virtuális 7.1.

jaffa 2843 Ezt a hittérítő dumát lehet hogy nem ebben a topikban kellene elhintened. Nem biztos hogy mindenkinek szüksége van minőségi sztereó fejesre.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2769) jaffa 2843 válasza Gergosz2 (#2767) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

ez igy korrekt kombó

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2770) Gergosz2 válasza tupacamaru (#2768) üzenetére


Gergosz2
veterán

A Roccat Kave az tényleg 5.1

és hogy vannak benne a hangszórók?
Minden oldalon 1 mélynyomó+atöbbi vagy hogy? :F
vakahogy nem értem.

És amúgy minden fejhallgatóhoz kell hangkártya?

jaffa 2843

az előbb említett kombónak jobb a hangminősége mint egy virtuális 5.1-esnek?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2771) Dapro válasza jaffa 2843 (#2769) üzenetére


Dapro
senior tag

Kérlek mondj egy jobb fejhallgatót, amit tudnék használni laptophoz és gamer fejhallgató amiben tisztán hallom az ellenséget war alatt. :R

(#2772) jaffa 2843 válasza Dapro (#2771) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

először is egy hangkártya: Asus Xonar U3 (usb stick)
fejhallgatóból pedig: Superlux 681B, 660, vagy 668B

Gergosz2

igen, köröket ver rá.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2773) vbbm1


vbbm1
csendes tag

sziasztok!
most vettem egy media-tech mt 3530-at és lenne egy problémám:
ha windowsban(7) nem stereora, hanem 5.1 vagy 7.1re állítom a hangzást, a jobb hangszórót nem érzékeli, vagy nem tudom nem ad hangot, próbáltam driverben, minden más működik, csak a jobb oldali hangszóró nem( jobb szélső, jobb hátsó működik) előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#2774) jaffa 2843 válasza vbbm1 (#2773) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

cseréld fel a jack dugókat és ha ugy sem szól az egyik akkor selejt, és vissza gariba

szerk: valóban.. ezt benéztem :D akkoris lehet hogy garis a cucc

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2775) vbbm1 válasza jaffa 2843 (#2774) üzenetére


vbbm1
csendes tag

köszi:(

[ Szerkesztve ]

(#2776) tupacamaru válasza Gergosz2 (#2770) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát én inkább 6 csatornásnak mondanám a dolgot. 3-3 hangszóra van benne.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2777) SzentPeti válasza doki1988 (#2765) üzenetére


SzentPeti
csendes tag

helló, az X41-est már elvitték, egy Tritton AXPRO (valós 5.1, vezetékes) és egy Turtle Beach PX21-es (sztereó, vezetékes) van eladó most

Tritton review: http://www.youtube.com/watch?v=dVTXbfhOIVY

(#2778) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Ave!

Felig off a tema. Szeretnek segitseget kerni!
Nem ertek a szereleshez es nem is szivesen vagnek bele ezert.
(Fules = fejhallgato)

A sztori:
Van egy 3-4 eves SpeedLink Medusa 5.1 fulesem, abbol is a Home Edition.
Van egy 2 eves kislanyom. A ketto eredmenyekeppen jelenleg a fulesem jobb oldala eltort, es gyakorlatilag a kabelek tartjak a helyen a fulhallgato reszt. A cuccot mar nem gyartjak, javitani nem lehet, mert a muanyag feszul.
Az erosito/elosztoba (amit mindenkeppen szeretnek megtartani) egy 9 pines mini DIN-en kersztul csatlakozik. (front, sub/center, rear, mic)

Abban tudna-e valaki segiteni, hogy a fules kabelet elvagni (ezt en is meg tudom csinalni eddig), es a megfelelo vezetekekre 3,5-es jackaljzatot operalni. Igy a mini DIN vegzodessel nem kellene szenvednem es gyakorlatilag barmilyen fejhalgatot tudnek csatlakoztatni az erosito/elosztoba.

Ert-e valaki ehhez annyira, hogy tudjon segiteni? (Vagy javasolni valakit akinel erdemes beproblakozni)
Koszi!

Thor

(#2779) Tweaky


Tweaky
csendes tag

Hello mindenki,
új vagyok itt. Egy új headset-et akarok venni. Nem árt ha zenét is tudok vele hallgatni de leginkább Cod-hoz és Battlefield-hez kéne ( Szeretném tudni hogy melyik irányból jönnek a hangok, 1v1-eztem haverom ellen és mögötte átfutottam egy kis füvön és már fordult is hátra de azért még épp lelőttem :D , egyébként neki zalman 5.1 headset-je van ). Ezt néztem ki magamnak: http://www.trittonusa.com/index.php/products/gaming_audio_technology/pc510/ ezt most olyan 27k körüli áron tudnám megvenni de szivesen meghallgatok minden tanácsot, ezért is jöttem ide.

(#2780) Gergosz2 válasza Tweaky (#2779) üzenetére


Gergosz2
veterán

szerintem nézz át ide:

5.1-es és gamer fejhallgatók

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2781) Tweaky válasza Gergosz2 (#2780) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Most is ebben a topicban vagyok kivétel hogy te az első oldalt linkelted ... Úgy érted hogy kezdjem el előlről olvasni?? Jópár helyen már beleolvastam 1-2 oldalt deee .......

(#2782) SzentPeti


SzentPeti
csendes tag

felteszek pár képet a Trittonról:

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5

(#2783) SzentPeti


SzentPeti
csendes tag

és hát ugye a lényeg az itt lenne, erről én nem tudok képet csinálni, ezért egyedi ez a füles, filmnézéshez, játékhoz szuper jó, zenéhez hogy mennyire jó ez a konstrukció azt nem tudom, nem próbáltam

tritton hangszórók

(#2784) DJZoliboy válasza SzentPeti (#2783) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Egy kérdés A superlux 668B vel is ugyanúgy tudnám hallani a hangokat pl (COD4) mint egy Roccat Kave 5.1-essel, mert most olvastam hogy egyik srác írta h mögötte mentek el és egyből meghallotta a zalman 5.1-essel, szal ugyanaz lenne mint egy Roccat Kave a Superlux 668B Asus Xonar dx-el? Köszi!

(#2785) jaffa 2843 válasza DJZoliboy (#2784) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

igen, sőt én még olyat is meghallok amit több kave-es ismerősöm nem. (közepes hangerőn természetesen)
driverben 6csatorna, headphone, dolby headphone on, játékben pedig 5.1

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2786) DJZoliboy válasza jaffa 2843 (#2785) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Viruális 5.1-et fog generálni az olyan mint a Roccat Kave valós 5.1-ese? :)

(#2787) jaffa 2843 válasza DJZoliboy (#2786) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

végeredményben igen, viszont egy hangminőségben sokkal jobb fejhallgatód lesz

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2788) Tuco78 válasza jaffa 2843 (#2787) üzenetére


Tuco78
tag

Laikus vagyok a dologban de nem gondolnám,hogy egy virtuális 5.1 felérne a valós több hangszórós kialakitással ami a kave-ben van például.
Ez ugyanaz lehet mint a tv-kben agyonreklámozott virtuális surrond hangzás ami egy kalap sz@rt sem ér!
De az a privát véleményem, jelen pillanatban én is gamer fülest keresek a xonar d1-hez .s úgy néz ki ,hogy a kave lesz a befutó de várom az ötleteket és a véleményeket.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#2789) jaffa 2843 válasza Tuco78 (#2788) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

rosszul gondolod

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2790) Tweaky


Tweaky
csendes tag

Valaki válaszol nekem??? enyém a #2779-es hozzászólás, várom a tanácsokat, ajánlatokat, véleményeket... én hajlandó vagyok pénzt áldozni rá csak megérje.... ja és amit még kihagytam az az hogy legyen kényelmes hogy hosszabb ideig se legyen zavaró

(#2791) jaffa 2843 válasza Tweaky (#2790) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Asus Xonar DG + Superlux 681B v. 660 v. 668B
fejhallgatót itt tudod beszerezni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2792) DJZoliboy válasza jaffa 2843 (#2791) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Mi a különbség az Asus Xonar DG és Asus Xonar DX között mert régebben a DX-et ajánlottad, szal mivel jobb? köszi. :)

(#2793) jaffa 2843 válasza DJZoliboy (#2792) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

DG-ben minimálisan butított chip van viszont cserébe van benne fejhallgatóerősítő. Fejhallgatóhoz tökéletes (persze nem profi szinten)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2794) tupacamaru válasza Tuco78 (#2788) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem is sokáig kelle magyarázni annak, aki azt akarja bemesélni hogy egy f.s sztereó fülesben ugyanazt hallod amit 6 különálló hangszórón. :Y És nem a hangminőségre gondolok. :N

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2795) DJZoliboy válasza jaffa 2843 (#2793) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

És a DX-ről miket tudsz mondani? jobban megérné inkább azt?

(#2796) schawo válasza tupacamaru (#2794) üzenetére


schawo
titán

Ugyanazt nyilván nem, de jobbat igen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2797) tupacamaru válasza schawo (#2796) üzenetére


tupacamaru
veterán

Köszönöm hogy megerősitetted az utolsó mondatomat. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2798) schawo válasza tupacamaru (#2797) üzenetére


schawo
titán

Mondod, hogy sok hangszóró jobb, mint az egy, mert több irányból szól. Én erre azt mondom, hogy nem, hiszen a környezeti akusztika hiányzik minden fülesből, a membrán szinte közvetlenül a füledbe szól. Erre mondod, hogy de akkor is. Erre én azt mondom, hogy nézd meg a hangszórók elhelyezkedését: összevissza a tér minden irányában. A hátsó hangszórók fölülről szólnak, a front alulról satöbbi.

Az egyhangszórós Dolby Headphone előnye, hogy környezeti hatást szimulálja. Már több évtizede tudjuk, hogy a fülben milyen hangzások keltenek térérzetet, és annak megfelelően módosítva a hangot megkapod a virtuális teret. Ez azért nem ugyanaz, mint a mindenféle 3D hangszórós hangzás, hiszen ott a hallgató pozíciója befolyásolja, hogy milyen mértékű áthallás keletkezik a két fül között. Fülesnél ez a probléma nem létezik a két oldal teljes szeparációja miatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2799) SzentPeti


SzentPeti
csendes tag

srácok, nekem már volt egy pár füles a fejemen, azt tudom mondani, hogy a 2 hangszóró "5.1"-es füles esetében a mixamp szimulálja az 5.1-et vagy 7.1-et, amíg a többhangszórós verzióban VALÓBAN ki van osztva a hangszórókra SÁVONKÉNT a front-rear stb, van ehhez egy külön hangszabályozó és ha kevés a közép tekersz rá, ha kevés a hátsó tekersz rá, na ezt sosem fogja tudni egy sztereó

(#2800) tupacamaru válasza schawo (#2798) üzenetére


tupacamaru
veterán

És milyen hat csatornás és sztereó füleseket hasonlítottál össze amikor megszületett benned ez az eredmény??

Annyiban igazat adok hogy a most elterjedt fülesekben, elég közel helyezik el egymáshoz a hangszórókat. Nyilván azért mert tertani akarják a fejhallgató formát. Most nekem egy Roccat Kave van, abban is egymás mellett vannak az első és a hátsó sugárzók a center pedig a kettő között alul. De ez előtt egy Zalman volt, ott egy sorban vannak a hangszórók. Amikor azt megvettem és kipróbáltam akkor pontosan tudtam hogy mikor fog kijönni az ellen a fal mögül, ezt az előtte használatos sztereóval sohasem éreztem ennyire. Azt aláírom hogy hangminőségben elég gyenge volt, de térérzetben szerintem jól teljesített. Legalábbis ez az én személyes tapasztalatom. Nem is mondanám senkinek hogy zene hallgatáshoz 6 csatornás fülest vegyen, de szerintem játékra jobb választás. Én csak játszok az enyémmel, nincs is a birtokomban olyan zenei anyag ahol már szignifikánsan kijönne a hátránya, mint ahogy a userek 99%-ának sem. :R

SzentPeti Nincs is ezzel semmi baj, Ő nem hiszi el azt amit én mondok, én pedig nem hiszem el azt amit Ő mond. :N De hát nem ettől szép az élet?? :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.