Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nekem a kedvencem az, amikor véletlenül a lábammal megrúgom a kábelt, aztán szépen tönkremegy a fülesben a csatlakozás a meghúzódás miatt. :DDD

Ebben is jobbak a sennheiser termékek? Valaki nem tesztelte?
:))

Neverdie1: Ennek a Superlux márkának számomra nagyon kínai hatása van. Tök jó adatok, és mégse annyira jó. Vagy csak a teszteket túl igényes koma csinálta...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3652) Neverdie1 válasza Inv1sus (#3651) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Inv1sus erre a jelenségre nincs kivétel. :) Sajnos.
Eküszöm nem értem mért nekem címezted azt a Superluxos hozzászólás részt. Vagy ha másnak rejtetten akkor már értem. ;)

(#3653) Inv1sus válasza Neverdie1 (#3652) üzenetére


Inv1sus
addikt

3648-as hozzászólásod alatt azt hittem erre gondolsz. :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3654) Neverdie1 válasza Inv1sus (#3653) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

De igen erre gondoltam.:) Szóval más is látja.

(#3655) stevve válasza Neverdie1 (#3648) üzenetére


stevve
nagyúr

Nincs semmiféle piaci érdek, csak kicsit kevésbé légy cinikus és fellengzős. Ha te nyugodt vagy, a többiek is azok lesznek. :K

(#3656) sampe


sampe
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy a Superlux hd681-hez van e gyárilag potméteres hangerőszabályzó?

Továbbá érdekelne még az is hogy a fent említett fülest, vagy a Sennheiser hd202-t, vagy a Creative fatality gaming fülest ajánlanátok-e 90%ban játékra, 10%-ban zenére?

Köszönöm a válaszokat!

Üdvözlettel
Sampe

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3657) Lmh válasza sampe (#3656) üzenetére


Lmh
őstag

Én csak a Fatalityről tudok nyilatkozni. Én 2 hét után gyakorlatilag kidobtam a kukába. Utáltam. Ez egy vélemény.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3658) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Én egy trust headsetről tudok nyilatkozni. Két nap után elpattant a fejpántja. ;] (Egyébként nagy fejem van, lehet attól..) Most a mikrofonja akar bedögleni pár hónap használat után, A MIKRONOFJA!

Nagyon megérte, mit ne mondjak.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3659) Neverdie1 válasza stevve (#3655) üzenetére


Neverdie1
csendes tag

Későn írom de felőlem mindegy mert üzletileg belefér csak etikátlan. Különbözőek vagyunk, különbözően reagálunk de amíg nem káromkodunk addig nincs jogod ahhoz hogy beleszólj mások fogalmazásába. Törölni, bannolni minden bizonnyal jogod van de te nekem nem mondod meg hogyan fogalmazzak.

(#3660) sampe válasza Lmh (#3657) üzenetére


sampe
aktív tag

mi volt vele a gondod?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3661) Lmh válasza Inv1sus (#3658) üzenetére


Lmh
őstag

Trust headset? Hmmmm... Hát azt már ott elrontottad sztem, hogy megvetted :) Mindenesetre biztos nem tartottál be néhány trust-headset szabályt: ne vedd a fejedre mert eltörik és ne beszélj a mikrofonba, mert az nem tesz jót neki!! Trust a leghulladékabb tesco-márka a világon. Semmit ne vegyél tőlük, ha minimális minőséget szeretnél. najó vannak kivételek ( kábelek, átalakítók, ilyesmik ) de összetettebb technológiát igénylő termékeknél nem ajánlott.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3662) Lmh válasza sampe (#3660) üzenetére


Lmh
őstag

Előre bocsátanám, hogy fentebb már említette valaki, rövid bejáratás után teljesen jó füles vagy vmi ilyesmit. Én ezt elhiszem.
De én nem vagyok egy hangzás guru, nem értek hozzá hogy ilyen hangkártya meg olyan hangszín, amolyan beállítás... Én alap szintű felhasználó vagyok, bedugom-játszom. ez alapján annyira emléxem, hogy ronda, dübörgő hangja van. Számomra nem volt eléggé részletes, magasakat utáltam benne és egyszerűen nem volt olyan érzésem mintha a játékban lennék, nem hallottam hogy merre van az ellen.... Anno olcsó szükségmegoldásból vettem 7000ft-ért. Lehet hogy abban az árkategóriában teljesen jó, de nekem fatalityn kivül csak magasabb szintű füleseim voltak elötte és utána egyaránt. Ezekhez mérten nekem csalódás volt, de mondom híve vagyok annak, hogy különböző kategóriákat nincs értelme összehasonlítani.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3664) jaffa 2843 válasza sampe (#3656) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezek közül egyértelműen Superlux HD681, esetleg HD681B

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3665) sampe válasza jaffa 2843 (#3664) üzenetére


sampe
aktív tag

Superluxal az a gondom hogy nincs rajt potméteres hangerőszabályzó :S
vagy esetleg házilag nem lehetne megmókulni' valahogy ezt a dolgot? nem akarom folyamatosan szoftveresen vezérelni a hangerőt

szerk. csak a hangerőszabályzó miatt hajlok a creative felé, de nekem annyira nem szimpatikus ez a márka, bár itt fórumon sokan ajánlották

az általad említett két típus között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3666) WolfheartGR válasza sampe (#3665) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Esetleg?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3667) sampe válasza WolfheartGR (#3666) üzenetére


sampe
aktív tag

nem rossz, csak épp a hitelkeretbe nem fér bele :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3668) sampe válasza WolfheartGR (#3666) üzenetére


sampe
aktív tag

milyen minőségű ez a márka? mondjuk egy akg-hoz v egy sennhez képest?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3669) WolfheartGR válasza sampe (#3668) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ennyi infóm van nekem is róla.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3670) sampe válasza WolfheartGR (#3669) üzenetére


sampe
aktív tag

nem rossz cikk tetszik,
de te tulajdonképpen látatlanba ajánlasz nekem egy fülest? :)

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3671) WolfheartGR válasza sampe (#3670) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Oszt még hallatlanba is :D
Mindenkinek minden nem lehet otthon. Nem sz@rjuk a pénzt. Ilyen tesztek alapján tudunk tájékozódni általában. Amit merek ajánlani az meg duplája ennek. És korántsem biztos, hogy neked megfelel, velem ellentétben.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3672) sampe válasza WolfheartGR (#3671) üzenetére


sampe
aktív tag

kíváncsivá tettél :)
mi lenne az a másik füles?

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3673) WolfheartGR válasza sampe (#3672) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Steelseries 5HV2, én használtan vettem. Szól olyant magamalácsokiztam majdnem. Jó biztos nem audiofil cuccos, ilyenekkel nincs is összehasonlítási alapom. Viszont nekem nagyon tetszik és moccskosmód kényelmes. Most épp beadta a kulcsot, kábelprobléma, amíg nem van megcsináltatva addig nézeggettem ezt a keid-et, de nem fér bele a havi keretbe. :(

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3674) sampe válasza WolfheartGR (#3673) üzenetére


sampe
aktív tag

jó kis cucc tetszetős, csak épp az árával nem vagyok kibékülve :S ha az asszony megtudja hogy ilyen fülest kérek majd tőle szülinapomra kitér a hitéből ;]
szóval valszeg marad az előzőleg általad említett füles, itt ph-n épp van egy, megpróbálom megkaparintani :C

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#3675) WolfheartGR válasza sampe (#3674) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Felcsigàzva vàrjuk a tapasztalataidat a fülessel kapcsolatban. Legalàbbis én, ha màrt lemaradok rola... :(

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#3676) Lmh válasza WolfheartGR (#3675) üzenetére


Lmh
őstag

Reméljük szar lesz és akkor nem bánod majd, h lemaradsz róla ;] :DDD

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3677) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valahogy úgy érzem, hogy nekem ez a füles kellene. Szerintem ezt fogom megvenni... valahol. :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3678) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Úgy látom ebből e-bay lesz. :(((

Ja hogy 21k? akkor nem...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3679) stevve válasza Neverdie1 (#3659) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem mondtam meg, mit csinálj, csak többeket zavart a stílus, amit használsz és megkértelek, hogy finomíts. Itt általában mindenki nyugodt, ne légy hebrencs.

(#3680) traders


traders
tag

Sziasztok!

Nemrég találkoztam ezzel a megoldással (a térhatású fejhallgatókkal), olyan kérdésme lenne hogy mi lenne nekem a jobb?
(nem kell semmi kiemelkedő, a lényeg az lenne ne zavarjak senkit játék közben, de én azért halljam hogy honnan jönnek a hangok)

1. egy usb-s fejhallgató (amibe ugye bele van építve a hangkártya)

vagy

2. egy olyan fejhallgató amiből az alaplapi, itegrált 7.1-es csatlakozókba kell beledugni?

(én valahogy az utóbbit érzem egyszerőbbnek de nincs nagy rálátásom a dologra)

Előre is köszönöm!

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#3681) jaffa 2843 válasza traders (#3680) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mennyi azaz összeg, amit erre áldoznál?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3682) traders


traders
tag

Hát ez sok midnentől függ :D

Először is mi a legolcsóbb (nem magától széteső)?
Másodszor mi a legolcsóbb ajánlott?
Végül mi a legjobb ár érték arányú? :D

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#3683) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Engem is érdekelne egy minőségi 5.1-es fejhallgató.
Kicsit utánaolvastam a Sharkoon X-tatic Digital-nak, de nem találtam konstrukció hibát, senki nem említette egy külföldi oldalon se, hogy a vezeték egy idő után elnyíródik.(Neverdie1 említette)

Ezen kívül nézegettem a Roccat Kave fülest is. Nagyon jókat írtak róla,de volt néhány megjegyzés pár user részéről, miszerint a sok pozitív visszajelzések elolvasása után megvették a fülest, és nem ide illő szavakkal illették a minőségét. (hangminőségben és kényelemben egyaránt.)

Ezért kérem a segítségeteket, hogy olyan 35-40 körül melyiket lenne érdemes megvenni.
Egy Asus Xonar D1-el használnám, főleg filmezésre.

Gondolom Wifis, 5.1-es füles nem nagyon van, ami minőségi és belefér a keretembe,de ha mégis tudtok olyat ajánlani, azt megköszönném!

(#3684) raverke


raverke
tag

Lejárt a szerk. idő :(

Elfelejtettem kérdezni, hogy hol lehetne kipróbálni a füleseket? MM-ben és Fukar-ban voltam, felejtős!

(#3685) Lmh válasza raverke (#3683) üzenetére


Lmh
őstag

Én roccat kavéról tudok nyilatkozni. Ez egy alapvetően gamer füles. Habár van rajta ilyen movie-game átkapcsoló funkció, de akkor is.... Mondjuk én filmes használatról nem tudok mérvadó véleményt mondani. Kényelemben valóban lehetne jobb. A fejpánton 3 picit puhított elem van rögzítve, ami túl kemény ahhoz, hogy ne nyomja a fejem búbját hosszabb használati idő után. Kissé zavaró és ezt másnál is olvastam szóval nem csak az én fejem deformált :D
Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3686) jaffa 2843 válasza raverke (#3683) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

huh, 35-40ért nagyon szuper stereo-t lehet venni már. Sokkal jobban járnál vele. D1-gyel pedig használhatod a Dolby Headphone-t, és ott is van a "sokpontegy". Hangminősége sokszor jobb, mint egy ilyen gamer vacaknak.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3687) raverke válasza jaffa 2843 (#3686) üzenetére


raverke
tag

Igen, nézegettem már, hogy 7.1-et is tud a xonar, de sajnos nem tudom kipróbálni minőségi fülessel, mert nincs senkinek se az ismeretségi körömből. :O Látatlanba meg nem szeretnék drága fejhallgatót venni. Azt se tudom, hogy a filmezéshez milyen sztereo fülest kéne nézni. Saját szobámba mindegy hogy zárt, nyitott. A lényeg hogy jól szóljon és be tudjam állítani az 5/7.1-et.

(#3688) lecsokolbi válasza raverke (#3683) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Hali

Ha nyitott vagy külföldi vásárlásra akkor tudok egy best buy cuccot.

- Mindenki hazudik! -

(#3689) raverke válasza lecsokolbi (#3688) üzenetére


raverke
tag

Hallgatlak. Mit ajánlasz? :F Persze az adott kereten belül. 5.1-es vagy sztereo? A külföldi rendelésnél 2 negatívum lehet:
1. Hamisított a cucc
2. garanciális ügyintézés nehézkes

(#3690) lecsokolbi válasza raverke (#3689) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

Erre az 5.1 es fülesre gondoltam.

Az elsőre megoldás, hogy csakis sok plusszal rendelkező egyéntől érdemes rendelni. Így ellehet kerülni a hamisítványt és átverést.

Másodikban igazad van de konkrétan ezt a terméket másképp nem lehet megszerezni.
A top 10 es listában 2. helyet foglal el. Top 1 -nek mondják az Astro A40 -et
ez jóval drágább.

Nálam van egy pár hete a Turtle Beach, annyira jó , hogy erről nem lehet véleményt írni. Fizikai 5.1es a szabályzóján lehet állítani a mélyet centert frontot surroundot nagyon finoman.

Nem kapsz magyarba ellenfelet. Olyan szép a hangzása, pontos meg minden amit ellehet róla mondani.
Egyszer járok Pesten és gondolod akkor szólok és meghallgathatod.

- Mindenki hazudik! -

(#3691) raverke válasza lecsokolbi (#3690) üzenetére


raverke
tag

Igen, találkoztam már ezekkel, de csak a NETEN. :O
A turtle beach itthon is kapható kb 33 pénzért. Még nem hallgattam 1 normális fejest se. Se 5.1-est, se sztereot.
Az Astro nem csak hogy drága, de nem is lehet beszerezni. Se ide, se Londonba nincs szállítás. Hasonló a Psyko-hoz. Azzal is ez a helyzet.

(#3692) VGYke


VGYke
addikt

Szerintetek normális, ha egy Logitech G35 USB füles pattog és szerintem a monitor akármilyétől (képváltás, felirat, mit tudom én)? Igaz hogy a PC-DellL U2410 monitor össze van kötve USB kábellel (monitor mint HUB), de USB-n kell olyan zajnak közlekedni, aminek meg kell zavarnia az USB fejhallgató belső hankártyáját és ettől tök úgy pattognia mint egy poros bakelit lemez? Vagy ez a füles helyből gariztatós (karácsonyra kaptam).

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3693) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Hello!

Mivel a gyerkőcök kicsik, le kell mondanom az 5.1 házimozi élvezetéről, így fülessel nyomom a játékokat, meg a filmeket.Ezt találtam: Medusa NX 5.1 Gaming Headset. Van belőle USB-s, meg jack-es verzió is. A PC-be alaplapi 5.1 hangkártya van, az elég, vagy inkább vegyek usb-st, mert annak hangchipje van? mondjuk amennyiben a jck-es verziót veszem, azt tudnám a dvd lejátszóra is kötni.... vélemények a termékről?

(#3694) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Szerintetek, ha veszek egy minőségibb headsetet, akkor kevésbé lesz zajosabb a mikrofon felvételem? Most próbálgattam a Trustot és egy olcsó csiptethetős hama-t, mindkettőnek szép alapzaja volt.

Esetleg lehet nem segít egy jó headet, mert valami földelési hiba - gépem hibája?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3695) jaffa 2843 válasza Inv1sus (#3694) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

gondolom alaplapi hangkártya...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3696) Inv1sus válasza jaffa 2843 (#3695) üzenetére


Inv1sus
addikt

Igen.

Meg lenne egy másik kérdésem is:
A rendszerem hanglejátszóit beállítom 24 bites, 192000Hz-s formátumra, akkor ez visszafoghatja a rendszerem játék közben? + Van valami amivel tesztelni tudom a különbséget 44000 -192000hzs hangok között?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3697) jaffa 2843 válasza Inv1sus (#3696) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

a zenék és hangok 99,5%-a 16bit, 44.1KHz. Erre érdemes állítani.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3698) traders


traders
tag

Na kicsit utána olvasva a dolognak.

A jacket hittem reálisabbnak, DE ott van ellene hogy be-ki kell huzogatni ha váltani akarok a stereo hangszórók és a füles között...

Itt ez kiküszöbölhető lehet azzal ha beszerelek a gépbe egy front panelt amit rákötök az alaplapra (ami egy GA-Z68X-UD3H-B3 és van rajta "front panel audio header" ha ez egyáltalán nem csak egy mic és stereo)

Az USB fejhallgatót viszont szoftverezni kell azzal meg utálom terhelni a gépet, plusz ha be ki húzogatom szerintem utána is állítani kell hogy mit kezeljen a win...

Na tehát mostmár nem csak az árakat nem tudom de azt se hogy milyet vegyek :D

(Amúgy a mostani játékok mennyire használják ki az 5.1 vagy 7.1-et?)

Van még pár kérdőjelem, olvasgattam régebbi fülesekről, mi a helyzet a hátulról jövő hangokkal? A mostani fülesek jól kezelik? Egyáltalán 5.1 vagy 7.1 legyen a füles? Még mindig divatos a "virtuális hangkeltés" vagy moöstmár bele tudják tenni a megfelelő számú hangszórót?

Hát ezek fogalmazódtak még meg bennem :(

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#3699) Lidl válasza traders (#3698) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

A jack ki/be huzogatására annyit javasolnék, hogy lehet kapni sztereo jack elosztót.
Én 250-ért vettem a tecsóban. Ez úgy néz ki, hogy bedugod a jacbe, és 2 db 3,5 jack lesz belőle. Gondolom egyszerűen párhuzamosan köti a két csatlakozót.
Én így oldottam meg a 2.0-ás "hangrendszerem" és az 5.1-es füles csatlakoztatását.

Az esetleg gond lehet a hangkártyának, ha egyszerre van bekapcsolva mind a kettő, mert az impedancia átlagolódik, de szerintem tolerálnia kell annyira.

Ha Medusa NX 5.1-ben gondolkozol, akkor azon van kapcsoló, tehát ki tudod kapcsolni, ha nem használod. Gondolom ilyenkor nincs meg a terhelés a kimenetre, bár ki kellene mérni.

Amúgy a kettőt talán nem fogod egyszerre használni.

Ja, az alaplapi kártyán nem lehet bedugni ezt a jack elosztót, mert közel vannak egymáshoz a jack-ek. Ezért még egy 3,5-es jack hosszabbító is kellhet hozzá, ami szintén párszáz forint.

Nekem így megy és nem kell az alapértelmezett hangeeszközt állítgatni a Windowsban.

Lidl

(#3700) raverke válasza Lidl (#3699) üzenetére


raverke
tag

Egyetértek veled.

Nálam is egy jack elosztó van a xonarom-ban. 1 a Hangfalaknak, 1 pedig a kis hulladék hama, mikrofonos fejhallgatómnak. Állandóan be van dugva mind a 2. Nem kicsit érezhető a különbség, amikor a fejhallgatót lehalkítom teljesen és közben a hangfal szól. Hirtelen megugrik a minőség és a teljesítmény.

Egyébként én is most szemezgetek pár 5.1-es fejessel. Kizárólag filmezésre kéne, de totál el vagyok bizonytalanodva, mert mindegyikről megoszlanak a vélemények, és én még csak nem is hallottam egyet se élőben. Ajánlottak most egyet, ami állítólag tuti, de itthon nem kapható, ugyan akkor sok problémát is olvastam az adott fejesről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.