Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Tweaky válasza bundaska (#3300) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Hát a Tactic3D olyan 15 ezer körül van és ennyi pénzért biztosan jobban jársz a fatal1ty headset-el + a xonar dg-vel. És ugye a Xonar Dg tud virtuális térhangzást ( dolby headphone ) ami biztos jobb mint a creative térhangzása, mert úgy tudom hogy a tactic3d-nek saját hangkarija van.
Nekem is számít a kinézet, de azért gondolj bele, hogy amikor a fejeden van úgysem látod, egyébként a fatal1ty teljesen jól néz ki.
Ha játékra akarod használni akkor a hangkari jól jön, egyébként meg attól függ... jah és ha zenéhez is kell akkor jó mélyhangjai vannak azt írják.

(#3302) bundaska válasza Tweaky (#3301) üzenetére


bundaska
aktív tag

Hmmm... :D
Ismét gondolkodóba estem :D De ezért örülök, hogy nem beleugrok (a kinézet alapján) a vásárlásba, hanem használom a fórumokat. Na most igazad lehet a dologban, mert a Tactic 3D Alpha-ba ugyan az a 40mm-es hangszóró van, mint a Fatal1tyben. ÍGy már tényleg nem éri meg, csak a Sigma, aminek húzósabb az ára tényleg!!! Amivel többet tud, az a "THX TruStudio Pro technology", ami tényleg rosszabb lenne, mint egy Asus Xonar DG (LOL). Pedig a Fatal1ty nem is 3D hanghatású, de biztos igazad lehet, hogy jobban szól! Már csak azt lenne jó tudni, mekkora az a füles, meg mennyire kényelmes :D

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3303) dAnky válasza bundaska (#3300) üzenetére


dAnky
aktív tag

egy hangkari nagyon sokat dob rajta:) el nem lehet mondani mennyit, inkább hallani kell.

(#3304) Tweaky válasza bundaska (#3302) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Azt hiszem 2 ember innen a fórumról nem rég vett fatal1ty headsetet, és lehet hogy még a héten én is veszek egyet mert jelenleg a telefon fülesét használom ha kell :K
Biztosan körbeöleli a füled és a fejpánt is szivacsozott szóval nem lehet kényelmetlen, maximum szorít kicsit az elején, de ez idővel enyhül plusz valamivel tágíthatod is Most ami ittvan előttem az a 2.1 hangfal és ami beugrott az az hogy a mélyládára ráteszem ha nyomja a fejem :D

(#3305) bundaska válasza Tweaky (#3304) üzenetére


bundaska
aktív tag

(#3303) dAnky: Köszi a választ, szerintem először a hangkarit veszem meg, utána pedig a fülest, biztos lesz különbség.

(#3304) Tweaky: Kíváncsi vagyok ha veszel, milyen lesz! A fejemre remélem jó lesz, bár én nem most fogom megvenni, elvileg karácsonyra fogom megkapni. A hangkarit ahogy írtam, szerintem fizukor megveszem, szerintem a mostani fülessel is lesz változás, olvasgattam külföldi tesztet (már amennyire megértettem a fordítóprogrammal), és elég jókat írtak mint a fülesről, mind a hangkártyáról, igazad volt! Ha meglesz a füles, írj tapasztalatot, másik kérdés, te milyen hangkarit használsz?

És még 1 kérdés, a Xonar DG megy Win 7 alatt? Honlapon csak XP meg Vista van írva!

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3306) eami válasza bundaska (#3305) üzenetére


eami
addikt

én is vásárlás előtt állok, és elég sok külföldi teszten/fórumon is átrágtam magam.
Eredetileg én is creativeot akartam venni, de elég sok negativ commentbe futottam bele. Bár mindenhol elismerően szólnak a hangzásról, az anyaghasználat tekintetében már nem annyira dicsérték. Konkrétan elég sok törött esetet olvastam, vegyesen mindenféle creative fülessel kapcsolatban (igaz nem fatalityről, hanem wow, tactic sigma/omega).

Nyilván lesz majd itt aki ezzel nem ért egyet :)

Hosszas keresgélést követően 3 fülest néztem ki:
Corsair HS1: [adatlap] [video]

Thermaltake Shock One: [adatlap] [video]

Roccat Kave: [adatlap] [video]

Majd még hosszasabb rágódást követően úgy néz ki hogy a Corsair HS1 lesz a befutó.
A fenti hármasból látszik, de azért leírom: olyan fülest kerestem ami játékok és filmek terén is jót tud produkálni, valamint még alkalmi zenehallgatásra is megfelelő. A virtuális 5.1 mellett azért döntöttem, mert egész egyszerűen a "valós" 5.1et nem látom technikailag megalapozottnak (nem akarok flamet.... saját véleményem).

(#3307) WolfheartGR válasza bundaska (#3300) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én is ezeket, illetve az alphát lesegetem. Lehet fizikor benevezek egyre de nem tudom még. Majd a költségvetés eldönti.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3308) Tweaky válasza bundaska (#3305) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Alaplapit :D most lehet azt hitted hogy ilyen szaki vagyok a kategóriában de nem. Csak utánanéztem, olvasgattam és ennyi.
Most nincs pénzem drága cuccokra, ezért lesz a fatal1ty egyébként vennék drágábbat is.
Hangkarit meg talán később... Most Bf3-al játszok, ott a hangok kevésbé számítanak mint mondjuk Cod-ban, bár azért jó móka megtámadni őket shotgun-al tárazás közben...
Ha valaki igazán tájékozott embert akarsz, akkor ahogy már többieknek is írtam: jaffa-val beszélj :)

(#3309) dAnky válasza eami (#3306) üzenetére


dAnky
aktív tag

Én a helyedben inkább választanék olyan gyártóktól akik kezdetek óta gyártanak fejhallgatókat. Razer,Logitech,Steel Series.

Most ilyen mint thermaltake meg corsair hát nem tudom a thermaltake hűtésben a jó a corsair pedig a memória alapú hardverekben.

Itt van logitech G35 volt nekem ilyenem. Filmekhez a legjobb játékokhoz a virtuális hangzása nélkül elfogadható. Steel Series siberia V2 ilyenem van most játékokhoz a legjobb füles.
A következő füles amit ki fogok próbálni az a Razer Tiamat 7.1 lesz valós 10 hangszóróval

(#3310) eami válasza dAnky (#3309) üzenetére


eami
addikt

HS1ről studióban is dolgozó szakemberek is igen jókat írnak. DTS és a 2 év gari is igen csábító... A valós hangszórók meg sw rásegítés nélkül nem sokat érnek :/

Creative nekem nagyon bejött leírások alapján, THX Studio Pro is igen jónak tűnik, csak az anyagminőség aggaszt :/

Egyébként tanácsokat nagyon szívesen veszek, és neked is köszönöm hogy reagáltál ;)

[ Szerkesztve ]

(#3311) dAnky válasza eami (#3310) üzenetére


dAnky
aktív tag

nincs mit:) én igazából ilyen fejhallgató mániás vagyok, ha nincs itthon senki akkor is fülessel nézek filmet és nem hangfalon:P

(#3312) eami válasza dAnky (#3311) üzenetére


eami
addikt

Egyébként olyan fülest keresek ami több mindenre használható. Nem vagyok hardcore gamer, főleg filmnézéshez szeretnék egy jó térhangzású fülest.

Corsair HS1 tűnt eddig a legjobb választásnak, mellette a creative tactic 3d sigma amit nézegetek... elég nehéz döntés :(

(#3313) WolfheartGR válasza eami (#3312) üzenetére


WolfheartGR
őstag

külföldi forumokon, konkrétan yutyub videok alatt sok a panasz a sigmàra. hamar behal rajta hol valamelyik hangaszoro hol a mikrofon.
Mondju az is igaz, a korzàrrol is lebeszéltek engem.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3314) eami válasza WolfheartGR (#3313) üzenetére


eami
addikt

corsairrel mi volt a baj?

(#3315) WolfheartGR válasza eami (#3314) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem jött be a térhangzás és a hangminőség annak aki lebeszélt.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3316) dAnky válasza eami (#3312) üzenetére


dAnky
aktív tag

Egyértelműen logitech G35 ha térhangzást akarsz filmeknél

(#3317) eami válasza dAnky (#3316) üzenetére


eami
addikt

sajnos nem kapcsoltam időben és lemaradtam a logitech 40% kuponjáról 2 hete. A g35 és HS1 között pedig bő egy tizes difi van árat tekintve :(

egyébként sok user review olvastam ahol pont g35ről váltottak el. még biztos nézegetem a kínálatot, de az általam felvázolt kategóriában sajnos nem sok van :(

(#3318) bundaska válasza eami (#3306) üzenetére


bundaska
aktív tag

Üdv!

Köszönöm a válaszodat! Ezeket amiket felsoroltál, mindet néztem, de olyan árban vannak, nem szeretnék érte adni ennyit...Máshol se ajánlották ezeket a márkákat, szerintem ezek próbálkozások, és a márkát kell borsosan megfizetni (ez az én véleményem).
Törés:
Ha eltörik, gari van rá, visszaviszem az tuti. Jó vásárlást neked is, amilyet veszel, az lesz Neked a tökéletes. Én még gondolkodok rajta, majd elválik melyik lesz.

(#3307) WolfheartGR:
Én elvileg ajándékba fogom kapni, elszállni nagyon nem is akarok ez ez igazság :D Ha megveszed valamelyiket, tapasztalatot írj a Fórumra mindenféleképpen!

(#3308) Tweaky:
Azért köszönöm amit leírtál, ezzel is előrébb vagyok. Drágát vennék én is, de a csúcsminőséghez olyan hangkari is kellene, ami persze drágítja még jobban :D Játékra persze lehet jó lesz kezdetnek ez is, esetleg később beruházok jobb fülesre.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3319) ROGER PAPÓ


ROGER PAPÓ
csendes tag

Srácok!

Tapasztalatok erről? --> [link]

(#3320) Beast007 válasza dAnky (#3309) üzenetére


Beast007
aktív tag

Tiamat-ra várhatsz külföldi oldalakon írogatják , hogy állítólag csak karácsony előtt fogják piacra dobni valamikor , de abból nálunk idén biztosan nem lesz egy darab se sajnos, pedig én is arra várok. De ha ez tényleg igaz akkor nem hiszem , hogy megvárom...

(#3321) frankoo


frankoo
csendes tag

Sziasztok!

Végigrágtam magam egy csomó hozzászóláson és a 20-30.000.- forintos árkategóriában ezeket ajánlottátok:

Logitech G35

Roccat Kave

Tritton PC510

Na, de akkor ezek közül most melyiket???? Alaplapi hangkártyám van 7.1-es Realtek ALC888 Chippes, vagy esetleg van még egy ilyenem: SB Audigy SE/LS/Value.

Csak játékra használnám!

Köszi!

(#3322) sampe


sampe
aktív tag

Kedves topikolók!

Egy megfelelő minőségű, kényelmes, időtálló, és strapabíró fejhallgató típust szeretnék hosszú napi igénybevételre, olyan 5-10 guriga árkategóriában(esetleg ha nincs ilyen árban, akkor a legmegfelelőbbet). Elsősorban játékra, másodsorban zenehallgatásra használnám. Mikrofon nem feltétel, azt biztosítom majd a zm.mic1-el amit már sokan linkeltek itt. Egyenlőre még csak az alaplapi hangkártyámmal használnám (p8p67) aztán ha rám szakad a bank beszerzek egy sonar dx-et. Az eddigi füleseim az olcsóbb kb 1000 ft körül voltak, de amit ma beszereztem 2500 ft volt, aminek a teljesítménye kritikán aluli, szét szakad tőle a fejem pedig csak 1 órája használom. :(

Köszönöm!
üdvözlettel :R
Sampe

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3323) dAnky válasza frankoo (#3321) üzenetére


dAnky
aktív tag

Ha csak játékra akarod akkor vagy a roccat kave bár tapasztalni nem tapasztaltam milyen de azt mondják jó. Én amit ajánlanék játékra az a steel series siberia v2 a logitech G35 inkább filmekre. Szerintem játékra az felejtős, nekem volt az is.

(#3324) frankoo válasza dAnky (#3323) üzenetére


frankoo
csendes tag

Köszi, a roccat szimpatikusabb, már rendelem is!

(#3325) Tweaky válasza sampe (#3322) üzenetére


Tweaky
csendes tag

Neked is ajánlom [ezt]

(#3326) Tweaky


Tweaky
csendes tag

Figyelem :) aki 10 ezer alatt akar fejhallgatót, akkor dec. 5.-én ebben az üzletben ingyenes a házhozszállítás: [link]
Creative Fatal1ty headset...

(#3327) SpZ


SpZ
senior tag

Corsair HS1 usb (20e) vagy Logitech G930 (30e)? Kettő közül melyik a jobb választás?

(#3328) eami válasza SpZ (#3327) üzenetére


eami
addikt

megkérdezhetem, hogy ezeket az árakat hol láttad?
én is épp vásárolni tervezek (úgy néz ki HS1 lesz), de én csak olyan 23-tól felfele láttam...

(#3329) dAnky válasza SpZ (#3327) üzenetére


dAnky
aktív tag

ha megszerzed a G930-at 30ért akkor egyértelműen az

(#3330) DrokOne válasza eami (#3306) üzenetére


DrokOne
csendes tag

Roccat Kave-et a vilag minden kincseert se hasznalnek meg 1x... Hands down a legkenyelmetlenebb fejes ami kapni lehet. Mar 1 ora hasznalat utan is bevagja a koponyad, majd idovel fejfajast okoz. :DDD

(#3331) Mezi1982 válasza DrokOne (#3330) üzenetére


Mezi1982
tag

Hát igen a Kave :)

nekem mondjuk kényelmes volt hosszú órákon át bírtam viselni majd amikor éreztem hogy nyom, egy picit igazítottam rajta és újra jó volt

a hangja is tetszett akkor, most azt mondom, hogy botrányos egy fejes és a tanulópénzt megfizettem azzal, hogy megvettem 90 €-t :W

(#3332) frankoo válasza Mezi1982 (#3331) üzenetére


frankoo
csendes tag

Én végül is nem rendeltem meg a Kave-et, de akkor most mit érdemes venni?!?! Egy jó stereo fülest Xonar DG-vel???

(#3333) Mezi1982 válasza frankoo (#3332) üzenetére


Mezi1982
tag

én biztos olyan megoldást keresnék, ezek a GAMER-nak eladott fejesek nagyon túlárazottak szerintem

(#3334) SpZ válasza eami (#3328) üzenetére


SpZ
senior tag

Amazon

(#3335) eami válasza SpZ (#3334) üzenetére


eami
addikt

ja, igen, jó árak lennének, csak: gyenge forint + vám + áfa = nem éri meg onnan :/

(#3336) jaffa 2843 válasza frankoo (#3332) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Superlux HMD660E + Asus Xonar DG?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3337) bundaska válasza jaffa 2843 (#3336) üzenetére


bundaska
aktív tag

Üdv!

Írtam már ide a fórumra régebben, és az lenne a kérdésem, játákra, zenehallgatásra, filmnézésre, ez amit belinkeltél nagyon ajánlod?? Az egyik kolléga ajánlotta még a Creative Fatalityt, az is elég jó árban van, meg ajánlottak egy használt Steelseries Siberia V2-t is (8k-ért). Szerinted melyik érné meg a legjobban? Hangkarit lehet nem ezt a Xonar DG-t venném meg, hanem kapnék egy Sound Blaster Audigy 4-et (feltéve, ha jó lesz, és nem rosszabb mint az Asus, a tapasztalataitok alapján).

Köszi a választ előre is!

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3338) fatallerror


fatallerror
addikt

ops nem láttam h van ilyen topik

itt a problémám: [link]

don't tell me what i can't do!

(#3340) gabezx


gabezx
csendes tag

Sziasztok én azt szeretném megtudni, hogy mivel a Roccat Kave-t akarom megvenni, hogy az fog e rendesen működni Laptopon mivel nincs 5.1-es hangkártyám a gépbe és h érdemes e megvennem vagy+még kellene vennem hozzá egy külső hangkarit h rendesen működjön? köszi előre is... :)

(#3341) oriic válasza gabezx (#3340) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Laptophoz én inkább usb-s fülest javaslok, ugyanis a legtöbben nincs 5.1-es hangkártya. A Kave-hez meg kell külön egy 5.1-es kártya, ugyanis az csak sima jack dugós.

Live-Die-Respawn

(#3342) gabezx


gabezx
csendes tag

Köszi szépen és nemtudnál vmi jó kis fülest ajánlani csak kimondottan játékhoz kellene jó élménydús hanghatás+kényelem ha lehet usb ha nem akkor jack is megteszi :) Köszi

(#3343) oriic válasza gabezx (#3342) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Laptophoz max sztereo fülest tudsz használni ha nem veszel külön hangkártyát. :) Olvass vissza többiek ajánlgattak már párat, nem is vészes árral. :)

Ha usb fülest akarsz venni ami 5.1 akkor amit tudok ajánlani az a Logitech G35, vagy Cyber Snipa 5.1, Razer Megalodon, de ezek pont a legdrágábbak. (kivéve a Cyber)

Live-Die-Respawn

(#3344) WolfheartGR válasza oriic (#3343) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Steelseries?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3345) dAnky válasza gabezx (#3342) üzenetére


dAnky
aktív tag

Ha játékra kell akkor steelseries siberia v2 mindenképpen maximálisan ajánlottan:)

(#3346) Sylver001


Sylver001
csendes tag

Én meg most gondolkodom, hogy a Panasonic RP-HT711-et cseréljem-e vagy sem.
3-27.000 Hz a frekvencia visszaadása, Extra Bass System elég jó mélyet ad, Surround funkciós on/off + hangerőszabályzós, de úgyis erősítőről megy.

Szeretnék erősebb sub bass-t + megtartani a szép közép és magas hangokat is.
Mikrofon nem kell. Offline harcos vagyok :)
Emiatt néztem a Skullcandy skullcrusher-t, de sokak szerint az felejtős -> a közép és magas hangjai csapnivalóak (20- 20.000 Hz)
Allen&Heath Xone XD 53 már talán O.K. lenne (5-33.000 Hz), csak ott sokat kell fizetni (a számomra felesleges) plusz D.J. funkciók miatt.

Mit tudnátok a fentiek fényében ajánlani?

(#3347) frankoo válasza jaffa 2843 (#3336) üzenetére


frankoo
csendes tag

Első körben az lesz! A fejes már meg van. a kártyára érkezik! Ugyanakkor összehasonlítás képen veszek egy Trittont is... Ilyen a kiváncsiság! :)

(#3348) DrokOne válasza dAnky (#3345) üzenetére


DrokOne
csendes tag

elektronikus zenere is bass miatt :DDD

(#3349) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali. 20-25e Ft ert melyik gamer fules a best buy?

:R

(#3350) dAnky válasza #04441088 (#3349) üzenetére


dAnky
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.