Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) harry válasza Chosen (#15850) üzenetére


harry
veterán

Bejáratás után változhat az még, talán pont a mély a legtöbbet...?

Első reflexnyílást nem kedvelem, az MS40-nél nagy basszusnál kissé susog, és mivel felém néz, sokkal jobban hallani, mint hátsó esetén.
Cső van a 1255a-ban is, nem csak nyílás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15852) Chosen válasza harry (#15851) üzenetére


Chosen
addikt

Ha még javul egy kicsit a mély, akkor már mindenben a legjobb lesz 10k körül.

Egyébként most a HF32 került géphez és az 1250B ment TV-hez. Viszont itt a halk szobában rettentően idegesítő a HF32 zúgása, lehet ezzel valamit kezdeni? Javítás vagy ilyesmi?

(#15853) Chosen


Chosen
addikt

Most tűnt fel egyébként, hogy a HF32 eléggé elnyomott magasakkal dolgozik, ezt érdemes figyelembe venni.

(#15854) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Sziasztok,valakinek tapasztalata Edifier S530D vagy S330D ügyben?:) Esetleg C3? :)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15855) albinolynx


albinolynx
őstag

Kettő közül melyiket?

MODECOM MC-HF32 vs. Genius 1255A

Esetleg max. 12k-ért egyéb alternatíva.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#15856) freelanced válasza albinolynx (#15855) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Szerintem a Genius jobb de várjuk meg a szakik válaszát is :D

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15857) albinolynx válasza freelanced (#15856) üzenetére


albinolynx
őstag

Valahol olvastam, hogy genius-nál rövid a két sugárzót összekötő kábel. Ez fix kábel lehet, vagy cserélhető?
2m-re lennének egymástól a dobozok.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#15858) Chosen válasza albinolynx (#15857) üzenetére


Chosen
addikt

1255A-nál cserélhető, 1250B-nél fix, de mindkét esetben toldható sima RCA-RCA kábellel.

(#15859) Sonja válasza Chosen (#15858) üzenetére


Sonja
veterán

1255A-nál is fix.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15860) albinolynx


albinolynx
őstag

Mindegy, megtoldom, nem probléma.

Melyiket ajánljátok jobban? Genius?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#15861) Chosen válasza Sonja (#15859) üzenetére


Chosen
addikt

Látom már, pont a másik oldalról fixálták. 1250B-nél a bal hangfalból fix a kábel, 1255A-nál csak annyit láttam, hogy ott RCA csati van, de valóban csak a túloldalról van rögzítve.

albinolynx: Genius

[ Szerkesztve ]

(#15862) harry válasza albinolynx (#15855) üzenetére


harry
veterán

Még esetleg a Modecom 24-es jöhet szóba. [link]
Nekem a Geniussal van pozitív tapasztalatom, így én arra szavazok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15863) albinolynx


albinolynx
őstag

Marad a genius, koszonom!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#15864) kiskaktusz válasza csyo (#15826) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Hmm, szép lista. Ebből egyet ismerek, mert az OrigoTV vágószobáiban van 1-1 db.. Méghozzá ez: Genelec 8030A

Szép hangja van meg kell hagyni. :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#15865) Rockybro


Rockybro
tag

Üdv!
Ma jött meg az edigitaltól rendelt 1255a-m. Kezdésnek a doboz sarka meg volt ütődve, alatta a dobozban a hungarocell darabokban. Ez még oké, mert a hangfalnak látszólag nem esett baja. Aztán összerakáskor a két hangfalat összekötő kábel nem akart belemenni a helyére. Ekkor vettem észre, hogy a csatlakozófej egyik ilyen külső lemeze rá van hajolva a tüskére. Ezt sikerült visszaállítanom nagyjából a helyére, a kérdésem csak annyi, hogy ezeknek a külső lemezkéknek csak rögzítő szerepük van, ugye? Egyébként működnek a hangfalak, de azért gondoltam megkérdezem..

(#15866) Polllen válasza Rockybro (#15865) üzenetére


Polllen
nagyúr

Aranyszabály, h ha a rendelt áru csomagolásán sérülés van, azonnal jelezni a futárnál és jegyzőkönyvezni.
Kaksit nem veszünk át, mert utána aztán lehet magyarázkodni, h kinél sérült meg.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15867) Skizz válasza Polllen (#15866) üzenetére


Skizz
addikt

A hungarocell megtekintéséhez szét kell kapni az egész pakkot, fizetés előtt ezt nem hiszem, hogy akárki is tolerálná, utána meg veszett ügy. Nekem legalábbis még nem volt dolgom olyan futárral, aki a 26 réteg fóliába begyógyított cuccot a kezembe nyomta volna fizetés előtt, hogy bontsd ki és ellenőrizz le mindent.

(#15868) Chosen válasza Skizz (#15867) üzenetére


Chosen
addikt

Így van, főleg idejük nincs erre, eddig nekem sem engedte egyetlen futár sem fizetés előtt kibontani. Az meg hogy kívülről mennyire sérült nem sokat jelent, ide oda dobálják, nekem is volt már bőven hogy sarka le volt ütve a kartonnak, vagy karcos volt az egész kívülről, a termék mégis tökéletes. Maximum ha már nagyon komoly hibája van (szakadt a fele doboz, az oldala be van nyomódva) akkor lehet tudni már kívülről is, hogy valami nem lesz rendben.

[ Szerkesztve ]

(#15869) harry válasza Rockybro (#15865) üzenetére


harry
veterán

Ha jól sejtem, az az árnyékolás, ha hozzáér az aljzat fém részéhez (márpedig szinte biztos, így rögzül), akkor nagy baj nem lehet, de lecserélni sem nagy mutatvány.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15870) Misser válasza Skizz (#15867) üzenetére


Misser
tag

Plazamarket: személyes átvétel, csomag kibont, minden hangfalat és tartozékot átnéztünk alaposan, körbeforgatva, kényelmesen, nem sietve. Készségesek voltak, majd fizettem.

A boltot csak a lassú beszerzésük miatt lehet elmarasztalni, de ez az ára annak, hogy jók az áraik.

Rockybro: én is edigitaltól vettem a 1255-öt, és nekem is kicsit kellett az rca-n igazítani. De ez teljesen lényegtelen dolog, míg le nem törik, lehet hajlítgatni :)

[ Szerkesztve ]

(#15871) Skizz válasza Misser (#15870) üzenetére


Skizz
addikt

Az jó, de itt most inkább a futárszolgálatokról van szó. A dolgok menetét nem tudom, nem vagyok benne a szakmában, de van egy olyan sejtésem, hogyha a futár kihozza bebetonozott csomagot, majd a vevő szétkapja, mint floki a lábtörlőt, aztán közli, hogy kössz mégsem, akkor utána a bolt fog pörölni a futárcéggel, ezért sem hiszem, hogy hagynák. Persze biztos létezik erre külön megállapodás, de itt most a nagy átlagról van szó.

(#15872) Misser válasza Skizz (#15871) üzenetére


Misser
tag

Igen, a futár más. Lehagytam a posztomhoz a bevezetést, késő volt. Tehát csak annyi, hogy a sokat emlegetett plazamarkettel ez a tapasztalatom. Sok boltban a személyes átvételnél is csak annyi van, hogy itt a csomag, add a pénzt, azt viszlát. Nem igazán szeretik, ha ott nekiáll az ember bontogatni. Sőt, sok helyen előbb fizetsz, aztán adják a csomagot.

(#15873) whatnot


whatnot
őstag

Elolvastam az első hozzászólást, de nem sokat segített.

2.1 hangfalat keresek nagymamának, aki nyilván nem audiofil. Viszont szeretnénk neki venni egy korrektebb szettet, nem valami csilivili 20+ ezer Ft-os valamit.
Max. 10k körül melyiket érdemes nézni? Nem, nem érdekel használt.

(#15874) Polllen válasza Chosen (#15868) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha nem engedi kibontani, akkor

a. íratni kell vele jegyzőkönyvet, ha a dobozon kívülről jól látható sérülés van
b. ha nem engedi ezt és kibontani sem szabad, tagadd meg az átvételt és jelezd a boltnál, h gondod van

Nekem amúgy mindegy, hogy szegény futár siet és átveszitek a sérült dobozt, majd csodálkoztok, ha a bolt nem ad garit sérülés miatt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15875) Atka89


Atka89
csendes tag

Üdv!

Vettem egy genius sw-g 1250 2.1-et. a mély elviselhető lenne, de a nagyon mély hangoknál elveszti az erejét, ezt betudtam annak, hogy a hivatalos tartománya 58 Hz-ig tart, viszont magasabb hangerőn a reflexcsőből úgy süvít ki a levegő, hogy hangosan hallani, ez eléggé zavaró. le akarom cserélni egy másikra, de nem tudom, hogy milyet vegyek, még viszonylag olcsón. Nem akarok 2.0-át mivel szükségem lenne erősebb mélyre, amit szerintem a 2.1-es szettek tudnak hozni. egy creative t3300-ban gondolkodom, bár nem sok dolgot találtam róla a neten. valakinek van ezzel tapasztalata? vagy esetleg más alternatívája ami 15k körül van?

Ámítógép

(#15876) harry válasza whatnot (#15873) üzenetére


harry
veterán

Azért nincs az első hozzászólásban, mert semmilyent. Miért is kéne neki 2.1? Egy 10k körüli sztereó szett már aránylag jól össze van rakva, és megéri az árát, pl. genius 1255a, 1250b, modecom 24, 32. Míg rendes 2.1-et nem igen találsz, duplája körül sem... És még mielőtt felmerülne, attól, hogy neki mégis jó esetleg az is, még nem kell sz.rt venni / adott árét lehet venni normálisat, ezek a fent említettek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15877) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Most, hogy vettem volna Edifier R 1900 TII-t az ExtremeDigital beszüntette a forgalmazást. Szuper. Tudtok esetleg hasonlóan megbizható boltot ahol van? Ha nem más cucc után kell néznem.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15878) harry válasza freelanced (#15877) üzenetére


harry
veterán

Én talán megvenném az R1600-at PC Gearnél... van náluk is 1900, csak drágábban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15879) HoReSz1975 válasza Chosen (#15861) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Meg vagy elégedve a Genius 2.0 SP-HF1250B Wood :F

Nekem ma jött meg, most este volt időm kibontani, azzal kezdtem, hogy a bal oldali hangfal alsó fényes műanyag lapja el volt állva a fadoboztól, alig bírtam vissza nyomni, lehet gyárilag sz@rul rakták rá.

Most tesztelgetem, egyenlőre YouTube zenékkel.

(#15880) Chosen válasza HoReSz1975 (#15879) üzenetére


Chosen
addikt

Nekem nem volt ilyen gondom.

Egyelőre elégedett vagyok vele, de én Xonar DG-ről hajtom, (az adatlapodon nem látok hangkártyát feltüntetve, ajánlom egy beszerzését, meghálálják a hangcuccok) , Youtube-ot max 1080-720p-ben adnék neki, de minimum 320-as mp3, ha nem losslesst ajánlanék hozzá.

(#15881) dudika10 válasza Chosen (#15880) üzenetére


dudika10
veterán

Megeszem a kalapomat, ha az 1250B-n különbséget tudsz tenni egy egyszerű ABX teszten egy normálisan tömörített 320-as MP3 és bármilyen veszteségmentes formátum közt.
Azt is meg merem kockáztatni, hogy 192-es mp3-al is elbukná bárki a tesztet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15882) Chosen válasza dudika10 (#15881) üzenetére


Chosen
addikt

Nehéz biztosan jó minőségű és nem innen-onnan felkonvertált mp3-akat vadászni, ezért szoktam inkább flac-et, az a biztos, azt bezsákolom, gond innentől nincs a minőséggel. Persze azt hallgat amit akar, nekem teljesen mindegy, ez csak az én csak preferenciám.

(#15883) HoReSz1975 válasza Chosen (#15882) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Hogyan lehetne megoldani, hogy az 5.1 -es fejhallgatómat ne kelljen kihúzni azért, ha a hangfalat akarom használni :F

(#15884) Chosen válasza HoReSz1975 (#15883) üzenetére


Chosen
addikt

Minőségromlás nélkül? Jó kérdés, ez engem is érdekelne.

Így barbár módon Front Panel Audio jut eszembe hirtelen, de nem tudom mennyit vesz le a minőségből. Ha jó lapod van automatikusan átvált, ha kihúzod akkor pedig visszakerül a hátsó hangkimenet főkimenetnek.

(#15885) dudika10 válasza Chosen (#15882) üzenetére


dudika10
veterán

Nagyon sok a rossz flac (mp3-ból így-úgy visszakonvertált, stb... ).
Nem a kiterjesztéstől fog függni a kimenet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15886) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok!

Lehet még szerezni Swans D1080MKII őt? Vagy valami hasonlót relatív jó áron?
(Elkezdtem hiányolni a dinamikát és az energiát a gagyi z523 as logitech emből és ha már van egy xonar dx...)

[ Szerkesztve ]

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#15887) harry válasza Roliiii (#15886) üzenetére


harry
veterán

Röviden: [link] :D

Amennyire tudom, sajnos nem igazán, én régebben kerestem, akkor nem találtam, és most hirtelen sem nagyon látok. Persze kutathatsz, csak nem túl valószínű, hogy akad.

Edifier R1900T II vagy R1600T, Behringer MS40 szokott még előjönni.
Illetve többünk fantáziáját mozgatják a ModeCom hangfalak, a tízen ezresek között vannak jók, a drágábbakról nincs igazán tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15888) Zoleee89 válasza harry (#15887) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Nekem közben megérkezett a 2.1-es modecom hangfalam , eddig nincs rá panaszom, bár még bejáratás kell neki. Ha Kecskeméten jársz esetleg és van kedved meghallgatni tapasztalat szerzésként szólj nyugodtan. Vagy aki venni akar írjon nyugodtan.

(#15889) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Erről mi a vélemény amúgy?
Edifier P3060

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15890) Rockybro


Rockybro
tag

Az újdonsült 1255a-m kapcsán merült fel bennem a kérdés: mielőtt minden este lekapcsolom az elosztót, amibe a hangfal is be van dugva, érdemes lenne előtte kikapcsolni a hangfalat magát? vagy teljesen lényegtelen?

(#15891) FrozeN`


FrozeN`
tag

Sziasztok!

Bár nagyon szeretem a jelenlegi Logitech X-230 hangfalamat, azért egy ideje már elő-elő jön, hogy mégis körül kéne nézni, nem mai darab már, hátha találok esetleg valami jóval esztétikusabbat, ami nem mellesleg jobban is szól...

Olvasgattam a topicot, tök jó, hogy egy csomó ember feltette már helyettem a kérdést, választ is kaptak, de mégis, eddig egyik ajánlott hangfalra sem tudtam egyből rávágni, hogy na ő kell nekem, sajnos képtelen vagyok magamtól dönteni... :DDD

Ezért összeszedtem pár jelöltet:

A Modecom (pl. HF32) és az Edifier (pl. R1900) hangfalak nekem esztétikusan baromira bejönnek, de valahogy mindig volt benne valami DE, hogy pl. a következő 2 jelöltet ajánlottátok helyettük, ha valaki választani akart kettő közül, és eleve, oké hogy ezek még nem nagy összegek, de ennyiért se búgjon már a hangfal :U Vagy mégsem lenne annyira vészes a helyzet?

Ha nem néztem volna meg képet a Genius SP-HF 1255A-ról, kommentek alapján szerintem simán rávágtam volna, hogy na ő kell nekem. De megnéztem...kinézetre nagyon gagyinak tűnik... vagy tényleg van annyira jó (ár/érték arányban), hogy akkor is ezt válassza az ember? Esetleg élőben nem annyira vészes?

Többször előkerült a Creative T20 is, amiről szintén nagyon jókat mondtatok...és még tetszik is. (kinézetre) De nem picit ez egy kicsit? Most lehet hülyeséget kérdezek, de azért az X-230 a mélynyomóval tud szólni rendesen, ebben mennyivel kevesebb a kraft? Nem hiányozna belőle, és úgy eleve a többi 2.0-ból is az erő? (nyilván nem az a lényeg, de azért ha lehet, tudjon olyat is :) ) Egyébként eddig ő áll a legjobban.

Ha nekem mégis kellene a "dübörgős" mély is, akkor melyikre böknétek rá? (esetleg ezeken kívül)
Egyébként szerintem botfülem van, általános zene-játék-sorozat használatra kéne a cucc, éés úgy 25k-ig gondolkodok. Eleve, ezekhez képest nagyon szarnak számít az X-230, mármint annyira, hogy megérje szintén ilyen alsó kategóriára pénzt költeni?

Remélem nem egy halom olyan kérdést tettem fel, amire már nagyjából válaszoltatok is. Visszaolvasgattam, de nem találtam meg azt, ami nekem kell.

Köszi a választ előre is! :R

(#15892) dudika10 válasza FrozeN` (#15891) üzenetére


dudika10
veterán

De, ez egy halom olyan kérdés, amit rendszeresen megválaszol valaki. :)

x230-ról bármelyikre feljebb lehet lépni nyugodt szívvel.
Ha elférnek a nagyobbak is, akkor a T20-at ki is húzhatod a listáról.
1255A nem olyan vészes élőben, de szerintem úgy sem szép.
Dübörögni egyik sem fog, de lesz elég mély mindegyiknél. Meg lehet őket gyorsan szokni, csak adj egy hetet, és ne kösd vissza egyből az x230-at. utána az x230-at rossznak fogod érezni.

Ha van rá keret, akkor az Edifier R1600-at vagy az 1900-at nyugodtan megveheted. Ezek azok, ahol már a DE az nem egy DE, hanem csak egy De. Akárhogy is nézzük ez alsó kategória, itt mindig lesz valamilyen "de".
De még tízszer ennyiért is mindig lehet találni valami kisebb "de"-t.
Mellé egyikkel sem nyúlhatsz egyébként, dönteni meg senki nem fog helyetted. Ha lehetne egyértelműen dönteni, akkor nem volna több ajánlott modell. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15893) freelanced


freelanced
addikt

Amúgy az R1900 TII-nél már lehet hallgatni a FLACot? Szóval értékelhetően? Most Superlux HMD660E fejhallgatóm van ebben nagyon jól szól, a flac is számithatok hasonló hangzásra az Edifiertől vagy felejtsem el? Amúgy voltam a 220Vban és azt mondták, hogy nem valami jó, vegyek logitechet ráadásul 2.1et erre most mit mondjon az ember?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15894) dudika10 válasza freelanced (#15893) üzenetére


dudika10
veterán

[link]

Ez igaz a HMD660-ra is nagyjából.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15895) freelanced


freelanced
addikt

Hát nem tudom a Superlux fülesemmel ég és föld a 320 vs. FLAC

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15896) PuMbA válasza freelanced (#15895) üzenetére


PuMbA
titán

Ha te magad csinálod az MP3-at az FLAC-ból LAME-mel akkor biztos nem :)

(#15897) _adaml21_ válasza FrozeN` (#15891) üzenetére


_adaml21_
őstag

Tudom, hogy már leírtam sokszor, de szerintem nagyon igényes felépítésű és kinézetű az 1255A. Sokkal szebb, mint a manapság oly divatos "zongoralakk" bevonat, ami fotón biztos jobban mutat, de élőben, főleg egy-két ujjlenyomat után nagyon ocsmány. Hangjára meg aztán tényleg nem lehet panasz az 1255A-nál, rendkívül praktikus az előlapi hangerő-basszus-treble potik, a fejhallgató-kimenet valamit a line-in.
A potik nagyon szépen járnak, némely "dj-keverőpultnak" gányabbak a tekerői.

Egyébként ez a zongoralakk az autókban is kezd elterjedni, ott is rettenetesen gagyi, én csak kisebbségi-fabetétnek hívom :D

[ Szerkesztve ]

(#15898) dudika10 válasza freelanced (#15895) üzenetére


dudika10
veterán

Egy 3 doors down felvétel MP3-ban valóban nagyon különbözik egy Vivalditól flacben. De erről nem a kiterjesztések tehetnek...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15899) harry válasza FrozeN` (#15891) üzenetére


harry
veterán

Egyikkel sincs olyan gond, ami ket nap utan is zavarna... Genius szerintem nem csunya, a fa resz teljesen szep, de az ezust sem veszes, ennyiert szerintem teljesen jo. Creative-ot nem vennem, szerintem annyiert draga.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15900) Dewildoe


Dewildoe
csendes tag

Heló.
Eddig egy Logi G51 tulaj voltam de most hogy eladtam lenyúltam az asszony Logi z120-asát és rájöttem hogy sokkal szebben szól ezért elolvastam pár ezer hozzászólást és sokszor ajánlottátok a Edifier 1600T+-t ezért nálam is az lett a befutó. Hangkarim xonar D1, RCA van jó minöségü. Sokszor javasoltátok hogy a 2 láda közti kábelt sem árt cserélni jobbra, csak az lenne a kérdésem hogy milyenre elég hozzá sima 0,75-ös repro kábel vagy valami spécibb árnyékolt kéne?
Mindenkinek Köszönöm a hozzászólásokat sokat segitett a választásban.
Üdv Dewildoe

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.