Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15151) harry válasza Ibituba (#15147) üzenetére


harry
veterán

Árból sok következtetést nem érdemes levonni, pl. az 1900TII régebben 22k volt, most meg 28-33k között mozog.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15152) HUAFBANDITA válasza CsIrKeRaToR (#15150) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Szia! Szerintem más-más a felhasználási területe mindkettőnek, azt kell eldöntened, hogy főleg zenére, vagy filmre kell! Nekem Z906 van ami filmek alatt brutális, de zenénél már bántó magas hangerőn az összkép! Ha gép mellé kell zenélni akkor MS40 szerintem, de azt még nem hallottam!

(#15153) harry válasza CsIrKeRaToR (#15150) üzenetére


harry
veterán

Nem értem, mi a baj a C3-mal? Minőségi szép hangzást kapsz, sok méllyel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15154) Chosen


Chosen
addikt

Üdv újra.

Nos egy Modecom MC-HF32 mellett döntöttem végül. Hangban nagyjából hozza amit kell, TV-mellé kicsit visszavett méllyel jó. Arról nem tudok nyilatkozni hangban jobb/rosszabb-e mint az 1255A, de valahol a közelében lehet. Amiben viszont számomra mindenképpen jobb, az a kinézete, sokkal elegánsabb, mint az ízléstelen festett műanyagos 1255A, már csak emiatt is megérte a pénzét. 2 kimenet nagyon hasznos, egyszerre lehet gépre/TV-re kötve, nem kell folyton váltogatni a kábeleket. Hangerő növeléssel nem vettem észre torzulást, feles felett is gond nélkül ment. Hangerőben egy kisebb/közepes nappaliba normális forrásról bőven elég, ha halk a film, vagy az erősítő, akkor bizony már 3/4-re kell tekerni, hogy betelítse a teret. Zenére nekem kevés a tudása, de mint már kiderült az 1255A is, így ebből a szempontból mindegy. (bár még erősen bejáratás alatt van, alig pár napos) Alapjáraton hallok némi búgást, de még utána kell járnom, hogy a forrás okozza-e, mert nem mindenről jött elő.

Összegezve, jól néz ki, jól szól a kategóriában, 2 év garis, csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#15155) PuMbA válasza CsIrKeRaToR (#15150) üzenetére


PuMbA
titán

Hallgass harry-re! Edifier C3 és kész, mert kapsz vele hangminőséget és mélyet is :K

[ Szerkesztve ]

(#15156) CsIrKeRaToR válasza harry (#15153) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Őszintén? Nagyon butának fog tűnni,főleg ilyen hozzáértők körében,de nekem jobban tetszik kinézetre a Z906 és mivel a Z623-ast hallottam élőben szólni,annak is nagyon tetszett a hangja,gondoltam a nagy tesó se lehet rossz... :) A C3 sem rossz,de valahogy nem az igazi..3 hetet meg nem akarok várni arra,hogy,megkapjam,bár ez a kisebbik gond :)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15157) PuMbA válasza CsIrKeRaToR (#15156) üzenetére


PuMbA
titán

"A C3 sem rossz,de valahogy nem az igazi."

Mert a Logitech semmirekellő műanyagfosás szatelitjei szerinted jók?

[ Szerkesztve ]

(#15158) Chosen válasza Chosen (#15154) üzenetére


Chosen
addikt

Hmm ez fura. Mindent lehúzva is búg, de csak a vezérlős oldal. Többi HF32 tulajhoz szól főként a kédésem, ez normális?

(#15159) Archanon válasza Chosen (#15158) üzenetére


Archanon
őstag

[link]

Gondolom általános a dolog...

Egyébként dizájnra nekem is jobban tetszik a HF32 az 1255A-nál, de üresjáratos búgást nem szeretnék, no meg drágább is valamivel... Szakik, van a kettő között érdemi különbség hangzásban? Valamelyiket most már megveszem a kettő közül... :DDD

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#15160) CsIrKeRaToR válasza PuMbA (#15157) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Igen,nekem tetszik. Az hogy nekem mi tetszik,azt szerintem elég,ha én tudom. Tudom, a Te több százezres Hi-Fi rendszeredhez képest a Logitech egy "semmirekellő műanyagfosás",valószínűleg a földöntúli igényeidet sem tudná kielégíteni,viszont az enyéimet annál inkább. Hidd el,ha lenne 300ezrem,lazán elkölteném hangrendszerre,de nincs,ezért egy "ilyen szar" is megteszi. :R Már megvan melyiket veszem,köszönöm a segítséget.

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15161) _adaml21_ válasza CsIrKeRaToR (#15160) üzenetére


_adaml21_
őstag

Nem, félreértelmezed, a Logitech a saját árkategóriájában megtalálható 2.0-khoz képest "semmirekellő műanyagfosás", mint például az Edifier C3-mhoz képest.

(#15162) Jézus1969


Jézus1969
tag

a logitech x-230 még elég szépen szól, a méretéhez képest brutál mélyekkel, csak sajnos magashangok nélkül. amit utána kiadott z-szériát hallottam már jóval gyengébbek. igaz a drágább tipusait nem hallottam.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#15163) CsIrKeRaToR válasza _adaml21_ (#15161) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Alá is támasztanád az állítást? Ha hallottál már egy Z906-ost és egy Prodipe Pro 5-öt,avagy egy Behringer MS-40-est,nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre. 2.0 kategóriában,ugyanis a C3 2.1 . :)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15164) PuMbA válasza CsIrKeRaToR (#15160) üzenetére


PuMbA
titán

Jó, akkor vedd drágábban a rosszabbat :) Ki mondja, hogy költs el annyit? Én csak azt mondom, hogy az adott pénzmennyiségedért a C3-mal kapod a legjobb neked tetsző hangzást. Az én Hi-Fi rendszerem 15 000 Ft-os szóval ezt nem találtad el, de jobb, mint a Logitech műanyagfosás :))

[ Szerkesztve ]

(#15165) Chosen válasza Archanon (#15159) üzenetére


Chosen
addikt

Az az érdekes, hogy első két napon nem búgott ennyire hallhatóan, tényleg csak minimálisan, de tegnaptól már elég hallhatóan megy. Nálam nem vészes, mert nappaliban van, mindenki jön-megy, de PC mellett, szobában, ez a mostani búgása már zavarna.

(#15166) CsIrKeRaToR válasza PuMbA (#15164) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Rendben. :DD Majd döntök. :D

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15167) _adaml21_ válasza CsIrKeRaToR (#15163) üzenetére


_adaml21_
őstag

Igen, hallottam a Logitech Z906-ot, nem is egyszer.

(#15168) CsIrKeRaToR válasza _adaml21_ (#15167) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Rendben,vélemény? Mivel ad szebb hangzást mint egy 2.0...egyebek..?:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15169) dudika10 válasza CsIrKeRaToR (#15163) üzenetére


dudika10
veterán

Az összes megfordult már az asztalomon az általad felsoroltak közül. A Prodipe maradt is.

Egyik sem egy kategória a másikkal.
Z906-tal kapsz térhangzást, de minek ha nincs mellette minőség? :(
50k-ért meg lehet venni, ha az ember csak 5.1-es filmeket nézne a nappaliban, vagy ha kocajátékos az ember, és az élményre kihegyezett játékokkal szeretne játszani egy pici szobában.
Ha a fentebb említettek nem 98%-ban fordulnak elő, akkor már nem hiszem, hogy bárkinek is jó vétel volna.

Prodipe hangminőségben más szint a többitől, viszont a jó minőségért beáldoztak a mély aljából, ami nem baj, de kezdő nagyravágyó nem feltétlenül értékelné.

C3 egy nem túl rossz kompromisszum, ha az ember szeretné, hogy megmasszírozza néha a basszus a beleit.
MS40 csak akkor, ha kellenek a digitális bemenetek. Egyébként nem nyújt sokkal többet, mint az olcsóbb Edifierek (bár beszerezhetőség terén lehet, hogy jobban áll, és az első reflexnyílás is nagy segítség, ha csak falra tolva lehet elhelyezni a hangszórót).

Vadászhatsz használtan egy Genius 1255A-t, majd eldöntheted, hogy milyen irányba akarsz továbblépni, és bukás nélkül továbbadhatsz a geniuson (ezt eljátszhatod bármelyik ajánlott hangfallal).

Ha csak úgy választasz egyet, és nem hallgatsz meg mást, akkor nem tudod meg sose, hogy jól választottál-e. Ami nem feltétlenül baj, csak akkor lesz az, ha utána visszajössz, és leírod, hogy a z906 milyen jó, mert azzal félrevezetsz másokat. :K

Ha valahol azt olvasod egy random fórumozótól, hogy "ez meg ez milyen jó", azt sose szabad elhinni. Ellenben ha valaki szidja, akkor az már valószínűleg hallott jobbat/mást. Az már egy fokkal többet ér, mint vélemény. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15170) Jézus1969


Jézus1969
tag

Edifier P3060 2.1 erről a tipusról tapasztalat valakinek?

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#15171) tixem


tixem
addikt

Üdv!

Vettem egy Logi X-530-at. De nem egészen megy úgy ahogy kellene. 5.1-es filmnél nem szól az összes csak a két front jobb+bal, meg a mélynyomó. De a többi nem.

ASRock P67 extreme 4 lapom van, ott hova kell rakni? Mert már ahány féle lehetőség adódhat, annyiféleképp próbáltam de valamelyik mindig csöndben van. Driverek fent vannak. Windows vezérlőpultba ha bemegyek és letesztelem 5.1 surroundban, a center és a mély nem szól a többi igen.
Mi a franc lehet vele, vagy csak én vagyok ilyen hülye hozzá?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15172) tixem válasza tixem (#15171) üzenetére


tixem
addikt

van hozzá egy ilyen bizbasz, ebbe hátul belemegy a három jack csati. Elöl ami látható kettő az miféle szerzet? Belepróbáltam a jacket nem megy bele, jól gondolom, hogy az egyik megy az spdif-be, a másik meg aux-ra?
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15173) gogi? válasza tixem (#15171) üzenetére


gogi?
tag

Ilyen lapom van nekem is és jelenleg Logi z506 -ot hajt . Ha a filmlejátszon és a hangkarinál minden be van állitva akkor mennie kell 5.1-ben és 3 vezeték megy a hangkariba . Az a baj ha zenét halgatsz akkor más beállitás kell én ezért csak 1 kábellel kötöm össze és szol minden hangszóró igaz csak sztereóban .

Ha valakit érdekel a most váltam meg egy új M-Audio av30-tol 14e-ért gyönyörüen szolt csak nekem kevés volt a mély kis hangerőn .A Logitech z506 tud bömbölni rendesen rengeteg mély van benne csak nekem hiányzik belölle a magas .
Félek túl drágát venni mert mi van ha nem vagyok vele elégedett és nem bírom kihajtani panelban .Ezért lehet ,hogy inkább veszek egy komolyabb dj fülest .Valaki esetleg tudja melyik a kényelmesebb : Pana dj1000 - Technics 1200 ,1210 - Sony V700 .

(#15174) tixem válasza gogi? (#15173) üzenetére


tixem
addikt

ha csak az egyiket dugom be akkor csak egy szól. Valami nem jó. Azzal az átalakítóval kell valamit csinálni szerintem, valaki magyarázza el részletesen.

:R

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15175) _adaml21_ válasza gogi? (#15173) üzenetére


_adaml21_
őstag

Bár nem ide tartozó téma, de röviden talán azért leírhatom neked, hogy attól még, hogy "DJ füles" nem biztos, hogy jobban szól, mint egy olcsóbb, "nem DJ füles".

Véleményem szerint jobban járnál valamilyen Shure fülessel, 25-30ezres kategóriából, mint itt bármelyik DJ fülessel.

(#15176) gogi? válasza _adaml21_ (#15175) üzenetére


gogi?
tag

Jelenleg 2 Panasonic van 50mm -es 8-27000mhz és 10-27000mhz -et tudnak ezek a dj fülesek meg 3-5 mhz -töl szólnak onnan gondolom ,hogy jobbak .

(#15177) gogi? válasza tixem (#15174) üzenetére


gogi?
tag

Egy kábelnél csak a zöldet zöldbe dugod és szól mind az 5 . Persze a hangkarit állitsd stereora!

(#15178) dudika10 válasza tixem (#15174) üzenetére


dudika10
veterán

A 3 jack csatlakozót kell bedugnod az alaplap hátuljába. Mindet a neki megfelelő színű aljzatba.

Feltelepíted az integrált hangkártya legfrisseb driverét miután eltávolítottad az előzőt, valószínűleg érzékelni fogja, hogy hova vannak bedugva csatlakozók, és az is lehet, hogy felajánlja, hogy állítsd be őket.
Beállítgatod (zöld a front, fekete a rear, sárga a sub/center), majd megnézed a tesztnél, hogy így működnek-e.
Ha a sub és a center fel van cserélve, akkor megkeresed azt a funkciót, ami ezt állítja (valahol kell lennie).

Megnézed a vezérlőpultban, hogy ott is ugyan ezek a beállítások szerepelnek.

Keresel egy filmet, ami valóban 5.1-es. Elindítod valami értelmes lejátszóval, bemész a lejátszó beállításai közé, és megnézed, hogy ott is szerepelnek-e a megfelelő beállítások.

Élvezed az 5.1-et.

Azzal az átalakítóval neked nincs dolgot. Az csak arra jó, hogy az összes hangszórón ugyan az a két hangsáv szólaljon meg, de Te 5.1-et akarsz.
Az spdif kimenethez pedig végképp nincs köze. Sztereo analóg kimenetre lehet dugni egy jack-RCA kábellel.

(#15176) gogi?:
"Jelenleg 2 Panasonic van 50mm -es 8-27000mhz és 10-27000mhz -et tudnak ezek a dj fülesek meg 3-5 mhz -töl szólnak onnan gondolom ,hogy jobbak ."
Megahertz? Az igen. :N
Ezek teljesen irreleváns adatok. Semmit, ismétlem semmit nem számítanak.
Ugorj át a fejhallgatós topikba, olvasd el az első hozzászólást, fusd végig az ajánlott listát. ;)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15179) tixem válasza dudika10 (#15178) üzenetére


tixem
addikt

igen, így már jó lett, ezer köszi :R :C

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#15180) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Ezt a Behringert hallgatta már valaki? [link] Újonnan 100E 1pár, használtan most 65ért hirdetnek egy párt amit 60ért meg lehetne próbálni talán elhozni... baz megyében van meghallgatni nem érné meg innen győrből sajnos. meghallgatás nélkül ugyan nem venném meg de a kérdés az lenne attól aki már hallotta hogy inkább 60ezres a hangja vagy 100ezres?

(#15181) kadet93 válasza Ibituba (#15180) üzenetére


kadet93
tag

Én nem olvastam túl sok jót róla külföldi fórumokon. 60-ért ezt vedd: http://hardverapro.hu/apro/prodipe_pro_5_ribbon_studio_monitor_par/hsz_1-50.html

(#15182) #84221696 válasza kadet93 (#15181) üzenetére


#84221696
törölt tag

A prodipe-ot a hardverapróból én is ajánlom. Ha lenne 60 forintom, már meg is vásároltam volna. :)

(#15183) Ibituba válasza kadet93 (#15181) üzenetére


Ibituba
aktív tag

követem az aprót folyamatosan. láttam ezt a hirdetést is meg a beajánlásokat is láttam. nem kell. de azért kösz.

(#15184) dudika10 válasza Ibituba (#15180) üzenetére


dudika10
veterán

A Behringer ezen termékei nem igazán ajánlhatóak szerintem.
A 100k-s ár messze sok, a 60k már közelít egy reális árhoz, de 60k-ért sem ezt választanám, az biztos.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15185) Ibituba válasza dudika10 (#15184) üzenetére


Ibituba
aktív tag

köszönöm a választ. amúgy az ajánlott ribbonos prodiope 60ért nekem azért sok mert 68 körül van zsír újan a sima pro 5, ami semmivel nem gyengébb ezen hirdetett használt cuccnál. közte 10% a difi árban. ezért nem érdekel hiába 90 felett van az új ára. specifikációkban mindenben ugyan az mint a sima prodipe. a magasat leszámítva. amiről meg azt írja a spec. hogy semmivel nem gyengébb mint a SIMA pro 5-ben... gyengébb??? nem is értem.

(#15186) dudika10 válasza Ibituba (#15185) üzenetére


dudika10
veterán

Van bőven előnye a ribbonnak. +30k-t szerintem nem (/sem) ér (mivel ezen a szinten ez +50%-ot jelent árban), de -8k-t már simán.

Teljesen más kérdés, hogy fél éves az a "használt" cucc, és schawo teljes mértékben megbízható.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15187) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ezt ismeritek?
Genius 1255A helyett szóbajöhet?
Bevallom ez jobban tetszik.

Alias: Júzer error

(#15188) PuMbA válasza -HajTömeg- (#15187) üzenetére


PuMbA
titán

Egyértelmű, hogy nem :) A topikban már sokszor leírtuk, hogy a több hangszórótól nem fog semmi sem szebben szólni. Ebben van 2db 2"-os, az 1255A-ban meg 1db 4"-os, nem kérdés, hogy az utóbbi a jobb.

(#15189) -HajTömeg-: Hát lehet választani, szépség vagy hangminőség. Ebben az árkategóriában és még feljebb is egy ideig ez a szituáció.

[ Szerkesztve ]

(#15189) -HajTömeg- válasza PuMbA (#15188) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:O derondaaaaaaaa :DDD

Pumba! Az a baj,hogy nőknél is mindig ezek közt kell választani :D

A 1255 így néz ki vagy így ? Nem ugyanaz a kettő.
Vagy van régebbi,meg újabb?

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#15190) dudika10 válasza -HajTömeg- (#15189) üzenetére


dudika10
veterán

Ez vagy ez?

Utóbbi. Élőben nem kelt ennyire gagyi hatást, de szépnek szerintem úgy se lehetne nevezni.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15191) -HajTömeg- válasza dudika10 (#15190) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Tévé mellé szeretném és valahogy olyan hlyén néz ki egy ilyen fa doboz a plazma mellett :(((
Korábban volt egy kérdésem , amire Cyberpunk írta,hogy lehet az volt a probléma,hogy túl közel volt a hangfal a tévéhez.
Na én ezeket a hangfalakat közvetlen a tévé mellé szeretném tenni a falra.
Visszhangozni fog? :U

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#15192) dudika10 válasza -HajTömeg- (#15191) üzenetére


dudika10
veterán

Ha falra akarod tenni, akkor nem is ajánlanék hátsó reflexnyílásos dobozt (de ha azt választod, akkor is "zárttá kell alakítani", mert különben a levegő ott fog suhogni a dobozok és a fal közt). Ez érvényes akkor is, ha nem falra akarod fúrni, csak nagyon közel van a falhoz.
Ha falra akarod fúrni, akkor arra is figyelni kell, hogy a kezelőszervek ne a hátulján legyenek, és a kábel is elférjen (egyébként nem ajánlom a falra fúrást, ha már egy picit elhúzod a faltól, az is sokat segít). Ha túl közel van a falhoz, az a mélyeken is emel elég sokat.

Visszhang sokmindentől lehet.
Legnagyobb hiba, ha a tv hangszórói nem kapcsolnak ki külső hangsugárzó használata esetén. Azoknak mindenképp ki kell ilyenkor kapcsolniuk.
Lehet visszhangos maga a hangszóró és a szobaakusztika is lehet rossz. Ez utóbbin szőnyeggel, függönnyel, képekkel lehet némileg javítani (meg persze céleszközökkel, amik jó drágák, és nem mindenki tűr meg méteres diffúzorokat a nappaliban :) ).
Így látatlanban senki nem fogja neked megmondani, hogy miért visszhangzott, és hogy másik szett fog-e. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15193) -HajTömeg- válasza dudika10 (#15192) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Na,okosodtam.
Egyébként nem kapcsolódtak ki a tévé hangszórói,ez tuti.
Sajnos elég nagy helyhiánnyal küzdök.
Ágy, a végétől kb 30cm-re egy fal,amin van a tévé.(és ezen a 30cm-en át is járok olykor,ha ablakot nyitok)
Picit jobb hangot szeretnék,mint a doboz,de földre nem rakhatom :( ,ezért gondolkodtam elsőre hangprojektorban,amit a Tv alá vagy fölé raknék.
NAjó,hát passz,majd kitalálom,de a tanácsokat köszi.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#15194) dudika10 válasza -HajTömeg- (#15193) üzenetére


dudika10
veterán

Jó hanghoz nagy térfogat kell (vagy fejhallgató).
Ezek a dobozok a 30 centit egyből 10-re redukálják egyébként, bármit is csinálsz.

Ha nem kapcsolódtak ki a TV hangszórói, akkor keresni kell valami beállítást.
Milyen TV, milyen kimenetébe dugtad ...
Sok az ismeretlen változó és kevés az egyenlet. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15195) -HajTömeg- válasza dudika10 (#15194) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Unokanővéremnél néztem a visszhangos hangprojektort,igazából nem kell rá megoldás,csak nem értettem mi okozza :)
Egyébként optikai kimenetre volt dugva azt tudom.
Marad a szar hang :DDD

Alias: Júzer error

(#15196) HUAFBANDITA válasza dudika10 (#15169) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Tudom, hogy itt személyeskedésnek helye nincs, de ha megköveztek akkor is az a véleményem, hogy mielőtt itt próbálunk sok éves tapasztalatot megosztani, és jó tanácsot adni itt némely "kérdezőnek" ,sokat számít, hogy kinek akarunk segíteni, és itt a kor és a zenei felfogás sokat befolyásol, és itt főleg az illető kora ami jó lenne ha kiderülne némely esetben. (kannás bor+kóla, vagy almalé nem is kell ennél több, hogy érett száraz vörösbor? fujj) Hiába mondanám, hogy igyál egy jó száraz Cabernet Sauvignon-t, hiába klasszisokkal jobb egy boroskólánál, úgyis az édes "szart" issza, mert szerinte annak van íze! Szerintem egy sztereó 2.0-hoz meg kell érni, itt kezdésnek értem a Genius 1255A-t, ami az arra már érett embernél eléri, hogy ebbe az irányba érdemes haladni, és akit megfog az nem fog szabadulni! (nálam csak 3 napot volt) Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy aki még nincs kész az úgysem fogja értékelni a hangminőséget a "dübörgés rovására", és nem is fogja hallani a különbséget....

(#15197) JoinR


JoinR
senior tag

60k körül inkább Prodipe Pro 5 vagy erősítő+passzív fal? Csak látom itt pár hsz-szel feljebb szóbajött, kíváncsi vagyok, még ha nem is állok vásárlás előtt, a következő lépcsőfok valami ilyesmi szinten lesz egyszer. :)

(#15198) perempe


perempe
addikt

ModeCom MC-HF56-ot visszakötöttem szükségből a Sure Tripath erősítő/HiVi F5BN után. :(((

* Brahms: 4. szimfónia *

(#15199) _adaml21_ válasza HUAFBANDITA (#15196) üzenetére


_adaml21_
őstag

Amúgy lehet zenei berkeken belül is maradni:

A szomszédjancsi 3mas golfjában a két mélynyomó meg a 2 hangszóró sokkal nagyobbat szól 50ezeré', mint a gazdagszomszéd audijában a Bang&Olufsen 800ezeré'... Köll' itt nagyképűsködni!

Kétségkívül jó hasonlat a boroskóla :D

(#15200) harry válasza HUAFBANDITA (#15196) üzenetére


harry
veterán

Épp ez a cél, hogy egy jobb irányba 'tereljük' az embereket; a jobb minőségre való fogékonyság, nyitottság meg nem életkor kérdése. Nekem is itt ajánlották először a 2.0 hangfalakat, és teljesen meggyőztek. Jobban mondva, egy minőségi 2.1 is biztos durva, ilyet még nem volt alkalmam kipróbálni, csak azt mondom, hogy azonos áron így utólag szerintem jobb, hogy a sztereót vettem, egy gagyi 2.1 helyett, mert teljesen másképp hallom a zenéket, és ezt sokkal jobbnak tartom. Ezért sem fogunk gagyit ajánlani, tessék megtanulni, minek-hol a helye, nem búgó mélyből állnak a "zenék". És amíg nem vesz egy rendesebb rendszert (még akár a 10k-s kategóriás 2.0-k közül), addig hogyan is tudná ezt tapasztalni? Szóval szerintem nincs ezzel gond, aki kicsit is fogékony, azt jobb belátásra lehet bírni, aki meg nagyon értetlen, vagy teljesen más elképzelése van a dolgokról, és még csak hajlandóság sincs benne az iránt, hogy kipróbáljon valami mást, és esély sincs arra, hogy esetleg ő tévedne, annak olyan mindegy, vegyen, amit akar. Mondjuk az ilyen meg minek jár fórumra. Még egyszer: nincs azzal baj, ha valakinek kevés pénze van, vagy mindenképp 2.1-et akar. De lássa a korlátokat, és azt, hogy valahol kompromisszumot kell kötni, leginkább vagy az ár, vagy a minőség terén.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.