Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) HUAFBANDITA válasza harry (#15200) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Igazad van, de ez ilyen hittérítés jelleggel bír, ami nem is baj mert lehet, hogy 10 suhancból 2 vagy 3 nem fut még egy kört, és akkor már megérte ajánlani! A többi meg majd idővel csatlakozik hozzájuk! Amúgy egy nyelvet beszélünk szerintem, csak tisztább a kép ha tudod melyik korosztályra pazarolod az idődet!

(#15202) dudika10 válasza HUAFBANDITA (#15201) üzenetére


dudika10
veterán

Nem hiszek a korosztály szerinti besorolásban. :N
A nagyon hülye ember - kevésbé hülye ember besorolásban hiszek. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15203) HUAFBANDITA válasza dudika10 (#15202) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Mixeljük össze a kettőt, és utána lehet szortírozni ebben a szegmensben! 20 alatt kevés olyan "okos" embert fogsz találni aki nem ájul el attól, hogy "nézzed má, hogy hullámozik a zzüüüveg" .... Más eszével nehéz gondolkodni...

(#15204) CsIrKeRaToR válasza dudika10 (#15169) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Szia! :) Volt szerencsém hallani egy Edifier R1600TII-t meg egy ilyen Genius SP-HF 1255A -t,így elsőre,az Edifier tetszett a legjobban,bár kár,amiért ez nem masszírozza meg a beleim. :( Amikor,viszont egy Logitech Z-623-at hallgattam,annak a hangminősége is baromira tetszett (bár,bevallom annyira nem volt jó hangja mint az R1600TII-nek) és a mély hangok is jelen voltak rendesen. Ebből gondoltam,ha a Z-623-nak jó hangja volt,akkor a Z906-nak miért ne lenne? Nagyobbak a speakerek..a mélynyomó..stb. Csak falra tolva tudnám elhelyezni a hangszórót,tehát az MS40 lenne a jobb választás. Hogy érted azt hogy bukás nélkül tovább adhatok a Geniuson?

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15205) CsIrKeRaToR válasza dudika10 (#15194) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Én nagyon szívesen kipróbálgatnék hangfalakat többet is,de borzasztóan maximalista vagyok,talán így jött képbe még anno a Z906-de ahogy elhordjátok,megingott bennem a dolog.. :O Lehet,hogy meg kell érjek a "hangokhoz". Most haverom 2ezer forintos Silver Crest 2.1-e szól az asztalomon,azzal is meg vagyok elégedve,bár eleinte írtóztam tőle. :D Tanácstalan vagyok,lehet,hogy belekóstolok egy 2.0-ba,de az is lehet hogy valami 2.1 marad. Annyit tudok,hogy az MS40,meg a Prodipe tetszik,de lehet hogy nem vagyok elég érett így a zene terén és nem értékelném a tudását kellően.

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15206) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Még szeretném megkérdezni tőletek, hogy az MS40-es hangfalak mennyivel jobb hangzásban és minőségben, mint az Eidifier R1600TII, R1900TII?

Üdv!

(#15207) #84221696 válasza HUAFBANDITA (#15196) üzenetére


#84221696
törölt tag

A cabarnet-es hasonlatod de jó! A múltkor, amikor beüzemeltem az Edifier 1900-at, egy begre cabarnettel a kezemben, a székben hátradőlve Sting és Dire States wav-okkal tesztelgettem. Mindnek megvolt a jótékony hatása. :)

(#15208) JoinR válasza CsIrKeRaToR (#15205) üzenetére


JoinR
senior tag

"borzasztóan maximalista vagyok" ... "2ezer forintos Silver Crest 2.1-e szól az asztalomon,azzal is meg vagyok elégedve"

:DDD :DDD

(#15209) dudika10 válasza CsIrKeRaToR (#15205) üzenetére


dudika10
veterán

Van kevésbé éretteknek is jó minőségű hangfal, még csak nem is sokkal drágább, mint a z906 (bár tény, hogy előbbit nem lehet 50k-ért beszerezni, mint utóbbit, ami szerintem sok mindent elárul azért :) ), úgy hívják, hogy Mackie MR5.
Elég populáris hangja van.
De ezt se tudod a falra felrakni, és ez is szép nagy darab.

Azt veszel amit akarsz, mi itt csak tanácsot adunk.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15210) kadet93 válasza dudika10 (#15209) üzenetére


kadet93
tag

Te hallottál már mackie mr5-öt? Ha igen, egy rövid véleményt megosztanál róla? Prodipehoz 5höz képest milyen hangot ad? Tapco s5öm lesz, ami elvileg nem sokban tér el..

(#15211) dudika10 válasza kadet93 (#15210) üzenetére


dudika10
veterán

Természetesen hallottam, különben nem mondanék róluk véleményt. :)

Remélem nem haragszik meg AMDFan, ha ide másolom egy privát üzenetének részletét:
"Távolról sem audiofil szerzet , nagyon más irány, engem kicsit a Klipsch RB-51esemre emlékeztet. Ami sajnálatos, hogy a mélyközepek ráülnek a középhangokra, emiatt nagyon sötét tónusú a hangja ami egy női vokálon is észrevehető. Nem tudom, hogy a bejáratással ez mennyiben fog változni, én remélem hogy azért finomodni fog a hangja, bár tudom, hogy ennyiért nem lehet elvárni mindent egy hangfaltól. Hogy jót is írjak róla, nagyon tisztán és dinamikusan szól, a hangerő pedig sokkal több mint elég egy soklakásos társasházba. De pont azért választottam a Mackiet mert halkan is kellő dinamikával szól."

Na valami hasonló a hangfal.
Populáris, sokan szeretik, de én nem fogom megérteni egyhamar, tőlem az ilyesmi stílus távol áll.
A Tapco azért megint más picit. De azt majd meghallgatod. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15212) mixi80


mixi80
aktív tag

Erre valaki (#15206)?

(#15213) bombibmw válasza CsIrKeRaToR (#15205) üzenetére


bombibmw
veterán

Edifier s530d,vagy az előttem említettek.Minőségi hang és design.
Hidd el itt a srácok nem ma kezdték a hangok füllel való észlelését és azok megértését.:)
Ezeket a műanyagokat meg felejtsd el,mert meghallasz egy jobbat és már meg is bántad.
Főleg,ha ilyen borzasztóan maximalista Vagy.:)

[ Szerkesztve ]

(#15214) AMDFan válasza dudika10 (#15211) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem haragszom meg :)
A Mackie hangja ahogy írod populáris, aminek van egy olyan értelmezése, hogy sokaknak tetszik a hangja, meg van egy olyan értelmezése is, hogy kevésbé válogat a stílusok között, viszont egyiken sem kiemelkedő. Amolyan allrounder hangfal, de inkább "nemakusztikus" zenén érzi jól magát, mert egy akusztikuson hamar kiderül hogy csal és ez illúzióromboló lehet. Valójában én életemben eddig egy hangfalat hallottam ami akkor és ott ahol teszteltük minden stíluson számomra tetszetősen szólt és mégis iszonyatosan minőségi hangot produkált, ez pedig a Genelec 8050 volt, ami pont 10x annyiba kerül mint a Mackie MR5. Szerintem akinek pénzügyi korlátai vannak, annak a saját stílusához passzoló hangfalat kell választania, nincs ezzel semmi probléma, mindenki más zenéket hallgat. Példának felhozhatom a kis Sound Art W2-t ami nyugis, kevés hangszeres akusztikus (legalábbis nem nagyzenekar), vokális zenéken porig alázza a többszörösébe kerülő polcsugárzókat, de metalt már nem lehet rajta hallgatni. A W2 egy tökéletes példa arra, hogy aki egy bizonyos stílusú zenét hallgat, az akár olcsón is kaphat nagyon jó minőséget.

(#15215) #84221696 válasza AMDFan (#15214) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ez most érdekelni kezdett. Volt már olyan, aki összeállított egy olyan listát, amiben az szerepel, hogy adott stílusú zenékhez melyik a minimálisan legjobb hangfalszett?

(#15216) dudika10 válasza #84221696 (#15215) üzenetére


dudika10
veterán

Teljesen szubjektív téma. Semmi értelme nem volna ilyesminek. :)
Csak hogy szélsőséget mondjak, ismerek olyat, aki nagyon erős basszussal szeret klasszikus zenét hallgatni. Ízlések és pofonok.

(#15214) AMDFan: A W2 is egy pont nekem való doboz. :K
A 8050 egy "nem rossz" darab. Ha olcsóban keresel hasonlót (gondolom most egy darabig nem esedékes, de azért ajánlom őket meghallgatásra), akkor Neumann név alatt keresgélj. Jó kis dobozaik vannak, és volt már rá példa, hogy hifishown olyan akciót ajánlottak, hogy majdnem felvettem a hitelt a házra, épphogy ellen tudtam állni. :))

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15217) #84221696 válasza dudika10 (#15216) üzenetére


#84221696
törölt tag

Persze, benne van a pakliban, hogy ami nekem jó, az másnak nem, és nem is lehet objektív egy ilyen téma, de talán pont ezért szép. És fogódzkodónak sem utolsó, hogy merre érdemes elindulni, főleg egy olyannak (mint én), akinek nincs annyi lehetősége hangfalakat tesztelgetni. :)
A hozzáértőtől tanulni meg megtiszteltetés. :)

[ Szerkesztve ]

(#15218) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Behringer MS 40-et mivel a legjobb összekötni a PC-vel a legjobb hangzás érdekében?

Üdv!

(#15219) Mazsola66


Mazsola66
csendes tag

A fórum hozzászólásait olvasva karácsonyra lett egy Edifier R1600T hangfalunk. LG led TV-hez vettük, mert annak gyenge a hangja. Szépen szól, de van olyan film, aminél halk a beszéd, az akció hangok túl hangosak. Mivel panelban vagyunk, és késő este is tévézünk, ez zavaró. Hogyan állítsuk be? Vagy nem jót választottam filmhez?

(#15220) CsIrKeRaToR válasza dudika10 (#15209) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

Behringer MS-40 lesz. Szerinted,ha tegyük fel nem tetszene,bukás nélkül el tudnám adni?:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#15221) harry válasza CsIrKeRaToR (#15220) üzenetére


harry
veterán

Ha újat veszel, hogy lehetne bármit is eladni bukás nélkül? Ha bolti ár alatt veszel újat, akkor van rá esély, újként, egyszer használtként hirdetve, bolti ár alatt eladni valamivel. Vagy eleve használtat keresel, de nem nagyon van. Mondjuk nem tudom, mekkora kereslet van rájuk, azért annyira nem nagy. Én továbbra is a C3-t pártolom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15222) Doomlaci


Doomlaci
csendes tag

Tisztelt fórumozók!

Két hangfal közül nem tudok dönteni, kérlek segítsetek.
http://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/genius/sw-hf-1205-p42735042/
http://www.arukereso.hu/aktiv-hangfal-c4060/genius/sp-hf-1255a-p42059834/

Tudom,hogy a fórumon a 1255a a divat, de a másik 2.1-es, csak azt nem tudom ,hogy ennyiért milyen 2.1-est kap az ember. Én filmnézésre és zenehallgatásra használnám, nem kell komoly hangerő, nem szeretem ha üvölt a zene. Ti melyiket javasoljátok?

(#15223) JoinR válasza Doomlaci (#15222) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha tudod, hogy mi a "divat", akkor minek kérdezed? :N Nyilván mindenki az 1255A-t fogja ajánlani... :K

(#15224) Cyberpunk válasza Doomlaci (#15222) üzenetére


Cyberpunk
félisten

1255a. ;] 2.1 felejtős...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15225) Doomlaci


Doomlaci
csendes tag

Értem, letettem a 2.1-ről, bár szeretnék, de a pénztárcám nem engedi meg. 10 ezer forint a felső határ. Erről a kettőről mi a véleményetek?
Genius SP-HF 2.0 500A
Genius SP-HF360A

(#15226) harry válasza Doomlaci (#15225) üzenetére


harry
veterán

Miért erőltetni azt, amit fölösleges? 10k-ért a 1255a, vagy valamelyik Modecom van ilyen árban, amit szintén szoktak ajánlani -> kereső.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15227) _adaml21_ válasza harry (#15226) üzenetére


_adaml21_
őstag

Javaslom egyébként az 1. hsz. kiegészítését a modecom-okkal!

(#15228) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Edifier r1600 / r1900 vagy Behringer ms40 illetve hasonló, vagy ár érték arányában kiemelkedőbb 2.0-ás rendszere van valakinek Gy-M-S megyében, aki esetleg lenne olyan segítőkész hogy engedne saját láncomról egy meghallgatást? Sajnos erre nem nagyon van, (nincs) ezekkel foglalkozó szaküzlet ahol van rendes raktárkészlet ill. kipróbálási lehetőség.

(#15229) Cyberpunk válasza Ibituba (#15228) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én szívesen segítenék, de messze vagyok nagyon. :) Viszont tudok tanácsolni. 1600T jobb mély, 1900T jobb közép, MS40, nem igazán lényeges különbség, inkább akkor ha kell a digitális csatlakozási lehetőség. Egyébként szerintem nem éri meg azt a fel árat az Edifier-ekhez képest.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15230) Ibituba válasza Cyberpunk (#15229) üzenetére


Ibituba
aktív tag

ezekről már mind olvastam de engem a száraz tények érdekelnek amit a fülemmel hallok a saját láncomon. de azért kösz :R

(#15231) Slownz válasza AMDFan (#15214) üzenetére


Slownz
senior tag

Csak közvetve kapcsolódik hozzád, de igazából sosem tudtam megbarátkozni ezzel a zenei stílushoz ajánlok rendszert dologgal. Egy adott stíluson, sőt előadón belül is akkora szórás van, hogy én nem látom sok értelmét. Maximum egyes számokra lenne érdemes ajánlani, de az se tűnik túl praktikusnak.
Az lenne a legideálisabb, ha mindenki meg tudná fogalmazni, hogy milyen hangzást szeret, úgy talán kevésbé lehet mellélőni. (Mondjuk ezzel meg az a probléma, hogy legtöbbször a hangfalas/fejhallgatós világba belecsöppent kérdeznek itt, akiktől ugyebár ez meg még nem várható el.)

(#15232) AMDFan válasza Slownz (#15231) üzenetére


AMDFan
addikt

Persze igazad van, akkor inkább úgy mondom, hogy vannak hangfalak amiket bizonyos stílusokra még véletlenül sem vennék meg.

(#15233) dv2727


dv2727
csendes tag

Sziasztok!

Boldog újévet mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni így 2013 elején, milyen hangfalszettet javasolnátok PC-hez.

Főleg zenehallgatáshoz, fontos dinamikus basszus, de mellette jó lenne a szép közép és magas hang is.

A szoba pici, és gép előtt ülve használnám.

Árban kb. 15 - 25ezer Ft (esetleg több)

Köszi a véleményeket, esetleg belinkelt teszteket!

(#15234) kadet93 válasza dv2727 (#15233) üzenetére


kadet93
tag

Szia!
Boldog új évet!
Első hsz-ben találod az ajánlott cuccokat. Annyit még talán érdemes tudnod, hogy edifier r1600 mélyben, míg r1900 közép tartományban jobb. Egyéni ízlés doga, hogy kinek melyik jön be jobban.

(#15235) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Van egy új 2.1-es hangfalam ami sistereg és ez eléggé zavaró. Viszont csak akkor sistereg ha van bemenő jel. Ha kihúzom az inputot vagy kikapcsolom a UPC Direct-nek a beltéri egységét ( erre van rákötve a hangfal ) akkor abbamarad a sistergés. Mi lehet a baj?

(#15236) bopeti98 válasza bopeti98 (#15235) üzenetére


bopeti98
őstag

Felvettem milyen hangot ad ki: [link]

(#15237) understan válasza Mazsola66 (#15219) üzenetére


understan
csendes tag

Nem tudom pontosan melyik Lg tv készüléketek van ,de feltételezem ,hogy új , újszerű. Tv-n kell kicsit elbonyolódnod a hang dinamika tartománynál, kicsit összébb kell húzni :) Volt iylen prób nálunk is.
Tehát a a pl hangos robbanások halkabbak lesznek majd a halkabb nyugodtabb jelenetek mint pl a beszéd egy szobában kicsit erőlteljesebb :)

(#15238) Mazsola66 válasza understan (#15237) üzenetére


Mazsola66
csendes tag

Köszönöm, hogy válaszoltál! 42LV5500 a TV-nk. AZt hittem, ha fülhallgatóra dugjuk a TV-t, nincs beállítási lehetőség. Utána nézek! Ha esetleg tudsz pontosabbat írni, megköszönném!
BÚÉK mindenkinek!

(#15239) understan válasza Mazsola66 (#15238) üzenetére


understan
csendes tag

Megfelelő megoldás lesz számodra az autómata hangerő!
Egyébként meg Szia :)
Azonnban nem adom ám ingyen az információt :D:D:D Éppen nagy hangszett vásárlásban vagyok! Az általad használd hangfalacska is az egyik komoly kiszemeltem. :) Érdekelne, hogy neked miylen tapasztalatod van róla, minden érdekelne róla.
Kiszemeltjeim: Edifier 1600 1900 és a Logitech z623

(#15240) understan válasza understan (#15239) üzenetére


understan
csendes tag

Clear Voice II - Párbeszédkiemelés
Filmnézés közben a környezeti zajoktól olykor nehezen értjük a szereplők hangját, amelynek oka az 5.1-es surround hangzás és a hagyományos TV-k által meg szólaltatni képes kétcsatornás hangsáv különbsége. Az LG 42LV5500 televízió Clear Voice funkciója a hangszínegyensúly megváltoztatásával kiemeli az emberi hangot, miközben csökkenti a háttérzajt. A Clear Voice II funkcióval igényei szerint szabályozhatja a beszédkiemelést, 13 különböző hangszínegyensúly beállítással (-6 - +6).

Forrásom:http://www.plazmadiszkont.hu/termekek.php?megnyit=tv&fajta=&gyarto=1086&id=4771

:)

(#15241) dv2727 válasza kadet93 (#15234) üzenetére


dv2727
csendes tag

Szia!

Persze, elolvastam, de ezek több éves cuccok, némelyik már nem is kapható (pl. Swans D1080MKII).

Gondolom ezek között is vannak újdonságok...

(#15242) harry válasza dv2727 (#15241) üzenetére


harry
veterán

Aktuális az, többnyire... Modecom falakra keress rá itt a topicban, úgy tudom, van ilyesmi árban is, lehet azok is ajánlottak (legalábbis olcsóbbak között említettek már ajánlásra méltót).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15243) Snoky21


Snoky21
tag

Sziasztok!
Ismét a tanácsotokat kérném. Pár napja még kis szobába egyszerű, de nagyszerű hangfalat kerestem, mára megfordult a föld és inkább a nagy szobában lévő hangfal jön hozzám és oda szeretnénk egy újat, vmi komolyabbat. A szoba 26nm, max 50k-ig keresnék vmi jobb 2.1-et. Fontos, h Öcsém zenéléssel hobbizik, nem komoly szinten, ezért olyat keresnénk ami hangminőségben is jeleskedik, de mi szeretnénk rajta filmet nézni meg játszani is. Tehát vmi köztes megoldáson gondolkozunk. Ahogy olvasgattam dicséritek az Edifier-eket, ezen belül is a C3-mat és a S330D-t. Nem ismerem őket, melyik a jobb a 2 közül? Melyiket lenne érdemesebb megvenni, jó választás volna-e ezek közül vmelyik?

(#15244) bombibmw válasza Snoky21 (#15243) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!BUÉK mindenkinek!
Nekem 330d van és bejött minden szempontból.
Bár itt páran a C3-at részesítik előnyben a nagyobb szatellitek miatt,de szerintem bármelyiket is vennéd,egyikben sem csalódnál.
Azt hiszem,hogy itt kezdődnek a jobb 2.1-ek.
Gondolom,most rengeteget segítettem.:)

[ Szerkesztve ]

(#15245) Snoky21 válasza bombibmw (#15244) üzenetére


Snoky21
tag

Igen rengeteget :D
De fontos a felhasználók visszajelzése is ;)

(#15246) Mazsola66 válasza understan (#15240) üzenetére


Mazsola66
csendes tag

Szia!
Köszönöm, hogy utána néztél. Én is elolvastam a kézikönyvet. Ezt a Clear Voice-t úgy tudtam beállítani, hogy kihúztam a fülhallgatóból a hangfalat. Egyébként beszédhang kiemelésre volt állítva, de feljebb húztam. Nem tudom, a beállításokat használja-e fülhallgató opcióval is, majd tesztelem.
Sajnos én segítséget nem tudok adni a választáshoz, nincs összehasonlítási alapom, és nem vagyok vájt fülű sem. :) Nekünk úgy tűnik, megfelelő lesz ez a hangfal. Nem búg, szépen szól, több mély nem is kellene, panelban, gyerekekkel lakunk.
Köszönöm a segítséget! Sikeres választást! ;)

(#15247) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Alesis M1 active 520 usb monitor hanfallal?

Üdv!

(#15248) Qadron


Qadron
tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha láma a kérdéseket teszek fel, vagy ha már voltak rá válaszok, 10 oldalt olvastam vissza, többre nem volt időm/energiám.

Lett egy Samsung TV vásárolva karácsony előtt, aminek a gyári hangszóróival ugyan meg vagyok elégedve (mármint mihez képest), de szeretnék venni hozzá egy 2.0-ás hangfalat. A keret 12K tehát a Genius 1255A lenne a befutó az olvasottak alapján. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a hangfalat jack dugóval közvetlenül be lehet-e dugni a TV jack aljzatába ami fülesnek van fenntartva, vagy inkább ne? Ismerősöm azt mondta, hogy ő nem próbálná ki, nehogy tönkrevágja a tv-t a hangfal, mivel az a dugasz fejhallgatóra van... Nem értek hozzá ezért kérdem, hogy ez előfordulhat-e ez, vagy ismerősöm túl óvatos.. Az a baj, hogy ha jack RCA átalakítóval oldanám meg az se jó, mert elvileg az rca az csak bemenet a tv-n nem kimenet, a TV egy Samsung EH6030-as és semmilyen lejátszó nincs hozzá, tehát vagy közvetlenül a tv-be dugom a cuccot, vagy sehova.

A TV fent van a falon kb szemmagasságban, két szekrény között, a hangfalak egy kb 50 centi magas tv állványra lennének téve. Mivel hátul van a luk a geniuson, ezért nem tolnám rá a falra, viszont nagyon előre sem, mert az meg érdekesen nézne ki. Mivel a mélyet egy úgymond zárt térbe sugározná a hangfal ez okozhat-e gondot? Visszhangra, bútorrezgésre, vagy csak egyszerűen gagyi hangzásra gondolok..

Azért gondoltam hangfalat venni a tv-hez, mert a géphez egy 5.1 Genius 6000 van, amihez már hozzászoktam, és a TV kis hangszórói közel sem olyanok ugye hangzásilag. Viszont nincs rá több keret, úgyhogy az is kérdés, hogy egyáltalán érdemes-e venni hozzá ilyen árban hangfalat, vagy túl nagy különbséget nem érek el a tv hangszóróihoz képest ebben az árkategóriában.

(#15249) dudika10 válasza Qadron (#15248) üzenetére


dudika10
veterán

Nyugodtan rádughatod. A minőség nem lesz tökéletes, és ha nem tudod elhelyezni rendesen a hangfalat, az megint ront az elérhető minőségen, de klasszisokkal jobb lesz, mint a TV beépítettje.
Se visszhangnak, se bútorrezgésnek nem szabadna bekövetkeznie. Előbbin elhelyezéssel, utóbbin a rezgő bútor megkeresésével, és a csavarok meghúzásával valószínűleg tudnál segíteni egyébként. :)

Egy dolgot érdemes csekkolni vásárlás előtt. Dugj a fejhallgató kimenetre egy fejhallgatót/fülhallgatót, amit találsz, és nézd meg, hogy a távirányító állítja-e annak hangerejét (kéne neki, és fogja is valószínűleg, de egyes TV-knél nem gondolkoztak a tervezők, így érdemes rászánni azt az 1 perces melót).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#15250) CsIrKeRaToR válasza dudika10 (#15249) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

A Behringer: TRUTH B3030A-ról vélemény?:) Mennyivel jobb hangzásban mint egy MS-40? Rá lehet közvetlenűl dugni a gépre,vagy ehhez ilyen spec. cucc kell ?:)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.