Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek hangfal választás terén.
Iponban vettem régebben egy "GENIUS SP-HF 1255A fa" amit garanciáztatnom kellet, de sem cserélni sem javítani nem tudták. Most le kellene vásárolnom az összeget, de nem tudom mire.
Árban maximum 18-20eFt-ig szeretnék rászánni.
Esetleg valaki nem tudja, hogy ilyenkor újra ki kell fizetni a futárt vagy az előzőnek még érvényes.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv

(#15702) horvathkrisz válasza kovi0001 (#15694) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Szerintem Edifier S330D-t vegyel filmnezesre. Nekem van 1600T-m is, ez eddig a nappaliban volt a pc-n. A szobabol kivittem a 330D-t, hogy kiprobaljam zenehallgatasra is. Annyival kellemesebb hangja van, hogy vegul kint hagytam a pc-nel, az 1600T-t meg bevittem helyette a szobaba es rakotottem a tv-re. Ez ugymond minden hangot a pofamba tol, a sok kozepet is, ami kellemetlen, nyugtalanito erzest kelt filmnezeskor. Szoval az 1600T megy a haztol, es veszek a tv-hez is egy S330D-t.

(#15703) KissLucifer


KissLucifer
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném segítségeteket kérni, melyik hangfalat válasszam:
GENIUS SP-HF800A
vagy
GENIUS SP-HF1201A

Alaposan körülnéztem, árban és kinézetre ez a kettő tettszik nagyon.
Utóbbiról találtam vásárlói véleményeket, és csak dicsérik. Másikról szinte semmit.
Vagy a HF800 megérheti azt a pár ezer forintos többlet kiadást?
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a HF800 rendelkezik fejhallgató kimenettel is???
Erről nem találtam információt, sem képet, mert ha nincs akkor egyértelműen a másik lesz a befutó.

Válaszotok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15704) dudika10 válasza horvathkrisz (#15702) üzenetére


dudika10
veterán

Minden hangot a "pofadba tol"? Meg a kozepeket is? Na varj, hat nem pont ez a dolga egy normalis hangfalnak? Nem veletlenul vannak a felvetelen kozepek... :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15705) csyo válasza gogi? (#15698) üzenetére


csyo
senior tag

szia!

Valahol ugy hallottam, hogy nem tanácsos rátenni a hangfalakat sem erositore, se videora, tévére, stb...re, mert mágnes van benne, és elhuzza az egyik a másikat, igy egy ido utan elromlik...
Se alá, se rá. vagy bele.

Monitor mellé sem szabad tenni, se laptop/pc alá-fölé-mellé közvetlenül...

Javitson ki valaki, ha ez csak legenda

Legyen szép a napod!

(#15706) Polllen válasza csyo (#15705) üzenetére


Polllen
nagyúr

Monitor mellé régen azért nem volt ildomos tenni, mert a mágnes bezavarta a monitor képét. TFT-knél nem hallottam még ilyenről.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15707) horvathkrisz válasza dudika10 (#15704) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Lehet rosszul fogalmaztam: a 330D is kiad minden hangot zepen, csak sokkal kellemesebb hangja van. Egyszeruen szebben szol, jobban el van talalva...

(#15708) csyo válasza Polllen (#15706) üzenetére


csyo
senior tag

viszont ha jol latom az erositon van rajta (vagy mik azok) Azokat nem zavarja?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#15709) dudika10 válasza horvathkrisz (#15707) üzenetére


dudika10
veterán

Pontosan tudom melyik hogy szól. :)
Az R1600T-nek nagyságrenddel jobb a közepe.
Hogy az neked nem tetszik, az nem azt jelenti, hogy a másik hangja jobb, hanem azt, hogy neked nem tetszik. De az eredeti felvételhez attól még jelentősen közelebb áll.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15710) horvathkrisz válasza dudika10 (#15709) üzenetére


horvathkrisz
addikt

:C

(#15711) Polllen válasza csyo (#15708) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ahhoz már nem értek, de kétlem, h belátható időn belül bajuk lenne ettől. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15712) harry válasza Zoleee89 (#15701) üzenetére


harry
veterán

Ott nem nagyon van ajánlott cucc, tehát vagy maradsz 10-13k között, és megint ilyen genius, vagy modecom 24 vagy 32. A gyors keresés alapján ilyeneket nem találtam, így nem jó a helyzet.
Hozzáteszem, nem vagy köteles levásárolni, ha nem tudják javítani, sem cserélni, kötelezőek a számlán szereplő, vásárláskori vételárat készpénzben visszafizetni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15713) gogi? válasza csyo (#15708) üzenetére


gogi?
tag

Az egyik erősítő a másik nyomtató ( Vastag gumilap van a hangfalak alatt) . Ha jól tudom ezek a hangfalak már mágnesesen árnyékoltak . A monitoroknak meg nem ártanak a volt Logitech-em gyárilag ugy volt az alja kialakitva ,hogy a monitor tetejére lehetett fogatni . Amugy mint a képen is látni elég kis helyem van max a falra tudnám őket tenni . De még nem tudom mi lesz a sorsuk mert brutálisan szolnak eddig negyed hangerőig bírtam tekerni neki mert panelban lakom .

(#15714) Zoleee89 válasza harry (#15712) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Felhívták erre a megoldásra is a figyelmem, de innen most ingyen lenne a posta, ami azt jelentené, hogy ha máshonnan rendelném akkor még plusz költség.
Az a baj, hogy a 1255a típust már nem árulják ezért, nem is tudták cserélni.
1800a-ról a milyen vélemények vannak?
Esetleg másik boltból rendelve maximum 18eFtig( ha lehet postával ) lenne jobb alternatíva ?

(#15715) csyo válasza gogi? (#15713) üzenetére


csyo
senior tag

ok, ezt nem tudtam :C

Legyen szép a napod!

(#15716) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Az Edigitálnál is árult Genius SP-HF 1250B hangfalról tud valaki valamit?
Link : [link]

(#15717) Sonja


Sonja
veterán

Na, megrendeltem a Genius SP-HF1255A "hangfalat", remélem nem bánom meg, és minden rendben lesz vele. :B :K

(#15716) Fancy-boy: Vedd figyelembe, hogy nem úgy néz ki, mint a képen! Az egy teljesen más típus!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15718) Fancy-boy válasza Sonja (#15717) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Tényleg. Na akkor nem érdekes. :N

(#15719) harry válasza Zoleee89 (#15714) üzenetére


harry
veterán

Ja de van ott, csak éppen Mode Com -nak írják: [link], van teszt logouton, esetleg [link]
Sőt, ha kísérletező kedvedben vagy, kipróbálhatsz egy drágábbat, amennyire tudom, ellenvélemény még nem nagyon volt, csak épp senkinek sincs velük tapasztalata.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15720) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Genius SP-HF1255A-t. Tök jó hogy az Mp3 lejátszómmal vagy bármilyen más média lejátszóval tökéletes, de az alaplapi realtech rendszerrel használhatatlan. PC-re kötve, ha 50% fölé viszem a hangszóró potmétereit (hangerő, basszus, magas) akkor úgy elkezd gerjedni, hogy át fog jönni a szomszéd, hogy kijött a tömés a fogából...

Erre van valamilyen gyógymód, vagy mindenképp kell egy dedikált hang kártya (ha igen, akkor milyet?), ha normálisan akarom használni?

Nagyon szépen szól (Komoly, rock, house-zal teszteltem). Köszönöm, hogy ajánlottátok!

Üdv,

András

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#15721) LW válasza Mcray (#15720) üzenetére


LW
őstag

Milyen gerjedés? Sípolás?

(#15722) dudika10 válasza Mcray (#15720) üzenetére


dudika10
veterán

Olvass utána a földhuroknak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15723) Mcray válasza LW (#15721) üzenetére


Mcray
senior tag

Nagyon erős búgás majd ropogás, de csak a PC-be dugva.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#15724) Misser válasza dudika10 (#15709) üzenetére


Misser
tag

Nem tul regota van nekem is egy s330d-m, en is ugy erzem, hogy a kozep kicsit keves. Ugyanakkor a magasak lehet e miatt is kifejezetten szepen szolnak. Ami viszont negativum, hogy csak a melyet lehet allitani rajta.
Nagy elonye meg a 2.0-val szemben, hogy kicsik a satelitek, a melynyomo meg elfer a foldon. Mar ha ez szempont. A fentebbi kepen is zsufolt kicsit szegeny asztal :)

(#15725) Martin560


Martin560
csendes tag

Hello

Valaki átnézne az 5.1-es topikba még nem érkezett válasz :F

...............

(#15726) leslie23


leslie23
tag

üdv emberek!
ezek a SAL cuccok milyen minőséget képviselnek? valakinek esetleg tapasztalat?
[link]

(#15727) LW válasza leslie23 (#15726) üzenetére


LW
őstag

Szerintem felejtős.

(#15728) Zoleee89 válasza harry (#15719) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Megnéztem azt amit linkeltél, (MODECOM MC-HF32) csak annyi bajom van, hogy hátulján van a hangerőszabályzó.

Találtam egy párat ami tetszeni is és nem kell annyira hátranyúlni sem a vezérlésében.
Megvoltam elégedve és teljesen elég volt számomra a kollégiumba a Genius sp-hf 1255a is, de ha adott a lehetőség és tudok váltani akkor ki is szeretném használni.
Célom az lenne, hogy olyan hangfalat találjak ami elsődlegesen napközben zene hallgatásra( rap,opera és klasszikus kivételével mindent meghallgatok) és néha esténként filmnézésre lenne használva.
A következőket néztem eddig:
GENIUS SP-HF 2020 - ennek viszont az elektronikája haldoklik kommentek alapján :F
MODECOM MC-MHF60U- 2.1-es rendszerem nem volt és nem tudom, hogy megérné-e, róla tényleg nem olvasni semmit sem.
MODECOM MC-HF32 - ha azt mondjátok ez is tökéletes lenne akkor megpróbálnék hozzá szokni a hátsó vezérléshez.
MODE COM MC-SHF56
Vagy vegyek megint egy Genius sp-hf 1255a másik boltban, esetleg ebben az árban még mit ajánlanátok??

(#15729) harry válasza Zoleee89 (#15728) üzenetére


harry
veterán

Az a Genius biztos kuka...
Máshol 1255A-t keresni esetedben macerás.
2.1-Modecom kérdéses... mármint eddig a hozzáértők úgy tudom, nem nagyon hallották itt a topicban - vegyél egyet és juttasd őket tesztelési lehetőséghez ;] Hasonló a helyzet a drágább sztereó szettel. Én talán azt venném a helyedben, HA van kedved kísérletezni. De az majd +10k a 32-es szetthez képest, és nem tudni, mennyivel jobb nála.
A 32-essel úgy tudom jók a tapasztalatok, így vélhetően nem nyúlnál mellé, és mindezt jó áron kapnád.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15730) leslie23 válasza LW (#15727) üzenetére


leslie23
tag

értem. na és ez az Evolve miféle szerzet? soha nem hallottam még róla...
EVOLVE BLUES R222
EVOLVE JUNGLE R216

(#15731) LW válasza leslie23 (#15730) üzenetére


LW
őstag

Nem ismerem őket, szerintem ebben a kategóriában a sokat ajánlott Genius 1255A lesz a nyerő választás.

(#15732) leslie23 válasza LW (#15731) üzenetére


leslie23
tag

nem akartam rávetni magam, csak láttam hogy az 1255a/HF-24 kategóriába esnek (ami az árat illeti), aztán gondoltam utánakérdezek. :)

(#15733) D@ve89 válasza leslie23 (#15730) üzenetére


D@ve89
tag

(#15734) Chosen


Chosen
addikt

1250B-ről francia teszt: [link]

(#15735) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Általában melyik a jobb megoldás/melyik szól jobban: egy aktív hangfalpár vagy egy passzív hangfalpár+erősítő?

[ Szerkesztve ]

(#15736) Polllen válasza Vasinger! (#15735) üzenetére


Polllen
nagyúr

Attól függ, mennyit költesz rá. Meg az aktív hangfalhoz is kell jó forrás.

De az első hsz-ben nem véletlenül ajánlják 50k+ esetén a hi-fi topikot szvsz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15737) kadet93 válasza Polllen (#15736) üzenetére


kadet93
tag

épp hogy 50től kezdődik a studio hangfal kategória

(#15738) Vasinger! válasza Polllen (#15736) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tegyük fel, hogy a forrás mindkettőnél ugyanaz és a pénzösszeg is. Tehát melyik a jobb? Van 50k-ja az embernek egy passzív 2.0 + erősítőre vagy aktív 2.0-ra?

(#15739) dudika10 válasza Vasinger! (#15735) üzenetére


dudika10
veterán

Altalaban? Pont az.
Ertelmetlen kerdesre ertelmetlen a valasz.

Eddig nekem legjobban aktiv dobozokbol epult rendszer tetszett, passzivaknal szerintem sokkal tobb a kuruzslas. Ultem mar le ugy nem egyszer tobb millios rendszer ele, hogy "igy olasz meg ugy amerikai kezzel keszult csoda", aztan bekapcsolas utan a "mi ez a szar, egy arva petakot nem er..." erzes lett urra rajtam.

Paszziv hangfallal adott aron jobbat tudsz kihozni egyebkent, mert van belole hasznalt, igy harmadaron jutsz a komponensekhez. De sziguruan ujjban gondolkodva, szerintem az aktiv dobozok jobbak.
Szigoruan maganvelemeny. Mint mondtam, ez a kerdes ertelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15740) kadet93 válasza Vasinger! (#15735) üzenetére


kadet93
tag

Egyéni ízlés kérdése. Neten bőven találsz róla infot, melyiket, miért érdemes választani. 50ért talán jobban jársz egy használt studio monitorral

(#15741) Polllen válasza kadet93 (#15737) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így, de ahogy dudika10 is írja, sok használt cuccot lehet kapni és egy régi darabból ki lehet valszeg hozni jobb hangzást.


Vasinger!

Én nem rég ugyanezen keretből akartam fejleszteni, de minden maradt a régiben. Inkább még gyűjtök hozzá és pár év múlva benevezek egy normális láncba 100k körül. Addig meg marad az aktív hangfal+fejes. ;]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15742) Vasinger! válasza dudika10 (#15739) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor mégis hogyan lehetne értelmesen feltenni ezt a kérdés?

Valami oka van, hogy van külön aktív és passz hangfal is. Erre lennék kíváncsi, hogy miért? Csak a kompakt tulajdonság? Nem hinném..

kadet93:

Neten bőven találsz róla infot, melyiket, miért érdemes választani.

Valószínűleg el vagyok tévedve, azt hittem a fórum is az internet része....

Polllen:

Még egyelőre én is erősen csak gyűjtögetek, de nincsenek nagy elképzeléseim, csak a konzumer PC 2.1-es hangfalamat cserélném le valami normálisra, de nem audiofil rendszerre.

Azt végképp nem értem, hogy miért kell ezeket a hsz.-eket offba rakni :F

[ Szerkesztve ]

(#15743) kadet93 válasza Vasinger! (#15742) üzenetére


kadet93
tag

Itt a fórumon is megtalálod. Havonta többször feltesznek az uraknak hasonló kérdést és rálelsz a válaszokra is, ha kicsit olvasgatsz. :) Sok szempontból lehet megközelíteni a dolgot és sajnos nem ad elég támpontot az, hogy mennyit szánsz rá. Igényeidet először pontosan lődd be (50k-s árkategória valószínűleg nem fogja őket lefedni mind) Bonyolult téma és mindenkinek más a véleménye...

(#15744) Polllen válasza Vasinger! (#15742) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért mert ezen válaszaim a 2.0 topikban off. ;]

Amúgy a legjobb támpont - amitől az elején én is mindig kiakadtam - a "hallgasd meg"... :)

Elég sok 2.0-t meg lehet lesni élőben és a használt cuccoknál is megengedik a hallgatózást.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15745) dudika10 válasza Vasinger! (#15742) üzenetére


dudika10
veterán

A felhasználó szempontjából lényegtelen, hogy miért van ez is és az is.
Mérnöki szempontból nem, de az meg kit érdekel? Ha nagyon akarok megtalálod.

Akarsz játszani a komponensekkel, vagy sem. Ha igen, akkor komponens rendszer passzív dobozokkal, ha nem, akkor aktív. Ez a tanácsom első körben, mint támpont.
De természetesen a meghallgatás az ultimate segítség. A komolyabb aktív dobozokat meg tudod hallgatni, komponensekből pedig végtelen számú különböző rendszert lehet összerakni. Ott csak az adott összeállítást tudod meghallgatni.

Aktív rendszerekből sokkal kevesebb a használt, és sokkal kisebb a választék is. Ez az oka, hogy azonos áron általában jobb komponens rendszert rakhatsz össze használt cuccokból (ugyanis egy 10 éves darabnak, amire vigyáztak -, és a drágákra általában vigyáztak - nincs semmi baja, de az új árának töredékéért megkapod). Drágább kategóriában ez egy elég lassan fejlődő piac.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15746) csyo


csyo
senior tag

Nagyon köszönöm srácok a sok segítséget :R

Megjott a Behringeg MS40 (30 ezerért sikerult megvennem)
Gyönyörűen szól, pedig még be sem járattam :DD

Klasszikus goánál a basszus kicsit elvész, de abban nem is az a lényeg:-)
Dub-nál is kicsit rá kell tekerni a basszust, hogy szebben zümmögjon, de megvan a szép hangzás akkor is!

Minimalhoz, psytrancehoz, fullonhoz, ambienthez kitűnő! :))
Meg merem kockáztatni, hogy ezen minden elektronikus zene szépen szól!

Gyorsan belenéztem pár filmbe is, és nagyon örülök a választásnak, mert szépen szól a zene és a beszéd egyuttesen. Kész öröm lesz ezzel együtt filmet nézni :))

Már előre félek, hogy hétfőn kocsiba ülök, és nem fog tetszeni az autoban lévő hangcucc...
Eddig ott volt a legjobb hang...
Nem tudnátok autóba is ilyen szép hangzást ajánlani nekem?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#15747) Polllen válasza csyo (#15746) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jó ár, digi jellel eteted vagy analog?

Auto hifinek van kulon topikja.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15748) csyo válasza Polllen (#15747) üzenetére


csyo
senior tag

egzelore sima rca-jack kabelek, meg laptop + Omni Control (Traktor dj studio)
Várom a dj cuccomat, amit most rendeltem, azt majd komolzabban rákötöm

Nagyon szép hangja van, nem birok betelni vele:-D

Legyen szép a napod!

(#15749) Slownz válasza Vasinger! (#15742) üzenetére


Slownz
senior tag

Az aktív dobozzal kevesebb esély van, hogy mellélősz. Rajtad áll, hogy mennyire érdekel a téma. Ha jobban bele szeretnéd ásni magad a témába, plusz szeretsz keresgélni, szöszmötölni, és persze van türelmed (kvázi elkap a gépszíj és hobbiként is tekintesz a dologra), akkor jobb lehet a passzív vonal, hiszen ott több mindent lehet cserélgetni.

Nem tudom volt-e már más rendszered (esetleg fejhallgató), hogy egyáltalán lesz-e viszonyítási alapod. Látatlanba elsőnek egy aktív dobozt ajánlanék elsőnek. 50k-ig van pár alternatíva az első hsz-ben. Azokkal semmiképp sem jársz rosszul.

(#15750) AMDFan válasza Vasinger! (#15742) üzenetére


AMDFan
addikt

Komponens rendszernél meg van a lehetőséged, hogy veszel egy erősítőt, egy hangfalpárt, kábeleket, és cserélgeted őket, ahogy neked jobban tetszik a hangzás. Más hangú erősítővel kicsit megváltozik a hangfalad hangzása is. Aktív rendszereknél csatornánként egy (vagy több) általában egyszerűbb felépítésű erősítő hajtja meg a dobozokat, ami nem feltétlenül jelent hátrányt, tekintve, hogy az az erősítő abba a hangfalba készült, más, nem oda illő hangszórót nem kell meghajtania. Passzív hangfalat akkor vennék ha érdekel a hifis hobbi, szeretnél komponenseket cserélgetni stb stb... Ha szimplán zenét akarsz hallgatni jó minőségben, akkor nagyon jó lehet egy aktív monitor pár. Adott esetben előrelátó módon vehetsz olyat , amihez elérhető mélynyomó is, amivel később kiegészítheted a rendszert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.