Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Sonja


Sonja
veterán

Megjött a 1255A az Extreme Digitáltól. Egyelőre melegszik, mert rettenetes hideg volt! :K Nagyon látszik rajta a pára, szóval sokáig a melegben hagyom. Jó friss illata volt a doboznak, az tény. :DDD Semmi karc, vagy ütés, hibátlannak látszik. Remélem a hangja is az lesz. :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15752) KissLucifer


KissLucifer
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a hangfalról???
Genius SP-HF 800A 2.0

(#15753) harry válasza KissLucifer (#15752) üzenetére


harry
veterán

Biztos nem nagy szám. 3 utas hangfalat, ennyi pénzért (8k körül), nem lehet szépen megcsinálni. Eddig az összes ajánlott hangfal, még az 50 felettiek is, kétutasok voltak. No meg ilyen kis hangszórótól mit lehet várni? Nem értem a logikát, minek két kicsi, ahelyett, hogy egy nagyobb lenne (+persze 1 még kisebb, az rendben van).
Hasonló áron ajánlott (10-13k): Genius 1255a, Modecom 24 vagy 32.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15754) JoinR válasza harry (#15753) üzenetére


JoinR
senior tag

Mit nem értesz rajta: Két 2"-es mélynyomó az erőteljes basszus hangzáshoz :DDD :DDD

(#15755) LW válasza KissLucifer (#15752) üzenetére


LW
őstag

Sok mélyet nem várnék tőle.

(#15756) harry válasza JoinR (#15754) üzenetére


harry
veterán

Leírást nem is néztem, bocsánat :D Nem semmi...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15757) Sonja


Sonja
veterán

Nos, most már tesztelgetem ezt a kis 1255A dobozkát, és meglepődtem. Egész jól tud szólni, részletgazdag. Mély és magas is van bőven. A bass nálam 9 óra állásban van, de max. 10 óra állásig el tudom tekerni. Onnantól nekem már sok a basszus. :K Szóval van itt bőven mély, ráadásul normális hangú, nem puffogó sz@r. :D Még csak zenékkel próbáltam, majd utána jön a játék, de nem tudok leszakadni a zenékről. :DDD Egyelőre járatom ugyebár, de eddig kifejezetten tetszik! :B

Köszönöm, hogy meggyőztetek! :R

Szerk.: Összehasonlítási alapom csak egy Videoton EA 7386 S erősítő + Videoton DC 3011 A hangfalak vannak nekem, amin hallgatni szoktam a zenéket.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15758) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Sziasztok! 1255A teljesen kihalt a boltokból,utánaérdeklődtem,sehol sincs már,érkezési idő kb. 1 hónap.
Mit ajánlanátok helyette? Maximum 13 ezer forintig?
Esetleg 1800A?

[ Szerkesztve ]

(#15759) Sonja válasza BMWFan (#15758) üzenetére


Sonja
veterán

Itt még van, innen rendeltem én is. :K Más nincs helyette ilyen árban.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15760) dudika10 válasza BMWFan (#15758) üzenetére


dudika10
veterán

Bátran próbálkoznék a Genius SP-HF1250B-vel.
Eléggé hasonlít az 1255A-hoz és a korábbi modellekhez. Nem hiszem, hogy nagyon mellélőttek volna, de konkrét tapasztalatom még nincs erről a modellről.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15761) BMWFan válasza dudika10 (#15760) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Lehet ez lesz,köszönöm. Új széria? 9600-ért lehet nem is rossz vétel,3 ezerrel olcsóbb mint az elérhető 1255A

Sonja köszönöm neked is.

[ Szerkesztve ]

(#15762) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Még egy kérdés: 1800A milyen?

(#15763) dudika10 válasza BMWFan (#15762) üzenetére


dudika10
veterán

Érezhetően gyengébb, mint az 1255A. Nem választanám. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15764) LW válasza BMWFan (#15762) üzenetére


LW
őstag

Sokszor előkerült. Kereső segít.

(#15765) BMWFan válasza LW (#15764) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Köszi, erről van valakinek infoja?

(#15766) dudika10 válasza BMWFan (#15765) üzenetére


dudika10
veterán

Darab ár, és passzív.
Így az ára 20k + erősítő.
Szerintem nem így gondoltad...
Egyébként nem túl jó vétel, mert 20k-ért használtan már kapsz régebbi dobozokat, amik korrektebb hangot préselnek ki magukból. De azok mellé is kell egy erősítő...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15767) BMWFan válasza dudika10 (#15766) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Azt tudom hogy passzív,de azt nem láttam hogy darabár. :O

Akkor végülis marad a Genius 1250B valamint ahogy nézem Modecom MC-HF32 is van 12 700-ért.
Ezek közül melyiket érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#15768) Slownz válasza BMWFan (#15767) üzenetére


Slownz
senior tag

Igazán egzakt vélemény még egyikről sincs. Nagyon mellélőni egyikkel sem tudsz.
HF-32-ről találsz véleményeket, ha használod a keresőt.

(#15769) BMWFan válasza Slownz (#15768) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Köszönöm,ezt a kettőt akkor még meggondolom. :R

(#15770) KissLucifer válasza harry (#15753) üzenetére


KissLucifer
csendes tag

Köszönöm a választ, bár reméltem jobb véleménnyel lesztek róla.
Az a baj sem tesztet, sem vásárlói visszaigazolást, nem találtam róla. 1db össz. az Iponon.

Viszont egyik sem tetszik kinézetre, amit itt ajánlotok. (Tudom a kinézet szubjektív)
Mivel nem értek hozzá, csak kinézetre tudnék dönteni, kérdezlek titeket a teljesítményéről, hangzásról.

De találtam hasonló áron még egyet, ami viszont tetszene és teszt is van róla.
Genius SW-G2.1 1250

Esetleg róla tudtok véleményt, tapasztalatot írni?

(#15771) _adaml21_ válasza KissLucifer (#15770) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ha szereted a puffogó, élettelen basszust, és a hiányos közepeket és magashangokat, akkor tökéletes választás, mert dizájnra tényleg tetszetős.
Egyébként sokkal jobbakat is lehet kapni az árán, aminek szép, tiszta hangzása van.
Genius 1255A példának okáért.

(#15772) dudika10 válasza KissLucifer (#15770) üzenetére


dudika10
veterán

A modecomok egyszerű fa dobozok. A Genius 1250B egyszerű fadoboz.
Nem túl dizájnosak, de semmi kifogásolnivaló sincs velük. :)
Ha valami dizájnos, akkor az már eleve gyanús.
A normális hanghoz méret és tömeg kell.
Ennek a mélynyomója akkora membránt használ, mint amekkora az ajánlott sztereo párokban is van. Szerinted? :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15773) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Valami ilyesmit néztem ki magamnak, erről van valakinek személyes tapasztalata:

Creative
GigaWorks T20 2.0 (Series II)

:F

(#15774) _adaml21_ válasza HoReSz1975 (#15773) üzenetére


_adaml21_
őstag

Használd a keresőt.
Egyébként pozitív vélemények vannak róla, nem hiába van benn az ajánlottak között is.

(#15775) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

PC-hez kéne hangfal (ahhoz kötném) Igazából zenére meg játékra, kéne, rock, metal.

Milyet érdemes vennem? Olyan 20.000 (de akár 25 még beleférthet vagy ha olyan jó kicsit több is, ha tényleg annyira jó hogy megérje) szánok rá. Ti mit ajánlotok? Érdemes egyáltalán ezeket az 5.1-s megoldásokat? Vagy jobban járok sima két hangfalpárral? Lehet hogy gitárt is erről használnám majd, egy poddal megoldva, összekötve a géppel, szóval fontos a minőség, hangerő. Persze nem koncertezni fogok vele, de ennyi pénzért szóljon valahogy. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15776) harry válasza freelanced (#15775) üzenetére


harry
veterán

Mindenképp sztereót. Edifier R1600T vagy R1900T II, amelyiket egyszerűbben / olcsóbban be tudod szerezni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15777) freelanced válasza harry (#15776) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Hát vagy 6.000 Ft-al drágább, az R1900T II viszont az egyik R1600T noname helyen, a másik edigitálnál ahonnan ingyen kihozzák. A minőségről mit tudnál mondani? Mert én néztem még a Logitech X-530-at, Genius SW-G 2.1 3000-at ami mondjuk jól néz ki de kétlem, hogy jó lenne nagyon, viszont ezek szerintem mind max alap szinten lennének, jók kétlem, hogy tiszta zenei hangzást, biztosítanának.

Tudnál pár szót mondani az Edifier-ekről? Valószinűleg az R1900T II lesz. Mit is várjak tőle ilyesmi? Illetve ehhez kell még valami? Hangkártya vagy bármi vagy csak rádugom a gépre és kész? Meg mivel tudom összekötni? Mert ahogy láttam RCA...
Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15778) CarajoEsp válasza freelanced (#15777) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Ilyet vettem nem olyan régen, amit tudok róla mondani:

Zenére, nekem nagyon tetszik a hangja, szép teltek a mélyek, magas is van bőven, egyedül a közép, ahol nagyon ritkán kevésnek érzem.

Filmekre is tökéletes, eddig nem éreztem egyszer se, hogy ne lett volna elegendő a basszus, ráadásul ide bőven elég a közép is, így a beszédhang is érthető marad..

Sima RCA-Jack kábele van, így gépre tv-re is simán rá tudod kötni.

Nekem most a kényelem miatt tv kimeneti jackre van dugva, ha zenét hallgatok átdugom a hangkártya kimenetére.

Ha kell valami infó még pluszban róla, akkor írd meg.

[ Szerkesztve ]

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15779) PR0JECTNR56 válasza freelanced (#15777) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az R1600T-ből van most egy a Hardveraprón is 18k-ért, esetleg ez is lehet egy opció.

[ Szerkesztve ]

(#15780) freelanced válasza CarajoEsp (#15778) üzenetére


freelanced
addikt

Mármint 1900T II-t?

Köszi SHiZUOKA!

Amúgy te mit mondasz megéri egyáltalán 20-30 ezrekért hangfalat venni? Vagy sokkal jobb a fönt említett 1255A-nál? Főleg, ha gitárhoz, zenéhez kell? Mert igazából, sosem hallgattam egyiket se, de ha ennyit kiadok érte, legalább szóljon jól. Ja és akkor kell hozzá valami? Hangkártya ilyenek? Meg hogy lesz 3,5-es jack az RCA-ból? Mármint legegyszerűbben? :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15781) CarajoEsp válasza freelanced (#15780) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Igen, bocsánat, a legfontosabb lemaradt R1900TMKII

Amúgy marha egyszerű, a kábel egyik végén a két RCA csati van a másikon pedig egy 3,5mm-es Jack apa.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15782) Perzeusz válasza freelanced (#15780) üzenetére


Perzeusz
tag

Hali!
Én is pár hete vettem hangfalat (R1600-at). Előtte egy kb. 1000 Ft-os cincogópár volt az asztalomon :) . Úgy voltam a hangfalvásárlással, hogy igazából nem sok értelme van, mivel filmeket is és zenéket is egy médialejátszó - tv - minihifi trió segítségével nézek/hallgatok. Amennyit játszok, arra meg nem érdemes ilyen jót venni. Aztán mégis eldöntöttem, hogy veszek. Hosszas keresgélés után lett az Edifier. Eddig kipróbáltam már számtalan zenével, filmmel és hát olyan szépen szól, hogy azóta nincs kedvem a minihifit bekapcsolni :)
A hangkártyáról: Szerintem ez már az a kategória, ami mögé érdemes hangkártyát tenni. Én tegnap raktam fel az enyémet, és hihetetlen a különbség!! Nem gondoltam volna...
Szóval, én azt mondom, nem fogod megbánni, ha beruházol hangfalra.

2 db WD Red 2TB eladó

(#15783) freelanced válasza Perzeusz (#15782) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. És milyen hangkártya kéne alá? Üdv!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15784) Perzeusz válasza freelanced (#15783) üzenetére


Perzeusz
tag

Hosszas utánajárás után szerintem csak az Asus Xonar DG, DS, D1 vagy SoundBlaster X-fi Xtreme valamelyik. Azt mondják a hozzáértők, hogy aki nem akar a drivertelepítéssel szívni, az Asust vegyen. Én bátor vagyok, így X-fi Xtreme Gamer Fatalityt vettem :) .Egyáltalán nem szívtam semmit a telepítéssel. És tényleg nagyon sokat javított a hangzáson. Összehasonlíthatatlanul jobb lett.
Amúgy hangkártyákról itt

2 db WD Red 2TB eladó

(#15785) freelanced válasza Perzeusz (#15784) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Már csak az a kérdés, hogy megéri-e az R1900 TII vagy elég az 1600...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15786) harry válasza freelanced (#15783) üzenetére


harry
veterán

Hangja: szép, sokat olvashatsz róla (kereső).
Hangkártya: jó az integrált, amid van. Nyilván ha van keret, lehet jobbat venni, de erre van külön topic.
Kábel: a hangfalba megy RCA, a kábel másik vége jack.
Másik hangfal: 2.1 ilyen áron, vagy olcsóbban elég gyenge, főleg ehhez képest. Na meg teljesen értelmetlen is lenne erre a célra. 1255a, vagy hasonló árú Modecom hangfalak is jók, ha nem volt még normálisabb sztereó szetted, és szeretnél spórolni, akkor szerintem ezek is jó választások lehetnek.
Boltok: miféle noname? Ha a PcGear-re gondolsz, nincs velük semmi gond. Legalábbis ott kapni 1600-ast, emlékeim szerint.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15787) Perzeusz válasza freelanced (#15785) üzenetére


Perzeusz
tag

Nincs sok különbség köztük. De én ugye csak az 1600R-t ismerem.

2 db WD Red 2TB eladó

(#15788) Polllen válasza freelanced (#15785) üzenetére


Polllen
nagyúr

16k-ért hozd el apróról az R1600T-t ha még megvan és akkor best buy. :DDD

Amúgy 22k körül volt még a múltkor a marketplaza-ban is. 1900T meg inkább 30k asszem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15789) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Végül egy 1255A-t sikerült szereznem,fantasztikus cucc,nagyon jól szól! :C

[ Szerkesztve ]

(#15790) freelanced válasza Polllen (#15788) üzenetére


freelanced
addikt

Jó lenne, de nem hajlandó egy fabatkát sem engedni belőle :C 16-ért instant buy lenne. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15791) PR0JECTNR56 válasza freelanced (#15790) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A 18k-s ár sem rossz főleg a mostani új árakat elnézve (a plazamarket 21k-s ajánlata nem mérvadó mivel ők is csak 25.5k-ért tudják hozni, ha akad belőle).

(#15792) freelanced válasza PR0JECTNR56 (#15791) üzenetére


freelanced
addikt

Azt gondoltam, viszont be is kell érte mennem meg minden mert gondolom nem hozza el! :D
17k-ért elvinném, de annyit sem akar. :(

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15793) PR0JECTNR56 válasza freelanced (#15792) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Örülj neki hogy van belőle, én már egy ideje intenzíven hajtom a Swans D1080MK II után a keresést, de pillanatnyilag a pokol kapujának a szobám közepén történő nyitása is nagyobb valószínűséggel kecsegtet mint, hogy itthon vagy akár a közelben külföldön találjak belőle újat vagy alig használtat. :DDD

(#15794) _adaml21_ válasza BMWFan (#15789) üzenetére


_adaml21_
őstag

Helyes-helyes, nagyon jól döntöttél! :)

(#15795) Slownz


Slownz
senior tag

Jópofa ez az első hsz.-re utaló kis képecske jobb felül, csak kár, hogy egy vacak kis 2.1 van berakva képnek... :))

(#15796) harry válasza freelanced (#15792) üzenetére


harry
veterán

Még 20ért is jó vétel lenne, nem csoda, hogy nem enged...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15797) HoReSz1975 válasza _adaml21_ (#15774) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Mégis ez mellett maradtam én is, meg is rendeltem:

Genius 2.0 SP-HF1255A Wood

, nem akartam kiadni 50% -al többet a Creative GigaWorks T20 2.0 (Series II) -ra, negatívat is olvastam róla, nem csak pozítiv hozzászólásokat.

(#15798) Misser válasza HoReSz1975 (#15797) üzenetére


Misser
tag

Sajnos hiaba rendelted meg, mert mar nem fog hozzajuk erkezni belole. Nekem ket hete van/volt naluk egy fuggo rendelesem, es tegnap hivtak, hogy sajnos nem is fognak kapni, nem e jo egy masik tipus. Tehat mar csak ott tudsz ilyet venni, ahol meg van 1-2 raktaron. Pl edigital.
De persze hivd fel oket, az a biztos, de feleslegesen ne varj, mert addigra mashol sem lesz.

(#15799) HoReSz1975 válasza Misser (#15798) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Már fel is hívtak, csak akkor nem értem, miért rakják ki, hogy náluk a legolcsóbb, a Genius 2.0 SP-HF1255A Wood

Genius 2.0 SP-HF1250B Wood

Ezt ajánlották helyette, ez az új széria, gondolom ez sem sikerült rosszabbul :U :F

[ Szerkesztve ]

(#15800) harry válasza HoReSz1975 (#15799) üzenetére


harry
veterán

Nincs igazán tapasztalat még az új típusról, így én fenntartásokkal kezelném.
Hasonló áron ez alternatíva [link], vagy a 32-es 13k körül, de annyi a 1255a is. Vagy kísérletezel az új 1250b-vel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.