Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) mixi80 válasza AMDFan (#15550) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ, alapból így állítottam be én is ;]
A bejáratási idő 100 óra, ez alatt mennyi a max hangerő amire fel lehet tekerni?

Üdv!

(#15552) AMDFan válasza mixi80 (#15551) üzenetére


AMDFan
addikt

Valójában ez a szett nem egy hangerő bajnok, szóval bejáratás után sem tesz neki jót ha túl hangosan hajtod. Konkrétan 1255A-m nem volt, de egy 3000A-t (az erősítőjét) már sikeresen a másvilágra küldtünk azzal, hogy egy házibuliban tartósan fél hangerő fölött ment.

(#15553) mixi80 válasza AMDFan (#15552) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszi, akkor ehhez tartom magam!

Üdv!

(#15554) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Húgomnak kellene valami hangfal, de max 7 (nagyon max 7,5 k-ig). Tudom, hogy még egy kicsit kéne hozzárakni és ott lenne az első ajánlott hangfal (és én is olyat szeretnék majd venni, de nehogymá' neki is olyan legyen ;] ), de sajnos ez a max, használt pedig sajnos nem játszik. De amúgy is, nem igényes a hangkeltőkre, mostanáig egy 2.1-es Hama valamit használ, de már öregszik. Szóval tudom, hogy itt még nem lehet normálisat kapni, de kérlek segítsetek kiválasztani ezek közül a "legjobbat".

Szóval én a következőket néztem ki:
Edifier 2.0 R600 USB
Genius 2.0 SP-HF360A Wood
Genius 2.0 SP-HF500A Wood

Persze, ha van jobb akkor nyugodtan leírhatjátok.

Köszönöm szépen előre is! :R

(#15555) harry válasza Tomi0703 (#15554) üzenetére


harry
veterán

Valakinek van ilyen Edifier hangfala, ha jól emlékszem, szerintem egynek tényleg jó, de nem tudom, a többihez képest milyen. Régebben olcsóbb volt, talán ajánlottuk is párszor, ám most már igen közelít az ára a 1255a-hoz, ezért nem sokszor került szóba.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15556) harry válasza Tomi0703 (#15554) üzenetére


harry
veterán

Még esetleg annyi, hogy a 360-as egyszerűbb (1 utas), mint az 500-as, hátha ennek következtében azt sikerült jobban összerakni. De csak tippelek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15557) Tomi0703 válasza harry (#15556) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hát, de elvileg a 2 utas jobb nem? Igaz, csak nem ebben az árkategóriában ugye? :DDD
Hát akkor ha régebben ajánlott volt az Edifier akkor szerintem az lesz, ha pedig nem akkor nem tudom. :D
De gondolom a Geniusok is szólnak legalább úgy, mint a mostani Hamája. :)

Köszönöm a választ! :R

(#15558) JoinR válasza Tomi0703 (#15557) üzenetére


JoinR
senior tag

Én az Edifier-t csak akkor venném, ha feltétel a hordozhatóság...USB-ről nem tudom mekkora hangerőre képes. Én is az 1 utast venném már a design miatt is (nekem legalábbis bejön)

(#15559) Tomi0703 válasza JoinR (#15558) üzenetére


Tomi0703
őstag

Elvileg jack is van rajta. Vagy ez inkább USB-re lett kitalálva?
Akkor szerinted 360? Végülis, jó is lenne, ez a legolcsóbb és jobban is néz ki mint a másik Genius. :D

:R

(#15560) JoinR válasza Tomi0703 (#15559) üzenetére


JoinR
senior tag

Megnéztem jó pár képet róla, én nem látok rajta sehol jack-et, és értelme se nagyon lenne, hiszen USB-t úgyis rá kell kötni, mert azon kap áramot - ezen nincs 230V-os csatlakozó, azért is 2x1,2W (1 db USB2.0 port 500mA-t tud leadni 5V-on ami 2,5W)
Mondjuk a mérete elég nagy, ki kéne próbálni, mert így csak találgatunk.

[ Szerkesztve ]

(#15561) Tomi0703 válasza JoinR (#15560) üzenetére


Tomi0703
őstag

Tényleg. Ezt nem is figyeltem. Jack sincs rajta? Akkor ez felejtős.
Kipróbálni szerintem nem tudom. Marad a 360.

Köszönöm szépen a segítséget srácok! :R

[ Szerkesztve ]

(#15562) harry válasza Tomi0703 (#15557) üzenetére


harry
veterán

Ha minőségi anyagokból, megfelelő tervezés, stb útján jutnak el odáig, akkor persze jobb, sőt, a 3 utas még jobb lehet, csak épp ez még nem igazán az a kategória :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15563) klinga80


klinga80
csendes tag

Kérlek, erősítsetek meg abban, ha pl egy ilyet rákötök optikán a tv-re.Azután beállítok egy bizonyos hangerőt a 2.1-esen, a tv távírányitón vezérelve fog változni a hangerő!?

(#15564) dudika10 válasza klinga80 (#15563) üzenetére


dudika10
veterán

Az sajnos nem biztos. :(
(Ami nem azt jelenti, hogy nem, hanem azt, hogy amíg ki nem próbálod (vagy bárki más ki nem próbálja az adott tv-vel), addig nem lehet tudni.)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15565) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Ha optikai kimenetet használok, akkor mindegy hogy alaplapi vagy xfi? (Edifier S330D)
Mert ha mindegy, akkor kidobnám az xfit a gépből...

(#15566) Plexicushio válasza horvathkrisz (#15565) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Mindegy. A digital-to-analog konverter az, ami már nem mindegy. (Jelen esetben ami az S330D-ben van)

(#15567) Skizz


Skizz
addikt

Hali

Modecom MC-MHF60U-val kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata? Műanyag kreatív meg logitech termékekhez képest kb. hol van? Régről megmaradt, nagyon jó minőségű IC és hangfalkábelekkel használnám, szóval a gyári kábel nem érdekel, hogy milyen. Esetleg hasonló árért van jobb? Mélynyomó kéne, filmezés az elsődleges szempont, nem klasszikus zene. Ha zene is, akkor is csak mp3.

(#15568) domi007


domi007
őstag

Sziasztok,

Nem tudom, ez-e a megfelelő topik, de egy 2.0 esetleg 2.1-es HiFi-szerű képződményt szeretnék venni, amelyik képes külső eszközről (USB, 3,5 mm bemenet stb.) lejátszani, van benne Bluetooth és iPhone dokkoló.
Egyelőre két lehetőséget találtam:
Egy ismertebb márka rendesen letesztelt eszközét: LG ND5520

Illetve egy tök ismeretlen márka tökéletesen ismeretlen eszközét: RiccoDigital IPS27

A kettő között árban nem olyan nagy a különbség (a Ricco megkapható Amazonról 50ezerért postával együtt, az LG itthon 40ezerért kapható), de persze szívemből az LG felé hajlanék mert az az ismertebb márka, viszont a Ricco sokkal nagyobb teljesítményű (ha igaz persze - a specifikációkban nem szoktam nagyon hinni Amazonon).
A feladat amire kellene: a saját lakrészemben (kb. 30-35 négyzetméter saccolva) rendesen tudjak róla zenét hallgatni, ha kell akár hangosabban is, plusz ha nagy ritkán nézek filmet akkor a laptop hangfalaknál jobban szóljon, lehessen rendesen hallani a cselekményt.

Köszönöm szépen, elnézést ha rossz topikba ment, kérlek mondjátok meg esetleg hol lenne jobb helye.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#15569) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

ha 40-50k körül szeretném upgradelni a rendszerem, érdemes még aktív hangfalban gondolkodni vagy inkább már nézegessek passzívokat erősítővel?

Ha ebben az ársávban az aktív jó, mit érdemes meghallgatni? DAC nem kell bele így az első hsz-ben ajánlott ki is esik.

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15570) domi007 válasza domi007 (#15568) üzenetére


domi007
őstag

Közben találtam meg őt is, bár elég drága, de legalább 40 Watt-ot tud, erről mi a vélemény?
LG CM2820

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#15571) AMDFan válasza Polllen (#15569) üzenetére


AMDFan
addikt

Aktív stúdió monitorokat nézegetnék a helyedben.
friendlyhouse.hu
zaj.hu
corg.hu

(#15572) Polllen válasza AMDFan (#15571) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi, rájuk lesek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15573) dudika10 válasza Polllen (#15572) üzenetére


dudika10
veterán

Ha rászánsz 60.000-et, akkor továbbra is a Schawo által kínált Prodipe Pro5 Ribbon a legjobb választás szerintem. :K
Olvass utána picit. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15574) Polllen válasza dudika10 (#15573) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a baj, hogy az már inkább 70k és majdnem másfélszer több, mint az eredeti plafon.. :DDD Abból nem engedek (és ennyiből már kijönne egy használt erősítő+hangfalpár is)

Na közben leesett, hogy schawo hirdet egy ilyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15575) csyo


csyo
senior tag

Célegyenesben vagyok a választással...

Amire hasznáni szeretném:
- filmnézés
- zenehallgatás
- dj monitor hangfal
(már ott tartok, ha kell, veszek két külön rendszert, ha a dj monitorhoz más kell, mint filmekhez!

amazon, es ebay játszik, mert Angliában élek, nem magyarban!

A felhozatal:
17 ezer Microlabs FC360 (ennek van 5.1 es verzioja is 35 ezerért)
22 ezer Microlab Solo 6 C
28 ezer Edifier C2
31 ezer Edifier 1600
35 ezer Edifier 1900
31 ezer Behringer MS20
41 ezer Behringer MS40

Szoval:

1. vegyek a zene+ filmhez egy hangrendszert, és kulon egyet dj monitorhangfalnak?
......(pl FC360 film/zene, es Edifier 1600/1900, vagy Behringer MS40 monitornak?)
2. ár érték arányban melyik éri meg ezek közül?
3. az egy árban lévők közül melyik maradjon a versenyben?
.....Edifier C2 vs Edifier 1600 vs Edifier 1900 vs Behringer MS20

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#15576) harry válasza csyo (#15575) üzenetére


harry
veterán

Én az Edifier 1600-ot venném. Ugyan drágább mint itt, de még annyira nem elszállt az ára, igen sokan dicsérik, szerintem jó választás lehet a céljaidnak, filmekhez és alapszintű 'monitornak' is jó lehet - vagy úgy mondom, hogy a drágább sem biztos, hogy annyival jobb.
Az MS40 sem rossz, főleg ezen az áron, de inkább akkor választanám, ha fontos a digitális bemenet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15577) csyo válasza harry (#15576) üzenetére


csyo
senior tag

Miért pont az 1600-as? Az 1900 nem jobb nála valamivel?

a digitális bemenet miért lehet fontos?

Laptopomban van hangkartya..
Numark Omni-val keverek, abban is van..

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#15578) Polllen válasza csyo (#15577) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mert ha van olyan eszközöd, amin van digitális kimenet, közvetlenül rá tudod kötni... Pl. dvd/blue-ray lejátszók, alaplapok DAC-ja nem szokott túl erős lenni, ezekre rádugva jobb hangminőséget érhetsz el.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15579) harry válasza csyo (#15577) üzenetére


harry
veterán

Nem jobb, némileg másabb. 1600 kicsit mélyben jobb, a másik középen, kb. ennyi. És olcsóbb. Meg máshol vannak rajta a kezelőgombok talán. Nagyjából ennyi, az olvasottak alapján.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15580) Polllen válasza harry (#15579) üzenetére


Polllen
nagyúr

Edigitálban R1900T II 28k, ennyiért R1600T-t nem nagyon lehet kapni - asszem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15581) PR0JECTNR56 válasza Polllen (#15580) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Vagy esetleg a plazamarket-ból 25.5k + posta alapon jöhet szóba az R1600T Plus. Nekem a megjelölt határidőn belül kiszállították.

(#15582) Polllen válasza PR0JECTNR56 (#15581) üzenetére


Polllen
nagyúr

Arra a boltra sokan puffogtak már, tapasztalatom nincs velük.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15583) PR0JECTNR56 válasza Polllen (#15582) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az olvasott vélemények alapján valóban nem a legkellemesebb partnerek, bár nekem személy szerint még nem volt velük bajom. Mindenesetre ők is egy lehetőség, ha minden kötél szakadna.

[ Szerkesztve ]

(#15584) harry válasza Polllen (#15580) üzenetére


harry
veterán

De van, pont annyi: [link]
Az "olcsóbb"at az ő beszerzési forrásai alapján mondtam.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15585) D@ve89


D@ve89
tag

Erre az új Edifier C2X -re lehet érdemes lenne majd odafigyelni, specifikációk alapján kábé csak dizájnban különbözik a régi HCS2330-tól, lehet ezt szánják az utódjának. Optikás változata a C2XD .

(#15586) Polllen válasza harry (#15584) üzenetére


Polllen
nagyúr

oo, mindig tanul vmit az ember :DDD


D@ve89

Gyönyörű, 2.0-ban is kijöhetnének valami ilyesmi design-nal.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15587) Polllen válasza D@ve89 (#15585) üzenetére


Polllen
nagyúr

A dvd lejátszóhoz még el is méláztam egy ilyenen az R1600 helyett hirtelen. :B

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15588) Luda


Luda
csendes tag

Sziasztok,

Erről mi a véleményetek, tapasztalatotok: Microlab FC-530U?

(#15589) jocek91 válasza D@ve89 (#15585) üzenetére


jocek91
aktív tag

Hopp akkor meg is van a kiszemeltem. Köszi az infót :))

(#15590) jocek91


jocek91
aktív tag

[link] Ez most mitől ilyen olcsó? Meg mi ez a toslink black?

(#15591) csyo válasza harry (#15579) üzenetére


csyo
senior tag

Harry: Ezek szerint filmekhez lehet jobb volna az 1900, hogy ne dormogjenek a melyhangu szineszek?
Emellett goatrance zenehez kellene, amiben rengeteg membranmozgas van, belso ritmusok, effektek, és remego basszus. (nem csak dummdummzene, hanem folyamatos vibralas, remeges, morajlas, amit hallani szeretnek)

Pollen: koszi a valaszt! Most mar tudom mire jo a DAC :R

A valaszokbol itelve ugy latom, a C2-rol senki meg sem mukkan (= felejtsem el)
Az FC360-ra szinten semmi reakcio (= gondloom ez is felejtos)
Microlab 6 C (= ezt meg talan versenyben hagyom, ha lejjebb megy az ára, korábban jokat irtak rola)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#15592) harry válasza csyo (#15591) üzenetére


harry
veterán

Fenét, ez nem olcsó 2.1, ahol csak brummogás van, itt ilyennel nem fogsz találkozni.

C2: meg kéne nézni, miben más, mint a HCS-2330, mert az egy ajánlott szett, ez úgy tudom, kicsit kisebb teljesítményű, és állítólag a szatellitek anyaga más. Itt hátha van hasznos hozzászólás: [link]
Én nem zárnám ki, még megpróbálhatsz véleményt szerezni róla, ehhez a zenei stílushoz (már ahogy kiveszem) és filmekhez lehet jobb egy 2.1 rendszer.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15593) -kamikaze-


-kamikaze-
csendes tag

Sziasztok!

Őszintén szólva, nem tudtam bővebben visszaolvasni, kevés az időm, de segítségre van szükségem.

Creative X-Fi hangkártyáról szólt a Z-2300-am amit imádtam, amíg meg nem halt 2 hete (a mélynyomó nem szól :S), gari már nincs, a Logitech egy 50%-os kupont tudott felajánlani. Jelenleg szervízben van, megállapították, hogy valóban a mélynyomóban lesz a hiba, de kapcsolási rajz, stb, nélkül nem fogja tudni megjavítani.

Szóval jelenleg utódot keresek és továbbra is 2.1-ben gondolkodom.
Felhasználási környezet a következő:
- koli szoba (2x4méter, ezért nem látom értelmét az 5.1-nek)
- a forrás a PC-m X-Fi hangkártyával és driverrel.
- ami szól az film/játék/zene (és egyik sem másodlagos)

lehetőségek:
1. a leglogikusabb az lenne ha a kuponnal megrendelnék egy Z-623-at kb 28-30 ezerből kijönne
2. más márka. hasonló áron, de max 40-45 ezer környékén. viszont ehhez nem vagyok elég tájékozott.
3. költsek többet, és esetleg ne is ilyen "kompakt" 2.1 szettekben gondolkodjak.

Mit tudtok ajánlani Nekem? a Z-623 tökéletes utódja lenne a Z-2300-nak ? vagy felejtsem el a Logitechet, mert ebben az árban magasan jobb cuccok léteznek ? vagy spóroljak mert ebben az árban minden sz*r és vegyek erősítőt, hozzá komoly hangfalakkal ? (utóbbihoz jelzem mégegyszer hogy én fülemnek a Z-2300 is tökéletes volt, tehát egy sokkal jobbat nem biztos hogy rögtön tudnék értékelni vagy kezelni)

(#15594) PuMbA válasza -kamikaze- (#15593) üzenetére


PuMbA
titán

[link] vagy ha 2.1 akkor [link] :) Ha mégis komolyabbat akarsz akkor pedig [link].

[ Szerkesztve ]

(#15595) -kamikaze- válasza PuMbA (#15594) üzenetére


-kamikaze-
csendes tag

a C3 a legszimpatikusabb, egy ismerősömnek van egy korábbi változata ennek, és imádja.
a másik két opció esetében azt hiszem a Z-2300 után kevesellném a mélyet.

köszönöm a tanácsot! olvasgatok a C3-ról.

(#15596) PuMbA válasza -kamikaze- (#15595) üzenetére


PuMbA
titán

Olvasgatni róla nem nagyon érdemes a hivatalos oldalon kívül, mert nincs jobb a kategóriájában :) Logitech-ek ellen meg mindig győztesnek hozzák ki.

[ Szerkesztve ]

(#15597) sanyoka


sanyoka
csendes tag

Sziasztok, gyors kérdésem lenne.

Edifier HCS2330 2.1 cserélnem Edifier Multimedia S530D

Szerintetek érdemes erre cserélnem?

Kicsi szoba, 5.1 felesleges zene hallgatásra stb.

Sanyoka

(#15598) PuMbA válasza sanyoka (#15597) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudjuk megmondani, nem hallotta még senki az 530D-t. 2.1 jöhet szóba csak?

(#15599) sanyoka válasza PuMbA (#15598) üzenetére


sanyoka
csendes tag

Mit ajánlanál 5.1-be? Vagy 2.0?

Sanyoka

(#15600) PuMbA válasza sanyoka (#15599) üzenetére


PuMbA
titán

5.1-be semmit :) 2.0-ba ez már komoly előrelépés, csak nem tudom, hogy mennyire kell a dübörgés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.