Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) BMWFan válasza HoReSz1975 (#15799) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Én is a hardverkertől rendeltem volna,január 13.-án adtam le a rendelést,tegnapelőtt szóltak hogy bocs,de nincs. Pedig amikor rendeltem,7 érkezett volna 3 nap múlva... Szóval vettem egyet az edigitaltól,tegnap már itthon is volt.

(#15802) Skizz


Skizz
addikt

R2000-es Edifier-t nem tudjátok, hol lehet itthon beszerezni?

(#15803) Chosen válasza harry (#15800) üzenetére


Chosen
addikt

1250B-t megrendeltem, elvileg csütörtökön érkezik, ha gondoljátok majd írok róla pár sort.

[ Szerkesztve ]

(#15804) kadet93 válasza Skizz (#15802) üzenetére


kadet93
tag

r2600 van,de nem rossz az ára.

(#15805) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Üdv
Kellene egy alap 2.0 vagy 2.1 hanggal, amit a fiam szobájában használnánk gyerek zene hallgatására. Igények : kis hely igény , elfogadható hang minőség.
Én 2db használt 2.0-s szettet találtam az egyik egy Altec lansing VS2420, a másik Géniusz sp-hf800 pro. Melyiket érdemes megvenni? Esetleg, ha valaki látott itt az aprón 4-6 kft -ért jobbat az is jöhet . Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#15806) harry válasza Chosen (#15803) üzenetére


harry
veterán

Gondolom többünket érdekelne néhány első benyomás, szóval jöhet, köszi. Persze idő, mire bejáratódik. Mi lesz az összehasonlítási alap?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15807) Chosen válasza harry (#15806) üzenetére


Chosen
addikt

Csak egy MC-HF32 van itthon, így túl sok tapasztalatom nincs,1255A-t is csak egyszer hallottam, de megteszem amit tudok.

(#15808) Chosen válasza harry (#15806) üzenetére


Chosen
addikt

hardverkertől függ egyébként az érkezés, 1255A három hetes csúszása majd kifutása után már ki tudja tartják-e a holnapi érkezést.

[ Szerkesztve ]

(#15809) freelanced válasza Chosen (#15808) üzenetére


freelanced
addikt

Elég off de Fable *-*

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15810) Zodicus válasza Zodicus (#15367) üzenetére


Zodicus
senior tag

Végül megrendeltem az Edifier R1900-at, de már itthon és holnap érkezik. Már nagyon várom :C

(#15811) freelanced válasza Zodicus (#15810) üzenetére


freelanced
addikt

Írnál róla esetleg majd pár szót? Én is ilyet szeretnék, ha nem jön össze az itteni 1600-os. Üdv!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15812) Chosen válasza freelanced (#15809) üzenetére


Chosen
addikt

Az bizony. :R

(#15813) HoReSz1975 válasza harry (#15800) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Mindegy megrendeltem a Genius SP-HF1250B 2.0 hangfal, barna -t, majd meglátom milyen lesz :U

[ Szerkesztve ]

(#15814) JoinR


JoinR
senior tag

Korábban ígértem egy R1600 vs R1900 tesztet, idő hiányában kicsit szűkebb leszek, mint terveztem, de igyekszem tömör lenni cserébe. Tehát Edifier R1600 Plus-ról és R1900TII-ről van szó.
Felépítésben a kettő hasonló, képeken látszódik, hogy az R1900TII minden irányban nagyobb, a membrán ugyanakkora, azonban az R1600-nak öblösebb a széle, így jobban ki tud mozdulni.
Dobozban ugyanazok a dolgok találhatók, ugyanaz a hangfalkábel, rca-jack. Külsőre az R1900 számomra komolyabb hatást kelt az egyszínű kinézetével, nekem az R1600 kicsit csicsás a sok ezüsttel és fényes csavarokkal. Persze ha a szövet burkolatot az elején nem vesszük le, szinte ugyanolyan a kettő :)
R1600 kezelőszervei jobban kézre esnek, bár aki mindig windows-ból állítja a hangerőt, annak nem számít. Az equalizer sokkal szélesebb (vagyis túl széles) tartományban változtat az R1600-on. Míg az R1900-nál pl. max mélyet tekerve egy idő után megszokható (sőt, még el is hinném, hogy neutral-on van), addig az R1600-é számomra használhatatlan és élményromboló volt a legkisebb állítás is, végállásokról nem is beszélve. Nekem hangzásra az R1900 egyszerűen jobban tetszett, alapból (minden neutral-on) mélyebb hangolású, és a fórumon korábban említett több/jobb közepet csak megerősíteni tudom. Az R1600 egy sokkal szélesebb felhasználói körnek készült, a mélyre és a magasra fekszik rá, már alapból azokat kiemeli az R1900-hoz képest. Max basszust tekerve mindkettőn az R1600 nagyon elhúz, nekem elég szokatlan a mélye, valóban több van benne, mint az R1900-ban, van egy tartomány amit jobban megüt, de mélyebbre nem, vagy elhanyagolhatóan kevesebbet megy le. Max hangerő közelében amit nagyon szeretek az R1900-ban, hogy még akkor sem torzít egy picit se, ezzel szemben az R1600 csúnyán betorzít a végén.
Egyébként most 1-2 napig hallgattam a 2-t felváltva egy Fiio E10-ről, így 1 mp alatt ki tudtam cserélni a jack-et, de néha vakteszten szinte el se tudtam volna dönteni melyik szól, annyira hasonló a kettő megfelelő körülmények között. Összességében szerintem pont annyi különbség van a kettő között, ami az árukon meglátszik, az a párezer forint. Karakterük pedig hasonlít a külsejükre, az R1600 kicsit hivalkodóbb, menőnek tűnő, de azért a nagytesó amikor igazi kihívás van ott van a szeren, és oktat. :)

Hátul
Elöl
Kép3

Audiotrak Prodigy HD2 RCA-RCA kábel vs. gyári Edifier RCA-jack kábel :DDD

Kép4

[ Szerkesztve ]

(#15815) JoinR válasza JoinR (#15814) üzenetére


JoinR
senior tag

Linkekben a thumb-ot írjátok át view-ra ahol kicsi, és akkor rendes méretű lesz, bocsi :B
Jah még annyi, hogy kikapcsoláskor az R1600 elég nagyot pukkan, az R1900 szinte teljesen néma végig.

(#15816) harry válasza JoinR (#15815) üzenetére


harry
veterán

Alapzaj és telefonos aktivitással kapcsolatos zaj melyiknél mennyire jellemző? Tipikusan pl. ha hívás érkezik. Engem ez zavar legjobban a 1255a esetén, ha mellette a telefonom.

Árban nincs igazán különbség, 28k-ért láttam mindkettőt a legolcsóbb helyeken (pcgear és pl. edigital).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15817) JoinR válasza harry (#15816) üzenetére


JoinR
senior tag

Az R1600-nak van egy kis alapzaja, de nem vészes, illetve az gerjed is a telefonra, az R1900 néma, mint a sír. :)

(#15818) CarajoEsp válasza JoinR (#15817) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Szia. Ha kozel hajoszl az R1900T-hez, akkor a jobb oldali hangfalbol, amiben a tap van, nincs tap bugas?
Mert nekem ez az egy minusz van a cuccbol.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#15819) Zodicus válasza JoinR (#15814) üzenetére


Zodicus
senior tag

Tetszik a beszámoló, köszönöm. Általános kérdésem lenne: ezeket a hangfalakat minden használat előtt-után ki-be kell kapcsolni, vagy nyugodtan lehet bekapcsolva hagyni?

[ Szerkesztve ]

(#15820) KiLo33


KiLo33
csendes tag

Sziasztok!

A topik és a webshopok átnézése után erre esett a választásom:
Edifier C2X Edifier C2X 2.1 (UGEDIG00045) a plazamarketből

Nagyrészt zenére lenne, néha film, laptophoz. Fontos nekem a basszus és ez tűnt a legolcsóbbnak az értelmesek közül. Mi a véleményetek róla? Illetve szívesen fogadok mindenféle jó tanácsot :)

(#15821) JoinR válasza CarajoEsp (#15818) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha közel hajolok, hallok egy kis alapzajt igen. De 2-3 méterről már észrevehetetlen.

(#15819) Zodicus

Én bekapcsolva hagytam mindig, nem hiszem, hogy lesz baja emiatt. Ha meg nincs -hallható- alapzaj, akkor szerintem fölösleges kapcsolgatni. Pár tized wattnál se fogyaszthat többet..

[ Szerkesztve ]

(#15822) HoReSz1975 válasza Chosen (#15808) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Ha jól látom február 14. -ét írtak, lehet nem várom meg, még 1 hét :Y

(#15823) Chosen válasza HoReSz1975 (#15822) üzenetére


Chosen
addikt

Ma már 14. Kb ma délig még 7.-e azaz mai szállítás volt.

(#15824) HoReSz1975 válasza Chosen (#15823) üzenetére


HoReSz1975
őstag

A mai esti foglalás értesítőbe azt írták, hogy 7. -i szállítás, de nincs raktáron, gondolom nem jött nekik, a honlapon meg 14. -i szállítás van :U

(#15825) dudika10 válasza Chosen (#15823) üzenetére


dudika10
veterán

A hardverker azt a dátumot írja ki, amit kap. A keresettebb/ritkább/újabb termékek esetén nem tudják teljesíteni általában, de ez általában nem a hardverkeren múlik, hanem az értékesítési láncban már hamarabb elakad az árú. A dátum max tájékoztató jellegű az ilyen esetekben.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15826) csyo


csyo
senior tag

ezen az oldalon kicsit más a top 10-es lista studio monitorok terén...

Mit szoltok ezekhez?

Legyen szép a napod!

(#15827) dudika10 válasza csyo (#15826) üzenetére


dudika10
veterán

Kicsit más? Mihez képest kicsit más? :F

Csak annyit szólok hozzá, hogy nem sok értelme van az ilyen listáknak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15828) AMDFan válasza csyo (#15826) üzenetére


AMDFan
addikt

Ezek közül a legolcsóbb BX5 is 60.000 Ft párban, a legdrágábbak meg 350.000 Ft körül mozognak.
Én örülnék neki ha a topic elindulna az igényesebb eszközök irányába, de sajnos nagyobb igény mutatkozik a 10e Ft-os árkategóriájú cuccokra, szóval enne a listának nem sok értelme van itt. A hangfalak amúgy jók amiket felsorolnak benne.

[ Szerkesztve ]

(#15829) Chosen válasza dudika10 (#15825) üzenetére


Chosen
addikt

Ó én azóta már képben vagyok, hívtam is őket, ők is hívtak, mindenről informáltak.

Pü-met olvastad?

(#15830) Zodicus válasza JoinR (#15821) üzenetére


Zodicus
senior tag

Köszönöm. Abszolut nem hallható alapzaj. Nagyon szép kellemes hangja van, nem bántam meg a vételét.
Bejáratásra van valami bevált folyamat? Vagy csak használjam ahogy és majd bejáródik?

(#15831) horvathkrisz válasza JoinR (#15821) üzenetére


horvathkrisz
addikt

" Pár tized wattnál se fogyaszthat többet.."
Ebben egeszen biztos vagy? :F

(#15832) JoinR válasza horvathkrisz (#15831) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem, de ha házimozi rendeszerekből indulok ki (arról találtam adatot neten), sokkal több nem lehet. De fogyasszon 1-2W-ot, az kb. 1-2 Ft-ba kerül 1 nap ha egész nap be van kapcsolva (50 Ft/1 kWh árral)...hát én annyiért nem kapcsolgatom az biztos :))

(#15833) horvathkrisz válasza JoinR (#15832) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Szerintem bekajál legalább 10W-ot, ha be van kapcsolva, 15körül meg ha hallgatod. De ez csak az én véleményem.

(#15834) JoinR válasza horvathkrisz (#15833) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem tudom, az igaz, hogy itt nincs készenléti mód, hanem végig be van kapcsolva...egy fogyasztásmérőt rakjon rá valaki, akinek van :)

(#15835) imrefazekas


imrefazekas
csendes tag

Sziasztok, Genius SP-HF 1255A-t szeretnék venni, ha még sikerül elcsípnem belőle. Sajnos az íróasztalom elég kicsi, így nem tudom feltenni rá a hangfalakat. Meg tudnátok mondani hogy milyen hosszú a két hangfalat összekötő vezeték? Egyik értékelésben panasz volt a rövidsége... Válaszotokat előre is köszönöm! Üdv: Imre

(#15836) Polllen válasza AMDFan (#15828) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha 60+ körül áldozok a rendszerre, akkor már rákötöm a többi eszközt is és oda jobb már egy erősítő+hangfalpár.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15837) Sonja válasza imrefazekas (#15835) üzenetére


Sonja
veterán

Én pontosan lemértem. 138cm maga a vezeték + a dugó, szóval 140 cm. Épp, hogy elér nekem az asztalomon a két szélén. :K Viszont egy RCA toldó + RCA vezeték, és meg van oldva. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15838) imrefazekas válasza Sonja (#15837) üzenetére


imrefazekas
csendes tag

Köszönöm a segítséged! Hétvégén megejtem a vásárlást. :) Üdv: Imre

(#15839) AMDFan válasza Polllen (#15836) üzenetére


AMDFan
addikt

Ez nem feltétlenül így van, hacsak nem házimozi szettben gondolkozol. De a minőségi házimozi nagyon zsebbenyúlós.

[ Szerkesztve ]

(#15840) Polllen válasza AMDFan (#15839) üzenetére


Polllen
nagyúr

Stereo erősítő és passzív hangfal. Rákötöd a dvd lejátszót, a konzolt, a tv-t, meg a számítógépet és meg van oldva minden.

Aktív hangfal esetén ez elég macera.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15841) AMDFan válasza Polllen (#15840) üzenetére


AMDFan
addikt

Igen, ebben igazad van, ha sok eszközre kell kötni a sztereót akkor praktikusabb a külön erősítő.

(#15842) RM1 válasza csyo (#15826) üzenetére


RM1
aktív tag

Ezek általában jó hírnevű hangfalak, de toplistának nem nagyon van értelme. Majdnem minden ismertebb márka szerepel egy-egy típussal, másrészt a hangfalak is össze-vissza lettek kiválasztva, a legdrágább 5x annyi, mint a legolcsóbb. pl. KRK-nál a VXT egyértelműen feljebb pozícionált széria, mégsem szerepel a listában, Rokitból is pont a legnagyobb. A membránméret alapján is általában a kisebbeket ajánlják közeltérre (és esetleg mélynyomó külön), mert a nagyobb hangszóró lomhább, mint a kicsi. De az sem mindegy mire használod, milyen stílusú zenével, milyen helységben.

(#15843) feco100


feco100
tag

Sziasztok!

Erről a hangsugárzóról mi a véleményetek? Érdemes lehet rá beruházni?
Valakinek esetleg van tapasztalata ezzel a típussal, vagy úgy általánosságban a Modecom termékekről?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez!

(#15844) Chosen


Chosen
addikt

Tegnap mégis megérkezett az 1250B, ma már át is tudtam venni. Egyelőre hallgatás még nem volt, képgaléria: [link]

A reflexnyílással trükköztek a srácok, nem egy sima lyukat vágtak a dobozra, hanem valamilyen cső van még belül: [link] Nem tudom mennyire látszik a képen, de valami ilyesmi lehet: [link] Ez jó nekünk?

(#15845) dudika10 válasza Chosen (#15844) üzenetére


dudika10
veterán

Az volna a jó, ha végre előre raknák nem hátra.
Ebben nincs semmi extra.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15846) Ndruu válasza Chosen (#15844) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az előlapot le lehet venni? Gyanítom nem, mert sehol nem találtam olyan képet róla, ahogy nem volt rajta a védőrács.

Értem. Legalább akkor megvan a védelem, nem lehet megsérteni a membránokat.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#15847) Chosen válasza Ndruu (#15846) üzenetére


Chosen
addikt

Próbáltam, de nem nagyon akart jönni, szóval nem feszegettem tovább.

Finomítottak egyébként a LED elhelyezésén. Totál szemből még mindig szemkiégetős, de mivel mélyen ül, már kis szögből is gyengül. (Tettem fel képet erről is)

[ Szerkesztve ]

(#15848) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Nem porosodik véletlenül valahol valakinél egy pár Radiotehnika (vagy Tento) S-30 hangfal? Vagy valami hasonló? Ismeritek amúgy?
Köszi Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#15849) HoReSz1975 válasza Chosen (#15847) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Milyen a hangzása a 1255A -hoz képest :F Nekem hétfőn érkezik meg, úgyanúgy Hardverker -től 9960Ft -ért. :R

(#15850) Chosen válasza HoReSz1975 (#15849) üzenetére


Chosen
addikt

Meghallgattam pár számot.

Elsőre a mély nagyon kevésnek tűnik. Szerintem ennél az 1255A-ban több volt kicsit. (igaz csak egyszer hallottam) Nem vagyok ebben szakértő, de gondolom a térfogatcsökkentés sem tett jót ebből a szempontból. MC-HF32-nél kicsit jobb a helyzet, ott némileg több van. Legalábbis a hiánya nem olyan drasztikus. 1250B-n kb olyan a mély mint egy gyári Apple fülhallgatónál. Így tudom a legjobban leírni, olyan kattogós.

Magas kicsit sziszegős, de nagyon részletes a középpel együtt, ebben remekel igazán. MC-HF32 inkább mosottabb ezekben a tartományokban, közel sem jönnek ki úgy részletek. (Adele FLAC pl)

TV-zős (nem film!) és olyan zenélős hangfalnak érzem ideálisnak, ahol nincs szükség a mélyre, inkább a másik két tartományra, mert ott tényleg zseniális.

MC-HF32 sokkal inkább filmes-játékos hangfal ahol a mélyek fontosabbak, de a részletesség nem annyira. Középállásban is több a mélye, de a potit kicsit feljebb tekerve már egész korrekt mély kifacsarható belőle.

Pozitívum, hogy csak minimálisan zúg alapon, a HF32-vel ellentétben ezt nem hallottam meg kb ~1 méterre ülve.

LED végül itt is ragasztva lett.

(10 287 Ft jelenleg hardverkerben egyébként)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.