Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) sunmao válasza JoinR (#15394) üzenetére


sunmao
csendes tag

Valószínűleg ezt fogom venni. Rosszat még nem olvastam róla, az ára is korrekt, jól is néz ki és nem foglal sok helyet. Illetve az első hozzászólásban említett T20-nak a nagy testvére.

(#15402) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

2.1-es hangcuccot szeretne vásárolni haver.

- Logitech Z623
- Altec Lansing MX5021

(nekem is ugyanez az Altec van, nagyon teccett neki a hangja)

Esetleg ilyesmi árkategóriában mi mást ajánlanátok?

(#15403) JoinR válasza sunmao (#15401) üzenetére


JoinR
senior tag

Ja csak annyival nem jobb a T20-nál, mint amennyivel drágább, a topikban régebben az ajánlottak között volt a T40, de mára inkább kerülendő cucc.

(#15402) AndrewTdi: Edifier más kategóriát képvisel azonos áron..

[ Szerkesztve ]

(#15404) AndrewTdi válasza JoinR (#15403) üzenetére


AndrewTdi
addikt

És Edifierből tudsz ajánlani esetleg konkrét típust?

[ Szerkesztve ]

(#15405) JoinR válasza AndrewTdi (#15404) üzenetére


JoinR
senior tag

Most rájuk kerestem de nem nagyon találni úgy látom, erősen hiánycikk mind. C2, HCS2330 lenne amúgy amire én gondoltam. Ezen kívül van még S330D meg C3, de azok drágábbak és abból se nagyon van ahogy elnézem. Pangás van most úgy látom. :F

(#15406) csyo válasza JoinR (#15405) üzenetére


csyo
senior tag

Köszi a választ HARRY!

JoinR:

Te nagy szakertonek latszol, mit szolsz az uj listahoz? Te mire szavazol?

Legyen szép a napod!

(#15407) harry válasza sunmao (#15401) üzenetére


harry
veterán

Emlékeim szerint a T40 túlárazottnak lett minősítve, persze ettől még nem szól rosszul, és nem tudom, esetedben mennyivel lesz drágább a T20nál.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15408) AMDFan


AMDFan
addikt

Gondolkoztam, hogy a hifi topikba vagy ide írjam-e be, de végülis úgy döntöttem, hogy legyen itt, mert itt van inkább szó aktív monitorokról. Kicsit átértékeltem a dolgokat a Mackie MR5-tel kapcsolatban. Hazavittem 20nm-re falaktól normális távolságra helyeztem őket, állványra, és rendes dacról hajtottam meg. Otthon 2.1-es rendszerben használom őket, és az 54Hz alatti tartományok le vannak róla vágva, így mondhatni gyönyörűen zenél a Mackie, gyakorlatilag a "káros" mélytartományt nem kell megszólaltatnia ezáltal a középhangok is nagyon szépen, letisztultan szólalnak meg. Nem is számítottam ekkora változásra, de ami még jobban meglepett az az, hogy milyen tere van ennek a cuccnak, gyakorlatilag nekem otthon nem volt még olyan dobozom aminek ilyen tere volt, pedig ez csak belépő szintű stúdió monitor. Természetesen nem egy Genelec 8050, de egészen jó. Valójában akkor is bátran ajánlanám a Mackiet ha önmagában 2.0-ban használjuk, de akkor el kell fogadni, hogy ha méretéhez képest ekkora mélyet kapunk tőle, akkor az bizony a középhangok rovására mehet.

(#15401) sunmao: van egy eladó T40 itt a hardveraprón, bár én inkább 1255A-t vennék, múltkor belehallgattam, kellemes kis cucc, de ahhoz képest, hogy évekkel ezelőtt az 1250X-et 10.000-ért vettem, sok érte a 13. Ha a mostani piacot nézzük akkor jó vétel. Nem a reklám helye, de az Allee-ban a besztbájtban van 1255A is meg Edifier 1900 is, meg egy csomó hulladék ;]

[ Szerkesztve ]

(#15409) JoinR válasza csyo (#15406) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem vagyok nagy szakértő, csak jó ideje olvasom ezt a topikot, így sok véleményt hallottam, személyes tapasztalatom nincs sok :) Valszeg sokan jobban értenek nálam ezekhez a dolgokhoz, csak ők most valamiért kevésbé aktívak, én meg pont ráérek, aztán így írok én :))
Amúgy már leírtam a véleményem, én bejáratott típusokat választanék, Edifier R1600 R1900...a listádból a Microlab Solo5-6C-k keltenék fel az érdeklődésem, illetve a Behringer MS40 még egy kedvelt típus. Előbbieknél a távirányító lehet előny, MS40-nél meg a beépített DAC.
2.1-eket és 5.1-eket nyugodtan kihúzhatod, de az árakat figyelembe véve egyikkel se jársz igazán jól. Talán 40k-ért az MS40 még elfogadható ár, de most nem nagyon van best buy. Solo5-6C-ket hallani kéne, mit tudnak, lehet hogy hozzák az Edifier szintjét, akkor megérheti. 32-36k-t nem adnék az Edifier-ért, akkor már inkább 1255A valahonnan olcsóért. Külföldi honlapokon amúgy egy szinten emlegetik a Microlab-okat az Edifier-rel, úgyhogy lehet meg lehet kockáztatni. Annyival valszeg nem rosszabb (ha rosszabb egyáltalán), mint amennyivel a te esetedben olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#15410) csyo válasza JoinR (#15409) üzenetére


csyo
senior tag

koszi a valaszodat, huzom is a listarol amik nem johetnek szoba...
Jo lenne olcsobban találni vmit...

MS20 rol nem irnak jokat?
Laikuskent ugy gondolnám, hogy ugyanaz, mint az MS40, csak gyengeb a teljesitmenye... Hangra lehet, h ugyanaz?

Legyen szép a napod!

(#15411) robi baggio


robi baggio
tag

Sziasztok szakik! :)
Segítsetek Nekem!
Létezik olyan,hogy nem csillagászati összegű TÁVIRÁNYÍTÓS 2.1 rendszer?
TV -re kellene,ezért lenne fontos a távirányító.
DVD-bluray rendszer nem igazán jöhet szóba,mert mindent Allshare-ról nézek a tv-n.
Köszönöm előre is!
Szép napot mindenkinek!
Robi :R

http://www.personenschutz-robert.at

(#15412) harry válasza robi baggio (#15411) üzenetére


harry
veterán

- Ha a hangerőszabályzás miatt akarsz távirányítást, akkor igazából nincs rá szükség, a TV/DVD/forrás hangeredjét állítva változik a hangerő, ha pl. a fülhallgató csatlakozóra kötöd, elvileg (ezt úgyis ki tudod próbálni)
- Ha ki/bekapcsolgatás végett érdekes, akkor ha más nem, vannak távirányítós konnektorok, amivel az egész TV rendszert is kilőheted, ezzel több áramot megtakarítva.
- Hirtelen nem jut eszembe ilyen szett.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15413) robi baggio válasza harry (#15412) üzenetére


robi baggio
tag

Köszönöm,hogy mekkora barom vagyok :D
A 2.1-en egy fix hangerőt beállít,és a tv távján szabályozva változik a hangerő :)
A távos konnektor nem lényeg,mert sleepre kapcsol ki a tv éjjel,de ez is jó 5let.
Kötelező natgeo-s elalvás...

http://www.personenschutz-robert.at

(#15414) sunmao válasza harry (#15407) üzenetére


sunmao
csendes tag

JoinR-nek és AMDFan-nak is!

Igazából 200€-t szántam volna a dologra, de annak csak jobban örülök, ha ~100€-ból kijön. Végül is nincs bajom vele, ha a T40 valamivel többe kerül a T20-nál, de valamivel jobban is szól. Viszont bejött a versenybe egy új darab is. Elvileg nem akartam a 2.1-ekkel foglalkozni, de annyira jókat olvasok róla és tudom, hogy a Harman nagyon jó, hogy szeretném a T40 mellé bevenni őt is: Harman/Kardon Soundsticks III

Tudtok róla valamit mondani? Árban végül is nem sok különbség lenne a kettő között, ha össze akarnám őket hasonlítani melyik a jobb és miért?

ps: Más fórumok olvasgatása után úgy döntöttem, hogy monitor hangfalat nem akarok venni.

[ Szerkesztve ]

(#15415) harry válasza sunmao (#15414) üzenetére


harry
veterán

Azért az ilyen 40k alatti cuccokat nem neveznénk igazán monitor hangfalaknak...
A soundstickre meg keress rá itt, semmi jót nem hallottam róla.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15416) JoinR válasza sunmao (#15414) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez szobadísz, nem zajkeltésre való. A stuttgarti lakótársamnak ilyenje van, szegénynek nem mondtam, miről hallgat zenét..(mondjuk a mai mainstream-hez kb. elég, ezekre készülnek) :DDD Nem sokat hallottam, de kb. az X-230 szintjére pozicionálnám.

[ Szerkesztve ]

(#15417) Perzeusz


Perzeusz
tag

Meg kell, hogy osszak valamit veletek! Hétfőn reggel rendeltem meg az R1600-at, még aznap felhívott egy csajszi, hogy rendelésemet feldolgozták, valószínűleg péntekre érkezik meg. Ma délután írtak, hogy holnap délután mehetek is érte. Ennyi. Úgyhogy holnap tesztelgetek kicsit :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#15418) _adaml21_ válasza AMDFan (#15408) üzenetére


_adaml21_
őstag

Hát én nem tudom hol láttál a besztbájtban Edifiert, de én seholsem. Csak Genius, és Logitech volt.

(#15419) AMDFan válasza _adaml21_ (#15418) üzenetére


AMDFan
addikt

Az Edifier nem a számítógépes hangszórók között van, hanem hátul a sarokban a házimozis cuccoknál.

(#15420) Slownz válasza AMDFan (#15408) üzenetére


Slownz
senior tag

Ez lesz a Klipsch helyett? :Y

(#15421) AMDFan válasza Slownz (#15420) üzenetére


AMDFan
addikt

Igen, + egy épített mély :K
De később ha lesz rá keret akkor egy olyan, komolyabb stúdió monitort szeretnék aminek 20as mélyközepe van.

[ Szerkesztve ]

(#15422) csyo


csyo
senior tag

Behringer MS20 vs MS40

Mennyivel tud tobbet/kevesebbet a másik?

Legyen szép a napod!

(#15423) Ernest.


Ernest.
tag

El sem hiszem, megjött az Edifier R1600 a MlázaMarkettől amit dec 1.én rendeltem :D (nekem belefért ennyi idő, h 21000-ért vettem) + nemrég beszereztem egy Xonar DX-et is, h tudjam meghajtani rendesen.

Bevallom nemrég indultam el az olcsó édes bor felől a száraz minőségi felé a magam 24 évével. Mármint ezt mind átvitt, mind szó szerinti értelembe véve :)

Elsőre kicsit csalódás volt, mivel a 16nm-es szobámat is alig tölti meg a zene, de gép előtt ülve elegendő. Leszedtem mindenféle losslesst, amit eddig winampal meg youtuberól hallgattam. Ott már kijött a különbség a régi alaplapi hangkártyához és az olcsó 10 éves 5.1-hez képest, viszont mindenképp megszokást igényel, hogy a basszusból meg veszítettem (sosem hallgattam több basszussal, mindig közepesen volt, de valahogy más, h nem az asztal alól nem jön az a +). Tudom, hogy egy idő után megszokja a füle, és a részletekre fogok odafigyelni, nem a hangerőre. Semmiképp sem bántam meg, főleg ennyi pénzért, csak nem éreztem azt a hűha érzést amire számítottam.

Na meg köszönöm a fórum segítségét, mert különben most egy SW-HF 5.1 6000 tulajdonosa lennék, ami tuti rossz irány lett volna a minőségi zenehallgatás rögös útja felé..

[ Szerkesztve ]

(#15424) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Öcsémnek keresek hangfalat. 2.0-ból tudom mit nézzek, az érdekelne, hogy 2.1-ből mit keressek? 10k alatt kell, de szigorúan csak használt. Van értelme így keresni?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15425) CsB84


CsB84
csendes tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi. Hangfalként jelenleg Genius SP-HF 2000x-et használok, elsősorban zenehallgatásra, másodsorban filmnézéshez. Szeretném lecserélni valami lényegesen komolyabb, igényesebb, minőségibb hangrendszerre.
Nézegettem az Audioengine A5+-t és az Edifier S2000-t, ill. az S2000V-t.
Ezek a hangszórók, ugye olyan ~100.000 Ft körül vannak, szerintetek megérik az árukat? Van-e valakinek esetleg személyes tapasztalata ezekről a hangszórókról?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

(#15426) AMDFan válasza CsB84 (#15425) üzenetére


AMDFan
addikt

Az Audioengine jó lehet, bár még nem hallottam. 100k-ért már elég sok lehetőséged van, el kéne menni meghallgatni pár hangfalat és úgy dönteni.

(#15427) Slownz válasza CsB84 (#15425) üzenetére


Slownz
senior tag

100k-ért már lehet kapni belépő szintű studio monitorokat is, kérdés, hogy mennyire tetszene.

Elviekben az Audioengine sem rossz.
Esetleg ennyiből már bele lehet szagolni a hifizésbe is.

Alternatívák:

Prodipe Pro5
Mackie Mr5
Sound Art W2 passzív hangdoboz + hivox mod + erősítő

Szerk1. Aztán a következő lépcsőfok az, hogy az ilyen ársávú dobozok, már meghálálják a jobb forrást is.

[ Szerkesztve ]

(#15428) CsB84 válasza AMDFan (#15426) üzenetére


CsB84
csendes tag

Köszönöm a tanácsotokat! Az Audioengine A5+-t szerintetek hol lehetne meghallgatni? Elég kevés helyen lehet kapni, és szerintem ott sincs készleten, rendelni lehet.
A másik, amivel nem vagyok tisztában (lehet, hogy ez számotokra egy buta kérdés lesz), egy HiFi és egy stúdió hangszóró között mi az alapvető különbség?
Nekem az lenne az elvárásom egy hangrendszertől, hogy szinte mindenfajta zenei stílust részletesen, élvezhetően és ha kell, dinamikusan szólaltasson meg.

[ Szerkesztve ]

(#15429) AMDFan válasza CsB84 (#15428) üzenetére


AMDFan
addikt

A hifi hangfalak passzívak, kell eléjük egy különálló erősítő, kell hozzá hangfalkábel, ezek plusz költséget jelentenek. Előnye, hogy olyan erősítőt választhatsz hozzá amilyet szeretnél, ha házimozi erősítőt veszel akkor később kibővítheted 5.1-re a rendszert. Előny még, hogy használtan jó áron lehet venni minőségi polcsugárzókat, és erősítőket is. Hátránya az, hogy nem mindig sül jól el az adott hangfal és erősítő párosítás, és itt jön be a stúdió monitorok előnye, azok aktív hangfalak, nem kell hozzá külön erősítő, és általában csatornánkénti külön erősítés van. Igazából hangban mindkét megoldással ugyanarra a szintre lehet jutni, ha használtban gondolkozol akkor egy hifi rendszert meg lehet úszni olcsón, ha újban akkor viszont mindenképpen érdemes inkább egy stúdió monitor párt beszerezni. Ami Slownz írt azok például tök jó alternatívák, de érdemes előtte meghallgatni őket. Bp-n a friendlyhouseban és a zaj boltokban is meg tudsz hallgatni stúdió monitorokat, az Audioengine-t nem tudom sajnos hol lehetne... Hallgatózáskor nyugodtan vigyél pendriveon mp3-at magaddal amin olyan zenék vannak amiket ismersz és tudod hogy hogyan szólnak a jelenlegi rendszereden. Így tudhatod hogy előrelépés-e az amit éppen hallasz.

[ Szerkesztve ]

(#15430) kadet93 válasza AMDFan (#15429) üzenetére


kadet93
tag

rosszul tudod. Vannak passzív studio hangfalak is. A monitor hangfalak jellemzője, hogy az otthoni, HiFi rendszerek kellemes, élvezetes hangzásával szemben részletgazdag, de egyben hibákat kiemelő hangzáskép, az úgynevezett száraz hangzás elérése a cél. Tehát ha valami nem stimmel a felvételben, akkor hamarabb észreveszed egy studio hangfalnál.
Ez elég szépen leírja az előnyöket-hátrányokat.

(#15431) AMDFan válasza kadet93 (#15430) üzenetére


AMDFan
addikt

Amit írsz az valami 20 éves sztereotípia, de nem vitatkozom. Mindegyikből lehet találni ilyet is meg olyat is. 100e Ft környékén túl nagy különbség nem lesz egy aktív monitor és egy hifi hangdoboz között. Illetve egy valami igen, és ezt kihagytam az előző posztból. A stúdió hangfalakat általában nearfield azaz közeltéri zenehallgatásra tervezik, a hifi hangfalaknál ez általában abszolút nem szempont. Tehát ha valaki mondjuk a számítógépasztalra vesz hangfalakat akkor szintén érdemes lehet aktív monitorban gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

(#15432) kadet93 válasza AMDFan (#15431) üzenetére


kadet93
tag

Ez nem sztereotipia. Ez a definicioja a studio hangfalaknak. Persze van olyan típus, amit ilyen néven forgalmaznak, miközben inkább multimédiás hangkeltő lenne a megfelelő kifejezés rá. De mondom, olvass bele a cikkbe. A szerző jól érthetően írja le a fontosabb dolgokat.

(#15433) AMDFan válasza kadet93 (#15432) üzenetére


AMDFan
addikt

Definíció... :D Hagyjuk... hallgass meg pár stúdió monitort meg hifi rendszert, aztán utána átértékeled te is ezeket a cikkeket.

szerk: Pfúú átfutottam ezt a cikket, hát ennyi baromságot nem mostanában olvastam... Mélynyomót 80Hz fölé engedni zenehallgatáshoz, édes jó istenem....

[ Szerkesztve ]

(#15434) kadet93 válasza AMDFan (#15433) üzenetére


kadet93
tag

Már hallgattam... A hifi nekem nem tűnik annyira sterilnek. Valahogy hosszabb távon kevésbé fárasztó. Persze monitor hangfalból nem próbáltam az összeset, de amit igen (tapco s5, krk r8, m-audio bx5) azoknál éreztem a dolgot. egyszerű példa, de pl nem tudnék elaludni az s5-ösöm hangjára

(#15435) kadet93 válasza AMDFan (#15433) üzenetére


kadet93
tag

rosszul értelmezted. úgy kell belőni a rendszert, hogy mélynyomó adja le 80hz alatt és a hangfalak az fölött...

(#15436) CsIrKeRaToR válasza AMDFan (#15429) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

friendlyhouse +1 pont. Egy nagyon megbízható,nagyon korrekt barátom a vezetője a cégnek,ajánlani tudom :)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15437) AMDFan válasza kadet93 (#15435) üzenetére


AMDFan
addikt

Jól értelmeztem. Tipikus hupákolós feeling ahol 80Hzen tutul a mélynyomó :D Mi a szarnak. Mindegy ezt most nem állok neki elmagyarázni... Senki sem akar itt PA rendszert venni. Ott lenne értelme ennek.

[ Szerkesztve ]

(#15438) kadet93 válasza AMDFan (#15437) üzenetére


kadet93
tag

ööö, ok.

(#15439) csyo


csyo
senior tag

Ezeken vacilálok...

3 utas Microlab Solo7C
vagy inkabb 2 utas hang Microlab Solo6c, Solo5c ?

Esetleg a 2 utas Edifier1600/1900

Behringer MS20/ MS40

Legyen szép a napod!

(#15440) hoffman_ válasza csyo (#15439) üzenetére


hoffman_
nagyúr

3 utast ne. Ha van kes akkor MS40, ha nincs, akkor R1600T.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15441) perempe válasza CsB84 (#15425) üzenetére


perempe
addikt

ismerős 100k-t adott ki Final Sound 150i sztatikusokra, szubokkal hallgatja őket. 100k-ból nagyon sok mindent ki lehet hozni...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15442) csyo válasza hoffman_ (#15440) üzenetére


csyo
senior tag

mi baj a 3 utassal?
Laikuskent ugy gondolnam, hogy azon kulon hallom a magas-mely-kozepet is szepen...

Studiohangfalnek sem ajanlatos kevereshez? (monitorhangfalnak)

Legyen szép a napod!

(#15443) Slownz válasza csyo (#15442) üzenetére


Slownz
senior tag

Általánosságban az olcsó 3 utas hangfalak kevésbé szólnak jól. mint az ugyanolyan árú 2 utas hangfalak, persze vannak kivételek. Egyszerű logika alapján: több hangszóró -> több hibalehetőség, nagyobb költség

(#15444) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Sziasztok! Kinéztem ezt,és ezt. Az oldalon fogom megvenni,melyik éri meg jobban,melyiket ajánlanátok?

(#15445) hoffman_ válasza BMWFan (#15444) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A HF1255A. Ilyen árban a 2.1-ek gagyik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15446) BMWFan válasza hoffman_ (#15445) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Köszi,akkor meg is rendelem. :R

(#15447) #84221696


#84221696
törölt tag

Pénteken asszonypajti elhozta a doktorbácsitól a hangkártyámat és azóta igen csak sok zenét meghallgattam. Az alaplapi hangkari nekem lefárasztotta a füleim. Olyan tompa pufogás az egész zene, hogy inkább zenebona. :)
A hangfalak hiába edifierek, az alaplai hangkártya szerintem nem való minőségi zenéhez, persze analógon. De amióta visszatettem a hangkarit, hát, zongorázni lehet a különbséget. :D Nem is kapcsolom le 20 perc elteltével az aimp3-at, szóljon csak az ének. :)

Az előbb volt szó, hogy a zene hibáit jobban kihozzák ezek a stúdió hangfalak. Ezt alá tudom támasztani. A 128-as mp3 és a flac között ég és föld a különbség. :DDD

(#15448) csyo válasza Slownz (#15443) üzenetére


csyo
senior tag

vmi hasonlora gondoltam en is..

Microlab 5c, vagy 6c-t hallottál már szolni?
Es 7C-t?

Laikusként gondolom, hogy egy széria az 5c, 6c, 7c, stb...
Talán jobbak mindig egy fokkal az elozonel... remelhetoleg...

A microlab az edifierrel van egy szinten emlegetve itt kulfoldon allitolag

Legyen szép a napod!

(#15449) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Lenne még egy kérdésem. 2 db 2.0-ás szettet össze lehet kötni valahogy hogy 4.0-át kapjak?

[ Szerkesztve ]

(#15450) F34R válasza CsB84 (#15425) üzenetére


F34R
nagyúr

Esi near04 meg ha talasz esetleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.